I j# mwf m ii m m m. m m lÊm mm' m m m mm M fW P! Wi IP DAMRUBRIEK «Wii 3 S i" B Si S1 Sf a ggi pp pp ff 8 B 1 H s mi mi mi §S BBSS H ÉÜI lilil iül üif ïi H DAMMEN. ZWEMMEN WATERPOLO. ATHLETIEK. BILJARTEN WANDELSPORT. HENGELEN. KORFBAL WIELRIJDEN GYMNASTIEK. Damreöacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42, hock Van de Spiegellaan Heemstede Alle correspondentie, deze rubrfek betref lende, gelieve men te zenden naar boven staand adres. Voor onzen ladderwedstrijd geven wij hier onder ter oplossing twee inzendingen onder het motto „Le Profane" en wel de Nos. IV en I. No. I is een meer eenvoudig vraagstuk en uitstekend geschikt om door beginnende damspelers te worden opgelost. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1845. Motto: „Le Profane" No. IV. Ingezonden voor onzen Internationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dagblad. Eerste Publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 7 9 12 13 20 34 en 36. Wit 9 schijven op: 18 22 23 32 33 37 44 45 en 48. Mag Zwart 3439 spelen? WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1846. Motto: „Le Profane" No. I. Ingezonden voor onzen Internationalen Problemisten Wedstrijd van I-Iaarlem's Dagblad. Eerste Publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 5 schijven op: 8 18 20 28 en 36. Wit 5 schijven op: 15 24 29 37 en 38. Mag Zwart 28—33 spelen? Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag avond 24 October a.s. bij den directeur dezer rubriek OPLOSSINGEN. No. 1838: „De tSer" No. XX. Op 25—30 van Zwart wint Wit als volgt: 39—34 (Zwart 30:48 gedwongen) 47—42 (Zwart 28:39) 17—11 tZwart 6 28) 46—41 (Zwart 36:38) 29—23 (Zwart 48:30) 23:1 en wint. Opmerkingen der jury: Originaliteit ontbreekt, is reeds herhaal delijk zóó vertoond; voorts grof van con structie met teveel figuranten als 50, 2 en 10. No. 1839 „Nomen" No. III. Wit: 46—41 (Zwart 30:19) 27—22 (Zwart 18:27) 2923 (Zwart 19:39 gedwongen) 17 12 (Zwart 1.46» 48—43 (Zwart 39:37) 47—41 (Zwart 6:17) 41:5 en wint. Opmeykingen der jury: Zwart's laatste zet had moeten zijn 1823 en 1:2. Do variant als Zwart 1:38 inplaats van 19:39 slaat, i? niet mooi. Overigens een zeer moeilijk op te lossen probleem. PRACTISCHE DAMLESSEN. Met onderstaand voorbeeld zullen wij trachten duidelijk te maken hoe men in dik wijls vrij eenvoudige standen een foutzet kan uitlokken en winnen.. PARTIJ-FRAGMENT No. 1847. Deze stand kwam vóór in een door een der sterkste N.H.-damspelers corresponden tie partij. ZWART flS WW ff WIT otand in cijfers: Zwart. 9 schijven op: 4 6 8 12 14 16 17 18 en 24. Wit 9 schijven op: 26.27-32 34 35 36 39 en {12. Wit speelt in dezen stand 36—31, Zwart 6—11; Wit 38—33, Zwart 8—13; Wit 34—29 'Zwart schijnbaar een eenvoudigen dam- slag aanbiedend) Zwart 24—30 (loopt dus in den val): Wit 35:24, Zwart 13—19; Wit 24:22, Zwart 17:48. Maar nu antwoordt Wit 3228 Zwart 48:21 (moet vier schijven slaan en Wit 26:6 en wint. Dergelijke slag- en combinatie-mogelijk heden biedt het damspel den opmerkzamen damspeler bij honderdtallen aan. Zelfs in de meest eenvoudige standen kan een oplettend speler altijd nog leven brengen en zich kan sen scheppenmits hij maar over vol doende fantasie en doorzicht beschikt. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stahd van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt tot en met wedstrijd pi'obleem No. 1839. Deze luidt als volgt: No. Deelnemerspnt. 1. F. A. Berkemeier, Haarlem 92 2. J. Claus, Haarlem 92 3. J. P. Exel Jr., Haarlem 92 4. W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep 92 5. C. Rietman, Haarlem 91 6. J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 90 7. W. C. Groenings, Haarlem 90 8. J. P. Huges, Haarlem 89 9. W. Jonkhof. Haarlem 85 10. J. van Steenwijk. Ede (Gelderland) 85 11. J. v. da Vlugt, Haarlem 84 12. H. Auvent, Haarlem 81 13. H. F. Antonisse. Santpoort 74 14. J. H. Hilders, Lisse 69 15. S. van Duijn, Abbenes 67 16. D. Kleen, Heemstede (1) 66 17. Jos Weber, Haarlem 62 18. M. A. G. Cats, Haarlem (1) 60 19. F. van Marrelo, Haarlem 56 20. H. Berghuis, Haarlem 56 21. A. Smit. Haarlem 56 22. J. van Berkum. Haarlem (1) 52 23. A. v. d. Wiel, Overveen 50 24. P. A. Nooij, Haarlem 44 25. I-I. W. Germeraad, Haarlem 43 26. H. G. J. Andriessen, Haarlem 43 27. C. M. Beek, Haarlem (1) 42 28. Joh. Knopper, Heemstede 38 29. Nlcolaas Knopper, Heemstede 38 30. Chr. Gerritsen. Bennebroek (1) 31 31. B. Henneke, Haarlem 28 32. A. W. Stroo, Haarlem (1) "26 33. A. J. Luske, Haarlem 24 34. J. L. Veen, Heemstede 24 35. G. Greeuw, Haarlem 23 36. J. Geijteman, Haarlem 22 37. H. Beek, Haarlem (1) 18 38. H. v. d. Werff, aHarlem, 17 39. J. W. Luiten Jr.. Haarlem 16 40. C. Smit, Vijfhuizen 16 41 H. Knopper, Heemstede 13 42. H. van Lunenburg Jr., Haarlem 12 43. W. van Daalen. Haarlem 10 44. J. P. Exel Sr., Bloemendaal (1) 3 45. Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 4 46. J. F. v. d. Mark Jr., Haarlem 3 47. J. Paap, Zandvoort 2 48. J. Siegerist, Haarlem 2 49. P. G. M. Ottolini Sr., Haarlem 2 50. J. F. van de Woestijne, Heemstede 2 CORRESPONDENTIE. S T. II. te Haarlem. Reglementen voor het damspel, bevattende de officiëele spel regels, worden door den Nederl. Dambond uitgegeven. De prijs bedraagt f 0.10 per exempl. Toezending volgt na ontvangst van het bedrag op postrekening No. 64007. f De „September-prijs" van onzen oplossers wedstrijd werd na loting gewonnen door den heer: J. P. EXEL Jr.. te Haarlem. De heer Exel kan de fraaie medailles aan ons adres (Koediefslaan 42) in ontvangst komen nemen Jubileum Haarl. Damclub. De kwartet-wedstrijden georganiseerd ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub", zijn thans geëin digd. Zooals uit onderstaande ranglijst blijkt, heeft kwartet No. IV (bestaande uit Joh. Fabel, Th. Wesselman, N. J. H. Koers en P. A. Nooij) den eersten prijs behaald; kwartet No. V (bestaande uit H. Greeuw. J. H. Ree dijk. H. C. Stappers en A. Smit) den tweeden prijs en kwartet No. III (bestaande uit- A. de Jong, J. Otter, H. W. C. van Rhoon en Ph. G. Amelung Jr.) den derden prijs. gesp.gewgel.verl.bordp. pnt. i. Kwartet IV 2 2 0 0 11—5 4 2. Kwartet V 2 0 1 1 7—9 1 3. Kwartet III. 2 0 1 1 6—10 1 Damclub „IJmuiden"-„Haarl. Damclub". Dinsdagavond speelt de „Haarlemsche Damclub" te IJmuiden in „Kennemerhof", Kennemerplein 29. een massakamp tegen de Damclub „IJmuiden" om den ïn 1930 beschik baar gestelden wisselprijs (zilveren lauwer tak). In 1930 won „IJmuideJji" en in 1931 de Haarlemsche Damclub" met handicap (een schijf voorgift aan verscheidene borden). Damclub D. I. D- (onderafd. C.J.M.V.) De competitie in afd. I is alweer in vollen gang en hoewel er pas 2 wedstrijden gespeeld zijn ontbreekt het tocfn niet aan de noodige spanning. Kon Fransen verleden jaar tot de sterkste gerekend worden, thans staat hij met 1 punt uit 2 wedstrijden op de ranglijst; ongetwijfeld zal hierin we! spoedig verandering komen Jansen, die ver leden jaar in afd. 2 speelden staat thans aan den kop met het hoogst aantal punten, gevolgd door den jeugdigen Roodzaixl met 3 punten. Hierop volgden Geyteman en Ste kelenburg elk met 2 punten, terwijl T. Rood- zand, en J v. Gelder elk 1 punt bezitten Verrassingen zijn hier lang niet uitgesloten Box zal in afd. I wel een awaren dobbe hebben daar hij uit 2 wedstrijden nog 0:eri punt wist te behalen. Overigens staan G Olden'burg en de Koning nog met. een af gebroken partij; de le met één gespeelden wedstrijd zonder winstpunt. Hierbij komen nog Barnhorn, v. d. Bosch en A. Wapenaar uit afd. 2. welke Dinsdag a.s. ook voor deze afd. udtikomen. De uitslagen van Dinsdag j:l. luiden: G. OldenburgC. Geyteman 02 G. BoxP. Jansen 02 J. FransenRoodzand Jr. 11 Roodzand Sr.Steek 02 J. v. GelderB. Glas 11 Afd. 2 en 3 beginnen Dinsdag a.s. half aaht, terwijl afd. 1 half negen begint. Succes van HoIIandsche zwemsters in Londen. Zaterdaga-vond hebben de Nederlandsche zwemsters Willy den Ouden, J. Kastein en T. Baumeister deelgenomen aan internationale zwemwedstrijden. We ontieenen hierover het volgende aan de N.R.Ct.: De Nederlandsche dames hebben zich prachtig gehouden en hun roem wederom in den vreemde uitstekend- gehandhaafd. De secretaris van de Nederlandsche legatie dr. Bosch ridder van Rosenthal was onder de aanwezigen. Om acht uur begon het programma, de secretaris van Nederland in den Vreemde, afdeeling Engeland, j'nr. Ellas van Stabrouck offreerde met eenigs hartelijke woorden bloemen aan onze zwemsters. Het bad is 331/3 yard lang alzoo drie banen op 100 yards. Begonnen werd met 200 yards schoolslag. Daarbij heeft de Amster- damsöhe zwemster mejuffrouw J. Kastein revanche genomen voor de in het voorjaar geleden nederlaag. Zij won prachtig. Na een slechten start van onze kampioene gingen de eerste banen gelijk op en mej. Hinton gaf niets toe. Bij de vierde baan liep mej. Kastein iels uit en met een fermen spurt vergrootte zij haai' voorsprong tot vier meter. Uitslag: 1. mej. J. Kastein (Nederland) in 2 min. 52 3,5 sec.; 2. mej. Hinton (Londen) in 2 min. 56 sec.; 3. mej. Clifford (Engeland) in 3 min. 7 1/5 sec. 150 Yards rugslag. Dit werd een gemakke lijke overwinning voor de Engelsche kam pioene en wereldrecordhoudster mej: Ph. Harding (Engeland) in 1 min. 57 4/5 sec.; 2. mej.Tr. Baumeister (Nederland) in 2 min. 6 2 5 sec. 100 yards vrije slag. Doordat de Engelsche starter zijn aanvangssein op eenigszins vreemde wijze gaf. startte mej. Willy den Ouden iets te laat Zij was er echter dade lijk in en er ontspon zich een vinnige strijd tu'schen haar en mej. Cooper. Het was een zeldzaam spannende kamp. De Rotte r- damsehe zwemster zette er in den spurt alles op en won met gering verschil. Uitstag 1 mej. Willy den Ouden (Nederland) in 1 min. 215 sec.; 2. mej. Joyce Cooper (Engeland) in 1 min 2 2-5 sec.; 3. Warcoe (Engeland) in 1 min. 8 sec. Estafette 3 maal 100 yards wisselslag rug- school-vrije slag-. Mej. Baumeister begon tegen mej. Harding en zwom veel beter dan in haar persoonlijken wedstrijd, zoodoende arriveerde zij slechts met een met-er achter stand aan het. einde van haar baan. Mej Kastein haalde dien achterstand tegen mej. Hinton in en nam een kleinen voorsprong, dien zij niet meer afstond. De wedstrijd stond dus prachtig, toen mej. Willy den Ouden tegen mej. Cooper In. het water kwam. En men begrijpt, dat onze snelste sprinter zich de sehoone kans niet liet ontglippen. Met een voorsprong van drie a vier meter was Nederland nummer een. Uitslag: 1 Nederland met de dames T. Baumeister, Jenny Kastein en Wiliy den Ouden in 3 min. 42 1'5 sec., 2. Engeland met de dames Harding, Hinton en Cooper in 3 min. 45 3/5 sec. Er heerscihte onder de weinige Nederland sche toeschouwers veel geestdrift ,die bij het fraaie winnen van de estafette haar hoog tepunt bereikte. Dolfijn—H. P. C. (1—6) Deze wedstrijd werd gespeeld in het Sport fondsenbad te Amsterdam voor den grooten N. Z. B. beker. H. P. C. begint enthousiast te spelen, doch de voorhoede is niet op schot. Vele span nende momenten ontstaan doch het juiste doeltreffende schot missen we bij de H. P C.-ers. Door onzuiver plaatsen van een der H. P. C.'ers krijgt de Dolfijn een prachtkans om te doelpunten, welke wordt benut 1—0. H. P. C. behoudt echter het beste spel van het veld. Dolfijn biedt goeden tegenstand, doch na eenig samenspel kan Mooi den ge lijkmaker scoren "(1De Dolfijnachter hoede heeft haar handen vol aan de beide snelle H. P. C. vleugelspelers Uitendaal en Mooi, terwijl Braam dikwijls snel komt op- zwemmen. Even voor rust besluit laatstge noemde een snellen rush met een onhoud baar schot 12. in de tweede helft vertoonen de H.P.C.-ers een keurig combinatiespel. Na een kleine opleving bij de Dolfijners, hebben de H. P. C.-ers het spel geheel in handen. Braam gaat er weer eens van dooi en brengt den stand met een fraai schot op 1—3. Bij het uitzwemmen is het steeds Mooi die den bal haalt, waarmee H. P. C. een niet gering voordeel heeft. Een keurig staaltje van samenspel krijgen we van de H. P. C.'ers te zien, wanneer van uit de achterhoede den bal zonder dat een Dolfijnman hem heeft aangeraakt via de drie voorhoede-spelers in het doel belandt. Uitendaal gaf als laatste een keihard schot, waar keeper Rijke geen schijn van kans bij had (14). De H.P.C.-ers schenen de juiste speelwijze gevonden te hebben, want direct hierop is het wederom Mooi, die fraai scoort (15). Nog vinden de H. P. C.-ers het niet genoeg. Na goed samenspel met Kooyman pas seert Uitendaal Rijke voor de zesde maal (16) Weinige seconden hierna is het einde. Berger wint in Parijs. Uit Parijs wordt aan de N R. Ct. ge meld: In het Jean Bouin stadion zijn Zaterdag middag belangrijke internationale athletiek- wedstrijden gehouden, waaraan ook onze sprinter Berger heeft deelgenomen. Het terrein was door de aanhoudende regens van de laatste dagen zwaar. In de 100 M. nam Berger, nadat er twee verkeerde starts wa ren gemaakt tot op de eerste helft, van de baan de leiding. Jonath evenwel slaagde er in om in de laatste 50 meter voor te komen, evenwel niet zooveel, dat dit een chronologische verschil maakte. Voor belden was de opgenomen tijd 10.8 seconden. Zonder incident kon de start, voor de 200 meter worden gegeven. Wederom slaagde Berger er in tot de helft van de baan aan den kop te blijven en wederom gelukte het Jonath gelijk te komen dooh ditmaal forceerde de Nederlander dank zij een bijna bco-enmenscheüjke inspanning de overwinning Weer werd een gelijke tijd afgeroepen namelijk 22 seconden wat zeer goed is. het terrein in aanmerking geno men Competitie Ned. Biljartbond. Klasse C. In deze klasse werd deze week slechts één wedstrijd gespeeld en wel in het lokaal van „B.C.H." Deze kon wegens sluitingstijd niet uitgespeeld worden. Van de drie gespeelde partijen wisten P. Kobus en G. Metz de over winning te behalen, beiden met een sterk spel. Van „Benoorden het IJ" won alleen Daalderop van J. de Jager met 150 tegen 136. De partij van den „B.C.H."-er Jan Metz zal later ge maakt worden. Voorloopig is de stand dus: 21 voor „B.C.H." Klasse D. Het team van de IJmuiderclub „No. Een" ging voor zijn eersten uit-wedstrijd op bezoek bij de B.V. „Roozendaal". De Overveeners be gonnen goed. doordat N.N. in een stevige partij den IJmuïdenaar Muller wist te verslaan. Over deze nederlaag wreekten zich zijn overige drie clubgenoo^en. Vooral Lichtendaal leverde een mooie prestatie voor deze klasse: 150 in 36 beurten. De bezoekers konden dus tevreden huiswaarts keeren met den stand 31 in hun voordeel. Klasse F. Het team van „Haarlem-Noord" gaf dat van „Vriendenkring" een geduchte les; het wist alle partijen te winnen. B. A. Copini (Vrien denkring) had een handicap 166 om 118 tegen Kamp (Haarlem Noord) te verwerken, het geen hem niet gelukte. Ook Terrehorst- moest tegen den bezoeker Zijls'.ra de vlag strijken, zij het met gering verschil. Eveneens de twee andei'e partijen gingen voor „Vriendenkring" verloren, waardoor de uitslag luidde: 40 voor Haarlem Noord". In „De Korenbeurs" bond het viertal van „D.E.S." den strüd aan tegen de gastheeren. Wederom behaalde A. F. de Nijs (D.E.S.) een overwinning op Kluiskens; doch v. d. Linden nam daarop revanche van L. Vlug (D.E.S.) in ee'n kampende partij. Tenslotte zorgden H. Tuninga en J. de Nijs voor een zege voor „D.E.S." De stand was; 31 voor „D.E.S." In de ontmoeting „Excelsior" I„De Koren beurs" te Velsen Noord koden de Haarlemmers wel geen overwinning behalen: maar zij brach ten het nu toch tot gelijk spel door het goede spel A. v. d. Haak en L. v. d. Linden, de steunpilaren van dit team. Klasse G. Het viertal van „Vriendenkring" heeft zich te Amsterdam gemeten met „Rembrandt" en mag tevreden zijn, dat. zij het tot gelijken stand konden brengen. Het waren Stijnman en Gieselbach. die van de Amsterdammers wisten te winnen; terwijl v. d. Pavert en Co pini Jr. de vlag moesten strijken voor de „Rembrandf-mannen. Te Amsterdam speelde .Haarlem Noord" te gen Het IJ. Niettegenstaande de Haarlemmers met een invaller uitkwamen, bevochten zij toch in twee van de vier partijen de overwin ning en keerden zij met den stand: 22 naar huis te ril g. J. v. d. Bos en Groot zegevierden, terwijl Snoeks en Terhorst verloren. Clubkampïoenschap Drie Banden. In de returnmatch met „K. R. A. S." uit Amsterdam heeft het zestal van de B. V. der „Sociëteit Vereeniging" in haar eigen lokaal aan den Zijlweg alhier zich beter gehouden. Het begon al heel goed, doordien de twee eerste partijen in hun voordeel uitvielen. Van de beide volgende, er staan twee match tafels. werd er nog een gewonnen, zoodat het nu luidde 3 gewonnen 1 verloren. Hierbij verdient vooral vermelding de partij van Koopman (K.R.A.S.) die een serie van 10 produceerde (10 is officieel wereld record) en 40 punten maakte in 46 beurten! Ook De Foeljaeger (Sociëteit Vereeniging) speelde een zeer goede match door in 60 beurten 40 caramboles te maken. De twee laatste partijen waren evenwel voor de Amsterdammers, waardoor het een ge lijke stand werd met 3 gewonnen en 3 ver loren partijen. De Wandeltoerist. De H.W.S.V. „De Wandeltoerist", die Zon dag met 19 harer leden heeft deelgenomen aan den uitgeschreven marsch van 35 K.M. AmsterdamZaandam en terug door de A. C. F. aldaar, heeft een vereenïgingsprijs weten te bemachtigen. De Haarlemmers stonden onder leiding van den heer A. Ver- nout. De Haarlemsche Wandel- vereeniging. Ter gelegenheid en als opening der Voet- gangersweek van 1723 October door de Ver. voor Veilig veiikeer te Amsterdam, heeft de Amsterd. Wandelsiportvereeniging ..Am sterdam Continent Trotters" een 35 K.M. af- standsmarsch georganiseerd, waarvan ook De Haarlemsche Wandeflivereeniging met succes heeft deelgenomen. Er werd te plm. 10 uur met ruim 300 wandelaars van Café Schinkelhaven aan de Amsterdamsche weg gestart. In Zaandijk werd 30 min. rust ge nomen. De heeren D. v. Kampen en J. v. d. Vecht leden der Ned. Roode Kniis-Transiportcolonne afd. Haarlem hebben den marsch medege maakt en tevens hun diensten beschikbaar gesteld voor de verzorging der eventueele voeteuvels. De dames A. Doezie en A. Out hebben ook ondanks hun weinige training het eindpunt zonder nadeelLge gevolgen weten bereiken. Als herinnering aan dezen wandeltocht werd een medaille aangeboden met de af beelding van het Koninklijk Paleis of den Dam. „De Haarl. Wandeüvereeiiiging" kwam tevens nog in aanmerking voor de Vereeni- gings medaille. Ais leider fungeerde de heer J. Willemse te Haarlem. De Vereenigde Visschers. Deze vereeniging hield Zondagmorgen een onderliggen wedstrijd. Er werd gevischt op witvisch tussen en Heemstede en Bennebroek in de Ringvaart. De vangst was matig. Het verloop was als volgt iste prijs P. Smit 2e J J Treksel, 3e B. W. Jansen. 4e A. van Asten, 5e P. Out, 6e J. C. Traksel. Na afloop vertrok men naar het clublokaal aan de Barrevoe testraat waar door den voor- zittèr den heer A. yan Asten de wijzen wer den uitgereikt, NED. KORFBALBOND Sport VereentHercules 2 (43) Het is den Bloemendalers gelukt de reser ves van den ex-le klasser Hercules met een nederlaag naar huis te zenden. En verdiend hebben zij dezen wedstrijd ge wonnen. Te twee uur stellen de ploegen zich op onder leiding van den heer K. Munsterman. De thuisclub is volledig. Deze pakt direct flink aan en is daardoor vooral in het begin ster ker. Mooie aanvallen werden opgezet, het middenvak werkt goed door, terwijl de ver dediging de Hercules-aanvallen goed in be' dwang houdt. Toch blijven doelpunten voorloopig uit, want de verdediging der gasten laat zich ook moeilijk passeeren. Tot Th. Engels den bal te pakken kreeg en deze op een dame van zijn vak plaatst. De bal ging toen plotseling door de mand (10). Deze zelfde speler deed het daarna beter door een vrij gespeelde bal keurig te scoren (20). De wisseling bleek voor S.V. geen beletsel het offensief voort te zetten, alle drie vak ken gaven zich geheel, het spelpeil was goed te noemen, zoodat Hercules alle zeilen moest bijzetten, om doelpunten te voorkomen. G. J. Baak ontsnapte echter toch en met een mooi schot plaatste hij no. 3-in de mand. Bijna was het half-time, toen Hercules er 31 van wist te maken, waarmede de rust inging. Na de rust kwam Hercules geducht op zetten om het verloren terrein te herwinnen en S.V. werd min of jneer terug gedrongen. Hercules kwam steeds terug en maakte rib. 2. Toen ging het spannen. Hercules, die min stens een gelijk spel in zicht kreeg bleef uiterst actief, doch S.V. zag gelukkig het gevaar in. De aanval kwam de verdediging te hulp. Het technische gedeelte werd ver zorgd. zooals vóór rust en met uiterst snelle aanvallen en goede schoten werd getracht het voordeel te behouden. En dat gelukte inderdaad, P. de. Cock plaatste voor z'n club no. 4 door de mand. Nog gaf Hercules zich niet gewonnen en een dame van hen scoorde van achter den paal. Maar toen was het tijd en S.V. had ge wonnen. Vijf punten uft vier wedstrijden, het is een mooi begin. De Zesdaagsche te Amsterdam. Naar wij vernemen ligt hef in de bedoeling van de directie- der komende zesdaagsefhe te Amsterdam, om op den avond van den eersten dag. des avonds voor het officieele starten, internationale sprin(wedstrijden te doen houden voor amateurs. Bij die gelegen heid zaïllen dus voor het eerst in Holland op een overdekte baan dergelijke internationale wedstrijden verreden worden. Ook met den Belgischen renner Rielens, die den laats ten tijd v-oorail ook in koppel- wedstrijden als geroutineerde rijder verschil lende successen wist te boeken, is thans de overeenkomst voor het uitkomen in de Amsterdamsehe Zesdaagsche onderteekend. Wedstrijden K. T- K. Nu de inschrijving voor de a.s. gymnastiek- wedstrijden van den Kennemer Turnkring gesloten is, blijkt, dat de deelneming aan die jaarlijksche wedstrijden grooter is dan ooit te voren. Er hebben zich n.l. 277 gymnasten aangemeld., van wie 164 dames en 113 heeren, behoorende tot elf vereenigingen, zoodat slechts één vereeniging ontbreekt. Ook de kwaliteit laat niets te wenschen over, want alle vooraanstaande turnsters en turners hebben ingeschreven. De veteranen lieten zich eveneens niet onbetuigd. Zelfs de eerste graad is dit jaar goed be zet, n.l. met 25 dames en 20 heeren. De tweede graad telt 40 dames en 29 heeren, terwijl voor dén derden graad 99 dames en 64 heeren worden genoteerd. De wedstrijden beginnen deze week en wel met deh eersten wedstrijd voor den eersten en tweeden graad, waarbij in verband met de groote inschrijving reeds om half acht moet worden begonnen. In tegenstelling met vori ge jaren hebben de eerste en tweede graad nu twee wedstrijden, waarin thans het systeem van keuroefeningen geheel is doorgevoerd. Ook werd nu sterk de aandacht gevestigd op het stelsel van vereenigingswedstrijden en dit heeft ook wat dit punt betreft een be langrijke inschrijving tengevolge gehad. Wat deze clubwedstrijden betreft, zullen vier da- mesploegen in de eerste klasse den strijd aan binden en wel twee van O. S. S., één van de Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging en één van Turnlust- Beverwijk. De tweede klasse dames telt zes ploegen, n.l. van Bato, O. S. S., Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging Gratia-Plato, Tumlust Beverwijk en T. V. IJmuiden. Voor de eerste klasse heeren werden inge schreven Bato, O.S.S., Bloemendaalsche Gym nastiek Vereeniging en Turnlust Beverwijk. Tegelijk met den tweeden wedstrijd (dames 16 November, heeren 18 November) vindt de wedstrijd voor den derden graad plaats. Daar in hebben voor den vereenigingswedstrijd ne gen dames- en negen heerenploegen inge schreven en wel voor wat beide betreft O.S.S., Concordia. Turnlust Haarlem. Gratia-Plato, S. S. H.. Turnlust Beverwijk. T. V. IJmuiden en T.V. Santpoort en voorts Bato alleen met heeren en Sparta alleen met dames. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Wegens voldoen aan den facultatieven wandeleisch, waardoor de eenige onvoldoen de in gymnastiek te niet werd gedaan, is als nog geslaagd voor de vaardigheidsproeven K. N. G. V. de heer C. Guit, lid van Bato. Concordia. De jaarlijksche uitvoering van Concordia wordt op Zaterdag 4 Maart a.s. in de Ge meentelijke Concertzaal gehouden. Na de dames L. Steffens, S. de Bruin, Sara Smit en Suze Smit zal dit jaar mej. Jos. de Bruin haar tienjarig lidmaatschap van Con cordia vieren, waarom deze vooraanstaande turnster Woensdag 26 October door het be stuur zal .worden gehuldigd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12