De Londensche conferentie alweer van de baan Dagelijksche North State Prijsvraag HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 6 OCTOBER 1932 TWEEDE BLAD. Het Duitsche standpunt Herriot's bezwaren de oorzaak. Duitsche pers contra de Fransche houding. iersch-Britsche besprekingen te Londen. Vermoedelijk 14 October een conferentie over de kwestie der schadeloosstelling. 0 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. ENGELAND. In politieke kringen te Londen heerschte Woensdagavond bijna, algemeen de indruk dat de Engelsche regeering het plan te Lon den een conferentie bijeen te roepen voor het geval éérst tusschen Engeland, Duitschland, Frankrijk en Italië de kwestie der Duitsche gelijkgerechtigdheid zou worden besproken, niet verder zal doorzetten. De door Herriot te berde gebrachte bezwaren hebben geen hoop meer gelaten op een toestemming van Frank rijk. Een officieele Engelsche mededeeling aldus V. D. dat de conferentie niet zal plaats vin den, is nog niet te Londen verstrekt. Er wordt wél verklaard dat de aangelegenheid nog wordt overwogen. De Berlijnsche ochtendbladen publiceeren reeds artikelen over het mislukken van het Londensche conferentieplan. De ..Lokalanzei- ger" zegt dat voor de Rijksregeering een zeer duidelijke toestand is ontstaan Zij kan af wachten wat haar door Genève wordt aange boden. De Engelsche regeering heeft overigens in haar zeer voorzichtige en officieuze ver klaring aan het Reuter-bureau, door te wij zen op de afwijzende houding der Fransche regeering zelf geconstateerd dat de z.g. schuld aan de mislukking van de I/ondensche confe rentie niet in Berlijn, maar in Parijs moet worden gezocht. Klaarblijkelijk wil de Engel sche regeering thans in Genève een soort compromis tot stand brengen en dan Duitsch land voor de keus stellen dit aan te nemen of niet. De „Tag" spreekt over een „geslaagde sa botage van Frankrijk". De „Vossische Zeitung" is van meening dat de Engelsche regeering thans klaarblijkelijk de tijd wil laten werken. Voor Duitschland is deze wending uiterst verrassend en weinig ge- wenscht. Klaarblijkelijk heeft de gedachten- wisseling tusschen Simon en Herriot in Parijs tot resultaat gehad dat Frankrijk de Duit sche gelijkgerechtigdheid niet wil toestaan hetgeen de oorzaak er van kan zijn, dat En geland het conferentieplan opgeeft. De ,X>. A. Z." stelt in het licht dat het mis lukken van de Londensche conferentie in Ber lijn niet minder betreurd wordt dan in Londen want Duitschland is bij de voorbereidingen tot deze conferentie tot aan de grens van t mo ge'lijke gegaan om een einde te maken aan den strijd tegen de ontwapening. Door Frank- rijk's schuld heef de Europeesche politiek weer een groote kans laten loopen. De .Boersenzeitung" wijst er op, dat men in welingelichte politieke kringen in Berlijn nog kort voor het binnenkomen van de desbetref fende berichten uit Londen een iets optimis tischer oordeel heeft gehad over het tot stand komen van de conferentie. Maar de in- transigentie van Herriot is weer eens sterker geweest dan de goede wil van Duitschland. Omtrent het Duitsche standpunt ten op zichte van het Engelsche plan, meldde V.D. gisteren: De Duitsche regeering heeft de uitnoodi- ging voor de conferentie te Londen nog niet beantwoord, daar het kabinet deze kwestie eerst moet bespreken. Het Duitsche standpunt tegenover het Engelsche voorstel staat echter thans reeds vast. Het is niet juist zooals door een der Berlijnsche middagbladen gisteren werd ge meld dat Duitschland voor een dergelijke gespreking te Londen precies dezelfde voor waarden zou stellen als voor een nieuwe deelneming aan de ontwapeningsbespre kingen te Genève. Dit zou in strijd zijn met de bedoelingen van de besprekingen te Londen. Eerder eischt Duitschland de waar borg dat de besprekingen te Londen zullen plaats hebben op een andere basis dan die, welke inzake de rechtsgelijkheid in de nota's van Engeland en Frankrijk tot uitdrukking is gekomen. Met anderv woorden: de zeker heid moet bestaan dat afgescheiden van de tot dusver plaats gehad hebbende uitwisse ling vaim nota's de kwestie van de Duitsche rechtsgelijkheid als zoodanig wordt behan deld, en Duitschland te Londen niet tegen over een gesloten eenheidsfront van tegen standers staat. Wanneer Frankrijk wenscht dat ook ande re staten als Polen. België en Tsjecho-Slo wakije. aan de besprekingen te Londen deel nemen. dam zou dit voor Duitschland geen bezwaar zijn. Slechts vreest men dat daar door in de plaats van de door Engeland voor gestelde vertrouwelijke besprekingen een soort „kleine Ontwapeningsconferentie zou plaats hebben. Hierdoor zouden de onder handelingen natuurlijk meer omvatten, dan in het voornemen lag. Ook ten opzichte hiervan wenscht Duitschland waarborgen, dat geen wijzigingen in het onderwerp der besprekingen zal worden gebracht. Woensdagmorgen is De Valera vergezeld door Maguire den Attorney-General van den Ierschen Vrijstaat en Dulanty, Hoogen Com missaris voor den Ierschen Vrijstaat te Lon den, op het Britsche ministerie van Koloniën aangekomen voor een conferentie met de En gelsche ministers. De minister voor de Dominions Thomas werd vergezeld door den kanselier voor de schatkist Neville Chamberlain, den minister van Oorlog. Lord Hailsham en den minister van Buitenland^che Zaken Sir John Simon, die den avond tevoren per vliegtuig uit Genève te Londen was teiuxggekeerd. Bij deze besprekingen werd besloten den J4en October te Londen onderhandelingen te Vermindering van het aantal Pruisische ministeries. In strijd met andersluidende berichten wordt volgens Wolff van goedingelichte zijde ver klaard. dat- tot dusver op het rijksministerie van Binnenlandsche Zaken het ontwerp voor de veelbesproken grondwetswijziging nog niet gereed is gekomen. Het zal nog verscheiden weken duren eer het ontwerp klaar is; ook over den inhoud kunnen geen positieve me- dedeelingen worden gedaan Er is sprake van een vermindering van het aantal Pruisische staatsministeries; met vrij groote zekerheid word voorts gezegd, dat voor de komende Rijksdagverkiezingen geen verandering in den kiesdeeler zal plaats hebben; het zal ditmaal nog zoo zijn, dat voor elke 60.000 stemmen een Rijksdagmandaat wordt toegekend, hetgeen vooral door de middenpartijen zal worden be groet. Redacteuren van de Angriff krijgen gevangenisstraf Wegens beleediging van den vroegeren vice president der Berlijnsche politie dr. Weiss en den ex-politiepresident Greszinski, zijn twee redacteuren van de nat.-socialistische „Angriff", naar Wolff meldt, resp. tot 3 en 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zuid-Amerila. openen tusschen de Engelsche en Iersche re dering betreffende de kwestie der Iersche schadeloosstelling en andere Engelsch-Iersche kwesties. In zooverre is voortgang gemaakt bij de besprekingen dat het. thans mogelijk wordt geacht dat De Valera na het aftreden van den gouverneur-generaal bereid is tot concessies in de een of andere kwestie. De Valera die tijdens zijn verblijf te Londen door detectives werd bewaakt is Woensdagavond doorgereisd naar Dublin. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. voor elcctrische of andere fietsen. De fiets van Donderdag 29 Sept. 1932 gewonnen door P. de Roo. Timmerman, Molen straat 161. Assen: van Vrijdag 30 Sept. 1932: K. Bijl. Landbouwkundig Consulent. Zinkweg 113. Oud-Bcijerland: van Zater dag 1 Oct. 1932: J. Walet. Boekhouder. Domstraat G 131, Nijkerk (Gelderland). Eiken dag móet een fiets gewonnen worden met een kort antwoord. 37 fietsen werden reeds afgeleverd! Vraagt Uw sigaretten- winkelier volledige bijzonderheden. De electrische fiets werd gewonnen door Lamb. A. M. van Druncn. Behanger, Gasthuisstraat 6, 's-Bosch. ministers hebben gezonden aan het congres te Crefeid van Duitsche patriottische vereeni- gingen uit Eupen-Maimédy. De gezant, graaf von Lerchenfeld, aldus Wolff, hee'ft in een langdurig onderhoud met den Belgischen pre mier het Duitsche standpunt in deze kwestie uiteengezet. Hij heeft speciaal verklaard, dat de kwestie Eupen-Malmédv voor Duitschland door de huidige regeling, die volgens de Duit sche opvatting geen juiste uitvoering van het verdrag van Versailles is, geenszins afgehan deld is. Amerika. Duitschland. Rebellenleider van Sao Paulo gearresteerd. De leider van de opstandelingen in Sao Paulo, generaal Berthold Klinger is ge arresteerd. Onder militaire bewaking is hij te Rio de Janeiro aangekomen, waar hij direct in de gevangenis werd opgesloten. Waar schijnlijk zal hij voor den krijgsraad ver schijnen. Genève. Henderson geeft den moed niet op. Het congrs der arbeiderspartij heeft, vol gens een Reuterberfcht uit Londen, een resolutie aangenomen ten gunste van ont wapening. Arthur Henderson verklaarde ten congresse dat men niet moest vergeten dat men sedert heel lang niet in een geest van vrede maar in een militairen geest had ge leefd. Hij eindigde aldus: Laat mij weer naar Genève vertrekken en er mijn taak met al haar moeilijkheden en ontmoediging her vatten; ik zal al het mogelijke doen om be vredigende resultaten te verkrijgen. Engeland Arbeidsconflict bij de spoorwegen? Gisteravond te Melton Mowbray in Leices- terhire het woord voerend in een vergadering der arbeidei-spartij heeft Cramp, de alge- meene secretaris van de National Union of Railwaymen, gezegd; „Wij staan thans voor eischen tot verderde verlaging onzer loonen. Die eischen zullen het stex-kst mogelijke ver zet vinden, zelfs als er een groot arbeids conflict in de komende wintermaanden het gevolg van zou zijn. Als de keus gaat tusschen een verder achter-uitgaan van de zijde van onze menschen en een zoo krachtig mogelijk verzet dan zal ik met den steun van degenen die ik vertegenwoordig zeker den laatsten weg volgen" Reuter. Ierland. Chief-justice van Dublin volgt MacNeill op. Reuter seint uit Dublin, dat- chief-justice Kennedy thans de functie van gouverneur- generaal op zich heeft- genomen. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat de regeering voornemens is deze beide ambten blijvend met elkaar samen te smelten België, De kwestie Eupen-Malmédy weer aan de orde. De Belgische regeering heeft bij den Duit- schen gezant te Brussel geprotesteerd tegen de sympathieverklaringen, die de Duitsche Instemming met het rapport- Lytton. Op het departement, van buitenlandsche zaken is men naar Reuter meldt na een zorg vuldig onderzoek van het rapport-Lytton met den inhoud ervan volkomen tevreden. Met voldoening wordt geconstateerd dat de fei ten, die tot het Japansche optreden in Mand- sjoerije leidden, door de commissie-Lytton evenzoo opgevat worden als in Washington, namelijk dat er noch een voldoende Chmee- sche provocatie aanwezig was noch dat ex- zuiver-economische belangen in het spel waren. Met helt hier over tot de opvatting dat ce aanbevelingen van het rapport-Lytton in zake het oplossen van de Mandsjoerijsche quaestie het een en ander bevatten dat zeer de aandacht verdient. LUCHTVAARTSCHANDAAL IN FRANKRIJK. VERVALSCHING VAN AANDEELEN. PARIJS, 5 October. (V.D.) Woensdagmor gen is overgegaan tot de arrestatie van Col lin. die verdacht wordt de aandeelen in het z.g. luchtvaartschandaal te hebben ver- valscht. Collin verklaarde tegenover den x-eehter van instructie dat hij onlangs door twee hooggeplaatste persoonlijkheden is aangespoord te vex-klaren de vervaardiger te zijn van de door Bouilloux-Lafont gedepo neerde aandeelen. Hiervoor zou hij 25.000 francs en een maandelijksche toelage van 5000 francs voor den duur van zijn leven ontvangen. Bouilloux Lafont die Woensdag opnieuw is verhoord verklaax-de dat hij voor de hem overhandigde aandeelen totaal 50.000 francs heeft betaald. De laatste chèques die waren uitgeschreven, ten name van den vroe geren minister van luchtvaart Dumesnil en afgevaax-digde Renaudel, zijn hem door een zekeren Jean de Lubersac overhandigd. De rechter heeft hiex-op een bevel tot in hech tenisneming uitgevaardigd tegen Jean de Lubersac. GEEN MISDADIGE AANSLAG OP DE „GEORGES PHILIPPAR". KORTSLUITING OORZAAK VAN DEN BRAND. PARIJS, 5 Oct. (V.D.) De door de regee ring benoemde commissie, die een onderzoek moest instellen naar de oorzaken van den brand en het vergaan van het groote Fran sche stoomschip „Georges Philippar" in de Golf van Aden. is thans met haar rapport gereed gekomen en heeft het bij de regeering ingediend. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat de mogelijkheid van een mis- dadigen aanslag uitgeschakeld moet wox-den en dat de ramp uitsluitend door kortsluiting moet zijn veroorzaakt. In het rapport wordt in het bijzonder melding gemaakt van de moedige houding van den kapitein Vicq en van de bemanning van het schip. AUTO MET ZEVEN PASSAGIERS IN EEN AFGROND GESTORT. VENETIë, 5 Oct, (Reuter). In de bergen in de buurt van Venetië is een auto. waarin zeven personen zaten, door de duisternis bij een smalle bocht in den 500 meter diepen afgrond gestort. Drie personen werden ge dood, terwijl de overige vier slechts lichte verwondingen opliepen. SCHEEPSDRAMA TN DE FINSCHE GOLF. BOOT MET ACHT PERSONEN GEZONKEN. HELSINGFORS. 5 Oct. fV.D.) In de Finsche Golf zijn bij een scheepsongeluk acht pex-sonen om het leven gekomen. Een buitenlandsch schip verzocht het- Russische stoomschip ..Prijemny" een loods te zenden. Een met acht personen bemande boot zou den loods overbrengen. De boot kwam even wel met het stoomschip in botsing en zonk, waarbij alle opvarenden verdronken. AFSCHUWELIJKE MISDAAD IN FRANKFURT. SPORT EN SPEL DAMMEN. DE NIEUWE INDEELING DER DISTRICTEN. VERZET VAN DE HAARLEMMERS DRIE JONGENS VERMOORDEN EEN MEISJE. FRANKFURT. 5 Oct. (V.D.I Do politie te Frankfurt a. M. heeft een 21-jarigen bedien de en zijn zeventien en achttien jaar oude vrienden gearresteerd, aangezien gebleken is. dat zij in December j.l. het 19-jarige dienstmeisje Emma Busch van een der Main- bruggen des nachts in den Main hebben geworpen, zoodat bet meisje verdronk. Indertijd geloofde men, dat het meisje zelfmoord had gepleegd. Thans is echter ge bleken, dat de jongen, die met het meisje een verhouding had. haar 's nachts met zijn twee vrienden van de Main-Neckar-brug in den Main had geworpen, om van haar af te ko men nu die verhoudiïig gevolgen zou hebben. In verband met den toestand, ontstaan door de nieuwe districtsindeeling van den Ned. Dambond. kwamen de afgevaardigden der bij den Districtsbond Noord-Holland be noorden het IJ te Uitgeest in vergadering bijeen ter bespreking van de bezwaren, welke door de betreffende vereenigingen tegen de nieuwe indoeling waren ingebracht. Ook de afgevaardigden der beide Haarlem- sche hoofdklasse-clubs waren aanwezig. De heer Matla deelde namens de Haariem- sche Damclub mede dat zijn vex-eeniging er niet mede accoord kon gaan dat het eerste tiental der Haarlemsche Damclub, dat reeds dn'emaal het nationaal clubkampioenschap der hoofdklasse veroverde, in de a.s. com petitie zou worden ingedeeld bij het district Noord-Holland, waardoor de wedstrijden tegen de sterke Amsterdamsche. clubs zouden komen te vervallen. Eventueel kan de „Haar lemsche Damclub er zich wel mede vereeni gen dat haar lagere tientallen aan de com petities van den Districtsbond Noord-Holland deelnemen, mits haar tweede tiental dan in de eerste afdeeling van dezen bond zal uit komen. De heer Matla toonde de vex-gade- ring tevens nog een brief van het secx-eta- riaat van den Ned. Dambond. waarin de toe zegging was gedaan dat de Haarlemsche Damclub in ieder geval bij de Amsterdam sche hoofdklasse-clubs zou worden inge deeld. Na uitvoerige besprekingen waarbij de Haarlemsche Damclub uitdi-ukkelïjk op merkte, dat zij bij een eventueele indeeling bij den Districtsbond Noord-Holland zeer waarschijnlijk in de a.s. competitie niet met haar hoofdklasse-tiental zal deelnemen nam het bestuur van den Districtsbond Noord Holland op zich, om op de eerstvolgende be- stuursvei'gadering van den Nederl. Dambond welke binnenkort zal plaatsvinden, alsnog te zullen trachten de beide Haarlemsche hoofd klasse-clubs bij Amsterdam ingedeeld te krijgen. HOCKEY DE COMPETITIE. Het progx-amma voor Zondag as., luidt: Eersto Masse: BloemendaalTogo. Promotie UtrechtBloemendaal 2 Gooi 2—M. H. C. Tweede klasse: H. B. S.Lyceum 2. M. H. C. 2Amsterdam 2 Dei-de klasse: Bloemendaal 3H. B. S. 2 Alliance—M. H. C. 3 Bloemendaal heeft het er dé vorige week tegen H.O.C. .prachtig afgebracht: Togo minder goed tegen Hilvex-sum, terwijl ook het spel van Togo minder tevreden stelde. Zoowel Bloemendaal als Togo zullen dit seizoen tweer tot de zwakkeren 'in de competitie behooren. Daarbij is Bloemen daal echter nog in staat voor verrassin gen te zorgen en haalde dan ook al een puntje binnen. Tot een dergelijke presta tie kan Togo niet in staat geacht worden. Reden waarom dan ook een Bloemendaal- sche zege verwacht mag worden, wat voor Bloemendaal ook een belangrijke voor sprong (3 punten!) op Togo zou betee- kenen. In de promotie-klasse heeft- Bloemen daal 2 een verre reis naar Utrecht. De reis lijkt echter meer ver, dan lastig. On getwijfeld behoort Bloemendaal dn deze competitie tot de sterkere teams, waarom dan ook zoo vlot op een overwinning ge rekend wordt. M. H. C. heeft een heel wat lastiger taak tegen Gooi 2 in Bussu-m. Alle Gooi-teams zijn altijd lastig te slaan geweest en op eigen terrein al heel moeilijk. Een geweldig enthousiasme en een "be- hooi-lijke techniek zijn de oorzaken van de successen van het Gooi. M. H. C. heef evenwel een zeer goede entree gemaakt. Een half dozijn doelpunten in één wed strijd is een sedert jaren niet meeT ge kende luxe. Wij zijn benieuwd naar den uitslag van dezen ongetwijfeld spannenden wedstrijd. In de tweede klasse krijgt H. B. S. thans een andere scholierenclub; het Haagsch Lyceum 2 komt naar Santpoort. Beide teams verloren vorige week van enthousiaste tegenstanders. Wat zal H. B. S. nu doen? M. H. C. 2 krijgt Amsterdam 2 op be zoek. Na den weliswaar verloren, maar toch goeden wedstrijd tegen Hilversum 3 mag nu wel iets goeds verwacht worden. De derde klasse vangt Zondag a.s. ook aan. Uiteraard is daarvan nog weinig bekend. BILJARTEN NED. BILJARTBOND. Club uit IJmuïden toegetreden Deze organisatie verheugt zich in ean steeds grooter bloei. In den laatsten tijd treden telkens weer nieuwe vereenigingen toe. Thans is ook toegetreden de biljart club „No. Eén" te IJmuïden. welke reeds aan de pas begonnen competitie in klasse D deelneemt. KAMPIOENSCHAP 4DE KLASSE GROOT-BILJART. Voor dit tournooi. dat op 21, 22 en 23 October as. zal gehouden worden in het clublokaal van de ,,'s Gravenhaagsche B. C." :e Den Haag. hebben 25 spelers uit verschillende oorden des lands inge schreven. VOETBAL. VOORL. NED. ELFTAL—BRISTOL ROVERS (4—7) Ten a an schouwe van circa 15.000 toeschou wer-s heeft Woensdagmiddag op het Sparta- terrein het voorlooplg Noderlandsch elftal een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Engel sche derde klas prof-club „Biistol Rovers". Over het algemeen hebben de bezoekers van een goeden, vlotten wedstrijd kunnen genieten, waarin natuurlijk vooral het fljn© voetbal der Engelschen opviel. De opstelling van het Hollandsche elftal was als volgt: Van Male.'doel: Weber en van Run. achter; J. Paauwe, B. Paauwe en van Heel, midden; Nagels, Bonsema, v. d. Broek, Mol en van Nellen, voor. De leiding berust bij scheidsrechter Israels. Reeds dadelijk is het te zien, dat de gasten niet van plan zijn met zich te laten sollen, want reeds in de eerste minuut komt er een Engelsch doelpunt. Nauwelijks is afgetrapt of de Engelsche voorhoele trekt er met het leder tusschenult en belegert in een oogwenk het- Hollandsche doel. In een minimum van tijd is de bal voor den doelmond geplaatst en even vlug kogelt de links-binnen Eyres het leder in het net- (01). Het Hollandsche team begint zich nu ook wat meer los te werken; er volgen enkele tegenaanvallen, die echter voor hot meeren- deel zonder veel moeite door de Engelsche backs bezworen worden. Ondertusschen blij ven de Engelschen een fijn technisch par tijtje voetbal vertoonen, dat- alleszins de moeite waard is om gezien te worden. Van Nellen lost een schot, waarmede kee per Windsor weinig moeite heeft. Aan den anderen kant- kogelt Jackson naast. De gas ten vertoonen tusschen de bedrijven door goed veldspel met. fraai kopwerk. Er volgt dan een periode, waarin de Engelschen het spel geheel beheerschen en het Hollandsche doel met- hun felle, goed opgezette aanvallen in het nauw brengen. Een doelpunt- kan weer niet uitblijven. Op een gegeven moment breken de gasten door de Hollandsche achterhoede en Riley, die zich goed heeft opgesteld, vergroot met oen fraai, keihard schot den voorsprong (0—2). De Hollanders geven zich evenwel niet. ge wonnen: kort voor de rust scoort Mol met een hard schot het- eerste tegenpunt '1-2). Nadat v. d. Broek in het zijnet geschoten heeft is het rusten. Na de thee zorgt het- Hollandsche team na enkele momenten voor een verrassing. Navels zet het leder goed naar binnen, van welke kans v. d. Broek profiteert door met een schot in den hoek de partijen op gelijken voet te brengen f22«. De gasten beginnen nu eebter goed los te komen; en ondernemen aanval op aanval. Uit. een vrijen schop bezorgt Stoddart aan Bristol weer de leiding, terwijl vlak daarop Mac Nestry den stand op 2— 4 brengt, De zelfde speler, die den geheelen wedstrijd uiterst gevaarlijk was, scoort even daarna No. 5. Na eenigen tijd begaat een van de Eritrel- schen een overtreding binnen het beruchte gebied. De toegekende penalty wordt door Van Nellen in een doelount om rozet- (3 5). Doch er is nog niet goed én wel afgetrapt als Eyres u?t een voorzot van rechts den stand op 36 brengt. Jackson zorgt tenslotte voor No. 7. Kort voor het einde verkleint- v. d Broek den achterstand met een fraai schot (47). ROEIEN WEDSTRIJDEN WESTELIJKE ROEI BOND De loting voor de wedstrijden van den Westelijken Roeibond, Zondag a.s. tc Leiden te houden, luidt als volgt: Overn. skiff hccrcn: 10.30 le heat, Schle, Leythe: 10.33'35 2e heat. Laak (row over). Delftsche Sport (row over), Spaarne (row over). Vierricms overn. gieken heeren beginne lingen: 11.— Ie heat, Delftsche Sport, Laak, Spaarne; 11.15 2e heat, Leythe, DoLft-sche Sport. Overn. skiff dames (stijlroeien): 11.30 le heat. Spaarne, Laak; 11.50 2e hcate. Leythe Delftsche Sport. Overn. skiff heeren: 12.10 3e heat. winnaar le heat, Laak; 12.25: 4e heat. Delftsche Sport Spaarne. Vierricms overn. gieken, dames beginne lingen (stijlroeien); 2.—: Ie heat, Delftsche Sport. Spaarne: 2.20: 2e heat, Leythe. Schle. Vierricms gieken heeren seniores: 2,40: Laak, Spaarne. Vierriems overn. gieken dames beginnelln- nelingen (stijlroeien) 3.—: winnaar le heat winnaar 2e heat. Vierriems gieken, dames seniores (stljl- roeien): 3.25. Leythe. Spaarne, Laak. Overn. skiff hoeren. 3.45: wlnncer 3e heat winnaar 4e heat. Overn. skiff dames (stijlroeien) 4.— win naar 2e heat. Vierriems overn. gieken, hoeren beginne lingen (hoofdnummer): 4.20: winnaar 2e heat snelste 2de, winnaar le heat. (N. R. Ct.) AGENDA He-den: DONDERDAG 6 OCTOBER Volksuniversiteit. Lezing D. van Staveren. La Gaité, Raaks 1—3, cabaret dancing 812 uur. Luxor Sound Theater: „Tropenkolder" en uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Cinema Palace: „De Gravin van Monte Christo". Op het tooneel: Lola en Clay, Ta lent and Comedy. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Ein Lied. ein Kuss, ein Made!" geprolongeerd. Op het tooneel: Andy en Caroll, Dancing Fools. 7 en 9.15 uur. Kunsttaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. Lisse: Groote kortebaandraverij. Ker- messe d'été. VRIJDAG 7 OCTOBER Stadsschouwburg: Rott. Hofstad Tooneel. „Intimiteiten". 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereeniging. Lezing mr. dr. Albers. 8,10 uur. La Gaité, Raaks 13, cabaret dancing 812 uur. Kunsttaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378 Firma H. Remmers en Zoon. Kruisstraat G Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5