NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIBEN EN BEVERWIJK De toestand in het visscherijbedrijf. HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 24 SEPTEMBER 1932 UMUIDEN. De geheimzinnige Commissie-Rijkens. INGEZONDEN" MEDEDEELENGEN a 60 ets. per regel. Een tipje van den sluier opgelicht. Het wachten is op een der belangrijkste rapporten. Donderdag 30 Juli 1931 werd op het depar tement van Bmnenlandsche Zaken en Land bouw door den heer R. G. Rij kens geïnstal leerd de commissie, waaraan was opgedragen het instellen van een onderzoek naar de oor zaken van den ongunstigen toestand, waarin het trawlvisscherijbedrijf te IJmuiden ver keert. daaromtrent op korten termijn verslag uit te brengen en daarbij zoo mogelijk de mid delen aan te geven, welke zouden kunnen lei den tot verbetering van het bedrijf. Zooals men zich zal herinneren was onze oud-burge meester tot voorzitter der commissie be noemd, voorts dat het algemeene bevreemding in IJmuiden verwekte, dat de vischhandel in de commissie niet vertegenwoordigd was. Er zijn thans bijna vijftien maanden sedert dat bovengenoemde gebeurtenis plaats vond, ver streken en nog steeds laat het rapport, dat „op korten termijn" zou worden uitgebracht en dat begrijpelijkerwijs in IJmuiden met zoo veel belangstelling tegemoet wordt gezien, op zich wachten. Van de commissie wisten we tot nu toe alléén maar, dat inmiddels in hare samenstelling eenige wijzigingen waren geko men en dat ze ettelijke malen vergaderde Voor de rest huldde zij zich in een sluier van geheimzinnigheid. Wij zijn thans in staat, een tip van dezen sluier op te lichten. Het lange uitblijven van het rapport, ge paard met de geruchten, die den laatsten tijd over de oorzaken daarvan de ronde deden, deed ons besluiten, ons tot den voorzitter der commissie, oud-burgemeester Rijkens te wen den, met het verzoek ons omtrent den stand van zaken in te lichten. Reeds eenige dagen later deelde de secretaris der commissie, de heer M. K. Hofstede ons namens den heer Rijkens mede, dat aan dit verzoek niet kon worden voldaan. We hebben ons daarop ge wend tot het commissielid, den heer W. Drop te Voorburg, die verklaarde er geen bezwaar tegen te hebben, ons omtrent de belangrijk ste punten in te lichten. Dezer dagen hadden wij in Den Haag een langdurig onderhoud met den heer Drop. die ons het volgende mededeelde, ons daarbij machtigende, zijn mededeelingen te publicee- ren. Het was eind December 1931 dat in de com missie een voorstel werd aangenomen van den heer Drop, om een aantal hoofdpunten vast te stellen, waaruit het rapport zou moe ten bestaan. Afgesproken werd, dat over die hoofdpunten, een zeven-tal, verschillende, daarvoor aangewezen, leden der commissie voorloopige rapporten zouden samenstellen. De heer Drop heeft daarbij aangedrongen op een spoedige afdoening van zaken. Hij meende, dat deze rapporten heel goed vóór Paschen klaar konden zijn. Vol goeden moed togen allen aan het werk ën de heer Drop had goeden moed, dat de zaak voor elkaar zou komen. Het zou echter niet zoo zijn. Het rapport van een bclangriikc sub commissie bleef uit. Een aantal rapporten kwam binnen, echter niet dat over „het financieel beheeï en de financieele grondslagen der reederijen en de manier, hoe de zaken zouden kunnen wor den gesaneerd". Op dit rapport zit de com missie thans nog té wachten. De voorloopige opvatting was. dat saneerins alleen mogelijk zou zijn, wanneer het reederij- bedrijf werd omgezet in een semi-overheids- bedrijf in den geest van het bedrijf der Staatsmijnen. Inmiddels werd de toestand in IJmuiden hoe langer hoe critieker en alhoewel de com- missie-Rijkens niet tot taak had deze inci- dentieele crisis te trachten op te lossen, meen de de heer Drop. dat het hoog tijd werd, dat er iets gedaan werd. Den 13en Mei 1932 zond de heer Drop den voorzitter der commissie het volgende schrij ven: „Tot mijn leedwezen is blijkbaar in den voortgang van het werk der Commissie een vertraging ontstaan, doordat eenige voorloo pige rapporten nog steeds niet gereed zijn. In gewone omstandigheden zou dat te ver klaren en tot op zekere hoogte te billijken zijn, omdat de vraagstukken, waarvoor de Commissie zich gesteld ziet .ingewikkelder wa ren dan waarschijnlijk is vermoed. Nu evenwel de toestand in IJmuiden zich hoe langer hoe meer toespitst. 4'5 deel van de visschersvloot is opgelegd en de werkloos heid daardoor onrustbarend is gestegen, ter wijl de steunmaatregelen voor de werklooze arbeiders onvoldoende zijn. acht ik het niet verantwoord langer te wachten u mede te deelen. dat naar mijn opvatting verdere stag natie in het werk der Commissie een verant woordelijkheid meebrengt, die moeilijk langer te dragen is. Daarom verzoek ik u of met den grootst mogelijken spoed de afdoening van het werk der Commissie te bevorderen, of een speciale bijeenkomst der Commissie te beleggen, ten einde na te gaan of incidenteel een bijzon der advies over de oogenbhkkelijke moeilijk heden te IJmuiden aan de Regeering zou kunnen worden uitgebracht". De voorzitter was echter van meening. dat op de nog ontbrekende sub-raoporten gewacht moest worden. In de e.v. bijeenkomst, waar het denkbeeld van den heer Drop ter sprake werd gebracht, gehouden in het laatst van Mei werd echter besloten, dat de commissie zich afgezien van alles, tot den minister zou wenden met de mededeeling. dat de ontwik keling der geb«ele posh ie van IJmuiden on middellijk noodzakelijk maakte. Al dus geschiedde Den minister werd in over weging gegeven, iemand, die zich tot nu toe niet met de zaken had bemoeid, die dus bui ten het bedrijf en buiten de commissie stond, opdracht te geven, alle belanghebbenden breeders, vischhandel, vertegenwoordiger uit de nevenbedrijven, vakvereenigingen van alle richtingen en gemeentebestuur! bij elkaar te roepen, om met die belanghebbenden na te gaan, wat op korten tijd zou kunnen worden gedaan ter bestrijding van de oogenbhkkelij ke moeilijkheden. De minister ging op het plan in en verzocht oud-minister Mr. J. B Kan zoo spoedig mo gelijk, de functie van onbevooroordeeld bui tenstaander op zich te nemen. Mr. Kan kwam naar Velsen, hield op het gemeentehuis een bespreking met alle belang stellenden, kwam al zeer spoedig met een rap port maar werd in z'n tempo niet op den voet gevolgd, nog minder bijgehouden door den minister en legde deswegen zijn taak neer. Wel eenigszins begrijpelijk, maar daarom niet min der betreurenswaardig. Van deze goed bedoelde poging der com missie. om buiten haar taak om. incidentcel ietó voor IJmuiden te doen is dus niets te recht gekomen. Hoe het rapport zal worden samengesteld. De zaken staan thans dus op het traditio- noele doode punt. Zoolang hot bewuste rap port uitblijft is het te verwachten, dat de com missie geen stap verder komt. Maar het is de opvatting van den heer Drop, dat de commis sie haar werk zal moeten afmaken. Als handleiding voor het in te dienen rap- Dort. heeft de commissie een uit 11 punten bestaand schema opgemaakt, dat luidt als volgt: 1. Instelling en opdracht van de commissie 2. Installatie van de commissie. 3. Wijze van werken van de commissie. 4. Ontwikkeling van het bedrijf soort ma teriaal) en tegenwoordige toestand. 5. Oorzaken van den ongunstigen toestand waarin het visscherijbedrij verkeert (perio dieke inzinking). 6. Beheer van het bedrijf (financieele opzet, onderhoud materiaal, onoordeelkundig ge bruik materiaal, assurantie, brandstoffen-eco nomie) 7. Nevenbedrijven (reparatiewerkplaatsen, kolen lev er an tie, ijsfabrieken). Personeel en arbeidsvoorwaarden (loon. bekwaamheid, verantwoordelijkhedsgevoel. op leiding, snelle uitbreiding, monsteren voor langeren tijd,vermindering bemanning, sociale wetten). 9. Vischhallen (aanbrengen, lossen, sortee- ren visch, geflatteerde note erin gen door over wicht). 10. Vischhandel (credieten. verloop handels beweging, consignatie visehprijzen. visch naar binnen- en buitenland, belemmeringen vracht tarieven, reclame). 11. Middelen tot verbetering. ZooaLs het er thans met de commissie voor staat, zullen we nog wat geduld moeten uit oefenen, misschien zelfs heel veel geduld. Van onder-af zal er in de commissie geen bewe ging te brengen zijn. Dit zou alleen de mi nister kunnen doen. mocht hij soms zijn ge duid verliezen. Maar dit zal vermoedelijk wel niet zoo spoedig het geval zijn. Daarvoor zijn voldoende bewijzen voorhanden. In de Tweede Kamer hebben de heeren Kortenhorst en Drop telkenmale door het stellen van schriftelijke vragen de aandacht van den minister op de toestanden in het visscherijbedrijf gevestigd. In den regel zijn de vragenstellers niet veel ijzer geworden door het antwoord van den minister, terwijl het ministerieele antwoord somwijlen getuig de van een weinig serieus onderzoek, dat aan het antwoord voorafging. Herinneren we in dit verband slechts aan het antwoord van den minister op de vraag van den heer Drop in zake de hammen-kwestie: ,.In overleg met en met medewerking van de betrokken Neder- 'andsche importeurs-vischhandelaren is be doelde verzending van Engelsche zeevisch evenwel stopgezet, zoodat te dien opzichte geen verdere maatregelen behoeven te worden genomen". En dan te weten, dat er sindsdien nog duizenden kilo's zijn verzonden! Met deze feiten voor oogen valt niet te ver wachten, dat de minister de commissie tot afdoening harer zaken zal aansporen. Een verkeerd idee. In IJmuiden. zeide de heer Drop, heeft het idee post gevat, ais zoude de commissie in grijpen in de huidige omstandigheden. Dit is echter onjuist. Voor de oogenbhkkelijke po sitie is van de commissie niets te verwach ten. maar voor een duurzame verbetering van verschillende zaken kan de commissie veel en goed werk verrichten als men maar de hoofd zaak in het oog houdt, d.i. de financieele cn organisatorische saneering van het bedrijf. Een visscherijbedrijf in den geest van de staatsmijnen herhaalde de heer Drop, zou de eenige oplossing zijn. Er zijn te groote belangen aan het bedrijf rbonden. dan dat men niet alle mogelijke plannen zou beramen en middelen aangrijpen om het bedrijf op de been te helpen. Ook voor den staat is het van het allergrootste belang, dat de zaken weer gaan marcheeren, met het oog op de groote en kostbare werken van het Staatsvisschershavenbedrijf. Aangaande de voorstellen van burgemees- er Rambonnet, waaromtrent we de meening van den heer Drop vroegen, gaf deze als zijn meening te kennen, dat de voorstellen te wei nig zijn samengetrokken op bepaalde punten, zoodat het niet zeker is, dat alle belangheb benden er achter staan. EEN ZWIJNTJE. Door C. alhier is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn rijwiel uit de Rijks- vischhal. en reeds vanaf 37.50 gld. bij JOS. ALINK, Kruisstr. 17 HET LOSSEN VAN DE BUITEN LANDSCHE VISSCHERS- VAARTUIGEN. DE ORGANISATIES DRINGEN BIJ DE FACTOORS AAN OP HET SLUITEN VAN EEN OVEREENKOMST. Zooals men weet, fs inzake het lossen van buitenlandsche visschersvaartulgen met eenige factors hier ter plaatse een voorloo pige overeenkost gesloten. Aan die factors met wie een dergelijke overeenkomst nog nfet is afgesloten (Fennell. Gouda, Engelhart en Meeuwenoord» hebben de besturen der IJmuider Federatie en van de afd. IJmuiden van den Nederlandschen Bond van Fabrieks- cn Transportarbeiders thans het volgende schrijven verzonden: „Ingesloten zenden wij U een afschrift van een door ons aan de Engelsche Reedersver- eeniging gezonden schrijven, benevens een afschrift van een met de heeren Schippers en Vos afgesloten voorloopige overeenkomst. Wij moeten U ernstig in overweging geven eveneens een dergelijke voorloopige overeen komst met ons af te stuften, als zijnde de korste en voor het oogenblik de eenige weg om op vredelievende wijze een eind aan dit conflict te maken. Ons standpunt, dat verzet tegen nog verdere inkrimping van arbeidsgelegenheid inhoudt, wordt door ieder begrepen. Uw standpunt, dat grooter werkloosheid voor Nederlandsche arbeiders cn bevoordeeling van buitenlandsche reederijen beteekent, door niemand, uitgezonderd dan die buitenland sche reederijen. Zou U onverhoopt ook nu nog niet ge negen zijn met ons tot overeenstemming te komen dan zullen onze organisaties daar door genoodzaakt worden dezen rechtmatigen strijd voor behoud van arbeidsgelegenheid met alle hun ten dienste staande middelen tegen U verder te voeren. Wij verzoeken U dus nogmaals ernstig te willen overwegen met ons tot een vergelijk te komen". Het door genoemde organisaties aan de Engelsche Reedersvereeniging (The Lowes toft Fishing Vessel Owners Association Ltd. te Lowestoft) verzonden schrijven luidt als volgt: „Terugkomend op Uw schrijven van 29 December 1931 deelen wij U mede, dat door ons na langdurige onderhandelingen met de factors van buitenlandsche vlsschersvaar- tuigen alhier aan deze factors d.d. 16 Sep tember j.l. een schrijven is verzonden waarin o.a. ten opzichte van de lossing van Britsche haringarifters werd gevorderd: lossing met vijf man voor het tot nu toe geldende loon, plus ongevalsverzekering voor de betrokken arbeiders overeenkomstig de Hollandsche wettelijke regeling, onder mede deeling dat wanneer deze voorwaarden uiter lijk Maandag 19 September des namiddags 8 uur niet zouden zijn geaccepteerd de haven arbeiders onzerzijds zouden worden geadvi seerd de buitenlandsche visschersvaartuigen tot nader order niet te lossen en de visch- knechts de evenueel op andere wijze geloste visch niet te verwerken. Hierbij was tevens de mededeeling gevoegd, dat, mocht het onverhoopt zoover komen, dan de ouzerzijds aangeboden concessies ver vallen waren en dat in dat geval zou worden gevorderd: le. handhaving van alle tot nu toe be staande voorwaarden, ook dus wat de ploeg- sterkte betreft en 2. verzekering van de betrokken arbeiders tegen ongeval overeenkomstig de Hollandsche wettelijke regeling. Op het hierboven aangegeven tijdstip was de gevraagde accoordbevinding niet ontvan gen, zoodat overgegaan moest worden tot het weigeren der lossing van buitenlandsche visschersvaartuigen. Voor Duitsche en andere buitenlandsche Noordzee-, Usland- en Haringtrawlers is het conflict inmiddels opgelost, door inwilliging van onze verlangens, n.l. handhaving van alle tot nu toe bestaande arbeidsvoorwaarden plus ongevallenverzekering. Ook voor Deensche Belgische en andere buitenlandsche motorkotters werd het con flict eveneens op dezelfde voorwaarden op geheven. U zult begrijpen dat onder deze omstandig heden voor de lossing van de door U naar IJmuiden gezonden Haringdrifters dezelfde voorwaarden zullen moeten gelden, n.l. handhaving van de tot nu toe bestaande ploegsterkte (7 man) en het tot nu toe be taalde loon, benevens verzekering tegen on geval. Zoolang met onze organisatie niet in bo venstaande zin een overeenkomst is afge sloten zullen Uwe schepen niet door haven arbeiders worden gelost en dientengevolge de eventueel op andere wijze geloste visch door de vischknechts niet worden verwerkt DE FILM. ..STUWING". Dit is de naam der V.A R A.-geluidsfilm. Velen zullen zich nog verschillende propa gandafilms herinneren zooals de N.V.V.-film ..Triomf", „Wij Bouwen" der A N B., de KR. O.-film en ,.De klokken luiden" der NCRV.. die alle booogen de propaganda naar buiten uit te dragen De V.A R A,-film ..Stuwing- heeft dit voor dat zij de eerste Nederlandsche geluidsfilm is. althans van eenige beteekenis. daar er reeds eerder enkele reclamefilmpjes gemaakt zijn. Het vaste bioscooppubliek dat tot nog toe alleen Engelsch of Duitseh sprekende films zag en hoorde, die voor de meeste onver staanbaar 7:ijn, vinden hier iets waarbij het nu de medewerkers kan verstaan in het Ne- derlandsch. Deze film heeft daardoor direct al heel wat voor boven al die voorgaande. ..De V.A.R.A. moest een film hebben", zoo lezen wij in de jongste „Radio Gids", die ec- waardeerd kon worden door den verfijnden filmliefhebber uit de groote stad. maar die ook gewaardeerd kon worden door den schaapherder van de Mookerheide. die voor het. eerst van zijn leven een film zieten hoort". Zoo'n film is dan ook pas coed, al? zfj tot de massa in verstaanbare taal iets te zeggen heeft. En dan moet onmlddelliik ver klaard worden, dat de verfijnde filmliefheb ber uit de stad deze film zeer zeker kan waardeeren. En hier opnieuw had de VARA een ge weldigen voorsprong op de organisaties, wel ke tot nog toe films hebben laten vervaardi gen; zij had de beschikking over de artlsten van het Groot Volkstoonecl en van het V.A.R.A.-tooneel. Daardoor bleek het moge lijk. om verschillende tooneeltles realistisch uit. te beelden. Dit zijn lang niet. de minste gedeelten van de film, omdat, het, gelukt Is. ze op een dergelijke wijze in te schakelen, dat er een sterke propagandistische werking van uitgaat De scène uit „Frank van Wezel", ge fotografeerd t.ooneel. doet, het niettemin uit stekend. omdat het, hier als illustratie ge bracht is van het wederrechtellik Ingrijpen der Radio-Contrólc-Commissie. Als bijzonder geslaagd mogen we nog vermoeden de re constructie der oprichtersvergadering, terwijl met groote waardeering moet eetuird worden, dat do koppen der bestuurders alleen dan verschijnen en dan noe uiterst spaar zaam wanneer het door de handeling ver antwoord Is. Samenvattend kunnen wc zeggen, dat de film aan de elschen. die de V A R A zelf stel de. in het. algemeen voldoet Zil ls boeiend, onderhoudend en propagandistisch. Al met al een film die het zeker doen zal. Naar wij verder van bestuurszijde verne men zijn nog slechts enkele plaatskaar'en voorradig, zoodat zij hen die nog niet in het bezit eener toegangskaart zijn aanraden er dan spoedig voor te zorgen. Zij zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. EEN GARAN-PFPRUS VOOR PEKELHARING? IN VERBAND MET DE VERHOOGING VAN HET DUITSCHE INVOERRECHT VAN 3 OP 9 MARK PER VAT. In verband met de door Duitsehland in gevoerde verhooging van liet invoerrecht op pekelharing van 3 op 9 Mark per ton is een aanzienlijke daling van de haringprijzen in ons land te verwachten doordat de uitvoer naar Duitsehland als gevolg van de verhooging van het invoerrecht nagenoeg uitgesloten is. Uit betrouwbare bron vernemen wij. dat de Nederlandsche regeering ter ondersteu ning van de haringvisscherij besloten heeft een garantieprijs voor de door Neder landsche haringloggers aangevoerde haring vast te stellen. Deze zal bedragen resp. f 11,75, f 10.25 en f 9,75 voor volle, ijle en steurharing. GEEN TONGUITVOER VIA ENGELAND NAAR FRANKRIJK. ENGELSCH CONTINGENT VOOR FIJNVISCH UITGEPUT. Sedert geruimen tijd vond een vrij aan- aanzienlijke uitvoer van in IJmuiden aan gevoerde fijnvisch (tong) plaats over En geland naar Frankrijk, hetgeen dus als een recompensatie te beschouwen is van den uitvoer van hammen uit Engeland via ons land naar Frankrijk, aangezien deze hoe veelheden fijnvisch natuurlijk in mindering kwamen van het door Frankrijk aan Enge land toegestane contingent. Aan dezen handel is een einde gekomen doondat thans ook het Engelsche contingent uitgeput is. Ook dit feit is een der oorza ken van de sterke daling der tongprijzen. VREDESKRING „IJMUIDEN". De Vredeskring „IJmuiden" hield Donder dagavond een ledenvergadering in lunchroom Eynthoven aan den Stationsweg, onder leiding van den voorzitter, den heer Rertsma. Na bhandellng van het concept-reglement werd besloten tot aansluiting bij den in Juli j.l. opgerichten Vredesraad. welke ten doel heeft, het vredeswerk in de gemeenten Velsen en Beverwijk te concentreeren. Voorts werd de wTnterpropaganda be sproken: voorstellen hieromtrent zullen op de e.v. vergadering op bovengenoemden Vredesraad worden ingediend. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. van Boekhoven in de plaats van den heer W. Groot als secretaris gekozen. Tot afge vaardigden voor den Vredesraad werden de heeren IJ. Reitsma en A. de Rij benoemd. De goudschat van de „Egypt". De Itaiiaansche bergingsboot ..Artiglio" zal deze week het werk bij het wrak van de ••Egypt" staken. Er is nu totaal voor een waar de van 650.000 pd.st. geborgen. Men heeft het voornemen het volgend voorjaar de werk zaamheden voort te zetten. IJMUIDEN'S BLOEL In de gisteren gehouden bestuursvergade ring der Vereenlglng IJmuiden's Bloei werd mededeeling gedaan van een ingekomen dankbetuiging van de schaakclub ..Ktjk Uit" te Velsen. voor de beschikbaar gestelde me daille voor den schaakwedstrijd van den Nederl. Schaakbond. Verder van de oprich ting van de kampeervereniging ..Ons Bulten" te Amsterdam, welke zich ten doel stelt voor een 30 gezinnen op eigen terrein een prettlgen en goeden gee.st te scheppen, waartoe zij zich in verbinding hebben ge steld met liet gemeentebestuur en gaarne steun van IJmuiden's Bloei zullen ontvangen. Besloten werd zoo mogelijk mede te werken, opdat deze goede kampeerders hun terrein verkrijgen. De secretaris had dezen zomer medewer king verleend bij het maken van opnamen van het strand, de pieren enz. door don hof- fotograaf van Agtmaal. waarvan door de Projec'ie Onderwijs Centrale lichtbeelden zijn gemaakt, voor scholen en vereenlglngen, welke in binnen- en buitenland zullen wor de vertoond. Op verzoek zal de secretaris hierbij den tekst leveren F.r waren weer verschillende bedankjes van leden Ingekomen, waarbij een van een groote firma met 50 contributie. Hierover werd te leurstelling uitgesproken en er op gewezen, da* de Vereenlging, die ook het gemeente- subsidie moet missen, het volgend jaar haar werk niet zal kunnen voortzetten. Verschillende zaken werden daarna nog VELSEN K1NNKMER KUNSTENAARS KRING Do tentoonstelling van schilderijen en gra fieken in hotel „De Prins" te Velsen wordt verlengd tot Donderdag a.s^ Zaterdagavond hoeft een feestelijke réunlc plaats waar het vroolijk toe belooft te gaan. Men deelt ons mede. dat. o.nv aan wezig zullen zijn Maurice Chevalier. Greta, Garbo. Mariene Dietrich, Hans Albers, Lu- cienno Boyer, Louts Douglas met z'n compleet neger-chorus enz. Verder zal reeds dan de huldiging plaats hebben van den Olynipischen kampioen 1936 van den Hlnk-stap-sprong. Hoogst waarschijnlijk zal ook de verkie zing van miss Velsen plaats vinden, terwijl de muziek verzorgd wordt door the Pont Band en de Kale Kanaal Kanaries. Beperkte introductie is toegestaan. DE WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben besloten ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen der Winkelslui tingswet 1930. Ir. zooverre dat het geoor loofd is aan de houders van bloemen- en fruitwinkels geleien in de onmiddellijke na bijheid van hei St-Anthonius Ziekenhuis en van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort, om hunne winkels op Zondag voor den verkoop van bloemen en fruit voor het publiek geopend te hebben van één uur voor den aanvang van den bezoektijd tot aan don aanvang daarvan. BEVERWIJK POI.ITIEVAKVRSUS. De afd. Kennemerland van den Ned RK. Politiebond ..St. Michael" zal een politievak- cursus openen waaraan Jonge mannen ook nlet-Katholieken uK de geheele omgeving kunnen deelnemen. OPENBARE VF.RKOOPING. In de bovenzaal van ..Oud Meerenstein" •xi Donderdagmiddag ten overstaan van notaris J. H. Brommers in het openbaar ver kocht: 1. een woonhuis met erf en werkplaat* aan de Schoolstraat no. 2, groot 1.54 A. Eigen dom A, J. Daalimeljer. Hoogste bieder: P. P. Pruys te Santpoort voor f 4500. Bij afslag niet gemijnd. 2. een woonhuis met erf en aanhoorigheden te Wijk aan Zee en Duin aan den Hoflander- weg 64. groot 1.71 A. F -»m van J. J. Vessies. Hoogste bieder P. P. Pruys te Sant poort voor f 2350. Bij afslag niet gemijnd. 3. een woonhuis met schuurtje en erf aan den Grooten Houtweg no. 43 te Wijk aan Zee en Duin. groot 1.42 A. Eigendom van de familie v. d Oudenrijn. Hoogste bieder D. Nauta te Wijk aan Zee en Duin voor f 1500. Bij afslag op f 180 gemijnd door A. v. d. Ou<üenrijn te Beverwijk. Öpbrervgst 1680. PERSONALIA. Het politiediploma verwierf te Amsterdam de heer H. Smaal, Beverwijk. DRIEHUIS DE POST TE DRIEHUIS. Men schrijft ons: Al ls het bestuur der Vereenlglng van be woners ln de buurtschap Driehuls actief, er blijft voor verbetering van de busllehtlngen toch nog wel wat te doen. Zeker het is Juist, dat de brieven, gepost voor 9 uur, meegaan met den trein van 22.59 en ln de groove plaat sen den volgenden dag in de eerste bestelling komen. De buslichting te Driehuls ts echter niet. zooals het bestuur schrijft, tusschen o.g. 21 cn 21.15 uur. maar om 20.55 uur. zoo- ais op de bus staat aangegeven Men lette echter op. dat dit ruim 2 uur ls vóór het ver trek van den trein, terwijl aan het post kantoor te IJmuiden correspondente die om 22.30. dus 29 minuten vóór het vertrek, nog meegaat Toch is het niet meer dan oen kwartier per fiets van Driehuls naar Umul- den. Echter en dit was onze voornaamste grief niet ieder heeft zijn correspondentie reeds om half negen klaar. En wanneer men nu 20.55 correspondentie heeft en men doet die op dc bus te Driehuis, wordt deze eerst den volgenden morgen 9 uur gelicht In de meeste gevallen zal deze des avonds geposte correspondentie niet eens den volgenden avond worden bezorgd, wat wel het geval is met die. welke In de andere brievenbussen tusschen 11 uur en 11.30 wordt gelicht en die 's morgens mot de eerste gelegenheid ver zonden wordt. Zoolang dit zoo blijft, is Drie huis bij Velsen en Umuiden zeer ten achter.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9