Het Belangrijkste. Sportieve annexatie. 50e Jaargang No. 15096 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 12 September 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper WCck 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden f 325, franco per post 335, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand f022, per 3 mnd. 0-65. franco per post 0-72)4- Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukker^: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëNj5 regels 1.75, elke regel meer ƒ035- Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 030. elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f I 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-, Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies VIijsvinger f75—. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 12 September. De Hervatting In dit najaar moet de Ontwapeningscon ferentie, die „zwemmende in phrasen", uit een is gegaan, hervat worden. Er is nu een begin van economische ople ving in de wereld. Men kan daarop voort bouwen. Men kan het ook vernietigen. Er is een begin van hersteld vertrouwen. Men kan dat tot enorme ontwikkeling brengen door elkaar eerlijk in de oogen te zien en te handelen zooals alle menschen met gezond verstand dat willen. Men kan daarentegen dit hersteld vertrouwen ook in het diepste wantrouwen veranderen en den ondergang van Europa verder gaan voorbe reiden. Het begin van die voorbereiding kost op dit tijdstip de verzamelde naties tiendui zend millioen gulden per jaar. Verder gaan op den weg naar den onder gang is geen moeilijk proces. De Duitsche nota aan Frankrijk, die eenvoudig het alter natief stelt: pariteit in ontwapening of pari teit in bewapening toont dat aan. Door tactloos, dom beleid tegenover Duitschland hebben de ex-gealliëerde mogendheden in dat land een soort desperado-stemming doen groeien, waaruit een régime is gevolgd dat van het vooroorlogsche alleen nog in zooverre verschilt, dat het keizerschap (nog) niet hersteld is. Maar dezelfde Pruisische jonkers zitten weer op het kussen. Oorlogs zuchtig gezwets is niet van de lucht. Het lijkt bijna ridicuul dat de Fransche minister president gisteren in zijn rede bij het Mame- monument gezegd heeft: „Men moet begrij pen, dat Frankrijk bezorgd is als het hoort van zekere gevaarlijke betoogingen". Ja, natuurlijk is het daarover bezorgd. En Frankrijk niet alleen, maar de heele wereld! Maar wie hebben ze letterlijk geprovoceerd, door hun bekrompen, kortzichtige methode waarbij een volk van zestig millioen zielen in de ellende werd gehouden, waarbij mil- lioenen energieke jonge kerels tevergeefs naar werk, naar een toekomst, naar levens geluk uitzien? Herriot doet een beroep op „verstandig en onafhankelijk denkende lie den". Het antwoord kreeg hij dat maar in duizenden brieven zou zijn: „Man, tracht je toch eens in de gedachten, in de nooden van anderen te verplaatsen! Wees niet zoo gruwelijk geborneerd in je redeneeringen! Schei uit met leuteren, en bedenk dat je de kans hebt het grootste gevaar, dat Europa ooit bedreigd heeft, nog net bijtijds te be dwingen! Als je den oorlog voelt als een dwaze bar- baarschheid, zooals je hem in dezelfde rede noemt, en als de vrede werkelijk „een diepe hartstocht" bij je is, zooals je ook betoogd hebt, handel daar dan eindelijk naar! Ver veel de wereld niet langer met je eindelooze phrasen. Probeer eens, inplaats van een na tionaal politicus, een groot man te wezen! Mussolini, even zwaar bewapend als Her riot, maar tenminste bereid tot daden, erkent in een artikel in Berlijnsche Börsenkurier, tenminste rondweg de rechtvaardigheid van de laatste Duitsche nota aan Frankrijk. Hij wijst er op dat Duitschland's uittreden uit den Volkenbond zooiets als het begin van het einde zou zijn. Hij erkent dat veiligheid alleen in ontwapening tot het minimum (het Duitschland opgelegde minimum) kan liggen. Hij zegt over de kwestie der pariteit precies dezelfde dingen die ik verleden week in een artikel onder den titel „Pariteit" heb betoogd Ik zeg daarmee niets aanmatigends, want het zijn alle zeer eenvoudige dingen. De heer Herriot erkent ze nog geenszins. De hervatting van de Ontwapeningsconfe rentie zal haar zetten voor het alternatief, dat Duitschland in zijn nota gesteld heeft Niets minder dan dat. De heeren zullen het nu maar voor t kiezen hebben; verder be wapenen staat gelijk aan ondergang, ontwa penen aan opbouw. Verkiezen ze dil. laatste niet, dan krijgen we de Hohenzollem-histo rie met de complete bijbehoorende ellende opnieuw. En als slot: Europa's zelfmoord in den „heldendood". R. P. NIEUWE OPCENTEN OP DE GEMEENTEFONDSBELASTING. DE VERHOOGING BEREKEND ZOU WORDEN. In aansluiting van hetgeen uit gezagheb bende antirevolutionraire kringen reeds is meegedeeld over de plannen der regeering tot verhooging der belastingen in 1933, verneemt de a.-r. Rotterdammer nog. dat de gemeen ten, die nog geen 80 opcenten op de ge meentefondsbelasting heffen, nog 20 opcen ten krijgen. Zijn zij dan nog niet aan de 80 toe, dan krijgen zij bovendien nog de helft van het verschil er bij. Indien de regeeringsplannen juist zijn weergegeven en indien zij in dezen vorm wor den uitgevoerd, zou dit b.v. voor Den Haag beteekenen. lezen wij in Het Volk, dat deze gemeente eerst boven haar 6 opcenten er nog 20 te zamen dus 26 en daarna nog de helft van het verschil tusschen 26 en 80 zou moeten heffen In totaal zou dit zijn: 6 plus 20 plus 27 is 53 opcenten. DE EX-KEIZFR EEN WEEKEND WEG GEWEEST. De Duitsche ex-keizer is "Zaterdag uit Zand- voort naar Doorn vertrokken en hedenmor gen kwart over elf weer in Zandvoort gearri veerd. JHR. MR. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN 80 JAAR. EEN ZEER DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. GOUDEN MEDAILLE VAN DE PROVINCIE. Burgemeester Maarschalk feliciteert oud- Burgemeester Boreel van Hogelanden. Ter gelegenheid van zijn 80sten verjaardag hield Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan den oud-burgemeester van Haarlem en oud- Gedeputeerde van Noordholland, Zater dagmiddag in de oude Raadszaal ten Stad- huize een receptie, die zeer druk bezocht werd. Bij het binnenkomen in het Stadhuis over handigde burgemeester Maarschalk aan de twee dochters van Jhr. Boreel een prachtigen ruiker theerozen met linten in de Haarlem- sche kleuren. Ongeveer 250 personen kwamen hun op wachting maken. Eén der eersten was Jhr. Mr. Dr. A Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, die tot den jubilaris een hartelijke toespraak hield. Hij dankte hem voor wat hij in het belang der provincie had gedaan en deelde mee. dat zijn werk altijd ten zeerste gewaardeerd was. Spreker bood hem een gouden medaille van het Provinciaal Bestuur aan. Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk, onze oud-gemeente-secretaris, sprak Jhr. Boreel toe namens de Vereeniging „Haerlem". Spre ker bood hem het Jaarboekje 1931 van deze vereeniging in luxe uitvoering aan. waarin een waard eerend artikel over den jubilaris. Hij was vergezeld van Mevrouw F. M. Sterck- Proot, L. C. Dumont, Mr. A. J. Enschedé, Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, J. D. Rut gers van der Loeff en P. A. Dijkstra. Verder noteerden we o.a. de volgende na men: Burgemeester en Mevrouw Maarschalk, Mr. S. H. Vening Meinesz, Griffier der Pirov. Staten, met mevrouw; de Statenleden Th. M. Ketelaar en Jhr. Mr. D. E. van Lennep; de heer J. F. M. Sterck, oud-inspecteur van het Lager Onderwijs: de heer c. m. Pleyte d'Ailly Mej. H. J. M. A. Barger. directrice van de Meisjes-H. B. S. „'t Kopje"; de heer P. Kalb- fleisch, oud-referendaris ter Gemeente-se cretarie: ir. J. A. Reus, directeur van het. Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf; Dr. A. H. Haentjens. predikant bij de Rem. Gemeente; de heer R. Peereboom, directeur-hoofdre dacteur van Haarlem's Dagblad; de heer Leonard A. Springer, tuinarchitect; Mr. A. S. Miedema en P. H. Craandijk. directeuren der Haarlemsche Hypotheekbank; Dr. G. Broese van Groenou en N. Haverschmidt. vertegenwoordigende de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap"; Ds. C. J. van Paassen en F. E. Nix, van het Provinciaal college van toezicht op het beheer der Ker kelijke goederen en fondsen in Noord-Hol land, waarvan de heer Boreel van Hogelan den ook eenige jaren lid is geweest; de heer G D. Gratama, directeur van het Frans Hals museum; de oud-raadsleden W. A. J. van de Kamp en E. Levert; de heeren E. H. Krelage en H. J. Voors, resp. voorzitter en secretaris van de Algemeene vereeniging voor Bloem bollencultuur; de heeren Herbert Cremer en G. S. de Clercq, commissaris der Haarlem sche Hypotheekbank. Jhr. F. Teding van Berkhout Sr. en Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., resp. oud-directeur en directeur van het kantoor Haarlem der Twentsche Bank; de geneesheeren dr. W. E. Merens. dr. A. A. G. Land. dr. Proot; de heer J. P. de Klerk, gemeen te-ontvanger te Haarlem: de burgemeesters Jhr. J. P W. van Doorn, Heemstede, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. van Bloemendaal, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, van Beverwijk. Mr. F. L. J. E. Rambonnet van yelsen, Mr. A. Slob, van Haarlemmermeer; Mr. P. G. van Tienhoven, namens de Vereeniging tot be houd van Natuurmonumenten en ..De Hol- landsche Molen"; Mr. A. Beets en S. crom- melin, van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Haarlem, alsmede een deputatie van de Kerkvoogdij dezer gemeente te Velsen; de heer W. Roodenburg, wethouder van Haar lem; Mr. P. E. Barbas namens den Armen raad; Baron Schimmelpenninck van der Oye namens het N. O. C.; een deputatie van het bestuur der afdeeling Haarlem van de A.-R. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje": Jhr. G. C. W. van Tets van Goudriaan chef van het kabinet der Koningin; Mr. G. Vissering, oud-president der Nederlandsche Bank: Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijksmuseum te Amsterdam: de heer C. J. v. d. Broek namens de Haarlemsche Brand weer; Jhr. G. F. van Tets van Godschalx- oord, voorzitter der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; een deputatie van het bestuur van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren; de heer De Ridder, commissaris van politie te Velsen; de hee ren van der Wiel. commandant. L. H. van Lennep, Gallée en Wesselink van de Kweek school voor de Zeevaart; Prof. A. F. Holle man; de heer A. J. de Landmeter, griffier ten Stadhuize; de heer C. ten Boom. be stuurslid van de Middenstandscentrale voor Haarlem en Omstreken; de heeren G. van Woerkom, P. van Tongeren en G. J. P. Ver schoor, inspecteurs van politie; de heer J. C. Tadema; ir. W. C. G. H. van Mourik Broek man, directeur van het Gemeentelijk Ly ceum; de heer H. van Borssum Buisman, Conservator van Teylers Stichting; de pre dikanten Dr, J. Weener, Ds. c. j. van Dijk en de oud-predikant Ds. M. F. van Leanep: ook Rabbijn S. Ph. de Vries, voorganger bij de Lsr. Gemeente en eenige raadsleden. Ook kwam er nog een deputatie van het Ger. Weeshuis uit de Olieslagerslaan. van wie een paar weesmeisjes bloemen aanbo den. Van de Vereeniging Weldadigheid naar Vermogen ontving Jhr. Boreel een plaquette en van de Haarlemsche Hypotheekbank een presse-papier met wapen. Verder kwamen nog binnen ongeveer vijf tig telegrafische gelukwenschen en circa dertig bloemstukken. Mr. Pijnacker Hordijk over Jhr. Boreel. In het jaarboekje 1931 der Vereeniging „Haerlem" wijdt Mr. W F. C. C. Pijnacker Hordijk, die als gemeentesecretaris geduren de elf van de 19 Haarlemsche burgemeesters jaren met Jhr. Boreel van Hogelanden heeft samengewerkt, een zeer waardeerend artikel aan den oud-burgemeester. De heer Pijnacker vestigt er de aandacht op, dat burgemeester Boreel gesneden was uit een zeer gaaf stuk van het hout, dat voor goede burgemeesters vereischt is. Als man van traditie, waardigheid en hoof- sche vormen, als zoon van een van oudsher met regeeren vertrouwd geslacht, was hij de bij uitstek geschikte persoon om zijn ambt op hooge wijze te vervullen 's Burgemeesters °rnstige levensopvatting, welke hem in iedere gezagsfunctie een van Hoogerhand opgelegde taak deed zien, noopte hem, nauwgezet te waken, dat de machten in de gemeente zich binnen de wettelijke grenzen hielden. Even min als, naar zijn oordeel, de burgemeester, of B en W.. zich ten koste van den Raad be voegdheden konden aanmatigen, mochten B. en W. of de Raad aan zich trekken, wat de Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden na de receptie ten Stadhuize. Links en rechts van den jubilaris zijn beide dochters resp. Mevr. Cremer en Mevr. Baronesse Van Tuyll van Serooskerken. wetgever aan den Burgemeester had opge dragen. middellijk of onmiddellijk- Jhr. Boreel toonde zich als burgemeester een man van geavanceerde denkbeelden: hij was zijn tijd vooruit en zag dikwijls verder dan de bestuurderen, aan wier hoofd hij was gesteld. Al was hij geen autocraat, geen man wars van nieuwe denkbeelden, wel was deze burge meester een geboren gezagsman. Zijn ge- heele persoonlijkheid dicteerde kracht en or de en hoe overwegend zijn invloed was. kwam wel het sterkst aan het licht bij tijdelijke afwezigheid, want als de burgemeester aan wezig was, liep alles als van zelf, geruisch- loos. Voor de ambtenaren was hij een streng maar rechtvaardig chef zoo noodig een warm behartiger van hun belangen, doch ook daar bij hield hij steeds het gemeentebelang in het oog. Van slap dienen wilde hij niets we ten. Met mannen wenschtc hij te werken, niet met marionetten. Persoonlijken invloed bezat eigenlijk nie mand bij Jhr. Boreel. Men kreeg de gelegen heid wat men voorstelde toe te lichten en te motiveeren doch de burgemeester handelde dan steeds uit eigen, zelfstandig oordeel. „In dien u mij overtuigen kunt", placht hij bij zulke gelegenheden te zeggen, „dat wat u voorstelt juist is en in het belang der ge meente, zal ik het steunen; doch die over tuiging moet voorafgaan". En nu, op 80-jarigen leeftijd, Is Jhr. Boreel. niettegenstaande de zorg en kommer die ook hem niet bespaard zijn gebleven, nog een krachtig man. nog een alleszins energieke figuur. Bijna geheel ongebogen van houding, volstrekt onge"bogen van karakter. BEMANNING VAN DE „VEENDAM" VRAAGT ADVIES. Zoo spoedig mogelijk afmonsterenzegt de bond. OPLEGGEN VAN HET4 SCHIP EN ONTSLAG DER BEMANNING. Elders in dit nummer wordt gewag ge maakt van de moeilijkheden, die met het s.s. „Veendam" dreigen te ontstaan, doordat de Holland-Amerika Lijn het soortgelijke orders zou geven als de „Rotterdam". Nader ver nemen wij, dat de bemanning van het s.s. „Veendam" zich per radiogram tot den Cen talen Bond van Transportarbeiders heeft ge wend met de mededeeling, dat zij het bonds- advies afwacht en dien overeenkomstig zal handelen. Hierop is Zondagmorgen aan de bemanning geseind: „Indien schip niet naar Rotterdam komt. verklaar U dan bereid het naar een veilige Kanaalhaven te brengen en te meren. Eisch daar afmonstering. Kosten overtocht voor rekening Centralen Bond. Zoo dra ons haven van bestemming bekend is, komen wij over". Van de beslissing Is aan de Regeering en aan de Directie van de H A L. kennis ge geven. aan de eerste met het verzoek, con sulaire ambtenaren, die in de zaak kunnen worden betrokken, te instrueeren. Later is bij den Centralen Bond een tele gram ingekomen van de bemanning van het s.s. „Veendam", dat de kapitein afmonstering weigert en de overkomst van vertegenwoor digers van den Bond verzocht wordt, Daai-op zijn de heeren Kievit en Ratté Zondagavond naar Boulogne vertrokken. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond heeft bepaald, dat aan de ongeorganiseerde zeelieden, die op advies van de Contactcom missie bij, het conflict zijn betrokken, fi- nancieele steun zal worden verleend. De directie van de H.A L. schijnt van plan te zijn om indien de Veendam gedwongen wordt naar Rotterdam te varen het schip op te leggen en de bemanning van 250 poe- sonen te ontslaan. Een beslissing is echter nog niet genomen. Engelschcn solidair. Gemeld wordt nog, dat er ook moeilijk heden zijn ontstaan met de Engelsche be manning van het s.s. „Lowland", dat te Har- lingen ligt. De „Lowland" is de gewezen .Noord-Holland" van de Scheepvaart en Steenkolen Maatschappij te Rotterdam, en vaart thans onder Engelsche vlag. Medege deeld wordt dat een deel of de geheele be manning afmonstering zal vragen. Het Hoofd bestuur van den Centralen Bond heeft ge adviseerd dat de lossing niet moet worden verricht. Denen steunen Bij de contactcommissie is de mededeeling binnengekomen, dat door de Deensche Ma chinistenorganisatie een bedrag van 50.000 Kronen ter beschikking van de Centrale van Koopvaardij-officieren is gesteld. DR. C. J. KONING In den ouderdom van 69 jaftr is Zondag te Bussum overleden dr. C. J. Koning, bekend bacterioloog, o m. grondvester van het weten schappelijk melkonderzoek. DIEFSTAL DOOR INSLUITING. Bij de politie is aangifte gedaan dat uit een ongesloten lade in de R.-K. Leeszaal aan de Nieuwe Gracht 70 een bedrag van f 8.90 is gestolen. De politie vermoedde dat men met een geval van insluiting te doen had. Dit vermoeden bleek juist te zijn, toen 's anderen daags een 45-jarig los werkman uit Amster dam zich op het bureau kwam aanmelden, en bekende den diefstal te hebben gepleegd. Hij is in bewaring gesteld. Morgen publicatie van het Fransche ant woord aan Berlijn (2e blad, le pag.) De Duitsche partijleiders zullen heden met Rijkspresident Voh Hindenburg confc- fiecrcn. (2e blad. le pag.) De vliegende familie verloren? Noodseinen opgevangen. (2e blad. le pag.) Zwirkode Poolsche winnaar van de Euro- pavlucht, verongelukt. (2e blad. le pag.) Oud-Burgemeester Boreel 80 jaar. Een druk bezochte receptie. (le blad. le pag.) Conflict aan boord van de Veendam (2e blad 2e pag. en le blad. le pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Hervatting. (le blad, le pag.) Lettinga: Financieele Kroniek. (2e blad. 3e p3g.) (Op het eiland Urk heeft voor de eerste maal een voetbalwed strijd plaats gevonden.) Zelfs in 't verst en donkerst hoekje. Komt per slot het licht nog wel. Urk had d'eersten voetbalwedstrijd Urk staat niet meer buitenspel Urk wist niets van reuzekanjers. Schuivers, taters of een kei. Doffers, hakspatoeters. pillen. Kortom. Urk was lang niet bij Kccjïers. backs en middenspelers. Spillen, vleugels enzoovoort. Waren voor den Urker slechts een Bultenurkschc menschensoort. Kornerkikken en plnanties. Hens en senters en ofseit. Out. friekikken, lense spelers, Scheidsrcchterspartiidigheid Waren Urksche onbekenden. Men was zelfs niet in den waan. Dat geen cene club ir. Holland Onze Urkers kon verslaan. Maar die donkere periode Heeft het eiland ru gehad. Urk schrijft verder zijn historie Op een nieuw, moderner blad. Voortaan staat nu ook de Urker Binnen of wel langs de lijn. Weet hij. dat een ba! geen stormbal. Net zeen vlschnet hoeft te zijn. Spoedig zal ook hij ervaren. Waar 't per slot op aard om gaat. En waarom de Zondagmiddag In den winter ook bestaat. Urk krijgt ook zijn van der Meulens Fn zijn Lagendaals in spé. Straks doet nog een Urkerbroekje Tegen 't Belgisch elftal mee Urk heeft zich op eigen bodem Aan hel voetballet gelaafd, En we mogen constateeren: Urk ls eindelijk beschaafd P GASUS. SOUTHEND'S GEMEENTEBF-STUUR IN NEDERLAND Het gemeentebestuur van Southend on Sea dat ook Haarlem bezocht heeft. Is Zaterdag te Rotterdam aangekomen. Het gezelschap is ten stadhuize ontvangen, waar de burge meester het in het Engelsch heeft toege sproken. Hij gewaagde zelfs van oude ban den. die bestaan hebben tusschen Southend en Nederland, toen van 1620 tot 1630 Neder landers het Canvey Island hebben droog ge maakt. De burgemeester van Southend de heer TattersaI! heeft deze rede beantwoord, waarbij hij een gedeelte van zijn toespraak in de Nederlandsche taal hield. Daarna over handigde hij burgemeester Drooglcever For- tuyn een vlag met het wapen van Southend on Soa. Toen het gezelschap het stadhuis be zichtigde speelde het muziekkorps van het Leger des IleiLs uit Southsea, dat toevallig in ons land vertoeft, op do binnenplaats. Ver volgens ls de stad bezichtigd, waarbij onder leiding van den burgemeester een rondvaart door de havens gemaakt werd. 's Middags vertrok het gezcLschap naar Den Haag. In den Haag heeft het gezelschop de In dische tentoonstelling bezocht. Ook is een tocht naar het Westland gemaakt. Zondag vertrokken de bezoekers naar Haarlem. MOTORBOOT GEZONKEN. WEMELDINGE, 12 Sept. <V.D.» - Heden morgen ls hel motorschip „Maria", schipper Stooter. geladen met cokes, in de Wcmel- dingschc vallei omgeslagen en gezonken. Vermoedelijk zijn twee menschen ver dronken. Het schip was vanmorgen van Wemel- dinge vertrokken en afkomstig uit Antwer pen met bestemming naar Rotterdam, Sleep- booten zijn derwaarts vertrokken om assis tentie te verleenen. Nader wordt gemeld: De 3 opvarenden van het motorschip Ma ria, schipper Stooter, diens vrouw en de knecht, zijn door één der te hulp geschoten booten gered. Zij zijn in Wemeldinge i aan wal gebracht. De motorboot-staat 4 meter onder water,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1