DERDE KLASSE. VIERDE KLASSE. RESERVE 1E KLASSE IJ. F. C.-Nieuws. schiet de rechtsbuiten onhoudbaar langs Van Roon. (11). Weer gaat EJXO. ten aanval; een schot van Koppen springt van den keeper terug in het veld, waar twee EX).O.-spelers klaar staan om deze kans te missen. Beter gaat het aan ae overzijde, als de midvoor een voorzet van links achter Van Roon plaatst. <12). Dat is de thuisclub toch te bar. maar het voorhoedespel vlot ditmaal slecht. Het is dan ook uit een hoekschop, dat Jansen met een sierlijken kopbal den stand op 22 brengt. Nog verschillende kansen krijgt E.D.O., doch 'er wordt niet meer gescoord. BloemendaalSpartaan (22) Bloemendaal heeft het tegen De Spartaan niet tot een overwinning kunnen brengen. Deze Amsterdamsche tegenstanders vertoon den in het veld een zeer behoorlijk spel, dat tochnisch vaak beter verzorgd bleek, dan dat der witten. Voor de goal waren de Spar tanen zwak. Goede schoten werden hoogst zelden gelost; de witte verdediging heeft het dan ook niet bijzonder moeilijk gehad. Jon kergauw speelde een sublieme partij. Bloemendaal viel niet mee. Het weer uit komen van Bakker bleek een versterking voor de verdediging, doch in den aanval zijn te veel zwakke plekken om het geheel voldoende productief te doen zijn. Het enthousiasme ontbreekt hier te veel. Het begin van den strijd was nogal hoop vol voor de witten. Reeds tien minuten na het begin zag De Bock een gaatje in de roodwitte verdediging, waarvan hij op handige wijze profiteerde door den bal onhoudbaar langs Oerlemans te schieten (10). Hoewel de gasten den sterken wind in hun nadeel hadden, kwam er hierna een periode, waarin zij zeker niet de minderen waren. De aanvallen werden goed opgezet, doch voor het doel bleken de Spartanen niet doortas tend genoeg. Een kwartier voor rust trapte Bakker bij een Spartaanschen aanval heel ongeluk kig lang den uitloopenden Huisman in eigen doel. (1—1) Twee minuten later scoorde de midvoor der gasten (Vis) een uitstekend doelpunt voor zijn club, zoodat de rust met een 21 voorsprong voor de Amsterdammers inging. Na de hervatting hadden Kohier en Im mer bij Bloemendaal van plaats gewisseld. Het ging nu iets beter. Talrijke aanvallen dei- thuisclub werden door de uitstekend spelen de verdediging der gasten onderbroken. Eindelijk was de Bock de roodwitte achter hoede iets te vlug af. Een mooi schot volgde, waarop Oerlemans geen schijn van kans kreeg. 22. Hierna verslapte de strijd eenigszins. Te gen het einde kwam de spanning er echter weer in. De Bock miste een fraaie kans door voor open doel juist over te schieten, doch direct hierop mocht Bloemendaal van ge luk spreken, toen de linksbinnen der gasten ver buiten Huisman's bereik tegen den paal schoot. Het einde kwam bij een geweldige re genbui met een onveranderden stand. Bloemendaal speelde met het onderstaan de elftal: Huisman, Jonkergauw, C. Bakker, Immer, H. Beijk, Parson, Drost, Fr. Bakker, de Bock. Kohier, Strik. P. Parson werd vóór den wedstrijd gehul digd in verband met het feit dat hij twintig jaar achtereen in het eerste elfal had ge speeld. Bij monde van Bloemendaal's voor- ziter, den heer A. Cassee werd hem een ge schenk aangeboden (een fauteuil) terwijl ook mevrouw Parson in de hulde werd be trokken en bloemen ontving. D.W.S.—H.F.C. (1—I) Na een spannenden, emotievollen wedstrijd hebben de partijen de punten eerlijk gedeeld, een uitslag, die de verhouding vrij goed weer geeft! Misschien vormde de thuisclub een beter geheel, iets wat wel begrijpelijk is, aangezien de spelers al jaren aan elkaar gewend zijn. Voor de goal waren de D. W. S.-ers echter dikwijls de kluts kwijt, zoodat ze van de en kele geboden kansen geen gebruik maakten. Daarbij kwam, dat Van der Meulen zijn in ternationalen vorm weer had, waarmee dan ook de lage score wel verklaard is. De H. F. C .-voorhoede was er niet bijster goed in; ze had het echter niet gemakkelijk tegen het uitstekende backstel van D. W. S., waarbij vooral de rechtsback Van Stokken opviel. Het geheel was weer een uiterst faire strijd, die door scheidsrechter Weber op behoorlijke .wijze geleid werd. Om twee uur stelt H. F. C. zich als volgt op: Van der Meulen, P. Jongeneel, A. van Baasbank. R. Jongeneel, Dorsman Lamp, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Hagenaar, Chapon. D. W. S. heeft het eerst het voordeel van den schuin over het veld staanden wind; zij doet dan ook de eerste aanvallen. De H.F.C.- achterhoede moet alle zeilen bijzetten; vooral Van Es is direct weer gevaarlijk; van hem gaat dan ook het meeste initiatief uit. Het spel wordt echter nogal eens te kort gehouden, zoodat de H. F. C.-achterhoede telkens kan ingrijpen. De H. F. C.-halflinie verplaatst dan het spel eenigszins Koper zet de vleugels met lange passen aan het werk. De tegenstand is echter zeer groot, waardoor ook deze aanvallen niets meer opleveren, dan een paar tamme schoten. D. W S. houdt het beste van het spel, er ontstaan eenige zeer spannende momenten voor den H. F. C.-goal. Van der Meulen c.s. komen echter steeds weer, zij het dikwijls met de grootste moeite, zegevierend uit den strijd. Een goeden aanval van Van Es besluit Slot eens met een zeer hard schot, dat Van der Meulen goed stopt. Aan den anderen kant laat de D. W. S.- keeper den bal uit zijn handen glippen, doch er is niemand bij om ervan te profiteer-en. Het spel blijft snel op en neer gaan, doch zonder dat er gedoelpunt wordt, kondigt de scheidsrechter de rust aan. Na de hervatting begint D. W. S. met een paar aanvallen, die eindelijk eens opengehou den worden. Spoedig echter vervalt het bin- nentrio weer in het korte spel. Inmiddels heb ben enkele fiksche regenbuien het veld bui tengewoon nat gemaakt, waardoor de balbe handeling er niet gemakkelijker op wordt. Vooral de buitenspelers krijgen vaak lastige ballen: het blijkt dat Van Es verreweg de ge vaarlijkste man is. Hij is echter wel eens wat te egoïstisch. Na ongeveer achttien minuten krijgt Koper den bal toegespeeld; hij geeft snel door naar Denijs, die met een goed geplaatst schot via de handen van den keeper aan H. F. C. de leiding geeft. (01). D. W S. laat zich absoluut niet ontmoedi gen; er ontspint zich een uiterst spannende strijd. Beide partijen zwoegen om het hardst; tenslotte ziet de thuisclub haar werken be loond, een weggewerkten bal vangt de mid denvoor op. hij geeft een through pass en na een kort duel deponeert Slot tenslotte den verdienden gelijkmaker in het net (11). Fel wordt er nu gestreden om de leiding: beide doelen verkeeren om beurten in gevaar; de verdedigingen blijven echter meester van het terrein en onder groote spanning komt tenslotte het einde. KinheimH. R. C. (10) Kinheim opende Zondag zijn nieuwe ter rein in het Van Gelders Sportpark met een verdiende overwinning op het sterke H. R. C. H. R. C. verkiest den sterken wind in den rug en begint direct- in een geweldig tempo het Kinheim-doel te bestoken Al direct moet Druyven laten zien wat hij kan. als een vliegend schot in den benedenhoek wordt ge lost. Languit vallende weet hij echter het harde schot te keeren. De Kinheim-halfbacks komen na 20 minu ten wat meer naar voren, zoodat de voorhoe de nu meer steun krijgt. Niettegenstaande het veld en, de bal zeer glad zijn van den regen, gaat het spel snel op en neer, waar bij aan beide kanten enkele kansen gemist worden. Tegen de rust komt Kinheim nog even. opzetten, waarbij tweemaal een goede kans tot scoren voorbij gaat en eenmaal een doelpunt terecht wegens buitenspel gean nuleerd wordt. Rust. 00. Na de rust- zit Kinheim voor hat H. R. C.-doel. De H. R. C. achterhoede zijn een geweldig struikelblok voor de Kinheim voorhoede. Als na ruim 20 minuten de spil Druyven in het middenveld een bal te pak ken krijgt, drijft hij even op. om dan on verwacht een hard schot de lossen, dat in den uitersten bovenhoek verdwijnt. (10). Dit geeft Kinheim zelfvertrouwen; ze heeft nu langen tijd het beste van het spel. We denken reeds aan een 20-voorsprong, als Ellen door alles heen is, doch de keeper weet zijn schot nog rakelings naast te werken. De tijd verstrijkt al meer en meer. De laatste minuten zet H. R. C. er nog alles op om een gelijk spel uit het vuur te slepen, doch de Kinheim-achterhoede houdt stand, zooda.t- Kinheim met den oneven goal wint. ZandvoortHolland (20) In een op zeer laag peil staanden wed strijd is het aan Zandvoort gelukt om de eerste punten binnen te halen. Het was een geluk voor Zandvoort, dat Holland er in het geheel niets van terecht bracht, anders zou den de punten stellig niet bij de thuisclub ge bleven zijn. Zandvoort kan echter veel betel en dit zal bij volgende wedstrijden dan ook wel blijken. Willen de blauw-gelen echter aanspraak blijven maken op de eerste plaats, dan dient er geducht- aangepakt te worden. De derde klasse is wat de kwaliteit van het voetbal betreft, aanzienlijk minder dan de tweede klasse, maar het is geenszins een „walk-over". In ae opstelling van de vorige week was geen verandering gebracht, dus Zandvoort kwam ih de volgende opstelling uit; Lever, Kerkman, Keesman, Oomstee, G. Keur, Weber, Rinkel, Terol, Molenaar, Schuiten, Van den Bos. Zandvoort trapt tegen den wind in af, maar is niettegenstaande dat reeds dadelijk sterk in de meerderheid. Eenige schoten worden met moeite door den keeper verwerkt, soms tot een corner, die even zoovele malen niets oplevert. Bij eenige uitvallen van Holland blijkt, dat haar middenvoor daar de man is. Eenige harde schoten van hem gaan juist over, terwijl een doelpunt, eveneens van zijn voet, terecht wegens .buitenspel geannuleerd wordt. Holland heeft eens veel geluk, als de ge- heele voorhoede van Zandvoort voor open doel mist na een voorzet van Van den Bos. Zandvoort is- steeds sterker, maar het korte spel is oorzaak, dat geen succes bereikt wordt. Na een mooienren schiet Rinkel juist langs den paal in hete zijnet. Even later kiest hij den anderen kant van den paal, zij het via één der achterspelers, waardoor de bal geheel van richting veranderde (10). Met dezen stand breekt de rust aan. In de tweede helft oefent Zandvoort met den wind in den rug een nog grooter druk uit op het doel van Holland. De bezoekers worden geheel ingesloten, waardoor er voor Zandvoort geen doorkomen aan is. Na goed samenspel laat Molenaar een mooie kans on benut, door van zeer dicht bij tegen den kee per aan te schieten. Een vrije schop op het doel van Zand voort wordt door Lever met groote moeite weggewerkt. Het spel is af en toe tamelijk ruw, waar tegenover de scheidsrechter jammer genoeg we! wat al te lankmoedig optreedt. Ook Keesman gaat naar voren. De bal is vrijwel steeds op de speelhelft van Holland. Eindelijk komt dan het langverwachte doelpunt: een mooie voorzet van Rinkel wordt door Schuiten onhoudbaar ingeschoten (2—0> Nog eenige corners worden op het doel van Holland genomen, die echter alle door den wind achter gaan. In den stand komt verder geen verande ring meer. SchotenHalfweg (12) Na ee'n zeer soannenden wedstrijd is het aan Halfweg gelukt om beslag te leggen op beide punten. Zij heeft dit ook verdiend. Door haar vlug en doortastend spel was Halfweg voor de Schoten-defensie voortdurend een ge vaar. De Schoten-achterhoede heeft zich uitste kend van haar taak gekweten. De voorhoede daarentegen had te veel tijd noodig. Schoten heeft een invaller voor Slot. Direct is er een pittige wedstrijd; om beur ten zijn de doelen in gevaar. Halfweg zoekt het in forsche trappen; Schoten wil het te mooi doen. Toch neemt- Schoten de leiding, wanneer De Goede fraai inschiet. (10). Dit prikkelt Halfweg; zij komt verwoed op zetten. Een keurigen voorzet van links weet de rechtsbinnen fraai in te koppen, (1—1), Van beide kanten nog eenige goede aan vallen en dan is het rusten. In de tweede helft heeft Halfweg het beste van het spel; de Schoten-verdediging krijgt handenvol werk. De voorhoede brengt niet veel opluchting meer. Als Halfweg weer eens er tusschen uit trekt doelpunt de midvoor fraai. (12). Schoten doet nog haar uiterste best, maar het wil niet meer lukken. Even voor tijd krijgt Valenteijn nog een kans. maar hij schiet naast. Dit was de laat ste kans op den.'gelijkmaker. Als de scheidsrechter tijd fluit, heeft Half weg verdiend gewonnen. HillinenOosterpark (53) Na den aftrap door Oosterpark worden aan beide zijden eenige kansen onbenut ge laten. totdat H. Scholten na een goedgeriehte pass den Amsterdamschen keeper geen schijn van kans geeft. Na eenige minuten is de stand dan weer gelijk door een goed schot van den midvoor der tegenpartij. Voor rust weet de Hilleeomsche links-bin- ner. Willemse dan nog twee maal te scoren. Na rust mist de Amsterdamsche links- binnen.' die overigens een zeer coede nart'1 voetbal speelde, een opgelegde kans, als de beide Hillinen-backs mistxappen. Hoewel hierna het overwicht van Hillinen een ster ken druk op de tegenpartij uitoefent, hebben deze bij een onverwachte doorbraak succes; de s p nd is 32 H. Scholten brengt de stand op 42 en P. Scholten maakt dan aan alle onzekerheid een einde, door nummer 5 in het net te jagen. Nadat Oosterpark nog een' derden goal had gescoord, kwam het einde met een welverdiende Hülinen-overwinning. D. J. K.Zeemeeuwen (21) Zeemeeuwen heeft gisteren haar derde nederlaag geleden en weer is dit met den on even goal gebeurd, teïwijl evenals vorige week het winnende doelpunt van de tegen partij in de laatste minuten gescoord werd. Het elftal van- Zeemeeuwen bestaat vrijwel uit jonge spelers (alleen Koper en De Jong behooren tot de ouderen) waarvan verschei dene dit seizoen voor het eerst in het eerste elftal uitkomen. Gebrek aan routine speelt dan ook wel een rol van beteekenis in ceze drie nederlagen. Is dit echter eenmaal aan wezig. en dat zal over eenige weken we! het gevai zijn, dan zal het stellig veel beter gaan, want de capaciteiten zijn zeer zeker aanwezig. Het zal ook hier wel weer zijn: Als er één schaap over den dam is, volgen er meer. Het elftal was gisteren als volgt opge steld.: De Jong, Molenaar, Drommel. Sebregts, Koper. Schi.lpzand, Draijer, Th. de Muinck, Joh. Frantsen, J. de Muinck, Jac. Frantsen. Het veld is tamelijk modderig, waarvan vooral Zeemeeuwen in het begin nog al eens last heeft. De thuisclub speelt een pooiige partij, maar hun spel blijft binnen de per ken. Beide partijen ondernemen eenige aan vallen. D. J. K. weet het eerst het net- te vinden door middel van den linksbinnen, welke voorsprong spoedig door J. de Muinck te niet"wordt gedaan. (11). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Langzamerhand verstrijkt de tijd. zonder dat er gescoord wordt. Totdat ongeveer twee minuten vóór het einde een inzinking Zeemeeuwen noodlottig wordt, de middenvoor zorgt er voor, dat de punten in Amsterdam blijven. O. V. V. O.De Kennemers (41) Direct na het begin zitten de Wij kers al voor het doel der gastheeren. Schoten van Groot en Schipper gaan over of naast, terwijl Horemans eens juist een hoekschop over kopt. Aan de overzijde zijn de Ken nemers backs hun aanvallers meestal de baas. hoe wel de linksbuiten eens een goede kans mist. Vlak voor de rust neemt O.V.V.O. geheel tegen de verhouding in dóór Jonas de lei ding Rust komt met 10. Na de thee beginnen de Kennemers goed; na enkele minuten weet Schipper na goed samenspel met Groot onhoudbaar gelijk te maken (1—1). De Kennemers blijven steeds een tikje gevaarlijker, doch als dan de Am sterdammers weer eenige aanvallen opzetten, maakt de Wijker defensie enkele fouten; kort na elkaar is de stand tot 31 opge voerd. De Wijkers geven, nog niet op. doch het samenspel wordt te ver doorgevoerd. Ten slotte weten de Amsterdammers den eind stand op 41 te brengen. BeverwijkUitgeest (21) De eerste aanvallen zijn voor de Wijkers die gesteund door den wind het Uitgeester doel belagen. Toch zijn de aanvallen dei- thuisclub niet zoo gevaarlijk, als wij dat ge wend zijn; de Uitgeesters zijn de menschen niet om zich zonder meer gewonnen te gever Zoo golft het spel heen en weer; van over wicht is geen sprake, ofschoon de aanvallen van Beverwijk menigvuldiger zijn. Een goe den aanval van Beverwijk kogelt Maanhout hoog over, wat deze speler nog eenige malen weet te doen. De keeper.van Uitgeest, is een prima kracht, zoodat het spel der Wijkers, hoe mooi ook, geen succes oplevert. Wanneer het. spel ongeveer 25 minuten oud is, laat Kuijer Sr. van verren afstand een hard schot dat via de vingertoppen van den keeper in het net verdwijnt (10). De Uitgeesters laten zich door dezen klei nen tegenstand niet ontmoedigen. Bij één der aanvallen van de bezoekers maakt de links binnen op solide wijze ge lijk (11). Tot de rust blijft het zoo. Na de rust- speelt Beverwijk weer mooi. zoodat Uitgeest alle zeilen moet bijzetten 0111 erger te voorkomen. Eindelijk weet Maanhout in samenwerking met de gansche voorhoede den stand op 2-1 te brengen. De uitvallen der bezoekers zijn niet zonder gevaar, doch Zoutman, de Ruiter en Adrichem voorkomen steeds erger. Als scheidsrechter Koning het einde aankondigt heeft Beverwijk een zwaar bevochten zege behaald. Haarlem 2Stormvogels 2 (64) Haarlem 2 is op den ingeslagen weg voort gegaan en heeft ditmaal de zege vei-overd op het lang niet zwakke Stormvogels 2. Met zes punten uit 3 wedstrijden staan de Haarlem mers er nu uitstekend voor. De opstellingen waren als volgt: Haarlem 2: De Vries, Boot. Van den Berg, Van der Valk, Dik, Van don Bosch, Cornet, Schornagel, De Winter, Verwaal, Hurkmans. Stormvogels 2: Jonge, Struij^ Schipper, L. Spruit, Zwattn, Kuiper. Rljkeboer, A. Spruit, Van Gelder. Heilig, Wagenaar. In het begin doen de partijen niet veel voor elkaar onder; de verdedigingen blijven voorloopig meester van het terrein. Na eenigen tijd neemt Haarlem door De Winter de leiding (10). Deze voorsprong wordt oogenblikkelijk door Schipper te niet gedaan (11). Keeper De Vries loopt een ernstige hand blessure op; hij wordt vervangen door Voogd. Deze keeper, een junior kwijt zich op uit stekende wijze van zijn taak in dit voor hem vreemde milieu. Hij moet echter spoedig zwichten voor een schot van Schipper (1—2). Evenals bij den voorsprong van Haarlem, duurt de vreugde van de Stormvogels ook niet lang want direct hierop maakt Verwaal ge lijk (2—2). Kort vóór de rust benut De Winter nog een through pass. waardoor met den stand 32 in het voordeel van Haarlem van doel verwisseld wordt. Zeer spoedig maakt Schipper dan zijn hat trick (3—3). Hierna domineert Haarlem eenigen tijd; uit een scrimmage geeft De Winter weer de leiding aan Haarlem, welke voorsprong 'door Verwaal na een mooien soloren tot 5—3 ver hoogd wordt. Nadat Zwaan nog eens voor Stormvogels gescoord heeft, maakt Verwaal de Haarlem overwinning tot een feit «64). De scheidsrechter leidde uitstekend. A. F. C. 2—E. D. O. 2 (3—4) Na een zwaren strijd is het E.D.O. 2 gehikt, de punten meer naar Haarlem te nemen, hoe wel vooral de laatste tien minuten uiterst spannend waren; toen kwam A.F.C. zóó ge weldig opzetten, dat E.D.O. blij was toen het eindsignaal klonk. Vóór rust- mogen de partijen goed tegen elkaar op. Callandt passeerde drie A.F.C.-ers en gaf toen aan Schulz gelegenheid om de score te openen, wat deze dan ook deed. In de tweede helft maakte De Bruin uit een corner het tweede doelpunt. De achter hoede van A.F.C. was het niet al te best; als Callandt een keer voorzet, kopt een back in eigen doel. Een 30 achterstand is A.F.C. te bar: nu komt haar aanval steeds meer op zetten: het is dan ook verdiend als A.F.C. den achterstand verkleint. Uit een penalty brengt Koene den stand op 41 Dit Is echter geen reden voor de Amster dammers om op te geven. E.D.O. krijgt het nu zeer zwaar te verantwoorden; spoedig verkleint A.A.F. den achterstand tot 43. In groote spanning komt dan het einde. Door het uitvallen van Jansen, voor wie Schumacher in viel, was het elftal thans als volgt: De Waard. Steffens. Van Weeren. Callandt. Zandstra. J. Koene. Schulz, Van Gemert. De Bruin, H. Koene, Schumacher. H. R. C. 2—R. C. H. 2 (2—2) Met het volgende elftal bond R.C.H. 2 den strijd aan tegen het vooral in eigen huis sterke H.R.C. 2 Schuurman, Van Thiel, Spoor. Hessels, v. d. Berg. Prevost, Blokker, Haukes, Ruigrok, v. d. Mey do Bie. Meyer. Het gelijke spel mag een heel goede prestatie genoemd worden, al had met een beetje geluk ook het tweede punt behaald kunnen worden. Tegen den orkaan in vOór de rust wisten de R.C.H.'ers in zooverre den H.R.C.-aanval te bedwingen, dat de rust slechts met oen 10 achterstand inging. Het vermoeden dat daarna gesteund door den sterken wind de overwinning bijna zeker zou zijn. ging echter al spoedig te loor, toen na de rust. de thuisclub den voorsprong op 20 bracht. Het werd daar na een volledig aanvallen en verdedigen op het H.R.C.-doel: het gelukte Ruigrok om met twee goede goals gelijk te maken. Daarna heeft R.C.H. steeds de beste kansen gehad op de overwinning, doch het kwam er niet toe. Met 22 konden de R.C.H.'ers uit Den Hel der terugkeeren. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. 1 A: DamiatenH. F. C. 3 2—2 RipperdaSchoten 2 4—1 E. D. O. 3—V. S. V. 3 7—1 E.H.S.-R.CH, 3 - 22 1 B; R.C.H. 4Stormvogels 3 2—4 I.V.O.—R.C.H. 1—6 D.W.O.—Bloemendaal 2 3—3 SpaarnevogelsHaarlem 3 1—0 D.I.O.—E.D.O. 4 2—0 2 A: Haarlem 3 AD.S.K. 5—3 SpaarnestadSchoten 3 8—2 Stormvogels 4Kinheim 3 5-6 2 B: Kennemers 3E.D.O. 5 0—4 Ripperda 2Haarlem 5 0—4 T.H.B. 2—Beverwijk 2 3—4 2 C: V.V.H.—Droste 1-6 Schoten 2 A—Zandvoort 2 4—2 D.I.O. 2—Hillegom 2 4-3 2 D: Zandvoort 3Swastika 2—4 T.H.B. 3—Bloemendaal Vet. 3—5 3 A: D.S.K. 2Kennemers 5 2—2 R.C.H. 7—V.S.V. 6 4—0 Kinheim 4I.V.O. 2 6-2 Bloemendaal 3—V.V.H. 2 6—2 V.V.B.—Kinheim 6 18—0 3 C: R.C.H. 8V.S.V. 5 5—3 Beverwijk 4Spaarnevogels 3 1—4 3 D: Swastika 2—D.S.K. 4 6-2 R.C.H. 9—V.S.V. 4 2—6 V.V.H. 3—Beverwijk 3 1—6 3 E: Bloemendaal 4Kinhelm 5 12—1 D.I.O. 3Heemstede 4 (Heemstede niet opgekomen. 3 F: DeCeO—R.C.H. 10 13—2 3 G: Hillinen 5Bloemendaal 5 1—0 D.S.K. 3—Haarlem 6 2—7 Droste 2—E.H.S. 3 2—6 3 H: Haarlem 7Hillinen 2 3-8 Zandvoort 5E.H.S. 4 3—3 H.F.C. 5—Schoten 4 4—3 3 I: Hillinen 4—Bloemendaal 6 1—2 Zeemeeuwen 5E.D.O. 6 0—5 RozenpriëelH.F.C. 6 4—10 3 J: D.O.A. 2Zandvoprt 4 0—4 Halfweg 4Hillinen 3 0—4 3 K; E D O. 7—Thalia 2 4—5 H.F.C. 7—DeCeO 3 6—3 V.O.G. 3—Hillegom 3 0—9 JUNIORES: Afd. A: H.F.C. aV.S.V. 4—2 Haarlem aE.D.O. a 5—2 Afd. B: Vliegende VogelsBloemendaal a 3—4 Haarlem bZeemeeuwen 7—4 Afd. C: Kinheim—D.W .O. 12—1 Afd. D: SpaarndamR.C.H. c 0—8 Bloemendaal cSwastika 24—0 T.O.G.—Hillinen 3—8 Afd. E: H.F.C. cBloemendaal a 3—2 R.C.H. d—R.C.H. e 1—5 BeverwijkD.I.O. 6—2 ADSPIR ANTEN. Spaarndam—Bloemendaal a 2—5 Haarlem bRozenpriëel a 2—1 Z.S.V.Haarlem c 3—4 Kennemerland aBloemendaal b 3—2 R.C.H. dBloemendaal d 10-J) ZeemeeuwenHillinen 1—3 E. D. O. 3—V. S. V. 3 7—0 Direct is de thuisclub in e.e meerderheid, coch voorloopig worden de gemakkelijkste kansengemis:.. He*, is de linkshalf Kuipers, dié den V.S.V.-keeper met een welgeplaatst schot passeert. (1—0) Niet lang plezier heeft E.D.O. van den voor sprong. want sooedig ligt de gelijkmaker ach- er Verhagen. (1—1). Na eenige vergeefsche E.D.O.-aanvallen komt toch de rus- met 21 voor de thuisclub. De tweede helft is de voorhoede van E.D.O. 3 veel productiever. Regelmatig weet zij dan ook de score op te voeren, zoodat- de eind stand 71 is. R. C. H. 4Stormvogels 3 Voor de rust speelt R. C. H. 4 met den wind in den rug. hetgeen echter niet verhin dert. dat Stormvogels 3 vrijwel het beste van het spel heeft. De voorhoede van R. C. H. brengt niet voldoende opluchting en wanneer zij een aanval ondernemen is deze zóó door zichtig. dat cie stormvogelsachterhoede er wel raad mee weet. Stormvogels boekt het eerst succes, wanneer zij met een goed schot, doelpunt *0—1). De R. C. II.-achterhoede blijft zich geducht weren en zet den R. C. li.-aanval steeds aan het werk. voorloopig echter zonder succes. Na een'half uur zendt Van Balen een mooi schot in, dn: doel treft, waardoor de partijen weer op gelijken voet staan. Kort voor de rust is het echter weer Stormvogels, die de leiding herovert met een uitstekend doelpunt tl 2 Was vóór de rust Stormvogels in de meer derheid, na de rust zijn de rollen omgedraaid. Steeds weer trekken de blauwzwarten ten aanval; werkelijk slagen zij er in. den gelijk maker te scoren. Zij blijven regelmatig in de meerderheid doch tot doelpunten komt het niet. Kort voor het einde krijgt Stormvogels e?n vrijen schop te nemen, waaruit tenslotte .ie winnende goal ontstaat .Alsde scheidsrechter het einde aankondigt heeft Stormvogels met 3—2 gewonnen. SpaarnevogelsHaarlem 3 0) Haarlem begint met 10 man zonder keeper, zoodat een der spelers de keeperstrui aan trekt en onder de lat gaat staan. Ondanks den tegenwind is Spaarnevogels het meest aanvallend maar het juiste schot ontbreekt. Na een kwartier komt de 11de speler van Haarlem en nu gaat de strijd meer gelijk op. De Haarlem-voorhoede weet echter niet ve profiteeren van het wir.dvoordeel en komt maar hoogs', zelden tot eer. schot. Ook de Spaarnevogels aanval kan het net niet vin den, zoodat rust aanbreekt met, 0—0. Na rust is Spaarnevogels steeds in den aanval, maar de achterhoede van Haarlem houdt stand en zet keer op keer do Spaarnevogels- voorhoede buitenspel. De Haarlem-voor hoede brengt zoo goed als geen opluchting en eindelijk gelukt het Tangerman hoi win nende punt te scoren. Kort hierop breekt liet einde aan. Een woord van lof aan den in valler-keeper van Haarlem dlc keurig zijn doel verdedigde. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE IJ. F. C.Tramvogels (93) De IJmiuden&rén spelen het eerst togen een sterken wind en nemen direct hot spel ln handen, Tramvogels kan het niet verder brengen dan - tot de backs van IJ.F.C. De IJm ui den a ren scoren het eerst (1—0). Spoe dig is hot. 2 -0, als de keeper van Tramvogels den bal door z'n beenen laat glippen. Nu is het de Trartivogel.svoorhoede die van 'n weifeling in de achterhoede van IJ.F.C. pro fiteert en een tegenpunt scoort (2—1). Ter stond hierop krijgt de linksbuiten van IJ.F.C. den bal; met een keihard schot in de stand 3—1. De Tramvogels geven zich nog niet ge wonnen: na eenige goede aanvallen heeft hun recht.sbinnnen den achterstand verkleind tot 3 2. Wanneer de keeper van Tram vogels te laat uitloopt heeft de middenvoor van IJ.F.C. maar voor intrappen (421 Na rust, ziet IJ.F.C. in. dat er beter aange pakt moet worden, haar voorhoede geeft zclh dan ook geheel. Uit een voorzet van links maakt IJ.F.C. er 5—2 van. Zij brengt weinig minuten later den stand op 6—2. spoedig gevolgd door no. 7. Daarna weet de Tram- vogelsrechtbinnen den achterstand te ver kleinen (7—3). Het is voor de Tramvogels achterhoede om hopeloos te worden; steeds weer zitten de roodzwarten voor hun doel. Vóór het einde ziet IJ.F.C. haar.keurig werk nog tweemaal beloond (9—3). Tramvogels 2De Spaarnestad (21) De reserves van de Tram vogels hebben het tot een overwinning kunnen brengen. Eerst scoorde Tramvogels, daarna maakte Spaar nestad gelijk. Tramvogels zag daarna kans, den stand te vergrooten. V. V. IJ.Kennemerland (33) De bezoekers zijn sterker; al spoedig ligt de bal achter de Waard als Visser een voor zet van rechts inkopt. De tegenaanvallen van V. V. IJ. zijn door hun snelheid heel gevaar lijk. doch het achtertrio van de oranjehem den speelt uitstekend. Met een prachtig vleu- gciscnot brengt A. van den Berg den stand op 2 0 voor de gasten. Een overtreding ln 'net V. V. IJ. gebied wordt met een penalty bestraft; de bal wordt echter overgeschoten. In de tweede helft Is V. V. IJ. voel beter oo dreef. Het combineeren vlot nu uitstekend. Met een effectvol schot verkleint Hoek den achterstand, terwijl K. de Koning kort daar op den gelijkmaker achter Bcrkemeycr schiet. Kennemerland is nu de kluts kwijt. Zelfs weet van Leeuwen V. V. IJ, te leiding te geven. Tegen het einde komen de bezoe kers weer opzetten. Er wordt tegen paal en lat geschoten, na vele vergeefsche pogingen maakt D. van Waveren geiijk. Bij de thuis club blonk de rechtsbuiten G. Hoek uit bij de bezoekers was Rijk Prins, de rechtshalf, buitengewoon op dreef. De uitslagen. A: V. V. IJ.Kennemerland 33 B: Kennemerland 2 V. V. IJ. 2 3—2 C: Kennemerland3Kennemerland 4 8—3 IJ. F. C,—Tramvogels 93 Adsplranten: Kennemerland a—Bloemendaal b 3—2 Kennemerland b—R. C. H. g 0—6 Bulten de Competitie: Droste (kantoor)Graficus 115 IJ. F. C. I—Tramvogels I 9—3 IJ. F. C. nTelefonla I 23 V. E. W. H—IJ. F. C. IH 1—5

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7