Apropos HOCKEY. HANDBAL BILJARTEN Dagelijksche North State Prijsvraag GYMNASTIEK. KORFBAL. KAATSEN KRACHTSPORT HENCELEN COLF ZWEMMEN ROEIEN NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Westelijk le klasse. AmsterdamHaagsen Lyceum 51 Het GooiH.D.M. 02 TogoHilversum 13 H.O.C.~Bloemendaal 00 Oostelijke le klasse. P.W.Arnhem 53 WageningenZutfen (in Arnhem gesp.) 13 Deventer-Nijmegen 31 Promotie- HD.M. 2—Gooi 2 2_1 2e klasse: Haagsch LyceumKivieten 35 Delftsche Studenten-Togo 04 Dames Vriendschappelijk. Gooi IAmsterdam I 43 H. O. C.Bloemendaal (00) De eerste wedstrijd van Bloemendaal is onge twijfeld een succes geworden. Want om met tien man (Donk moest na een kwartier reeds uitvallen voor een blessure) de score blank te houden tegen een pittige ploeg als H.O.C., mag een goede prestatie genoemd worden. Bloemendaal had de volgende opstelling: Gunning, v. Eendenburg, v. Steenwijk, de Jong, André de la Porte, v. d. Stadt, Lake- man, Timmermans, Donk, Mr. Geyl en Jon ker. Ondanks hardnekkige geruchten, blijft Mr. Geyl dus toch nog spelen Van de bully af onderneemt H.O.C. een vinnigen aanval, die evenwel afgeslagen kan worden. Dan komt Bloemendaal goed los en bedreigt gevaarlijk den Haagschen doelman. Maar Tresling en v. d. Does laten zich niet passeeren. Bloemendaal krijgt dan ook slechts weinig kansen. In de tweede helft treedt H.O.C. sterker op. Maar de Bloemendaalsche verdediging is sterk, ondanks het gemis van Donk, voor wien nu André de le Porte uit de voorhoede is teruggeroepen. In laatste instantie redt ook Jonker eenige malen zeer goed. Het einde komt met een 00 gelijk spel. Een onverwacht goed en voor Bloemendaal hoopvol begin. Bloemendaal 2Victoria (20) Bloemendaal 2 heeft de entree in de promo tieklasse met een goede overwinning gevierd. Was de voorhoede wat beter geweest, dan was de score hooger opgeloopen. Nu was er nog wat onwennigheid, terwijl de goalgetter de Roos nog ontbrak. Toch gaat het spel vrijwel gelijk op, doch de Bloemendaalsche aanvallen zijn veel ge vaarlijker, omdat daar schutters zijn. Ook de Rotterdammers krijgen kansen, doch geen enkele wordt benut. Een kwarter voor rust breekt de Keyzer goed door en geeft aan Bloemendaal de leiding (10). In de tweede helft doet dezelfde speler het zelfde trucje nog eens en heeft weer succes (20) Ook de Rotterdammers blijven nu niet kansloos, doch wel schotloos. Het einde brengt een verdiende Bloemendaalsche zege. M. H. C.•AmsWr'am 3 (62) Het begin is weinig hoopvol. De gasten vallen fanatiek aan en slagen er in een 20 voorsprong te boeken. De desorganisatie in dc M.H.C.-verdediging en halflinie is groot. De halflinie herstelt zich het eerst, en daar mede wijkt het Amsterdamsche overwicht. Dc Musschen vallen steeds sterker aan en na een tweetal goals van Schmeink is de stand gelijk <22). Nog voor de rust slaagt Menger er in met een fraai diagonaal schot aan M.H.C. de leiding te geven. Na de rust neemt het Musschenoverwicht steeds toe. Brand zet dan een strafbully in een doelpunt om (4—2). De gasten blijken meer en meer u'torespeeld te zijn. zoodat de wedstrijd bijna uitsluitend op Amsterdamsche helft gesneeld wordt. Eerst slaagt Van Olphen er in. den stand op 52 te brengen waarna Hooft het halve dozijn volmaakt (62). Zoowel de overwinning, als ook de hooge score zullen den Musschen den noodigen moed voor de naaste toekomst geven. Hilvpveiim 3M. H. O. 2 (3O M.H.C. 2 heeft het m^en de snelle en tech nisch srocd soelende Hilversummers niet kun nen bolwerken, terwiil de Haarlemmers des ondanks op een goeden wedstrijd kunnen terugzien. De wedstriid is vriiwel geliikor><Taand met Hilversum als gevaarlijkste team. Eenige kansen laat M.H.C. onbenut voorbiigaan, ter wijl Hilversum u't een scrimmage weet te scoren (10). Door Pondman worden de par tijen dan weer op gelijken voet gebracht (1d, maar nog voor de rust slaagt Hilver sum er in uit een strafcorner de leiding te herkrijgen (21). Ook na de rust geeft M.H.C. uitstekend nartij, terwiil Hilversum er maar niet ln kan slagen de voorsorong te vergrooten. Eerst in de laatste nvnuten slaagt de thuisclub daar in. opnieuw door een uitstekend benutte strafcorner (3—1). Direct daarop is het tijd. De Uitslagen. Rapiditas I—Rapiditas II (dames) 6—2. Rapiditas I—Kracht en Vlugheid (heeren), INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 CL. per regel. voor electrische of andere fietsen. De fiets van Maandag j.l. [gewonnen door Lamb. A. M. v. Drunen, Behanger, Gasthuisstr. 6. 's-Bosch van Dinsdag j.l. door G. Velt- huizen, Congierge, Heerengracht 260, Am sterdam; van Woensdag j.l. door F. J. Trij- ber Jr., Oberkellner Hotel „Du Soleil", Zutphen. Eiken dag móet een fiets gewonnnen wor- met een kort antwoord. 34 fietsen werden reeds afgeleverd! Vraagt Uw sigaretten- winkelier volledige bijzonderheden. Competitie Ned. Biljartbond. De wedstrijden van de compel1 tie van den N. B. B. zijn reeds begonnen in Haarlem en Omstreken. Klasse In deze klasse niesde het pro gramma een ontmoeting tusschen H. B. C. en do Amsterdamsche K. E. T. S. De spelers uit de Spaarnestad hebben zich damer gewerd. De Amsterdammers moesten me? een verlies van 0 tegen 4 huiswaarts keeren. Klasse D. De Korenbeurs beet ook geducht van zich af tegen de bezoekers van „Roozen- daal" uit Overveen. Ook deze match eindigde voor de gast- hocren met 40. Klasse F. Er werden in deze afdeeling drie wedstrijden geleverd. Te Velsen-Noord kwa men van Excelsior de beide teams tegen el kaar uit. De spelers van het eerste wisten een flinke 3—1 overwinning te behalen. Verder had er een ontmoeting plaats tus schen D. E. S. en het viertal van Haarlem- Noord. De uitslag werd 2 tegen 2. Op denzelfden avond had er een ontmoe ting plaats tusschen De Korenbeurs en Vrien denkring met een 2—2 uitslag. Klasse G. De kamp tusschen Vondel II en Vriendenkring werd door laatstgenoemde met 3—1 gewonnen. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Voor 't eerst werden de nieuwe vaardig heidsproeven K. N. G. V. in den Kennemer Turnkring afgenomen. In den Kennemer Turnkring hadden zich voor de vaardigheidsproeven alleen heeren aangemeld en wel van Bato, allen uitsluitend voor diploma C (gymnastiek) 2e graad. De proeven werden beoordeeld door de heeren J. J. van Doorn en B. J. Wieland Los, leden der T. C. van den K. T. K. Als onderdeelen golden: een vrije oefening een paardsprong breedte, een paardsprong lengte, en oefeningen aan hoogrek, hoog- brug, paard en ringen (stil en zwaai). De oefeningen waren vrij zwaar. Bato had zich evenwel met zorg voorbereid, wat niet kon wognemen, dat drie turners onvoldoendes kregen en dus zakten. De geslaagden zijn: Jac. Hoogstraten, Jan Hoogstraten en W. J. van Houten, die allen in groote veelzijdig heid keurig werk lieten zien. Kracht en Vriendschap. Bij de te Alkmaar gehouden vaardigheids proeven, uitgaande van het Ned. Chr. Gym- nastiek-Verbond, slaagden van de Christ. Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vriend schap" te Haarlem Mej. G. Kuneman 1ste graad; Mej. E. K. Ligtenberg en de heer P. Meinsma 2e graad. NED. KORFBALBOND Overzicht. Niettegenstaande het minder goede korf- baliweer, konden toch de meeste wedstrijden doorgang vinden. Animo leed een groote nederlaag tegen Concordia, dat met 8—0 won, waarvan o.i. een zevental gedekte wor pen Oosterkwartier deed goed werk en won op eigen veld met 5—3 van Sportief II. Bravo! Haarlem herstelde zich en behaaflde haar eerste overwinning door Kattenburg met 32 te overwinnen. S. V. te Santpoort wist tegen D. E. D. een gelijk spel 00 te verkrijgen. s. v. 1—D. E. D. (0—0) De thuis-verdediging heeft weten stand te houden en heeft zich dusdanig van haar taak gekweten, dat de gasten niet veel gelegenheid kregen om flinke schoten te lossen. D. E. D. had wel eens pech met schieten, haar veldwerk was heel goed te noemen, maar de thuisclub heeft zich gedurende an derhalf uur geheel gegeven, waardoor het ge lijke spel werd verkregen. S. V. n verloor van Kennemers met 1—2. S. V. III, dat 2 dames miste en van wie een een ongeluk kreeg, verloor met 1—0 van Haarlem III. Oosterkwartier III wist S. V. V. de H. D. laatste minuten te slaan met 2—1. District VAdvendo (30) Het begin geeft een gelijk opgaanden strijd. Na vergeefsche aanvallen aan beide zijden, komt Advendo geleidelijk wat in de meerder heid. Het spel wordt goed open gehouden, doch het schieten brengt geen succes. Ein delijk weet dan het middenvak der gasthee- ren het spel te verplaatsen; we krijgen dan en periode waarin District V het meest in den aanval is. Zonder dat een der partijen weet te doel punten breekt rust aan. Ook na de hervatting is de thuisclub het meest in den aanval. De druk op het Advendo- doel wordt te zwaar; het duurt dan ook niet lang of de District V weet te doelpunten. (10) Het Advendo-middenvak kan er nog steeds niet- Inkomen, zoodat slechts ee"n enkele maal de bal naar haar aanval verhuist. De gastheeren weten dan ook hun meerder heid in een tweede doelpunt uit te drukken. De vakverwisseling brengt dan een einde aan het overwicht der thuisclub. Advendo valt nu verwoed aan om den achterstand in te halen. Het juiste schot wil echter niet ko men. Aan den anderen kant weet District V uit een onverwachte doorbraak den stand op 30 te brengen. Zonder dat Advendo heeft weten te doelpunten, komt het einde. HaarlemKattenburg (32) Haarlem kifst wind mee als scheids rechter Kor ver de partijen binnen de lijnen blaast. Direct na de uitworp word een flink tempo ingezet. De aanvallen zijn beurtelings aan het woord. Haarlem heeft het eerst suc ces door mej. Rosse, als deze geheel vrij voor den paal staat. Het Haarlemsche mid denvak werkt hard en zet voortdurend den aanval aan het werk. De verdediging weet voorloopig doelpunten te voorkomen. Acht minuten vóór rust wordt gestaakt voor een regenbui. Na de rust wordt eerst acht mi nuten in dezelfde opstelling gespeeld, in welken tijd Van der Velden den voorsprong met een zuiver schot weet te vergrooten. Hierna wordt gewisseld. Het. weer is er niet beter op geworden. Baay brengt den stand op 30. waarna Kattenburg het eerste tegen punt scoort. Kattenburg weet vijf minuten vóór het einde den achterstand te verkleinen (3—2). Oosterkwartier 1Sportief 2 (53) Oosterkwartier zette er al dadelijk een flink tempo in; alle vakken waren goed op dreef. Na tien minuten had een Oosterkwart ier speler succes, direct gevolgd door een snel len aanval van Sportief, die in een goed doel punt eindigde (1—1). Nog vóór rust wist Oosterkwartier de leiding te vergrooten. alweer direct gevolgd door een doelpunt van Sportief, zoodat rust inging met gelijken stand. Na rust werd onder een malsch regen buitje de wedstrijd weer begonnen. De par tijen wogen aanvankelijk goed tegen elkaar op, totdat Oosterkwartier weer meer in den aanval kwam. De stand werd met goede schoten opgevoerd tot 42. Na vakwisseling kwam Sportief weer ge ducht opzetten; met een goeden bal werd de achterstand verkleind (43), waarna een Oosterkwartierspeler aan alle onzekerheid een einde maakte door er 5—3 van te maken. Om het Kampioenschap van Nederland. Uit St Jacobi Parochie: Zondag heeft alhier de kaatswedstrijd om het kampioenschap van Nederland plaats gehad. Het kampioenschap werd behaald door de afdeeling „Het Noorden", met vier gewonnen partijen en 226 punten.; 2. Ber- likum 3 gewonnen partijen, 218 punten; 3. Harlingen 1 gewonnen partij, 218 punten; 4. Beetgumer Molen, 1 gewonnen partij 196 punten. 5. Leeuwarden 1 gewonnen partij 178 punten. Wedstrijden te Amsterdam. Door de A. A. C. „D. O. K." te Amsterdam werden wedstrijden georganiseerd om het kampioenschap van Noord-Holland. C. G. Tabak, D. O. K. Beverwijk verbeter de in de afdeeling lichtgewicht het Neder- landsch record tweehandig trekken en bracht dit op 95 K.G. De Haarlemsche athleten Kruijer, J. v. d. Burg en A. G. Scheffer behaalde in hun af deeling het kampioenschap. In het bijzonder valt hier de prestatie te respectéeren van v. d. Burg die door verblijf in Indië de gewichthefsport van 1926 tot Januari 1932 niet meer kon beoefenen. 2e prijs P. Bogerd H.K.V. Drukken Trekken Stooten Kampioen K. Rooijmans „D. O. K." Beverwijk 60 1/2 60 75 2e Afd. Vedergewicht: Haarlem 60 60 75 3e H. Groeneveld D. O. K. Beverwijk 57 1/2 57 1/2 77 1/2 2e Afd. Lichtgewicht: Kampioen J. Bakker D. O. K., Beverwijk 65 671/2 90 2e prijs H. Boersen S. S. S. Alkmaar 671/2 65 85 3e prijs Achilles, Wormer- veer (Boonstra) 65 67 1/2 82 1/2 2e Afd. Midden A gewicht: Kampioen J. Wanders D. O. K. Amsterdam 70 72 1/2 90 2e prijs P. Kiel „Achilles" Worveer 671/2 72 1/2 92 1/2 3e prijs Stroo „Hercules Amsterdam 65 70 971/2 2e Afd. Midden B gewicht Kampioen: P. Kruijer „H. K. V." Haarlem 75 70 921/2 2e prijs J. Dorlandt „H. K. V. „Haarlem" 70 671/2 971/2 3e prijs S. Frank „K. D. O." z Amsterdam 671/2 70 97 1/2 2e Afd. zwaargewicht 3e prijs G. v. End. „Sandow" Zaandam 72 1/2 70 92 1/2 Ie Afd. Vedergewicht: Kampioen: B. Hensen „D. O. K" Amsterdam 65 671/2 90 2e prijs: P. ten Wolde, „Sandow" Zaandam 621/2 70 92 1/2 3e prijs: J. Velleman D.O.K. Amsterdam 60 70 87 1/2 le Afd. Lichtgewicht: Kampioen: C. G. Tabak, D.O.K., Beverwijk 771/2 90 115 2e prijs: G. C. Roos, D.O.K. Amsterdam 80 85 110 le Afd. Midden A gewicht: Kampioen: J. v. d. Burg, H.K.V., Haarlem 82 1/2 87 1/2 105 2e prijs: C. de Jong, H.K.V.Haarlem 75 77 1/2 100 le Afd. Midden B gewicht: Kampioen A. G. Scheffer, H.K.V. Haarlem 90 85 110 le Afd. Zwaargewicht; Kampioen: A. Burger D.O.K., Beverwijk. 92 1/2 87 1/2 120 2e prijs: G. Doll, D.O.K., Amsterdam 92 1/2 87 1/2 115 3e prijs: C. Vesïes D.O.K., Beverwijk 80 32 1/2 110 De Dageraad. Zondag hield ,JDe Dageraad" een onder- lingen wedstrijd in de Ringvaart op baars. Er werd -drie uur gehengeld. De vangst was gunstig. De leiding berustte bij den heer J. van Zon. Na afloop ging men naar het clubhuis van den heer J. L. Uitendaal aan de Botermarkt, waar door den voorzitter B. Larsson de prijzen werden uitgereikt. le prijs G. Kraaijer, 2e P. van Woer- kom. 3. P. Breeuwer. 4. Warmerdam, 5. M. Koedijker, 6. B. Larsson, 7. P Jansen, 8. Chr. Schikiman, 9. C. A. Larsson, 10. J. Westerman, 11. J. van Zon, controleur. P. van Woerkom won een draagmedaille als „held van den dag". Maandelijksche wedstrijd. Zateddag en Zondag werd op de banen van de Kennemer Golf Club te Zandvoort de maandelijksche wedstrijd gespeeld, waaraan door 34 spelers werd deelgenomen. De beker voor de dames werd gewonnen door mevrouw Bangert 2 down. De eerste prijs voor de heeren won E. Lefèbre met 1 down. Mej. M. Lemberg met 4 down legde beslag op den tweeden prijs. Om den Koolhoven-beker. Zondag had op de banen van de Kenne mer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd plaats om den Wisselbeker, uitge loofd door wijlen den heer A. Koolhoven. 18 holes handicap tegen bogey. Deze wedstrijd was open voor leden met 19 handicap en hooger. Eigenaar wordt diegene die den beker tweemaal wint. In 1931 won mevrouw Nielsen. Thans werd winnaar F. C. Nurse met all square. Tweede was mej. E. Veltman met 1 down. Mannelijke gezonde sport. Een instelling in Japan heeft aan de overheid in dat eilandenrijk vergunning ge vraagd om over te gaan tot de organisatie van hondengevechten met het doel. Japan aantrekkelijker te maken voor touristen. Oost is Oost en West is West en nooit zullen de beiden elkaar ontmoeten, zei Kipling zeer terecht. Gevechten tusschen honden zouden hier te lande en in geheel Europa trouwens, niet alleen door de overheid verboden worden, maar zij zouden al bitter weinig publiek trek ken. Er is echter meer over dit Japansche plan •te zeggen. Ten eerste het omschreven doei om meer toeristen te trekken. Dit is huiche larij van de meest krasse soort. Toeristen zullen in Japan geishas en kersenbloesem zoeken, maar de hondengevechten zeker ver mijden. De Japansche aap komt trouwens even uit de mouw als de hondenvechterij in de aan vraag om vergunning wordt- beschreven, als „een zeer gezonde, mannelijke sport". Sma ken verschillen ongetwijfeld nog steeds. Maar er is nog meer en dat doet wel de deur dicht. De instelling die het nobel doel nastreeft, luistert naar den schoonen naam van „Het óenootschap van Hondenliefhebbers in Ja pan". De hemel beware mij voor mijn vrien den. zal de Japansche hond 'kunnen zeggen en wij, diie de honden werkelijk liefhebben, kunnen slechts hopen, dat er van deze hypo critische opzet niets terechtkomt. Natuurlijke oorzaak. Het gaat met de auto-ongelukken helaas van kwaad tot erger. In een Engelsoh blad vonden wij dezer dagen een overigens wel wat luguber grapje, dat hiervan een beeld geeft. Iemand die een voetbalwedstrijd bezocht had, stak na afloop, zonder goed uit te kijken de straat over en werd door een autobus met supporters verpletterd. De lijkschouwer gaf later zijn oordeel als: Dood door natuurlijke oorzaak Renner en publiek. In het Fransche blad Miroir des Sports geeft de wereldkampioen achter groote moto ren Paillard een beschrijving van zijn emoties tijdens de wereldkampioenschappen te Rome. Als hij vertelt, hoe hij aan den start ver scheen voor het rijden van zijn serie, be geeft hij zich in een beschouwing over de geringe publieke belangstelling voor dit groote gebeuren. Aldus: de toeschouwers die in grooten getale naar de wielerbanen stroomen, om een belangrijken wedstrijd te zien, weten niet, hoeveel vreugde zij hiermede de ren ners bezorgen. De renner houdt van de men- schen massa, hij heeft- haar noodig en er ds geen betere aansporing voor hem dan een golvende zee van hoofden, het rumoer van aanmoedigingskreten, toejuichingen, ja zelfs gefluit. Een stadion zonder publiek is als een gezicht zonder uitdrukking, een plant zonder vrucht, een bloem zonder geur, een stroom zonder water. Wanneer de wedstrijden om het wereldkampioenschap niet meer strijd te zien gaven en in het algemeen wednig op windend waren, is dit zeker niet in de laatste plaats een gevolg van het feit, dat er slechts een handjevol publiek was. Zoo zegt Paillard. Hij zegt het vdext en over tuigend. bloemrijk en poëtisch zelfs hier en daar. Maar een week na die zelfde wereldkam pioenschappen read diezelfde Paillard te Am sterdam de revanche tegen dezelfde concur renten (behalve Lacquehay). Toen was ons stadion eivol met een 30.000 mensohen, waar bij ongetwijfeld vele honderden, die nog nooit een wielerwedstrijd hadden gezien en dus gewonnen moesten worden. De golven de zee van hoofden was er. met de aanmoedi gingskreten en de toejuichingen. Alleen het gefluit ontbrak en dat is misschien jammer, want Paillard en zijn tegenstanders ver dienden wel zooiets, want nooit is in het Amsterdamsche Stadion een wladstrijd ge reden, waarin zoo weinig strijd werd gegeven die zoo vervelend was en waarin de ren ners zoo iedere aansporing negeerden. Of is Paillard alleen gevoelig voor een gol vende zee van Fransche hoofden? Publiek en renner. De wereldkampioen op den weg Alfredo Binda as door de Italiaansche Wielerfederatie voor drie maanden geschorst omdat hij in een wedstrijd te Parijs zijn kansen niet met voldoende vuur verdedigd had. Er valt niet ■te spotten met Italiaansche sportfederaties. Binda verdedigt zich tegen deze aantij ging met de verklaring dat de wedstrijd om den wereldtitel van enkele dagen tevoren hem nog teveel in de beenen zat. (U weet wel, toen die dëkselsche Hollanders hem het vuur zoo na aan de schenen legden). Deze kwestie kunnen wij den renner echter ge voeglijk met zijn federatie laten uitvech ten. Een feit is, dat Binda bij dien gewraakten. wedstrijd te Parijs door het publiek onbarm hartig werd uitgefloten. Een week later toen zijn schorsing bekend was, maar nog niet van kracht, reed Binda weer te Parijs en op dezelfde baan. Toen hij bij deze gelegen heid aan den start verscheen, kreeg hij een ware ovatie, als betuiging van medegevoel vanwege zijn schorsing, van datzelfde pu bliek dat hem om denzelfden reden, als die tot zijn schorsing geleid had. een week eerder had uitgefloten. Waarmee ik maar wil zeggen, dat het spor tieve publiek soms ook moeilijk te begrijpen is. De eenige verklaring kan zijn, dat het zich bewust was van zijn schuld aan de schorsing. Want er is niets, dat een Italiaan zoo opwindt als het feit, dat een landgenoot in den vreemde wordt gehoond. Arme Bin da. Sportieve bescheidenheid. Hongarije's beroemdste voetballer George Orth is. na een afwezigheid van vier jaar als oefenmeester in Zuid-Amerika, weer te Boedapest teruggekeerd en de voetballiefheb bers in de Hongaarsche hoofdstad zijn dol van vreugde, want Orth is een soort van nationale held. Hij is zeer zeker een speler van zeer bij-» zondere kwaliteiten en men herinnert zich in Boedapest, dat hij jaren geleden bijna in zijri eentje aansprakelijk was voor de 90 over winning die het Hongaarsche elftal toen op het Oostenrijksche behaalde. Toen was Ortli de afgod van Boedapest. Na den wedstrijd wilde men hem met alle geweld huldigen] maar 'hiervan moest Orth niets hebben. Hij wilde zich verbergen en koos daartoe al een zeer ongewonen weg. Wegens een duelkwestie moest hij nog een dag gevangenisstraf uit zitten en nu rende hij van het voetbalveld regelrecht naar de gevangenis met t verzoek hem daartoe onmiddellijk in de gelegenheid! te stellen. Daar was hij veilig tot de eerste opwinding geluiwd was. Motie van „De Delft". In een vergadering van de Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft" is de volgende motie aangenomen: De Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft", bijeen in buitengewone algemeene ledenvergadering op 25 September 1932 in hotel Royal te Haarlem, overwegende dat: De Nederlandsche Zwembond in te groote mate het karakter draagt van Wedstrijd- bond; Dat juist te groote opvoering van dit wed- strijdwezen de vriendschappelijke verhou dingen der vereenigingen onderling in vele opzichten niet ten goede komt; Dat één en ander niet in het kader van de Haarlemsche Zwemvereeniging De Delft past; besluit het bestuur op te dragen, die maat regelen te treffen, dat de H.Z.V. De Delft met ingang van het hondsjaar 1933 geen deel meer zal uitmaken van den Ned. Zwem bond". Tot zoover de motie. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging heeft met ingang van 1 Januari 1933 als lid van den N.Z.B. bedankt. SCHOLIEREN STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—AMSTERDAM. Zondag 9 October a.s. des middags twee uur wordt er in Stoop's Bad een stedenwedstrijd gehouden tusschen de scholieren van H.B.S., Gymnasia en Lycea uit Amsterdam en Haar lem, waarbij als speciale bijzonderheid ver meld kan worden, dat deze kamp geheel en al door de scholieren zelf georganiseerd is, die daartoe reeds eenige maanden geleden het hitiatief namen. De Haarlemsche Zwembond, die dergelijke plannen altijd zeer gaarne steunt en zelf aanmoedigt, heeft zich dan ook niet onbetuigd gelaten en heeft voor dezen wedstrijd een fraaien wisselbeker beschikbaar gesteld, die de ,A.mstel-Spaarne-beker" genoemd zal worden. Verder zal de bond de jongelui bij de sa menstelling van het wedstrijdprogramma be hulpzaam zijn. Dit zal bestaan uit baanwed- strijden, estafettes, schoonspringen en water polo, terwijl de Haarlemsche Zwembond hier aan vermoedelijk nog eenige van haar eigen kampioenschappen ter aanvulling zal toevoe gen. Het geheel belooft dus zeer attractioneel te worden. Mej. Overslor^t wint in Kopenhagen. Uit Kopenhagen wordt aan „De Crt." ge seind: Bij de Zondag alhier gehouden zwem wedstrijden waaraan de Nederlandsche da mes Oversloot en Kastein medededen werd mej. Oversloot op de 400 M. vrije slag eerste in 6 minuten 2.4 sec.. Mej. Kastein plaatste zich derde op de 200 M. schoolslag in den tijd. van. 3 min. 3.4 sec. Comité voor wKerry-wedstrijden. Lange-afstandswedstrijcL Het comité voor Wherrywedstrijden heeft Zondag zijn laatsten wedstrijd van het sei zoen gehouden. Voor dezen „langen-afstand- roeiwedstrïjd" AbcoudeAmsterdam was in geschreven met 17 wheiries, welke alle aan dën start verschenen. De in de verschillende klassen gemaakte tijden moeten naar aan leiding van de ongunstige weersomstandighe den zeer goed worden genoemd. De uitslagen luiden: Klasse 1 (Twee persoons outrigged wher ries) om den „Hoop"-beker: Eerste prijs Ju bilee, (De Hoop), in 1 uur 4 min. 37 sec. Tweede prijs: „v. d. Kous" (Poseidon) in I uur 6 min. 37 sec. 3 Najade (Willem m); 4. Bob Ferman (De Amstel); 5. Karekiet (Spaarne) H. Meijer, G. N. Cieremans en J. Roukema (st.) in 1 uur 12 min. 50 sec. Klasse II (twee persoons inrigged wherries)' om den „Ellerkamp-beker": Eerste prijs: Zambesi (De Hoop) in 1 uur 14 min. 52 sec. Tweede prijs Waterlander (Willem III) in 1 uur 15 min. 51 sec. 3. Willem Huyser (Willem III), 4. Prinses Juliana (De Hoop), 5. Regentes (Willem III) 6. Li Hung Tschang (Poseidon) 7. 1924 I (Am- stel) 1 uur 26 mm. 8 sec. Klasse UI (Een persoons outrigged wher ries): Eerste prijs: Halve Eeuw (Willem III) in 1 uur 11 min. 22 sec.; tweede prijs: Blue Skies (Nautilus) in 1 uur 15 min. 44 sec.; 3. de Zwaan (De Hoop); 4. Snip (Spaarne) met H. Cox en mej. S. Spier (st.) en 5. G. D. v. d. Rijn (Poseidon) in 1 uur 24 min. 53 sec. Ned. Arbeiders-Sportbond. Het eerste lustrum van de afdeeling Haarlem. Een officieele receptie had plaats ter eere van het vijfjarig bestaan van de afdeeling Haarlem van den Ned. Arbeiders-Spotrtbond Bij deze gelegenheid werd tevens een geheel nieuw clubhuis geopend, dat er keurig uit ziet. Twee ruime kleedlokalen met waschge- legenheid, toilet en buffet werden door eigen leden en werkioozen gebouwd, zoodat alleen geld voor het benoodigde materiaal bijeen gebracht moest worden. Er hing in een der kleedkamers een oorkonde, waarop vermeld stonden de verschillende organisaties, die hiervoor een zeker bedrag gestort hadnen. Na het openingswoord van den voorzitter, die dank bracht aan allen, die hiertoe had den meegewerkt, kwamen verschillende zus terverenigingen door hun afgevaardigden hun felicitaties aanbieden. Eenige van hen boden tevens herinneringen aan. zooals schilderijen enz. Onder de verschillende spre kers waren wethouder Mr. J. Gerritsz en de heer C. van der Winden, voorzitter van den Haarl Bestuurdersbond. Nadat de voorzitter alle aanwezigen dank bracht voor de betoonde hulde, werden de hand-, voetbal- en korfbalwedstrijden weer voortgezet. j

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8