A-CJZritpsh 'Ajumds-fioJye. BLUE BAND Kamercultuur van Bloembollen DE WEC LANGS HET BROUWERSKOLKJE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. per reteï. B3GA-9 Eischt Blue Band, dan weet U wat U eet. Blue Band versch gekarnd met 25 allerfijnste Roombote» onder Rijkscontrole, Holland's beste Standaardmerk VERSCH GEKARND Wenken voor het trekken. NARCISSEN. Bij de narcissen zijn enkele soorten, waar onder de Paperwhite's en de Grand soieil d'or de eerste plaats Innemen die op grint en water in Woei getrokken kunnen worden In een glazen schaal strooit men een laagje tamelijk fijn grint en zet. daarin de bollen dicht tegen elkaar aan, schudt er nog wat grint tussehen, zoodat ze stevig komen te staan en giet er het water op. De neuzen van de .bollen (moeten altijd boven het grint en boven het water uitsteken. De twee ge noemde (vroege Fransohe) soorten behoe ven niet eerst in het donker gezet te wor den. Men plaatst ze direct In het licht, op een tamelijk koele plaats. Na enkele dagen al gaan de bollen uitloopen en ziet men de wortels koenen; in den loop van het najaar verschijnen dan de bloemstengels. In No vember kunnen ze reeds in bloei zijn. Kunstmatige drooge warmte kunnen deze narcisjes absoluut niet verdragen, de knop pen verdrogen tamelijk gauw. Men kan ze het beste, na het opplanten in een zonnige lichte kamer zetten. waar niet gestookt wordt, maar waar bijv. een schoorsteen of een verwarmingsbuis doorloopt, zoodat men zeker is, dat de plaats, waar de schaal staat, vorstvrij is. Men haalit ze dan pas in de verwarmde huiskamer als de knoppen al op openspringen staan. Zoo nu en dan moet het water bij-gevuld worden, natuurlijk zonder de bollen uit de schaal te nemen. Voor deze cultuur op water zijn ook en kele vroege variëteiten -van de Narcissus Poëtaz geschikt, zij bloeien echter eenige weken later dan de Franscne soorten moeten wel eerst een tijdje in het donker staan. Ik heb anet alle narcissen, uitgezon derd de genoemde Paperwhite's en Grand sWeil d'or, steeds beter resultaten gehad in girond, dan op water; t is natuurlijk wel mogelijk, dat dit aan toevallige omstandig heden heeft gelegen. Men mist hier echter de attractie van de soonten, die van het begin af in het water kunnen staan, n.l. het van dag tot da.g volgen van de ontwik keling van stengel en wontél. De cultuur op water heeft dus itoch voor deze poètaz nar cissen minder doel. Alle andere bollen, narcissen zoowel als ibulpen en hyacimthen enz. moeten- vooraf in een donkere koele ruimte wortelen. Men moet een gunstig plaatsje bedenken, niet in den kelder als het daar er.g vochtig is. niet op zolder als het daar niet donker of al te droog is, niet in een kast waar een schoorsteen doorheen loopt. Men haalit nar cissen in de kamer, als de spruiten 7 a 8 cM. lang zijn. Stookt enen de huiskamer warmer dan 62 a 64 gr., dan doet men ver standiger narcissen en crocussen m een ander minder verwarmd vertrek te plaat sen tot de knoppen open gaan. Tulpen en hyacinthen verdragen warmte wel iets beter al moet men ook hier steeds oppassen voor verschompelen der bloemknoppen. TULPEN. Tulpen worden alleen in girond getrokken Potten, pannen of wat men ook gebruikt, moeten vooraf extra flink Schoongeboend worden, vooral als er reeds een jaar eerder tulpen in stonden. Ziektekiemen van een vorig jaar zouden anders in de aarde weer itot ontwikkeling kunnen komen en de bol len aantasten. Ook de grond moet heel zuiver zijn en mag maar één toeer voor tul pen gebruikt worden. Weinig zeer oude, verteerde stalmest komt de tulpen zeker ten goede. De bollen moeten enkele cM. diep onder den grond giesltopt wonden. Tulpen bnengit men naar de wanmte als de spruiten flink ontwikkeld zijn, zet ze dan 6n een donkere hoek der kamer, voor-al niet dicht bij de kachel en brengt ze pas in het licht als de bloemknoppen tussohen dc bla deren komen. Van ouds bekend, tamelijk gemakkelijk te trekken en altijd weer even aardig zijn de vaiiurroode Due van Tholl tulpen die men al vroeg, soms met Kerstmis reeds in bloei kan hebben. HYACINTHEN. Hiervan trek ik er zelf ieder jaar veel in bloei, op glazen, in pannepotten en in mandje.?. Wil men met hyacinthen op gla zen succes hebben, dan moet men ook al leen de bollen gebruiken die de kweekcr daarvoor speciaal aangeeft. De mooiste gaaf-ronde bollen worden ervoor uitgezocht Gebruikt men er scheeve. of niet mooi ge vormde exemplaren voor, dan blijven ze niet goed in de glazen staan. Het glas maakt men vooraf zorgvuldig schoon om te voor komen dat eventueele ziektekiemen van een vorig jaar hun vernielend werk gaan ver richten. Dit geldt voor alle te gebruiken glazen, potten, mandjes enz. Het water moet precies tegen de bol aan staan. liever enkele millimeters er onder blijven, dan er over heen spoelen. De glazen moeten in een donkere, koele, drooge ruimte gezet worden, een kelder is voor deze bollen al gauw te vochtig, zij gaan daar spoedig schimmelen. Zij-n de wortels eenmaal enkele centimeters lang dan ia het beter het water een vingerbreed onder de bol te laten staan. Can tijd tot tend moet- er bijgevuld worden. Wordt het water troebel, daar kan men het voorzichtig, zonder de bol uit het glas te halen, ververschen. Men moet dan steeds water gebruiken dat de temperatuur heeft van het vertrek waar de bollen staan. De hyacinthenbollen die in aarde worden getrokken, moeten een centimeter of 3 a 4 onder den grond worden gestopt. De grond die wel heel luchtig moet zijn. d-ienit tame lijk stevig te worden aangedrukt. Hyacin then mogen niet in de kamer gebracht wor den voor de bloemknoppen duidelijk buiten de bol tussehen de bladeren, voelbaar zijn Gewoonlijk zijn de bollen zoover met hun ontwikkeling na 7 a 9 weken. Men zet ze dan eerst nog eenigen tijd op een donkere plaatsje in de kamer, ib.v. onder een bank of davan. Langzamerhand gaat men ze dan aan meer licht blootstellen, voor het ven ster komen ze pas als de bladen al open gaan en de büoem met Stengel goed1 te zien is. 't Vroegst is de witte ..Rometnsche hyacinth" die men met Kerstmis al in bloei kan hebben. Dan volgen de voor vroege bloei geprepareerde soorten. Men kan hyacinthen bollen van verschil lende grootte (ouderdom) krijgen. De jonge bollen zijn veel goedkooper maar men heeft er om er een mandje of pot meer te vul len natuurlijk ook meer noodig. Ik zie liever 10 kleine hyacan-then bij eikaar dan 6 of 7 grooten, dit is natuurlijk een kwestie van smaak. De jonge hyacinthen zijn over het algemeen ijler, losser van vorm. Hyacinthen kan men ook op water grint trekken. Zij moeten in -het donker blijven staan to' de spruiten goed ontwik keld 'zijn. De bollen worden in het grint stevig vast gezet. Het water komt tot aan de helft van de bol. Met het bijvullen dient men voorzichtig te zijn, wanneer de bollen te diep onder water komen, gaan ze onher roepelijk rotten. CROCUSSEN. Crocussen zullen in een flink gestook woonvertrek nogal eens verdrogen. Be6te resultaten verkrijgt men wanneer men de crocussen trekt in .een kamer, die regel matig. doch laag verwarmd! wordt. Men kan ze dan altijd nog wanneer het bakje of mandje op zijn mooist is, in de kamer halen om er daar ook nog eenige dagen van te genieten. Crocussen zet men in een donkere koele niet te drooge ruimte -tot de spruiten een centimeter of 6 lang zijn. Ze moeten een paar cM. onder den grond gestopt worden, Men kan ze ook op schotel- jes met water trekken, alüeen dc wortel kransen mogen in het water staan. Men zet ze zoo in het donker tot de spruiten vol doende ontwikkeld zijn, waarna -hetzelfde geldt als voor de crocussen in grond getrok ken. De watervoorraad moet steeds gecon troleerd worden wanneer de bollen te droog staan mislukt de geheele cultuur. Met blauwe en witte crocussen bereikt men in huis over het algemeen beter resul taten dan met de gele soorten. T. SCHELLING. STADSNIEUWS MEVROUW OP 'T EYNDE-STOLP VRAAGT ONTSLAG ALS SCHOOLARTS. Mevrouw J. C. Op 't Eynde—Stolp heeft aan den raad gevraagd om haar met in gang van 15 September ontslag te verlee- nen als schoolarts. ORGELBESPELING in dc Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 15 September 1932, des namid dags van 34 uur door den heer George Robert. Programma: 1. Choral vorspiel; „o Mensch, bewein' dein' Sünde gross". J. S. Bach. 2. Fuge as mol], Joh. Brahms. 3. Fantaisïe A-maj., César Franck 4.a. VersetChoral, b. Noël, Th. Dubois. 5. Vision. Jas. Rheinberger. e Pastel, S. Karg—Elert. JUBILEUM VAN DEN HEEK MARTIN. Dinsdagmiddag hield de heer Martin een receptie in de groote bovenzaal van het café Brinkmann op de Groote Markt, ter herden king van het feit. dat hij 50 jaar onafgebro ken aan het Haarlemsche brandweercorps verbonden was. De zaal was versierd niet alleen met groen en bloemen, doch ook met vele voorwerpen die bij de brandweer thuis hooren. als: slan gen, spuiten enz. De geheele aanblik getuig de van groote feestvreugde en dat terecht, daar een dergelijk jubileum niet alleen zeld zaam is in de annalen der Haarlemsche brandweer, maar ook in de geschiedenis van Nederland's brandweer. Een schat van bloemen was binnen geko men: om slechts een greep te doen: van het gemeentebestuur, het Brandweercollege, de Zaandamsche brandweer, de H.V.B.V. „de Tien", de Negende Lus, de Bloem end aalsche brandweer, de Ladderwagen en de Amster- damsche brandweer. 's Morgens om 10 uur had do burgemeester, de heer C. Maarschalk den jubilaris te zijnen huize bezocht, en hem een gouden polshor loge ten geschenke aangeboden. De eerste die den hee"r Martin 's middags om 3 uur gelukwenschte was zijn 4-jarig neefje Tijntje. Van de vele sprekers die den jubilaris na mens verschillende vereenigingen feliciteer de noemen wij den heer v. d. Broek, comman dant van de Haarlemsche brandweer, den heer Daudey die namens de brandmeesters woor den van felicitatie sprak, ook tot de fa milie, der. heer Reitzma, van het Vrijwilligers corps, de heeren Hartdorf en Stam, resp. na mens de Amsterdamsche- en Zaansche brand weer, den heer de Boer namens de Pijpleiders en de heeren F. H. Smit en P. J. M van Tete- ring namens de Haarlemsche Middenstands centrale. Ook de Nederi. Vereeniging tot bevorde ring der Danskunst had een afgevaardigde gestuurd. De geschenkentafel was rijk voorzien. Er lagen o.a. een zilveren, gegraveerde siga rendoos. een aschbak met een verzilverden brandweerman met spuit, een gouden siga renknipper met horlogeketting en een zilve ren sigarenaansteker, welke geschenken resp. aangeboden waren door: het Brandweercol lege. de Ned. Ver. tot bevordering der Dans kunst, de Vrijwilligers, en het personeel van de se inzaai. Verder vonden wij een oorkonde van de Vrijwilligers, een electrische wekkerklok van de brandmeesters en een herdenkings plaquette. De heer v. d. Broek in zijn kwaliteit van bestuurslid der Koninklijke Nederlandsche Brandweer Ver. overhandigde ten slotte den jubilaris het gouden officierskruis met di ploma. Wij zijn er van overtuigd dat de heer Mar tin nog langen tijd met groot genoegen aan dezen dag zal terug denken en dat het voor hem een voldoening zal wezen, dat zijn groot en menschlievend werk. zoo door iedereen en allerwege wordt gewaardeerd. HET VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Een nieuw bezuinigingsplan. DAARBIJ ZULLEN WEL NIEUWE LEER LINGEN AANGENOMEN WORDEN. In de raadsvergadering van 24 Augustus j.l. werd het voorstel van B en W. ter zake van bezuinigingsmaatregelen bij het open baar- en bijzonder voorbereidend lager on derwijs aangehouden omdat alle adviezen nog niet waren ingekomen. Deze stukken zijn thans ontvangen. De besturen der bijzondere scholen voor voorbereidend lager onderwijs zijn over het algemeen bereid 1 3 van de tegemoetkoming in de jaarwedden van het vci-plicht onder wijzend personeel en 1/3 van dc uitkcering volgens artikel 3 der verordening, prijs le geven, mits de voorschriften, het onderwijs betreffende op de laagste klasse niet van toepassing zullen zijn. zoodat. de school geheel in tact kan blijven. Ook de Commissie van advies inzake Voorbereidend lager onderwijs is van mee ning dat. zonder al te groote schade aan het- onderwijs toe te brengen, kan bezuinigd worden; zij geeft verschillende posten aan, waarop bespaard zou kunnen worden. En kele van deze posten waren reeds opgeno men in het bezuinigingsvoorstel van B. en W. In verband hiermede hebben B en W. na ampele bespreking besloten de bezuiniging op het voorbereidend lager onderwijs niet. te doen plaats vinden door opheffing van klassen, waardoor één lokaal zou leeg ko men, doch die bezuiniging op andere wijze te vinden en wel. gedurende het tijdvak van 1 September 1932 tot- en met 31 December 1934, op een wijze zooals gedeeltelijk door de Commissie van advies en de Besturen der bijzondere scholen is aangegeven. Het ligt nu in de bedoeling om tot de eerste klasse van de openbare en de bij zondere scholen wel leerlingen toe te la ten, zoodat alle leslokalen in gebruik kun nen blijven. Alleen zouden B. en W. den leef tijd van toelating willen bepalen op 3 1 '2 jaar, zulks in verband met het Koninklijk Besluit van 23 Juni 1932. De leiding der laagste klassen zouden B. en W. willen opdragen aan goedkoopere krachten. Voorts zal de bezuiniging geheel plaats vinden zooals de Commissie van advies heeft aangegeven. Het gevolg hiervan zal zijn, dat eenige onderwijzeressen en de helpsters ontslagen zullen worden De bezui niging bij het bijzonder voorbereidend on derwijs zal op ongeveer dezelfde wijze ge vonden moeten worden. De bijzondere scholen zullen van elke drie onderwijzeressen die op 16 Juni 1932 aan dc school waren verbonden, er slechts twee ver goed krijgen, terwijl de uitkeering, die zij volgens artikel 3 der verordening ontvan gen, in geen geval over eenig jaar het 2/3 ge deelte van het bedrag, waarop een school op 16 Juni 1932 recht had. mag overschrijden. Van het bepaalde in de verordening op dc subsidieering, omtrent het aantal onderwij zeressen dat in de school aanwezig behoort te zijn, zullen B. en W. te zijner tijd ont heffing verleenen. B. en W. meenen dat op deee wijze de door hen beoogde bezuiniging wordt verkregen, waarbij de schoolorganisatie zooveel moge lijk onaangetast wordt gelaten en waarbij de gelijkstelling wordt betracht. Wanneer echter de tijdsomstandigheden vóór 31 December 1934 zoodanig mochten verbeteren, dat de bezuiniging op dit onder wijs niet meer noodig zou zijn. dan ligt het In het voornemen het onderwijs zoo spoe dig mogelijk op den ouden voet te regelen Met ingang van 1 September 1932 zal dan wegens reorganisatie van het openbaar voorbereidend lager onderwijs en opheffing van de betrekking eervol ontslag verleend worden aan de dames: le. H. Teljeur, als on derwijzeres aan de school voor voorberei dend l.o. no. 2: 2e. H. J. du Buij, als onder wijzeres aan de school voor voorbereidend l.o. no. 3. 3e. M E. Ormond en 4e. S. Duba, beiden als onderwijzeres aan de school voor voorbereidend l.o. no. 5. Verder willen B. en W. als onderwijzeres ln vasten dienst overplaatsen van de school voor voorbereidend l.o. no. 6 naar de school voor voorbereidend Lo. no. 5 inej. A. A. Mooijen. Js het natuurschoon bij het Bloemendaalsche gemeentebestuur veilig? >,Ja," zegt de directeur van Publieke Werken. „Natuurmonumenten" is het daarmede eens. In zijn laatste vergadering heeft de ge meenteraad van Bloemend aal met 10 tegen 4 stememn besloten om over te gaan tot het aanleggen van een weg over het terrein van het Brouwerskolkje' te Overveen. De bedoe ling is dit werk door wcrkloozen te laten uit voeren, de gelden werden door den raad met een bij suppletoire begrooting toegestaan. Wij vernemen, dat met de uitvoering van dit werk nog niet begonnen is kunnen wor den. omdat het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland deze suppletoire begrooting nog niet heeft goedgekeurd. Blijk baar wil men op het Gouvernementsgebouw het raadsbesluit nog eens bekijken in verband met het streven om het natuurschoon zoo veel mogelijk te sparen Bovendien is het ln ingewijde kringen bekend, dat de Gewestelijke commissie voor de uitbreidingsplannen (die nauwe samenwerking met het provinciaal bestuur werkt) bezwaren tegen den ontwor pen weg had. terwijl er ook nog de moeilijk heid is, dat het gemeentebestuur nog niet voldaan heeft -aan het verlangen der provin cie (eenige jaren geleden geuit in een circu laire aan alle gemeentebesturen verzonden) om een volledig uitbreidingsplan te ontwer pen. Alleen als er een uitbreidingsplan is kan. indien de aanleg van een weg zelf niet te keeren is, worden vastgelegd, dat aan zoo'n weg niet gebouwd mag worden Een pionier op het gebied der natuurbe scherming opperde tegen ons bezwaren tegen den aanleg van bedoelden weg. Hij meent, dat het ongewenscht is ofn een weg van 20 Meter breed, bestemd voor doorgaand ver keer. daar ter plaatse te maken. Het mooie terrein van het Brouwerskolkje wordt door in tweeën gesneden. Bovendien zal de weg voor een gedeelte vlak langs het. Kolkje loopen, waardoor do rust daar geheel ver stoord zal worden. Een brcedc topcca-weg zal daar in die omgeving het, duinlandschap be derven. Een mooi stukje natuurschoon en recreatiegelegenhcid zal er absoluut cn voor goed door bedorven worden. In de zitting van den Bloemendaalschen raad van a s. Donderdagmiddag zal een voor stel behandeld worden, om voor het terrein van het Kolkje een uitbreidingsplan vast te stellen. Wij hadden over deze aangelegenheid een onderhoud met den directeur van Publieke Werken van Bloemendaal. De heer J de Jong Czn. verwonderde zich over de bezwaren van de natuurbeschermers. Kennen zij zoo zei hij het gemeentebestuur van Bloemen daal nog niet? Onze daden hebben toch be wezen, dat. wij alles doen wat gedaan kan worden om het natuurschoon te sparen. Wel ke gemeente in ons land doet op dit gebied zooveel als Bloemendaal? Al het natuurschoon in Schoten en Hillcgom. om slechts enkele voorbeelden te noemen, is in den loop der ja ren verloren gegaan, terwijl Bloemendaal er steeds angstvallig voor gewaakt heeft om het te behouden. Maar men moet het verlangen om het natuurschoon te sparen samenkoppelen met de moderne eischen van het verkeer. Want het is óók een belang voor een gemeentc.dat zij goede verkeerswegen heeft. Op beide belangen heeft Bloemendaal steeds het oog gehad. Wij staan daardoor bekend om onze goede wegen en om ons na tuurschoon. Teen wij den Zeeweer zouden gaan maken hebben sommige natuurbeschermers ook moord en brand geroepen. En wait is het. resultaat ge weest? Dat nu diezelfde vreesachtigen erken nen. dat de Zeeweg mooi is, de weg zelf wordt als een natuur-monument geprezen! Welke weg in Nederland van den laatsten tijd is zóó bekend als onze Zeeweg? De Middachter Allee is ook beroemd, maar dat is een wog uit het ver verleden. De ervaring met den Zeeweg moest de na tuurbeschermers genoeg zijn. Zij kunnen heüsch wel aan het gemeentebestuur over laten om te waken voor het natuurschoon! Wat gebeurt er nu bij het Brouwerskolkje? De gemeente heeft die terreinen indertijd aangekocht om hot behoud van dit mooie plekje natuurschoon voor do gemeente te verzekeren. Nu is het de bedoeling om over het terrein een weg aan te leggen die een verbinding zal geven tussehen het zuidelijk gedeelte der gemeente met den Zeeweg. Daar oor is verleden jaar de Korte Zijlweg ver breed en die nieuwe Hosnesbrug gebouwd. Dit kon alleen door eenige boomen om te hak ken. maar is hot daar niet veel mooier ge worden dan het vroegCT was? De nieuwe weg is noodig omdat de Bloe mend aalscheweg voor het steeds drukker wordend verkeer op den duur onvoldoende zal zijn. De weg wordt doorgetrokken door het wei land dat rechts van den bestaanden weg naar Kraantjelek ligt. Dan gaat hij op een punt een klein gedeelte dicht langs het Kolkje, maar verder wordt alleen dninterrein afge graven. dat op dit oogenblik geen natuur schoon mag heeten. Het Is daar eerder een stukje Sahara. De weg wordt aangelegd en op dezelfde wijze gemaakt als de Zeeweg. Bo vendien is de bedoeling om van het overige "edeelte van het terrein van hef Brouwers kolkje een wandelpark te maken. Hoe we het precies allien maken is nog niet vastgesteld. maar men kan er van op aan. dat het mooi zal worden. Veel mooier dan het nu is. Het Ls absoluut niet de bedoeling den wog aan te leggen om de daaraan liggende ter reinen te bebouwen. Integendeel, het plan Ls om die gronden geheel onbebouwd te laten. Een absolute toezegging die ook voor de verre toekomst bindend zou zijn, kan in dit opzicht niet van het gemeentebestuur van Bloemen daal gevorderd worden, want wie kan zeg gen hoe de uitbreiding der gemeente zich Sn de verre toekomst zal ontwikkelen? Toen wij indertijd den Zeeweg aanlegden hadden wij niet het plan dien te bebouwen. Nu zijn d« omstandigheden inmiddels gewijzigd en als er nu gegadigden zouden komen voor het koopen van grond om hier en daar een mooio villa te zetten, dan staan wij op het stand punt, dat daardoor het natuurschoon niet geschaad zal worden. In tussehen is er nog geen aanvraag, want de tijden zijn er nog niet naar dat er nieuwe gTootc villa's ge bouwd worden. Wij willen nu zoo besloot de directeur den weg in dezen tijd aanleggen omdat daar door werk voor de wcrkloozen verkregen za! worden. Maar wij zouden niet met dit plan gekomen zUn als wij daardoor het natuur schoon in gevaar zouden brengen, want dan zouden er nog wel andere objecten voor werk verschaffing te vinden zijn. Men behoeft dus niet te denken, dat wij het natuurschoon willen opofferen aan de werkverschaffing. Wij doen alles tegelijk, wij zorgen voor hot behoud van het natuurschoon, leggen flinke wegen aan om te voldoen aan de verkeens- eischen, terwijl wij bovendien onze wcrkloo zen aan den arbeid willen zetten. Het een sluit het ander niet uit. Daarom hoopte de directeur dat de bezwaren spoedig overwon nen zouden worden, opdat aan het makert van den weg begonnen kan worden. Voorloo- pig wordt de weg dan alleen doorgetrokken tot den spoorweg. Later wordt, dan dc spoor weg overgestoken en een aansluiting gemaakt met den Zeeweg. Wij vroegen ook dc mecning van den Ned. Bond tot behoud van Natuurmonumenten. Het bleek ons. dat het bestuur zich reeds met deze aangelegenheid had beziggehouden. Qo voorzitter, de heer P. G. van Tienhoven Cc Amsterdam had in gezelschap van den be kenden natuurbeschermer Dr. Jac P. Thijsso te Bloemendaal het terrein van het Kolkje in oogenschouw genomen. Zij kwamen tot een conclusie die vrijwel overeenstemt met- de hier boven weergegeven meening van den directeur van Publieke Werken van Bloemendaal Het ideaal zou zijn als alle duinen ongeschonden bewaard bleven, maar dit is practisch niet door te voeren. Het Ls bovendien aan den an deren kant toe te Juichen als door wegen aanleg het duinterrein toegankelijk wordt. Het duinterrein van het Kolkje is thans een zandvlakte, zoodat de toestand er alleen ver beteren kan. Daarop zal het gemeentebestuur van Bloemendaal ongetwijfeld het oog gericht houden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. MEVR. C. E. DE VOGEL. Aangezocht door de Vereeniging tot bevor dering van het Onderwijs in Kinderverzor ging en Opvoeding (K. cn o.) cn door den Volksbond tegen drankmisbruik afd. Heem stede heeft mevr. C. E. de Vogel zich bereid verklaard tijdens haar kort verblijf hier te lande ons weer een van haar succesvolle pro gramma's te geven. Deze bekende artiste maakt al sinds eenige jaren tournees in Ame rika en trad met groot succes op in verschil lende hoofdsteden van Europa, alvorens zij haar reis om de wereld begon. Hier in Holland Js zij ook geen vreemde. Vaak reeds stelde zij haar kunst welwillend ten dienst voor liefdadige doeleinden cn oogstte steeds veel succes. Daar haar aecompagnatrlce in Amerika achter bleef, heeft dc heer Jan Rozenkrans, werkend lid van H.O.V., waar hij de optreden de solisten accompagneert, zich bereid ver klaard de begeleiding aan d» piano op zich to nemen. Deze uitvoering zal plaats heb ben op 1 October as. in de aula van het Ken- nemer Lyceum te Bloemendaal door vriende lijke medewerking van den rector Dr. A. de Vletter. PERSONALIA. Ds. K. G. van Smeden te Haarlem-Noorci is geplaatst op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te Schiedam.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7