UIT DE OMSTREKEN HEDENAVOND STADIONBAAN Ringrijderij te Santpoort HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 22 SEPTEMBER 1932 SPORT EN SPEL. OP DE Van Egmond of Moeskops VAN EGMOND. We herinneren er aan, dait hedenavond op de Amsterdamsche Stadion- wielerbaan eerewedstrijden zullen plaats hebben ten bate van den bekenden motorwielrijder Hans Herkuleijns, die eenigen tijd geleden bij een val zoo zwaar gewond werd. Zooals we reeds eerder medegedeeld hebben is hiervoor een zeer aantrekkelijk programma -samengesteld. 0.a. is er een revanche sprintmatch tusschen Van Egmónd en Moeskops. VOETBAL. COMPETTTIL» VOOR DAGBLADEN. Te Schlebroek, nabij het terrein van de Sportvereeniging N.R.Ct.. heeft de prijsuitrei king van bovengenoemde competitie plaats gehad. Namens de directies van de N.R.Ct., Leidsch Dagblad en Haarlem's Dagblad sprak de heer Koechlin, bedrijf leider aan eerstger noemd blad. hartelijke woorden tot de ver tegenwoordigers dezer bladen en wenschte het elftal der N.R.Ct. geluk met het behalen van den eersten prijs, een fraaien zilveren beker, die door de gezamenlijke directies als wlsselprijs beschikbaar was gesteld, De spe lers van dit elftal ontvingen bovendien elk een zilveren draagmedaille van de directie van het Leidsch Dagblad Aan Haarlem's Dagblad werd de tweede prijs overhandigd, zijnde een bronzen gedenkpenning van de N.R.Ct. Aan het Leidsch Dagblad werd als derde prijs een bronzen plaquette van de directie van Haarlem's Dagblad geschonken. Door de vertegenwoordigers der drie sport verenigingen werd aan den heer Koechlin verzocht den dank aan de directies over te brengen voor het organiseeren van deze com petitie en voor de geschonken prijzen. Na het officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. GYMNASTIEK. VERGADERING „TURNLUST" TE BEVERWIJK. Onder leiding van den heer J. Steijn hield de Beverwijksche Gymnastiek Vereeniging „Turnlust" haar halfjaarlijksche vergadering. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord de oprichting van de kleuter-afdeeling en de resultaten, behaald in de athleiiek- competitie K.T.K., de onderlinge atletiek wedstrijden, de grens- en slingerbalwedstrij- den,. en don veelzijdigheidswedstrijd. In het bestuur werden herkozen mej. A. Wagenaar (commissaresse) en de heer L. Visscher (penningmeester'» De vergadering benoemde voorts in de vacature mevr. D. Schmidtz—Hoogland (commissaresse), die als bestuurslid had bedankt, mej. A. Hoogland. Mevr Schmidtz—Hoogland werd in verband met haar veeljarig werk voor de vereeniging. waarvan geruimen tijd als bestuuslid, tot lid van verdienste benoemd. De penningmeester werd op voorstel van de kascommissie gedechargeerd Gedeeltelijk als onderdeel van andere wed strijden zal volgend jaar zoo mogelijk een veelzijdigheidswedstrijd worden gehouden. De jaarli.jk.sche uitvoeringen zullen nlaats vinden op 22 en 23 Februari in het Kenne- mer Theater. DAMMEN. DE NIEUWE INDEELING. Nu op de Zondag j.l. te Utrecht gehouden buitengewone algemeene vergadering van den Ned. Dambond het reorganisatie-voorstel werd aangenomen om het land te verdeelen in acht districten en deze regeling reeds voor de a.s. competitie te laten ineaan. zijn de te Haarlem en omstreken gevestigde clubs ingedeeld bij het district ..Noord-Holland". Het gevolg hiervan is. dat de beide Haarlem- sche hoofclklasse-clubs 'de ..Haarlemsche Damclub" en de Damclub „Haarlem" i nu niet meer zullen uitkomen tegen dc Amster- dnmsche vcrecnigingen. doch een afzonder lijke competitie zullen spelen tegen de Dam club ..W D O te Alkmaar, de Damclub Wor- mer" te Wormer. de Damclub „Aris de Heer" te Midden Beemster en de Damclub „Zaan dam" te Zaandam. Intusschen heeft de Damclub „IJmuiden" verzocht in de hoofdklasse te mogen uitko- wen. Wanneer dit verzoek zal worden Inge willigd. dan bestaat de hoofdklasse-compe titie van het district „Noord-Holland" dus uit 7 tientallen, In de overige klassen van het district „Noord-Holland" zijn ingedeeld de Beverwijksche Damclub, de Damvereenisring Krommenie". Damvereenlging „Krommenie- dl'k", Castricumsche Damclub, Damclub ..Vita Nova" te Limmen. Wormerveersche Damclub. Damclub „Zaandllk" en Damclub „Benncbroek", alsmede de lagere tientallen der „Haarlemsche Damclub". Damclub „Haarlem" en Damclub „IJmuiden". Do samenstelling van het district „Noord- Holland" Is dus wel belangwekkend D. C. IJ. I—D. C. IJ. II 6—10 HET TWEEDE TIENTAL ZORGT VOOR DE VERRASSING Wat velen niet mogelijkleek is gebeurd, het eerste tiental van D. C. IJ. kreeg „de kous op den kop" van ecn fanatiek vechtend tweede! Het bleek dat verschillende spelers <-r geheel „uit" waren, want wat te zeggen, dat b.v. Ligthart maar juist remise klbeg. en dc nederlagen van Smit, Kramer, Diederiks en Post? Een eeresaluut. voor het kranige tweede is zeker op zijn plaats; dit tiental zal zeker zijn weg wel vinden in de competitie N. D. B. Jammer was het dat men niet in volgorde uitkwam door afwezigheid van v. d Kuil en Ba--tra. waardoor geen zuivere uitslag mo gelijk was. Hot derde tiental deed beter, over dc gehcele linie bleken zij de meerdere der nieuwelingen te zijn; toch zijn hier spelers onder die spoedig xiit zullen blinken. Het zou niet onmogelijk zijn dat het be stuur spoedig dc cracks uit het 2de en 3de probeerde in het tiental, dat samengesteld wordt voor de competitie N. D. B. Hier volgt de volledige uitslag: D. C. IJ. I—D. C. IJ. n DukelKoetsier De JongOtt Schaapv. d. Velde KramerNieuwenhuis PostBais SmitLythe Diederiks—-Kraai LigthartVersteeg Totaal 610 D. C. IJ. Ill—D. C. IJ IV A. Sc hagenW Kaan v. ZantenEizema v. BurenRas P. SchagenC. Kaan De Beursv. d. Heijde OutenaarVastenhouw Smit Sr.v. d. Ende De Wildede Groot ZedersBroek VrijhofSchoone v. StratenPostma C. SmitSchol Meier Jr.Jonker Totaal 19—7 WANDELSPORT „DE WANDELTOURIST". De Haarlemsche Wandelsportvereeniging „De Wandeltoerist" houdt een serie marschen van 20. 30 en 40 K.M., De eerste marsch heeft plaats op Zondag 25 September. Ver trek 's morgens negen uur van café „De Korenbeurs", onder leiding van den heer A. Vernout. SCHIETEN. BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT. Men deelt ons mede, dat de wedstrijd der Bloemendaalsche Burgerwacht niet op 24 en 25 September, doch 1 en 2 October zal plaats hebben. HENCELEN HET BAARSJE. Bovengenoemd college houdt Zondag a.s. ^en ouderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart, tusschen Benncbroek en Hillegom. Het vertrek heeft plaats te half zes van het clubhuis per autobus. WIELRLJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Woensdag hield de H-S.V. „de Kampioen" haar besllssingsrit voor het Clubkampioen schap over een afstand van 10 K.M. De beslissing ging tusschen W. Metz, kam pioen sprint, en C Moerkerk, kampioen lange afstand 100 K.M. De rit werd gewonnen door Moerkerk in den mooien tijd van 13 m. 15 2 5 sec., zoodat Moerkerk clubkampioen 1932 werd. SANTPOORT Raak.' bij de grootc ringrijderij, die, als elk jaar, loeer le Santpoort is gehouden. Zij 't dan ook wat later dan andere jaren, de jaariijksche ringrijderij van „Santpoorts Ringrijdcn" heeft toch ook dit jaar weer plaats gehad ondanks de minder gunstige economische omstandigheden. Gelukkig werkte het weer vrij goed mee zoodat dit jaarlijks terugkeerencle feest weer zeer velen een prettigen dag heeft bezorgd. De vreedzame strijd op de houten sabel werd weer gestreden in de Molenstraat, die zich bij uitstek voor dit doel leent. Dat er om de eer en.... de fraaie prijzen vinnig ge kampt is, is te begrijpen. Voor een mooie boekenkast en een dito dressoir resp. de eerste prijs voor de heeren en de dames heb je wel wat moeite en inspanning over. Het. „rondje" Molenstraat. Enschedélaan. Kerkplein moest dan ook heel wat keeren worden afgelegd voor alle prijzen hun be stemming gevonden hadden. In ..De Weyman" maakte de voorzitter van „Santpoorts Ringrijden", de heer B G. Witte- man, na eerst allen bedankt te hebben, die aan het welslagen van het feest hadden mee gewerkt, den uitslag bekend en reikte op de hem eigen wijze de prijzen over. De uitslag luidt als volgt: Dames le prijs (dressoir) mevr, J, Witte- man-Spanjaard. 2e prijs (étui lepels en vor ken) mevr. Hemke. 3e prijs (stel vazen), me vrouw Meyer. 4e prijs (salonspiegel) mej. Vink, le troostprijs (bloempul), mevr. A. Rutte, 2e troostprijs (koperen kan) mevr. G. v. Tunen. Daar mevr. Witteman reeds driemaal den eersten prijs veroverd had. kwam zij tevens in het definitief bezit, van het door den heer Vellin^a als wisselprijs uitgeloofde verzil verde koffie- en theeservies. Heeren: le prijs (boekenkast) P. van Schie. 2e prijs rooktafel) J. Schoorl, 3e pr. (2 schilderstukjes). G. Metzelaar. 4e prijs (schuierstel) A. Rensen. le troostprijs (li- keurstel W v. Tunen, 2e troostprijs (rookstel) H H Meijer. Het aantal deelnemende paren bedroeg 45. In de ochtenduren was een ringrijderij per fiets gehouden. Hiervoor hadden zich 32 da mes en 18 heeren aangemeld. Het resultaat was. dat de dames Bos. Van Donselaar en Böhm zich resp. den eersten, tweeden en der den prijs zagen toegewezen, wat bij de heeren afdeeling ten onzichte van J. Duineveld, J. Arisz en J. v. Vliet het geval was. Na de prijsuitreiking volgde nog een „eere rondje" van bestuur en prijswinnende deel nemers door onze plaats, terwijl tenslotte nog ten aanschouwe van zeer velen een vuur werk werd afgestoken. Namens den Kennemer Kunstenaars Kring, opgedragen aan Mr. Rambonnet Burgemeester der Gemeente Velsen. Komt Kinderen der Kennemers Komt Vaders en Moeders, Zonen en Dochters, Komt Gij allen in feesttooi Doet Uw beste kleeding aan, En trekt mede op ter feeste, Gij allen zijt noodig. Voor de glorie der traditie Voor de kracht en vreugde Om te genieten van de tijden Van voorbije dagen Van oude macht en deugd. Zijn Uwe tuigen gesmeerd en gepoetst? Glimmen Uwe rossen en brikken? Is dat alles in orde? En Gij jongelingen, Uwe Geliefden en Bruiden Zijt Gij allen vaardig? Het is de roep der tijden die U vraagt. Het is de oerdrift Uw oerkracht Die U allen beweegt. O heerlijk feest van oude tijden. 't Waren Breêro's mannen Die hun vaardigheid. Met zwaard en ringePspel getuigden De dorpers, de gilden, Als voortzetting daarvan Getuigden evenzoo Zij met hunne kloeke lijven Met hunne krachtige frischheid Droegen de jolijt de eeuwen door En Gij. Boeren en Bouwers, Tuinders en Burgers. Nazaten der Kaninefaten Van U wordt gevraagd; Draag evenzoo in blijheid, In kracht en vreugde Uw spelen door de eeuwen Ja, nog leeft er de kracht. Nog leeft die frischheid. Dat heerlijke van eertijds Uwe oogen vertellen. Uwe lichamen getuigen Van dit alles. En de sterke hand Met houten zwaard stok De vaste hand Die ment de rossen Uw heerlijk luiden lach Van kracht en triomf Bij 't vallen van de ringen. Uwe namen die geroepen worden Met kracht en volheid. Met de liefde van allen Voor elkander. Toe Dirk, toe Kee', toe Kees; Ja Jan. neen Stien, goed Ans. I-Ta-ha, ha-ha.... Dat flinke geluid. Die brullende lach. Die krachtige klacht O ja. zoo waren ook Uw Vad'ren. Zoo was ook hun lach Ilun klacht En moge kleeding thans persen Om Uwe lijven door Modeswil. Verheven blijft de reinheid Uwer zielen, Uw sterk lichaam. Uw kracht en macht. Want het is de arbeid Die loutert en dit alles geeft. Er. het is de grond der Kennemers De sterken en vrijen der eeuwen De sfeer die door kracht en eenvoud Door sterke volken is gebracht. Als dc prijs gewonnen is. Uwe paarden gedroogd En gevoederd, gestald. Laat dan schallen Uw lied Laat Uwe tongen dan smaken Den feestdrank, het feestmaal En Uwe armen, in kracht, In teere liefde omstreng'len De komende Vaders en Moeders Van Kennemerland Wier Kinderen ook weer zullen dragen, Uwe krachten en vreugde, Uwe oersterke frischheid. Door dc eeuwen. IJMUIDEN GROOT PLAN TOT BEVORDE RING DER DUITSCHE HARINGVISSCHERIJ. KEULEN VISSCHERSHAVEN? S. J. C. O. We weten van de Duitschers.dat ze niet houden van halve maatregelen. En hoe innerlijk ver deeld de Duitsche republiek ook moge zijn door de geweldige politieke tegenstellingen, deze verdeeldheid schijnt geen beletsel te zijn voor het nemen van die maatregelen, welke lelden in de richting van het econo misch herstel van het Duitsche rijk, maat regelen die, streng protectionitisch als ze zijn, alle tot ondergrond hebben het verkrijgen van een gunstiger handelsbalans door het op voeren van eigen productie. Dat Duitschland hierin reeds ten deele is geslaagd, hebben we in IJmuiden al tot ons nadeel kunnen er varen. Duitschland, eens onze beste buiten- landsche afnemer" van versche visch, is na genoeg geheel van onze markt verdwenen. Het herstel-program van Von Papen's wankelende regeering. het richtsnoer van de maatregelen tot wederopbouw van Duitsch land. omvat een plan, om ongeveer 300 mil- lfoen mark te besteden voor het verschaffen van arbeid gedurende een jaar aan 150.000 arbeiders. Het geld zal worden besteed aan den bouw van wegen, kanalen en woningen en o.a. ook aan de vergrooting van het Duit sche vloot van haringschepen tot een zoo- danigen omvang, dat Duitschland onafhan kelijk wordt van het buitenland. Eenigen tijd geleden maakten wij reeds melding van het feit, dat de Duitsche re geering de middelen beschikbaar heeft ge steld voor den bouw van 30 haringloggers. Op zichzelf is dit een zeer bescheiden stap in de richtfng van het beoogde doel. Immers de opbrengst van eigen visscherij bedraagt slechts 25 pCt. van de consumptie, terwijl jaarlijks voor rond 40 millioen R.M. aan pekelharing wordt ingevoerd. Vergeleken bij het plan waarvan thans uit Keulen melding wordt gemaakt is dat van den bouw van de dertig loggers slechts kin derspel. Een inwoners van genoemde stad heeft n.l. gezamenlijk met een Hxmburgsche scheepsbouwondememing aan de Rijksregee- ring. de Keulsche Kamer van Koophandel, het Seeamt en de stad Keulen e enplan voor gelegd, dat omvat den bouw van niet minder dan 100 loggers, waarvoor de Keulsche mo torenindustrie de motoren zou kunnen leve ren. Het origineelste van het plan is echter dat deze vloot van 100 loggers haar vangst zal aanvoeren in Keulen dus tot in het hartje van één van Duitschland's belangrijkste af zetgebieden. Rijnland en Westfalen. Keulen zou dus harinshaven worden, het Vlaardin- gen van West-Duitschland. Het lijkt vrij zonderling, een vfsschers- haven te gaan stichten op eenige honderden Kilometers afstand van de Noordzee en we vragen ons af. of we hier met een serieus plan te doen hebben en waarom men niet liever Embden als basis ook van deze vloot kiest. In Emden toch vindt men alles, wat men noodig heeft. Men rekent, voor de uit voering van het plan ongeveer 2000 man scheeps- en walpersoneel noodig te hebben en deze zullen ongetwijfeld beter in het kustgebied rondom Emden dan in het in dustriegebied rondom Keulen te vinden zijn. Dat is natuurlijk geen onoplosbaar vraagstuk te meer waar het natuurlijk niet de bedoe ling het plan in één of twee jaren te vol voeren. Dit zou alleen al door het arbeids vraagstuk onmogelijk zijn. Zelfs Duitsch land kan zoo maar niet 2000 geschoolde krachten leveren, plus de noodlge kuipers, enz. Men rekent voor het geheele plan een kapitaal van ongeveer 15 millioen Mark noo dig te hebben, waarvan naar men zegt van particuliere zijde reeds 3 millioen is bijeen gebracht. Aangezien het plan geheel ligt in de lijn van het groote rijksplan tot verbete ring der handelsbalans, zal de regeering zich zeker niet onbetuigd laten, terwijl ook de stad Keulen en Keulsche industriëelen wel een deel van het benoodigde kapitaal voor hun rekening zullen nemen. Is het plan uitvoerbaar? In zooverre behoeft omtrent de uitvoer baarheid van het plan geen verschil van meening te bestaan, waar het aan geen twij fel onderhevig is. dat Keulen voor de te bouwen loggers (motor-loggers) van uit zee te bereiken is, terwijl voorts de vangsten der loggers als transitogoederen vrij van invoer rechten ons land kunnen passeeren. Er blijft dan nog over de vraag of de groote afstand, die Keulen van de zee scheidt, geen bezwaar is. Op de thuisreis is dit zeker niet het geval. De loggers zullen weliswaar een paar dagen langer onderweg zijn dan de Scheveningers en de VI aar- dlngers, maar daartegenover staat, dat de haring rechtstreeks wordt aangevoerd op de consumptiemarkt en men dus de zeer aan zienlijke vrachten van Schotsche, Neder- landsche en Duitsch zeehavens uitspaart. Deze besparing is uit den aard der zaak zeer belangrijk. Ook het Duitsche invoerrecht op pekelharing, thans verhoogd op 9 M. per ton is een groote steun voor het Keulsche plan. Op de uitreis is de tijd, benoodigd voor de reis van Keulen naar zee als verloren te be schouwen. In arbeidsloon en andere zaken omgezet vertegenwoordigt dit een bedrag van eenige hondex-den Marken per vaartuig, welk bedrag door de besparing op vracht en door het invoerrecht ruimschoots gecompenseerd wordt. Op bovenstaande gronden wil het ons voorkomen dat het plan. hoe fantastisch het ook moge lijken, technisch en economisch uitvoerbaar is en het om deze reden' als een nieuwe bedreiging voor onze haringvisscherij en onzen haringhandei te beschouwen is. In Engeland, dat 60 pCt. van den Duitschen invoer van pekelharing dekt, wordt het Keulsche plan wel terdege als een bedreiging beschouwd. De Schotsche zouters zouden er een groot aandeel van hun continentalen af zet door verliezen, daar de seizoen-caoaclteit der toekomstige vloot wordt geschat op 150.000 vaten. Juist Keulen is een belangrijke markt voor de Schotsche haring en nu reeds spreekt men in Engelsche vakbladen over dc noodzake lijkheid van het zoeken naar nieuwe afzet gebieden. NOG STEEDS DE ZEELIEDENSTAKING. DE HALCYOXLIJN- GEEFT HET NIET OP. Naar wij van de zijde der IJmuiaer Fede ratie vernemen, heeft deze zich sinds Za terdag 17 dezer onttrokken aan de leiding der posters welke nog steeds noodig bleken te zijn voor de schepen der Halcyon Lijn, waarvoor de staking bleef voortduren en welke werd overgenomen door de afd. Am sterdam. Zondag en Maandag gingen in volkomen rust voorbij, doch de Dinsdag kenmerkte zich door teekenen welke er op wezen dat men opnieuw trachtte te monsteren en voor dit doel een bemanning zocht. Wederom kwamen de kapiteins der, bij de Hoogovens, in staking liggende schepen fce IJmuiden met de mededeeling als zou de contact-Commissie vergunning hebben ge geven de reis naar Rotterdam te maken. Gezien de ernst der zaak, meende het be stuur der IJmuider Federatie eenige aan dacht te moeten schenken aan deze dingen en stelde het zich oogen blikkelijk naar alle kanten in verbinding teneinde te informee- ren of deze lezing van de gezagvoerders juist was. Het bleek, zooals te verwachten was, dat voor de zooveelste maal de gezagvoerders der Halcyon Lijn, de n-aam van de contact commissie misbruiken om hier plaatselijke verwarring te stichten. In hoever zij hier optreden voor hun maatschappij is niet na te gaan. Zeker is dat de officieren welke wei gerden te monsteren zijn ontslagen. In overleg met de Contact-commissie werd besloten alle werkzaamheden, voor zoover het geen reparaties betrof, stop te zetten. De Centrale van koopvaardij-officieren advi seerde haar leden oogenblikkelijk te sche pen te verlaten, terwijl ook de IJmuider Federatie de aan boord der schepen zijnde donkeymannen opdracht gaf van boord te gaan, wanneer de bovengenoemde werk zaamheden het toelaten. Alleen den wachts- man is toegestaan aan boord te blijven. Van dezelfde zijde vernemen wij nog dat de manipulatie van de Halcyon-Lijn bij de leiding te IJmuiden groote ontstemming heeft teweeg gebracht en dat van die zijde geen enkele medewerking meer is te ver wachten. De heden ontslagen officieren zijn opge nomen in de postindeeling. Tezamen houden nu een 10-tal leden van do C. K. O. de wachtterwijl een ge Amsterdamsche posters eveneens op hun quivive zijn. VERLOTING De trekking der verloting van de chr. Muziekver. Juliana te IJmuiden-Oost heeft plaats op Maandagavond 7.30 in de Juliana- school, IJmuiden-Oost. De trekking is voor het publiek toegankelijk. DE OPLEVING Gisteren is opnieuw uitgevaren de stoom trawler Maria Elisabeth, Zaterdag zal de Jenny, Elsa eveneens weer zee kiezen. De trawlers Julie Streeff. Zeeleeuw en Emma worden gereed gemaakt om de volgende week uit te varen. WINKELIERSVERFENIGING „GROOT IJMUIDEN". Woensdagavond belegde de Winkeliers vereniging „Groot IJmuiden" in Kennemer- hof een vergadering, speciaal voor de winke liers van IJmuiden „over de brug", welke winkeliers na het opheffen hunner vereeni ging niet meer georganiseerd zijn. De voor zitter, de heer H. Homburg, zette het nut van een goede organisatie uiteen. Hij zegde toe, dat het bestuur gaarne met de bijzon dere wenschen van de winkeliers „over de brug" rekening zal houden. Ten slotte gaf een aantal der aanwezige winkeliers zich op als lid van „Groot IJmui den". FRAU MüLLER TE SCHEVENINGEN AANGEKOMEN. Bij de familie de Ruyter alhier, waar Frau Müller twee dagen heeft gelogeerd, is be richt ontvangen dat de kanovaarster Woens dagmiddag half vier na een moeilijke reis be houden is aangekomen. Zij had met zware zeeën te kampen en vooral het binnenloopen in de Scheveningsche haven leverde haar veel moeilijkheden op. Maar de „Hamburg" liet haar niet in den steek. URKER BOTTER BINNENGESLEEPT. Woensdagavond 9.30 uur vond de motor boot der Rijkshavenpolitie tijdens het sur- veilleeron in de pieren drijvende de motor- botter 221. schipper P. de Vries. Daar juist bij den ingang der pieren de motor defect was geraakt en er vijf stoomschepen waar onder de Flandria de haven uitvoeren, was dit een angstig moment voor de opvarenden. Zelfs het s.s „Euterpe" moest vaart minde ren, aangezien het scheepje geen ruimte gaf. Door den havenmeester M. A. de Ruyter werd direct begrepen, dat er iets aan haperde. Be moeilijk door de hevige deining in de nier mocht het hem gelukken verbinding te krij gen en moest zelf goed opoassen voor de sleeptros, dat die niet in de schroef kwam van de motorboot en den botter behouden re 10.30 uur in de Visschershaven binnen te sleénen. De schipper was den politieman zeer dankbaar daar hij vreesde dat zijn vaartuig anders stuk geslagen zou zijn tegen de Zui- derpier. Nog zij gemeld dat de motorboot slechts door één havenmeester wordt beva ren, zoowel bij dag als bij nacht DE GEVOLGEN VAN HET SLUITEN DER FRANSCHE GRENZEN. VISCHPRIJZEN GEDAALD. De gevolgen van de sluiting der Fransche grenzen voor den invoer van visch uit Ne derland laten zich thans op de markt te IJmuiden zeer goed merken. De prijzen van sommige vischsoorten .speciaal van die, welke voor export in aanmerking komen, zijn zeer gedaald. In het bijzonder geldt dit voor de prijzen van tong en hake, welke tot op bijna tweederde van de normale prijzen zijn gedaald. Sommige viscbkoopèrs gaan door met het inkoopen van visch voor Frankrijk teneinde deze wanneer 1 October de grens voor alle soorten weer geopend wordt, te kunnen uit voeren. De visch wordt tot dien datum in de koelhuizen opgeslagen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10