DE BILT HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 meldt: Hoogste barometerstand 763.4 m.M te Marseille. Laagste barometerstand 738.3 m.M. te Kinn. en voorspelt meest matigen tijdelijk wellicht toenemen- den Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tij delijke opklaringen. Waarschijnlijk regen buien en iets kouder. Uit het Buitenland. BUIÏG EN KOUDER. Het geheele waarnemingsgebied wordt in genomen door een uitgebreide depressie die kernen bezuiden IJsland voor de Noorsche kust en hu Zuid-Zweden vertoond. De kern bij IJsland werd sinds gisteren ondieper, in het Zuid-Oosten nam de hooge druk in beteekenis af. Dientengevolge werd het alge- meene Tuch1 druk verval geringer. Toch ko men plaatselijk nog krachtige winden voor. In het Kanaal, aan de Noorsche en aan de Neder landsche kust staat een flinke Zuid wester. De regenval was uitgebreid en zwaar, vooral in onze omgeving. Vlissingen had 18 m.M., Maastricht 17 m.M. Behalve op de Britsche eilanden steeg de temperatuur overal, de luchtdrukverdeeling en haar veranderingen maken een spoedige weersverbetering on waarschijnlijk. Wellicht zal de wind een weinig afnemen, doch buiïg weer met cenige temperat/uurs- daling kan worden verwacht. Thermometer 21 O.ctober: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 54 F. 51 F. 58 F. Barometer Hedenmorgen 10 uur 749 m.M. (Regen of Wind.) Stand van gister 753 F. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. CAREL VAN HUIZEN, Opticien. Kleine Houtstraat 13 Tel. 14112. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 21 October. Ondertrouwd 20 October: W. van Nes en M. E. T. Klabou; H, J. M. Snoelcs en S. C. Bonnet; II. J. Korevaar en J. H. Heesemans: A. Engels en D. L. v. d. Weele; A. Goedhart en M. A. de Geus: TI, A. Leeman en J. C. Goedhart; IT. Bakker en D. Edam; L. Nijen- huis en W. E. de Wilde; C. Rasmussens en C. Vrij. Getrouwd 20 October; W. B. de Vos en J.. Kraal; D. J. Verbruggen en J. C. S. Fort- gens; .T. L. van Voorst en E. R. Sietses, Bevaren 17 October; M. B. van Leeuwen Kooos. d.:A. M. Klinkenberg—van Wetering, d.20 October: R. MertenHietkamp, z.; A. C. W. SpruitKleinhout, d. Overleden 19 October: B. A. Raymann, 48 J„ Hazepaterslaan; C. J. Waalewijn—Hu ijs- mans, 57 j., Krelagestraat. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Gts. per regel. DRINKT BASS-STOUT GEZOND EN VERSTERKEND Imp. voor Haarlem en Oms'ekon Fa. P. Baggerman, te!. 10116 VERKEERSONGEVALLEN Te Benneb-- Donderdagavond te ongeveer kwartier over 11 uur had te Bennebroek een aanrijding plaats tusschen een auto van H. uit Ben nebroek en de tram. De drie inzittenden van de auto kwamen met den schrik wij; de auto werd geheel ver nield. Heden, Vrijdagmorgen om 8.45 uur had op de Leidschevaart bij de Centenbrug een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto uit Wassenaar en een vrachtauto uit Bennebroek Er was alleen materieele schade aan belde auto's. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BAZAR JEUGDHERBERG „JAN GIJZEN." Ten bate van de Jeugdherberg „Jan Gij zen" wordt op 10, 11 en 12 November a.s, in het gebouw van den Protestantenbond een bazar gehouden. JUBILEUM H. W. GILJOU. Heden, Vrijdag, herdenkt de heer H. W. Giljou den dag, waarop hij vóór 50 jaar als gieter in dienst trad bij de Fa. Joh. Enschedé en Zonen. Hij werd hedenmorgen door een 'com missie per auto uit zijn woning gehaald en op zijn afdeeling toegesproken door den heer L. Reinders, die hem namens de collega's bloemen en een enveloppe met inhoud aan bood. De heer H. Hoogerbeets, technisch leider, bood hem een souvenir aan en de chef der afdeeling gieterij bloemen, a Van de N.V. Joh. Enschedé en Zonen was er een bloemstuk. Ten kantore werd de jubilaris namens di rectie en commissarissen der N. V. gecom plimenteerd door Mr. H. J. D. D, Enschedé, die de groote verdiensten van den heer Giljou ln het licht stelde en hem mededeelde dat het de Koningin had behaagd, hem te begiftigen met de ee re-(medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Namens de Vennootschap ontving de jubi laris een zilveren horloge en een enve loppe met inhoud. HEEMSTEDE VERCADERING BLOEMBOLLENCULTUUR Donderdagavond hield de afd. Heemstede van de Vereeniging voor Bloembollencultuur een ledenvergadering in café v. Ree. De voorzitter deelde mede dat naar aanlei ding van een vraag om wegens den crisistoe stand in het bedrijf verschillende sociale maatregelen op te schorten, een onderzoek had uitgewezen dat dit niet zoo eenvoudig was. Uitvoerige besprekingen lokte de candi- daatstelling uit voor de op de komende ver gadering te houden verkiezing van leden van het hoofdbestuur. De volgende candidaten zullen gesteund worden: in de vacature Jac. Bijvoet de heer Corn. Kramer te Bloemen- daal, in de vacature Chr. Eggers de heer P. Bakker Mz. te Enkhuizen en in de vacature A. Warnaar Jr. de heer A. Bergman te Sas- senheim. Bij het punt „Indienen en bespreking even- tueele voorstellen" werden verschillende za ken uitvoerig besproken, bijv. de officieele maten van meetmateriaal voor bloembollen, dat volgens den voorzitter de algemeene aan dacht reeds heeft. Bij de rondvraag kwam ter sprake het of ficieel orgaan, waarna sluiting. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week (329) 300 aanbiedingen in van werkzoeken den t. w.: (30) 24 grondwerkers. (14) 13 metselaars. (14) 15 schilders, (34) 39 timmerlieden. (17) 17 opperlieden. (56) 54 bloemistarbeiders. (80) 70 losse werklieden. (84) 68 werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van de opgave der vorige week. BLOEMENDAAL INFORM ATIFKOERSEN. Londen 8.43—44, Berlijn 59.06—11. Par ijs 9.76 3:87:8. Brussel 34.54—-58. Zürich 47.97- 48.02. Rome 12,68—78. New York 2.48.25— 2.48.35. RAADSVERGADERING Uitbreidingsplan voor de terreinen bij de Brouwerskolk definitief vast gesteld. Aanwijzing van een plaats voor een nieuwe O. L. School te Overveen aangehouden. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J, A. Den Te x Afwezig de heeren Verdegaal Kre- m e r en C a s s et. Na een geheime, vergadering wordt tegen 3 uur ee openbare zitting geopend. De heer Ho g e n b i r k fungeert als tijde lijk wethouder. Ingekomen stukken. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van K. E. Veltman, om aan zijn chauffeur Dijkman een tegemoetkoming te verstrekken in het door laatstgenoemde aan de ge meente Haarlem verschuldigde schoolgeld M. O. over het tijdvak, gedurende hetwelk hij elders woonde. Ingekomen is verder een brief van den ar chitect C. J. Btaauw, Inzake het treffen eener voorloopige voorziening voor het raadhuis plan. Deze brief wordt in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. Naar aanleiding van de specificatie van kosten door B. en W. verschaft aan den heer Quarles van Ufford inzake den aan koop van de Nagtegaal, waarbij een vorde ring van den heer Cassée van f 1500, vraagt de heer Quarles van Ufford (V.B.) of de Raad in de geheime vergadering, waar in de aankoop van de Nagtegaal voorloopig is behandeld, den indruk had, dat de heer Cassée zijn bemoeiingen in dezen kosteloos zou doen.. Dit blijkt zoo te zijn. Nadat de V oo r z 11 te r heeft uiteengezet dat de heer Cassée in geenen deele in strijd met de wet heeft gehandeld (hij heeft geen leveringen aan de gemeente gedaan of iets, dergelijks) wordt besloten deze zaak ver der te behandelen als de heer Cassée aanwe zig is. De terreinen bij de Brouwerskolk. Aan de orde komt de definitieve vaststel ling van een uitbreidingsplan voor de terrei nen bij de Brouwerskolk. De heer Laan (lijst Laan) is tegen het voorstel. Er blijft zoo geen natuurschoon meer in Bloemendaal over. En aan den weg zal men niets hebben, Eerst moet er nog een viaduct worden gemaakt voor f 100.000 en is de viaduct er, dan zal de weg nog afge sloten moeten worden'voor rij- en voer tuigen. De heer Schulz (S.D.A.P.) juich,t het voorstel van B. en W. toe. De heer Laan spreekt nu geheel anders dan hij deed, toen hij nog' aan de andere zijde van de groene ta fel zat, De heer Prinsen berg (R.K.) zegt dat een afvloeiing van den Zeeweg naar het Zuiden der gemeente moet komen. Het adres van de afdeeling Haarlem der Natuurh. Ver eeniging lijdt aaai overdrijving. Het plan moet nu maar doorgezet worden, ofschoon spr. er nog niet zoo zeker van is, dat de ver- eischte goedkeuring er voor zal verkregen worden. De heer Quarles van Ufford (V. B.) meent, dat liet natuurschoon niet zal wor den geschaad. Spr. is vóór het plan. De heer De Lestrieux Hendrichs (R.K.) ziet in liet aanleggen van wegen door terreinen met natuurschoon volstrekt geen schending daarvan. Spr. beveelt aanneming van het plan aan. De voorzitter zegt dat de Raad zich over het natuurschoon al eenmaal heeft uit gesproken. Het is de bedoeling, terreinen aan de Kolk weer vrij te geven voor speel velden, waar de kinderen onder leiding kun nen spelen. Dezen zomer zijn op de terreinen bij de Kolk allerlei ongerechtigheden geschied. Het ls noodig dat daaraan een eind komt. Het uitbreidingsplan wordt z.h.s, vastge steld. Plaats voor een nieuwe school D Behandeld wordt het voorstel voor de aan wijzing van een plaats voor een nieuwe school D. te Overveen (hoofd de heer Hóek stra). De heer Luden (C.H.) vindt de plaats van de tegenwoordige school nog zoo slecht niet. Van de voorbijrijdende treinen heeft men weinig hinder. Wethouder Dr. Born water (partij loos) betoogt, dat jaren geleden al èn de plaats èn de school ongeschikt geacht werden. De school is meer dan 60 jaar oud, In elk opzicht is zij voor de gemeente be neden peil. Dat vindt ook de inspecteur van het L.O. En nu opent zich een goede gelegen heid om een plaats voor een nieuwe school aan te wijzen. De Raad is verplicht, hier in grijpen. De heer Laan (lijst Laan) vindt de thans door B. en W. aangewezen plaats niet geschikt. Er moet daar geheld worden bi dat lage gedeelte. Bovendien moet er een weg naar toe gelegd worden. Er is een stuk hooge, droge grond bij de Spoorlaan, dat veel geschikter is. De heer Prinsen berg (R.K.) meent dat de i-ust aan de Spoorlaan ook niet groot zal zijn. Maar de door B. en W. aangewezen grond vindt spr. ook uit stedebouwkundig oogpunt niet bijzonder geschikt. Uitvoering zal ook vrij duur worden. Spr. zou meer zijn voor een ander deel van het „terrein van Gehrels", waar ook goedkooper kan gebouwd worden. Den heer Schulz (S.D.A.P.) verwondert 't, dat de heer Laan plotseling aankomt met- den grond aan de Spoorlaan. Dien grond vond hij hij vroeger altijd te hoog: men kon de kinderen niet zoo hoog laten klauteren 1 Spreker gelooft, dat de oplossing die B, en W. geven, aannemelijk is. Maar de heer Prin- senberg is nu met bezwaren gekomen. Laten B. en W. dus nog eens onderzoeken of goed kooper kan worden gebouwd. Maar men schuive de zaak in ieder geval niet op de lange baan. Wethouder ITogenbirk (C. I-I.) betoogt dat de school niet meer aan behoorlijke elschen voldoet. Maar spreker wil gaarne dat B. en W. de bezwaren van den heer Prinsenberg nog eens onder de oogen zien. De voorzitter merkt op, dat" de grond, waarop de school nu staat, eigenlijk te waar devol voor een school is. Het is daar bij voor beeld een prachtig punt voor een café. De heer Laan (lijst Laan) betoogt dat hij zich niet tegenover den heer Schulz heeft uitgelaten in een particulier gesprek op de wijze als de heer Schulz nu beweert B. en W. nemen het denkbeeld van den heer Rinsenberg over. De Raad besluit op voorstel van den heer Hendrichs (en met de stemmen van de hee ren Laan en Dorhout Mees tegen) nu vast te stellen dat de school zal gebouwd worden op de terreinen van Gehrels. De plaats waar zal tegen de volgende ver gadering ondër de oogen worden gezien. Ontheffing bouwverordening. Ontheffing van artikel 7 der bouwveror dening wordt verleend aan: a. de firma Broersma voor bouw van een enkel en een dubbel woonhuis aan den Oos terduinweg; b. de Erven Spalteholz voor bouw eener. garage bij perceel Mr. H. Enschedéweg no. 5; c. Gebrs. Lolkus voor bouw van drie ga rages aan de Acacialaan; d. J. Vis voor den bouw van twee garages aan de Dr. D. Bakkerlaan: e. J. Sietses voor den bouw van een ga rage san de Prins Hendriklaan; f. N. Vooges voor den bouw van twee ga rages aan de Schaenmanlaan; g. de N.V. v/h Hüneker en Joosten voor den bouw van een garage aan de Jullana- laan; h. L. Warmerdam voor uitbreiding zijner zuivelïnrichting aan den Boekenroodeweg; i. J. H. Kneteman voor den bouw van twee garages aan de Acacialaan: j. de firma Keijzer en Oxener voor den bouw van twee garages aan de Distellaan; k. H. J Zwart voor den bouw van twee garages - m de Waldeck Pyrmontlaan; 1. het provinciaal bestuur van Noord- Holland voor den bouw van- een garage bij perceel Ruvsdaelweg no. 14; m. J. M. Smit voor den bouw van een serre aan perceel Veldlaan no. 16; n. D. Piekaar vnov den bouw van een ga rage bij perceel Zandvoorterweg-no. 3. Rondvraag. De heer Lestrieux Hendricks (R. K.) brengt klachten over van bewoners van Aerdenhout over de onvoldoende afwatering. De voorzitter zegt onderzoek door B. en W. toe. In den loop der vergadering werden z.h.s. aangenomen de voorstellen betreffende: overneming van perceel Kinheimweg no. 55 door het Waterbedriif; wijziging raadsbesluit van 17 December 1931 tot. het aangaan eener transactie met den heer G. J. van der Vliet: vaststelling van een gewijzigde legesverorde- ning en van een gewijzigde precarioverorde- ning. AERDENHOUT LEZING VAN DEN IIEER JAN P. STRIJBOS Voor de buurtvereeniging Aerdenhout- Bentvelt sprak Donderdagavond de heer Strij- bos in de groote zaal van restaurant Boe kenrode over Kennemerland. De stroomende regen belette de Aerden- houters niet, om van hun belangstelling te doen blijken. Ons land, aldus de heer Strijbos, is rijk aan natuurschoon. Er valt veel te genieten en van zeer verscheiden aard. Om dit in het kort aan te toonen, leest hij een artikel voor: „Holland is mijn vaderland" waarin dit vele schoon geschetst wordt. Hoe liet schoone vaak onmiddellijk grenst aan het stuitende moderne. Hoe wij gebonden zijn door een onbreekbaren band aan onzen geboortegrond. Spreker gaat dan over tot zijn eigenlijke onderwerp en vangt aan met het' ontstaan der duinen te schetsen. Deze zijn ontstaan na de scheiding van Engeland en Frankrijk, dus door de door braak van de Gallische landengte. Groote verschillen van eb en vloed was een andere beslissende factor. Het water bracht het zand aan en legde den schoorwal en de duinvorming kon be ginnen, zonder welke Nederland nooit zou zijn ontstaan. Water, wind en zand waren de factoren, die de duinen deden ontstaan. Op de kleine dulntjes groeide helm en biestarwegras. die in het voedselarme zand kunnen leven, doordat de wind steeds versch zand, dus versch voedsel, aanwaait. Op het doek volgen we dan den groei dei- duinen en de verschillende duintypen, sikkel duinen enz. Veel is in de duinen verknoeid door den invloed van den mensch, maar de kenner weet toch de grondvormen terug te vinden. De foto's verplaatsen ons dan naar het strand en toonen ons het spel van wind en golven. In den zomer, in den winter, bij storm en ijsgang. Daarnaast de vogels van de zee. de Jan van Gent, de zeekoet, de fuut, de meerkoet, het dwergsterntje, de groote stern, het vischsterntje, kluut, plevier, scholekster enz. wier bestaan weer nauw samenhangt met wat wind en golven aanvoeren, We verplaatsen ons na deze interessante foto's van zandrichels en zandgletschers meer naar binnen. Wij zien de duinmuur ont staan door uitstuiven van den bodem, bevor derd door periodieke lage waterstanden. Er ontstaat een rijke flora en fauna, in nauw verband met duin en water. Het is spr. opgevallen, hoeveel overeenkomst er bestaat tusschen ons deltagebied en dat van de Rho ne. Dezelfde levensomstandigheden riepen soortgelijke gevolgen te voorschijn. De volgende serie piaatjes schetsten het leven van de reigers en onthulden de intiem ste levensverrichtingen. Mooi waren de foto's van stern, kopm-eeuw, lepelaar en griel, waarvan er nog 30 paren nestelen in Nederland o.a. op de terreinen van de Amsterdamsche waterleiding. We ver plaatsen ons nog meer binnenwaarts en zien onze mooie beukebosschen en de rijke bo- demvegetatie aan den voet der duinen en hooren met belangstelling de hypothese, dat de Rijn vroeger door Kennemerland Noord waarts stroomde, waarop enkele planten wijzen. Een dankbaar applaus beloonde den spre ker. De voorzitter der buurtvereeniging, de heer P. J. Prinsen Geerlings, sprak een woord van dank en deelde mede, dat op 29 October om 2 uur een wandeling is georganiseerd voor leden der vereeniging. Verzamelplaats Voge- lenzangsche Weg bij het hek der Waterlei ding. Lijsten ter teekening waren neerge legd voor postbestelling op Zondag, voor een speelterrein en voor het behoud van de bus verbinding met Bloemendaal. In zijn openingswoord betuigde de heer Prinsen Geerlings zijn dank voor het ver trouwen in hem gesteld, door hem aan te wijzen als voorzitter. BENNEBROEK DE BEGROOTING VOOR 1933. VERHOOGING OPCENTEN PERSONEELE BELASTING. In de op 3 November te houden vergade ring' van den 'Raad zal de gemeente'begroo- ting 1933 behandeld worden. Het is B. en W. niet gelukt deze' begrooting sluitend te maken zonder met een voorstel tot belastingverhooging te komen. De begrooting begint in tegenstelling met hare voorgangers met een nadeelig slot over 1931 van f 1373. De heffing van pensioenbijdragen van het gemeentepersoneel wordt nog Iets verzwaard door de minimumgrens te verleggen van f 1000 naar f 200. Alle salarissen en loonen boven f 200 vallen dus thans onder de kor ting. O'p de wedden van den Burgemeester, se cretaris en ontvanger zijn de kortingen toe gepast overeenkomstig het- daarop, betrek king hebbende voorstel van Geel. Staten, nl. 6 pet. Voorgesteld wordt de subsidies van „Het Witte Kruis" en de Ver. voor ziekenhuisver- pleging elk met f 50 te verlagen. Voor kosten van werkverschaffing is f 7000 geraamd, welke met een bedrag van f 15000, uit de opbrengst van een, geldleening, zal aangewend worden voor wegenverbetering. Op de begrooting zijn wederom de gelden uitgetrokken voor overneming en verbouw van de school mét den Bijbel ad f 50.000 en voor den bouw van een openbare school, ge raamd op f 35.000. De belastingen zijn geraamd overeenkom stig de ramdnge'n van de rijksinspectie, over het algemeen lager dan in het vorige jaar. Het nadeelig slot van het gemeentelijk Wo ningbedrijf wordt geraamd op f 1000, het welk verband houdt met de huurverlaging waartoe de Raad in het voorjaar van 1932 besloot. Voor onvoorziene uitgaven is geraamd een bedrag van f 2500. Het tekort op de begrooting stellen B. en W. voor te vinden door veiTiooging van de opcenten op de personeele belasting met 35. Het aantal bedroeg tot op heden van 51 tot 71 en zal dus worden van 86 tot 106. De meerdere ontvangst wordt op f 4500 ge raamd. ZANDVOORT GEMEENTEBEGROOTING 1933. EEN FINANCIEEL OFFER VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. Eenige' weken geleden deelden wij reeds mede, dat er kans was, dat B. en W. met een voorstel zouden komen om van het gemeen tepersoneel een nieuw offer te vragen om o.a. de begrootïng voor 1933 een kleiner tekort te verkrijgen. Nu blijkt, dat op 2 Nov. het Georganiseerd Overleg bijeengeroepen is om te beraadsla gen over een voorstel van B. en W. tot ver hooging van het verhaal op de pensioen premie tot 8 1/2 pet, Verder willen B. en W de uurloonen van de arbeiders in lossen dienst verlagen met- 15 cent per uur. PERSONALIA. De heer R. Visser te Zandvoort is te 's-Gra- venhage geslaagd voor wiskunde L. O. GYMNASTIEKVEREENIGING O. S. S. In de wedstrijden van den K. T. K. wis ten de Zand voor tsche dames van den len graad, zich als eerste te handhaven. Dames van d'en 2en graad veroverden in hun afdeeling voorloopig de tweede plaats. Hedenavond vertrekken de heeren naar Beverwijk om hun kracht en vaardigheid te toonen. De heen en terugreis geschiedt in de luxe touringcar van den heer Du Mee. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus Wilhelmus z. van J. Bamhoorn en G. van Opzeeland. Albertus Johannes z. vair S. H. Horeman en H. J. van der Moeien. Gehuwd: A. E. P. Sauveplanme en E. G. M. Vis. Ondertrouwd: A. Molenaar en J, Schweins- bergeh. Overleden: Ph. TI. Ruppert-, oud 75 jaren. C. R. Sluiter wed. B. J. Jansen, oud 85 j. NED. VEREENIGING. De Zandvoortsehe afdeeling van de Ned. Vereeniging tot afschaffmg van alcoholhou dende dranken zal op 14 y. ember een pro- paganda-avond organiseeren in gebouw Cen traal aan het Stationsplein. De propagandarede zal uitgesproken wor den dooi' Ds. Banning. De tooheelvereeniging Opbouw uit Amsterdam zal opvoeren Wrak ken. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en wintergerst 4.50 a 5; Gerst (chevalier) pl.m. 5.Haver 5. Duiveboonen 7 a 8. Paardeboonen pl.m. 6. Groene erwten ƒ9.50 a 12. Vale erwten 9 a 10. Geel mosterd 14 a 18. Kanariezaad 6 a 6.50. Kanariezaad 18 a 19.50. Blauwmaanzaad 32 a 36, Koolzaad 10 a 11. Alles per 100 K.G. DE SUIKERFABRIEK STOPGEZET Wegens de door het natte weder veroor zaakte stagnatie in het bietenvervoer, moest de suikerfabriek te Halfweg wegens gebrek aan bieten worden stopgezet. In alle deelen van dezen polder is het rooien weder aange vangen. Dat het vervoer nog met groote moeilijkheden gepaard gaat moge wel hier uit blijken, dat soms 4 paarden noodig zijn om een beladen wagen uit den modder te trekken. De verbouwers doen alles om de bieten zoo spoedig mogelijk weg te krijgen, zoodat ver wacht wordt dat einde dezer week of begin volgende week de fabriek weder in werking zal worden gesteld. VEE- EN PAARDENMARKT Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden vee- en paardenmarkt werden aangevoerd 5 paarden en 10 hitten. Hiervoor bestond in 't geheel geen kooplust en werden dan ook geen prijzen genoteerd. Verder 5 koeien, waar van de prijzen varieerden van 90 tot 130. AANGEHOUDEN In verband met dèn alhier gepleegden geld- diefstal ten nadeele van den heer B., die tijdelijk in Haarlemmermeer werkzaam is en bij herhaling geld vermiste uit een in z'n kosthuis aan den Kruisweg alhier staanden koffer (ruim 150) werd Donderdag door de politie een man aangehouden en te Hoofd dorp in arrest gesteld. De politie zet intus- schen haar onderzoek voort. HILLECOM VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris D. Lodder, had Donderdagavond in Hotel Sistermams de ver knoping bij opbod plaats van de navolgende de perceelen: 1. Een burgerwoomhuis aan dien Stations weg no. 152, groot 2.55 A, Hoogste bieder de heer J. D. Phllippo te Billegom nreit f 5300. 2. Een burgerwoonhuis aan de WilhelmAna- laan no. 14, groot 1.85 A. Hoogste bieder de heer F. J. Kracht te Bennebroek niet f 3750. 3. Een dubbel woonhuis met bloembollen- schuren, garage en open grond' aan de Vosse- laan nos. 186, 18 c en 20, graoifc 13.29 A.„ Hoogste bieder de he'er H. Busebier te Hoofd dorp melb. f 8000. 4..Een dubbel woonhuis aan de Wassenaar-' sche weg nrs. 1012 te De Zilk (gem. Noord wij kerhont) met scihuur en erf èn open grond, groot 5.10 A. Hoogste bieder de iheer J. van Pareira te Noordwijkerhout met f 2150. Afslag Donderdag' a.s. BEWAARSCHOOL OP HERVORMDEN GRONDSLAG. De vereeniging to:t oprichting van een bewaarschool op Hervormden grondslag hield Woensdagavond in de Julianaschool een goed bezochte vergadering onder voorzitterschap van den heer J. D. Jansen ter bespreking der plannen. Zooals men weet bestond oorspronkelijk het Plan om voor de Hervormde en Gerefor meerde Gemeente gezamenlijk één school te stichten. Dit plan kon echter niet slagen, zoodat twee vereenigingen werden opgericht, beide met hetzelfde doel. Ter vergadering werd nu medegedeeld dat het bestuur der Gereformeerde vereeniging ooncilaniter in zijn houding' is geworden zoo dat de kans zeer groot is dat er nog een basis voor samenwerking gevonden zal wor den. Het voorloopig bestuur werd daarom door de vergadering gemachtigd verder te onder handelen en 'het resultaat der begin Novem ber te houden vergadering der Gereformeer de Vereeniging af te wachten. Mocht dan' nog geen overeenstemming zijn bereikt, dan zullen de plannen tot oprichting van een Hervormde school met kracht worden opge nomen. Een definitief bestuur werd daarom nog niet gekozen. Naar verluidt, bestaan er plannen tot het bouwen van een modern klein schooltje aan den nieuwen weg tegenover het Postkantoor. JAARVERGADERING E. H. B. O. In „Patrimonium" hield de E. TI. B. O. Woensdagavond haar jaarvergadering', die goed bezocht was. De voorzitter de heer C. Veelenturf, wijdde waardeerende woorden aan de nagedachte nis van wijlen mej. M. v. d. Jagt, die steeds een der meest actieve leden was. Uit- het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat er nog een batig saldo was van 162.24, al is dit ongeveer 300 minder dan het. voorafgaande jaar Vier en vijftig malen werd bij meer of minder ernstige ongelukken hulp ingeroepen. De Reddingsbrigade beschikt over een kern van goed geoefende zwemmende redders. In de plaats van de bestuursleden H. J. Post en mej. J. v. d. Jagt werden gekozen de heeren O. van Waveren en J. Paling; mej. J. v. Rooden werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer M. van Donselaar werd benoemd mevr. van HummelDene kamp. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat overwogen wordt een verloting te organisee ren tot stijving van de kas. VOETBAL. Donderdagavond had de V. V, „Hülinen" ion gebouw „Zomerzorg" aan de Meerstraat voor leden en genood igd en een spelregel - avond belegd, waar de voorzitter van de Haarlemsche scheidsrechtervereeniging. de her J. TI. Luyken, op bevattelijke en onder houdende wijze het onderwerp besprak: ..Wat iedere voetballer behoort te weten". Er was zeer veel belangstelling, zoowel van oudere als jongere spelers. Aan 'het- slot werden verschillende vragen beantwoord en met voorbeelden toegelicht.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2