UIT HET BUITENLAND. Wanhoopspsychose van een worstelend volk HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG TWEEDE BLAD. 4 OCTOBER 1932 De economische wereldconferentie in Januari te Londen bijeen? Japan za! het rapport Lytton afwijzen. Regeering acht niettemin onderhandelingen over Mandsjoerije op de basis van dit rapport mogelijk. China niet gerust gesteld volgens den premier. MacNeill, gouverneur-generaal van Ierland, afgetreden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Lord Lytton. Naar van welingelichte zijde wordt ver nomen, zal de Japansche regeering hij de in November a.s. te houden .bespreking van den Volkenbondsraad over het rapport der Commissie-Lytiton, de in dit rapport gedane voorstellen als onaanvaardbaar afwijzen. Zij is slechts bereid de hoofdstukken I en n van het rapport te aanvaarden waarin de in Mandsjoerije heerschende anarchistische toe standen, waarop Japan zelf herhaaldelijk heeft gewezen, in details geschetst worden. Zij zal echter in vollen omvang 'haar huidig standpunt ten aanzien van de nieuwe Mandsjoerijsche republiek Mandsjoekwo, •handhaven, en de opvatting verdedigen, dat zij aan de tot standkoming van dezen sltaat geen deel heeft gehad. De dn hoofdstuk IX gestelde voorwaarden voor de oplossing van de Mandsjoerijsche kwestie en de practasche voorstellen, worden eveneens door de Japan sche regeering afgewezen. Zij beroept zien daarbij op punt 10 van de in hoofdstuk IX gestelde voorwaarden. Volgens welk punit de 'beslissende voorvaarde voor een bevredigende regeling een sterke centrale regeering in China is. Volgens Japansche opvatting be staat op het oogenblik zulk een regeering In China niet. Niettemin is men in Japansche kringen van meening, dat op de basis van het Lytton-rapport onderhandelingen over dé re geling der Mandsjoerijsche 'kwestie mogelijk zijn, aangezien in het rapport zelf met nadruk wordt gewezen op de beteekenis van het document, ook dn geval dat Mandsjoekwo door Japan wordt erkend. De Chineesche premier Wangsinwei heeft verklaard dat het rapport der commissie- Lytton de Chineesche openbare meening niet gerust kan stellen. De Chineesche regeering heeft nog niet de hoop opgegeven, dat de Volkenbond ten gunste van de Chineesche belangen zal interveniëeren .Zij moet thans vaststellen dat de politieke toestand in het Verre Oosten zich in de afgeloopen drie da gen ten ongunste van Japan heeft gewijzigd. De opstanden in Mandsjoerije bewijzen dat de wil van het Chineesche Volk zich te be vrijden niet gebroken is. Op deze wijze, aldus Wangsinwei, zou de kwestie sneller kunnen worden opgelost dan door bemiddeling van den Volkenbond. In een brief aan den president van de Chineesche Republiek verklaart generaal Ma dat hij zich verbonden acht-,, met de Chi neesche Centrale regeering en dat hij steeds zal strijden voor de bevrijding van Mandsjoe rije. De door den Volkenbondsraad samenge stelde commissie van Advies voor de bijeen roeping van de Economische Wereldconfe rentie is Maandag onder voorzitterschap van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, bijeengekomen. Tot de commissie behooren vertegenwoordigers van België, Duitschland, Frankrijk, Italië, Japan, Noorwegen en de Vereenigde Staten. Na onderhandelingen, welke eenige uren duurden besloot de commissie de Economi sche Wereldconferentie tegen begin Januari a.s. te Londen bijeen te roepen. Overeenge komen werd, dat tijdens de buitengewone Assemblée in November de raadscommissie opnieuw zal bijeenkomen, ten einde den defi nitieven datum vast te stellen De commissie van deskundigen is per 31 October te Genève bijeengekomen. Zij zal het geheele program van de a.s. economische wereldconferentie opstellen en voorts alle zakelijke voorbereidingen treffen. Zij heeft besloten behalve de reeds tot de économische wereldconferentie uitgenoodig- de staten-leden van den Volkenbond en de Vereenigde Staten de volgende landen uit te noodigen zich te doen vertegenwoordigen: Afghanistan, Brazilië, Costa Rica, Dantzig, Egypte, Ecuador, Herschas, IJsland en Sovjet Rusland. De gouverneur-generaal van Ierland, James MacNeill, is wege'ns meeningsverschillen met den Ierschen premier, De Valera, afgetreden. Mac Neill heeft een bezoek gebracht aan den Engelschen koning. Officieel wordt medegedeeld dat de koning overeenkomstig het verzoek van De Valera de ontslagaanvrage van Mac Neill heeft aan vaard. De werkzaamheden van den gouverneur- generaal zullen, naar voorts wordt medege deeld, worden overgenomen door een uit drie rechters bestaande commissie en wel tot een „eventueelen" opvolger zal zijn gevonden. Naar uit Dublin wordt gemeld, zou het per soneel in dienst van den gouverneur-generaal reeds zijn ontslagen. De bladen wijzen op den wensch van De Valera de functie van gouverneur-generaal met. zijn eigen ambt te vereenLgen. Zooals bekend heeft Mac Neill zich eenige maanden geleden er over beklaagd dat twee Iersche ministers bij een avondfeest op het Fransche consulaat te Dublin het gebouw os tentatief verlieten, toen hij, Mac Neill, aan kwam. Deze en dergelijke voorvallen hebben aan leiding gegeven tot een uitvoerige correspon dentie tusschen den gouverneur en De Valera Indertijd heeft Mac Neill tegen den uitdruk- kelijken wensch van De Valera in de corres pondentie gepubliceerd. Genève. Irak tot den Volkenbond toegetreden. De plenaire Volkenbondsvergadering heeft met algemeene stemmen het Koninkrijk Irak als permanent lid tot den Volkenbond toege laten, Hiermede houdt voor de eerste maal sedert het bestaan van den Volkenbond het bestaan van een mandaatgebied op. Echter doen in sommige kringen geruchten de ronde, dat ook na de opneming in den Volken bond en het verdwijnen van het Engelsche mandaat, Irak nog niet- als volledig onafhan kelijk kan worden beschouwd. De officieele zitting waarin de toetreding van Irak geschiedde, is draadloos naar Bag dad uitgezonden. De plenaire zitting van de Volkenbonds- Assemblée besloot tevens bij geheime hoof delijke stemming met 41 tegen 6 stemmen en vier onthoudingen, dat Polen het recht zal hebben om zich wederom herkiesbaar te stel len voor den Volkenbondsraad. Nog geen opvolger van Drummond benoemd. In een streng geheime zitting heeft de Volkenbondsraad Maandag beraadslaagd over de benoeming van een nieuwen Volkenbonds- commissiaris voor Dantzig en betreffende den datum van benoeming van een nieuwen secretaris-generaal van den Volkenbond. Beide kwesties werd tot later orde uitge steld. Hvnfscïiland. Von Neurath Weigert voor Rijksdagcommissie te verschijnen. Frick, de voorzitter van de commissie voor buitenlandsche zaken heeft de commissie 11 October bijeengeroepen. Op een schriftelijke vraag aan minister Von Neurath of de regee ring. wegens den moeilijken politieken toe stand, met de commissie in verbinding wil treden, heeft de minister geantwoord dat hij het nut van een dergelijke bespreking niet wilde ontkennen, maar desniettemin niet kon komen zoolang de algemeene vraag van de deelneming der regeering aan de beraadsla gingen der commissies niet nader is geregeld. Aanzienlijk verlies voor Hitler bij gemeenteraadsverkiezing. In het Oost-Pruisische stadje Stallupönnen hadden herverkiezingen plaats voor den ge meenteraad. De uitslag geeft een eigenaardig beëld vergeleken met de resultaten der jong ste Rijksdagrerkiezingen. De nationaal-socia listen behaalden 1262 stemmen tegen 2199 bij de jongste rïjksdagverkiezingen Voor de an dere partijen waren deze cijfers: Economische lijst (Duitsch-nationalen, Volkspartij en Econ. partij) 653 (382), sociaal-democraten 200 (482) en communisten 620 (503). Rusland. Stalin's beleid door de Executieve goedgekeurd. Stalin. De plenaire vergadering van de Centrale Executieve der Communistische partij der Sovjet Unie heeft kennis genomen van de rapporten betreffende den binnen- en bui- tenlandschen politieken toestand, welke wer den uitgebracht door Stalin, en het vertrou wen in Stalin uitgesproken. De Centrale Executieve zal over zekere voorgenomen mutaties bij den diplomatieken dienst beraadslagen. Daartoe behoort een wij ziging op de ambassade te Londen, zoomede in de leiding van de GePeoe. Spanje. Macia premier van de Catalaansche regeering. Naar Reuter uit Barcelona meldt is kolonel Macia, de bekende Catalaansche leider, minister-president en minister voor den landbouw geworden in de nieuwe Catalaan sche regeering. Mexico. President Rodriguez dreigt met sluiting der Katholieke kerken. President Rodriguez heeft, volgens Reuter medegedeeld, dat als de Roomsch Katholieke Kerk volhardt bij haar houding, zooals die tot uiting komt in de encycliek van 30 Sep tember, geen enkele Roomsch-Katholieke kerk meer voor godsdienstige doeleinden zal mogen worden gebruikt. De encycliek vergeleek de behandeling der Roomsch - Katholieken in Mexico met die in Rusland en protesteerde 'tegen het verbod van gods dienstonderwijs qp de school, terwijl er bij de geloovigen op werd aangedrongen een katho lieke actie te organiseeren en te ontwikke len. Inzake de verklaring van president Rodri guez naar aanleiding van de jongste pause lijke encycliek, wordt nog nader verno men, dat hij van plan is de katholieke kerken te gaan gebruiken voor verkoopplaatsen der werkledencoöperaties. CMma. Hevige gevechten om T sitsikar. De Chineesche vrijscharen in Noord- Mandsjoerije hebben onder leiding van gene raal Li Hai Tsjang een aanval op Tsitsikar gedaan. De Chineezen zijn teruggeslagen. Volgens mededeelingen uit Japansche bron zouden zij 300 dooden op het slagveld hebben achtergelaten. Een aanval van generaal Lis op Angantsji is eveneens mislukt. Ook in Zuid-Mandsjoerije, in de omgeving van de Chineesche grens, worden thans he vige gevechten geleverd tusschen Chineezen en troepen van de Mandsjoerijsche regeering. Japansche troepen hebben ingegrepen, ten einde de vijandelijkheden te doen staken. Het schijnt dat de Japanners een neutrale zone willen voorstellen. BESLAGLEGGING BIJ CIRCUS HAGENBECK. het bedrijf niet meer te redden? ROME, 3 October (V.D.) Uit Cassania (op Sicilië) wordt gemeld, dat in het circus Hagenbeek beslag is gelegd op 24 beren, vier leeuwen, drie tijgers en vier olifanten. Een en ander ten gevolge van de in de laatste maanden tot een groot bedrag opgeloopen schulden. Met deze beslaglegging, die is aangevraagd door een employé van het circus die belangrijke vorderingen op de directie had, verdwijnt de laatste mogelijkheid het bedrijf gaande te houden. De vereeniging tot bescherming van dieren ter plaatse heeft zich met de voedering van de dieren voor- loopig belast. AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. vijf dooden 17 gewonden. BOEKAREST. 3 October (Reuter) Op een onbewaakte overweg is een autobus met ar beiders door een trein gegrepen. Vijf hunner werden op slag gedood en zeventien zwaar gewond. GROOTE BRAND OP SCHEEPS WERF BIJ TOULON. schade van vele millioenen francs. PARIJS. 3 Oct. (V.D.) Gisteravond laat is pp de scheepswerf van de Société des For ges et Cantières te Seyne-sur-Mer, in de on middellijke nabiiheid van de Middellandsche zeehaven Toulon, een reusachtige brand uitgebroken, die zich met groote snelheid uitbreidde. Op de werf liggen verschillende groote schepen in aanbouw en hoewel de brandweer op volle sterkte uitrukte, bleek het haar al spoedig dat zij 't vuur niet meester zou kun nen worden: aan de prefectuur van Toulon werd om versterking gevraagd. Terstond rukte een groote brandweermacht uit Toulon naar Seyne-sur-Mer uit. Vanmorgen vroeg was men den brand nog niet geheel meester doch verdere uitbreiding naar de nabij gelegen werf was voorkomen. Gevaar voor de nog niet door het vuur aan getaste schepen bestond, toen niet meer. Ech ter is ook het marine-reservedepot bijna geheel vernield. De aangerichte schade wordt geschat op verscheidene millioenen francs. DRIE SCHEPEN IN DE BOTNISCHE GOLF VERGAAN. bemanning der ceorgios met moeite gered Van de drie in de Botnische Golf gestrande stoomschepen, waarvan het Finsche s.s. „El sie" naar gemeld reeds gezonken was, is thans ook het Zweedsche schip „Start." ge zonken. Men verkeerde in groote bezorgdheid omtrent het lot van de dertig schipbreuke lingen van het Grieksche stoomschip „Geor- gios". maar tegen den middag is het evenwel gelukt met een reddingboot het wrak te na deren en met groote moeite 16 leden van de bemanning te redden. Veertien personen be vinden zich nog aan boord van het schip, dat bijna doormidden is gebroken. Volgens een nader V. D.-bericht is ook het Grieksche stoomschip „Georgios" Maandag middag gezonken. Op het laatste oogenblik is het nog gelukt de veertien leden der beman ning die zich nog aan boord bevonden te red den. De schipbreukelingen moesten in zee springen, daar de reddingsboot het wrak niet kon naderen. Enkele oogenblikken nadat de laatste matroos was opgepikt, is het schip gezonken. i KASLOOPER OVERVALLEN. Königsberg, 3 October (Wolff-bureau) Vier gemaskerde roovers hebben een kas- looper overvallen en van 12.500 M. beroofd. Zonder herkend te zijn wisten de bandieten te vluchten. Duitsche contlngenteeringsmaatregelen. Het kabinet-Von Papen heeft andermaal gesproken en uit zijn midden in het bijzon der de Duitsche rijksminister van Landbouw. Freiherr Von Braun. Men heeft ten onzent wel eens beweerd, dat een regiem-Hitier voor land- en tuinbouw in ons land funest zoude zijn. Hoe dan ook. 't Regiem-Von Papen is in dit opzicht moeilijk als milder aan te duiden. De thans voorgestelde contingenteeringen zijn in hun waren omvang nog absoluut niet te overzien, ook al omdat op dit oogenblik de percentages nog onbekend zijn. Maar wel is over de vermoedelijke gevolgen iets te zeggen en over de beweegredenen van Duitsche zijde. Het programma—Von Braun. hetwelk deze bewindsman te Miinchen ontwikkelde, gaat van de gedachte uit. dat de Duitsche land bouw in de verdrukking ïs geraakt door de onjuiste bevordering van de export-industrie. De heer Von Braun verweet dit aan vorige regeeringen. Maar aangezien de waarde van den Duitschen industrieelen export is terug- geloopen van 14 1'2 milliard RM. in 1929 tot 6 12 milliard R.M. in 1932, beteckent deze export toch(!) niet veel meer en is het wenschelijk nu de landbouw eens te steunen! Men kan het nauwelijks ernstig nemen; toch zal het noodig zijn, want de getroffen maat regelen zullen het ons leeren. Deze loopen over tal van artikelen, zooals: kool. tomaten, fruitsoorten. reuzel. vet. slachtkoeien, erwten, boter, enz. Het ligt ïn de bedoeling de contingenteering voorloopig vast te stellen tot 31 December 1932. Iedere Duitsche firma die het recht wil hebben tot invoer, zal zich daarvo:or tot het desbetreffende „Haptzull- amt" moeten wenden. De handel mag zijn artikelen betrekken, vanwaar hij wil. Tot welke conclusies de leidende kringen in Duitschland. ten aanzien van deze materie komen, blijkt uith et volgende zeer verkorte communiqué: Duitschland is zeer zeker in staat zijn bevolking met zelf-geproduceerd vleesch te voorzien, mits de veehouderij ren dabel is; de Duitsche boter- en kaasmarkt moeten behoed worden voor „afbraak" de consumenten voor de prijsfluctuaties op de wereldmarkt; de Duitsche tuinbouw kan aan de binnenlandsche cosumptle vrijwel geheel voldoen. Wel zeer bijzonder moet de contin genteering van bananen de aandacht trekken een maatregel getroffen om het Duitsche fruit beter afzetgebied te verzekeren. „De landbouw heeft het bewijs geleverd, dat hij. beschermd tegen buitenlandsche overstrooming. de levensnüddelenvoorzienïng van het Duitsche volk uit eigen bodem kan dekken", aldus Minister Braun. Maar het gevolg dezer contingenteeringspolitiek kan niet anders beteekenen, dan een stijging der prijzen. En dat voor een volk. hetwelk, zooals van dezelfde zijde werd opgemerkt. In koop kracht sterk is achteruit gegaan. De verma ledijde contingenteeringspolitiek grijpt hoe langer hoe verder om zich heen. Is zij in ons land feitelijk niet als een fiasco te beschou wen? En is dat op zichzelf maar niet ge lukkig? Het is waarschijnlijk de eenige methode om er zoo meteen van verlost te worden. De Duitsche agrariërs hebben blijk baar alle „azen en poppen" in handen. Van industrieele zijde ziet men in Duitschland den ernst van den toestand wel In. Men be grijpt zeer goed. dat dit overdreven agrarisch protectionisme ten slotte nooit tot vrucht bare blijvende resultaten kan leiden. Een ommezwaai heeft zich feitelijk voltrokken. Nog betrekkelijk kort geleden luidde het devies; exporteeren. opdat wij aan onze gel delijke verplichtingen kunnen voldoen. Thans heet het: van den uitvoer kunnen wij toch ten slotte niet bestaan; leve de autarkie! Ziet daar de wanhoopspsychose van een spartelend volk: dat daartoe ten slotte is gekomen, omdat het Europeesehe onverstand nog niet heeft willen wijken voor het nuch- teren genezingsmiddel: opening", der grenzen, algeheele afbraak der tolmuren. MOLLERUS. DE AARDBEVING IN GRIEKENLAND. een groot stuk land afgescheurd. ATHENE. 3 October (V. D.) Tusschen Stra- tonion en Aghia Vervara is tengevolge van de aardbeving een diepe scheur in den bodem ontstaan, waardoor een stuk land van onge veer 6 KM. lengte van het overige vasteland is afgescheurd. Men vreest, dat het geheele stuk dat zich in eenige dagen tijds ruim 40 Meter verplaatst heeft, in zee zal verzinkexi. OPNIEUW nEFTIGE SCHOKKEN. ATHENE, 3 October. (VD.) Het Griek sche aardbevingsgebied is opnieuw door vijf kort op elkander volgende aardschokken ge teisterd. Twee schokken waren van bijzon dere hevigheid. Drie huizen zijn ingestort, meer dan 60 zijn ernstig gehavend. Men- schenlevens zijn niet te betreuren, aange zien de bewoners hun huizen hebben ver laten. In Serres zijn twee openbare gebouwen beschadigd. visscherijstaking ook in bred ier- hafen en weserdiünde. BREMEN, 3 October (VD.) De staking in de Duitsche zeevisscherij hoeft een aan zienlijke verscherping ondergaan doordat de stakende bemanningen der trawlers thans het grootste deel der arbeidsters en arbei ders in ce visscherijbedrijven te Wesermün- de en Bremerhafen hebben weten te bewegen tot een sympathiestaking. De stakingsleiding tracht ook de overige visscherij- arbeiders in de staking te betrekken. De bemiddel in gsraad zal heden bijeenko men om over een mogelijke oplossing van het conflict te beraadslagen. De staking komt al op een zeer ongelegen moment aangezien de haringvangst nog niet beëindigd is. DE VERKEERSSTAKING HAMBURG. IN technische noodhulp grijpt in. HAMBURG, 3 October (VD.) De toe stand in de Hamburgsche verkeersstaking heeft zich thans in zooverre gewijzigd, dat nog in den loop van vandaag de Technische Noodhulp, het voor dit doel ingestelde in stituut onder leiding van de Rijksregeering zal ingrijpen en zestig a zeventig man aan het werk stellen op de tramtrajecten naar Waldorff en Langenhorn, waarop morgen waarschijnlijk reeds van het ochtenduur af de trams weer zullen rijden. Over het mislukken der onderhandelingen, die door de stakingsleiding zijn gevoerd met het personeel van de Hochbahn over de in stelling van een beperkte mate van nood- verkeer, wordt van de zijde van de stakings leiding verzekerd, dat zij al het mogelijke heeft gedaan om het noodige personeel voor het noodverkeer ter beschikking te krijgen. Waarschijnlijk onder communistischen in vloed en door communistische dreigemen ten hebben zich echter bijna geen arbeiders gemeld. De stakers verklaarden zich tegen het uitvoeren van een beperkt noodverkeer. eveneens met geweld te zullen verzetten. Hedenmiddag zullen in het Rijksministerie vaai Arbeid de onderhandelingen over de bindendverklarLn<g van de scheidsrechterlijke uitspraak beginnen. De stakingsleidmg heeft medegedeeld, dat zij, wanneer de uitspraak bindend wordt verklaard, de staking ter stond zal opheffen. DRAMA IN DE GOLF VAN ST. MALO. zeilboot met vijf personen vergaan. PARIJS. 3 October (VD.) Vijf personen hebben den dood in de golven gevonden in de buurt van Avranches in de golf van St.- Malo. Ondanks den hevigen storm hadden drie inwoners van de stad, vergezeld van 2 vrouwen, een tocht met een zeilboot onderno men. De boot sloeg om en alle vijf inzitten den verdronken. UIT BRAZILIë. de opstandelingen van sao paulo geven zich over. RIO DE JANEIRO. 3 Oct. (V.D.) De op standelingen van Sao Paulo hebben zich gis teren definitief en onvoorwaardelijk overge geven. De regeering heeft terstond een nieuwen wapenstilstand afgekondigd. von gronau vrijdag voor de microfoon. BERLIJN. 3 Oct, (Wolff) Zooals reeds ge meld. zal de wereldvlieger Wolfgang von Gronau in Batavia voor de microfoon verschij nen en zal zijn rede door de Duitsche zenders worden uitgezonden. Volgens een nader be richt zal de uitzending Vrijdagavond om 7.40 plaats hebben. TEGEN EF.N BOOM FN DAARNA IN DE SLOOT. achtjarig meisje gedood. Maandagmiddag om half vijf is op den Rijksweg Wierden— Rijsscn een doodelijk on geluk gebeurd. Op dat tijdstip is do hoer Gazan uit Holten met zijn auto. waarin tevens zijn zesjarig zoontje en achtjarig dochtertje gezeten waren, tegen een boom en vervolgens in een langs den weg loopende sloot gereden. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat een der wielen van den wagen afliep. De auto werd geheel versplin terd. Het inzittende meisje kwam tusschen de ovei'blijfselen van den wagen terecht en werd zoo zwaar gewond, dat zij ter plaatse bijna onmiddellijk na het ongeluk overleed. De heer G. en zijn zoontje hadden slechts lichte verwondingen opgeloopen. Toch was de toe stand van het jongetje, dat uit de auto in de sloot werd geslingerd, zoodanig, dat het ventje naar de ouderlijke woning moest wor den vervoerd. Het knaapje was over het ge heele lichaam gewond, hoewel de verwon dingen slechts van lichten aard waren. De politie heeft een onderzoek ingesteld. AGENDA Heden: DINSDAG 4 OCTOBER Stadsschouwburg: Gezelschap Saalborn: De blauwe Engel. 8 uur. Concertgebouw: H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman. Solisten Felix de Nobel, Jos. de Clerck. Johan Spies. 8.15 uur. Caecilia: Lezing P. van Oossanen over Wereldellende en Godsliefde. Is de Bijbel Gods woord? 8 uur. La Gaité, Raaks 1—3, Cabaret dancing 812 uur. Luxor Sound Theater: „Tropenkolder" en uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Cinema Palace: ..De Gravin van Monte Christo". Op het tooneel: Lola en clay, Ta lent and Comedy. 7 cn 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Lied. eln Kuss, ein Madel" geprolongeerd. Op het tooneel: Andy cn Caroll. Dancing Fools. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. WOENSDAG 5 OCTOBER Concertzaal: Kunst aan het Volk. Concert door het Nederlandsch Kamerorkest o. 1. v. Otto Glasstra van Loon. 8.15 uur. La Gaité, Raaks 13, Cabaret dancing 8—12 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Aerdenhout: Geb. Rel. Kring: Cursus dr. van Senden over Cultuur en Culturen. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tely. 10378 Firma H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5