UIT HET BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 TWEEDE BLAD. Het Duitsche antwoord naar Londen verzonden. Toestemmende beschikking verwacht. Ceen deel neming van Amerika. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Naar VJD. uit Londen 'Verneemt »Üs de toestand voor wat betreft de door Engeland voorgestelde vier mogendhedenconferentie over 't algemeen onveranderd. In Engelsche leringen wordt verzekerd dat de verdaging ■tot na 11 October nog geenszins beteeken: dat Engeland zijn conferen t:evoorstel laat varen. Het Foreign Office verwacht dat de ant woorden van Frankrijk en Duibscihland zoo spoedig mogelijk zullen binnen komen. Hei Duitsche antwoord zou reeds heden Zater dag worden overhandigd. Men neemt aan dat de Duitsche regeering e>en toestem mend antwoord zal geven, zonder evenwel haar in te nemen standipunt tevoren te waarborgen. Ter conferentie zal, volgens de Engelsche opvatting, veel afhangen van den inhoud van het Duitsche antwoord, aangezien men nog steeds hoopt dat Frankrijk niet alleen de verantwoordelijkheid op zich zal willen nemen voor een niet tot stand komen der conferentie. Een nader telegram meldt dalfc het Duit sche antwoord aan de Engelsche regeering inzake cte tot Londen te houden conferentie Vrijdagavond naar Londen verzonden is. Het zal Zaterdag in den loop van den dag dooi den Duitschen zaakgelastigde te Londen graaf Bernsitorff aan het Foreign Office worden overhandigd. De Duitsche regeering heeft, naar verluidt, in haar antwoord nog maals gewezen op de voorwaarden voor de deelneming van Duitschland ana de -Rechts gel ij kh elds con f er en tie" De juiste inhoud van de Duitsche ant woordnota zal eerst bekend worden ge maakt als de nota zal zijn overhandigd. De kwestie, welk standpunt de regee ring der Vereenigde Staten zal innemen no pens de eventueel te Londen te houden vijf- mogendhedenconferentie, wordt duidelijk uit de verklaring van twee hooge functio narissen van het departement- van Staat, die Vrijdag persvertegenwoordigers hebben ontvangen. Volgens deze verklaring zullen de Ver eenigde Staten niet- deelnemen aan de Lon- densche ontwapeningsconferentie en een houding aannemen, welke men hier een „hands-off" politiek noemt. Zulks ge schiedt om niet verwikkeld te geraken in de intriges van Europa, welke reeds thans reeds dus nog voor de bijeenkomst der conferentie, merkbaar zijn. Het Staatsdepartement heeft verklaard er het allergrootste belang bij te hebben, dat Duitschland en Frankrijk het met elkander eens zijn, opdat het ontwape- ningsplan-Hoover zal kunnen worden verwe zenlijkt. Het is evenwel te vreezen dat de conferentie van Londen een ernstige beproe ving zal zijn voor de politiek van Hoover en Stimson met het oog op de wereldontwa- pening en de heiligheid der verdragen. Verschillende hooge ambtenaren verde digden. het Fransche standpunt en verklaar den dat de Duitsche houding een schending van het verdrag van Versailles beteekent. Aan den anderen kant gaven zij evenwel toe, dat het ontwapeningsplan Hoover tot mis lukking is gedoemd, indien Duitschland op zijn stuk blijft staan. Naar het schijnt streeft de regeering der Vereenigde Staten er naar Frankrijk gerust te stellen, aangezien de Vereenigde Staten Uit de wereld van de Uitvindingen: 1. Hygiënische zelfioerkende zuigflesch. 2. Pneumatische Peperbus. 3. Auto-arrestator voor brandalarm. 4. Een zevenmijlslaars op tennisballen. 5. Bloemenvaas, tevens warmwaterkruik. 6. Reddings-regenjas. 7. Iets van mijzelf..*... Eeri officier-machinist van de Engelsche Groote Vaart heeft een hygiënische zelfwer kende melkflesch voor een zuigeling uitge vonden. Het is een van de driehonderd nieuwe uitvindingen, die te zien zijn ter jaar- lijksche Uitvinders-Tentoonstelling in Central Hall, Westminster, Londen. Niet de beroeps uitvinders, maar de amateurs van het vak exposeeren daar. Gelukkig maar. want bij de bedenksels van de profs schijnt haast altijd het „oorlogsdoeleinde' voorop te staan. Hulde dus aan dien vreedzamen amateur van de vreedzame koopvaardij, die zich op de hy giënische zelfwerkende zuigflesch heeft ge worpen, en met blijkbaar succes. Alleen begrijp ik niet heelemaal wat het is. Het hygiënische kan ermee door. maar het zelfwerkende? Zuigt die flesch zelf, zoo dat de zuigeling deze vermoeiende bezigheid bespaard wordt? Of zuigt zij mee, zoodat hij er assistentie van krijgt? Ik kan mij het zelfwerken van een zuigflesch niet anders voorstellen. Als staaltje van de consequentie van onze gemechaniseerde eeuw is het dan wel zeer bewonderenswaardig. Ds bedoeling moet zijn, den mensch onmiddellijk na het eerste aanschouwen des levensechts reeds in de mechanisatie te werpen. Dadelijk wordt hij aan de machine overgeleverd, en zijn trotsche vader en verrukte moeder mompelen tot el kaar: „Wat is hij er blij mee, hè? Dat had-ie nooit verwacht!" Als product van efficiency groeit dan deze den steun- van Frankrijk noodig heeft in de kwestie van de handhaving der verdragen, indien in den Volkenbond de kwestie van Mandsjoerije aan de orde komt.. Algemeen is men in de Vereenigde Staten van mee ning dat de conferentie van Londen, voor het geval zij nog tot stand komt ten gevolge van de Duitsch-Fransche controversen geen tastbare resultaten zal opleveren'. Engeland. Labour-partij weigert weder opneming van MacDonald, Snowden en Thomas. Het jaarlijksche congres der Engelsche La bour-partij. dat te Leicester wordt gehouden, heeft zich Vrijdag in een met algemeene stem men aangenomen resolutie uitgesproken te gen de wedertoelating tot de partij van Mac Donald. Snowden en den minister voor de Do minions, Thomas, zoomede van andere vroe gere leden van de partij die zich hebben aan gesloten bij de Nationale regeering. Dezen hebben de idealen van de partij, aan welke 7,ij zoo veel te danken hebben, miskend, aldus de resolutie. In een andere resolutie wordt de directe af schaffing van het Hoogerhuis dat „gevaarlijk en nutteloos" wordt genoemd, geëischt. De conferentie verklaarde tenslotte in een resolutie dat de parlementaire arbeiderspartij haar oppositie tegen de douanepolitiek van de huidige of eenige andere regeering moet voort zetten. Conversie der Britsche Staatsschulden. Op het jaarlijksche congres van de conser vatieve partij, dat te Blackpoal wordt gehou den. heeft de minister van Financiën, Neville Chamberlain, verklaard voornemens te zijn zoo spoedig mogelijk behalve de reeds aan gekondigde conversie der oorlosrsleeningen ook andere Engelsche staatsschulden te conver teer en. Loonsvrlnfri^rr in de spinnerijen. Het bestuur von de federatie van spin- herspatroons te Manchester heeft naar Reuter uit Londen meldt, besloten de leden aan te bevelen in de fabrieken een aankon diging aan >te plakken, dat. de loonen wor den verlaagd met. 1 sh. 8 1'2 d. per pond sterling. Hierbij zijn 200.000 spinners be trokken. Roemenië. De regeering voor ernstige financiëele moeilijkheden. In de hoofdstad' van Roemenië heerscht groote opwinding wegens den politieken toe stand in Roemenië m het algemeen, die buitengewoon ernstig beoordeeld wordt. De regeering is nog niet afggtreden, maar men verwacht met zekerheid een crisis. Volgens de laatste gegevens bedraagt het. tekort op de begrooting van het laatste jaar ten minste elf milliard lei. Er zijn geen mid- zuigeling. Triomf! Het is bereikt: hij groeit niet uit zich zelf. maar machinaal. Tegen den tijd dat-ie moet gaan loopen, is er een uitvinder in Central Hall verschenen, die het zelfwerkend loopapparaat lanceert, dat de normale gemiddelde snelheid van een be ginnende baby verhoogt van één halven tot twaalf kilometer per uur. In weinige maan den is hij een Nurmi-in-zakformaat. Dan pousseert Central Hall juist den automatï- schen spraak-ontwikkelaar. en binnen nog een paar maanden weten de dolblijde ouders niet meer of het kind een mensch of een Robot is. De waarheid zal vermoedelijk nog in het midden liggen, maar via den zelf- speller, den zelfteller en den auto-auto mobilist (u begrijpt dat natuurlijk: het zelfwerkende automobielbesturings-apparaat) slaat de ontwikkeling van het individu be slissend naar de Robotzijde door. Er wordt teveel gepraat over machines die men tot menschen wil maken. Dat is wilde fantasie: veel verder dan men daarmee nu is kan het nooit komen. Maar zijn we niet allang bezig het omgekeerde te doen; de menschen tot machines te maken? Zie den heilstaat in Rusland, waar de godsdienst vervangen is door het Vijfjarenplan en de zielkundig- doorvoelde productie-statistieken van meneer StalinDie Engelsche officier-machi nist zal daar wel de beste markt voor zijn zelfwerkende zuigflesch vinden. Als hij er dan nog den auto-communisator bij bedenkt die het kind reeds in zijn eerste levensjaar met Communistische politiek doordrenkt, is zijn carrière verzekerd. Hii zal nog eindigen ais eere-kolonel van het Roode Leger. Er zijn natuurlijk uitvindingen van gansch anderen aard ook te vinden in Central Hall. Daar hebt u bijvoorbeeld de pneumatische peperbus, uitgevonden door een automobiel monteur, die beweert dat hij het ding voor delen meer om de ambtenaarssalarissen uit te betalen. De regeering van Wajèa Woywed staat voor de keuze óf betalingen aan het buitenland te staken en maatregelen te treffen die in flatie tengevolge bouden hebben, óf de eischen van den Volkenbond, die gisteren zijn geweigerd, toch nog aan te nemen. Het eerste zou een catastrofe beteekenen en het tweede brengt voor de Roemeensc'ne finan ciën een zeer verscherpte controle mede. terwijl het aanvaahden van de Fransche eischen zou neerkomen op het prijsgeven door Roemenië van haar financieele souve- reiniteit. Minister-president Wajda Wojwod wei gert nog steeds een beslissend besluit te onderteekenen. zHij heeft Vrijdag een bez oek aan koning Carol gebracht. Deze dagen zal een kabinets raad plaats hebben. Duitschland. Vermindering van het aantal werkloozen. Per ultimo September 1932 bedroeg het aantal bij de arbeidsbeurzen ingeschreven werkloozen 5.100.000, d.i. 163.000 minder dan per medio September. Japan. Regeering besluit tot uitbrei ding der bewapening. Nadat het Japansche ministerie van ma rine het kabinet een voorstel tot verhooging van de begrooting voor de oorlogsmarine van 200 op 320 miliioen yen heeft doen toekomen, deelt thans het Japansche ministerie van oor log mede, dat de legerbegrooting voor het jaar 1933 een bedrag van 860 miliioen yen eischt. 370 miliioen yen zijn bestemd voor de uitbrei ding der landsverdediging en voor het op richten van fabrieken voor het vervaardigen van oorlogsmateriaal. De minister van oorlog stelde in het licht, dat tengevolge van de po litieke verhoudingen in Mandsjoerije Japan verhinderd was zijn ontwapening verder te verwerkelijken. Onna, Nieuwe opstond tegen de Mandsjoerijsche regeering Volgens een Russisch bericht uit Peking zou bij Kirin een nieuwe opstand tegen de regee ring van Mandsjoerije zijn uitgebroken Het verkeer tusschen Kirin en Tsjangtsjoeng is onderbroken. Het Japansche garnizoen heeft draadloos assistentie verzocht. Een Japansche cavalerie-afdeeling bevindt zich op weg van Tsjangtsjoeng naar Kirin. De aanvallen op Kirin houden worden uitgevoerd door de troe pen van generaal Ma. Bulgarije. Bolsjewistisch complot te Sofia? De Bulgaarsche politie is een bolsjewistische spionnage-organisatie op het. spoor gekomen, waarbij verschillende afgevaardigden van de Bulgaarsche Arbeiderspartij en een te Sofia wonende Rus Lobanoff. betrokken zijn In som mige kringen bestaat, echter het vermoeden, dat deze ontdekking de Bulgaarsche regeering zeer goed gelegen komt in verband met haar voorgenomen actie tegen de Arbeiderspartij die bij de jongste verkiezingen zeer groote successen boekte. Vorst Lobanoff is een bekende figuur in het society leven van Sofia, en had als bekend bridge-deskundige uitstekende relaties. Hij is met twee uit Weenen gekomen Russen ge arresteerd. Door het complot is het Fransche gezant schap te Sofia ook min of meer gecompromit teerd. Vorst Lobanoff genoot, namelijk het volle vertrouwen van het Fransche gezant schap. Inmiddels is vorst Lobanoff weer in vrijheid gesteld, terwijl de beide andere Russen over de grens zijn gezet. gebruik aan tafel bedoeld heeft. Maar dat geloof ik niet. Ik zie er de Nazis-fractie in den Pruisischen Landdag al het offensief mee openen op het Centrum en de linkerzijde. Ik zïe er lastige handelsreizigers, deurwaarders, ja den Fiscus-zelf mee belaagd. Er zal een verdedigingsmiddel tegen bedacht moeten worden, want dit is weer een wapen zij het niet voor den Modernen Oorlog, die zulke kinderachtigheden ver voorbij is en de triomfen van den heldenmoed in gas- en brandbommen zoekt.dan toch Wel in den Kleinen Guerilla-Oorlog, die het dage- lijksch leven in zoo belangrijken mate is. Weer een nieuwe uitvinding. Deze schijnt het hoofdnummer van de tentoonstelling te zijn. Het is de brandalarm-maker, bedacht door een medicus. Uiterlijk is het een tele fooncel. Treedt men binnen, en drukt men op den hefboom waarmee de brandweer ge alarmeerd wordt dan sluit men meteen zich zelf in. De brandweer komt even later, en bevrijdt den ingeslotene. U begrijpt de be doeling van dezen genialen ontdekker: hij wil valsche alarmisen afschrikken. Geen valsch brandalarm zal meer gegeven worden. Tegen deze schitterende vinding heb ik dadelijk één bezwaar. Wordt zij algemeen ingevoerd, dan bestaat de vrees dat er ook niet veel bona-fide brandalarmen meer ge- gegeven zullen worden. Stel dat gij. op be hoorlijken afstand van uw eigen woning brand ontdekkend, in uw eersten nobelen ijver op de cel toesnelt en op het laatste ooeenblik bedenkt, dat gij uzelf gaat arresteeren. dat de brandweer wel eens te laat zou kunnen komen, dat zij u zou kunnen vergeten, dat de brand bovendien gevaarlijk- dicht bij de cel is en de voorgevel, bij even tueel instorten, net zoo goed voorwaarts als achterwaarts kan omvallen? Gij zult niet binnen gaan! Gij zult naar den dichtstbij- zijnden agent hollen en hem vriendelijk ver zoeken het alarm even te geven, want gij begrijpt de werking van het apparaat niet goed. Waax-op hij het u zal trachten uit te leggen, en gij het nog niet begrijpen zult, en er anderen bij zullen komen, die het even min snappen. Terwijl het huis afbrandt. Is het uw eigen woning, dan bestaat er inder daad een kans dat gij uzelf terwille van de redding uwer eigendommen arresteert in de cel. Maar als uw gezin en de hond al in veiligheid zijn en het verzekerde bedrag hoog is, twijfel ik Mijn tweede bezwaar tegen de geniale uitvinding betreft de valsche alarmisten, die tot het straatjongensgilde behooren. Er ONDERGANG VAN DE „AMERICAN NURSE" BEVESTIGD? NEDERLANDSCH SCHIP ZOU HET WRAK GEZIEN HEBBEN. NEW-YORK. 7 October (V. DU Volgens hier ontvangen berichten zou het Nederlandsche stoomschip ..Juno" nabij de Azoren het wrak hebben gezien van het Amerikaansche Oceaan vliegtuig „American Nurse" (Het Persbureau Vaz Dias heeft bij de directie van de K.N.S.M geïnformeerd naar de juistheid van dit be richt. Het stoomschip „Juno" is heden te Lis sabon aangekomen en is dus heden of gisteren de Azoren gepasseerd. De directie der K. N. S. M. heeft echter geen enkel bericht omtrent het waarnemen van het wrak der „American Nurse" van den kapitein van de „Juno" ont vangen. YON GRONAU'S RADIOREDE TE BATAVIA. BERLIJN. 7 October 'Wolff). Voor de Duitsche en Javaansche radio is heden het eerste draadlooze telefoongesprek tusschen Berlijn en Batavia dat hedenmiddag van 12.30 tot 12,45 tusschen dr. Kurt Rathke van de Rundfunkgesellschaft en Wolfgang von Gronau gevoerd werd, door middel van gra- mofoonplaten uitgezonden. Het gesprek tus schen de beide zenders werd over een af stand van 12.000 K.M. gevoerd en was uit stekend. Wolfgang von Gronau beant woordde de verschillende vragen over de doeleinden van zijn vlucht. Het. veroveren van de lange land- en watertrajecten met het vliegtuig is schitterend gelukt. Opnieuw is gewezen dat het vliegtuig in de tropen het meest ideale vervoer mid is. Von Gro- nou deelde nog mede, dat hij morgen verder zou vliegen. DE „REX" IN AMERIKA AANGEKOMEN. NEW-YORK. 7 Oct. (Reuter), Het- Italiaan- sche s.s. „Rex" is vanmorgen hier aangeko men. Bekende Italiaansche en Amerikaansche oersoonlijkheden waren bij de aankomst aan wezig alsmede de voorzitter van het comité van ontvangst, die door den burgemeester ge zonden was. HET ZOOVEELSTE BRITSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. LONDEN. 7 October Reuter 1. Nabij Compton, in Surrey, is een militair vliegtuig brandend neergestort. Twee personen zijn daarbij gedood en een gewond, terwijl drie andere inzittenden dóe met een parachute uit het vliegtuig zijn gesprongen, behouden zijn gedaald. JIMMY WALKER STELT ZICH NIET HERKIESBAAR. O'BRIEN NU CANDIDAAT. NEW YORK, 7 Oct. (Reuter.) De afgetreden burgemeester van New York. James Walker, die zich aan boord van een stoomschip op weg naar Amerika bevindt, heeft verklaard, dat hij niet zal trachten zich op 8 November als burgemeester te doen herkiezen, omdat hij de verwachtingen van de I>emocraten in het land niet wil compromitteeren en de par tijbelangen boven zijn persoonlijke verlan gens plaatst. Dientengevolge is O'Brien dogr de Demo cratische conventie van New York met al gemeene stemmen candidaat gesteld voor het burgemeestersambt gedurende den rest van Walker's mandaat, dat het volgend jaar afloopt. TREKKING VAN DE SWEEPSTAKE DUBLIN, 7 October. (Reuter) Hedenmid dag is de trekking van de Sweepstake be gonnen. In totaal zijn bijna 21/2 miliioen loten verkocht. zijn zeer ondernemende knapen bij, en eer lijk gezegd ofschoon met schaamte kan ik mijzelf indenken in de bekoring, de heele brandweer te laten uitrukken, met motorspuiten en Jetje, met meneer Van den Broek en meneer Martin en al de ande re gehelmde beschutters van onze huis-cn- hof, met den burgemeester en meneer Tenckinck en den wethouder van Onderwijs en allen die bij een brand onmisbaar zijn compleetalleen om mij uit een alarm- cel te halen. Als ik den fotograaf bijtijds liet komen om het tableau der autoriteiten te kiekenwat een geïllustreerde pracht- kopy voor de voorpagina zou eruit te halen zijn! En al sleurden ze mij dan ook voor den Politierechter, ik weet zeker dat Haar lem's Dagblad met plezier de boete voor mij betalen zou. Zoo ben IK al, een jour nalist van middelbaren leeftijd. En ik ken tijdgenooten, die geen haar beter zouden zijn. Hoe zullen dan de straatjongens wel wezen? Volgende uitvinding. De dader is hier een tandarts. Het is merk waardig dat in geen enkel geval het beroep van den uitvinder ook maar het geringste verband met de uitvinding houdt. Het uitvin den is in zulk een gevaarlijk stadium ge komen. dat iedereen doodsbenauwd is er zichzelf mee overbodig te maken, en zijn geniale bevliegingen steeds op anderen richt. De tandarts heeft een schoen gemaakt waai-van de „zool" bestaat uit drie tennis ballen. bevestigd in ondiepe stalen cylinders. Op zulke schoenen schijnt men met zulk een lichten, veerkrachtigen tred te loopen, dat een wandeling van hier naar Gronin gen (hij zegt: van Londen naar Glasgow, en dat is nog heel wat verder) een peuleschil wordt. Gij komt na een zeer snellen tocht geheel onvermoeid aan. Prachtig voor va- canties. Als dit waar is zal het faillissement van vele spoorweg-, tram-, en autobusmaat schappijen alsmede dat van een aantal rij wiel- en knetterfiets-fabrlkanten wel voor de deur staan. Zij kunnen zich evenwel troosten met de gedachte dat er ook een weer nieuwe uit vinding is die den voetganger bedreigt. Deze groep is nog lang niet voltooid, en zij blijft zich gestadig uitbreiden. De electrische zandstrooier voor auto's, tien meter vooruit- spuitend bij het naderen van een bocht in een glibberigen weg. zal den overstekenden wandelaar onverbiddelijk treffen. Geveld, zal, ALARMEERENDE GERUCHTEN UIT TIBET. DE DALAI LAMA GEVLUCHT? LONDEN. 7 October <VD.) In Indië doen geruchten de ronde, dat in Tibet een burgeroorlog zou zijn uitgebroken. Er zouden op verscheidene plaatsen hevige gevechten zijn voorgevallen en ae Dalai Lama zou gevlucht zijn. OPLEVING BIJ DE DITTSCHE SPOORWEGEN ALTONA, 7 Oct. Wolffbureau) De spoor weg-directie van Altona heeft besloten voor den tijd van 2 a 3 maanden oen duizendtal arbeiders, die begin September ontslagen waren, weder aan het werk te zetten YO-YO VERBODEN! ER STAAT DRIE DAGEN KAMER ARREST OP! PARIJS. 7 Oct. (Reuter.) Het nieuwste modespel Yo-Yo is in het Fransche leger of ficieel verboden. Bij een van de artillerie-regimenten :s een dagorder uitgevaardigd, waarbij elke man. die betrapt wordt op het Yo-Yo-spel, zonder pardon wordt gestraft met drie dagen ka merarrest. AGENDA Heden: ZATERDAG 8 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonspleln: Gala voorstelling: „Die Entführung aus dem Se rail", 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Rido's groote revue: „Alles wordt weer goed." 9 uur. La Gaité, Raaks 13, Cabaret dancing 8—12 uur. Palace: „Holzapfel weiss Alles". Op het Oostersch draad-act. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Peter Voss, de mil- lioenendief". Op het tooneel: Vijf Rosetti's, tooneel: Bren en Godien. 2.30. 7 en 5.15 uur. Luxor Sound Theater: ..'t Is maar een Gigolo" en „Wie gaat mee naar de Zee?" 2.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reekcr, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Tevler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 9 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Gezelschap Verka de: „Mijnheer Hazehart". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Rido's groote revue: „Alles wordt weer goed". 8 uur. Rozekruisers Genootschap, Bakenessergr. 13: Tempoldienstritus met openbare voor dracht. 10.30 uur v.m. La Gaité, Raaks 13, Cabaret dancing 812 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 24 uur. MAANDAG 10 OCTOBER Gem. Concertzaal: Rido's groote revue: „Alles wordt weer goed". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. La Gaité, Raaks 13, Cabaret dancing 812 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Tli. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. Fa. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Tel. 10043. hij mét het zand als anti-slipmiddel dienen. Het. voordeel Is. dat hij in zijn laatste levens moment. de betooverende sensatie zal heb ben. zich in een zandstorm rn do Sahara te bevinden. Zeer aanlokkelijk dus voor men schen die niet veel van de wereld gezien hebben. Buitengewoon practlsch. inderdaad voor ziende in een lang gevoelde behoelte is een bloemenvaas die tevens als warmwater-kruik in bed gebruikt kan worden. Gij laat de bouquet eenvoudig door een omzoomd gat in uw dekens en lakens, aan het voeteinde uit steken. Dit waarborgt u een fleurig uit zicht bij het ontwaken. Het is wonderlijk, dat niemand daar eerder aan gedacht heeft, maar zoo gaat het altijd met uitvindingen, zooals Columbus zei toen hij niet alleen Amerika ontdekt had, maar ook dat ei met zoo'n smak op tafel neergezet. Tenslotte wil ik het nog even hebben over de reddingsregenjas. Geen schipbreuk behoeft, gij meer in uw leven te vreezen, als gij dit kleedingstuk draagt. Het zwelt op als een ballon zoodra gij te water valt. en houdt u drijvende. Ik weet niet of het togen alle golven kracht bestand is, en dat brengt mij op een. beter idee. Waarom, nu er toch zoo veel praehtige gassen zijn uitgevonden, zou men cio ook niet voor een vredcsdoel kun nen te baat nemen? Geen reddingsgordel om uw middel, maar een opgerold éenpersoons- ballonnetje. met een kleinen cylinoer erbij, waarin voldoende extra-licht prima oorlogs- heldenmoeds-gifgas is gecomprimeerd om het ballonnetje te vullen en u tot een meter of vijftig boven de woedende baren te doen opstijgen? Daar blijft gU eenvoudig slinge ren tot hulp opdaagt en u binnenhaalt in het kraaiennest van den „Ocean-liner" Nooit heb ik begrepen waarom men, bij de huidige vorderingen der techniek, er nog niet aan gedacht heeft bemanning en pas sagiers bij een schipbreuk eenvoudig te la ten opstijgen. Wat is logischer en veiliger uitweg dan het nieuw-veroverde element? Men moet te dezen aanzien eens verticaal In- plaats van horizontaal gaan denken Nu schei ik uit. Hou me vast. of ik word ook uitvinder. En toch koester ik een warme sympathie voor het gilde, welks vindingen in Central Hall bijeengebracht zijn. Allemaal zijn ze, en dat is in allen gevalle altijd schoon.... optimisten. Evenals: IK.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5