KAATSEN GYMNASTIEK WATERSPORT DAMMEN. ATHLETIEK. WIELRIJDEN. KORFBAL. HONKBAL POSTDUIVEN SCHAKEN. ZWEMMEN BOKSEN GOLF De Britech-Indische hockeyers hebben ook hot officiee'.e Duitsche elftal een ge voelig lesje in de hoc key kunst gegeven. Zij wonnen dezen strijd met 6— 0. Men ziet op onze foto Dhyan Chand in karakteristieke houding den keeper belagen. Wedstrijden te Zeist. (Van onzen medewerker) Onder buitengewoon ongunstige weersom standigheden werd te Zeist gisteren een aan vang gemaakt met de „doorelkaarlotenpartij" uitgeschreven voor de buitenafdelingen van den Nederlandschen Kaatsbond. Aanvanke lijk leek spelen nog mogelijk, alhoewel er een heftige storm over het veld stond. Daardoor konden nog enkele partijen gespeeld worden, totdat een striemende regen het kaatsen tenslotte verder onmogelijk maakte. Van bijna alle aangesloten vereenigingen hadden zich voor deze partij leden aange meld, zelfs uit Zwolle en Heerlen waren autobussen met deelnemers aanwezig. De 68 deelnemers waren bij loting als volgt tot parturen geformeerd: 1. G. Zwart (Utrecht); J. Bijlsma (R'dam) H. Roerling (Heerlen). 2. H. Riewerk (A'dam); H.de Vries (Ede); K. Rijpma (Haarlem). 3. S. Bijlsma (Adam); K. Ozinga (Zeist); R. Dijkstra (Ede). 4. S. Boersma (Utrecht»: J. Roemersma (Heerlen); S. Broersma (Haarlem'. 5. H. Veenstra (Hilversum W. Faber (Arnhem); A. Dijkstra (Zeist). 6. H. Kramer (Amersfoort); G. Bijlsma (R'dam); C. Vormer (Ede) 7. H. v. Loon (Zeist), Wolbers (Ede); J. Huisman (Heerlen). 8. G. Boersma (Utrecht); F. Huisman (Heerlen); J. Gorkel (Heerlen». 9. J. Postma (Hilversum); W. de Vries (A'dam); D. Brouwer (R'dam). 10. H. Dijkstra (A'foort»; IJ. Hoekstra (idem); M. v. d. Mei (Arnhem). 11. M. Knol (Hilversum); J. Giebels (Heer len»; S. Borenga (Zwolle). 12. J. P-ostma (R'dam); Massinga (Ede); M. Huisman (Heerlen). 13. p. Santema (A'dam); C. Dijkstra (Rot terdam); D. Alkema (Ede). 14. W. Wiersma (Zeist); R. de Leeuw (Ede); S. de Boer (Heerlen); 15. K. Roedema (A'dam); C. v. d. Woude (Zeist); H. Zondervan (H'sum). 16. J. Morra (Utrecht)J. Buisma (R'dam) J. Terapel (R'dam). IT. J. Wilcke (A'dam), H. Steensma (Amers foort), W. Zijlstra (R'dam). 19. J. Kleinschmidt, L. de Graaf, J. Ep- kinga (allen Zeist). 19. J. Dijkstra (Zeist); A. Bouma (Ede); S. Hofstra (Zwolle) 20. H. Knol (H'sum); T. Bach (Heerlen); P. de Groot (Zwolle). 21 R. Hamminga (A'foort); J. Tuinstra (Ede): S. Sikkema (A'dam). 22. R. Wijngaarden (A'dam); H. Kempers (Bussum); J. Bosma (A'foort). 23. M. de Vries (Amsterdam); R. Huistra (Heerlen). In drie perken werd aangevangen, terwijl besloten was om in den eersten omloop de partijen reeds na twee spel te doen eindigen Allereerst traden dus de parturen 12; 34 en 5—6 in het strijdperk. Onmiddellijk bleek, dat de spelers de grootste moeite hadden om den bal in 't perk te krijgen. In den strijd 1—2 liep partuur no. 1 spoedig uit tot 3 eerst waarna de Haarlemmer van partuur no. 2 enkele forsche bovenslagen plaatste, waar door dit. partuur inliep tot 32. Daarna sloeg de Vries (Ede) 4 ballen achtereen voor, waarmede partuur no. 1 de benoodigde '2 spel behaalde (42 66). In de partij 34 behaalden beide partijen beurtelings een eerst, terwijl eerstgenoemd partuur het beslissend halve spel met 62 veroverde- Tegelijker tijd hadden Veenstra c.s. de grootste moeite met partuur no. 6. In een oogenblik stonden zij achter met 31. On danks den hevigen wind demonstreerde Veen stra (Hilversum) daarop een prachtig opslag- spel. Hij wist niet alleen gelijk te maken, maar tevens de overwinning te behalen. Eind stand 33, 64. Daar de regen vervolgens bij stroomen neerviel, besloot scheidsrechter F. Boersma (Utrecht) de partij voorloopig te staken. Toen om 3 uur des middags de weersge steldheid r.iet in het minst ten gunste keerde, besloot, het bestuur van de kaatsvereeniging Zeist" in overleg met den scheidsrechter om de partij te beëindigen en tot een nader te bepalen datum uit te stollen. Hieromtrent zou bij het Hoofdbestuur van den Nederland schen Kaatsbond nader om advies gevraagd worden. Deze kaatsdag was dus wel een groo- te teleurstelling geworden, èn voor het be stuur der ontvangende vereeniging, èn voor de van heinde en verre gekomen kaatsers. Rapiditas. Het bestuur der Handbal en Gymna- Itiekvereeniging -Rapiditasdeelt mede. dat de Gymnastieklessen Woensdagsavonds weer zijn begonnen in het Gymnastieklo kaal der H. B. <6. A aan de Raaks. De Vereenigde Visschers. Dit college hield Zondagmorgen een onder- lingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Bennebroek—^Hillegom. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: 1 P. Out, kampioen der club, waarvoor hij een zilver draagmedaille als extra prijs ont ving; 2 P. Smit, 3 J. C. Traksel. 4 B. W. Jan sen. 5 S van Asten, 6 J. J Traksel, 7 B. van 't Riet, 8 Fr. Diks, 9 A. J. Bijster. Int. Jubileumwedstrijden van „Het IJ". Uit Amsterdam: Reeds maakten wij melding van de uit- noodigmgen door „Het Y" aan verschillende buitenlandsche zwemmers en zwemsters ge zonden, ter gelegenheid van de internationa le jubileumwedstrijden op Zaterdagavond 17 en Zondagmiddag 18 September, iri 't Sport- fondsenbad. Nu de antwoorden binnen zijn gekomen, kunnen wij berichten dat de vol gende landen zullen deelnemen: Duit-schland met de Schwimmverein Posei don Keulen, estafette-kampioen van Duitsch- land en kampioen waterpolo van West- Duitschland. Deze vereeniging komt met twaalf leden, die allen persoonlijke en esta- fettebanen zullen bezetten en ook zullen deelnemen aan het waterpolo-tournooi. Ver der zal Frö-ulein E. Sasterath (Schwimm Ver- ein Rheydt), recordhoudster van Duitsch- land op de 100 M. rugslag, uitkomen op dien afstand en op de nummers vrije slag. België met de dames C. Bussems en J. Ar- noudts,-kampioen-zwemsters en recovdhoud- sters van België op school-, rug- en vrije slag. Hongarije met Fraulein Magda Lenkey, kampioene en recordhoudster 100 M. en 200 M. vrije slag. Van den Franschen Zwem bond is bericht binnengekomen dat Taris en Mademoiselle Godard verhinderd zijn. Het bestuur van „Het Y" heeft zich onmiddellijk in verbin ding gesteld met de Zwitsersche Kampioen club „Old Boys'' uit Bazel, die met een drie tal kampioenen aan den start zal verschij nen, o. w. Henk van Essen, recordhouder van Nederland op de 100 M. vrije slag, die mo menteel te Bazel woont; de beide andere Zwitsersche deelnemers zijn Robert Wyss, kampioen en recordhouder schoolslag van Zwitserland, die eenige jaren in Amsterdam vertoefde en toen de Y-kleuren verdedigde en de Zwitsersche kampioen en recordhou der rugslag Siegrist. In verband hiermede zijn enkele kleine wijzigingen in het programma gekomen. De 400 M. vrije slag hoeren op Zondag 18 Sep tember vervalt, waarvoor in de plaats komt de estafette 3 x 50 M. wisselslag heeren, voor welk nummer uit het buitenland reeds in schreven ..Poseidon", Keulen, met twee ploe gen en ..Old Boys' 'uit Bazel. De 200 M. vrije slag dames, eveneens op Zondag, is gewijzigd in 400 M.. dit om het programma in evenre digheid te brengen met de Olympische num mers en tevens om onze demi-finaliste van dit nummer te Los Angeles, mejuffrouw Puk Oversloot (O. D. Z.) in de gelegenheid te stel len haar olympische prestatie zoo niet te verbeteren dan toch te evenaren. Hoewel de inschrijvingen uit Nederland nog niet alle binnen zijn, staat het reeds vast, dat be halve mjuffrouw Oversloot de Olympische zwemsters Willy den Ouden (R. D. Z.) en Marie Vierdag en Corry Ladaé (Het Y) beide wedstrijddagen aan den start zullen ver schijnen. Jubileumwedstrijden St. Bavo. Als besluit der nederlaagwedstrijden was Zondag St. Canisius uit Wilnis met twee tientallen te Heemstede op bezoek. Hoewel St. Bavo voor het le tiental 2 in vallers telde, wisten zij ook dezen wedstrijd te winnen, zoodat het geen der clubs gelukt is het le tiental een nederlaag toe te brengen. Het 2e tiental bracht het er minder goed af, deels doordat hier nog al enkele invallers moesten uitkomen. De uitslag was: St. Bavo Canisius. B. H. StevensH. v. Vliet 2—43 J. J. WarmerdamH. H. v. Nieuwkerk 0—2 P. Veen—B. de Zwart 2—0 J. v. d. Swan—A. J. Oosterom 2—0 J. StevensM. Beuring 11 J. M. Weijers-lj. Samson 11 J. Veen—P. v. Zijl 2—0 Jac. Draijer—H. de Graaf 2—0 T. BroekmanH. v Nieuwkerk Hz. 1—1 P. Th. de Haas—A. 'v. Dijk 0—2 13—7 Nitslag St. Bavo n—St. Canisius n 2—18. FrankrijkFinland. Uit Parijs: Op 9 October a.s. heeft te Parijs een athletieklandenwedstrijd plaats tusschen Frankrijk en Finland. Bij het Finse he team ontdekt men den naam Nurml, uitkomend voor het nummer 5000 Meter, Behalve de Olympische kampioen Iso Hollo is ook voor dit nummer Virtanen opgegeven? Hoe zit dat? Vermoed wordt, dat Finland wil demon- streeren met het amateurisme van Nurml, doch bij voorbaat weet, dat zijn athleet niet mag starten. Daarvoor is nu maar Virtanen als reserve opgegeven. De Finsche ploeg ziet er overigens als volgt uit: 100 Meter: Virtanen en St.randvall; 400 Meter: Strandvall en Jaervinen; 800 Meter: Larva en Michelsson; 1500 Meter: Lehtinen en Purje; 5000 Meter: Nurml en Iso Hollo (reserve Virtanen); 110 Meter hordenloop: Sjoestedt en Wilen: Verspringen: Tolamo cn A. Jaervinen; Hoogspringen: Reinlkka en Dahlman; Polsstokhoogspringen Hakklnen en Lindroth; KogelstootenK. Jaeervinen en Wahlstedt; Discuswerpen Kivl en Vaalamo; Speerwerpen Penttila en Liettoe. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield de HS.V. ..de Kampioen" een wedstrijd over 80 K.M. Daar het weer niet gunstig was, kwamen er slechte 10 renners aan den start, waarvan er vier ondanks storm en regen het geheele parcours uitreden. De uitslag luidt als volgt: 1 Moerkerk, 2 Kersten, 3 Coster en 4 Fruitema. As. Zondag 18 September clubkampioen- schap over den langen afstand (100 K.M.) en Woensdagavond clubvergadering. Hollanders in het Buitenland. De volgende berichten vinden we in „De Ctr.": Uit Berlijn: In de 100 K.M. koppelwedstrijd heeft Van Kempen, die met Van Nek reed oen strijd na 50 K.M. wegens ziekte opgegeven. Win naars worden BuysseBill iet voor Funda Maidorn, Man theyWissel en Riegen Kroschel. Uit Brussel: De Zaterdagavond alhier gehouden sprintwedstrijd bracht de volgende resul taten Michard slaat Moeskops met een leng te; Faucheux slaat Scherens (halve lengte), waarbij de Belg tegen het achterwiel van zijn tegenstander reed; Gérardin slaat Martinetti met 11/2 lengte; Falck Hansen slaat Engel. In de repêchage plaatsten zich Scherens en Engel, terwijl Moeskops en Martinetti wer den uitgeschakeld. De kwartfinales hadden het volgend ver loop: Michard slaat Faucheux; Gérardin slaat Engel; Scherens slaat Falck Hansen. Rèpêchage: Faucheux slaat Falok Hansen en Engel. Halve finales: Michard slaat Gérardin. Scherens slaat Faucheux. In de finale won Scherens na drie ritten van Michard. NED. KORFBALBOND HaarlemDistrict V (11) (Gestaakt.) Toen door scheidsrechter De Vries de twaalftallen in het veld werden geroepen, bleken beide partijen maar over tien spelers te beschikken. Het veld is zeer glad. Is het daarom moei lijk een behoorlijke partij aanval te spelen, het verdedigen was haast nog lastiger. Val partijen waren dan ook de orde van den dag. Het begin Is voor de Haarlemmers; na eenige kansen gemist te hebben, weet ten slotte mej. B. Piek aan Haarlem de leiding te geven. Men blijft maar verder glijder., want goed spelen is onmogelijk. Na ongeveer een half uur maakt Distrikt V gelijk. Dan moet men stoppen voor een flLnke bui. Dit is echter tevens het sein om den wed strijd niet meer te hervatten. Tempo. Door het slechte weer is de wedstrijd Tempo II—Sport Vereent III niet door gegaan. H. H. C.Quick. De voor de tweede maal vastgestelde wed strijd H.H.C.Quick kon Zondagmorgen wegens niet opkomen van Quick niet door gaan. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jonge vogels van Vilvoorden Los om 8 uur met Z.W. wind. De uitslag was als volgt J. v. Honschoten 1 en 3; Joh. L. Heemskerk 2 en 6; J. J. Kan 4; W. Schilpzand 5. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Quevrain. Afstand 228 K.M. Dui ven los 7.20 uur, De prijzen werden behaald als volgt: G. Akooij 1 4 9; G. Zaagsma 2 8 21; v. d. Linden 3; C. Facé 5 6 12 13 15 16 18; Eijkhof 7: P. Martens 10 14 22; Th. Veen 11 19 20; Egdora 17. Eersigetoondc duif 10 uur 47 min. 41 sec. Laatst getoonde duif 11 uur 2 min. 5 sec. G. Akooij behaalde het kampioenschap van jonge duiven en het generaal-kampioenschap. „Gevleugelde Vrienden' 'te Heemstede Wedvlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. Los 8 uur. Eerstgetoondc duif om 9 uur 4 min. 2 sec., laatste prijswinnaar om 9 uur 57 min. 3 sec. Uitslag 1 3 5 7 A. v. Zadel: 3 4 A. Eveleens, 6 9 E. D. des Bouvrie; 8 11 L. Kramer; 10 12 N. Leuven. A.s. Zondag wedvlucht van Vilvoorde, af stand 162 K.M, Inkorven Vrijdagavond half 7. 110-jarig bestaan Vereenigd Amst. Schaakgenootschap. Ter gelegenheid van bovengenoemd jubi leum zal het V. A. S. in de zes bovenzalen van.café „de Roode Leeuw", Damrak te Am sterdam. een nationaal tournooi houden op a.s. Woensdag 14, Donderdag 15 en Zaterdag 17 September, telkens des avonds van 7.30— 11.30 uur. Er zal gespeeld worden in hoofd-, eerste-, tweede- cn derde klasse, in groepen van vier spelers. Voor elke groep zijn twee prijzen beschik baar. De prijsuitreiking vindt plaats op 21 September 's avonds 8.30 in genoemd club lokaal. Het spoel tempo bedraagt 40 zetten in 2 uur. Partijen, welke na 40 zetten onbeslist blijven, worden vóór de voAgende ronde ge- arbitreerd. Het inleg geld bedraagt f 1, bij aanmelding te voldoen. Leider van den wedstrijd is de heer Th, M. E. Ltket, Anteteldijk 69, te Amsterdam, bij wien men zich vóór 14 September kan op geven. OPENING SCHIETBANEN TE OVERVEEN. Zaterdagmiddag werden de nieuwe schiet banen voor de Bloemendaalsche Burger wacht en de Politie in de duinen te Overveen officieel geopend. De eerste spr. was de commandant van de BI. Burgerwacht, die een overzicht gaf van de voorgeschiedenis der nieuwe banen. Hij dankte Jhr. Den Tex, die aan de burger wacht een goed hart toedraagt en daad werkelijk heeft medegewerkt, om de schiet banen tot stand te brengen Hij dankte den heer Vrijland voor diens steun. De burgemeester Jhr. Den Tex schetste den tegenwoordlgen politieken toestand. Het was hem zeer aangenaam te kunnen con- stateeren dat de economische zoowel de po litieke toestand opklarende is. Spreker dankte den commandant voor alles, wat hij voor de burgerwacht heeft ge daan en nog steeds doet en gaf te kennen, dat deze schietbanen zeer zeker niet tot stand gekomen zouden zijn. als de comman dant er niet toe medegewerkt had. Op verzoek van den Commandant nam de burgemeester hierop de banen met een vijf tal schoten in gebruik. Hierop maakte men een rondgang over de tereinen. De opening was de inleiding tot een drle- daagschen provincialen wedstrijd, waaraan 600 man deelnemen. i Zus Braun naar Nederland. Naar de Tel. verneemt, zullen mevrouw PhllipsenBraun en haar moeder 17 Sep tember a.s. met de „Damsterdijk". een vrachtschip van de Holland-Amerika Lijn uit Los Angeles naar Nederland terugkeeren. Tusschen 21 en 23 October wordt het schip eerst te Rotterdam verwacht. BEENLOOZE OCEAANZWEMMER GEEFT OP. LONDEN, 10 September (Reuter). De Amerikaanse he zwemmer zonder boenen Charles Zibelmann. heeft zijn poging om het Kanaal over te zwommen hedenmiddag om 12 uur 45 opgegeven en wel wegens de kracht van den wind en de woeligheid van de zee. Willy den Ouden te Gorcum gehuldigd. Willy den Ouden die Zondag met de R.D.Z. en haar trainster mevr. Wuljckhuizcn de gast was der zwemclub Garcum is daar op grootsche wijze gehuldigd. Hedenmorgen toen het gezelschap te Qorcum arriveerde, werden Willy den Ouden bloemen aangebo den. In oen achttal auto's ging het daarna naar „Mctropole". De tocht naar dit café restaurant was als het ware een zegetocht. Honderden en honderden menschen stonden langs den weg geschaard om het zwemstertje luide toe te juichen. Des middags werd ge reden naar het. zwembad, waar de R.D.Z, een polowedstrijd speelde tegen de zwemclub Gorcum. Do Rotterdamsche dames wonnen met 21. Willy den Ouden gaf vervolgens een demonstratie op de 100 meter vrije slag. Zij zwom tegen vier dames, die ieder 25 me ter behoefden af te leggen. Willy won niet temin met flinken voorsprong. Ook bij de springdemonstraties die nog plaats vonden werd het zwemstertje steeds toegejuicht. Zij werd op het bad nog toegesproken cn otnvlng een fraai zilveren toilet-garnituur. De geest drift, der Gorkummers kende geen grenzen, want, ook later, toen de R.D.Z, naar huis toe ging. stonden honderder langs den weg, ter wijl het op het perron zwart van de men schen was. Onder luide toejuichingen van de enthousiaste menigte reed de trein weg. (De Crt.) Van Klaveren keert naar Holland terug. Te Rotterdam is telegrafisch bericht ont vangen dat de bekende bokser Van Klaveren In verband met een meeningsverschil van zijn Hollandschen manager Theo Huizenaar en de Amerikaansche managers met het s.s. „Statendam" naar Holland terug zal keeren. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Naar de Tel. verneemt zijn Van Klaveren en zijn manager Theo Huizenaar Zaterdag met de „Statendam" naar Nederland terug gekeerd. Zaterdagnacht ontving mevr. Hui zenaar een telegram, waarin haar man haar de volgende mededeelingen deed: ..Vertrok ken per „Statendam", zijn Zaterdag a.s. weer thuis. Oneenigheid met den Amerikaanschen manager". Voor onlngewijden moge dit tele gram dan al zeer vreemd klinken, zij die de eerste persoonlijke brieven van Theo Hui zenaar en Van Klaveren ontvingen, wisten reeds, dat de houding van den Amerikaan schen manager Meyer allesbehalve fair was tegenover Hulzenaar. Reeds vóór het vertrek van v. Klaveren had Huizenaar als voor waarde gesteld, dat men zoowel voor Van Klaveren als voor hem ook retourbiljetten zou zenden, om eventueel ook voor rekening van den Amerikaanschen promotor de te rugreis naar Nederland weer te kunnen aan vaarden. Deze retourbiljetten kwamen ten slotte op het allerlaatste nippertje. In Ame rika gekomen schijnt Meyers op allerlei wij ze getracht te hebben Van Klaveren aan zich te verbinden, zonder rekening te houden met. het feit. dat de Nederlandsche bokser ook een manager had. De heer Huizenaar voelde begrijpelijkerwijs niets voor deze wijze van handelen, evenmin als Van Klaveren zelf. die er niet aan dacht Huizenaar in den steek te laten De wedstrijd, dien Van Klaveren te gen Batalino zou boksen tegen einde Augus tus. is niet doorgegaan. Voortdurend werd het gevecht uitgesteld en ten slotte is er niets van gekomen. Hattumer Golf- en County-Club. Uit Hattum: 11 September. Gisteren werd op de banen van de Hattcmer Golf- en Coun- tyclub een amateur-professional met 18 holes Modal Play Foursomes gespeeld. De winnaars waren: U J. Rijnders. Zwolle en J. Blansjaar. r.eltcscorc 69. Runner Up, W. J. Baron van Heekeren van Molencato cn D. Monk, score 70 Heden werd gespeeld het kampioenschap van Nederland voor pro fessionals. 36 holes. Winnaar D Oosterveer, 148 score. Runner Up, Jos. van Dijk; J. Blansjaar i beiden 150. De rollen omgekeerd. Niet het motorrijwiel vervoert de rijders, maar de rijders het rijwiel door het mulle zand van een Duitsche badplaats. Wij kennen dit beela ook van Zandvoort en Bloemendaal, maar aan wedstrijden van dit genre zooais in Duitóchiand. zijn wij nog niet toe.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11