HOCKEY. DAMES-HOCKEY ZEILEN. BILJARTEN LAWNTENNIS KAATSEN ATHLETIEK WANDELSPORT. SCHAATSENRIJDEN KORFBAL POSTDUIVEN SCHIETEN De Hockeydagen te Amsterdam. (Van onzen medewerker). De beide hockeydagen in Amsterdam en Den Haag zijn teleurstellend afgeloopen voor de vijf Haarlemsche teams; geen enkele kon deze voorronden overleven, zoodat het Haar- lemsche hockey op den eigenlijken hockeydag in Amsterdam niet vertegenwoordigd zal zijn. Gelukkig staan wij nog aan het begin van het seizoen zoodat de mislukking niet al te tra gisch behoeft te worden opgenomen. Onge oefendheid en onvolledigheid hebben de ver schillende teams leelijke parten gespeeld. In Amsterdam kwamen de beide M.H.C.- elftallen en H.B.S. uit. M.H C f ontmoette in de eerste ronde haar promotie-k]a->e-genoot Gooi 2. Als om te too- nen. dat M.H.C. grootsche dingen van plan is werd in een vlot en goed gespeeldon wed strijd met niet minder dan 50 gewonnen: een alleszins verheugend resultaat, hetwelk moed gaf voor de naaste toekomst. In de volgende ronde kwam Alkmaar zich als tegenstander aanmelden. En hoe M.H.C hier ook zwoegde, het kan het groote over wicht niet in doelpunten uitdrukken, zoo druk was het op den weg naar doel van bee- ncn en sticks. Alkmaar trok zich geheel in den cirkel zoodat er geen doorkomen aan was gedurende tweemaal een half uur. Einde kwam dus met 00. Het nieuwe middel van de tweemaal vijf vrije schoten op doel moest worden toege past. De vijf voorwaartsen van M.H.C. slaag den er niet in een enkel doelpunt te scoren; de eerste vier schoten van Alkmaar mislukten ook. doch het laatste bracht, nog juist de be slissing. ten gunste van Alkmaar, waarmede M.H.C. was uitgeschakeld. Het tweede van M.H.C. verloor In een en thousiasten wedstrijd met 14 van Baarnsch Lyceum. De Musschen waren in de tweede helft beter ingespeeld, doch konden den ach terstand toch niet inloopen. HB S. had zich te verdedigen tegen de na tionale kampioenen: moest daarvoor toch vijf maal zwichten en kon zelf de internatio nale verdediging niet passeeren. De uitslagen van de te Amsterdam gespeel de wedstrijden luiden: Eerste ronde. T.H.C.Utrecht n 2—1 StrawberriesHilversum TI 04 Baarnsch Lyc.M.H.C. n 41 AmsterdamH.B.S. 50 O K—Gooi 1—9 Amsterdam 2Utrecht 21 Be FairPinokkio 13 LarenHilversum 011 MH.C-Gooi n 5—0 2e ronde T.H.C.Hilversum n 2—13 Baarnsch LvceumAmsterdam 14 PinokkioHilversum 06 M.H.C.Alkmaar 00 f Alkmaar wint met vrije schoten). Op den 2e hockeydag te Amsterdam Zon dag a.s. zullen dus o.a uitkomen: Hilversum 2. Amsterdam, Gooi, Amsterdam 2, Hilversum en Alkmaar. In Den Haag. Ook op Waalsdorp hebben de Haarlemsche clubs weinig succes kunnen behalen. De bei de Bloemendaal-elftallen verloren. Hoewel het spel ook niet fraai te noemen was zijn hiervan toch mede-oorzaak het slechte veld. dat allerlei onzekerheden bood en de onvol ledigheid. zoowel van Bloemendaal I als van Bloemendaal II. Het eerste miste den belangrijken steun van Donk in de achterhoede en van Van Steen- wijk in de voorhoede; het tweede telde slechts vier spelers van het oude elftal. Bloemendaal I verloor in een gelijkopgaan- de partij van Togo 2. De thuisclub nam tel kens de leiding, doch tot tweemaal wist Van Eendenburg gelijk te maken Bij 32 voor Togo 2 werd het einde gefloten, waarmede ook Bloemendaal I van verdere deelname moest afzien. Bloemendaal 2 hield aanvankelijk tegen Victoria goed stand, zoodat bij de velden- wlssejing de stand nog steeds blanco was. Direct in de tweede helft, geeft Van Löben Seis aan Bloemendaal de leiding (10), welke langen tijd gehandhaafd kan worden Enkele minuten voor het einde slaagt Vic toria er in den gelijkmaker te scoren en di rect daarna maakt zc goed gebruik van een fout in de Bloemendaalsche verdediging. Ein de komt dus cmt een 21 overwinning voor Victoria. Strawberries (Beverwijk)Bloemen- daal-comb. (08) Gistermiddag had te Driehuis de opening van de nieuwe hockey-terreinen van de „Strawberries" plaats. Daar deze vereeniging thans ook met een dames-elftal in de com petitie van den Nederlandschen Dames Hockey-Bond zal uitkomen, werd ter gele genheid van deze opening een wedstrijd ge speeld tegen een elftal der B. D. H. C. Om ruim twee uur, nadat er enkele wel komswoorden gesproken zijn en B. D. II. C. haar gastvrouw bloemen in de clubkleuren heelt aangeboden, stellen de volgende elf tallen zich op: Strawberries: A. Blom, W. Kok. M. Poppe. E. Adrian. M. Donker, M. Seyffert, N. Stoutenbcck, A. Blauw. J. Pronk. J. de Nobel, T. Jaapies B. D. H. C.i M. Steehouwer, D. Roos, R. Stol, N. Roos, B. Venema-Kooiman, W. van Bueren. D. v. d. Stadt, F. de Roos, G. Rigbcrs, H. Andreas L. Lioni. Al dadelijk blijkt, dat dit de eerste wedstrijd van het seizoen is. Er wordt aan belde zijden veel gemist. Bloemendaal is echter wat ster ker en weet dit voor de rust door twee doel punten uit te drukken, gemaakt door Mej. N. Roos en Mej. Stol. Na de rust wordt er beter gecombineerd in de voorhoede van B. D. H. C. De keepster van „Strawberries" lieert handel vol werk. Er worden verschil lende strafcorners genomen: uit een hier van maakt mej. D. Roos 30. Dan laten de Bcverwijksche dames het er wat bij zitten. Door de dames Steehouwer. N. Roos. v. d Stadt en Stol <2> wordt de stand dan nog opgevoerd tot 8—0, waarmee het einde kwam yan dezen prettigen openingswedstrijd. Jaarvergadering der „B. H. C.". Vrijdagavond hield de Bloemendaalsche Hockeyclub „B.H.C." haar jaarlijksche alge- meene vergadering in hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer W. H. André cis la Porte. deze bijeenkomst. Nadat de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester waren goedgekeurd, had de bestuursverkiezing plaats. De heer G. Jonker stelde zich niet herkiesbaar. Bij acclamatie werd de heer H. de Roos Jr. ge kozen als terreincommissaris. Het voornaamste punt was de vaststel ling der contributie voor het komende sei zoen. Dit in verband met de grootere on kosten die het onderhoud van de nieuwe terreinen met zich brengt. Er werd een bevredigende oplossing gevonden. Nadat de benoeming van kas- en ballota ge-commissie had plaats gehad, werden in de technische commissie de heeren H de Roos Sr., F J. L. Ghijsels, H. Sc he Rem a en Van Reesema gekozen. Na een opwekkend woord van den voor zitter werd de vergadering te ruim half elf gesloten. Haarlemsche Zeilvereeniging. De slot-wedstrijden, gisteren als serie wedstrijden uitgeschreven, zijn een flink succes geworden Met meer dan gewone ani mo hebben de deelnemers zich in den strijd geworpen. Elke schipper zeilde zooveel ba nen als er scheepjes in één klasse startten. Zoo werden er in de B. M. klasse zes banen gezeild. Er werd met afwisselend succes dooi de zeilei-s gestreden, niet alleen in de B. M. klasse, maar ook in de Puzzle-klasse, waarin elke zeiler eenmaal één aankwam. In de Sharpy klasse bleek v. Uden favoriet, terwijl in de H. Z. V. klasse elk der twee deelnemers éénmaal één werd. De uitslag werd als volgt: B. M.: 1 H. Schmitz 25,2 punt, 2 J. v. Raay 21,2 punt, 3 K. Schornagel 20,2 p. Puzzles: 1 D. Smit 10,1 p. 2 Sj. Schaap 9,1. Sharpy: 1 T. v. Uden 7,2. 2 A. v. Roode 5,1. II. Z. V.-kl.: l (na loting) K. Schmitz. Jubileumwedstrijden „Het IJ'. DE FINALE Ook de eindstrijd van dit tournooi is een volledig succes geworden. De uitslag der partijen luidt: handicap pnt. brt. h.s. gem. Sweering 300 300 27 67 11.11 Buitekant 1T5 162 26 33 6.23 Beekhof 175 161 35 30 4.60 Warnink 175 175 35 30 5.— Beuming 250 127 25 21 5.08 Geestman 175 175 25 34 7.— Buitekant 1T5 175 19 38 9.21 Beuming 250 151 18 38 8.39 Beekhof 175 175 26 26 6.73 Sweering 300 249 25 38 9.96 Geestman 175 175 19 40 9.21 Warnink 175 73 18 15 4.06 Sweering 300 300 15 98 20.— Geestman 175 118 14 32 8.43 Warnink 175 175 33 21 5.30 Beuming 250 241 32 30 7.53 3eekhof 175 175 15 69 11.66 Buitekant 175 137 14 42 9.78 Tilden in Den Haag. (Van onzen medewerker) Zaterdag Als Tilden met zijn troep komt spelen, al zijn bij de zijnen dan geen amateurs meer, dan kan de organiseerende vereeniging re kenen op een goed publiek. Zoo was het ook thans, nu Tilden eenige sterke spelers mee bracht in Nüssleln, Najuch en Barnes. Het wedstrijdprogramma werd .Zaterdag middag geopend met een gemengd dubbel spel, waarin mevr. Dros combineerde met Najuch en mej. Rollin Couquerque met Bar nes. Het werd een aardige exhibition, waar in vooral mej. Rollin Couquerque haar sterk ste spel speelde van harde drives, goed op- loopen, prachtige volleys. Zij kon er tenslotte weinig aan helpen, dat afmaken tegenover Najuch zeer moeilijk was. Voor haar was het daarom te meer jammer, dat Barnes aanmerkelijk minder sterk speelde dan Najuch, terwijl Najuch slechts weinig steun kreeg van een nog onvast spelende mevr. Dros. De score liep dan ook gelijk op tot 54 voor Najuch en mevr. Dros. Maar mej. Cou querque forceerde prachtig en haar „ge waagd" flinke spel bracht ook Barnes weer tot zijn normalen vorm, waarbij vooral zijn korte slagen naar de zijlijnen prachtig ge lukten. Met 86 veroverden mej. Couquerque en Barnes de eerste set. Maar als Najuch in de tweede set overal is en alles slaat, met prachtige controle in al zijn slagen, daarbij mevr. Dros meene mend, waardoor ook zij te scoren weet, wordt hun spel overrompelend goed. Hoe goed mej. Rollin Couquerque en Bar nes ook stand houden, met 16 verliezen zij de tweede set. Gezien het verder nog af te werken pro gramma en het ongunstig worden van de weersomstandigheden, wordt deze mixed exhibition afgebroken en verschijnen weldra Tilden en Nüsslein op de baan voor het hee- renenkelspel. In de eerste set lijkt de partij een teleur stelling te worden. Is dat nu de groote Til den? Waar is zijn vastheid? Of brengt het. toch ook machtige spel van Nüsslein hem tot- missen? Want. Nüsslein speelt zooals wij Tilden hadden willen zien spelen. Het wordt 0—5 voor Nüsslein en eerst dan komen be halve de tactische ook de ontzettende drives vlak over het net en juist in de hoeken, af gewisseld met keurige drop-shots vanaf de base-line en kleine gesneden balletjes op de zijlijnen. Twee games achtereen machtig Tilden-spel, maar Nüsslein redt toch nog de set met 62. Daarbij blijft het dan, want met 60 in de volgende set heeft Tilden geen pardon voor z'n slachtoffer .Cannon-drives en cannon- serviccs, lange harde drives en kortere, drop shots, het hcelc repertoire van slagen leeft Tilden uit. De derde set brengt weer strijd: Tilden mist eenige malen, wordt nu en dan gepas seerd. Maar van 31 af gaat hij toch regel- Wedstrijden aan de Kleverlaan. Tot besluit van. het kaatsseizoen 1932 hield de kaatsvereeniging „Frisia" op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan een onderlinge ledenwedstrijd. Ondanks het donkere weer. waardoor de 'kleine kaats bal soms moeilijk te volgen was, is er over het algemeen uitstekend spel vertoond Vooral Broersma was weer buitengewoon op dreef en ware er een „koning der partij" te benoemen geweest, de keuze zou de betreffende commissie niet te moeilijk zijn gevallen. Elf deelnemers waren om half tien aan wezlg. De loting formeerde deze spelers als volgt tot parturen van twee: 1. P. Groene- woudt. N. Bosma 2. G. de Boer. G, W. Epema 3. J. Veenhof, K. Rijpma; 4. C. v. d. Meulen 5. Broersma; 5. M. van Waard. P. Goinga; 6. T. de Wal. N. N. z Er werd in twee perken aangevangen, zoo dat wij allereerst partuur 1—2 en 34 in actie zagen. De eerste partij had een vrij zonderling verioop. Epema es. liepen oor spronkelijk uit tot 3 eerst, doch Bosma wis door krachtig uitslagtspel den stand gelijk te maken. Opnieuw nam Epema nu de leiding met 43, waarna partuur No. 1 weer gelijk maakte. Dit partuur nam ver volgens de leiding over en besloot ne partij in haar voordeel door een Herculesslag van Bosma. (Eindstand 54 60). De partij tusschen de parturen 3 en 4 was zeer spannend. Niet minder dan zesmaal was de stand zes gelijk, waarbij laatstge noemd partuur viermaai op het eerst be slag wist te leggen. De honkballer Veenhof bleek het 'kaatsspel nog niet verleerd 'te zijn doch tegen het einde van dezen wedstrijo deed zijn ongetraindheid zich gelden en uitte zich in vensohilende buitensagen. Toi den stand 3—3 veroveren beide parturen om beurten een half spel, waarna Broersma c.s. uitloopen tot 53. Op 66 slaat Rijpma een bal van Broersma over de bovenlijn, waar door de stand 54 wordt Het laatste halve spel is echter weer voor partuur No. 4, dat hiermede de overwin ning behaalt in den stand 54 62. Vervolgens wordt van de afvallende spe lers geloot om een plaats in het uit een kaatser bestaande partuur No. 6, waarbij Rijpma de gelukkige is. De strijd 'tusschen de parturen 5 en 6 verliep eenzijdig. Eerstgenoemde partuur bleek gehandicapt te zijn door de tenge volge van het natte veld zwaar geworden bal. De eindstand in deze partij luidde 5—1 6—4. Op de tweede lijst kwamen dus voor: 1—4 en 6. In eerstgenoemden wedstrijd maakte par tuur No. 4 korte metten met No. 1 hetgeen wel uit den eindstand blijkt 50 66, Het opslagspel van Bosma en Groenewoudt viel ditmaal tegen en bezorgde hen in elke eerst een groote achterstand. In de finale kwamen dus uit S. Broersma en C. v. d. Meulen tegen T. de Wal en S. K. Rijpma. Tot den stand 33 gaat de strijd vrij gelijk op. waarbij de veteraan De Wal zich uitstekend weert. Vervolgens laat Broersma zich van zijn beste zijde zien en weet punt op punt te veroveren Zijn laat ste vier opslagballen waren allen juist over de voorlij n en zoo goed geplaatst, dal partuur No. 6 geen kans zag er ook maar een uit het perk te slaan. De eindstand luidde 5—3 6—0. Totaal uitslag: le prijs S. Broersma en C. v. d. Meulen; 2e prijs T. de Wal en K. Rijp ma. Met een toepasselijk woord reikte de voor zitter van „Frisia" de prijzen aan de over winnaars uit, waarna deze goedgeslaagde kaatsdag wederom tot het verleden behoor de. recht op het einde af, 6—4 in de derde set. In de vierde set spelen beiden veel minder sterk Nüsslein schijnt te veel kracht ver speeld te hebben in de moeilijke, snelle en enerveerende derde set. Met 26, 60, 64. 63 wint Tilden deze partij, waarin toch tennis werd gespeeld op een wijze als op de Hollandsche banen normaal, zelfs door onze internationale spelers, niet gegeven kan worden. Volgde nog een heeren dubbel waarin Tim mer en Diemer Kool aan den lijve ondervon den het groote verschil met Najuch en Nüss lein. De beide Duitschers dirigeerden den bal met een gemak, waartegenover Timmer en Diemer Kool slechts zwoegende zich konden verdedigen. Van eenig gevaar was geen spra ke voor de Duitschers. Zij beheerschten het geheele tennisveld en de beide Hollanders waren daarin stukken, welke verzet werden als op een schaakbord. Met 60, 64, 6—1 wonnen de Duitschers. De uitslagen van Zaterdag zijn: Mevr. Dros en Najuchmej. Rollin Cou querque en Barnes 68, 61. TildenNüsslein 26, 60, 64, 63. Najuch en NüssleinDiemer Kool en Tim mer 6—0, 64, 6—1. Zondag Nauwelijks kwam Zondag de zon om een waterig hoekje kijken, of daar was ook de bekende lange gedaante met zijn smile Tilden. Dit werd een prachtige tennis-demonstra- tie. Alles en iedereen was in vorm. De banen hadden het water opgezogen. De ballen- jongens repten zich en het publiek wachtte telkens keurig met applaudisseeren totdat het punt gescoord was. Eerst kwam de groote, met vette letters gedrukte partij TimmerTilden. Laten wij eerlijk zijn, de verwachtingen waren niet erg hoog gespannen. Zaterdag was Timmer in zijn dubbelspel tegengevallen. Hij was niet meer de oude en men was pessimistisch ge stemd. TimmerTilden zou een inmaak- partijt-je worden. En wanneer men zoo de cijfers beziet, Timmer verloor met 62, 63. 6—2, is men geneigd om het inderdaad een inmaakpartijtje te noemen. Behalve de vele toeschouwers die het spel hebben gezien. Timmer was op dreef. Timmer deed aan zijn beste dagen denken. Timmer was vast en snel. Timmer was weer de oude. Hoe dan, zult ge vragen, die cijfers? Tilden was zoo goed. Tilden was ongenaakbaar enorm! In dezen vorm spelend kan Big Bill nog vele jaren een kasstuk van b°teekenis zijn. Het was een lust om dit wonderbaarlijk „gejong- leer met ballen" te zien. Daar was een vaart en een tempo in zijn spel, een variatie, een initiatief, een moed en kracht, dat Timmer, de oude Timmer, toch nog een klasse bene den den Amerikaan bleef. Timmer's drive was goed, zijn backhand vast, maar wat kan iemand aanrichten tegen een zóó veelzijdig spel als dit van Tilden? Die Daddy Long Legs bewoog voortdurend. Die beenen trippelden gedurig als een we reldkampioen boksen in den ring. Die mach tige arm ging ver achter den rechterschou der en zwaaide uit, ver voorbij den linker Dan vloog die roteerende bal als een licht- kogel in den een of anderen hoek, waar Wedstrijden te Amsterdam. Voogd tweede in de tienkamp. Scherpenhuyzen loopt de 1000 M. in 2 min. 33.4 sec. De verregende A. A. C.-wedstrijd was toe gevoegd aan de tienkamp der A A. B. zoo dat het programma vooral quantitatief zeer overladen was. Wij zuilen dan ook slechts de prestaties van onze stadgenooten even vermelden. Voo.-d (Haarlem) behaalde in de nationale tienkamp waaraan 13 athleten deelnamen de tweede prijs met 5524.67 punten. Hiermee heeft hij tevens het clubrecord van G. Eysker verbeterd, v. Leeuwen (A. A. C.) was met 5696.46 punt winnaar en Blanker (A. V. 1923' met 52.02, 86 derde. Op de 200 M. invitatie won Berger (Haar lem) zoowel serie als finale makkelijk. Tijd 22 sec. Benz, Haarlem, was tweede in 22.6 sec. De 4 x 200 Meter werd door Haarlem in 1 min. 32 sec. gewonnen. Hiermede bleven de H. A. V.'ers slechts 1 sec boven het record. De ploeg bestond uit Blik, Benz, de Vries. Berger. Ook de 400 M. klasse B leverde eenige H. A. V. succes zooals de volgende uitslag doet zien: 1. v. Leeuwen A. A. C. 54.4 sec. 2. Hogen- kamp, Haarlem 54.6 sec. 3. Figee. Haarlem 54.7 sec., 4. Hoppenbrouwei-, Haarlem 55.3 sec. Op de 1000 M. klasse B zorgde Scherpen huyzen voor een groote verrassing, door in 2 min. 33.4 sec. als eerste te eindigen. Deze tijd zou een nieuw Nederlandsch record be- teekenen indien niet door een misverstand tusschen starter en tijdwaarnemers slechts één klok afgedrukt was. Ook juryleden schie ten wel eens in concentratie te kort. Zaterdagmiddag boekten de Haarlem Ju niores eenige succesjes. Paulus, Lindeman. Harahap en Mans wonnen de 4 x 100 M. ju niores in 50.1 sec. Op de 100 M. juniores werd Harakamp vierde in 12.4 sec. gelijke tijd als no. 2. Ook Paulus plaatste zich voor de finale. Mans was op verspringen met 5.39 M. tweede en Lindeman legde met 8.58 M. be slag op de derde plaats kogelstooten. Dudok de Wit. In ons nummer van Vrijdag hebben we meegedeeld, dat één der twee groepen in de Haarlemsche Wandelsportvereeniging ..Dudok de Wit", die met elkaar over het bezit van dezen naam strijd voerden, zich heeft afge scheiden en den naam „De Wandeltoerist" heeft aangenomen. De andere groep blijft „Dudok de Wit" genaamd. Het secretariaat is nog steeds gevestigd bij J. Willemse, J. F. Helmerstraat 26. Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. Zaterdag was het vijftig jaar geleden, dat te Amsterdam de Kon. Ned. Schaatsenrij dersbond werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan heeft de heer G. W A. van Laer J.Czn een gedenkboek samengesteld, waarin alle ups en downs der vereeniging gememoreerd worden. Herinnerd wordt aan de groote krachtfiguren van vroeger zooals Jaap Eden, Kingma, De Koning enz. Timmer niet was en als de bal nog juist en met moeite werd teruggespeeld, dan volgde weer een nieuwe en vervaarlijker slag en na ettelijke wanhopige pogingen moest dan ein delijk wel de beslissende slag geslagen wor den: meestal in het nadeel van Timmer. De service was volmaakt en wat vooral de ge weldige overmacht van Tilden beteekende. dat was zijn variatie. Zijn gesneden slagen, die lijnrecht over het net en pp de zijlijnen kwamen, zijn dropshots, die,na een diepe drive als een tennis-moord gekwalificeerd mochten worden, zijn smashes die doodend waren, zijn geborstelde volleys en zijn cross drives, waarbij het „take your eye on the bail" onmogelijk was om de eenvoudige re- den dat men den razenden witten stip niet kon volgen. Daar kon Timmer niet aan tippen. Hij werd voortdurend in het ootje genomen. Waar hij zich opstelde om den bal te ont vangen, daar kwam de bal niet, nooit! Hij moest er voortdurend zijn leden voor uit el kaar draaien om den prachtig geplaatsten bal nog terug te spelen. Timmer deed wat hij kon, dat was heel wat, maar op geen stukken na voldoende om den genialen speler Tilden te kunnen bedreigen. Timmer heeft goed ge speeld. Ook in het dubbelspel met Diemer Kool speelde. Timmer bevredigend en ook Kool hoe bokst deze oude rot het voor elkaar, om met zoo weinig training, toch nog zoo'n spel peil te behouden viel geenszins uit den toon. Er waren heel veel rallies waarin de Hollanders scoorden, terwijl de partner van Tilden Barnes, toch ookgeen katje is om zonder handschoenen aan te pakken. De sco re, 62, 62, 63 toont ook al weer duide lijk. dat er geen sprake was van een over winning van de amateurs op de beroeps spelers. De finishing touch ontbrak. In de hevige volley-duels waren de profs vaster en zij plaatsten beter. Toch was ook deze partij uitermate interessant en vol afwisseling. Het gemengd dubbelspel van mej. Rollin Couquerque met den trainer van Rot Weiss te Berlijn, Najuch, tegen mevr. Dros-Canters en Nüsslein. stond evenzeer op een hoog peil. De dikke Najuch, die als worstelaar geen vreemd figuur zou maken, was zoo levendig en lenig als een hert en de grapjes die hij zelf over zijn buikje verkoos te maken, deden geen afbreuk aan zijn reputatie als speler van buitengewone klasse. Zijn tegenstander Nüsslein was een volley-fenomeen. In de vreemdste standen beheerschte hij zijn sla gen nog volkomen. Op halfcourt had hij geen zwakke plekken. Aangezien mevr. Dros en mej. Rollin Couquerque uitstekend op dreef waren, kregen wij ook in de mixed een drie sets-partij van de bovenste plank. De laatste, een long set, werd door mevr. Dros-Nusslein gewonnen. Het tableau de la troupe is belangrijk ge wijzigd, sinds Tilden met Hunter en Kozeluh In het R. A. I. gebouw te Amsterdam speelde Misschien komt het, doordat overdekt tennis nooit zoo pakkend kan zijn: zeker ook omdat de spanning grooter is als de N. L. T. B. heeft toegestaan dat amateurs tegen de be roepsspelers uitkomen: in het algemeen was dit tennis-weekeind alleszins belangwekkend. Het smaakte naar mee»" NED. KORFBALBOND Overzicht. Voor de Haarlemmers is de eerste ronde gestreden. Vier ploegen speelden thuis, een de nieuweling Oosterkwartier trok naar Adam met de beste voornemens bezield. Her cules II kende het klappen der zweep en won met 91. Ook thuisspelcnde Haarlemmers dolven het onderspit, behalve Advendo, dat haar stad- genoote Haarlem met 20 versloeg. S. V. verloor van Concordia met 10. Ook Animo moest de punten afstaan en wel aan. Concordia 49. Te IJmuiden verloren Zilver meeuwen van Kattenburg det 84. HaarlemAdvendo (0 Zondag speelden aan de Kleverlaan de eerste twaalftallen van de beide oudste Haarlemsche clubs hun eersten competitie wedstrijd. Scheidsrechter Blitz liet te 2.15 uur be ginnen. Het is een zenuwachtig begin, waar uit Advendo met haar oudere spielers zich het best weet aan te onttrekken. De Haar lem-aanvallen zijn gevaarlijk. Bij Advendo moet het hoofdzakelijk komen van v. d. Berg Deze geeft dan ook na een kwartier zijn club de leiding: tien minuten later gevolgd door No. 2. De vakwisseling brengt weinig veran dering in het karakter van het, spel. Wel zien wij nog eenige goede schoten lassen doch niets treft doel. Met Haarlem in den aan val is het rusten 02. Na de rust krijgt Haarlem den wind mee, doch veel verandering brengt dit niet. De Advendo-aanval heeft veel moeite om zich los te maken. De aanval der thuisclub speelt te onsa menhangend om eenig succes te kunnen boe ken. Tegen het einde wordt het spel eenigs- zins feller. Haarlem gooit er nog eens een schepje op: werkelijk worden zij nog iets sterker. Verder wordt er echter niet meer ge scoord. zoodat Advendo deze wedstrijd ver diend won met 20. AnimoD. E. D. (49) Daar de scheidsrechter niet verschijnt, wordt eerst om half drie onder leiding van een heer van D. E. D. begonnen. Na het beginsignaal zet Animo er onmid dellijk een straf tempo in: na twee minuten geeft J. Blauw met een mooi schot aan Ani mo de leiding (10). Uit een tegenaanval breekt een van de heeren van D E. D. fraai door en de stand is gelijk (11). Er is vijf minuten gespeeld als J. Kune opnieuw de thuislub de leiding geeft (21). even later gevolgd door een doelpunt van J. Voetelink dat echter gean nuleerd wordt. D. E. D. doet het beter en maakt na 10 minuten gelijk (2—2). De volgende aanval heel't reeds na één minuut succes als Koek met een mooi afstandsschot aan Animo op nieuw de leiding geeft (3—2), na twee mi nuten weer gevolgd door een tegenpunt van D. E. D. (33) Na 25 minuten is de stand 4—4. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust pakt Animo enthousiast aan, maar als J. Kuné even uitvalt wegens een blessure profiteert D. E. D. hiervan en maakt twee goede doelpunten. Niet ontmoedigd valt Animo aan, maar nadat mej. v. Lente een drietal schoten had ingezonden, die betel* lot verdienden, nam D. E, D. met twee doel punten het spel weer in handen (48)..Er wordt nog hard gewerkt maar Animo brengt het niet verder dan een doelpunt, dat ge annuleerd wordt, wegens loopen van H. Bosch Op gelukkige wijze vergroot D. E D. den voorsprong, 49, waarmede het eind aan breekt. Sport VereentConcordia (01) In het begin was de thuisclub even onzeker, zoodat Concordia even sterker was, doch al gauw ging de strijd volkomen gelijk en ver keerden de beide korven beurtelings ïn ge vaar. Het spel was en bleef den geheelen tijdsduur uiterst vlug. Rust ging in met 0. Na de rust had de wedstrijd precies het zelfde aspect de goals bleken dus duur. Geen van de twaalftallen wist de mand te vinden tot vier minuten vóór het einde, toen een ver afstandsschot S.V. noodlotting werd en Concordia met 01 deed winnen. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met jonge en oude vogels van Neufvllles. Los om 9.30 met Z. W. wind. De uitslag was als volgt: W. J. der Kinderen 1 5. Joh. L. Heemskerk 2. J. v. Honschoten 3, J. J. Kan 4. Provinciale schietwedstrijd van Burgerwachten. Aan den op den 10. 11 en 12 Sept. te Over veen gehouden wedstrijd werd door 26 Bur gerwachten deel genomen met totaal ruim 500 schutters. De uitslag is voor zoover het Haarlem en omstreken betreft als volgt: Korpswedstrijd. Veteranen Bloemendaal I 3e prijs met 252 punten in 145 sec. 9 straf- punten. Beste schutter C. J. Tijsse, Amster dam waardeering 10 x 28 280. Klasse A. Haarlem I 2e prijs met 233 pun ten in 142 seconden. Beste schutter H. J. Brast Amsterdam, waardeering 11x23 253 Klasse B. Velsen I 2e prijs 248 punten in 187 1,5 sec. 1 strafpunt. Beste schutter J. Vos Blaricum. Waardeering 13 X 25 -- 523. Klasse C. Haarlem I le prijs 243 punten in 190 1.5 sec. Beste schutter C. Ruiten. Enkhui zen Waardeering 10 x 34 3 5 346. Personeelen wedstrijd: Veteranen 4e prijs P. Langendonk Bloemendaal 56 punten 29 4 5 sec. 5e prijs C. H. Luttik, Haarlem 54 punten 26 15 sec. Klasse A: 4e prijs O. J. Keyzer Haarlem 53 punten 29 sec.. 8e prijs J. Handgraaf, Velsen 52 punten 28 2 5 sec.10e prijs R. de Boer, Velsen, 51 punten 24 2 5 sec. 12e prijs P. A. Dekker. Haarlem 51 punten 30 sec. Klasse B: 6e prijs P. de Bruin. Velsen 54 punten 34 2 5 sec. 9e prijs J. Bakker. Bloe mendaal 53 p. 35 4 5 sec. 10e pr. G. Jansen, Haarlem 52 p. 29.4 5 sec. 1 le prijs P. J. M. Schouten Haarlem 52 punten 33 2 5 sec. 12e prijs H. van Beek. Velsen 5.1 punten 312 5 sec. Personeel klasse C: 2e A. J. Borgstede Haarlem, 55 punten 45 sec. 4e W. Volsterman Velsen 54 punten 38 sec., Te J H. v. d. Elsei Haarlem 53 punten 39 sec.. 9e J. J. Peschar. Haarlem 53 punten 41 sec.. 10e W. Belien Bloemendaal 53 punten 42 sec. 13e R. A. Schapen Haarlem 51 punten 40 sec. De prijsuitreiking zal plaats hebben Za terdag 2 October.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12