GROEN FRONT. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 Politiek in de landbouworganisaties. In Friesland, Groningen en Drente is zich een proces aan het voltrekken, hetwelk de noodige aandacht verdient, te meer waar hel hier een uiting betreft, welke' niet op zich zelf staat. De Drentsche en Groninger Boerenbon den en de Friesche Agrarische Bond hebben kortgeleden door de uitgifte van een eigen orgaan: Landbouw en Maatschappij, onder redactie van den heer J. Smit, oud-referen daris van de Directie van den Landbouw, uiting willen geven aan een nieuwe richting. Deze zou men kunnen noemen: politiek in den Landbouw. Het betreft hier een zienswijze, welke iden tiek is met een streven in den Middenstand. Wel werd in 1907 in de bekende Groninger motie, het standpunt van den Middenstand ter zake uitgëstlppeld, maar in den loop der Jaren zijn herhaaldelijk middenstandsleiders in het krijt getreden voor het devies: politiek in den Middenstand. Men d"nke in dit ver band alleen maar aan de publicaties van Paul Man, een Leidsch middenstander. Hoe ver klaren deze landbouworganisaties, in den aan hef genoemd, hun houding? Hun grondge dachte is deze. dat de moeilijkheden, waar mede onze landbouwers te kampen hebben, van economischen en socialen aard zijn. Deze zullen alleen ongedaan gemaakt kunnen wor den langs denzelfden weg. als zij tot stand zijn gekomen. Da' beteckent: langs den politieleen weg. De moeilijkheden voor den landbouwen den stand zijn. volgens het oordeel dezer groe pen, voortgesproten uit de bevordering der vrijhandelsgedachte voor den afzet onzer land bouwproducten, terwijl men op ander terrein deze vrijhandelsgedachte heeft laten varen. Dat geldt dan in 't bijzonder voor de loon politiek en de sociale wetgeving. Met opzet heeft men op dat gebied de vrije mededinging gedwarsboomd. Als gevolg dier politiek wor den de priizen der landbouwproducten op de wereldmarkt in vrije concurrentie vastgesteld, doch de bedrijfskosten, de loonen en verschil lende andere factoren worden meestal niet in vrije concurrentie, doch in beschutte bedrij ven, vastgesteld. Daar treedt dus een beperkte concurrentie op. Wanneer men dit standpunt inneemt, is het ...only one step" om te laten volgen: de boerenstand wordt uitgebuit dooi de andere volksgroepen, mede met de hulp onzer politieke partijen. Den anderen politieke groepen wenscht men dit inzicht bij te bren gen. Het mag oogenschijnlijk een juist stand punt lijken, de praktijk zal m.i. zoo meteen bewijzen, dat de langs dien weg verkregen re sultaten nihil of uiterst gering zijn. Volgt men de beschouwingen, welke in de beide nummers van „Landbouw en Maatschappij" verschenen dan vindt men daarin niet enkel beschouwin gen, die de meergenoemde „politieke" zijde belichten, maar op meer dan één plaats zou men meenen met een der organen onzer Landbouwmaatschappijen te maken te heb ben. Daar schuilt nu juist de groote moeilijk heid Zoodra dat het geval is, wordt het aantal bestaande organisaties met één uitgebreid, die geweldige versnippering, welke reeds in het organisatieleven van den Landbouw be staat, wordt vergroot en het aantal aan de Regeering uit te brenge'n adviezen met één vermeerderd. Blijkbaar voelt deze jonge land- bouwersgroepeering dit bezwaar, zelf ook wel. Tntusschen drukt zij op de bestaande land bouworganisaties een stempel, hetwelk deze niet verdienen, maar hetwelk m.i. alleen ter hand genomen wordt om de tweeslachtige hou Ding, welke zij zelf aanneemt, goed te praten. Zoo worden de bestaande landbouworganisa ties door haar: „technische", organisaties ge noemd, u voelt wel waarom? Om zelf het niet- technische gedeelte als het ware ter beharti ging te reserveeïen. De leek weet evenwel, dat ne bestaande landbouworganisaties, vooral in 'eze crisisjaren, vrijwel in het geheel niet aan techniek" doen. maar zich bijna uitsluitend 'iczig houden met economische en sociale pro blemen. Het bovenstaande is een voorbeeld, waaraan ook anderen zich kunnen spiegelen. Het schoenmaker blijf bij uw leest, is hier van toe passing. Met zekere gebeurtenissen in het vooruitzicht is het wel van belang daarop de aandacht te vestigen. MOLLERUS. PARKEERVERBOD HAARLEM. KLACHTEN VAN BLOEMBOLLEN KWEEKERS. Men schrijft ons o.a. het volgende uit Hil legom „Van verschiiiiénde zijden bereikt ons den laatsten tijd de klacht dat aan automobilis ten door de Haarlemsche politie verboden wordt, in de omgeving van het Krelagehuis aan de Leidsche vaart te parkeeren. Zelfs in zijstraten, waar van eCnig verkeer geen spra ke is, wordt het parkeeren belet. De Haar lemsche politie dit zij tot haar eer gezegd maakt de automobilisten op zeer nette wijze op het verbod opmerkzaam; wij gelooven dat zij in deze gaarne anders zou willen, doch zij heeft eenvoudig haar plicht te doen. Het komt ons voor dat achter dit parkeer verbod iets anders schuilt. Wij weten uit de praktijk dat zelfs in de Groote Houtstraat geer. parkeerverbod bestaat, al bestaat daar het één-richting. Waarom dan wel dat verbod bij de Bloem- bollenbeurs en naaste omgeving, waar het- stallen van een auto niet het minste schaadt, noch aan verkeer, noch aan wat ook? Maan dag is de Beursdag voor Haarlem; voor de bloemisten en kweekers brengt deze dag als regel de noodzakelijkheid mee om naar de Beurs te gaan; dan zal men gaarne zijn wagen dicht bij de Beurs parkeeren, vooral ook om dat men slechts noode stalling voor een auto geeft, als dit niet beslist moet. Wij veronderstellen dan ook niet, dat het de bedoeling van het. gemeentebestuur is, de bol- lenmenschen onaangenaam te zijn. De ge meente Haarlem heeft dit reeds getoond door al fes te doen om de beurs daar te behouden. Wij vertrouwen dan ook. dat de bevoegde autoriteiten het verbod zullen willen ophef fen. Laat. men eenvoudig gelegenheid geven, zijn auto te parkeeren daar. waar geen ge vaar voor het verkeer aanwezig is: de bloe misten weten zeer goed. waar dit in de om geving van het Beursgebouw is. De vele bloemisten-beursbezoekers hopen dan ook. dat aan dit euvel spoedig een einde zal worden gemaakt". Tot zoover deze klagers. We brachten hun klacht over aan den Com missaris van Politie, die het volgende op merkte: „Speciaal voor de bezoekers van de Bloem bollen-beurs is de hecle Oranjekade voor par keergelegenheid beschikbaar gesteld, tot on gerief van de bewoners aldaar, die er trouwens al over geklaagd hebben. Daar staan de auto's bovendien onder toezicht van een man. Dit parkeeren is weliswaar niet gratis, maar dat. kan voor do bloembollenkweekers toch geen bezwaar zijn. Ook kunnen zij hun wagens par keeren 111 de groote garage vlak naast het Krelagehuis. Daar staan ze overdekt. Het kan niet worden toegestaan-, dat. de auto's van 's morgens vroeg lot. 's middags drie, vier uur oii den Zijlsingel voor de Zusterschool en voor cc H B S.-gebouwen staan, want ze staan daar hinderlijk voor het onderwijs; bij het weg rijden is er veel geraas enz. Ook mogen ze niet in de zijstraten van de Leidschevaart staan. Eenige automobilisten, die de vorige week meenden, dat zij hun wagen mochten neerzetten op een plaats, die zij wilden, zijn dan ook bekeurd. Fr is in de onmiddellijke nabijheid van het. Krelagehuis voldoende ge legenheid om te parkeeren". NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De heer A. J. Meyerink is uitgenoodigd om voordrachten met lichtbeelden te houden over het redden van drenkelingen op 19 Oct. te Hoek van Holland, op 20 Oct.. te Amster dam en op 28 October in Deventer. BEGRAFENIS JHR. P. QUARLES VAN UFFORD. Onder zeer groote belangstelling is op de begraafplaats Westerveld het stoffelijk over schot ter aarde besteld van jhr. P. Quarles van Ufford, oud-directeur van de vroegere zoutkeet te Haarlem, commissaris van de Haarlemsche Hulpbank en de Haarlemsche Levensverzekeringmaatschappij. Aanwezig wa "en jhr. mr. D. E. van Lennp, oud-lid van Ge- de-puteerde StatenJhr. A, van de Poll,, wet houder van Heemstede, namens de Haaiüem- vohe Hulobaok waren aanwezig de liee'ren J. P. Cremer, C. Baron d'Aulnis de Bourrouil. en J. H. van der Wall Bake. Verder mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud-lid van Gedebu teerde Staten, K. J. G. baron van Harden - broc-k, burgemeester van Bennebroek, mr. A. Baron Schimmeloenrinck van der Ove, oud- voov'tter van het Nederlandse!) Olymnisch Comité, Jhr. H. H. Röell uit Eefde, P. W. Waller, Jhr. H. F. Tets, J. B. de Lafaille, C. M. J. Molteer. J. F. de Beaufort. H. van Lennep H. d? Beaufort, A. C. Thierry de Bye Dolleman, directeur van de Haarlemsche Hypotheek bank. F. H. J. Baron van Tuyl van Seroos- kerken. H. E. Baron van Till H. M. van Loon. Tbr. Mr. F. Teding van Berkhout en Jhr. mr. F. Teding van Berkhout Jr., directeuren van de Twentscbe Bank, W. P. Barnaart. Jhr. E. Texeira de Mat-tos. E. Baron van Tuyl van Serooslcer.ken, Jhr. H. v. Sminia, Mr. van der Mortel, burgemeester van Noordwijk. Baron van Asbeck, Jhr. mr. .F. W. van Styru-m, E. T-l. de Clercq, J. Dolleman uit Vogelenzang, W. A. Dolleman, notaris te IJmuiden. C. Beels van Heemstede. F. Valck Lucassen, C. van Hemert, Jhr. J. van den Brandeler. F. van Lennep, F. M. Wilson, Mr. F. A. van Hall, A. van Lennep, Jhr. C. Dedel, A. Laboue.hère. W. Laden. Jhr. J. F. van Spongier. J. Th. Roeters van lennep, S. van Lennen, Mr. van Toulon van der Koog, W. J. A. Mnlier, Jhr. R. de Marees van Swinderen, H. F. Pahud de Mor- tanges. J. Baron van Heerdt tot Eversberg, mr. P. Teding van Berkhout, If. M. van Bem- melen, voorzitter van het hoofdbestuur van „Onze Vloot". G. J. van Wickevoort Crom- melin. W. A. van Tienhoven. G. D. W. Boisse- vain, Fr. Bangert, en anderen. Gesproken heeft alleen jhr. mr. D. E. van Lennep. die zeïde. dat het niet in den geest van den overledene zou zijn, indien er veel werd gezegd. Dus zouden wij het meest in zijn geest handelen als wij eenige minuten heel stil stonden en ons rekenschap gaven van wat hij voor ons is geweest. Toch is het wel goed, zei spr. als een vriend zegt, wat er thans in ons omgaat. Spreker stelde het zeer op prijs, die een-e vriend te mogen zijn. Lancc jaren van vriendschap hebben spreker en rijn gezin met den overledene en zijn huis verbon den. Snrcker heeft een trouw vriend verloren. Wij hebben hem echter al verloren op 3 Juni. toen hii machteloos en sprakeloos ter neder was geslagen, en wij wisten toen, dat hij niet meer zou worden de krachtige man, zooals wij hem gekend hebben. Toen reeds viel de slag voor de Instellingen, waarvoor hij werkte, de Haarlemsche Hulp bank en de Haarlemsche Levensverzekering maatschappij. De slag ook voor de onderge schikten. voor wie hij een rechtvaardig meester was. en die hem met groote' toewij ding dienden. De slag, ook voor zijn vrienden, die veel voor hem waren, en in wier belang stelling hij deelde. De' slag tenslotte ook voor zijn vrouw en kinderen met wis hij zooveel geluk heeft gedeeld. Na vier maaivden van zorg en verdriet is hot einde gekomen. Dankbaar zijn wij. dat God hem uit zijn lijden heeft verlost. Toch zijn wij vol weemoed, dat wij zoo'n goed vriend hebben verloren. De oudste zoon heeft dank gezegd voor de groote belangstelling. INGEZONDEN* MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. Op tijd gespaard, Gezondheid vergaard. Al is de spaarder nog zoo voorzichtig te werk gegaan, de beste adviezen hebben in den laatsten tijd wel eens ge faald. Wie is echter de ver standige spaarder Zijn effecten om of boven pari meer waard dan Uw gezondheid Spaart hart en zenuwen door Koffie Hag. Dit door genees kundige onderzoekingen beves tigde advies moge ook voor U aanleiding tot nadenken zijn. Een proefneming van vier weken zal U overtuigen. Begint nog heden. Het is nooit te laat. Uw gezondheid en het welzijn van Uw huisgezin te dienen. Daarom Vanaf heden Koffie Hag 1 UITGAAN. RIDO'S NIEUWE REVUE TE HAARLEM. Zaterdag, Zondag en Maandag a-s. wordt in het Gemeentelijke Concertge- bo-uw opgevoerd de schitterend gemon teerde revue .Alles komt weer goed". Medewerkenden zijn o.a. de revuester ren: Henriëtte Davids, Fientje van Dijk, Liesje Valenco, Isidore Swaalf. M. van Eysden, Henri Rose, Jan Blok, Toni van Zen, en het bekends ballet van den heer Dicson. Groot orkest en vijf schitterende finales. Gedurende twee maanden biad deze revue uitverkochte zalen in het Grand Theater te Amsterdam, zoodat ook te Haariem een druk bezoek verwacht wordt. CRISIS-COMITé Personeel boekbinderij W. Knoop en Zonen 19.- W. K. Z. 10.- Huishouageld 1.- OVERDRACHT VAN RECHT VAN MEDE- EIGENDOM. B. en W. stellen den Raad voor. over te dragen aan de provincie Zuid-Holland: het recht van mede-eiger.dom der gemeente Haarlem op het gedeelte van den weg (langs de Leidsche Vaart) van Sassenheion- Noordwijkerhout, ten westen van de Piet- Gijizenbrug. HAARLEMSCHE BACHVËREENIGING. Het eerste concert in dit seizoen heeft plaats op Dinsdag 11 October in de Gemeen telijke Concertzaal. Orkest van het Concertge bouw teAmsterdam laat zich hooren onder leiding van Pierre Momteux. Solist is Stephan Askenase, piano. VERLOSKUNDIGE HUI.P AAN STADS- PATIëNTEN. B. en W. stellen den Raad voor, onder in>- trekking van hun voorstel van 6 Juni i.l.. de vergoeding aan vroedvrouwen voor het verleenen van verloskundige hulp aan stadspatiënten te bepalen op f 16 per beval ling. MOTORDIENST. Bij de schoolcompagnie van den Motor- dienst zijn ingelijfd 45 dienstplichtigen voor opleiding tot reserve-officier dienstplichtig- sergeant of monteur. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Rootlieb Asterstraat 21. schrijfetui; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond en 2 katten: Kennel Hacrlem. Regen tessela an 42. 3 honden en 4 katten; Zweien, Gierstraat. 68, handschoen; Bureau van po litie, Smedestraat 9, handschoen en theemuts; Misset. Olieslagerslaan 15, handschoenen; Muys. Cederstraat 31, hond; Pieters, Paul Kru- gerkade 9, zegelkaart; Born, 2e Hoogerwoerd- dwarsstraat 4, muts; Besseling, Koolsteeg 10, parapluie: Pieskens, Oranjestraat 45, rijwiel- belastingplaatje: Klomp. Schoterboschst-r. 1. rijwiel; Compiet, Schreveliusstraat 46. voet balschoenen; Logmans. Stormst-raat 3, ring met sleutels; Martin, Bosch en Vaartstraat 3. reistasch; Beekhuis, Jac. Geelstraat 27. radia- teurdop. v. Hamersveld, Leidschestraat 145, zak met koolrapen. LEENING AAN ZANDVOORT. Dc Levensverzekering Mij. N.V. Rotterd. Verzekerings Sociëteiten (R. V. S.) Weeft aan de gemeente Zandvoort een leaning verstrekt groot f 100.000— a 5 1/2 duur 10 jaar. OPMERKINGEN VAN LEZERS. OOK RADIOSTORING OP DEN SCHOTERWEG. Naar aanleiding van den klacht over radio storing door een bewoner van de Generaal De Wetstraat in ons nummer van Woensdag schrijft oen bewoner van den Schoterweg ons een brief, waarin hij mededeelt, dat ook hij en zijn mede-bewoner.s verschrikkelijk veel last. van deze storing heeft, Zelfs nog meer, Bij hem begint het 's morgens al. De klager is al bij den lastveroorzaker geweest om hem te vragen of hii zijn toestel wilde gebruiken te kwart over zeven 's avonds, dus op denzelfden tijd, dat de storing In de De Wetstraat'plaats heeft. De man had het wel brioofd, maar daar bleef hot bijDe inzen der hoopt, dat er iemand onder onze lezers is, die een afdoend middel kan geven om die storing weg te krijgen. ARR. RECHTBANK. Een diefachtig vreemdeling De man fietste langs den weg op dien mooien morgen. Aan zijn stuur hingen een paar waterlaarzen en hij droeg een grijs vil ten hoed. Hij was een vreemdeling en wilde naar Alkmaar. Doch hij kende den weg niet en in Spijkerboor gekomen besloot hij inlichtingen in te winnen. Maar op dat uur van den dag was er in Spijkerboor nie mand te zien. De man zette zijn fiets tegen een paal en liep een. bakkerswinkel binnen waarvan de deur open stond. Niemand te bekennen, Toen vond hij den weg niet r.-aar Alkmaar, maar naar de lade van een kastje, waarin een geldknip lag. Even later kwam hij den winkel weer uit, 2 bankjes van f 10 en eenig ander geld rijker, greep zijn fiets en ver volgde den weg. Ging af en toe een winkel of café binnen. Ongestoord .Tot dat een auto hem achterop kwam met een-ige veldwach ters, die hem fouilleerden en mee namen- naar een politiebureau. Op hem werd een portemonnaie, inhoudende een kleine f aan zilver gevonden. Zoo ongeveer moet het gegaan zijn op dien morgen van den 18den Augustus vol gens den officier mr. Paardenkooper Over man, die den vreemdeling, een Pool, voor de rechtbank gebracht had terzake van dief stal. De man ontkende. Hij had bet geld niet weggenomen, hij was zelfs den winkel niet binnen geweest, doch voor de deur blijven staan. Dit lijkt mij wonderlijk. Als ik den weg wil weten en er is niemand op straat, dan loop ik een winkel in, maar blijf niet voor de deur staan. De bakkersvrouw bevond zich in de kamer toen zij gerammel van sleutels en geld hoorde. Even later kwam de verdachte langs het raam. Haar knipje, waaruit ze pas te voren den groenteboer nog betaald had en waarin toen nog ruim f 20 zat. bleek leeg. Dit was bezwarend voor den Pooi. Nog bezwarender echter was de verklaring van een buurvrouw, die in haar kamer aan het werk was. Zij zag door het raam een man met een grijs vilten hoed en water laarzen aan het stuur van- zijn fiets aanko men het rijwiel neerzetten en den winkel binnengaan. Alles bij elkaar was voor den Officier re den om den diefstal bewezen te achten. De verdachte heeft tijdens het onderzoek eerst gezegd de op hem gevonden f 19 verdiend te hebben. Later vertelde hij dat het de op brengst was van een verkochte harmonica. Mr. Overman eischt een gevangen is traf van 6 maanden met aftrek. De verdedigster m-ej. mr. M. J. Kluitman vindt de getuigenverklaringen vaag. Belang- hijk acht- ze het feit, dat de bankbiljetten niet op den man gevonden zijn. Zij vraagt vrijspraak. Aanrijding te Hillegom. Op 3 Mei reed een vrachtauto op de Wee- resteinstraat te Hillegom. Een luxe-auto haalde den vrachtawgen in en net op het oogenblik dat zij hem wilde passeeren week de vrachtwagen naar links uit om de Meer- laan in te draaien. Even raakten belie wa gens elkaar, de luxe auto reeds het trottoir op en botste tegen een hek aan. Door den schok brak een inzittende dame haar scheen- en kuitbeen. De bestuurder van den vrachtauto st-omd thans terecht wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer en voorts wegens het niet tijdig geven van een teeken. De inzittenden van de luxe-auto verklaarden dat hun wagen signalen gaf en dat de an der dat niet deed, colc geen richtingaanwij zer uitstak. De chauffeur van den vracht- wegen verklaarde geen signaal gehoord te hebben en zelf wel 35 M. voor de bocht zijn richtingsverandering kenbaar gemaakt te hebben. Zoo ook verklaarde een getuige a décharge. De officier betreurde het, dat deze getuige a décharge pas zoo laat in de zaak betrekken was. Door zijn verklaring achtte hij het tenlaste gelegde niet bewezen en hij vroeg dan ook vrijspraak. Aanrijding te Zaandam. Een motorrijder reed rechts van den weg (de Oostzijde). Toen hij een bocht moest nemen gleed zijn voet van de voetrem, hij raakte zijn stuur kwijt en kwam m die bocht links terecht. Ongelukkigerwijze .reed daar een andere motor met duopassagie-r, düe g-e-| raakt werden en ernstige wonden opliepen: de bestuurder heeft 9 weken zijn vrouw 7 weken in liet ziekenhuis doorgebracht. De aanrijdende motorrijder bad zich voor dit feit te verantwoorden. Hij verklaarde 35 K.M. te hebben gereden. D-e motor had hij pas kort geleden gekocht. Hij heeft de reparaties aan het rijwiel der getroffen-en betaald, maar de overige f 650 schadever goeding nog niet. Wel heeft hij een-ige malen naar de gezondheidstoestand der slachtof fers geïnformeerd. De officier was van oordeel, dat verdachte, die den weg daar ter plaatse kent, zachter had moeten rijden. Daar verdachte reeds 7 jaar lang tot volle tevredenheid van zijn patroon chauffeur is bij een garagehouder en daar nooit een ongeluk heeft gehad, wil de officier hem niet het rijbewijs ont nemen, ofschoon het beter ware. dat ver dachte niet meer op een motor ging zitten. De eisch luidde f 50 of 25 dagen. Onder den invloed. Een rijwielhandelaar uit Tiel, was dooi den kantonrechter veroordeeld tot 1 week hechtenis met intrekking van rijbewijs voor enkele maande® terzake dat hij op 7 Juli 1932 in Hillegom onder den invloed van al cohol een auto bestuurd had. Zoowel hij als de ambtenaar waren in appèl gegaan. Voor de rechtbank diende de zaak Donder dagmiddag. Een agent van politie zag ver dachte op don bewusten dag over den weg slingeren met een vaart van 25 K.M. Nu eens zat zijn auto op het rijwielpad, dan weer op de tramrails aan de overzijde. Toen de aut-o tenslotte in Hillegom tot staan was gebracht en de bestuurder er uitkwam, bleek deze zóó canig gebruik gemaakt te hebben van al coholica, dat hij ter ontnuchtering moest worden ingesloten. Verdachte zegt 6 of 7 glazen bier ge bruikt te hebben. Hij kan absoluut niet te gen alcohol volgens eigen verklaring. Deze beide feiten combineerend vindt de officier liet rijden op dien dag zeer ernstig. Hij vraagt verhooging van do straf door den kantonrechter opgelegd tot 3 weken hechte nis en intrekking van rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. De winkelsluitingswet. Een winkelier in de Meer heeft op een goeden Zonclag een jacht aangehouden en gevraagd aan de opvarenden, of zij bij hem iets wilden koopen. Het gold hier de princi- pieele kwestie" of hij op Zondag mag verkoo- pen aan de bemanning van een jacht. Door den kantonrechter was hij veroordeeld we gens overtreding van c'e winkelsluitingswet. De man had natuurlijk hooger beroep aan- geteekend. Hij legde zij-n verklaringen voor de rechtbank af en was van meening, dat een toerend jacht behoort bij de binnenkomende of uitgaande schepen waarvoor de wet ont heffing verleent van de sluiti-ngsbepalin- gen. De officier was dit met hem eens. Toen de jacht opvarende eieren en melk kocht in dit geval, was de winkelier niet strafbaar, daar de wet voor genoemde schepen een uit zondering toelaat Hij vraagt dan ook ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak in d-eze zaken vindt plaats over 14 dagen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. Der rezel. SCHREIDE VAN PIJN DOOR RHEUMATIEK „Zes weken lang," schrijft een vrouw ons, „heb ik aan rheumatiek geleden, hoofdzake lijk in mijn voeten en polsen. Om de waar heid te zeggen, ik heb gehuild van pijn. Om dat ik een zwakke maag heb, kon ik geen enkel soort medicament nemen, want dan raakte mijn maag van streek. Toen zei een dame mij, dat ik eens Kxuschen Salts moest probeeren. Ik ben nu erg dankbaar dat ik dit gedaan heb, want ik voel me nu geheel her steld. Ik heb nooit iets anders genomen, dus moet het wel Kruscheri zijn, waardoor ik zoo ten goede veranderd ben." (Mevr.) C. De zes minerale zouten, die Kruschen be vat, hebben alle een directen invloed op de geheele stofwisseling. Zij' zorgen, dat de naaldscherpe urinezuur-kristallen, welke de ondraaglijke rheumatische pijnen veroorza ken, worden opgelost en daarna op natuur lijke wijze uit het lichaam verdreven. Ver volgens zal de dagelijksche dosis Kruschen de afvoerorganen blijven aansporen tot ge zonde, geregelde werking en zoodoende hardlijvigheid voorkomen. En daarom zal het voortaan onmogelijk zijn dat er ooit weer een opeenhooping in het lichaam ontstaat van gevaarlijk urinezuur of andere lichaams vergiften, die de gezondheid benadeelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. SCHEEPVAARTBERICHTEN (Zie ook elders in dit nummer). ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (thuisreis) 7 (12 v.m.) te Rott. verwacht. Ilwaki (thuisreis) 4 October van Monte video. Aldabi 5 October van Hamburg naar Rot terdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Dinteldijk, 6 van Vancouver te Rotter dam. Drechtdijk, 4 van Rotterdam te Vancou ver. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 6 van Rotterdam te Amster dam. Serooskerk, (uitreis) pass. 5 October Gi braltar. Zuiderkerk (uitreis) 6 October te Iloilo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) p. 5 October Oues- sant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietforiitem (thuisreis) 3 van Port Na- tal. Meliskerk (thuisreis) 6 (n.m.) van Duin kerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJstroom (uitreis) 5 October van Lagos. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 5 te Bagnoli voor Akne- ria. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono thuisreis) pass. 5 October Sa- gres. Kota Baroe 5 van Rotterdam te Ham burg. Sibajak, 6 October van Rotterdam te Ba tavia. Baloeran, (uitreis) 6 October te Mar seille. Tapanoeli 6 van Rotterdam naar Bata via. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 C-ts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die rich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg, Advert-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT. Tomaten 6—10 per K.G. Appelen 6 20 ct. per K.G. Peren 530 ct. per K.G. Snijboonen 2032 ct. per K.G. Heerenboonen 6—14 ct. per K.G. Andijvie 15—40 ct. per kist. Postelijn 40—60 ct. per kist. Spinazie 4080 ct. per kist. Groene kool 25—50 ct. per K.G. Gele kool 60—75 ct. per K.G. Sla f 1f 6 per 100 krop. Bloemkool 616 ct. per stuk. Komkommer 26 ct. per stuk. Roode kool 57 ct. per stuk Wortelen 49 ct. per bos. Prei 410 ct. per bos. Selderij 2—19 ct. per bos. Pieterselie 2—10 ct. per bos.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10