Het conflict tusschen Duitsche Rijksregeering en Parlement. VOOR DE FORENSEN. „Zij" Crème HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD Duitsche sociaal democraten tegen de militaire plannen. Rijksdagcommissie voor de handhaving der parlementaire rechten eischt opnieuw het ver schijnen der ministers. Een commissie van onderzoek ingesteld Regeering bereid hier voor te verschijnen, indien ontbinding van het parlement erkend wordt. Onderhandelingen van Centrum met de Nazi's voorloopig afgebroken. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND In de Woensdag gehouden zitting van de I commissie tot handhaving van de rechten der volksvertegenwoordiging heeft de presi- dent van den Rijksdag, Goering. een reeks voorbeelden gegeven uit den tijd voor den oorlog ten bewijze dat ook indertijd de ver- I tegenwoordigers der Rijksregeering tijdens de stemmingen niet het woord hebben kun- nen verkrijgen voor materieele mededeelin- gen. Het Centrum bracht hierna een resolutie aan de orde waarbij volgens de meening der commissie de stemming reeds een aanvang had genomen voor dat de Rijkskanselier het woord had gevraagd. Volgens het reglement, van orde en volgens het gewoonterecht heeft de Rijksdagpresident na de opening der stem ming niet meer het woord mogen verleenen. ook niet aan een vertegenwoordiger der Rijks regeering, zulks is zoowel in overeenstemming met de grondwet als met het reglement van orde. Voorts wordt er in de resolutie de na druk op gelegd dat het ontbindingsdecreet tijdens de stemming op den lessenaar van den Rijksdagpresident is gedeponeerd. Ten slotte wordt in de resolutie uitgesproken dat het resultaat der stemming geen staats rechterlijke uitwerking heeft, omdat intus- schen de Rijksdag is ontbonden. De alge- meene politieke beteekenis van deze stem ming, waarbij 512 stemmen tegen de regee ring von Papen werden uitgebracht, onder vindt van dit feit geen terugslag. Namens de N.S.D.A.P. fractie verklaarde Dr. Frank II dat zijn fractie het met dit laatste niet eens is, en dat zij nog steeds er bij blijft, dat de regeering op grond van de voor haar vernietigende afloop der stemming had moeten aftreden. Van de zijde der Beiersche Volkspartij werd de meening uitgesproken dat het nood zakelijk is allereerst nog eens de gebeurte nissen ter zitting nauwkeurig door een ver hoor van getuigen, in hoofdzaak vertegen woordigers der Rijksregeering en leden van het bureau van den Rijksdag op te helde ren. Een overeenkomstig voorstel werd inge diend. De Centrumresolutie werd teruggenomen. De commissie nam vervolgens met de stem men der Duitsch Nationalen tegen de vol gende resolutie aan: De Commissie blijft er bij dat het niet- verschiinen van den Rijkskanselier en van den Rijksminister van Binnenlandsche Za ken in de commissiezitting in strijd is met art. 33 der Rijksgrondwet. De Rijksregeering heeft de stemming van den Rijksdag inzake de motie van wantrouwen niet erkend, zij is niet afgetreden blijft veeleer onbeperkt in functie. Uitgaande van dit feit, heeft de commissie het verschijnen van den Rijks minister van Binnenlandsche Zaken geëischt. Bij dezen stand van zaken hebben de leden der Rijksregeering onvoorwaardelijk de plicht gehad te verschijnen voor de com missie. De Rijksregeering kan zich niet aan deze verplichting onttrekken door zich te beroepen op een juridische meening. De Commissie besloot tenslotte een com missie van onderzoek in te stellen, die o.a. den Rijkskanselier en den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken zal verhooren over de voorvallen in de laatste Rijksdagzitting. Van bevoegde zijde wordt in verband hiermede verklaard dat vertegenwoordigers van de Rijksregeering., indien zij opgeroepen zouden worden, eerst dan voor de commissie zou den verschijnen, als er zekerheid bestaat, dat de nog bestaande organen van den ont bonden Rijksdag de ontbinding door den Rijkspresident vóór de stemmingen uitgespro ken en de staatsrechtelijke positie, die daar uit voor de Rijksregeering voortvloeit, zullen erkennen. Naar het W. B. uit parlementaire krin gen verneemt, worden de onderhandelingen tusschen nat-socialisten en centrum voor loopig niet voortgezet, daar men eerst den gang van zaken in 't rijk en de nazi's den uitslag der rijksdagverkiezingen willen af wachten. Namens president Von Hindenburg heeft dr. Meissner, volgens Wolff, rijksdagpresi dent Goering op zijn brief van gisteren ge antwoord, dat de besluiten in den Rijksdag genomen na de afgifte van het ontbindings besluit ..ongrondwettig" zijn en dat Von Hindenburg niet voornemens is, uit die be sluiten eenige gevolgtrekkingen te maken De sociaal-democratische Rijksdagfractie deelt in een rapport betreffende de Woens dagmiddag beëindigde tweedaagsche beraad slagingen over den politieken toestand mede, dat bij deze onderhandelingen met alge- meene stemmen een verklaring is aange nomen nopens de actie der Rijksregeering inzake de defensie. O.m. wordt verklaard: De Rijksregeering acht thans het tijdstip aangebroken om voor Duitschland de vrijheid zijn weermacht te organiseeren op te eischen. De veiligheid van de volken kan evenwel niet worden be reikt met de middelen der militaire bewa pening. In het bijzonder geldt zulks voo: Duitschland met het oog op zijn geografi sche positie en de militaire en economische krachten der andere landen. De sociaal- democratie acht derhalve de actie der Rijks regeering op het gebied der defensie ver keerd. Deze actie houdt het gevaar in, dat zij den anderen het voorwendsel geeft tot een onbegrensden bewapeningswedloop, welke het meest de veiligheid van Duitsch land in gevaar zou brengen en de volke ren in het verderf zou storten. Slechts een buitenlandsche politiek welke gericht is op de verdediging der volken cp dien grondslag van a'.gemeene gelijkgerechtigdheid, op de handhaving van den vrede en de interna tionale ontwapening, geeft de waarborgen voor een werkelijke veiligheid. Voorts wordt verklaard: Iedere schrede in den geest van de Duitsche wapeningsnota. zooals deze in het bijzonder door den Rijks- weerminister is toegelicht, brengt, het gevaar met zich ie leiden tot de politieke isolatie van Duitschland. de wereld tegen Duitsch land op te zetten en het verdrag van Ver sailles te vereeuwigen. De sociaal-democra tische fractie protesteert met alle beslistheid tegen 5eder ontketening van nationalis tische en militaristische instincten in allo landen, aangezien zij daarin een bedreiging ziet der vrijheid van de arbeidersklasse en een in gevaar brengen van den wereld vrede. Duitschland. Hindenburg stelt een curato rium in voor de lichamelijke opvoeding der jeugd. De Rijkspresident heeft bij een door den Rijkskanselier en den Rijksminister van Bin nenlandsche Zaken onderteekend decreet een Rijkscuratorium voor de lichamelijke op voeding der jeugd ingesteld. Voorzitter van het curatorium is de Rijksminister van Bin nenlandsche Zaken en waarnemend voor zitter de oud-generaal der infanterie Edwin von Stuelpnagel. Reeds geruimen tijd hebben plannen be staan om de tallooze vereenigingen die zich aan de lichamelijke opvoeding der jeugd wijden tot samenwerking te brengen. De Rijkspresident heeft het besluit aldus toege licht; ..De Duitsch jeugd is de toekomst van ons volk. Sedert jaren heb ik daarom met bij zondere belangstelling alle werkzaamheden gevolgd die de lichamelijke opvoeding golden. De staling van het lichaam, de opvoeding der jeugd tot tucht, orde, kameraadschap en offervaardigheid voor de gemeenschap, is een taak. die de staat verplicht is op zich te némen. Algeheele lichaamsoefeningen, sport, tur nen zullen natuurlijk in die vereenigingen blijven uitgeoefend worden. Het rijkscura torium zal echter voornamelijk de „Gelande Sport" bevorderen, n.l. die sport, die in het open veld wordt beoefend, n.l. wandelingen, spelen in de open lucht, waarbij tucht en kameraadschap worden gekweekt. De vervulling hiervan zal kunnen geschie den in samenwerking met alle vereenigingen. die tot nu toe zich reeds aan dit werk hebben gewijd en die ik voor hun arbeid dank". Delegatie voor de Volken- bonds-assemblée samengesteld. Er is nog steeds geen beslissing gevallen of de Rijksregeering op 21 September a.s. een vertegenwoordiger naar de zitting van het Bureau der Ontwapeningconferentïe zal zenden. Daarentegen staat het va.st. dat de dele gatie naar de Volkenbonds-Assemblée zal bestaan uit den Rijksminister van Buiten landsche Zaken Von Neurath, Ministerial- direktor Dr. Gauss, de gezanten Von Rosen berg. Von Rheinbaben. Weissacker en andere leden. Engeland. Regeering gaat niet op De Valera's jongste voorstel in. In het antwoord der Britsche regeering op de jongste mededeeling van de Valera zal. naar Reuter verneemt, verklaard worden, dat het voorstel van de Valera, de annuïteiten bij de Bank voor Internationale Betalingen te deponeeren, niet kan worden aanvaard als methode om Groot-Brittannië er toe te be wegen, hangende de onderhandelingen de speciaale invoerrechten op te schorten. Uit Dublin wordt gemeld, dat aldaar vol komen stilzwijgen wordt bewaard met be trekking tot de jongste Iersche nota aan de Britsche regeering. Naar verluidt, zou evenwel in deze nota een termijn zijn medegedeeld, na verloop waarvan de twee millloen pond sterling, afkomstig uit de annuïteiten der grondrechten, zouden worden besteed voor hulpverleening aan de slachtoffers van den economischen strijd tusschen Ierland en Groot-Brittanië, wanneer althans vóói het verstrijken van dien termijn geen overeen stemming zou zijn verkregen. Het wordt te Dublin mogelijk geacht, dat de Valera een onderhoud zal hebben met Thomas, alvorens hij naar Genève vertrekt. INGEZONDEN" MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Besprekingen in het textiel- conflict vorderen. Tijdens de besprekingen tot bijlegging van het textielconflict werd een gemengde sub commissie ingesteld, die het thans eens is geworden over de te volgen procedure, het geen als een gunstig teeken wordt beschouwd Morgen zal het, resultaat der besprekingen van de sub-commissie aan de plenaire com missie worden voorgelegd. Men verwacht, dat daarna zal worden overgegaan tot do instel ling van subcommissies, die de verschillen de agendapunten zullen behandelen. De besprekingen inzake de loonsverlaging in de spinnerij branche maken eveneens be vredigenden voortgang. De daarvoor inge stelde subcommissie heeft de besprekingen tot morgen verdaagd. De kaarders hebben zich eveneens uitge sproken voor staking, indien tot verlaging der loonen word? overgegaan. Vóór neerleg gen van het werk werden 37.759 stemmen uitgebracht, legen stakins 3631 stemmen en 20.000 werklieden onthielden zich. Ierland. T.abour-partii achter De Valera's politiek. Iedere twijfel nopens het standpunt, van de Iersche Labour-parti.i ten aanzien van den Engelsch-Ierschen tarievenoorlog is thans door een definitieve uitspraak opgeheven. Daarin wordt volgens Reuter, verklaard, dat het optreden der Britsche regeer in g door het heffen van rechten op Iersche landbouw producten een uittarting beteekent van het Iersche volk zoowel op politiek als op eco nomisch gebied, waardoor weer de quaestie aan de orde wordt gesteld van knechtschap of onafhankelijkheid en van gelijkheid of onde r gesch ik t he id Zuid» Amerika. Verwarde toestand in Chili. Kolonel Merino Benitez, dc leider der jongste omwenteling, is naar Reuter uit Santiago de Chile meldt, gevlucht en heeft zich verschanst in het vliegkamp te Bosque. De junta, welke inderhaast door de gene raals is gevormd, tracht den toestand te stabiliseeren, daar het schijnt, alsof Davila een poging zal doen. de macht weer in han den te nemen. Generaal Blanco is afgetre den ais leider van het voorloopig bewind. Weinig hoopvolle houding van Bolivia en Paraguay. In het antwoord aan de neutrale staten verklaart Paraguay het conflict te betreu ren. Het is bereid de vijandelijkheden te staken, indien het veiligheid wordt gewaar borgd. In het antwoord aan den Volksbond ver klaarde Paraguay, dat het de voorwaarden tot staken van den onderhandelingen aan de neutrale staten had medegedeeld. LAPAZ. 14 September (Reuter) Dc reserves van de lichtingen 1927, 1928 en 1929 zijn onder de wapenen geroepen voor den strijd in Gran Chaco. Bolivia heeft den Volkenbond medegedeeld, dat het in de verdediging is en het gevecht niet kan eindigen. GANDHI MOET ZICH NOG EENS BEDENKEN. TELEGRAM VAN PATEL AAN DEN MAHATMA. Gandhi. Patel, de oud-voorzitter van het Indisch nationaal congres, die zich op het oogenblik te Londen bevindt, heeft een telegram ge zonden aan Gandhi, waarin hij den ma- hatma verzoekt zich nog eens te willen be denken over zijn aangekondigd besluit om den vrijwilligen hongerdood te sterven, al dus meldt Reuter. RAMP VAN DE OBSERVATION EISCIITE 61 DO ODEN. NEW-YORK, 14 Sept. (Reuter). Nabij de plaats waar de „Observation" is verongelukt zijn 18 lijken drijvende gevonden. Men telt thans 64 dooden. VIJFTIG HUIZEN TE TRIëST IN VLAMMEN. VIERHONDERD MENSCHEN DAKLOOS. TRIëST, 14 Sept. (Reuter). In de villa Rendena Is gisterenavond een groote brand uitgebroken. Door den hevige'n wind breidde het vuur zich sterk uit en tastte vijftig hui zen aan, die geheel in de asch gelegd werden. Vierhonderd personen zijn door deze brand catastrophe dakloos geworden. Klein goed. Verlaging der spoorwegtarieven. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen overweegt een tariefsverlaging. Het is evenwel nog niet bekend of de fo rensen daarvan in het bijzonder zullen profi teered Het hoofdbestuur van den Alg. Bond van Forensen heeft aan de directie gevraagd of in die tariefsverlaging ook de abonnemen ten begrepen zijn, maar daarop kon nog geen antwoord gegeven worden. Het is in dit verband dus nog afwachten. Wij herinneren er aan dat deze forensen- organisatie eenigen tijd geleden een krach tige actie heeft ingezet, voor een verlaging van de spoorwegabonnementen, omdat ge meend werd. dat die te hoog zijn, hetgeen een overbodig zware last op de forensen legt. In een interview dat wij onlangs met. Mr. G. W. van Everdingen, secretaris van het hoofd bestuur van den forensenbond hadden, werd daarop ook de aandacht gevestigd. Velsen en de forensen Velen vragen zich met verwondering af. hoe het mogelijk is, dat in dezen moeilijken tijd. waaronder de gemeente Velsen gebukt gaat, de bevolking nog vooruit gaat. Én dan zoo flink, als in de maand Augustus, toen de toeneming 94 bedroeg. Dit komt niet, door dat zich hier arbeiders vestigen. Het moet al een gezin zijn, waarvan de man vast werk heeft, als het naar hier komt. Werkloozen en dus steuntrekkende:!kunnen het niet zijn. of ze moeten voor zichzelf zorgen. In dit op zicht is het gemeentebestuur thans zeer streng. Pas hoorden wij nog van een werkloos visscher, die hier al langer dan een jaar in de gemeente verblijft en eenigen steun ont vangt. doch wiens vrouw elders woont, dat een verzoek om zijn vrouw naar hier te laten komen, was afgewezen. Den vooruitgang der bevolking danken wc aan personen en lichamen, welke daarvoor geregeld werkzaam zijn. Het zijn de bouwers en vereenigingen als IJmuiden's Bloei, d;e de vestiging van nieuwe bewoners vooral fo rensen bevorderen. De bouwers, die in de mooie gedeelten van de gemeente: Santpoort. Driehuis en Velsen, steeds nieuwe villa's en landhuizen bouwen, maar die ook dagelijks bezig zijn om er be woners voor te vinden. Men denke niet, dat dit gemakkelijk is. Het is niet zoo. dat iemand een huis komt kijken en dit dan al of niet koopt of huurt. Tegenwoordig wor den gegadigden per auto gehaald en rond gereden, waarbij hen bosch en strand, dc havens en sluizen, onze parken enz. worden getoond. En het Is deze rijke verscheidenheid van de gemeente (zee en bosch, strand en duin), die velen doet besluiten daar te ko men wonen. Is het niet een gelukkig ver schijnsel. dat in het villapark Velserbeek nog telkens villa's worden bijgebouwd, dat i" het Stelletje te Driehuls telkens nieuwe blokken forensenwoningen gezet worden en ook te Santpoort zulks het geval is. De bouwers worden gesteund door de pro paganda van IJmuiden's Bloei, die Immer doorgaat -In eigen brochures en in verschil lende bladen en tijdschriften wordt onze ge meente gepropageerd. Er Is niets, dat onze gemeente Velsen zoo noodlg heeft als deze nieuwe ingezetenen, die de draagkracht zoo zeer helpen versterken. Maar daarom is het ook kortzichtig van den Velselschen raad geweest, om het subsi die aan een vereeniging als IJmuiden's Bloei stop te zetten. Nooit toch was het kleine be drag zoo goed besteed als nu. Bij den wed strijd van den Ned. Schaakbond te Velsen kregen de deelnemers geschriften over onze gemeente mee naar huls en het was IJmui den's Bloei, door welks bemiddeling excursies konden worden gemaakt. Bij een belangrij ken voetbalwedstrijd, bij het zangconcours, bij het festival van Kunst na Arbeu'. de Ver eeniging was er, schonk plaquettes of medail les en deed vaak wat in andere plaatsen het gemeentebestuur doet. ONTZETTENDE TREINRAMP IN ALCERIJE. Trein met militairen in kloof gestort Honderd dooden? Uit Oran in Algerije wordt aan Reuter gemeld, dat een trein, die 510 officieren, onderofficieren en manschappen van het Vreemdelingenlegioen van Bel-Abbis naar Udscha vervoerde, gistermiddag in de streek van Tlemcen in een kloof gestort is. Volgens de eerste berichten zijn er vijftig dooden en ach tig gewonden. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn door een verzakking van den spoordijk, als ge volg van overvloedige regens. PARIJS. 14 September. (V.D.) Naar uit de nadere berichten blijkt, is het spoorweg ongeluk bij Tlemcen in Algiers nog vee', vreesdij,ker dan men oorspronkelijk dacht. In totaal schijnen 100 man gedood te zijn De trein bestond uit 14 waggons, waarin 2 officieren. 27 onder-officieren, 46 vrijgestel den en 1435 soldaten van het vreemdelingen legioen zaten. Onmiddellijk na het bekend worden van het ongeluk zijn twee hulp- treinen met doctoren uit het naburige gar nizoen naar de plaats des onheils vertrok ken. De verongelukte trein was hedenmor gen om 7 uur 15 uit De! Abbes vertrokken Het ongeluk is laat in den middag gebeurd HET MIJNWERKERSCONGRES IN LONDEN. VEERTIG-L'RIGE WERKWEEK TER SPRAKE LONDEN, 14 September (V. D.) Op het congres der internationale niijnwerkcrsfedc- ratic is het woord gevoerd door Delattre die zeide dat. de federatie de beweging der vak verenigingen inzake de algemeene veertige urige werkweek in de industrie, zooals te Amsterdam het eerst ter sprake is gebracht, moet steunen. De Duitsche gedelegeerde Husemann zeide dat de regeering-Bruening de ratificatie van de ontwerp-conventie van Genève geen enkele hinderpaal in den weg had gelegd. De Duit sche mijnwerkersorganisatie heeft aldus spre kef. nog geen gelegenheid gehad met de re- geering-von Papen te onderhandelen over de steenkolennijverheid, doch, verklaarde spreker, zoodra Duitschland door een stabiele regeering zal worden bestuurd, zullen de on derhandelingen strekkende de ratificatie der internationale conventie door Duitschland worden hervat. Er zal naar gestreefd worden om de vertegenwoordiging der Duitsche mijn- rkersorganisatie ter economische wereld conferentie te verzekeren bij de beraadsla gingen over de kolennijverheid. JAPANSCHE TREIN TOT ONTSPORING GEBRACHT. 60 DOODEN EN GEWONDEN. MOSKOU. 14 Sept, (V. DVolgens berich ten uit Moekden is een Japansche militaire trein, die op weg was van Moekden naar Hailoen, tot ontsporing gebracht. Er werden 60 soldaten en officieren gedood en verwond. Het verkeer w^ra voor 6 uur stop gézet. WEDEROM EEN TREIN OVERVALLEN 11 REIZIGERS GEDOOD. 50 GEWOND. MOSKOU. 14 Sept. <V. DNaar het Tele graaf agentschap van de Sovjet Unie meldt, is hedenmorgen een overval gepleegd op den van Charbin naar Tsjang-Tsjoen onderweg zijnden trein, in de nabijheid van het station Sjoean Jan Dsi. Elf reizigers werden gedood. 50 gewond. De locomotief en twee wagons stortten van den spoordijk. Bijna 200 passa giers werden beroofd. Onder de beroofden bevindt zich een Russisch consul-generaal en een vertegenwoordiger van het Russische pc- troleumsyndicaat. Volgens verklaring er. van in Moekden aan gekomen passagiers uit dezen trein zou de bende In samenwerking met de Chinccsche 'roepen hebben gehandeld. GESLAAGDE VLUCHT VAN DE „AMERICAN NURSE". HET VI 1EGTUIG BOVEN SARDlNlë GEZIEN ROME 14 September (Reuter). Het vliegtuig ...American Nurse". aan boorvi waarvan zich de piloot Will lam IT.brLch. do rioktef Pesculll en de verpleegster Edna Newcomer bevinden, werd hedenavond om 9 uur boven het eiland Sardinië gez:en. Het wordt om 11 uur te Rome verwacht. Zooals men weet was het "Vliegtuig van New York gestart. PROF. DEYCKE TE STUTTGART WEER AAN HET WERK. STUTTGART. 14 Sept. fW lffV De bij het Calmette-oroces te Liibeck veroordeelde prof. Deycke houdt zich sedert eeniem tijd te Stuttgart op. Van particuliere zijde is hem een laboratorium ter beschikking ge steld. waarin hij bacteriologische proeven neemt. Hij zou daarmede bijna gereed zijn Prof. Deycke hoopt daarna weder oen ver zoek tot toelating te kunnen indienen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 ets. per resrrl. werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht zij toovert een ongekend fraaie teint op Uw huid. In prijzen van 203045 cn 75 cent. AGENDA. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Gem. Concertzaal: Concert H. O V. 8 15 u Lange Margarethastraat 13: Samenkomst Bond van Rheumaticklijders in Nederland. 8 uur. Krelagehuis (Leidsche Vaart): Bloemen tentoonstelling 210 uur. Luxor Sound Theater: „Mam'zelle Nitou- che". Uitgebreid voorprogramma 8.15 uur. Palace: „Emil en zijn detectives". Op het tooneel: Dr. caligari, het geheimzinnige cabinet. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Eln Toller EInfall" Op het tooneel: George Hnrd. de onover troffen Jongleur. 7 en 9.15 uur. La Gaité. Raaks 1—3. Cabaret, dancing 8—12 uur. Kunstzaal Reekcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107,30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend cp werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bloeme ndaal: Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van Tine Honig, Do Struyck Du Moulin en C. J. Laan. Jeugd huis. 10—5 uur. Haarlemmermcor: Gemeenteraads vergadering. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Bioscopen. Nieuw programma. Krelagehuis (Leidsche Vaart): Bloemen tentoonstelling 1010 uur. La Gaité, Raaks 13. Cabaret, dancing 812 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Bloeme ndaal: Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van Tlne Hon:g, Do Struyck Du Moulin en C. J. Laan. Jeugd huis. 105 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomcyer en Zoon, BarteJJo- rlsstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek. Klcverparkweg 13. TcL 11793.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5