Henderson commenteert het Duitsche besluit. Het Vak van Autorenner. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD. Hij achf de Duitsche opvatting van de verdagings De Chineesche resolutie van 23 Juli onjuist. Een beroep op de protestnota bij regeering om zoo spoedig mogelijk weer aan de d. Volkenbond ontwapeningsonderhandelingen deel te nemen. Amerika laat zich niet in met Duitschland's eischen inzake gelijkberechtigdheid. Aanvaarding van Hoover's ontwapeningsvoorstel door Herriot HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De president van de Ontwapeningsconfe rentie Henderson is te Genève aangekomen om met den secretaris-generaal yan den Vol kenbond de noodige voorbesprekingen te houden over de tegen Woensdag bijeengeroe pen zitting van het Bureau der Ontwape ningsconferentie. Volgens berichten van Fransche zijde is de Fransche Ministerpresident Herriot voorne mens aan de zitting van het Bureau deel te nemen. Hij is van meening, dat de werkzaam heden van de conferentie onafhankelijk van de afwezigheid van Duitschland moeten worden voortgezet. Er kan volgens hem geen rekening worden gehouden met het ontbre ken van Duitschland. Verder zou Herriot voornemens zijn de kwestie van de Duitsche gelijkberechtigdheid in de Volkenbondsvergadering aan de orde te brengen. In het bijzonder wordt er van Fransche zijde op gewezen dat de groote mo gendheden geenszins het recht hebben in zake de gelijkberechtigdheid van Duitschland alleen onderling te onderhandelen, daar de kwestie ook rechtstreeks van belang is voor de kleine mogendheden. Herriot is verder voornemens deel te nemen aan de zitting van den Raad van den Volken bond, die Vrijdagavond wordt gehouden en aan de zittingen van de Volkenbondsverga deringen gedurende de volgende week. Het antwoord-schrijven. dat de president van de Ontwapeningsconferentie Henderson gericht heeft aan den Duitschen Rijksminis ter van Buitenlandsche. Zaken in verband met de Duitsche nota van 14 September j.l., waarbij Duitschland had aangekondigd niet deel te zullen nemen aan de zitting van 'het Bureau van de Ontwapeningsconferentie, is thans door het secretariaat van den Volken bond gepubliceerd. In dit schrijven spreekt Henderson er zijn teleurstelling over uit, dat de rijksregeering besloten heeft niet aan de zitting van het Bureau deel te nemen. Duitschland schijnt de opvatting te zijn toegedaan, dat na het aan- nemen der groote verdagingsresolutie der Ontwapeningsconferentie van 23 juli 1.1., thans vaststaat, dat de komende ontwape ningsovereenkomst ver beneden het ontwa- peninesregime van het Verdrag van Versail les zal blijven. Als president is het zijn taak niet zich uit te spreken over ..het ontwape ningsregime van het verdrag van Versailles". Daar echter vorm en inhoud betreffende de maatregelen van de nog op te stellen ontwa peningsovereenkomst thans nog niet vastge legd zijn, moet Henderson ziin twijfel uit spreken over de door de Duitsche regeering té berde gebrachte uitlegging van de verda gingsresolutie van 23 Juli. Henderson tracht dan het bewijs te leveren, dat zekere bepalin gen dezer resolutie alleszins als krachtige ontwapeningsmaatregelen op te vatten zijn. I Zoo bevat de resolutie de verzekering, dat een werkelijke vermindering der bewapenin gen door een algemeene overeenkomst zal tot stand komen. Verder is met betrekking tot de resultaten der eerste phase der eonfe- I rentie uitdrukkelijk vastgesteld, dat een aan tal concrete ontwapeningsmaatregelen gere gistreerd kon worden en dit onafhankelijk i van de verdere besluiten der ontwapenings conferentie Hendprson wijst er dan op. dat de verdagingsresolutie in geen enkel opzicht vooruitloopt op verder gaande ontwapenings maatregelen. In verband hiermede moet de Duitsche regeering toegeven, dat, thans noch vorm en inhoud, noch de draagwijdte eener ontwapeningsovereenkomst zün bcnaald en dat deze kwesties eerst op de volgende zit ting van de conferentie besproken kunnen worden, Henderson verzoekt voorts aan de Duitsche regeering zijn rede te herlezen, die hij op 23 Juli bij de besprekingen over de verdagingsresolutie heeft gehouden en waar in hij er op gewezen heeft. dat. hij niet weer naar Genève zal komen als niet In de tweede phase der Ontwapeningsconferentie orac- tische resultaten verkregen zouden worden, Henderson besluit dan met de uitnoodiging aan de Duitsche regeering opnieuw en zoo spoedig mogelijk deel te nemen aan de werk zaamheden van het Bureau der Conferentie, daar een langdurige afwezigheid van Duitschland ter conferentie on ernsMge wijze de geheele ontwapeningsgedachte in gevaar kan brengen. Hooee functionarissen van het Amerikaan- sche departement van Sfaat verklaarden dat de Duitsche eischen inzake gelijkgerechtigd heid ppn zuiver ..Europeesche aangelegen heid" zi jn en dat de Amerika an sch* regeering een inmenging van de hand witst St'mson weigerde een verklaring af te leggen zoowel ten opzichte van het recente Engelsehe me morandum als betreffende den inhoud der besprekingen welke Maandoo- gevoerd zijn tusscben Herriot. Fdge en Reed De staatssecretaris legde er slechts d°n nadruk op dat Edge geen instructies heeft ontvangen met betrekking tot het Ameri kaansche standpunt nopens de Duitsche eischen. Reed heeft momenteel geen enkole opdracht om te onderhandelen over de ont wapen i n gskwes ti e In hooge Amerikaansche kringen wordt er steeds opnieuw op gewezen dat het Ameri kaansche belang in Europa beperkt blijft tot de ontwapening. De Amerikaansche regeering wijst van de hand in een internationale manoeuvre be trokken te worden. Naar van bevoegde Amerikaansche zijde verluidt, aldus meldt V. D., zou minister-pre sident Herriot bij het onderhoud dat hij in bijzijn van den minister van Oorlog Paul Boncour heeft gehad met den Anlerikaan- schen senator Reed en ambassadeur Edge zich bereid hebben verklaard het ontwape ningsvoorstel van president Hoover voor Frankrijk te aanvaarden. De Fransche premier stelt zich aldus wordt verder verklaard, op het standpunt, dat zoo wel de Duitsche weer-organisaties als de Italiaansche militie bij de berekening der le- gersterkte op een of andere wijze moet wor den medegeteld, d.w.z. op zajn minst tot op zekere hooge. Hierbij zou Herriot aan Amerikaansche zijde op slechts geringen tegenstand zijn ge stuit. Wat de luchtstrijdkrachten aangaat, houdt Frankrijk vast aan de internationaliseering der civiele verkeers- en handelsluchtvaart. Men is er in alle opzichten op uit de ontwa peningsconferentie tot een zoo spoedig mo gelijk resultaat te brengen.. Het Volkenbondssecretariaat heeft naar de Tel. mededeelt de protestnota gepubliceerd, welke de Chineesche regeering heeft gezon den in verband met Japans erkenning van Mandsjoekwo. Hierin wordt gezegd, dat Japan thans dezelfde politiek volgt als destijds in Korea en dat het Jaoansche protectoraat over Mansjoekwo beschouwd moet worden als een stap naar de toekomstige annexatie. Het gevaar voor den wereldvrede, dat die toe stand meebrengt, behoeft volgens China geen verdere toelichting. China herinnert aan de verklaring van Stimson van 8 Augustus, die zoowel de houding van de Volken bondsleden als van de Ver. Staten weergaf, nl. dat geen verdragen of overeenkomsten in strijd met het Volkenbondsverdrag of het Kellogg-pact erkend kunnen worden. Door de erkennina van Mandsjoekwo heeft Japan zijn politiek van verdragsschending bezegeld en reeds bij voorbaat het rapport der commissie-Lytton, die beoogt een redelijke oplossin e te vinden op grond der verdragsverplichtingen, ver worpen. De Chinee'sche regeering is nog altijd be reid een oplossing van het geschil te zoeken en begroet als onontbeerlijk middel daartoe het rapport der commissie-Lytton. China dringt ten slotte aan op versnelde actie van den Bond. Duitschland. Kerrl protesteert tegen de Pruisische regeering. De voorzitter van den Pruisischen Land dag. de nat ionaal-socialist Kerrl. heeft naar Reuter meldt o.m. in tegenwoordigheid van rijkskanselier von Papen een onderhoud ge had met rijkspresident von Hindenburg. Kerrl protesteerde tegen het optreden der commissariale regeering in Pruisen, door welker aanstelling aan zijn pogingen, een grondwettige regeering in Pruisen te vormen een einde is gemaakt. Deze pogingen hebben schikbreuk geleden als gevolg van het feit. dat de vorige regeering het reglement van orde van den landdag gewijzigd heeft in dien zin, dat voor de verkiezing van een mi nister-president een absolute meerderheid noodig zou zijn. Kerrl wees er op. dat 't dien tengevolge niet mogelijk was geweest een premier te kiezen, doch betoogde, dat deze wijziging van het reglement in strijd was met de grondwet. Hij heeft daarom den rijks kanselier verzocht, den rijkspresident een noodverordening voor te leggen, waarin be doelde wijziging wordt herroepen. Voorts merkte Kerrl op, dat er onzekerheid bestaat omtrent de plannen der rijksregee ring ten opzichte van Pruisen. Hij opperde het denkbeeld, een door den Pruisischen Landdag te kiezen premier tot rijkskanselier te doen benoemen, waaraan hij toevoegde, dat de huidige rijkskanselier von Papen dan geen kans maakte gekozen worden. Op Kerrl's verklaring volgde een levendig debat, waaraan zoowel von Hindenburg als von Papen, deelnamen. Wijziging der Bankwet door een noodverordening. De na het besluit van den Raad van Be- heet der Bank voor Internationale Betalin gen waarbij wordt afgezien van het recht om te protesteeren tegen wijzigingen in het sta tuut van de Rijksbank, te verwachten nood verordening der Duitsche rijksregeering is reeds gisteren in het staatsblad afgekondigd. De bankwet wordt hierdoor gewijzigd, waar door discontoverlaging mogelijk is geworden. Door de verordening van den Rijkspresident wordt het voorschrift, dat het Rijksbankdis conto niet beneden 5 procent mag worden bepaald, zoolang de dekking der rijksbank biljetten door goud en deviezen onder de veertig procent blijft, tot 30 September 1934 buiten werking gesteld. De verordening trad op denzelfden dag in werking. i* De Raad van Beheer der Rijksbank zal he den bijeenkomen, waarbij een besluit der thans mogelijk geworden discontoverlaging in tegenwoordigheid van den president van de Rijksbank dr. Luther, zal worde" genomen. Zweden. Winst voor de sociaal democraten bij de Kamer verkiezingen. V.D. meldde gisteren uit Stockholm: De nieuwe Tweede Kamer, die Zondag werd gekozen, zal als volgt zijn samenge steld (iusschen haakjes de oude «samen stelling): Conservatieven 58 (.73) zetels. Boerenbond 36 (27) zetels; Liberalen 4 (0) zetels; Vrijzinnigen 20 (32) zetels; Sociaal democraten 104 (90) zetels; Kilbom-commu- nisten 6t (8) zetels: Silien-communisten (van Moskou afhankelijk) 2 (0) zetels. De Zweedsche fascisten hebben het niet tot een zetel in de Tweede Kamer kun nen brengen. Een belangrijke wyriging in de partijver houdingen is in zooverre niet ingetreden, dat de sociaal-democraten, wier groote vooruit gang opvallend is, geen absolute meerderheid in de nieuwe Kamer hebben verkregen. Op den rechtervleugel zijn negen zetels van de conservatieven naar den Boerenbond gegaan. Bovendien heeft rechts nog zes zetels verlo ren. De Vrijzinnigen de regeeringspartij hebben, naar verwacht werd, proeentsgewijze ce grooiste verliezen van alle partijen ge leden. Het kabinet-Hamrin afgetreden De re geering-Ha mrin heeft, naar Reuter uit Stockholm verneemt, na het bekend wor den van den verkiezingsuitslag in den Kroonraad bij den koning haar ontslagaan vraag ingediend. De koning heeft het ontslag aanvaard. tZooals men zich zal herinneren was Ham- rin nog slechts kor. premier, n.l. sinds het aftreden van Ekman, die heenging naar aanleiding van de Krcuger-affaire). De koning heeft de regeering verzocht de regeeringszaken voorloopig te blijven waar nemen. De beslissing, wien de Koning met de vor ming van een nieuwe regeering zal belas ten, is nog niet gevallen. Verwacht wordt dat alleen een coalitie van de sociaal-demo craten met de boerenpartij mogelijk is. Daar in de Tweede Kamer nog steeds een burgerlijke meerderheid is (118 tegen 112 stemmen der sociaal-democraten en commu nisten) verwacht men dat een kabinet der boerenpartij zal worden gevormd. Amerika. Roosevelt wenscht reorganisatie van het spoorwegwezen. Franklin D. Roosevelt. In een radiorede heeft de democratische candidaat voor het presidentschap. Frank lin Roosevelt, op de dringende noodzakelijk heid van reorganisatie der spoorwegen ge wezen en het volgende vérstrekkende pro gramma ontwikkeld: lo. de regeering moet de spoorwegen voor een bepaalde periode helpen, welke hulp af hankelijk gemaakt moet worden van een strengere regeling, die ten voordeele moet komen van alle betrokkenen, met inbegrip van beleggers, employés, verladers en reizi gers. 2o. herziening van de federT1'1 ^"Hen in zake het plaatsen van maatschappijen onder „receivership' fen einde een betere bescher ming te verkrijgen van fondsenbezitters en crediteuren; 3o. de Interstate Commerce Commission moet een regeling treffen voor de con au r- reerende autobussen, zoowel wat het vraag stuk der passagiers als het tarief betreft; 4o. aan geforceerde concurrentie waar het verkeer voldoende is, moet een einde worden gemaakt en niet-rondeeren de trajacten moeten verdwijnen; 5o. consolidatie van de spoorwegen indien dit in het openbaar belang is. en 6o. voor de spoorweg-holdingmaatschap pijen. die „het geld van andere menschen voor financieele speculaties" gebruiken moet een regeling worden getroffen en zij moeten gecontroleerd worden door de Interstate Com merce Commission. (Reuter) Hoe de coureurs er zelf over denken. Een heuvelachtig terrein, met een weg die zich in vele haarspeldbochten slingert; op geregelde afstand controles, groepjes toe schouwers, hier en daar een wegverbreeding met wat wagens, en over den weg onop houdelijk het oorverdoovend geronk van de kleine ren wagens: proefrijden voor de groote wegwedstrijden. Dan zijn alle gemaakte tijden nog officieus, en worden de opmetingen van de diverse semi-officieele chronometers zorgvuldig ge heim gehouden, al zal het allicht uitlekken, wanneer een van de geduchten niet meer dan een fractie van een seconde onder zijn vorig record is gebleven Autorenner is een beroep zoo goed als een ander. Een beroep, overigens, dat het uiter ste vraagt van physieke en moreele kracht. Wat wij .zenuwen" plegen te noemen, bezit een coureur niet. Tenminste niet in den zin van angst. De meesten hebben wel degelijk bepaalde zwakke punten: bijgeloovigheid is een heel gewoon verschijnsel. Sommigen kunnen niet rijden zonder de een of andere dwaze mascotte; anderen zijn bang van een bepaalden datum of dag of voelen zich niet „fit", wanneer ze weten dat die of die niet onder de toeschouwers aanwezig is. Om nog maar te zwijgen van het weer. Er is een bekende Engelsehe autorenner, die een ware angst voor regen heeft. Hij rijdt dan ook alléén en uitsluitend in den regen, wanneer er over zijn wagen een soort groote paraplu gespannen is. met een mica kijkgat van voren! Die paraplu overspant de geheele be stuurdersplaats en het is een bespottelijk gezicht, de paddestoel op wielen in razenden vaart door een bocht te zien schieten. Na tuurlijk moet de snelheid wel minder worden door zoo'n weerstand. Dezelfde renner trou wens moet onder vele paraplu's door van de finish naar zijn hotelkamers komen, en al lokt er een geweldig diner van avond, als het niet toevallig ln zijn eigen hotel is. gaat hij niet meer ervoor door den regen! Overigens beschouwen de renners zelf hun beroep niet als waaghalzerij. Zij doen niet meer, zeggen ze, dan het uiterste uit hun wagens halen. Uit dat standpunt bezien, is een proefrit veel riskanter dan de eigenlijke wedstrijd. Wel zullen de coureurs zich wat sparen, hun uiterste krachten niet geven, maar aan den anderen kant worden er vaak nog allerlei proeven genomen, om den ge weldigen motor zoo efficient mogelijk t€ maken; en na iedere kleine verbetering moet er weer geprobeerd worden. Een coureur is dai\ ook een geperfectionneerd vakman, die de capaciteiten bezit om wat van dat vak manschap te maken, want het is wel degelijk een kwestie van aanleg. Een coureur zal zich verzetten tegen de benaming .waaghals", om de eenvoudige reden dat hij niets aan het toeval overlaat, en wel degelijk zijn wagen en zichzelf onder controle heeft. Tot een zeker punt natuurlijk. De vreeselijke ongelukken van wagens die op het publiek inloopen, komen helaas nog vrij geregeld voor. Dat die controle over het stuur heel ver gaat. be- sche coureurs bevond zich bij een proefrit wijst het volgende: een van de groote Fran- op een recht einde van de baan en had na tuurlijk een dolle snelheid. Plotseling stak zonder eenige waarschuwing een groepje mécaniciens, dat opzij van den weg bezig was. over. Zij waren zóó dicht bij. dat rem men niets meer had geholpen en alleen maar levensgevaarlijk voor den renner was ge worden. Hij realiseerde dit op hetzelfde oogenblik dat de menschen begonnen over te steken en gooide zijn stuur om, zoodat hij schuin over den weg ging, en toen wéér om; het werd een zigzag-gang, met bijna dezelfde groote snelheid van even te voren. Maar daardoor was Tiij een paar seconden later op de plaats van de menschen gekomen, dan bij recht-uit-rijden het geval geweest was, en die paar seconden waren voldoende; de wagen schoot juist langs den laatst over stekende langs! Vrouwelijke coureurs zijn er ook al. na tuurlijk. Of het een succes wordt, betwijfelt men. Iemand die het weten kan vertelde mij, dat alle ongelukken, door vrouwelijke ren ners veroorzaakt, püre .stommiteiten" waren, ongelukken die een man nooit zouden zijn overkomen en die het gevolg waren van een echt-vrouwelijke capitale vergissing! Hij zei STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- ook. dat zoo'n renster een veel gevaarlijker beroep heeft dan haar mannelijke collega's, omdat zij haar leven voortdurend waagt en onverantwoordelijk rijdt! Een Fransche ren- dame is er, die de gewoonte heeft, in de haar speldbochten precies andersom te doen als ieder ander. Een renner die zoo'n scherpe bocht neemt, zet zijn voorremmen aan en draait dus eigenlijk op z'n neus den hoek om, terwijl de achterwielen in een regen van zand, gTas en steenen door den bocht schui ven. Daardoor ligt het voorste gedeelte van den wagen vast en is dus bestuurbaar. Die Fransche renster nu zet in een bocht haar achterremmen aan. Gevolg; de neus schiet al slingerend (overdreven voorgesteld)den hoek om en de remmen maken het achterstuk „stroef". Zie dan maar eens de macht over het stuur te behouden! en daarbij het tijd verlies, dat in een ren van geweldig belang is natuurlijk. Tot zoover mijn zegsman. Mis schien is hij vrouwenhater. Een vrouwelijke coureur rijdt nooit ofte nimmer zonder mecanicien. want zooveel staat wel vast, dat de beroemde .mannelijke kracht" op critleke momenten hoog noodig kan blijken! De proefrennen zijn vaak veel interessan ter dan de wedstrijden zelf. Het wonder lijke wereldje van de renners en hun aan hang alleen is al boelend en heel die ge spannen atmosfeer van zwaar-bemodderde wagens en olie en benzine en vuile overalls en Babylonische spraakverwarring. De wagens worden hoe langer hoe zorg vuldiger bewaakt, naarmate de wedstrijd nadert Op den dag zelf komt geen mensch meer de garages in. behalve de zéér inge wijden. Kleine verbeteringen en veranderin gen, die het hem „doen" zullen en de over winning moeten brengen, worden nog aan gebracht. De renner zelf wordt als kraak- porcelein behandeld. Tenminste, als hij zich dat laat welgevallen. Wie eenmaal het rennersbloed in zich heeft kan niet meer bulten zijn wagen. Bij een groote Europa-rit lag een van de Fransche kopstukken met hooge koorts te Parijs. De doktoren verboden hem streng mee te doen. Toen echter de deelnemers in de buurt van Parijs kwamen, kreeg de zieke het te kwaad, en hij wist aan zijn verzorgers te ontsnappen en meldde zich met hooge koorts, maar dat was minder, aan de controle van Parijs, om tenminste van daar af nog mee te rijden! Zoo zijn er genoeg gevallen bekend. De coureurs houden van hun vak, en wie af en toe eens gelegenheid heeft, er wat nader mee kennis te maken, kan zeker niet nalaten, er op z'n minst belangstelling voor tc krijgen! L. S. INGEZONDEN" INTERPREET. ING EN a 60 ets. per regel. Zuid-Amerika. Bolivia bereid tot staking der vijandelijkheden. Bolivia heeft, naar Reuter uit La Paz meldt, thans aan <!e neutralen meegedeeld, dat het toestemt in een onmiddellijke staking der vijandelijkheden. Volkenbond richt een dringend verzoek tot Bolivia en Paraguay GENèVE. 19 September (V.D) De se cretaris-generaal van den Volkenbond heeft op verzoek van den president van den Raad een dringend telegram gezonden aan do regeer.T.gen van Bolivia en Paraguay waarin er wordt op aangedrongen de vi)and" u,-v~dcn te staken. Van beide regeering is thans dat woord ontvangen. Paraguay verklaart dat zij niet verantwoor delijk is voor het huidige conflict en dat zij geen bezwaar heeft tegen een wapenstil stand. Bolivia stelt den Volkenbond in kennis van de schending der conventie van Den Haag en beschuldigd Paraguay van den aanval op Bouqueron. VOLKENBONDSCOMMISSARIS GRAVINA OVERLEDEN. DANTZIG. 19 September (V.D.) De Vol kenbondscommissaris wor Dantzig, graaf Gravina, is Maandagavond om tien uur 20 in het stedelijke ziekenhuis overleden. Graaf Manfred Gravina werd in het jaar 1883 te Palermo geboren. Zijn moerier was de dochter van Hans von Buelow. Hij nam eerst dienst bij de marine en de luchtmacht en werd in het jaar 1906 militair attache tc Sjanghai. Van daar uit ondernam Gravina een groote reis, waarna hij adjudant werd van den Italiaanschen koning. Van 1919 1922 was hij marine-attache in de Skandi- navische staten. In 1920 heeft hij als aoo- danig het eerste verdrag afgesloten met Litwinov terzake van de hervatting der be trekkingen fcusschen Italië en Rusland. Voorts heeft hij verschillende politieke missies ver vuld. In 1923 trad Gravina uit den Italiaanschen staatsdienst. Hij hield zich me: politiek bezig en schreef historische werken. Van 19241928 was hij plaatsvervangend gedelegeerde bij den Volkenbond. Den 21en September 1928 werd craaf Gravina door den Volkenbonds raad benoemd tot opvo!r<r van den Neder lander. prof. mr. van Hamel, ais hooge com missaris van den Volkenbond te Dantzig. De bevolking van Dantzig heef', graaf Gravina tijdens zijn verblijf te Dantzig loeren waar- deeren zoodat te Dantzig het bericht van zijn dood diepen indruk hééft gemaakt. INGEZONDEN MEDEDKEL1NGEN a 60 ets. per regel. AGENDA DINSDAG 20 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: Amsterdamscho Tooneelvereen. „In de Groene Papagaai" en „Blanco Posnets ware gedaante. 8.15 uur. Ned. Protestantenbond. Conferentie tot verdieping van het geestelijk leven. 3 en 8 u. Kamer van Koophandel. Vergadering. 7.30 uur. La Gaité, Raaks 1—3. Cabaret, dancing 812 uur. Palace: „Der Sieger Op het tooneel: Al and Val Remo 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; Anny Ondra in „Elno Freundin so goldlg wie Du". Op het tooneel; Gorewa en Klreef, het beroemde Russische danspaar. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tot elkon prijs" en „Good News". 8.15 uur. Kunstzaal Reekor, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Bloemendaal: Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van Tine Honig, Do Struyck Du Moulin en C. J. Laan. Jeugd huis. 105 uur. Vel sen: Hotel „De Prins". Tentoonstel ling Kcnnemer Kunstenaarskring. 106 uur WOENSDAG 21 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too neel (Cor v. d. Lugt Melsert): ..Caramba'* 8 uur. Geb. Haarl. Kegelbond: Dansavond Ontsp. Ver „Ons Genoegen'*. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Bloemendaal: Tentoonstelling van schilderijen cn teekeningen van Tine Honig, Do Struyck Du Moulin en C. J. Laan. Jeugd huis. 10—5 uur. Vel sen: Hotel „De Prins", Tentoonstel ling Kennemer Kunstenaarskring. 10—6 uur APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. Tel. 10539. Fa. C. G. Loomeycr cn Zoon, Zijlweg 34. Tel. 12495. Scho>rbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5