DE VEEDIEVEN DE „MAURETANIA" van de Cunard Line was he t eerste groote mailschip, dat deze week aan de nieuwe uitbreiding der haven in Sout Hampton meerde. Door deze uitbreiding be" boort de haven van Southampton tot de groo tste der wereld. DE HONDERDSTE K.L.M.-VLUCHT VAN AM STERDAM NAAR BATAVIA is Donderdag aange vangen. Het inladen van de 265 Kilo post en 61 Kilo lading in de „Havik" op Schiphol. MH LUITENANT K. J. SCHUMMELKETEL is te Breda voor het front der troepen gehul digd voor zijn prestaties te Los Angclcs. Generaal Donk houdt de huldigingsrcdc. J BIJ DE RELLETJES IN HET ZUIDEN VAN LON DEN heeft de politie krachtdadig ingegrepen en arrestaties verricht. Een der winkels, die liet bij de gevechten ontgelden moest. DE KABINETSCRISIS IN BELGlë. Talrijke journalisten probeeren de afgetreden ministers bij het verlaten van liet paleis te Brussel te in terviewen, wat lang niet altijd gelukte. DE NIEUWE BRUG over de Coolhaven te Rotterdam zal begiu November voor liet verkeer worden opengesteld. FEUILLETON. (TOM MIX SERIE.) door CHARLES ALDEN SELTZER. 34) Na Ferguson's vertrek trok zij haar rij kleed uit. liep verscheidene keeren het ge- heele huis door en bestudeerde langen tijd voor den spiegel haar gelaat. Ja. zij zag het geluk uit het glas stralen. Voor den spiegel staande, probeerde zij verscheidene malen om haar gelaatstrekken in bedwang te hou den en hoewel zij hier nagenoeg in slaagde, zij kon haar oogen niet bedwingen. zij bleven gloeien met het licht, dat haar scheen zeggen: „Je kunt de menschen misleiden door een masker te maken van je gelaat, maar de oogen zijn de vensters der ziel en daardoor zullen de menschen je geheim ont dekken." Ben had niet veel gegeten, merkte zij op, toen zij aan tafel ging zitten, nadat zij een kopje thee ingeschonken had. Voor zij haar maaltijd geëindigd had. begon zij zich te verwonderen over zijn afwezigheid het was zijn gewoonte niet om tegen den nacht weg te gaan. Zij dacht dat hij misschien naar de corral was gegaan, of met het een of ander bezig was in den stal. Daarom liep zij. toen zij klaar was met eten, naar de deur en keek naar buiten. Er was geen maanlicht, alleen de ster ren stonden aan den hemel maar zij was in staat om voorwerpen te onderscheiden op de openplek en wanneer Ben daar ergens aan het werk was geweest, had zij hem moeten zien. Zij keerde terug naar de tafel en zat daar lang in gedachten verdiept. Toen stond zij op, maakte water warm en waschte en droogde de schotels. Toen veegde zij de keuken bij en ruimde een beetje op, waarna zij, toen alles klaar was, naar de deur terug keerde. Nog was er geen enkel teeken, dat Ben in de buurt vertoefde. Zij opende de schuif deur en ging naar buiten op de veranda, waar zij tegen een der slanke spijlen bleef leunen. Langen tijd stond zij zoo te luisteren naar de onbeschrijfelijke geluiden van den nacht. Dit was eerst, de tweede maal sedert zij bij Ben was. dat hij haar 's nachts alleen liet en een lichte huivering overviel haar toen zij keek naar de zware schaduwen aan de o vera ij de der open plek, schaduwen die plotseling somber en dreigend schenen te worden. Zij had de stilte liefgehad, maar nu scheen deze plotseling al te diep. al te plechtig te worden, om werkelijkheid te zijn. Zij huiverde en door een onberekenba re drang voortgejaagd, deinsde zij terug tot bij de deur. waarop ~zij een hand legde, ge reed om haar open te gooien. In deze hou ding bleef zij een paar minuten staan en toen kwam van ergens op de vlakte, een dof geluid en toen na een korte tusschen- ruimte, weer een. Weer deinsde zij terug, een plotselinge angst deed haar huiveren, zij vouwde haar handen over haar borst, ..Er schiet iemand" zei ze hardop. Zij wachtte lang. of de geluiden zich ook herhaalden. Maar zij hoorde ze niet meer. Sidderend keerde zijin huis terug en ging weer aan tafel zitten, vechtend tegen een steeds sterker wordend voorgevoel, dat Ben iets overkomen was. Maar zij zou niet kun nen zeggen uit welke richting de geluiden waren gekomen en het zou dus dwaasheid zijn, om uit te rijden en een onderzoek te gaan instellen. Zoo bleef z-ij een uur lang aan tafel zitten, terwijl zij ineenkormp voor de stilte, nu en dan opschrikte, wanneer haar verbeelding haar parten speelde en zij het geluid weer dacht te hooren. En toen merkte zij plotseling, dat er geluid vernomen werd. In de diepe stilte bij de huis deur bewoog zich iets. Oogenblikkelijk stond zij overeind, alle zenuwen gespannen Haar vrees was verdwenen. Haar gelaat was bleek, haar lippen vast opeen geperst toen zij naar het rek achter de deur liep en een geweer nam, dat Ben daar altijd had staan. Toen draaide zij de lamp in en liep voorzichtig r.aar de deur. Een pony hinnikte en stond met gespitste ooren aan den rand der veranda. Een man lag als een zak op den grond. Zij hijgde naar adem maar in het volgend oogenblik stond zij buiten en boog zich over hem heen. Met een kracht, die haast teveel voor haar scheen sleepte zij de onmachtige gedaante naar de deur, waar het lamplicht er op vief. „Ben!" riep zij op scherpen toon. „Wat is er gebeurd?" Zij schudde hem zachtjes heen en weer en riep hem weer bij den naam. Hij werd wakker, opende zijn oogen en herkende haar, waarop Vlij zich, met moeite en een flauw glimlachje op een elleboog op hief. „Het is niets, 2ms" zei hij. „Mijn hoofd. Was een tijdje bewusteloos. Misschien mijn schouder ook ik kan mijn arm niet meer opbeuren". Hij lachte weer grimmig, maar zwak. „Van achteren. Vervloekte glui per!" Haar oogen kregen een wraakzuchtige uit drukking en zij boog zich tot hem over. ter wijl zij in spanning vroeg „Wie, Ben? Wie deed het?" ..Ferguson" zei hij scherp. En weer, toen hij zijn oogen sloot: „Vervloekte gluiper". Zij zwaaide duizelig heen en weer en stond op het punt om neer te valen. Maar zij gaf geen geluid en zoodra de duizelig heid over was. sieepte zij hem naar de deux. zette er een stoel tegen aan en bracht hem toen door de opening de keuken in en van daar naar een der kamers. Toen ging zij met bleek gelaat en opeengeklemde lippen aan. het werk om Ben's wonden te verzorgen. Zij merkte, dat de plek aan zijn hoofd slechts een schaafwond was. Maar zijn schouder was verbrijzeld, zij ontdekte, dat de kogel het vleezig gedeelte van den schou der doorboord had. na een der kleinere been deren gebroken te hebben. Met haar schaar knipte zij het haar aan de achterzijde van zijn hoofd wee. waschte de wond en verbond haar. overtuigd, dat die op zich zelf niet gevaarlijk was. Toen kleedde zij hem uit en met behulp van veel helder, koud water, een spons en eenige verband middelen. stelpte zij ce bloeding aan zijn schouder en legde hem in een gemakkelijke houding. Hij had heel weinig koorts, maar zij maakte hem zoo gauw mogelijk klaar, nam zijn temperatuur op. zette pijnstillende middelen klaar voor het geval hij ongedurig werd en bleef bij hem waken tot de dage raad aanbrak. Spoedig viel hij in een rustigen .slaap en, bijna uitgeput door haar inspanning en de opwinding, ging zij op den vloer voor zijn bed liggen en offerde haar eigen gemak op, om in de buurt te zijn. wanneer hij haar noo- dig mocht hebben. Het was al laat in den middag toen Radford zijn oogen opsloeg en door de deur keek, die zijn kamer met de keuken verbond, waar hij zijn zuster bezig zag met eenige schalen. Zijn geest was hekier en hij had heel weinig pijn. Langen tijd bleef hij rustig naar haar liggen kijken ter wijl zijn gedachten terugkeerden naar zijn ontmoeting met Ferguson. Waarom had hij zijn eerste plan. om hem uit een hinïerlaag neer te schieten, niet uitgevoerd? Hij had getwijfeld aan Leviatt's woorden en geaar zeld en zijn belooning was een kogel in den rug geweest nadat hij feitelijk een vredes verdrag gesloten had met zijn voorgenomen slachtoffer. Ptotfiptag anfëe de*. züb w»er maat hem stond en hij keek haar glimlachend aan, Oogenblikkelijk knielde zij naast hem neer, zei hem om zich rustig te houden, streelde zijn voorhoofd en zuchtte van blijdschap over de verbetering in zijn toestand. Maar or. - danks haar oogenschijndijke vroolijkheld stond er diep in haar oogen een spoor van verdriet te lezen; hij moest wel zien dat aU zich dapper inspande om haar bittere te leurstelling te verbergen over de wending, die de zaken genomen hadden. Daarom was hij ook niet verwonderd, toen zij, nadat zij in al zijn behoeften vooralen had. op haar knieën naast hem neerzonk ,JBen" zei ze. terwyl zij zich inspande om met vaste stem te spreken, „ben je er zeker van. dat het Ferguson was. die op je schoot?" Hij streelde teeder en meelijdend haar vin gers met zijn ongekwetste hand. „Het spijt mij voor jou, Mary,", antwoordde hij, „maar er is geen twijfel mogelijk". Toen vertelde hij haar van de waarschuwing die hij van Le- viatt had gekregen en toen hij haar lippen zag vertrekken bij het noemen van den. op zichter van de Two Diamond, glimlachte hij. „Ik dacht precies hetzelfde als jij nu doet, Mary", zei hij. „En ik wou Ferguson niet doodschieten. Maar zooals de zaken nu pe- loopen Zij:n, zou ik niet zoo'n groot ongelijk gehad hebben, wanneer ik het gedaan had." Zij hief haar hoofd op van het kussen. „Zag je hem, voor hij op je schoot?" vroeg zij gretig. „Even van te voren", antwoordde bij. „Ik ontmoette hem in een buiging van don weg, ongeveer een halve mijü van hier. Ik liet hem afstijgen en zijn revolvers op den grond vallen Wij hadden een gesprek want ik wüöe hem niet acerschieter, voor fk zeker heid had en hij praatte zoo mooi, dat ik dacht, da* t4J de waarheid sprak. Maar da* deed hQ niet' (Wondt vemotgdk

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9