ATHLETIEK WANDELSPORT. HENCELEN. HOCKEY. POSTDUIVEN KORFBAL CRICKET HANDBAL WATERSPORT KANOSPORT. WIELRIJDEN PAARDENSPORT ZWEMMEN K. T. K.Zuiderkwartier. EEN KENNEMER MEERDERHEID. Zaterdagmiddag heeft de Kennemer Turn kring het athletiekseizoen da' reeds zooveel goede resultaten had opgeleverd, besloten met een klinkende overwinning op den turn kring Noord-Holland's Zuiderkwartier. Wonnen de dames van het Zuiderkwartier vorig jaar, nu was de zege aan den Kennemer Turnkring, en zelfs met groote overmacht Van de 9 nummers waren er n.l. 7 voor den K. T. K. Dadelijk nam deze een voorsprong, en deze werd onafgebroken opgevoerd tot 33 punten, waarna de tegenpartij hel versprin gen en de estafette won, zoodat het verschil 28 punten werd. De dames van den K. T. K. behaalden 101 p., die van het Zuiderkwartier 73 punten. De Kennemer heeren herhaalden hun over winning van vorige jaren. In deze zege doen zij voor de K. T. K. dames niet onder, want in 9 van de 12 nummers toonden zij hun meer derheid. Voor het Zuiderkwartier waren hier de 1500 M., discuswerpen en kogelstooten, Het verschil tusschen beide partijen schommelde gedurig, maar de Kennemer voorsprong kwam geen oogenblik in gevaar. Het einde kwam met 121 p. voor den K. T. K. tegen 101 p. voor hei Zuiderkwartier. Onder den wedstrijdleider, den heer D. Bccts, en den scheidsrechter, den heer J. Hop, verliepen de wedstrijden vlot. Beide partijen hadden verschillende inval lers. Vele prestaties toonden ook dit jaar vooruitgang. Bij de hierna volgende uitslagen moet in aanmerking worden gebracht, dat de P. H- tclling werd 'oegepast. en dat bij kogelstooten voor dames abusievelijk een kogel van 5 KG. in plaats van écn van 4 KG. werd gebruikt. In elk nummer kwamen 3 dames of hoeren van elke partij uit. Dames: 50 M. hardloopen: 1 B. v. Twisk (K.T.K.) 7.4 sec. 2. G. Groeneveld 'K.T.Kl 3 L. Peek f K.T.K.). 4 K. Stuiver (Z.kwJ, 5. M. Buis-Witziers (Z.kwJ 6. H. Krul (Z.kwJ, K T.K. 15 p., Z.kw. 6 p. 100 M. hardloopen. 1 P. Buisma (Z.) 13.8 sec., 2 B van Twisk <K.>, 3 W. Licht (KA. 4. S. Veerman <Z.), 5. G. Groeneveld (KJ, 6 N. Oliemans (ZJ, K. 11 p.. Z. 10 p. Verspringen m. a.: 1. IJ. Buisma (Z.) 4.63 M.. 2. S. Buisma 'ZJ, 3. J. Scherpenhuyzcn (KJ, 4. W. Licht (KJ en R. van AsseU (K.). 5. S. Veerman (ZJ, K. 9 p., Z. 12 p. Hoogspringen m. a. 1. R. van Assclt (K. en IJ. Buisma (Z.) 1.35 M. 2. L. Peek (KJ en J Seherpenhuyzen 'KJ. 3. N. Oliemans (ZJ, 4. W. Mienis (ZJ. K. 12 1/2 p.. Z. 8 1 2 p. Duitsche driesprong: 1. B. van Twisk (KJ 9.84 M.. 2. R. van Asselt (KJ, 3. S. Bihsma (ZJ 4. S. Veerman (ZJ, 5. A. Tijm (KJ, 6 M. Ger ritsen (ZJ, K. 13 p, Z. 8 p. Speerwerpen: 1. A. Tijm (KJ 25.16 M.. 2. C. Buis (ZJ. 3. A. Toterthun (KJ, 4, W. Licht (KJ, 5. W. Krul (ZJ, 6. N. Oliemans. K. 13 p. Z. 8 p. Kogelstooten: 1. C. Tol (K. en IJ. Buisma (ZJ 6.75 M„ 2. D. Dibbets (KJ, 3. M. Bakker (KJ. 4. G. Verhoeven (ZJ, 5. C. Buis (ZJ, K. 12 1 2 p., Z. 8 1/2 p. Discuswerpen- 1. M. Bakker (K.) 24.48 M., 2. C. Buis (ZJ, 3. N Driessen (KJ, 4 A. Dyx- hoorn (KJ, 5. M. Batr (ZJ, 6. G. Verhoeven (ZJ. K. 13 p„ Z. 8 p. Estafette 4 x 100 M. 1. Zuiderkwartier 56.2 sec., 2. K.T.K 56.9 sec. K. 2 p., Z. 4 p. Heeren: 100 M. hardloopen: 1. M, Voogd (KJ 11.4 sec., 2. P. Eveleens (ZJ, 3. T. Dijk man (KJ. 4. W. van Oorde (Z.i, 5, D. van Dalen (KJ, 6. W. Muhihaus (ZJ, K, 12 p., Z. 9 punten. 400 M. hardloopen: 1 f>. Spoor (KJ 56 sec., 2. A. -van Zadel (KJ, 3. G. de Jong (ZJ, 4. J. Buis (ZJ, 5. J. de Jong (ZJ, 6. J. Warlee (KJ, K. 12 p. Z. 9 p. 1500 M. hardloopen. 1. Buis (Z.) 4 min. 42.9 sec., 2. H v. d. Ploeg (ZJ. 3. J. van Dool (KJ, 4. J. Lub (KJ. 5. C. Liefaart (ZJ, 6. Blazer (KJ, K. 8 p. Z. 13 p. Verspringen m.a. 1. C v. d. Klinkenberg (K.) 6.03 M. 2. P. Spoor (KJ, 3 D. van Dalen (KJ. 4 B v. d. Vossen (ZJ. 5. J. de Jonge (ZJ, 6. T. Schaak (Z.) K. 15 p„ Z. 6 p. Hoogspringen m.a. 1. C. v. d. Klinkenberg (KJ, 1.70 M., 2. P. Spoor (KJ, 3. K Eveleens (Z en B. v. d Vossen (ZJ. 4. T. Dijkman (KJ, en K. de Boer (ZJ, K. 12 1/2 p. Z. 8 1/2 punten. Hinkstapsprong. 1. C. v. d. Klinkenberg (KJ 12 62 M.. 2. K Eveleens (ZJ. 3. J de Jonge (ZJ, 4. D. Blokker (KJ, 5. C. Cornet (KJ 6. W. van Oorde (ZJ. K. 11 p. Z 10 p. Poishoogspringen. 1. J. Vorkes (KJ, 3 M.. 2. C. de Boer (ZJ, 3. W. Pronk (KJ. 4. M. Voogd (KJ. en G de Boer (Z.. 5. P. Eve leens (ZJ. K. 12 1/2 p. Z. 8 1/2 p. Speerwerpen: 1. M. Voogd (KJ 37.77 M„ 2. T. Dijkman (KJ, 3. M. v. d. Broek <Z.), 4. D Biokker (KJ, 5. G. de Boer (ZJ, 6. C. van Rijn 'ZJ. K. 14 p. Z 7 punten. Kogelstooten: 1. A. Koen (ZJ. 10.55 M.. 2. T Schaak (ZJ. 3. J. Koen (ZJ. 4. W. Pronk (KJ. 5. D van Daten (KJ. 6. T. Warlee <K.) K. 6 p.. Z. 15 p. Discuswerpen: l. T. Schaak z. 31.98 M„ 2, H. Meijer (Kj. 3. P. Eveleens (zj. 4 A. van Zadel (KJ. 5. W. Pronk (KJ, 6. A. Koen (ZJ K. 10 p., Z. 11 p. Zwcedsche estafette: 1. K. T. K. 2 min. 15.8 sec., 2. Z.kw. 2 min. 16.9 sec. KTK. 4 p.. Z.kw. 2 punten. Estafette 4 x 100 M. 1. K.T.K. 47.4 p., 2. Z.kw. 49 sec. K.T.K. 4 p., Z.kw. 2 punten De Wandeltoerist. Dc 20 K.M. afstandsmarsch is door alle deelneemsters en deelnemers goed volbracht. Het parcours liep van Haarlem, Heemstede, B enne broek. Woestduin, Vogelenzangsche weg weer naar Haarlem in 2 3/4 uur. Het Baarsje. Zondag hield het bovengenoemd college een onderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart te Bennebrock en Hillcgom. Te half zes vertrok men gezamenlijk per auto naar den waterkant. De vangst was nog al goed. De prijswinnaars waren als volgt1ste prijs J. Kuijer met de grootste 18.4 c.M., 2de pr. H. Veen. 3de prijs F Hogenboom. 4de prijs W. Kuijer. 5de prijs W. Corsten, 6de prijs S. Rasman, 7de pr. A. v. d. Aar, 8ste pr. B. Veen, 9de pr. G Veen. 10de pr. H. Schaap, 11de prijs C. v. d. Pol. Tevens had W. corsten nog een extra prijs voor het eerstgevangen baarsje. Na afloop werden de prijzen door den voor zltter, den heer H. Veen. met een hartelijk woord uitgereikt. Tevens kwam de heer Veen in 't bezit van een mooi marmeren scheepje, dat. geschonken was door het oud-lid B. van Luijk. met het grootste aantal gevangen visch van 1 Juni tot eind September. Het se cretariaat is thans gevestigd bij den heer L. V. Nicolai, 1ste Zuid-Polderstraat 16, Haarlem. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Hockeydag te Amsterdam. Zondag werden op de Stadionterreinen dc eindwedstrijden gespeeld van den jaarlijk- schen hockeydag. Winnaar van het tournooi werd Amster dam, dat Hilversum met- 3—1 versloeg. De overige resultaten waren: Hilversum II —T.O.G.O. II 2l, NijmegenTogo I 2l, Hilversum I—Victoria 50, P.W.,—H.D.M. 02. Amsterdam I—Alkmaar 7—4), Haagsch Lyceum—Het Gooi 1—5. Amsterdam II—Kie viten 2—0. Deventer—H O C. 1—2. Hilversum II—Togo I 2—1. Hilversum I—H.D.M. 5—2, Amsterdam I—Het Gooi 3—0, Amsterdam— H.O.C. 1-2. Hilversum IHilversum II 42. Jaarvergadering Ned. Hockey- en Bandy Bond. Te Amsterdam is Zaterdag de jaarvergade ring van bovengenoemden bond gehouden on der leiding van den heer R. Baron van Pal- landt. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, Alle bestuursleden, ter vergadering aanwezig, namen hun herkiezing aan. De vereenigingen Huöito (Delft), 't Kame leon (Bussum), A.M.V.J. (Amsterdam), F. A. M. O. SJAmsterdam) en A.M.U.D.O. (Amster dam), Tilburgsche M.H.C., Groningsche H.V. De Blauwe .Scheen, Hockeyclub Krommenie, Pinokkio (Amsterdam). Leeuwardensche H.C. Rap, Bredasche H.C. Zwart-Wit en Leeuwar der H.C., worden als nieuwe leden aangeno men. Vervolgens werd het denkbeeld, om een hoofdklasse te vormen, ter sprake gebracht, Na een gedachtenwisseling werd besloten de aangelegenheid van de instelling eener hoofd klasse nader onder het oog te zien. doch voor- loopig de bestaande indeeling te handhaven. M. H. C.Bloemendaal (1—1) Nu beide teams reeds op den eersten hockey-öag .gewipt" waren, organiseerde de besturen een friendly game, zoowel voor de ploegen van het eerste als ook voor het tweede team. Op het vernieuwde M.H.C.-terrein in het Heemsteedschfe Sportpark kwamen MJH.C. en Bloemendaal als volgt -uit: M. II. C.: Elias, Tuninga. Deentk, Klink hamer. Brand, v. Olphen, Hooft, v. Olphen. Modllch, Sohmeink en Menger. Bloemendaal: Jonker. Müller, vonCeernlcki. Donk. Timmermans, Sohoute, EcftSnk, Schat- tenkerk, Gunning, Kekebeeke, van Eenden- buirg. de Keyzer en André de la Porte. In beide teams dus min of meer belang rijke wijzigingen, sedert het vorige seizoen. In M H.C. is Modlich weer opgenomen, wat ongetwijfeld een versterking zal blijken. Bij Bloemendaal mankeert voor het eerst sedert lange jaren Bloemendaal's spil Mr. Geyl. Thans schijnt dais werkelijk het voor nemen zich terug te trekken tot uitvoering te komen. Voor Bloemendaal een gevoelig verlies, terwijl het actieve hockey-spel in Mr. Geyl een zijner sympathiekste vertegen woordigers verliest. De. wedstrijd is weinig meer dan een oefen partij. Somimige spelers bleken nog zeer wei nig Ingespeeld, terwijl bet verband in beide elftallen nog slechts zwak was. Het elftal der Mussohen voldeed nog het best en zeker behoeft M.H.C. de naaste toe komst niet don'kier in te zien,. Bloemendaal maakte evenwel een zwakken Indruk, er is 'nog te veel los in dit elftal en er wordt nog te weinig doelbewust ge speeld. Vooral Ln de tweede helft bleek dat toen M.H.C. er steeds beter in kwam. De Bloemendaalsche verdediging zal ook dit seizoen wel het minst zwakke deel van de ploeg zijn. Het einde van deze oefen wedstrijd bracht heel juist een gelijk 11 spel. Wij zijn benieuwd hoe deze ploegen zich in de competitie definitief zullen ontwikke len. M. H. C. 2Bloemendaal 2 (22) Tegelijkertijd oefenden ook M. H. C. 2 tegen Bloemendaal 2 en ook deze wedstrijd gaf nog niet het elan van een competitie wedstrijd. Ook hier was Bloemendaal wel het meest losse elftal waar het minste venband in aanwezig was. Uit een strafcorner slaagde M.H.C. er in te scoren maar nog voor de rust wijzigdie Krijger de achterstand in een gelijk spel en kort daarop zelfs in een voorsprong. In de tweede helft maakte M. H. C. zeer verdiend gelijk. Beide oefenwedstrijden zullen de ploegen zeker de noodige aanwijzigingen hebben ge geven voor een vaste competitie-samenstol- •ling. De Postduif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jonge duiven van Neufville, afstand 220 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. J. Lasschuit 1 en 5. J. Heintjes 2 en 4, C. Zwollo 3. Uitslag Mons 221 K.M.: J. J. Lasschuit 1 2 3, J. Heintjes 4, C. Zwollo 5 S. v. Gennep 6. Kampioen oude duiven J. J. Lasschuit, 2e S. v. Gennep. Kampioen jonge duiven J. J. Lasschuit, 2e s. v. Gennep, 3e Zwollo. Kampioen Generaal: J. J. Lasschuit. Kampioen Navlucht: J. J. Lasschuit, 2e J. Heintjes, 3e C. Zwollo. Nationale wedvlucht van Harwich. Aan dc Haarlemsche liefhebbers wordt meegedeeld, dat het inkorven voor Harwich zal plaats hebben op 7 October van 68 uur Raamgracht 70 te Haarlem. Zij, die met de voorafrichting wenschen mee te doen, inkorven Noordwijk. Woensdag avond a.s. van 78 en Raamgracht 70. Haarlem. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging eon wedvlucht met oude en jonge vogels van Mons. Los om 8 uur. Hot was de eindvlucht van dit seizoen. De uitslag was als volgt: W. J. der Kinderen 1. Joh. L. Heemskerk 2, 3, 4, 5. Het kampioenschap oud, jong, navlucht cn generaal is door de volgende heeren be haald: Kampioen oude vogels. W. F J. Kuijken. Kampioen jonge vogels Joh. L Heemskerk. Kampioen Navlucht Joh. L. Heemskerk. Kampioen Generaal Joh. L. Heemskerk. NED. KORFBALBOND Overzicht. Advendo gaf Sport niet veel kans en stuur de dc Amsterdammers met een 61 neder- laar naar huis. Oosterkwartier maakte het S.V. niet ge makkelijk. De Santpoorters wisten slechts een magere 2—1 overwinning te behalen. Animo, dat thuis Sportief 2 ontving, wist het aantal Haarlemsche punten te vermeer deren en won mei 63. De Zilvermeeuwen leden een ferme neder laag tegen Togo, dat met 7—1 won AdvendoSport 61 Direct na den uitworp breekt. Deegenaar door en heeft met zijn eerste schot ai suc ces. (10). Dank zij beter middenvakispel blijven de zwart-witten in den aanval en het duurt, dan ook niet lang of v. d. Berg brengt met een zuiver afstandsschot den stand op 20. De nieuwe opstelling brengt voor de be zoekers geen verbetering, hoewel de weinige tegenaanvallen niet ongievaariijik zijn. Het schieten is echter van te verren afstand en te onzuiver. Bij de thuisclub vlot het daaren tegen heel wat beter. Philippo is in den aanval zeer bewegelijk; het duurt dan ook niet lang of hij heeft met eenige zuivere schoten den stand tot 40 opgevoerd. Ook in de derde oipstelling weten de gasten het spel te verplaatsen. Wel zijn hun aanvallen thans wat van langeren duur doch de zwart witte verdediging krachtig gesteund door de dames, geeft geen gelegenheid een behoor lijk schot te lossen. Ook de tweede helft vertoont tenwijl spelbeeld. Geruimen tijd zijn de Advendo'ers in den aanval totdat Jan Dix nogmaals weet te doelpunten (50). Na enkele vergeefsche aanvallen der thuis club weten eindelijk de bezoekers tegen te scoren (51). Advendo pakt dan de zaken weer wat krachtiger aan en spoedig weet v. d. Berge het zesde doelpunt te maken (61). B. E. P.Haarlem (61) Ook deze wedstrijd is door Haarlem ver loren en nog wel met groote cijfers. Reeds direct na den uitgooi zit er snel heid in het spel. Ondanks den tegenwind is Haarlem zeker niet zwakker; na 10 minuten weet C. v. Vreeden dit in een doelpunt uit te drukken. De vreugde is echter van korten duur. want spoedig daarop weet B. E. P. ge lijk te maken. Het volgende middenvak is er niet best in, doch de Haarlem verdediging weet de aan vallen keurig af te slaan. Kort voor rust maakt B. E. P. van een kleine kans gebruik en de stand is 21. Na de rust speelt Haarlem met wind mee. doch zij is zwakker, dan in de eerste helft. Regelmatig weet B. E. P. met eenige goede ballen den stand tot 61 op te voeren. Animo 1Sportief 2 (63) Sportief is volledig, Animo heeft K. Kuné als invaller. Reeds onmiddellijk valt Animo snel aan; het duurt niet lang of Bosch heeft succes (10). Sportief zet haar aanval aan het werk; na 10 minuten maken ze van onder den paal gelijk <1—1). De vakwisseling brengt een goed spelend viertal van Animo in den aanval; spoedig weet J. Voetelink met twee fraaie doelpunten aan Animo opnieuw de leiding te geven (31). Ook de derde aanval heeft spoedig succes, als mej. Lucas fraai doorspeelt en Koek den bal maar voor het in schieten heeft. Ne de rust speelt Animo tegen wind in een tactisch en goed sluitend samenspel, waar door Van Deursen in de gelegenheid wordt gesteld om den voorsprong te vergrooten (5—1). Nog houdt Animo vol; zij weet met een goed doclount de score op te voeren (61>. Niet ontmoedigd speelt Sportief verder en weet op gedekte wijze een tweede tegenpunt te maken (62). Sportief zendt dan een fraai afstandschot in, dat doel treft (6—3). Na nog eenice vergeefsche aanvallen, aan beide kanten, fluit de heer De Boer, die cor rect leidde, het einde. OosterkwartierS. V. (12) S. V. liep hard van stapel, zoodat de ver dediging van Oosterkwartier alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. Na ongeveer 15 minuten had een speler van S. V. met een mooi schot succes (10), waar na Oosterkwartier er beter in kwam. Beide partijen wogen nu goed tegen elkaar op Toch kon Oosterkwartier niet verhinderen dat door een S. V. dame de voorsprong werd vergroot. (02). Na rust speelde Oosterkwartier stukken beter; alleen het middenvak was niet zoo goed op dreef. De aanval van Oosterkwartier kwam geducht opzetten, doch stug verdedi gen van S. V. voorkwam doelpunten, totdat kort voor het einde een Oosterkwartier- speler met een goed doorgespeelden bal den achterstand verkleinde. Menige goede aanval werd nog opgezet, maar succes bleef uit. HAARL KORFBALBOND Haarlem 2Kennemers 1 (33) De sterke wind staat dwars op het veld; de eerste aanvallen zijn voor Haarlem, maar er wordt onzuiver geschoten. De Kennemers zit ten niet stil, doch voorloopig weet de verde diging stand te houden. Het middenvak on derschept menigen bal; de Haarlem-aanval wordt duchtig aan het werk gezet. De Kenne- mers-verdediging weet doelpunten te voor komen, Haarlem is over alle vakken sterk in de meerderheid. Eindelijk weet Zijlstra met een goed schot de leiding te nemen. Na de rust zit Kennemers er feller op; vijf minuten na de hervatting is de stand gelijk. De volgende aanvallen zijn gevaarlijker. P. Fabel maakt 2—1, even later gevolgd door den gelijkmaker. De strijd wordt spannend; enthousiast wordt verder gespeeld. Met de volgende aanvallen lukt het niet bijzonder. Mej. Van Gelder geeft haar club opnieuw de leiding terwijl even later de stand door Nie- poort weder gelijk is. Doelpunten volgen niet meer, zoodat de eindstand komt met een 33 gelijk spel. S. V. 2—K. V. 1 (1—0) De reserves van Sport Vereent wist in een snellen wedstrijd K.V. 1 zich v£n het lijf te houden door ze met 10 te slaan. Rust ging in met 00, welke stand bleef tot een kwartier vóór het einde, toen N. Hand- graaf een goed doelpunt maakte. De verdedi gingen bleven den aanvallen verder den baas. zoodat S V. II de eerste 2 punten in de wacht sleepte. S.V. 2 wist in een prettiff gespeelden wed strijd met 20 van Meerlenbosch in Haar lem (N.) te winnen. Animo III—Excelsior I 12 Oosterkwartier 2—Haarlem 3 33 Oosterkwartier 3Always Ready 2 51 Testzorgen in Australië. Zooals men weet is de Engelsche cricket- ploeg alweer eenigen tijd onderweg naar Australië, om te trachten daar de „Ashes" te heroveren. De Engelschen hebben hun ploeg met groote zorg gekozen, maar veel vertrou wen hadden zij er toch niet in. Bovendien liep het den Britten niet mee. Eerst werd Duleepshinji, de Britsch-Indiër van zeer blauwen bloede, ziek en berichtte dat hij niet zou kunnen meegaan, daarna stortte ae bekende bowler Maurice Tate in, door over spanning en ook hij moest definitief af zeggen. De Engelsche cricketaandeelen daal den tot ver beneden pari. Maar ziet, plotseling is er een aanmerke lijk herstel ingetreden door het bericht uit Australië dat de vermaarde jonge batsman Don (Boy> Bradman waarschijnlijk ook niet van de partij zal kunnen zijn. Men zal ver standig doen, dit nog niet al te definitief op te vatten, aangezien inderdaad de al of niet aanwezigheid van Bradman weieens het ver schil tusschen overwinning en nederlaag zou kunnen beteekenen. De Egelsche bladen voor spellen nu al, dat Engeland alle 5 test- matches zal winnen als Bradman niet speelt. En in dit geval is het geen ziekte. De Australi sche cricketbond wil niet hebben, dat zijn vertegenwoordigende spelers verslagen en beschouwingen aan de pers leveren en Bradman wil deze voordeelige functie niet neerleggen. Nu heeft men hem voor de keus gesteld: schrijven of spelen, maar niet alle bei. En Bradman zou het schrijven hebben gekozen. Er zal echter misschien nog wel een mouw aan worden gepast. linil!llilllllllHlllllllll[iüiilil.iKl:!i.;:i!:ii'!!!'ii.:l.ii li!'"::"' Rapid-itasLijnden (comb j 10 Kennemer Turnkring. Met ingang van Zondag 2 October a.s. is het Sportterrein aan de Kleverlaan des Zondagsmorgens van 912 uur ter beschik king van de leden der bij de K.T.K. aange sloten vereenigingen ter beoefening van Duitseh Handbal en ter verspeling der beide Hanctbai-comipetities van dezen Turnkring. Een club in Heemstede. Op 23 September jJ, werd te Heemstede opgericht de ..Heemsteeösche Watersport Vereeniging Deze vereeniging stelt zloh on der meer voor het verzorgen der ligplaatsen van de jachten harer leden en wel door het dopn bouwen van schuithuizen voor de motor booten en door behoorlijk afgesloten steigers voor de zeiljachten. De H. W. V. meent hier door in een ontstane behoefte te zullen voorzien. Het secretariaat is gevestigd op Glipperweg 120, Heemstede. ProDaganda-tocht „De Doordr?' ers". Het was Zondagmiddag ongeveer half twee toen de vloot van „De Doordrijvers" met vooraan de Vereenigingsvlag in top het N.B. Spaarne uit de richting Spaarndam kwam afvaren. Nadat eerst in de omgeving van de Kenne- merbrug de inwendige mensch wat was ver sterkt paddelde men verder door Haarlem's mooie singels en grachten. Vooral bij de bruggen van de hoofdstraten, nml. bij de Kennemer-, Kruis- en Houtbrug trok het groepje vouwbooten veel belangstelling. Toen wij bij de Houtbrug eenigen tijd stil bleven liggen zag het op het laat-st zwart van be langstellenden. Ook bij de Kruisbrug was veel belangstel ling. Eenige kofferpathéfoontjes zorgden voor een gezellige afwisseling. Van de N Gracht ging het vervolgens weer door don Schotersingel en Kloppersingel naar het N.B. Spaarne: men paddelde te ongeveer vijf uur in de richting Spaarndam terug Deze propaganda-tocht werd voor de Door drijvers een ware triumf. Van Egmond te Groningen geklopt. Zaterdag hadden wielerwedstrijden te Gro ningen plaats Aan de N.R.Ct. ontleenen we hierover het volgende: Vooraf had de huldiging van den Olympi- schen kampioen J. van Egmond plaats. De president-commissaris van de Groningsche wielerbaan, de heer H. Frinking. huldigde den Haarlemschen sprinter met een krans, terwijl mej. Dalmolen, die ons land eveneens in Los Angelos vertegenwoordigde, hem namens Gro ningsche sportvrienden bloemen aanbood. Ten slotte overhandigde de heer A. Bonsema. voor zitter van Velocitas aan Van Egmond namens zijn vereeniging een gouden dasspeld. Daarna vingen de wedstrijden aan met een serie sprints. Van Egmond vond vooral in Van den Heuvel een ernsbigen tegenstander. Nadat de Haarlem mer in een match a deux niet dan met groote moeite had gewonnen, werd hij in de beslis sende rit, met een wiellengte geslagen. Van den Heuvel, die bij het inzetten van den spurt aan den kop lag, liep snel weg, waarop Van Eg mond te traag reageerde om zijn tegenstander nog te achterhalen. De aan het slot van den middag door Van Egmond gedane poging om het wereldrecord vliegende start 500 M. staan de op naam van Michard in 29 3/5 seconde te breken, mislukte. De tijd van Van Egmond was 32.3 seconde. De stayerwedstrijd over 25 K.M. waaraan door De Graaf. Bleekemolen, Snoek en Schle- baum werd deelgenomen, bracht aanhoudende strijd om de leiding, welke Snoek, na zich na 14 ronden aan den kop te hebben geplaatst, niet meer afstond. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield de H S.V. ..de Kampioen" den 4en en laatsten „Kikkert" bekerrit. Daar er een flinke wind stond, werden er geen goede tijden gemaakt. Uitslag: 1 Rijneveld 1 uur 30 min. 24 2 5 sec. 2 Moerkerk l uur 33 min. 2 5 sec. 3 Fruitema 1 uur 34 min. 51 sec. 4 van de Heide 1 uur 36 min. 7 min. 5 Huyboom l uur 40 min. 39 1.5 sec. 6 Oudolf 1 uur 45 min. 35 3 5 sec. De totale uitslag der vier ritten luidt: 1 Rijneveld met den snelsten tijc van 1 uur 22 min. 50 sec 2 Kenket 1 uur 24 min. 50 sec.. 3 Moerkerk 1 uur 24 min. 56 sec.: 4 Fruitema 1 uur 26 min. 47 sec.; 5 Kersten 1 uur 28 min. 52 sec. Woensdagavond a.s. vergadering. Voetbalhoop en voetbalvrees. Wij hebben alweer twee competitie-Zonda gen achter den rug en spelers, bestuurders en supporters geven zich reeds weder over aan hoop en vrees voor de toekomst. Club A heeft het seizoen geopend met twee' overwinningen, en hoe. Zij schijnt rechtstreeks op het kam pioenschap aan te stevenen. Club Z daaren-j tegen heeft tweemaal verloren, zij staat on-j deraan en de harten harer supporters klop pen angstig, want het leek wel naar niets. Dat wordt degradeeren, als het niet nog erg meeloopt. Het is mogelijk dat zoowel de vol gelingen van club A als de aanhangers van club Z gelijk krijgen, maar het is ook mo-j gelijk dat het resultaat net omgekeerd zal zijn En daar tusschenin ligt nog een heele reeks van mogelijkheden. Maar zeker is eem vooi'spclling na de eerste twee wedstrijden met betrekking tot 't eind van den strijd van vele maanden, voor 99 pet. een sterk voorbeeld van den worp met de traditioneele pet. Club A moet nog maar niet te overmoedig worden. Een snelle start zegt zoo weinig, om dat de omstandigheden nog zoo sterk kunnen veranderen. Wij zullen mogelijke verwonding en ziekte van spelers nog daar laten, maar er zijn clubs de op die harde droge velden, die de nazomer meestal brengt, groote dingen verrichten, terwijl anderen er weinig van te recht brengen. Dat ligt in verschil van spel type en physieke gesteldheid van spelers. Straks, als er op zachte modderige terreinen geploeterd moet worden, zijn die verhoudin gen ook anders. Club Z moet zich niet door de eeïste tegen slagen laten ontmoedigen. Msschïen wordt zij nog wel kampioen, als zij de combinatie, die nu nog niet wil vlotten, de volgende week of de daaropvolgende, plotseling vindt. Het be stuur of de elftalcommissie van club Z mo gen zich ook nog wel tweemaal bedenken, voor zij, op grond van de slechte uitkomsten dezer eerste twee wedstrijden, de opstelling gaan veranderen. Voetbal is voor alles een kamp tusschen ploegen en wanneer een elftal door elkaar gegooid wordt, is de misschien nauw merkbare kiem van onderling begrijpen en aanpassen, weder vernietigd. Dergelijke ver anderingen werken ook funest op het zoo noo dige zelfvertrouwen der spelers. Het eerste begin, goed of slecht, is katten gespin. t Luitenant Pahud de Mortanges in Den Haag gehuldigd. Op de receptie van den Ned. Hippischen Sportbond, die Zaterdagmiddag in Den Haag plaats had, is de Olympische kampioen luite nant Pahud de Mortanges gehuldigd. Hij ont ving een groot aantal geschenken en eere- fee kenen, o.a. de gouden medaille van de Kon. Militaire Sportvereeniging, die in ongeveer 25 jaar niet meer was uitgereikt. Te voren was de luitenant door de Ko ningin ten paleize ontvangen. Haarlemsche Manege. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging haar half-jaarlijksche onderlinge wedstrijden op het spring terrein te Aerden- hout. Vele leden «hadden "hiervoor ingeschre ven. Er werd begonnen door de juniores, die be oordeeld werden door de jury. 'bestaande uit Ritmeester M. Brevet en den heer W. v. d. Mandele. op wijze van rijden en zitten. El'ly Dunlop werd dezen keer no. 1 en dienten gevolge houdster van den wisselbeker. Dit nummer werd gevolgd door een gyrnkhana- race, waarbij de juniores een aantal ringen naar een bepaald punt moesten brengen. Hierna was de beurt aan de dames en heeren, die een tally-ho en een sigaretten- race reden. No. 3 was het belangrijkste nummer van den middag, n.l. ae afdeeling .springen" van den samengestelden wedstrijd. Van dezen wedstrijd was de afdeeling „dressuur" ver reden op Zaterdagavond 17 dezer in de Haarlemsche Manége. Van de 15 deelneem sters en deelnemers behaalde de heer A. Breitenstein in beide afdeelingen het hoog ste aantal punten en werd hierdoor de ge- lukkige winnaar van den wisselbeker, die door de vereeniging De Haarlemsche Manége uitgeloofd was. Door een val van een der deelnemers kon het slotnummer Patrouille-springen" niet ge ëindigd worden. Het was jammer, dat deze overigens zoo goedgeslaagde middag hierdoor onverwacht afgebroken werd. De uitslagen luiden als volgt: Rijden voor Juniores: 1. Elly Dunlop. 2. Frans Koenigs, 3. Julia Tamel'ing. Gymkhana-race voor Juniores: 1. Elly Dun lop, 2. Frans Koenigs. 3. Willy Tameling. Tally-ho voor Dames en Heeren1. F. Klinkhamer, 2. Mevr. J. Kruyff, 3. Mevr, W. C. Doyer. Sigaretten-race voor Dames en Heeren: 1. R, A, G. Davidson, 2. A. M. La/numers, 3. W. H. Kruyff. Springen (afd. B) van den samengestelden wedstrijd voor Dames on Heeren: 1. A. Brei tenstein, 2. N. M. Henriquez Pimentel. 3. W. H. G. Jacobs. 4. P. Hirschler. Wedstrijd over 1 K.M. in d°« Am«tel. Onder groote belangstelling had Zaterdag middag in den Amstcl de nationale zwem wedstrijd plaats over 1 K.M., georganiseerd door de Metro Goldwijn Mayer Film mpij !n samenwerking met de directie van Cinema Royal. De uitslagen luiden als volgt: 1. Mei. Breukel O.D.Z. Rotterdam 15 min. 59 sec., 2. Mej. de Groot H.D.Z. Amsterdam 16 min. 21 sec. 3. Mej. Husken A.D.Z. 17 min. 15 sec. Heeren: 1. Kemper Z.C.G. Groningen 14 min. 14 3 5 sec. 2. Wegenaar A.Z. Amsterdam 15 min. 46 4 5 sec. 3. Zeegers A.Z 15 min. 51 3 5 sec. 4. Jan van Hemsbergen Haarlem 15 min. 52 sec. 5 Zeeman Haarlem 16 min 15 2 5 sec. De Tarzan-Johny Weismuller bekers wer den dus gewonnen door mej. Breukel en den heer Kemper.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12