RANGLIJSTJES. DERDE KLASSE. VIERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE GYMNASTIEK. SCHAKEN. ROEIEN. Wedstrijden van het Holland-Bekercomité te Sloten. AFDEELING I. Eerste klasse A gesp gew.gel. verl. pnt. v.-t. ge.m D. H. C. 2 2 0 0 4 8—2 2.— Feijenoord 2 2 0 0 4 7—2 2 A. D. O. 2 1 1 0 3 6—4 1.50 Z. F. C. 2 1 1 0 3 6—5 1.50 H. B. S. 2 1 0 1 2 3—5 1.— V. S. V. 2 0 1 1 1 0—1 0.50 Hermes-D.V.S. 2 0 1 1 1 34 0.50 R. C. H. 2 0 1 1 1 4—6 0.50 't Gooi 2 0 1 1 1 1—6 0.50 Blauw-Wit 2 0 0 2 0 3—6 0.— Tweede klasse A: E. D. O. 2 2 0 0 4 9—2 2.— Zeeburgia 2 2 0 0 4 4—0 2.— W. F. C. 2 1 1 0 3 7—5 1.50 D. E. C. 2 1 0 1 2 8—6 1.— Kinheim 2 1 0 1 2 5—4 1.— T. O. G. 2 1 0 1 2 4—6 1.— H. R. C. 2 1 0 1 2 6—9 1 Alcm. Victrix 2 0 1 1 1 5—6 0.50 V. V. A. 2 0 0 2 0 1—7 0.— Tweede klasse B: H. F. C. 2 2 0 0 4 10—1 2.— D. W. S. 2 2 0 0 4 12—2 2.— Hercules 2 1 1 0 3 4—2 1.50 Spartaan 2 1 1 0 3 3—2 1.50 Velox 2 1 0 1 2 9—5 1.— A. F. C. 2 1 0 1 2 6—6 1.— B. F. C. 2 1 0 1 2 4—5 1.— Bloemendaal 2 0 0 2 0 4—10 0.— Alphen 2 0 0 2 0 5—11 0.— AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 2 2 0 0 4 14—2 2— K. F. C. 2 2 0 0 4 8—3 2.— Ajax 2 1 1 0 3 7—3 1.50 Sparta 2 1 0 1 2 5—5 1.— Xerxes 2 1 0 1 2 6—7 1.— Haarlem 2 1 0 1 2 7—9 1.— Hilversum 2 1 0 1 2 6—11 1.— D. F. C. 2 0 1 1 1 5—6 0.50 West-Frisia 2 0 0 2 0 3—8 0.— V. u. c. 2 0 0 2 0 2—9 0.— OosterparkSchoten 11 Schoten heeft het in Amsterdam niet ver der kunnen brengen, dan een gelijk spel 11, en gelet het vertoonde spel mag zij er nog blij mede wezen. Weliswaar was het niet plezierig voetbal len op zoo'n terrein, maar Oosterpark had hier toch ook hinder van. De Amsterdammers speelden wat enthou siaster; daardoor kon Schoten niet in vorm komen. De beste spelers van Schoten waren dit maal keeper Hoff en back Oorthuis. Om twee uur wordt begonnen; Schoten heeft het nadeel van den straffen wind. Al dadelijk worden er eenige kansen geschept, maar door treuzelen gaan deze verloren. Oosterpark werkt hard, maar ook bij haar is het verband zoek. Toch zijn de uitvallen der Amsterdammers niet van gevaar ont bloot, maar de Schoten-defensie weet stand te houden. Voor rust weet geen der partijen te doel punten. Ook de tweede helft brengt niet veel ver andering. Eijkhof schiet in 's keepers han den. Toch komt er een goal en wel als Bij voet voorzet en Slot onhoudbaar scoort (01). Er is ng een kwartier te spelen; Schoten .waant zich reeds binnen, maar niets is min der waar. Juist nu pakt Oosterpark nog eens extra aan; zij is nu gevaarlijk, maar keeper Hoff is op zijn post en retourneert alles. Dan wordt een vrije trap Schoten noodlottig. De rechtsbuiten zet goed voor het doel. en de bal wordt keurig ingekopt (1—1). Verder wordt er niet meer gedoelpunt. A. P. G. S.Zandvoort (65) De eerste wedstrijd van Zandvoort is op een zeer kleine nederlaag uitgeloopen. Het begin was weinig belovend voor Zandvoort en toen na de rust de stand 51 was voor A.P.G.S.. verwachtten niet vele aanwezigen, dat de thuisclub slechts met den oneven goal zou winnen. De opstelling van Zandvoort was als volgt; Lever, Kerkman, Keesman, Weber, G. Keur, Oomstee, Rinkel, Terol, Molenaar, Schuiten, Van den Bos. Zandvoort trapt tegen den wind in af en reeds spoedig is de thuisclub in de meerder heid. Kort na het begin scoort de linksbinnen den eersten goal. (10). Een mooie kans voor Zandvoort gaat door buitenspel verloren. Als de spil van A.P.G.S. een bal hard naar voren plaatst, is de midden voor er bij om de de score te verhoogen tot 2—0. Van den aftrap af gaat Zandvoort op het. doel van A.P.G.S. af en als de keeper een schot van Terol niet kan wegwerken, scoort Schuiten. (21). De linksbuiten van de Amsterdamsche po litiemannen blijkt 'n voortdurend gevaar voor de Zandvoorters. Een voorzet van hem wordt door den midvoor benut. (31). Zandvoort is met eenige schoten niet for tuinlijk. Als Terol alleen voor den keeper komt schiet hij hoog over. Na een aanval der thuis club profiteert de rechtsbinnen van een zwak wegwerken van één der verdedigers. (41). Nadat beide voorhoede nog eenige kansen ge mist hebben, wordt gedraaid. Na de hervatting is het wederom de mid denvoor, die na mooi samenspel scoort. (51) Hierna is het de beurt van Zandvoort om aanvallend op te treden. Een voorzet van Rinkel schiet Schuiten ineens hard in. (52). Een wijziging in het Zand voort-elftal brengt verbetering. Keesman en Keur wisselen van plaats. Direct heeft Keesman succes met een hard schot. (53). Rinkel benut met een vliegend schot een through pass van Keesman, (54) en de spe lers der thuisclub voelen zich allesbehalve ge rust. Een hard schot van Schuiten komt. van den paal weer het veld in. Bij een plotselin- gen uitval scoort de middenvoor van A.P.G.S. 2ijn vierde doelpunt na goed werk van den linksbuiten. (64). Even hierna verkleint Terol weer den ach terstand tot 65. Zandvoort zet er nog alles op, maar er is geen doorkomen meer aan. Kort hierna fluit ce scheidsrechter het einde. ZeemeeuwenO. V. V. O. (23) Zeemeeuwen heeft wederom een, zij het dan ook kleine nederlaag geleden. Ditmaal zou een gelijk spel wel verdiend geweest zijn, want Zeemeeuwen was eerder sterker dan minder dan O. V, V. O. De opstelling van Zeemeeuwen was als volgt: De Jong Drommel, Molenaar, Schilpzand, Keur, E. de Muinck, Draijer, Th. de Muinck, Joh. Frantsen, Koper, Jac. Frantsen Het duurt niet lang of Zeemeeuwen heeft reeds succes; na een goeden aanval van den linkervleugel volgt een mooie voorzet, die door Joh. Frantsen ingeschoten wordt <10). Het spel gaat vrijwel gelijk op; beide doe len verkeeren beurtelings in gevaar. Kort vóór de rust wordt een corner op het Zee meeuwen-doel haar noodlottig; de bal ver dwijnt via een speler en den paal in het doel (1—1). In de tweede helft ziet O. V. V. O. zich een penalty toegewezen wegens een hands- geval van één der verdedigers van Zeemeeu wen, die in een doelpunt wordt omgezet (1—2). Deze voorsprong duurt echter maar zeer kort, want twee minuten later benut Th. de Muinck op goede wijze een voorzet van links (22). Het spelbeeld is vrijwel hetzelfde als in de eerste speelhelft. Na eenigen tijd verslapt Zeemeeuwen eenigszins en moet hiervoor boeten door een goal van den linksbuiten van O. V. V. O., twee minuten vóór het einde gescoord. Zeemeeuwen verliest dus met 32. HillinenS. D. W. (4—3) Onder groote belangstelling heeft Hillinen Zondag haar eersten thuiswedstrijd gespeeld; haar talrijke aanhangers zijn niet teleurge steld naar huis glegaan. al liet het 'begin zich niet hoopvol aanzien. Voor rust was de sa menhang tusschen het geheele Hillinen-eltal totaal zoek; had het de hun geboden kansen toen beter benut, dan hadden de spelers de score heel wat hooger kunnen opvoeren, want de S.D.W.-keeper maakte alles behalve een betrouwbaren indruk. Nauwelijks een paar minuten na den aftrap wordt de eerste bal in het Hillinen-dcel ge kogeld en eerst na een half uur weet Wil- lemse den gelijkmaker te scoren. Voor rust brengt de Amsterdamsche midvoor den stand op 12. terwijl uit een corner nog nummer drie wordt geboren na een hevige doclwor- steling. (13). Na de rust schijnt een ander Hillinen- elftal in te komen. De wil om te winnen is er; het samenspel vlot goed; na 7 minuten is het de midvoor Scholten, die scoort (23). Willemsen trapt daarna den bal in de handen van den S. D. W.-keeper, die hem laat vallen; de bal rolt kalm in het doei (3—3). Na keurig samenspel tusschen Scholten en Warmerdam maakt laatstgenoemde dan een einde aan alle onzekerheid en schiet onhoud baar in (43). KennemersD. J. K. (61) Met een wel wat al te groote nederlaag moesten de D. J. K.'ers naar de hoofdstad terug keenen. De thuisclub is aanstonds in de meerder heid, doch de D. J. K.-doelman weet enkele schoten van Tabak en Groot verdienstelijk te kearen. Eenmaal heeft hij geluk als Biet- houiwer tegen den paal schiet. Na 15 minu ten weet Schipper met een goed schot de score te openen; tien minuten later weet hij na goed doorzetten den stand op 20 te brengen. Dan krijgt de Kennemer-defcnsie even druk werk. doch in laatste instantie weet Stoppa enkele malen te redden. Na de rust eerst enkele pittige D. J. K- aanvallen, die niets opleveren. Dan komt de thuisclub weer aan bod en nadat de produc tieve Schippers den stand op 40 heeft ge bracht, weten de hoofdstede!ingjen op ver diende wijze de eer te redden (41). De laatste tien minuten domineert de thuis club Schipper weet na goed doorzetten van Steeman Sr. twee zijner voorzetten nog in doelpunten om te zetten (61), alzoo de stand tot 61 opvoerend. T. H. B.—R. C. L. (4—2) Reeds bij het begin schijnen de Boys met ernstige plannen bezield. Nog is het spel geen minuut oud, of het is 10 door middel van een mooi schot van den midvoor. Re gelmatig komen- de Boys terug; als de kee per weifelt, passeert de midvoor hem ten tweeden male. (20). Dan komt R. C. L. er beter in Aanval op aanval wordt op het T.H.B.-doel ondernomen, doch de backs en in laatste instantie de keeper retoumee- ren> alles. Kort voor rust weet zij echter door een listig schot den keeper te passeeren. (2—1). Na rust pakken de Boys weer aan; ze zijn geruimen tijd in de meerderheid. Goed ge steund door de middenlinie, komen zij ge vaarlijk voor het Leidsche doel. Als de links buiten, eenmaal den bal te pakken krijgt, geeft hij den keeper geen schijn. R. C. L. weet dan even los te komen het gelukt haar, den achterstand te verkleinen (3—2). Doch dan zijn de Boys wees aan het. woord. Als uit een vrijen trap de midhalf der Boys mooi scoort, is het pleit beslecht «42). In dezen stand komt geen verandering meer. Zeeburgia 2Haarlem 2 (27) De Haarlemreserves hebben het bij hun eerste groote overwinning van verleden week niet gelaten en ditmaal van Zeeburgia 2 uit gewonnen met cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. De opstelling van de roodbroeken was als volgt: De Vries, Boot, Van den Berg, Dik, Buissink. Van den Bosch, Cornet, Schornagel, De Winter, Verwaal. Hurkmans. Haarlem speelt eerst met den wind in den rug, maar ondanks dat, geeft Zeeburgia in de eerste helft den toon aan. Een goede corner van Hurkmans, genomen vanaf de rechtsbuitenplaats, belandt tegen den paal. waarna Buissink den bal in het doel loopt (0 -1). Even later scoort de middenvoor van Zee burgia van dichtbij den gelijkmaker il1). Eén minuut voor de rust benut De Winter een goeden through pass van Schornagel (1—2). Na de hervatting speelt Haarlem veel be ter dan in de eerste helft: de thuisclub wordt geheel overspeeld. In slechts tien mi nuten tijd weet de handige Haarlem-voor hoede niet minder dan vier doelpunten te scoren. Het derde doelpunt ontstaat door handig spel van Cornet, het vierde door een schot var. De Winter na een voorzet van rechts, het vijfde door een goeden kopbal van Schor nagel, na een voorzet van links en het zesde door een zeer hard schot van Hurkmans (1—6). Hierna blaast de voorhoede even uit, waar na Verwaal, die een tactische partij speelt, er in zijn eentje tusschen uitgaat en den stand op 17 brengt. Even vóór tijd brengt de middenvoor den eindstand op 27. Haarlem wint welverdiend. Stormvogels 2Blauw Wit 2 (24) Het is aan de Stormvogels-reserves niet gelukt, hun tweede overwinning te behalen. In de eerste helft speelde Blauw Wit van den wind af. Dit voordeel was geducht merk baar; van stonde af aan traden de Amster dammers sterk aanvallend op. Het resultaat van hun meerderheid was, dat zij Wagenaar driemaal wisten te paseeren. Bij twee der doelpunten ging Van Gelder, die anders niet slecht speelde, niet geheel vrij uit. Stormvogels maakt in deze eerste helft één doelpunt door de Jonge, zoodat de rust met 1—3 inging. Na de rust was Stormvogels wel sterker, maar het werkte ontmoedigend, dat een harer backs in eigen doel trapte, zoodat Blauw-Wit toen met 14 leidde. Wel wist Zwaan nog een tweede punt te maken, maar de Blauw Wit-doelman en het minder pro ductieve schieten van het binnentrio waren oorzaak, dat het bij dezen stand bleef (24). RESERVE 2e KLASSE A. R. C. H. 2—V. V. A. 2 (12—2) R. C. H. 2 heeft met grof geschut gewerkt. Twaalf gaten in het Amsterdamsche doel ge schoten; een prestatie, die op zichzelf een geiukwcnsch waard is. Het geheele elftal heeft er hard voor gewerkt, vooral de voor hoede? deed het bijzonder goed. Reeds spoedig hadden de R.C.H/ers een 20 voorsprong; toen konden ze niet voorkomen dat de Am sterdammers een tegenjpunt scoorden. Daarna wend door Bloem ink, Houkes en Mij de B:e nog voor de rust de stand op 52 ge- braoht. Na de hervatting werd het eerst 5—2. dank zij een moolen aanval van cc tegen, partij, doch dan. is het met V.VA. 2 gedaan. Met een regelmaat als van een uurwerk brach ten de R.C.H.'ers het dozijn op het scoring- bord, zonder dat daar een tegenpunt tegen over kwam. Het einde kwam met een 122 overwinning. R.C.H. 2 speelde met: Serné, van ThieL Spoor, Hessels, v. c. Berg, Prevost, Blokker, Ruigrok, Bloemink, Haukes, Mij de Bie. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 3—5 5—0 1—3 3—5 7-0 3—6 3—2 2—1 2—1 1—2 7—2 1—2 0—3 0—5 l A: Schoten 2—Haarlem 4 R.C.H. 3—E.D.O. 3 H.F.C. 3E.H.S. V.S.V. 3Ripperda Kinheim 2—Damiaten 1 B: Haarlem 3I.V.O. R.C.H. 5R.C.H. 4 Bloemendaal 2—Spaarnevogels D.I.O.D WO. E.D.O. 4Stormvogels 3 2 A: V.O.G.—Haarlem 3 A DS.K.Spaarndam Schoten 3Stormvogels 4 Kinheim 3Spaarnestad 2 B: Haarlem 5—Kennemers 3 32 E.D.O. 5—Beverwijk 2 (scheidsrechter niet opgekomen). 2 C: Zandvoort 2-Droste 22 Hillegom 2Schoten 2 A 51 Zeemeeuwen 2V.V.H. I 12 Soaarnevogels 2DJ.O. 2 36 2 D: E. T. O.—R.C.H. 6 uitgesteld. Swastika 1—Zeemeeuwen 3 3 A: Heemstede 2—D.S.K. 2 2—0 R.C.H. 7—Kinheim 4 4—3 V.O.G. 2V.VJB. 1—7 3 C: R.C.H. 8—Kenau 2 5—3 Beverwijk 4D.W.O 2 03 3 D: D.S.K. 4—VB.V. 4 1—5 Beverwijk 3—R.CH. 0 2—3 3e E: Kennemers 9D.I.O. 3 (uitgesteld) 3 F: Zeemeeuwen 4R.C.H. 10 20 D.I.O. 4D.C.O. 1—3 3 G: Haarlem 6Vijfhulzen 2 72 Droste 2—D.S.K. 3 8—0 Bloemendaal 5Hillinen 5 34 H.F.C. 5—Haarlem 7 8—4 Schoten 4Vijfhuizen 32 3 I: H.F.C. 6—Halfweg 3 11—0 Rozenprieel 2Zeemeeuwen 5 34 ED.O. 6T.HJB. 4 10—2 3 J: Hillinen 3—D.C.O. 4 12—0 3 K: Spaarndam 2V.O.G. 3 60 Hillegom 3Halfweg 2 42 JUNIORES Afdeeling A: R.C.H. aHaarlem a ED.O. aKennemers a Afdeeling C: T.H.B.-Haarlem c D.c.o.Kinheim Afdeeling D: HillinenSwastika Afdeeling E: R.C.H. aKennemers c BeverwijkI.V.O. b D.I.O.—ED.O. C 4—5 5—4 1—7 1—5 11—2 6—0 18—0 R. C. H. 3—E. D. O. 3 (5—0) R.C.H. 3 trapt tegen den wind in af en trekt onmiddellijk ten aanval. De E.D.O.- achterhoede krijgt handen vol werk: zij kwijt zfch daarvan op solide wijze. Zij kan echter niet verhinderen dat W. Kedde. na goed combinatie-spel met een mooi schot aan R.C.H. de leiding bezorgt. Wel onder nemen de E.D.O.'ers eenige aanvallen, ge vaarlijk zijn ze echter niet. R.C.H. blijft meer fn den aanval: tot doelpunten komt het voor de rust niet meer. Direct na de hervatting neemt E.D.O. even het spel in handen, doch zij vindt de R.C.H.- achterhoede eveneens in goede conditie. Langzaam maar zeker verplaatst zich het spel weer naar de E.D.O. helft: het duurt daar ook niet lang of het is weer W. Kedde die voor R.C.H. ten tweeden male scoort. Hij schijnt er zin in te hebben, want voor dat het einde aanbreekt heeft hij nog drie maal den ED.O-keeper verschalkt. Verandering in den stand komt er niet meer, Haarlem 3—1. V. O. (3—6) Het is den kampioenen van het vorige seizoen n'.et meegevallen om de ovenwinning van het Haarlem veld weg te halen, want de Haarlemmers speelden vrij wat beter dan verwacht werd De roodbroeken hebben spoe dig door van Leuven succes, als hij een voorzet van rechts hard inschiet (10). Hoeben maakt echter spoedig gelijk tut een scrimmage voor he: Haariem-cloel, ontstaan na een corner (1 Even later schiet Jongkind van diohtblj hard Sn (12). Een fout van den linksback van I.V.O. geeft Sa La een goede kans. die deze dankbaar accepteert. <32), met weiken stand ge draaid wordt. Na de hervatting is Haarlem overwegend sterker; Goedhart c.s. hebben 'handen vol werk. Geheel tegen de verwachting in. neemt I.V.O. dan door Van de Kasteele de leiding (2—3). Kort hierna is weec Sagla. die van een lou: in de verdediging profiteert. De stand is weer gelijk (33). Hierna ontstaat een strijd om de leiding, die tengunste van I.V.O, beslist, wordt. Uit èèn der aanvallen scoort Hoeben (3—4). De Haarlemmers hebben geen geluk, als de I.V.O.-keeper den goal velaten heeft en de bal langzaam tegen den paal rolt, waarna weer weggewerkt wordt. Kort vóór tijd brengen Van de Kasteele en Hoeben I.V.O. in veilige haven als de Haar lem-keeper door een blessure, ontstaan bij één der vorige doelpunten, niet genoeg weer stand meer kan bieden. Scheidsrechter Fortgens leidde verdienste lijk. Kracht en Vriendschap. Bij de door den kring „Amsterdam en Om streken" van het Chr. Gymastiek Verbond te Zaandam gehouden atletiekwedstrijden behaalde de Christelijke Gymnastiekvereni ging „Kracht en Vriendschap" uit Haarlem de volgende prijzen. Gemengde estafette 4 x 100 Mè le en 2e prijs. Dames 100 M. l mej. G. Küneman, 2. Tj. v. Tongeren, 3 C. Koelewijn. Verspringen met aanloop 1 Tj. v. Tongeren. 2 C. Koele wijn, 3 G Küneman. Slingerbal: 1 G. K««ne- mar., 2 C Burger, 3 R. Luitlngh. Discuswer pen 3e G. Voerman. Hoogspringen 2e C. Koe lewijn. Heeren 100 M. i W. Aangeenbrug. 3 J. v. d. Heyde. 400 M. 2 W. Aangeenbrug. 3 A. Siekman. Verspringen m. aanl. 2 W. Aan geenbrug, 3 A. Siekman. Polsstok hoog 2 P Heinsma Hoogspringen 1 E. Weyer, 3 W. Aan geenbrug. Discuswerpen 1 A. Siekman. Speerwerpen 1 A. Siekman. Ongetwijfeld hadden de leden van „Kracht en Vriend schap" in dezen wedstrijd een groot succes. Jubileum Ver. Amst. Schaak genootschap. (Van onzen Schaakredacteur). Uit het vereenigingsgebouw „De Roode Leeuw", aan het Damrak te Amsterdam, hing de clubvlag (wit doek, in hef midden een schaakbord, waarop de letters VA.S.), de vlag gestok met groen versierd, blijkbaar als sym bool van eeuwige jeugd bij hoogen ouderdom, immers was Zaterdagmiddag do receptie ter gelegenheid van het HO-Jarig bestaan. In de clubzalen heerschte een opgewekte toon. dus niet de stilte welke anders de schakers om geeft. Schaakborden met toebehooren waren vervangen door bloemstukken, door vele zus terverenigingen toegezonden. In die feeste lijke omgeving recipieerde het voltallig be stuur- B. J v. Trotsenburg. voorz M. Frank, secr Th M E Liket. penn J Salman, onder- voorzF Faassen, 2c secr L Weltevrecde, comm. van mat.: ir. A. H Bei infante, bibl. en C. Tinholt. eere-voorzitter. Nadat, de heer J Nielsen, namens de feestcommissie, onder aanbieding van een souvenir aan alle be stuursleden. hulde en dank gebracht had aan genoemd bestuur, kwamen de vertegenwoor digers van tal van verenigingen en bonden gelukwenschen aanbieden. De voorzitter van den Nederiandschen Schaakbond mr. G. C A. Oskam bood in een geestige speech een copie aan van een doek van Lucas van Leyden en voorts twee beken de carricaturen van den heer C. Tinholt en W. A T. Schelfhout. De voorzitter van de Am sterdamsche Schaakclub. M. J. Kuyper. deed in 't bijzonder de goede verstandhouding tus schen beide clubs uitkomen. De heer E. van Dien (die 's avonds tot eere-lid werd be noemd) wilde de jarige verecnlging een ca deautje geven in den vorm van oen prijzen- fonds voor de jongere spelers, die in hun groep het beste resultaat tegen de prijswin- r.ers hebben behaald. De heer J. W. te Kolsté, die steeds als verslaggever alle wedstrijden moet verslaan en zelf een bekend schaakspe ler is. roemde de goede en gezellige verstand houding. welke steeds in het VA.S. heerscht. Voorts spraken de heeren Mr. Max Leven- bach (voorzitter van het V.A.S. van 1915 1927), mr. C. H v. d. Velden, voorzitter van den Amsterdamschen Schaakbond. G v. Har ten namens de schaakclub Max Euwe". G. Ouwehand. namens de Nationale Schaakclub, A A. J Ridderhof. als secretaris van de Haar lemsche Schaakvereniging, die hot V.A.S. bo vendien huldigde in zijn eere-voorzitter, den heer Tinholt. me», wicn hij pl.m. 30 jaren ge leden In het bestuur had gezeten en sinds dien de aangenaamste herinnering aan het V A.S. had bewaard. Tenslotte boden dc hoe ren Ter Haar. namens de Schaakclub ..Kijk Uit" te Velsen; P. Jungmann. namens den Stichtsch-Goolschen Schaakbond en G. W. J. Zittersteijn, namens het Haagse he Schaakge nootschap ..DLscendo Discimus" gelukwen- schen aan. de laatste tevens een schaakwerk. De heer B J. v. Trotsenburg bedankte allen voor de goede wenschen. cadeaux en bloemen. Ook de eere-voorzitter bracht dc sprekers een woord van dank. Een diner besloot de re ceptie. waarna een gongwedstrijd werd ge houden, waaraan zoowel leden als genoodig- rion deelnamen. Ter voortzetting der feesten zal op 8 Octo ber as., 's avonds 8.30, een probleem-oplos- singswedstrijd worden gehouden. De Duitscher Willy Dohme wint den Holland-beker. Cox en J. Tijm een row-over in de oude Double Scull. „Hef Spaarne" wint de jonge Double Scull. Onder begunstiging van fraai weer werden Zaterdag de wedstrijden voortgezet met de beslissing Jonge Burgervicrcn. De strijd ging tusschen „De Amstcl" en de Deutscher Turn und Ruderverein. Dc Am sterdammers namen dadelijk de leiding, waarna dc Duitschers ophaalden. Op 500 meter liggen de ploegen nog gelijk, doch daarna loopt de Amstel kalm uit. in een re gelmatig tempo van 32 slagen. Op de helft van de baan is het verschil 3/4 lengte. Als er nog ruim 100 meter te roeien is, geeft de slag van de Amstel plotseling den strijd op. Hij blijkt uitgeroeid te zijn. De D. T. R. V roeit verder en wint den strijd. De tijd van de winnende ploeg was 8 min. 44 2/5 sec. Jonge skiff B. Schroder (Willm Hl) en Krakau (Ruder- club Werder Magdeburg). De Duitscher roeit verdienstelijk, met goed waterwerk. Schroder roeit iets minder, waar door hij geleidelijk verder achterraakt. Op 1500 M. laat Schróder eenige slagen loopen, blijkbaar was hij vermoeid. Daarmede is de strijd beslist. Krakau wint in 9 min. 50 sec. Vier zonder stuurman De vier zonder stuurman van de Saar- brücker Rudergesellschaft Undine heeft geen tegenstanders: daar ook de dubbel scull van „Het. Spaarne" in dezelfde omstandigheden verkeerde, werd besloten, dat deze twee ploe gen tegen elkaar zouden uitkomen. De vier zonder stuurman roeit in goeden stijl de baan af en gaat met een flinken eindspurt door de finish in 8 min 54 3/5 sec. Oude debbcl scull De oude dubbel scull van „Het Spaarne" J. Tijm (boeg) Cox (slag) legde in een row- over de baan af in 9 min. 18 sec. Amsterdamsche vieren Willem III en Poseidon. Willem UI wint met lYi lengte in 9 min. 2 s. Overnaadschc skiff De Amstel en Willem III. De Amstel nam spoedig de leiding. Het tempo was niet snel. Met vier lengten verschil won de Amstcl in 10 min. 3 sec. Jonge dubbel scull Hier ging het tusschen „De Hoop" en „Het Spaarne". De Haarlemsche ploeg neemt da delijk de leiding. Op 500 meter is het ver schil reeds vier lengten. De ploeg van het Spaarne loopt meer en meer uit en wint met groot verschil in 8 min. 39 2/5 sec. De winnende ploeg bestond uit H. Jetten (boeg) Ch. de Bijll Nachenius (slag). Thans volgde de beslissing van het hoofd nummer, oude skiff om den Holland-beker. Willy Dohme «Gaberer R. C.) en J. C. Peter sen (Tane Rohlu'o Bergen. Beiden starten in een hoog tempo, waarbij de Duitscher dade lijk de leiding neemt. Hij toont een goed sculler te zijn, Ook de Noor Petersen blijkt een goed sculler, zijn waterwerk is echter Iets minder dan dat van Dohme. Op 1000 meter is het verschil 1/ lengte cn op 1500 meter 2 1/2 lengte. Zoo blijft het tot het einde. Dohme wint in 8 m. 45 sec. Achtriemsgiekcn Een goede strijd tusschen Nautilus en de Amstel. Op 500 meter leidt Amstel met eenige meters. Tegen het einde begint de Amstel sporen van vermoeidheid te tooncn. Nautilus gaat thans spurten en loopt in, doch het Is te laat, want met een halve lengte verschil wint de Amstel in 7 min. 34 3/5 sec. Jonge skiff A. Voor dit laatste nummer startten Willy Kaidel, Schweizfurten, R. C. Franken en Cornelisse (Amstel). Dit werd een overwin ning voor den Duitscher met 4 lengten ln 9 m. 6 sec. Omtrent de Spaarne-ploegen, die aan dc Holland-Beker wedstrijden deelnamen, vol gen hier nog enkele opmerkingen. De Haarlemsche vier voor den Hultzer-be- ker, een goede snelle ploeg is het niet meege- •oopen. Een boord-aan-boord race met de vier van de Deutsche Turn-und Ruder Verein, waarin de Duitschers op 1700 M. met zeer ge ring verschil leidden terwijl Het Spaarne spurtte en inliep, werd bedorven doordat op dit oogenbhk een stuk hout met een touw er aan zich vasthaakte aan de vin van de Duit- sche giek. Daardoor waren de Duitschers ge noodzaakt te laten loopen en won Het Spaar ne. Tot overroeien werd bij onderling overleg besloten. Dit geschiedde een uur later. Op nieuw was het een felle race; nu wonnen de Duitschers met miniem verschil. Op denzelfden middag moest de Spaarne- acht, waarin drie roeiers van de vier zaten, nog tegen de Amstel roeien. Door vermoeienis van deze roeiers had de acht die overigens wel van minder gehalte dan dc vier was nu heelemaal geen kans meer en werd af doende geklopt. De oude double scull (Cox-Tijm) kreeg een row-over doordat haar tegenpartij zich terug trok. Zij roeide nu tegen dc Duitsche stuur- manlooze vier van Undine", die evenmin een tegenpartij had. De Duitsche vier maakte een tijd van 8.54, de Spaarne-doublc .scull 9.18. De abnormaal-lange tijden van alle nummers waren te wijten aan sterken tegenstroom, door spuien in de Ringvaart. De jonge double-scull (Jetten-de Bijll Na chenius) won tweemaal met groot verschil, resp. van de Trekvogels en de Hoop. en le verde speciaal in de finale een heel goede prestatie. De tijd (8.39) is zeer gunstig ln ver gelijking met die van de stuurmanlooze vier van Undine (8.54). Het nummer double scull schijnt de Haar lemsche club bijzonder goed te liggen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11