Herriot pakt uit over Frankrijk's goede bedoelingen. UIT HET BUITENLAND postgirodienst NA/ij verzoeken onzen abonnés die gewoon zijn per postgiro hun abonnementsgeld te vol doen vriendelijk, dit niet uit te stellen tot het nieuwe kwartaal is aangevangen. Zij besparen zichzelf daardoor den last van het aanbieden der kwitanties en ons de moeite van het incasseeren. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD. O De Fransche politiek streeft naar gelijkberechtigdheid voor alle volkeren, zegt de premier. Critiek op Duitschland's herbewapening. Volgens Herriot wordt in Cenève een plan bestudeerd, waarin ont wapening in verhouding tof veiligheid is gebracht. Commentaar van Duitsche zijde. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Herriot. Minister-president Herriot heeft Zondag te Gramat een groote politieke redevoering gehouden. Sprekende over de buitenlandsche politiek verklaarde Herriot. dat de gedachten der Fransche regeering in de eerste plaats op den vrede gericht zijn. Evenals voor wijlen Briand, is de oorlog ook voor ons een misdaad. Ons program is niet dubbelzinnig: wij hebben dit duidelijk tot uiting laten komen in ons antiwoord op de Duitesche nota inzake de bewapeningskwes tie. Wij streven naar een politiek van den Vol kenbond, een politiek, die voor alle volkeren, groot een klein, op gelijkgerechtigdheid be rust. Met genoegen hebben wij vastgesteld, al dus Herriot, dat wij niet de eenigen zijn, die verklaard hebben, dat een herbewapening van Duitsehland het begin- is van den te rugkeer naar oude dwaasheden*. daar dit wederom een bewapeningswedstrijd tenge volge zou hebben. Door de in Duitsehland gepubliceerde noodverordening inzake het disciplineeren der jeugd worden Duitsche jongemannen gedrild op een wijze, dat «ij in staat zijn wa pens te dragen. Het is een zeer treurig hoofdstuk van den tegenwoordigen tijd, dat de jonge generatie, in stede van hun leering te doen trekken uit de smartelijke ervaringen hunner vaders, tot oefeningen en handelingen aanspoort, welke voor de ontwapening en vrede niet gunstig zijn. Hoe kan men aan- kinderen de kunst van het dooden leeren. Hoe kan men ernstig het moeilijke vredesprobleem behandelen en van ontwapening spreken, als men niets doet om een moreele ontwapening aan te kweeken. als men direct of indirect, openlijk of in het geheim, de jonge krachten opleidt voor het vreeselijke werk: het dooden van medemen- schen? Frankrijk, aldus de premier, kan de wereld tot getuige roepen, dat het de nationale op voeding voor een ander doel africht. En toch hebben wij reden voor verontrusting, daar men te Genève het onderscheid dat wij maken tusschen aanvals- en verdedigings wapens trachtte bespotten. Het is welwaar dat de geallieerden uit den laatsten wereldoorlog beloofd hebben hun bewapening te verminderen, doch deze ver plichting staat niet in net verdrag van Ver sailles, doch in het door Clemenceau opge stelde preambule op deel V en heeft, ook volgens de meening van Engeland geen bindende kracht. De eenige aanwijzing omtrent den aard en manier waarop de ontwapening moet worden uitgevoerd, is vervat in Artikel VIII van het Volkenbondspact. En Frankrijk zal de daarin vervatte verplichting zeer loyaal uitvoeren. Frankrijk heeft den militairen diensttijd reeds van drie jaar tot een jaar terugge bracht en de militaire begrooting aanzienlijk verlaagd. Doch de ontwapening, die wij wen- schen, aldus Herriot, wenschen wij in veilig heid uit te voeren. Dikwijls wordt het verband dat wij leggen tusschen veiligheid en ontwapening ons aan gemerkt als een blijk van slechten wil. doch in dit verband behoeven wij slechts te wijzen op het antwoord dat de Fransche socialis tische partij in het jaar 1917 op de vragen lijst. van Stockholm gegeven heeft. In dit document wordt verklaard, dat het scheppen van een internationale strijdmacht in dienst van het recht, het voornaamste doel ls van den Volkenbond. Respecteering van de internationale ver dragen, het ophouden van de geheime diplo matie. arbitrage, militaire en economische sancties, dat zijn de noodzakelijke elementen voor de oplossing van het probleem. Slechts hierdoor kan de vrede gewaarborgd worden. Als Frankrijk's veiligheid gewaarborgd is. dan zal het artikel Vin van het Volken bondspact zonder dralen worden uitgevoerd en de vermindering der bewapening zal dan worden voltrokken. Een regiem van wederkeerige contróle zal dan worden Ingevoerd, de sterkte der legers zal officieel worden vastgesteld en een vre- desstatuut zal worden ingericht, waarin Duitsehland gelijke veiligheid wordt gewaar borgd Ik meen te weten, aldus de premier, dat vooraanstaande leden van den Volkenbond op het oogenblik een program bestudeeren, waarin de ontwapening in verhouding tot de veiligheid wordt gebracht Sedert de historische rede van Stimson en het grootmoedige appel van president Hoover hebben groote persoonlijkheden in Scandi navië zich met het probleem beziggehouden en wij volgen hun pogingen met groote op lettendheid. Frankrijk haat geen enkel volk. Heden nog zouden wij aan den Rijn kunnen staan. Voor de vastgestelde termijn hebben wij Duitseh land de vrije beschikking over deze bezette gebieden gegeven. Men heeft het daarvoor niet bedankt. Ook ten aanzien van de -herstelbetalingen heeft Frankrijk groote offers gebracht. Ook daarvoor heeft an en het geen dank betuigd. Frankrijk, zelf door de economische crisis getroffen, moet zijn eigen prod-uctie steunen, doch desniettegenstaande heeft Duitsohland in 1931 voor 3.385 m-illioen francs naar Frankrijk uitgevoerd. Ook daarvoor heeft men ons niet bedankt. Wij hebben het recht de opmerkzaamheid der wereld op deze feiten te richten, doch wij zullen niet deelnemen aan agitatie. Frankrijk, aldus besloot Herriot zijn rede, is kalm en rustig en zich bewust van zijn goed geweten. Het verklaart zich ibereid tot loyale overeenkomsten die de errioriaie en poliieke onafhankelijkheid van alle naties waarborgen. Het heeft slechts één wensch. n.l. na de zware beproeving, de kinderen die nog zijn overgebleven, in eer en vrede op te voeden. In verband met de door Herriot gehouden redevoering publiceert het Woltffbureau een verklaring van Duitsche zijde, waarin ge wezen wordt op de vele onjuistheden en ver keerde voorstellingen in die redevoering. Alle Duitsdhe verklaringen ook die van generaal Schleicher, wijzen volgens dït docu ment er met nadruk op. dat Duitsehland elk wapen-verbod en iedere ontwapeningsm-aat- regel zal toejuichen en er aan medewerken. Herriot meent de -maatregelen der rijksre- geering tot disciplineering der jeugd als be wijs hiervoor te kunnen aanvoeren en laat zidh daarbij zelfs verleiden tot den uitroep: ..Hoe kan men aan kinderen de kunst van het dooden leeren". De leider der Duitsche jeugd-opvoeding. generaal Von Stüipnagel, heeft, in zijn be kend interview met een Fransohe journalist duidelijk uiteengezet, dat het discipline eren der jeugd niet in het minst een militair karakter zou hebben. In tegenstelling hiermede is Frankrijk alle andere landen voorgegaan in het militair drillen van de jeugd. Het deelnemen aan deze jeugd oefeningen in Frankrijk is een der belangrijkste voorwaarden voor bevor dering in het actieve leger. Het is zeker geen blijk van moreele ont wapening. toen slechts eenige dagen geleden, de voorzitter van den Franschen Oppersten Oorlogsraad bij de demonstratie te Turen-ne verklaarde dat geen krijgsman in Frankrijk op den linker oever van den Rijn staat, rusten mocht, zoolang er nog een Duitsoher Voor Frankrijk is de nationale verdediging, volgens Herriot, slechts een der vormen van burgerplicht, doch Frankrijk kent aan Duitsehland niet het recht tot verdediging toe. Ondiudelijk is ook de rol die Artikel VIII van het Volkenbondspact in de rede van Herriot speelt. Steeds weer wijst Herriot op dit artikel, zonder te zeggen hoe hij dit in terpreteert. Herriot beweert weliswaar, dat Frankrijk reeds zijn bewapeningverminderd heeft, doch het bewijs dat hij hiervoor aanvoert, is een spelen met cijfers. Bij het beschouwen dezer vermindering moet men rekening houden met de buiten gewone reorganisatie van het Fransche leger, met de ongehoorde toename van de militaire vliegtuigen en het tankwapenjpank. Aan het slot zijner rede -beklaagt Herriot zich er over, dat de Duitschers Frankrijk geen dank betuigd voor de ontruiming van het Rijnlalnd. Doch tenslotte is het Frankrijk geweest, die bij iedere ontruiming van deelen van het "bezette gebied, goede zaken gemaakt heeft. Frankrijk heeft de ontruiming gebruikt als middel om pressie op Duitsehland uit te oefenen om het Dawesplan en later het Youngplan aangenomen te doen krijgen. Herriot heeft in zijn rede ook gesproken van een ..nieuw vredesstatuut". Deze gedachte, het eenige positieve in Herriot's redevoering, kan wellicht nog een rol spelen om te eeniger tijd tot een verstan dige en rechtvaardige regeling te komen. Frankrijk. Geen non-agressiepact met Rusland. In verband met het gerucht dat de onder - teekening van een non-agressie verdrag tus schen Frankrijk en Rusland aanstaande is. deelte het ministerie van buitenlandsche za ken mede. dat dit gerucht voorbarig is. daar de desbetreffende onderhandelingen nog niet .zijn afgesloten. Opzegging van het Fransch- Duitsche handelsverdrag •opuodo 6 De bijzondere verslaggever van de .Paris Soïr" te Genève. Souerwein. meldt zijn blad. dat Frankrijk het vaste voornemen heeft Dinsdag a.s. het Duitsch-Fransche handels verdrag op te zeggen, wanneer Duitsehland niet accoord gaat met het opheffen van be paalde gebonden toltarieven. In tegenstelling tot dit bericht verluidt in politieke kringen, dat Frankrijk niet gaarne tot opzegging zou overgegaan, daar een toe stand zonder verdrag onder deze omstan digheden een zeer ongunstige uitwerking zou kunnen hebben en men er geen duidelijke voorstelling van heeft, wat ln de plaats van het verdrag zou kunnen treden. Volgens de „Liberté" worden op het oogen blik de besprekingen tusschen Duitsche en Fransche deskundigen, die te Stresa zijn be gonnen. voortgezet. Frankrijk staat op het standpunt, dat de omstandigheden, die leidden tot het handelsverdrag van 1927, vooral wat betreft de leveringen op herstel rekening. niet meer bestaan en dat het groote aantal gebonden tarieven voor Frankrijk te moeilijk worden. De „Liberté" wijst er verder op, dat bij een vroegere gelegenheid Von Hoesch er reed den nadruk op heeft gelegd, dat Duitsehland de opzegging van het ver drag als een onvriendelijke daad zou be schouwen. Zweden. Hansson heeft zijn ministerie gereed. De nieuwe Zweedsche minister-president Hansson heeft zijn lijst van minsters aan den Koning overhandigd. Zooals bekend is. is het ministerie sociaal-democratisch. Minis ter van Buitenlandsche Zaken is Sandler, die vroeger reeds leider van een sociaal-demo cratisch kabinet is geweest. Genève. Lytton-rapport komt 14 No vember in behandeling. In de zitting van Zaterdag verlangde de Japansche gedelegeerde, dat de Volkenbonds raad eerst na het bekend worden van het Ja pansche standpunt en het zenden van een bij - zonderen vertegenwoordiger naar Genève. zai beraadslagen over het Lytton-rapport inzake" de Mandsjoerijsche kwestie. De voorzitter De Valera verklaarde tot verrassing van den Raad. dat hij het voor zijn plicht hield, vast te stollen, dat Japan vóór de publicatie van het Lytton-rapport door de erkenning van Mandsjoerije en het onderteekenen van het verdrag met de Mandsjoerijsche regeering maatregelen had genomen, die vooruitliepen op de definitieve beslissing van den Volken bondsraad. Hij sprak daarom zijn leedwezen uit over de houding van Japan. Niettemin moet het Japansche voorstel worden aangeno men. daar de gronden die voor het uitstel van de bestudeering van het rapport naar voren zijn gebracht, steekhoudend zijn. Zooals te verwachten was, legde de Chinee sche gedelegeerde Yen een zeer scherpe ver klaring af, waarin hij de" houding van de Ja pansche regeering critiseerde en de erken ning van Mandsjoerije als een onrechtmatige daad kenmerkte. De Raad besloot, ondanks het heftige ver zat van China, den Volkenbondsraad tegen 14 November bijeen te roepen voor een buiten gewone vergadering tot onderzoek van het Lytton-rapport. Japansch-Russisch petroleum- accoord geteekend. Officieel wordt medegedeeld, dat het Ja pansch-Russisch petroleum-accoord is ge- teekend. Het petroleum-syndicaat verplicht zich. jaarlijks 60.000 ton petroleum voor de Japansche vloot te leveren. De overeenkomst treedt onmiddellijk in werking. Engeland. Textielarbeiders Woensdag weer aan het werk. Alle punten van geschil inzake het katoen- conflict zijn thans (naar Reuter uit Man chester meldt, door de onderhandelaars ge regeld. De regelingen zullen worden voorge legd aan de algemeene vergaderingen der werkgevers en werknemers van de katoenwe verijen, welke vergaderingen vermoedelijk Dinsdag a.s. zullen worden gehouden. Zij zullen de regelingen waarschijnlijk aanvaar den, zoodat het werk den volgenden dag zou kunnen hervat worden. Bij dit conflict waren 150.000 wevers in Lancashire betrokken. Japan. Japansche mandaatgebieden voor Duitsehland? Uit goede bron verluidt, dat een plan te Genève wordt uitgewerkt, volgens, volgens hetwelk de door Japan toegestuurde Zuid- zee-mandaatgebieden aan Duitsehland zou den worden teruggegeven, indien Japan uit den Volkenbond zou treden. China. Chineesche tolblokkade tegen Mandsjoekwo. De Chineesche regeering heeft besloten een tolblokkade te beginnen tegen den nieu wen Mandsjoerijschen staat Mandsjoekwo. Deze blokkade begint waarschijnlijk reeds morgen. In een officieele publicatie wordt gezegd, dat in verband met de bezetting van Mansjoerije door Japan de Chineesche douanekantoren te Charbin, Nioetsjwang. Antoeng enz. gesloten zullen worden en dat de daar geïnde toltarieven voorlopig in andere havens zullen worden geïnd. Het besluit van. de Chineesche regeering heeft groote ongerustheid gewekt onder de Ja pansche kooplieden en handelaars te Sjang hai die vreezen zoowel in de Chineesche als in de Mandsjoerijsche havens dubbele tol tarieven te moeten, betalen. GROOTE METEOORSTEEN IN RUSLAND NEERGEKOMEN. MOSKOU. 24 Sept. (Reuter). In het district Pskow is heden een meteoorsteen neergeval len. welke een lengte had van twee meter, een breedte van 1.75 Meter en een dikte van veertig centimeter. .Overeenstemming tusschen Hindoes en Paria's. Pas Donderdag antwoord van de Britsche regeering? Candhi aanzienlijk verzwakt. BOMBAY. 24 September. (V. D.) Tusschen de leiders der Kaste-Hindoes en der Paria's is heden in de cel van Gandhi een definitieve overeenstemming bereikt over de kwestie van de vertegenwoordiging in het Parlement van de onderdrukte klassen. Gandhi keurde het accoord goed. De be palingen zijn getelegrafeerd aan MacDonald. Zoodra diens toestemming verkregen is, kan Gandhi zijn hongerstaking, die thans reeds honderd uur heeft geduurd, beëindigen. De arts stelde heden vast, dat Gandhi niet lang meer zonder voedsel zou kunnen. Te Bombay teruggekeerd verklaarde Dr. Desjmoech. volgens Reuter, dat., zal Gandhi in leven blijven. MacDonald zich zal moeten haasten. Hij voegde er bij dat Gandhi's oogen. hoewel helder, begonnen in te vallen: zijn stem was opgewekt, maar zwak en er deden zich teekenen voor van uitputting. Uit bevoegde bron wordt vernomen, dat de competente autoriteiten op het oogfenblik bezig zijn met het bestudeeren van de te Poona tot stand gekomen overeenkomst. MacDonald en Sir Samuel Hoare. de mi nister voor Indië. hebben zich in verbinding gesteld met de Indische regeering. Bevestigd wordt dat het kabinet Woensdag 28 dezer zal bijeenkomen. BOMBAY. 25 9 (Reuter» De door Gandhi goedgekeurde overeenkomst inzake hel kies recht der paria's, is telegrafisch aan Mac Donald overgebracht, daar Gandhi zijn vasten eerst zou staken, als de overeenkomst ook door de Britsche regeering was goedge keurd. De leiders der Hindoes en der verdrukte klassen hebben aan MacDonald telegrammen gericht, waarin zij er op wezen, dat ieder uitstel om de overeenkomst goed te keuren, Gandhi's leven in gevaar zou brengen en van grooten invloed zou zijn op den geest der bevolking. Ook aan den Britschen onder-koning Lord Willingdon is telegrafisch medegedeeld, dat de toestand van Gandhi zorg baart. In politieke kringen te Simla verwacht men niet vóór Donderdag a.s. het Britsche antwoord, daar MacDonald waarschijnlijk eerst overleg zal plegen met de Indische autoriteiten. In een interview verklaarde Gandhi, dat hij zijn hongerstaking zou opgeven als Mac Donald de overeenkomst ongewijzigd aan vaardt, doch hij zal weder voedsel weigeren als de omstandheden hem daartoe nood zaken. Gandhi was hedenmiddag bezig met spin nen, doch hoewel hij hierin een deskundige is, brak de draad steeds af, tengevolge van zijn zwakte. ALS DUITSCHLAND NIET GETEEKEND HAD. Opmarsch van h?t Fransche leger tot de Weserlinie. SCHEI DEM ANN OVER HET VERDRAG VAN VERSAILLES. BRUSSEL 25 Sept 'Reuter). De „Etoilf Beige" publiceerde gisteren een interview dat zijn Berlljnsche correspondent gehad heeft met het sociaal-democratische Rijksdag lid en oud-minister Scheidemann. Naar aanleiding van de afwijzende houding van Scheidemann bij het sluiten -vap het ver drag van Versailles, stolde de correspondent hem de vraag of het voor Duitsehland beter zou zijn geweest, als het geweigerd had het verdrag te onderteekenen. Ter beantwoording van deze vraag merkte Scheidemann op. dat men thans wist wat bij afwijzing van het verdrag gebeurd zou zijn. De Duitsche regeering had destijds een ge heim document gekregen, waaruit bleek, dat het Fransche leger in dat geval Cassel zou hebben bezet en opgerukt zou zijn tot aan de Wesel-llnie. Beieren en het Rijnland zouden dan van het Rijk worden afgescheiden en van alle schadevergoedingen worden vrijgesteld. Destijds, aldus Scheidemann. ging het om het Rijk te redden en dat was tenslotte de reden waarom de regeering had moeten toe geven. COUREUR OP DE BBOOKLANDSBAAN VERONGELUKT. De 500 mijl autorace te Brooklands Ls naar de N. R. Ct. meldt, gewonnen door Horton in een Midget met een gemiddelde snelheid van 96.2 mijl per uur. C. Pauly in oen Riley was tweede met 99.61 en Bryan Lewis derde in een groote Talbot met 111.61 gem. p. uur. Een der Bentleywagens bestuurd door Clyde Dun fries vloog in brand na een botsing in een bocht en de bestuurder is gedood. ZAL AMERIKA DE VLOOTOVEREENKOMST OPZEGGEN? WASHINGTON. 24 September (Reuter). Uit particuliere bn*n wordt vernomen, dat de Amerikaansche regeeïing besloten heeft de vlootove reen komst, welke is gesloten tusschen de Vereenigde Staten en de andere zeemo gendheden. op te zeggen, wegens den toe stand in Mandsjoerije. Deze vlootovereenkomst is voor zoover Amerika er bij is betrokken- groctendeels gebaseerd op de souvcrelniteit van China. Volgens de opvatting van de Ame rikaansche regeering is deze souvereirvteit door Japan geschonden. TWEE INGENIEURS BIJ TECHNISCH EXPERIMENT OMGEKOMEN. BOEDAPEST, 24 September (Reuter). Twee ingenieurs die aan een technische ver betering werkten, zijn vandaag om het leven gekomen. Zij hadden een auto met propel lers vervaardigd, die zich in de lucht kon verheffen en over lage hinderpalen zou moe ten vhegen. Bij den proeftocht is de auto ontploft en de beide inzittenden werden op slag gedood. INGEZONDEN MEDEDEFLtNGEN. a 60 ets. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN VEETE OP DEN NIJL UITGEVOCHTEN. BEWONERS VAN TWEE STEDEN TROKKEN TEGEN ELKAAR OP. CAïRO. 24 September. (Reuter). In verband met een conflict tusschen de ste den Schag en Akhmin waren 3000 bewo ners van laastgenoemde plaats met bootjes den N1J1 opgegaan, ten einde de bewoners van Schag aan te vallen. Een bloedig gevecht ontstond, doch toen een aantal agenten arriveerde en waarschuwende schoten loste, maakte een groote verwarring zich van de vechtenden meester, van wie vole in den Nijl sprongen. Het aantal dooden bedraagt, der tien. dat van de gewonden meer dan honderd Een vijftigtal personen werd gearresteerd. LORD ROTHERMERE UIT ZAKEN? De ..Evening Standardeen der bladed van den ..krantenkoning" lord Beaverbrook, meldt, dat een andere persmagnaat, '.ord Ro- thermere, de president van de ..Daily Mail" cie 64 jaar oud is, zich uit het zakenleven zal terugtrekken. Lord Rothermere is naar men weet de fei telijke eigenaar van de .JDaily Mail" en de Daiiy Mirror". Hij Ls een jongere broeder van wijlen lord Northcliffe. die eveneens een ..krantenkoning" was. In 1919 werd hij tot burggraaf verheven: voordien heette hij baron Hanmsworth. (Reuter). AUTOBANDIET MAAKT EEN SLACHTOFFER. WANDELAAR OP HET VOETPAD DOODGEREDEN. Op den Bornschen weg onder Almelo heeft volgens de Crt. een 27-jarige groentehande laar uit Almelo, die niet vrij van sterken drank, en te veel rechts reed. den 28-jarigen J. Sluijmer uit Enschedé, die rechts op het voetpad liep met zijn verloofde, aangereden en zoo zwaar gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis overled enis. De autobestuur der reed door. doch gewaarschuwd door vporbijgangers keerde hij terug, maar haalde even naar het slachtoffer kijkend, de schou ders op. Er is proces-verbaal tegen hem op gemaakt. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 27 September 1932. ds avonds van 8 1/49 1/4 uur door den heer Hendrik An- driessen. Programma: 1. Variaties. J. P. Sweelinck (1562—1621). 2. Preludium pro organo pleno, J. S. Bach (1685—1750.) 3. Cantabile. César Franck. 4. Pièce héroique. César Franck. 5. Pro defunctis. C. Saint-Saëns. 6. Vrije improvisatie. AGENDA Heden: La Gaité, Raaks 13. Cabaret, damcing 812 uur. Palace: Zwei glückliche Tagc. Op het too- neel: 3 Chatams. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De Philantroop. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Eln Lied, ein Kuss, ein Made! Op het tooneel: de H. O. V. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars 10—7.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. Vel sen: Hotel ..De Prins". Tentoonstel ling Kenn*mer Kunstenaarskring. 1022 u. DINSDAG 27 SEPTEMBER Groote Kerk. Orgelconcert 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. La Gaité, Raaks 13, Cabaret, dancing 812 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Vel sen: Hotel „De Prins". Tentoonstel ling Ken nemer Kunstenaarskring. 10—20 u. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. 11000. L. Schoor], Frans Halsplein 1. Tel. 11180 Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaart straat 26. TeL 13290. Betaling Abonnementsgeld per DE ADMINISTRATIE

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5