MINISTERCRISIS IN ENGELAND Brussel zonder stroom. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD. Snowden, Samuel en Sinclair afgetreden. Zij ver langden uitstel van de door de conferentie van Ottawa noodig geworden maatregelen. Scherp protest van Snowden tegen MacDonald inzake de protectie- politiek. Reeds opvolgers der afgetreden ministers benoemd. rs HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Snowden. Zooals verwacht werd is het resultaat van de Woensdag gehouden kabinetszitting ge weest, dat de drie ministers, die zich niet met de uit de overeenkomsten van Ottawa voort vloeiende wijzigingen in de vrijhandelspoli tiek konden vereenigen, uit de regeering zijn getreden. De Lord Privy Seal Lord Snowden, de mi nister van binnenlandsche zaken Sir Herbert Samuel en de minister voor Schotland Sir Archibald Sinclair hebben hun functies neergelegd. In het officieele communiqué, dat na af loop van de kabinetszitting werd uitgegeven en waarin van het ontslag mededeeling wordt gedaan, wordt verklaard, dat de drie uitge- tredenen uitstel verlangden van de door de overeenkomst van Ottawa noodig geworden wettelijke maatregelen. Toen de meerderheid van het kabinet zulks onmogelijk achtte, dienden zij hun ontslag in. V. D. meldt nader: De koning heeft de ontslagaanvrage van de ministers Lord Snowden, Sir Herbert Sa muel en Sir Archibald Sinclair aanvaard en er in toegestemd dat Sir John Gilmour, die sinds 1931 minister voor Landbouw was, de portefeuille van Binnenlandsche Zaken ver krijgt; majoor Elliot, tot nu toe conservatief financieel secretaris voor de schatkist, mi nister van Landbouw wordt en Sir Godfrey Collins, liberaal nationaal parlementslid be noemd wordt tot minister voor Schotland. Een opvolger voor Lord Snowden is nog niet benoemd. Het was bekend dat Samuel en zijn liberale aanhangers tegen de beslissingen van de Ot- tawa-conferentie zijn en in een gisteravond gepubliceerde verklaring, zetten zij uiteen dat zij het met de politiek der regeering, voor zoover deze andere dan fiscale maatregelen betreft, eens zijn. In den namiddag heeft het kabinet, zon der de afgetreden ministers, een bijeenkomst gehouden, waarin de gewone staatszaken werden behandeld. Vrijdag zullen de bespre kingen worden voortgezet. De leden van de nationale liberale groep welke onder leiding staat van Sir John Simon hebben niet hun ontslag aangevraagd. Naar voorts gemeld wordt, hebben ook de volgende liberale staatslieden ontslag geno men: Isaac Foot, onderstaatssecretaris van het Mijnwezen; Markies van Lothian onder staatssecretaris van Indië; Sir Robert Ha milton onderstaatssecretaris van koloniën; H. Graham-White, W. Russell Rea, Allendale, Mackenzie Wood en Jonnstone. In een brief aan Mac Donald zetten de af getreden liberale ministers uiteen, dat de po litiek van protectie den handel heeft doen inkrimpen, waardoor er gebrek aan werk is ontstaan. Hierbij komt, dat de overeenkomst van de conferentie te Ottawa Groot Brittan- nië in zijn vrijheid zal beknotten om op de a.s. economische wereldconferentie regelin gen te treffen met verschillende landen met het doel den handel uit te breiden. In eeni aan MacDonald gerichten brief zegt volgens het Handelsblad Snowden, de af getreden Lord Privy Seal, dat hij niet langer lid zou kunnen blijven, zonder zijn per soonlijke waardigheid te verliezenvan een regeering, die een politiek voert, welke hij noodlottig acht voor het welzijn van het land en schadelijk voor de eenheid des rijks, en die gevaren voor de internationale betrek kingen met zich brengt. Sedert Augustus en November van verleden jaar zijn de om standigheden gewijzigd. Het voornaamste doel van de vorming der nationale regee ring is bereikt en de toen bestaande buiten gewone toestand heeft opgehouden te be staan. Snowden verwijt Mac-Don aid en zijn col lega's dat zij zich leenen tot het voeren van een protectionistische en conservatieve po litiek. Toen de conservatieven, zegt hij, tot de nationale regeering toetraden, werd de ta riefkwestie niet te berde gebracht. Zij werd nooit geopperd, behalve door den leider der arbeiderspartij. Geen van de gunstigste re sultaten. die door de voorstanders van het protectionisme werden voorspeld, heeft zich voorgedaan. Onze buitenlandsche handel is aanzienlijk afgenomen, de werkloosheid noemt toe, en de protectionnistische politiek heeft buitenlandsche represailles en be perkingen uitgelokt. Snowden laakt bitter hetgeen hij de impe rialistische tariefpolitiek der conservatieven noemt en komt op tegen de conferentie van Ottawa, welke haar doeleinden niet heeft bereikt. Wij hadden, aldus Snowden, de ver zekering onzer delegatie dat in niets zou worden toegestemd, dat onze vrijheid van onderhandelen met het buitenland over ver laging van tarieven zou kunnen belemme ren, doch de delegatie keerde terug met overeenkomsten, welke de bestaande tarie ven handhaven en nieuwe rechten invoeren. De liberale staatslieden markies Crewe, markies Reading en burggraaf Grey of Fal- loden hebben in een proclamatie tot hun partijgenootenverklaard.dat zij die de opvat tingen van Samuel nopens de Ottawaconfe- rentie deelen het aftreden der ministers onvermijdelijk moeten beschouwen. Zij hopen evenwel dat dit verschil van meening niet zal be teekenen een zich scharen aan de zijde der oppositie om de regeering omver te wei-pen, aangezien zulks het financieele cre- diet van het land zou schokken en de pro ductie grooter afbreuk zou doen dan zelfs een verkeerde fiscale politiek zou kunnen doen. Het is ook van belang dat in Indische, Europeesche en internationale aangelegen heden de regeering in het algemeen door de natie wordt gesteund! De premier MacDonald heeft namens zich zelf en zijn „nationale labour" collega's Lord Sankey en J. H. Thomas verklaard: Twaalf maanden geleden hebben wij een zeer moeilijk werk aangevangen. Wij wisten wat het beteekende. Het werk is niet be ëindigd en kan niet beëindigd worden al vorens op een of andere wijze de kwestie dei- herstel- en schuldenproblemen is geregeld, terwijl er nog de economische wereldconfe rentie is. Wij zullen niet heengaan voor deze aangelegenheden zijn afgehandeld. De natie heeft nog steeds een onpartijdige regeering noodig en zuivere partijoverwegingen zouden onzen nationalen invloed in de wereld ver zwakken en een slag beteekenen voor de werkzaamheden met betrekking tot het her stel. Genève. Herriot spreekt heden voor dc V olkenbondsvergadering In de Volkenbondsvergadering van Woens dagmorgen, die slechts kort duurde, legde de vertegenwoordiger van Bolivia een vrede lievende verklaring af. Voorts werd heft woord gevoerd do,or den Zwitserschen Bondsraad Motta, die zijn bekend standpunt inzake de versterking van den Volkenbond uiteenzette De voornaamste discussie in de plenaire zit ting werd verdaagd tot morgen. Van Fransche zijde werd aangekondigd, dat Herriot heden een rede zal 'houden, waarbij hij zich hoofdzakelijk zal beperken tot vol- kenbondsaangelegeniheden en noch over- .ont wapening, noch over de Fransch-Duitsche betrekkingen zal spreken. Ondanks deze ver klaring wordt zijn rede met groote belang stelling tegemoet gezien. Nederlanders in de Volken bondscommissies. Aan de Tel. wordt bericht, In de eerste commissie van de Volkenbonds Assemblée. welke minister Beelaerts van Blokland tot voorzitter heeft gekozen, is mr. J. Limburg zooals reeds kort gemeld de eer te beurt gevallen tot vice-voorzitter te zijn gekozen. Mr. Limburg heeft reeds vele jaren deze functie vervuld, doch het is tot nu toe nim mer voorgekomen, dat zoowel de president als de vice-president tot een en dezefde natie behoorde. De Nederlandsche delegatie is ove rigens als volgt over de verschillende com missies verdeeld. In de tweede commissie voor technische, financieele en economische aangelegenheden zit de heer H. Colijn, in de vierde commissie voor het budget mevr. C. A. Kluyver. in de vijfde voor sociale en humani taire aangelegenheden prof. C. Moresco en in de zesde voor politieke kwesties jhr. Loudon. In den Volkenbondsraad is bij de behan deling van het werk der intellectueele sa menwerking tot lid van de Volkenbonds commissie voor intellectueele samenwerking benoemd prof Loder, oud-voorzitter van het Internationaal Gerechtshof. Kwestie der gelijkgerechtigd' heid niet ter sprake gekomen. Naar aanleiding van het vertrek van den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken, von Neurath naar Berlijn, kan wor den geconstateerd dat geen zakelijke onder handelingen betreffende de kwestie der ge lijkgerechtigdheid met von Neuath te Ge- nève hebben plaats gehad. De besprekingen van von Neurath met Henderson en Simon hebben een zuiver informatorisch karakter gedragen. Voor de eerste maal sinds het be staan van den Volkenbond heeft bij een ge lijktijdige aanwezigheid van Fransche en Duitsche politici te Genève geen bespreking plaats gehad. Het is niet uitgesloten dat von Neurath naar Genève zal terugkeeren. wanneer de kwestie der minderheden aan de orde komt. De president der Ontwapeningsconferentie Henderson heeft voor zijn terugkeer naar Londen de volgende mededeeling ter publi catie verstrekt: De president der Ontwape ningsconferentie heeft voor zijn vertrek de tot nu toe gevoerde besprekingen voortgezet. In den loop van Woensdag heeft hij een on derhoud gehad met Freiherr von Neurath. zoomede met baron Aloisi, Benesj. Zaleski, Hymans en Madariaga. Henderson hoopt dat, voor zijn terugkeer te Genève voor de vol gende zitting van het bureau op 10 October a.s. aanmerkelijke vorderingen zullen zijn bereikt ten einde het bureau rapport te kun nen uitbrengen en de verdere procedure in de kwestie der veiligheid en gelijkgerech tigdheid te kunnen vaststellen. Dintschland. Uitstel van betaling aan Amerika. Duitschland heeft, volgens Reuter, ter ken nis van het departement van financiën ge bracht dat het de betalingen van 7.800.000 dollars uit hoofde van de kosten voor het bezettingsleger en de schadevergoeding aan particulieren, welke op 30 September diende te geschieden, uitstelt. Het geschil Pruisen-Riiks- regeering voor het Staatsgerechtshof Volgens Wolff komt het Staatsgerechts hof te Leipzig 10 October a.s. bijeen om de klacht te behandelen die Pruisen tegen de rijksregeering heeft ingesteld vjegens het benoemen van een rijkscommissaris voor Pruisen. De klacht bestaat uit drie deelen: de eer ste dat de instelling van een rijkscommissa ris en de mutaties bij de ambtenaren in strijd zijn met de grondwet, de tweede dat de andere maatregelen van de regeering, buiten deze quaestie om, verder gaan dan de strek king van art. 48 Rijksgrondwet (het artikel waarop de noodverordeningen steunen) en de derde dat de verwijten die het Rijk tot Prui sen richt, niet gegrond zijn. Ongewijzigde houding der regeering t. o. z. van de Rij ksdag commissie. Volgens een telegram van het Wolffbureau ziet de regeering-Von Papen na het onder zoek van de „Ueberwachungsausschuss", waarbij het optreden van Von Papen werd afgekeurd en dat van Göring goedgekeurd, geen aanleiding om haar standpunt tegen over deze commissie te wijzigen. Het is mogelijk dat de commissie over eenige weken opnieuw bijeenkomt om de re geering „een verhoor af te nemen" over de door haar gevoerde politiek. Wellicht geeft dat de regeering aanleiding om haar stand punt tegenover de commissie te wijzigen. De regeering blijft van meening dat Göring zijn brief aan den Rijkskanselier moet terug nemen, waarin hij dezen v*n den uitslag van de stemming over de noodverordening op de hoogte stelt. Roemenië. Titulescu afgetreden als gezant te Londen. De Roemeensche gezant te Londen, Titu lescu. heeft thans, naar Reuter weet mede te deelen, zijn ontslagaanvrage bij de Roemeen- regeering ingediend. In Londensche politieke kringen vat men zijn aftreden op als een protest tegen het non-agressie-pact tusschen Roemenië en Rusland, dat weldra zal wor den gesloten. Titulescu zou ook voornemens zijn, af treden als Roemeensch vertegenwoor diger bij den Volkenbond. ïn politieke kringen te Boekarest heeft deze stap van oud-minister Titulescu, die aldaar zeer groot aanzien geniet, overal veel opzien verwekt, en men is van meening, dat zijn aftreden zal leiden tot ernstige gevol gen voor den binnenlandschen politieken toestand in Roemenië. China. Hevige gevechten aan den Oosterspoorweg. Uit Charbin meldt Reuter dat de Chinee- sche troepen die den Oosterspoorweg moesten beschermen en die, zooals gemeld, in opstand zijn gekomen tegen de nieuwe Mondsjoerij- sche regeering, na verwoede gevechten eenige steden in het gebied tusschen Mands- joelie en Hailar ingenomen en de troepen van de Mandsjoerijsche regeering ontwapend hebben. De Japansche onderdanen in dat gebied verkeeren niet in bijzonder groot ge vaar, daar de Sovjet-autoriteiten toegestaan hebben dat de Japanners hun toevlucht mogen zoeken op Russisch grondgebied. De aardbevingscatastrofe in Griekenland. 141 dooden en 403 gewonden Millioenen drachmen schade. ATHENE. 28 September (VD.) Bij de aardbeving' in Chalcldice zijn in totaal 2600 huizen geheel verwoest en 850 andere ge bouwen zoo ernstig beschadigd dat zij voor verdere bewoning ongeschikt zijn geworden. Het aantal dooden bedraagt., volgens de laatslte opgaven, 141. er zijn 403 personen ge wond. van wie 52 ernstig. De materieele schade wordt op eenige millioenen drachimen geraamd. Alleen voor den bouw van nieuwe noodwoningen is een bedrag van 27 mdlüoen drachmen noodig. Op den berg Atfnos werd slechts geringe schade aangericht. Nog meer slachtoffers? United Press meldt aan de Tel. d.d. 28 September: Te SalonikI is heden een ernstige aard beving waargenomen, die thans de stad zelf heeft geteisterd. De ambtenaren van het telegraafkantoor moesten hun posten verlaten zoodat de gevolgen van deze beving nog niet bekend zijn. In Chalcldice werden, voor zoover thans bekend, 328 personen gedood en meer dan duizend gewond. ERNSTIGE EPIDEMIE IN EEN GARNIZOEN. KATTOWITZ. 28 September (Wolff) Onder de alhier in garnizoen liggende troepen is een buiktyphus-epidemie uitgebroken. Tot dusver zijn 88 gevallen geconstateerd, waar van 5 met doodelijken afloop. Hevige brand vernielt de electrische centrale. Openbare leven zoo goed als gehee stilgelegd. BRUSSEL, 28 September (V. D.) Heden middag te ongeveer half twee is in de elec trische centrale van Brussel een kortsluiting ontstaan. Er ontstond een brand] welke on middellijk oversloeg op de twaalf turbines dïe zich daar bevinden. Het dak van de centrale is ingestort. Een arbeider werd levensgevaarlijk gekwetst. De gevolgen welke deze brand met zich sleept zijn nog niet te overzien daar slechts een enkel bijstation van 36.000 P.K. behouden is gebleven. Als er geen wijziging in den toestand komt, zal morgen geen telefoonverkeer met de hoofd stad meer mogelijk zijn. De geheele stad is zonder electrischen stroom, zoodat het open bare leven zoo goed als geheel stil ligt. De schade wordt geraamd op 100 millioen fran ken. Nader wordt gemeldt; de bladen konden hedenavond niet verschijnen. Een ontzaglijke menschenmcnigte bevindt zich langs het kanaal van Willebroek bij de Praetbrug, waar de electrsiche centrale is gelegen. De electrische centrale welke door het vuur werd vernield, was een gebouw van on geveer 100 meter lengte, 25 M. breedte en 20 M. hoogte. De centrale ontving stroom van de „Interbrabantop een sterkte van 36.000 volt en moest deze herleiden tot 5000 volt. Daarop werd de stroom door middel van feeders verdeeld over de verschillende bij- stations van de stad op een sterkte van 220 en 110 volt. Daar nu deze feeders, van de centrale uitgaande, door den brand werden vernield, zit geheel Brussel zonder licht. Men behelpt zich met. kaarsen en petroleum lampen, Bioscooptheaters en schouwburgen zijn gesloten; avondbladen zijn niet ver schenen, met uitzondering van „Le Soir". Ook 2 3 van de gemeenten in de provin cie Brabant zijn zonder stroom De schade door het vuur veroorzaakt wordt thans ge schat op 150 millioen franken. BEUL TE SOFIA VERMOORD. SOFIA. 28 Sept. (Reuter) Bij een poli tieke botsing alhier is de beul Hussein Sa- jara Gedood. Sajara had vooral na den dyna- mietaanslag op de kathedraal in 1925 talrijke terechtstellingen voltrokken. Men heeft de moordenaars tot heden nog niet kunnen op sporen. NIEUWE ARRESTATIE IN DE LÏNDBERGH- AFFAIRE. Te Harrisburg in Illinois is n&ar Reuter meldt zekere Dennis Lawrence gearresteerd door de politie, in verband met dc zaak- Lindbergh. Zijn gevangenneming geschiedde op grond van een anoniemen brief van een vrouw aan de familie Lindbergh. ALAIN GERBAULT ZEILT WEER. Alain Gerbault, de eenzame zwerver over de weïeldzeeë-n. is naar de NR.Ct. verneemt met zijn nieuwe zeilschip uit Marseille naar Amerika vertrokken Volgens de Intransi- geant zou hij van plan zijn naar Polynesië te varen. POLITIEKE MOORDPARTIJ IN CUBA. VIJF MENSCHEN NEERGESCHOTEN. HAVANA. 27 September (Reuter). Na ai- Reuter telegrafeert is een revolveraanslag gepleegd op Vazquez Bello, den president van den Cubaanschen Senaat en leider van de nationaal-liberale partij. Hij werd zwaar gewond en overleed in het hospitaal. De onbekende dader kon ontvluchten. Na den moord op Bello, den president van den Cubaanschen Senaat, werd bekend dat er twee leden van de Cubaansche Kamer, Aguiar en Andrade, vermoord zijn. Ook twee broeders van Andrade zijn (neer geschoten. HAVANA, 28 September (Reuter). Ten gevolge van de politieke moorden te Havana is aldaar de staat van beleg afgekondigd. ONTVOERDE ENGELSCHEN MOEILIJK TE VINDEN. NEWCHANG. 27 September. (Reuter.) De Chineesche bandieten. die mevrouw Pawley en de lieer Corkran hebben ont voerd. doen alle mogelijke moeite om hun verblijf geheim te houden. De laatste plaats waar zij gesignaleerd werden was aan den Oosterspoorweg tus schen Jingkouw en Zoepangtoe. Telkens wanneer de bandieten boden ge zonden hebben om opnieuw aan te dringen op betaling van het losgeld, verlaten zij hun verblijf, opdat de boden hen niet zullen kunnen verraden. Ofschoon de roovers geen uniformen dra gen gedragen zij zich als soldaten. Zij zetten schildwachten uit en handelen geheel als soldaten in een oorlog. Mén geeft de hoop niet op. dat de Engel- sclien nog eens in vrijheid zullen worden gesteld. HOE DE BAGGERMOLEN VERGING. LONDEN, 28 September (Reuter). Te Falmouth heeft gisteren het gerechtelijk onderzoek plaats gehad naar de omstandig heden. waaronder de 31-jarige Nederlandsche zeeman Cornells Ras uit Maassluis den dood heeft gevonden toen-de baggermolen, welke werd gesleept, in de Golf van Biscaye kap seisde. Het bleek, dat de baggermolen moeilijk te hanteeren was, en de mannen gaven de „Ebro" te kennen, dat geoogd moest worden de naaste haven binnen te loopen. De schipper der sleepboot besloot te trachten Ferrol in Spanje te bereiken, doch twee uur later verdween de baggermolen in de golven. Verondersteld wordt dat zij was gekap seisd en de beide mannen had meegesleept. De „Ebro" vond den volgenden morgen INGEZONDEN MEDEDELINGEN. a 60 ets. per r^el. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTcLJORISSTRAAT 16 - TEL. No. 10758 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN alleen het wrak en het lijk van Ras met gebroken schedel. Van Sperling word geen spoor gevonden. Het verdict van den lijkschouwer luidde, dat Ras is overleden aan schedelbreuk ten gevolge van het bij ongeluk kapseizen van den baggermolen. DROEVIG TIJDSVERSCHIJNSEL. WARSCHAU. 28 September (Reuter). De politie heeft, hier een man ontdekt die zich een woning had ingericht op een kerk hof in een grafgewelf. De man, die niet wist waar hij anders on derdak kon vinden, sliep 's nachts onbekom merd io een leege doodkist. HERRIOT ONTSTELD OVER VON PAPEN'S ANTWOORD. VOLLEDIGE AFWIJZING VAN HET FRANSCHE STANDPUNT? GENèVE, 28 September iVX>.) De ver klaringen van den Duitschen Rijkskanselier Von Papen over de Zondag door den Fran se hen minister-president Herriot gehouden rede hebben hier groot opzien gewekt en worden levendig besproken. De Fransche delegatie is onmiddellijk van den tekst van de verklaring op de hoogte gesteld. Het verluidt dat men van Fransche zijde niet had verwacht dat de Duitsche regeering op deze wijze onmiddellijk op de beschuldiging van Herriot zou antwoorden. In Fransche kringen wordt, toegegeven dat men een dergelijk zakelijk en scherp antwoord niet had verwacht. De verklaring van Von Papen wordt, dan ook beschouwd als een volledige afwijzing van het Fransche standpunt. Verder verluidt, dat Herriot Woensdag- ochtenr zeer ontdaan was over de aanval len in de Duitsche pers. De indruk in Engelsche kringen te Genève schijnt minder ongunstig te zijn. GANDHI IN DE BESTE STEMMING HIJ VERTELT GRAPPEN AAN KINDEREN. EEN MYTHISCHE GANDHI-BOOM POENA, 28 Sept. (Reuter). Gandhi, wiens gezondheidstoestand goed vooruit gaat, bracht gisteren een groot deel van den dag door met schertsen met het legertje kleine Indische kinderen, die met. hun moeders op de binnenplaats van de gevange nis toefden om Gandhi hun gelukwenschen met zijn verjaardag te brengen. Gandhi scheen zeer opgewekt en lachte van genoegen toen hij den kop met vruch tensap uitdronk, welke hem op zijn aan dringen slechts werd gegeven op liet uur, waarop de gevangenen hun maaltijd krijgen. Heden zal geitenmelk aan zijn voeding worden toegevoegd. Hij had vergunning gekregen zijn parti culieren musicus te ontbieden en luisterde gretig naar het spelen van zijn lievelings liederen. De mangoboom, waaronder Gandhi rust, begint even mythisch te worden als de boom, waaronder Boeddha zijn inspiraties kreeg. Tal van Gandhi's bewonderaars nemen bladeren cn takken als rcliquien mede. RUSLAND HULDIGT MAXIM GORKI. NISJNI NOVGOROD ZAL VOORTAAN GORKI HEETEN. MOSKOU. 26 September (V.D,) Ter ge legenheid van het veer tig-jarig jubileum als dichter van Maxim Gorki heeft het Centraal Comité der Communistische Partij besloten te Moskou een speciaal literair Lnstitauut mot den naam Gorki te scheppen. De Moskousche schouwburg zal voortaan 'neeten acadcmLsc.ho schouwburg Gorki. Tenslotte werd hot, beslo.lt genomen de geboortestad van Gonki Nisjnl Novgorod om te doopen in Gorki. AGENDA DONDERDAG 29 SEPTEMBER StadsschouwburgTooneelver. Herman Hcyermans „Op Hoop van Zegen", 8 uur. Gem. Concertzaal: Achtste Haarlemsche Kruideniersbeurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. La Gaité, Raaks 13, Cabaret, dancing 812 uur. Kunstzaal Alg. Verkooplokaal: Tentoon stelling schilderijen Remsly 10—5 uur. Palace: Zwei glücklicho Tage. Op het too- neel: 3 Chatams. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De Philantroop. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Ein Lied, ein Kuss, ein Madel. Op het toon eel: de H. O. V. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teylcr's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Vel sen: Hotel „De Prins", Tentoonstel ling Kennemcr Kunstenaarskring. 1022 u. Heemstede: Raadsvergadering. VRIJDAG 30 SEPTEMBER Gem. Concertzaal: Achtste Haarlemsche Kruideniersbeurs. 1.305.30 cn 7.3011 uur. La Gaité, Raaks 13. Cabaret, dancing 8—12 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Tetterodestraat 3: Aandeclh. verg. N.V. Mij. tot expl. van onr. goederen .Nederland" 3 uur nam. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. 11000. L. Schoorl. Frans Halsplein 1. Tel. 11180 Bosch cn Vaart-Apotheek, Bosch cn Vaart straat 26. Tel. 13200.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5