DE OVERIGE EERSTE KLASSERS VIERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE ZWEMMEN R.KL VOETBAL OLYMPISCHE SPELEN WIELRIJDEN. GYMNASTIEK. HANDBAL DAMMEN AjaxD. F. C. (1—1) Het spel gaat eerst gerulmen tijd gelijk op. Na een hall uur nemen de gasten de leiding door Smit. D.F.C. blijft steeds in den aanval. Als even voor rust de Ajaxieden er vandoor trekken is het Jurriaans, die met een fraai schot den gelijkmaker scoort. (11). Na de hervatting heeft Ajax den wind in den rug. hetgeen een klein voordeel geeft. Wel is zij vaak in de meerderheid, maar van goed-opgezette aanvallen is weinig sprake De uitvallen van D.F.C. hebben evenmin re sultaat. V. U. C—Sparta (0—3) Na een eerbiedige hulde aan de nagedach tenis van den overleden scheidsrechter Ey- mers werd het spel begonnen. Er ontwikkelt zich een uiterst snelle strijd De aanvallen van de Rotterdammers waren het gevaarlijkst en na 30 minuten komt het eerste doelpunt van Went. V.U.C. laat een fraaie kans om den gelijkmaker te scoren voorbijgaan zoodat de rust ingaat met 01. In de tweede helft, gaan de Spartanen we derom ten aanval. Zij slagen er in hun voor sprong tot 03 te vergrooten, resp. door Went en Voormolen. XerxesWest-Frisia (52) Van Boven geeft den Rotterdammers de leiding. De gelijkmaker liet echter niet lang op zich wachten en door het toedoen van Stelling is het 11. Voor rust scoort Frenk nog eens voor Xer xes. Na de rust brengt Ramkema den stand op 2—2. West-Frisia speelt uitstekend, doch heeft geen succes. Xerxes heeft meer resul taat. en wint tenslotte met 52 door fraaie doelpunten van Oversier en Lagendaal. D. H. C.—Hermes-D. V. S. (2—1) De thuisclub is het eerst in den aanval. Daarop volgen goede schoten van den kant der Schiedammers. Het spel gaat vlug op en neer; beide keepers verdedigen uitstekend.. Over het algemeen is D.H.C. in de meerder heid. Voor de rust wordt er echter niet ge doelpunt. D.H.C. valt ook na de rust onmiddellijk weer aan en na tien minuten opent Post de score, fl0). Enkele minuten later verdwijnt de bal voor den tweeden keer in het net van de gasten, gescoord door Ditmars. Er is een belangrijke inzinking te bespeuren bij de Schiedamsche ploeg, maar De Jong slaagt er in een tegen - punt te scoren. (2—1). FeijenoordH. B. S. (52) Van Kesteren scoort reeds na vijf minuten. De eerste tien minuten zijn de Hagenaars in de meerderheid, maar het overwicht van H. B. S. is dan ten einde. Feijenoord valt krach tig aan en Burg en Barendregt brengen den stand op 2—1. Barendregt scoort voor rust andermaal en de stand is 31. Feijenoord valt na de rust weer aan. Ba rendregt geeft den Haagschen keeper voor den*derden keer het nakijken. Van Kesteren slaagt er in den achterstand te verkleinen en den stand op 4—2 te brengen. Burg vergroot daarna den voorsprong tot 52, waarmee het einde komt. A. D. O.Blauw Wit (42) Aanvankelijk zag het er niet best uit voor de Haagsche Ploeg. Doorenbos en Ferwerda geven na ruim een half uur den Amsterdam mers een 20 voorsprong. Bij een doelwor- steling scoort G. Tap een tegenpunt, Bij een aanval van Blauw-Wit kwam Quax tijdens het uitloopen in botsing met- een der spelers en liep daarbij een lichte hersenschudding op. Hij werd naar een der ziekenhuizen ver voerd. Koek trad daarna op als zijn plaats vervanger. Na de hervatting scoort W. Tap den ge lijkmaker. Dan gaat het beter voor de thuis club en de gebroeders Tap zorgen er voor. dat de strijd eindigt met. een. 42 overwin ning voor de Haagsche club. E. V .C.Beverwijk (14) Te twee uur wordt getosst. E.V.C. trapt af. De gastheeren zijn voorloopig meester op het veld, daar de Wijkers nog niet aan het terrein kunnen wennen. Na ongeveer tien minuten weten zij met een ver schot te scoren (10). De Wijkers zijn even de kluts kwijt doch slechts kort; weldra zijn ze in het offensief. Bakker krijgt den bal; hij rent langs de lijn, zet goed voor en Siempie zorgt, voor den ge lijkmaker (1—1). Nu blijft Beverwijk domi- neeren. Na de rust is Beverwijk direct weer in den aanval, .doch daar de gastheeren zich ook niet onbetuigd laten, golft het spel geregeld heen en weer Uit een vrijen schop door Rooijmans goed genomen geeft Maanhout den keeper geen schijn van kans (12). Be verwijk is nu niet meer te houden, geregeld zit het vijftal voor het E.V.C.-doel, Beverwijk onderneemt weer een aanval, Bakker zet weer goed voor en met een kopbal zorgt Maanhout voor 1—3. Als eens de back van E.V.C. mist, heeft Markx weinig moeite om den keeper voor de vierde maal te passeeren d_4) Wanneer weer is afgetrapt is de tijd verstréken. Beverwijk heeft verdiend gewon nen. Z. F. C. 2—E. D. O. 2 (4—0) De E.D.O.-reserves hebben al heel slecht ge start door hun eersten wedstrijd met klin kende cijfers te verliezen. Uit de nul blijkt duidelijk, dat de voorhoede heel slecht was; hier ontbrak steeds de zoo hoog noodige sa menwerking. De verdediging op een enkele uitzondering was behoorlijk op dreef, maar kreeg niet de minste opluchting. In het be gin ging het spel gelijk op Wegens een licht handsgeval kreeg Z.F.C. een penalty te ne men, welke slecht genomen door den E.D.O.- keeper gehouden werd. Weer kreeg Z.F.C. een penalty: nu wist zij hieruit te scoren. (10). D<? tweede helft kwam Z.F.C. flink opzetten en daar de E.D O -voorhoede niet de minste opluchting bracht was het voor de achter hoede een hopeloos werk. Zeer verdiend wist de thuisclub dan ook den stand on te voeren tot 4—0. waartegenover EDO ??en enkel doelpunt stelde Haarlem 2H. F. C. 2 (51) De eerste competitiewedstrijd voor beiden is op een flinke overwinning voor Haarlem uitgeloopen, die zeer verdiend is. Het stemt zeer hoopvol, dat haar vrij jeugdige voorhoe de het tot vijf doelpunten wist te brengen tegen de toch heusch niet zwakke H. F. C.- verdediging. waar vooral keeper Van der Togt uitblonk. De beide opstellingen waren als volgt: Haarlem: Kaan. Boot. Van den Berg. Van der Valk. Dik, Muringer, Cornet, Schornagel, De Winter, Verwaal. Hurkmans H. F. C.: Van den Berg, Twiss, Miezérus, Koreman. Htfck. Van Parreeren. Kruijer, Drijber, Smit, Bogaardt, Van der Togt. De thuisclub speelt met den wind in den rug en is zoodoende sterker. Het duurt dan ook niet lang, of De Winter schiet een voor zet van Cornet in (10). Even later herhaalt zich het zelfde spelletje, met dit verschil, dat Haarlem's middenvoor nu zijn hoofd ge bruikt (20). Een penalty, H. F. C. toegewezen, wordt door Kaan gestopt. Kort voor de rust maakt Hurkmans met een mooi schot het derde doelpunt '30). Spoedig na de hervatting verkleint Twiss den achterstand, als hij over den uitloopen den Kaan den bal in het doel kopt (31). Even later wordt een goal van H. F. C. te recht wegens buitenspel geannuleerd. Haarlem komt hierna weer wat in de meerderheid: vele schoten worden gelost, maar de H. F. C. keeper keept voor wat hij waard is. Na eenigen tijd benut D eWinter een voor zet van Hurkmans, terwijl Verwaal er ook nog een doelpunt aan toevoegt (51). H. F. C. speelt onversaagd verder, maar komt zelden voorbij de backs, waar vooral Van den Berg een zeer goede en solide partij staat te spelen. Gescoord wordt er verder niet meer. Haarlem wint dus met 51. Stormvogels 2Hilversum 2 (43) De Stormvogels-reserves, die invallers had den voor Heilig en v. Gelder en voorts enkele nieuwelingen in de ploeg hadden opgenomen, hebben het seizoen met een 43-overwinning Ingezet. In de eerste helft, met den wind in den rug spelend, speelden de IJmuidenaren uit stekend en namen vrijwel geheel het spel in handen Ze wisten hun meerderheid in een viertal doelpunten om te zetten door toedoen van Schipper, die 2 doelpunten voor zijn re kening nam en De Jonge en Van Pel, die elk één goal scoorden. Vooral het doelpunt van De Jonge was zeer fraai, Hilversum zag geen kans Wagenaar te passeeren, zoodat de rust met 40 inging. Na de thee waren de bordjes verhangen en was Hilversum veel sterker en presteerde de Stormvogels-aanval weinig meer. De Storm vogels-verdediging kreeg het zwaar te ver antwoorden. doch Rijkeboer en Kuyper weer den zich goed. Doelman Wagenaar hield er eenlge lastige schoten keurig uit, doch kon niet verhinderen, dat hij driemaal gepasseerd werd. (43). RESERVE 2e KLASSE A. Ajax 3—R. C. H. 2 (2—2) Met een invaller voor den midhalf van den Berg moest R.C.H. 2 den strijd aanbin den tegen het sterke Ajax 3; de Haarlem mers hebben na moedigen strijd met 22 gelijkgespeeld, nadat met de rust de Ajaxie den 20 hadden voorgestaan Het elftal kon aanvankelijk niet wennen op het. gladde terrein, waardbor de Am sterdammers in het voordeel waren. Na de rust echter speelden de R.C/H.'ers belang rijk beter en wisten tenslotte door twee goede doelpunten de belans in het even wicht te brengen. R.C.H. 2 speèlde met: Schuurman van Thiel, Spoor Hessels, Ruigrok, Prevost Blokker, Hauk.es, Bloem ink, Sliot. Meyer De jubileumwedstrijden van Het IJ. Records verbeterd. Zaterdagavond zijn in het Sportfondsen- bad te Amsterdam de zwemwedstrijden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum eer zvemvereenigine .Het IJ" begonnen. Aan de N. R. Ct. ontleenen we hierover de vol gende bijzonderheden: De 200 M. vrije slag bracht een onbe twistbare zege voor de Duitsche zwemmers uit Keulen. De eerste twee prijzen werden door hen gewonnen, terwijl H. van Essen (Het Y) en G. van Voorst (A.Z.) denzelfden tijd voor den derden prijs maakten. In het schoolslagnummer 100 M. voor da mes verbeterde mej. Coba Huybers (Het Y) het Nederlandsche record van M. Baron (1 min. 28 sec.) met 1(5 seconde, door de baan in 1 min. 27 4/5 sec. te zwemmen. De Ne derlandsche kampioene G. Brouwers werd tweede met slechts 2/5 sec. verschil, terwijl het Y-lid F. Hessel weer met 2/5 sec. verschil een goede derde werd. De 100 M. vrije slag bracht eveneens een recordverbetering. Onze Olympische zwem ster Willy den Ouden zwom de baan nl. in 1 min. 7 2/5 sec., dat is 1 5 onder het Olympisch record, dat op haar naam stond. De Hongaarsche zwemster M. Lenkey, die thans lid van het Y geworden is, werd goede tweede in 1 min. 9 sec. Een geweldige ovatie werd onze kranige zwemster Willy den Ouden gebracht na het bekend worden van den uitslag. Toen de stormachtige bijval geluwd was, nam de waarnemende burgemeester van Amsterdam, wethouder de Miranda, het woord. Met een hartelijke toespraak wenschte hij mej. den Ouder, en de overige Olympische zwemsters die aanwezig waren, geluk met hun ver richtingen te Los Angeles, waarna hij de zwemsters een bloemenhulde bracht. De voorzitter van den Nederlandschen Zwembond. de heer C. F. Kellenbach, dank te als leider van de Olympische ploeg den spreker voor zijn woorden. De Zwitsersche rugslagkampioen Siegrlst werd onbedreigd eerste op de 100 M. rug, op 2,4 sec. gevolgd door de Haas (Zian). Onze HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: ED.O. 3—Kinhelm 2 3—4 H.F.C. 3—Ripperda 1—2 Haarlem 4—RC.H. 3 3—7 Schoten 2Damiaten 35 1 B: R.C.H. 4R.CJH. 5 4—3 Stormvogels 3Haarlem 3 62 Bloemcndaal 2I.V.O. 05 D WO.E.D.O. 4 uitgesteld SpaarnevogelsD.I.O. 32 2 A. Stormvogels 4D.S.K. 24 Haarlem 3aKinheim 3 V.O.G.—Schoten 3 8—3 2 B: Kennemers 3Haarlem 5 31 Beverwijk 2—HF.C. 4 D.OA.E.D.O. 5 1—10 2 C: Droste—Schoten 2a 30 D.I.O. 2V.V.H. 5—2 Hillegom. 2—Zandvoort 2 5—2 2 D: R.C.H. 6Bloemcndaal vet. 12 Zandvoort HI—E.T.O. 2—2 3 A: Kenau—R.C.H. 7 D.S.K. 2E.H5. 2 0—8 Kinheim 4Kennemers 5 33 3 B: Kennemers 6Kinheim 6 91 VV.B.V.V.H. 2 9—1 D.W.O. 3—Swastika 3 uitgesteld Heemstede 3—RC.H. 8 5—6 Beverwijk 4Kennemers 4 15 3 D: D.S.K. 4V.V.H. 3 3—5 RC.H 9—Kenau 3 Swastika 2Kennemers 8 V.S.V. 4—Beverwijk 3 8—2 3 E. EDO. 8—Kinhelm 5 Bloemendaal 4Kennemers 9 D.I.O. 3—I.V.O. 3 3-4 3 F HeemstedeD.I.O. 4 61 Kennemers 7Damiaten 3 32 3 G. Hillinen 5Haarlem 6 64 E. T. O. 2Bloemendaal 5 12 3 H. Haarlem 7Schoten 4 17 3 I Halfweg 3—Bloemendaal 6 BI. niet opgek. Hillinen 4—H.F.C. 6 1—5 III J: Zandvioort IVHalfweg IV 61 Hillegom 3—E.D.O 7 5—2 JUNIORES Afd. A. R.C.H. a—EDO a E.D.O. niet opgek. Bloemendaal aH.F.C. a 31 Haarlem aKennemers a 54 Afd. B Bloemendaal bZandvoort b 310 Kennemers bE/D.O. b 65 Aid. C. Haarlem cI.V.O. a 24 Afd. D. H.F.C. b—R.CH. C 8—4 Afd. E. BeverwijkBloemendaal d 81 ZATERDACMIDDAC* COMPETITIE De uitslagen. Kennemerland IKennemerland II 3—2 Kennemerland IV—V.V.IJ. II 1—3 Droste's S.V.Kennemerland-comb. 93 Kenen'land adsp.Spaarndam adsp. 11 do.DjS.S. 1—1 Eerste klasse A. ScKoten 2Damiaten (35) Direct na het begin is Schoten II sterker, maar door pech wordt er niet gescoord. Slechts eenmaal weet Maas het doel te vin den, als hij een voorzet fraai inschiet. (10). Dan pakt- Damiaten de zaak flink aan en sticht verwarring in de Schoten-defensie. Spoedig is de stand gcüjk. De bezoekers weten de score op te voeren tot 14. waar mede de rust aanbreekt. In de tweede helft is Schoten meer aanval lend. maar er komen geen doelpunten. Uit een scrimmage scoort, Goozen <24) Een snelle uitval van Damiaten levert, hun een doelpunt op (25). Dan verslapt het spel wat Sondorp maakt dan Schoten's derde doel punt. (35). Olympische zwemster Puck Oversloot 'O.D.Z.) handhaafde haar faam op de 100 M. rug. Mej. Baumeister (R.D.Z.) kwam als tweede aan voor de Duitsche kampioene mej. E. Sasserath. Een spannend nummer was de 5 maal 50 M. estafette vrije slag heeren. De Hage naars van de H.Z. en P.C.. ontpopten zich als de snelsten doch met miniem verschil tikte de ploeg van de U. Z. C. aan. terwijl de ploeg van Poseidon (Keulen) derde werd. Tenslotte ging alvorens twee polowedstrij den begonnen de estafette 5 maal 50 M. vrije slag dames. De R.D.Z. verbeterde hierin het derde record van den avond door den afstand in 2 min. 45 2'5 sec. te zwemmen. Eerst om kwart over elf begon men met de polowedstrijden. Het Y won met gering verschil met 43 van de Heemsteedsche Poloclub. De uitslagen luiden: Vrije slag 200 M. heeren internationaal: 1. Schwartz, Poseidon, Keulen, 2 min. 23 2 5 sec., 2. H. Haas. idem. 2 min. 26 4 5 sec.; 3. H. v. Essen, Old-Boys, Bazel, 2,29; 4. G. v. Voorst, H.Z., 2,29. Schoolslag dames 100 M. internationaal: I. J. Huibers. 't Y, 1,27, 4/5 (nieuw Neder- landsch record)2. G Brouwers R. D. Z 1,28 15; 3. F. Hessel. Het Y in 1.29 3.5. Vrije slag 100 M. Dames Internat.: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) in 1.7 2 5 (nieuw Ned^r- landsch en Europeesch record); 2. M. Len key (Het Y) 1,9; 3. J. Selbach (A.D.Z.) 1.11 3/5. Rug 100 M. heeren. Internationaal: 1. Siegrist O-B. Bazel, 1.14 2 5; 2. de Baas Zian. 1,16 4 5; 3. J. C. Scheffcr D. J K. 1.18 3 5. Rugslag 100 M. dames internat.: 1. P. Oversloot O.D.Z.. 1.24.4 2. T. Baumeister. R.D.Z., 1,26,6! 3. C. Sasserath, D.S.R. Rheydt 1.29. Estafette 5 x 50 M. vrije slag dames: 7. R.D.Z., 2.45 2 5 (nieuw Nederlancsch record 3. Het Y, in 2,51 4.5; 3. AD2. 2,55. Tweede dag. Nieuwe records. Zondagmiddag werden in een overvol Sport fondsen-bad de jubileumwedstrijden van het „IJ" voortgezet. Ook ditmaal waren de resultaten uitste kend te noemen. Vier records konden worden E. D. O. 3—Kinheim 2 (3—4) Al dadelijk blijk: dat Kinheim dezen wed strijd '.Ml winnen, want herhaaldelijk word. hc: E.D O-doel bestookt. Keeper Fuchs maakt echter een betrouwbaren indruk, doch ondanks zijr. goede werk wordt hij toch in de eerste helft driemaal gepasseerd (0—3). In de tweede helft geeft de thuisclub beter partij: rij weet dan ook den achterstand te verkleinen tl3). Steeds beter gaat E.D.O. nu spelen, maar als v. Heyst den E.D.O.-doeiman nogmaals passeert, blijkt aan het einde da', dit doel punt Kinheim de overwinning brengt, want meer dan drie goals wist E. D. O. niet te scoren. Inmiddels won Kinheim 2 zeer ver diend Haarlem 4R. C. H. 3 (37) Aanvankelijk is Haarlem iets in de meer derheid. de keeper van R. C. H. heef: cenige malen niet over gebrek aan geluk te kla gen. Dan komt R. C. H. er echter beter m cn laat af en toe zeer goed voetbal zien. Na goed samenspel van den rechtervleugel schiet Kedde Jr. hard tegen de lat: den terugsprin- genden bal kop: hij in (01). R. C. H. blijft aanvallen: na goed werk van den linksbuiten schiet Hoogedoorn van dichtbij kalm in (20). Even later profi teert dezelfde speler van een misverstand in de Haarlem-achterhoede (03). Even vóór de rust verkleint Van der Lijke uit een corner den achterstand (13). In de tweede helft loopt Haarlem hard van stapel; het is wederom Van der Lijke, die met een flink schot scoort (23). Hierna neemt R. C. H. het offensief ech ter weer geheel over. Hoogedoorn brengt met een goed schot den stand op 24. welk doelpunt volgens velen off-side was, hetgeen echter niet waar was. aangezien de betrokken speler tegen het net stond en den Haarlem-keeper in het minst niet hinderde. Kort hierna is het Kedde Jr., die doel punt (25). Een heel mooi schot van Van der Mey de Bic gaat rakelings naast. R. C. H. valt voortdurend aan; de Haarlem-keeper, die uitstekend zijn doel verdedigt, krijgt volop werk. Van den Berg en Hoogedoorn maken er 27 van. Even vóór tijd ziet Haarlem zich zeer dubieus een penalty toegewezen, die door Mos goed benut wordt (3—7). Hiermede breekt het einde aan. Eerste klasse B. Stormvogels3Haarlem 3 (62) Stormvogels speelt in de eerste helft met den vrij sterken wind tegen, maar is toch aanzienlijk sterker. Haar halflinie zet haar voorhoede goed aan het werk en hier is het v;oral de middenvoor, die de aandacht vraagt van de Haarlem-verdediging. De roodbroeken hebben aanvankelijk niet veel te vertellen. Stormvogels vergeet bij a! haar aanvallen niet om ook goals te maken en de rust breekt dan ook aan met 5-0 in haar voordeel. In de tweede helft Is het aspect van den wedstrijd geheel gewijzigd. Haarlem komt nu meer en meer opzetten. Toch is het. de linksbuiten van Stormvogels, die met een heel mooi schot via den paaL den stand op 60 brengt. De thuisclub neemt het hierna wat kal mer op, waardoor de middenvoor van Haar lem in de gelegenheid wordt gesteld om den achterstand tot 62 te verkleinen. Stormvogels verdiende de overwinning volkomen., al zijn de cijfers geflatteerd. R. C. H. 4—R. C. H. 5 (4—3) Onder leiding van echeidsrechter v. d. Putten stellen beide elftallen zioh op en tel len enkele invallers. Het 5e heeft direct de overhand, hetgeen hoofdzakelijk voortspruit door haar betere technische kwaliteiten. R.C.H. 4 kan dan ook niet verhinderen, dat nog vóór de rust de „oudjes" een 20 vorosprong weten te be halen. Hoe vurig de meer jeugdige ook werken de veteranen-achterhoede blijlkt het nog niet verleerd te zijn. Na de rust zien we een meer gelijk op- gaanden strijd, waarin het aan R.C.H. 5 nog gelukt om haar voorsprong te vergrooten. Als ieder denkt dat zij dezen wedstrijd wint. komt R.C.H. 4 tegen het einde flink opzetten Het uitvallen van den linksback bij de Veteranen wordt laatstgenoemde noodlottig. In de nog resteerende twaalf minuten weet R.C.H. 4 de geheele achterstand in te loopen om zelfs kort voor het einde nog de win nende goal in het net te deponeeien. gebroken, nl. het Nederlandsche record 4 maal 100 Meter vrije slag dames door de Rot- terdamsche Dames Zwemclub. het Zwitsersch record 200 Meter schoolslag door Robert Wyss het Zwitsersche record 3 maal 50 Meter wis selslag estafette door Old Boys Bazel en he* Nederlandsch record 3 maal 50 Meter wissel slag estafette door de Haagsche Zwem- en Poloclub. In het nummer 200 Meter schoolslag dames nam mej. Brouwers van de R.D.Z. de leiding, die zij op 100 Meter nog bezat Jennie Kas- tein volgde haar steeds, terwijl mej. Hessels van het ..IJ" eenigszins achter blijft. 25 Me- t r voor de finish neemt Jennie Kastein de leiding over en wint met gering verschil. Aan de uitslagen ontleenen we het volgen de: 200 Meter dames schoolslag: 1 Jennie Kastein HDZ 3 min. 11 1 '5 sec. 2 G. Brouwers RDZ tijd 3 min. 112 5 sec. 3 F. Hessel LJ tijd 3 min. 12 2/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren internationaal: 1 Schwartz, Poseidon Keulen, 1 min. 2 4/5 sec. 2 Ingenluyff. HZ en PC 1 min. 3 2/5 sec. 3 Haas. Poseidoen Keulen, 1 min. 3 4/5 sec. 4 H van Essen. Old Boys Bazel 1 min. 4 sec. 100 Meter vrije slag dames internationaal: 1 Puck Oversloot. ODZ 6 min. 2 2/5 sec. 2. mej. Bussens. KA-ZC Antwerpen, 3 mej. Aer- noudts KA-ZC. 200 Meter schoolslag heeren Internationaal Robert Wijss. Old Boys Bazel, nieuw Zwit sersche record tijd 2 min 57 sec 2 L. Korpers- hock. RZC 2 min. 57 2 5 sec. 3 Van Aelst, HZ en PC 3 min. 4 4 5 sec. 10 maal 50 Meter vrije slag estafette hee ren internationaal: 1 HZ cn PC tijd 4 min 54 3 5 sec 2 UZC tijd 5 min. 3/5 sec. 3 IJ tijd 5 min. 2 1 5 sec. 4 maal 100 Meter vrije slag dames estafette internationaal: 1 Rotterdamsche Dameszwem club met Hogeweg Brouwers, Truus Bau- meister en Willy den Ouden, tijd 4 min. 57 2 5 sec. Nieuw- Nederi. record 2 ADZ tijd 5 minuten 15 1 5 sec. 3 IJ 5 min. 24 4 5 sec. 3 maal 50 Meter wisselslag estafette hee ren internationaal: 1 Old Boys Bazel 1 min. 36 3 5 sec. Nieuw Zwitsersche record. Waterpolowedstrijden HZ en PC—HPC 2—1. Het LJ—Poseidon Keulen 35. BUITEN DE COMPETITIE TramvogelsBeynes (46) De Tramvogels speelden Zaterdag hun eersten vilendschappelijken wedstrijd tegen ..Beynes". Tc ruim 3 uur stelden de elftallen zich op. Dadelijk na het begin zit Beynes met haar vlugge voorhoede voor het doel der Tramvogels, maar door het stugge verdedi gen van haar achterhoede blijven doelpunten voorloopig uit. Na 20 minuten zie: de voor hoede van Beynes kans er 0—1 van te ma ken. spoedig gevolgd door nas. 2 en 3 Dan is het woord aan Tramvogels, die met aardig samenspel den doelman van Beynes weten te verschalken (1—3). Tramvogeis had wetr nig pleizier van haar eerste doelpunt, want geen minuut later lag No. 4 van Beynes in het Tramvogelsnet. Tramvogels laat het er niet bij zitten; haar middenvoor ziet spoe dig kans. kort achter elkaar den achterstand te verkleinen tot 43. Met deze cijfers gaat de rust in Na de rust is het de middenvoor van Tram vogels, die voor den gelijkmaker zorgt Nu is het maar de vraag wie het winnende goaitje maakt. Dat gelukt Beynes. want kort voor het einde maakt Beynes het halve do zijn vol. De uitslagen. SantpoortT. IJ. B. B. 2—3 V. V. Zaandam—D. E. M. 3—3 H M. S Limvlo 6—0 DonkD. H. L. 1—2 G. D. A.—Leonidas 3—3 ZwaluwenS. D. O 2—4 L. V. V.—H. M. S. II 1—3 Onze Gezellen—Vitesse 6—2 Spartaan II—Leiden 3—2 Wilhelmus—Teyhngen 4—3 De Nederlandsche ruiters te Amers foort gehuldigd. De Olympische ruiters luitenant Pahud de Mortangcs en luitenant Jhr Van Lenncp zijn Zaterdagmiddag te Amersfoort op groot- sche wijze gehuldigd. Tal van vcreenigingen wachtten hen aan het Stationsplein op. Lui tenant Pahud werd met een moolen lauwer krans gehuldigd en zijn reisgenoot Jhr. van Lennep kreeg bloemen. Het Amersfoortsehe Mannenkoor zong het toastlled van Van Pop- pel. Verschillende heeren hebben het woord gevoerd, o.a. baron Schlmmelpennlnck van der Oye namens het N. O C. Op het Stad huis werden de ruiters door burgemeester Mr. J. C graaf Van Randwyck ontvangen. Tenslotte had een défilé voor de woning van luitenant Pahud plaats, waarna de stoet ont bonden werd. Van Egmond te Rijswijk. De uitslagen van de wielerwedstrijden op de Rijswljksche baan luiden als volgt; 3 x 30 KM. achter motoren: 1. Snoek 4 pirt. 2. De Graaf 6 pnt. 3. v. d. Wulp 8 pnt. 4. Blekemolen 12 pnt. De aanval op het wereldrecord staande start door Van Egmond mislukte. Zijn tijd was 1 min. 12 4 5 sec., d. 1. 2 2/5 sec boven het wereldrecord, echter 1/5 sec. onder het Olym pisch record. Wedstrijd Van EgmondMoeskops. A.s. Donderdagavond ia het in het Amster- damsche Stadion zooals onze lezers weten een benefice-avond voor den bekenden motor rijder Hans Herkuleyns. die in het vorig seizoen bij een val zoo zwaar gewond werd. Hiervoor Ls een mooi programma samenge steld. met als bijzonder nummer een match tusschen van Egmond en Moeskops. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield de H. S. V. ..De Kampioen" haar kampioenswedstrijd over 100 K.M. Nadat er 18 renners tc acht uur gestart waren, werd het tempo al dadelijk snel hoog opgevoerd, wat liet aanzien dat er fel ge streden zou worden. Na 40 K.M. wisten Kin- ket, Frultema, Moerkerk en Rijneveld zich los te maken en een voorsprong te nemen, dien zij wisten te behouden. Aan het keer punt moest Fruitema wegens een ongeval den strijd opgeven. Moerkerk, die zich in dezen wedstrijd van een goede zijde liet zien, wist na 80 K.M. zich ook aan Kinket cn Rij- neveld los te maken en met zeven minuten voorsprong als nummer één de finish tc passeeren. Uitslag: 1. Moerkerk, kampioen: 2. Kinket 3. Rijneveld, 4. Fennis, 5. v. de Hoeven. 6. Hessels, 7. van de Heijden. O. S. S. te Zandvoort. Dinsdagavond half negen houdt de gym nastiek verecniging O. S. S. te Zandvoort haar ledenvergadering. Op de agenda komen o.a voor: Verlenging van de Kon. Goedkeuring. Bespreking van de wedstrijden Kermemer Turnkring voor dames en heeren. Bespre king deelname aan de Bondsfcesten te Rot terdam. Aller opkomst is dringend gewcnscht. (Dames) RapidïtasOdin 70 (Heeren) Odin—Rapidïtas (gestaakt) 3—0 Clubkampioenschappen Haarl. Damclub. Voor de promotie-degradatie-competitie 193132. hoofdklasse2de klasse der Haarl. Damclub werden nog de volgende parujen gespeeld. H. Greeuw win: van J. van LooiJ. J. van LooU wint van H. Greeuw. Ned. Dambond. Als een bijzonderheid kunnen wij mede- deeien da: de Nederlandsche Dambond thans officieel een vrouwelijk lid heef: in geschreven. namelijk mevrouw H. A. Ver ouden to Amstelveen. Deze nieuwe damster zal in de as. om- petitie voor de Damclub Amstelveen uitko men.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11