BLUE BAND STADSNIEUWS Wm .30 ets. INGEZONDEN MEDEDEELÏNCEN a 60 Ct«. per regel- Het besluit van de huisvrouw: „Ik gebruik alléén Blue Band" is een verstandig besluit! Blue Band - versch gekarnd - is immers Hollands beste standaardmerk gewaarborgd door de Blue Band-fabrieken. per l ƒ2 pondspakje 0, VERSCH GEKARND ww-oa» MET 25 °/'o ALLERfIJNSTE ROOMBOTER ONPER RIJKSCONTROLE HAARLEM'S DACBLAD Voor den Politierechter. Worst. Verleden week ging ik door de Barrevoet- straat, die gepavoiseerd was; luidsprekers zongen er hun daverend lied. Er was dus iets bijzonders aan de hand en hier wil ik alleen de aandacht op vestigen, omdat men anders vreemd zou opkijken, als ik vertelde, dat daar ergens voor een winkelraam broodkaar ten exx eenheidsworst lagen uitgestald. Dit riep de herinnering wakker aan den geze- genden tijd, dat er witvleezige aardappels werden gegeten, brood met aardappelenmeel en dergelijke delicatessen, waaronder de een heidsworst een voorname plaats bekleedde. Je kon die worst- binnen het bereik van hond en kat laten staan en behoefde niet bang te zijn, dat ze zou verdwijnen. Wat klagen wij, menschen, over den crisis tijd nu de wo'st in haar glanzend bruin vel tot eten noodt? Iemand kan langs straat- loopen en ergens trek in krijgen, als 't verleidelijk voor 't oog is uitgestald; 't is een apoel of een lolly of een gerookte paling en als hij nu geen geld heeft, kan de trek zoo groot- zijn, dat hij 't- met zijn geweten op een accoordje gooit; zelfs de brave Jantje van Van Alphen, die pruimpjes zag hangen als eieren zoo groot, was er haast ingevlogen. Aangezien nu de Haarlemsche jongens al lemaal geen brave Jantjes zijn, is het eenigs- zins te begrijpen, dat zij op het gezicht van de lokkende, vette, glimmende worst, zoo zeer verschillend van de eenheidsworst die zij in hun prille jeugd misschien nog gekend heb ben, de verleiding niet konden weerstaan om er een van de haak te pikken, waar nog bij komt, dat- in het geval een zekere sport school. Weet, dat de winkel van den slager gesloten was en alleen het tuimelraam open, waarop één het plan opperde zich te bedie nen van een touw met een haak, om zoo de worsten uit, den winkel te visschen, welk plan bijval vond. 't. Werd dus een soort prijsvis- schen, waarbij het gelukte twee worsten te bemachtigen, die onder het zestal werden verdeeld. Ongelukkig voelde de slager niet veel voor die sport en dit bracht de zes jongelieden in de beklaagdenbank, wat het gevolg had, dat zij nu behalve den prijs nog ieder een premie van vijf gulden opvischten, zonder dat daar voor een touw met een haakje noodig was. Och, waren we nog maar in den tijd van de eenheidsworst geweest, zes jongens had den een blanco strafregister gehouden. De waarheid. Een gezin ging verhuizen en pakte z'n boeltje in een wagen, die het naar HeÜoo zou brengen. Tot de inventaris behoorde een hond, die werd uitgenoodigd in den wagen te springen. Die hond echter was zeer bevriend met den hond van een buurman, zoodat deze zijn vriendin in den wagen volgde. Hij sprong er echter weer uit, maar de baas van de vriendin zou nu hebben bevorderd, dat de vriend weer in den wagen terecht kwam om daarna den wagen te sluiten, hetgeen tot gevolg had, zooals gemakkelijk te begrijpen is, dat de twee honden in Heiloo terecht kwa men en iemand hier in Haarlem zijn ruigha- rig-en terrier miste, die volgens hem een handelswaarde van f 40 vertegenwoordigde. Buren vertelden aan de politie, dat ze ge zien hadden, hoe het hoofd van het verhui zende gezin den ruigharige in den wagen had gezet en daarvoor moest dat hoofd zich thans voor diefstal verantwoorden, doch de balans ging te zijnen gunste schommelen, toen een der getuigen kwam verklaien, dat kinderen den hond in den wagen hadden ge zet en de man er niet bij faas geweest. Hé. zei de rechter en keek in de papieren, u heeft eerst verklaard, dat- de man het zelf had ge daan. Neen, zei getuige, dat had hij niet be doeld. Maar nu werd zijn verklaring voor gelezen en de rechter, die alleen de waarheid vraagt, bracht den getuige aan 't verstand, dat hij veel kans liep voor meineed vervolgd te worden en het eerste symptoom was er al: de veldwachter nam den getuige even mee buiten de zaal. Nadat toen nog een juffrouw had verklaard, dat de man den hond in den wagen had gezet, mocht de eerste getuige nog even komen zeggen, wat de waarheid was en toen was die waarheid tegengesteld aan de waarheid van straks, maar klopte met vroeger. Toen was 'f gevaar afgewend en de man van den hond kreeg drie maanden. Ge- lukkfa dat "W b'onk. da* hij met getuige hal gesmoesd. Deze wierp dit verre van zich. Hij had alleen medelijden gehad, welk me delijden hem leelijk in de doos had kunnen brengen. En achter de balie stond een juffrouw, die er nauwelijks overheen kon kijken en haar zwarte oogen boorden door de zaal. Dat was geen onverschillige of nieuwsgierige be zoekster; die leefde met de zaak mee, was er bij geïnteresseerd, dat zag je zoo, en het verbaasde me geenszins, dat, toen de offi cier den eisch had uitgesproken, de juffrouw niet langer toehoorder bleef maar uitriep: „Waarom mag de waarheid niet gezegd wor den?" Dat sloeg eigenlijk als een tang op een varken, want de rechter was er juist den heelen tijd mee bezig geweest, dat er geen leugen gezegd mag worden. De veldwachter werd ernstig vertoornd, wipte over de balie en in minder dan geen tijd was er geen juf frouw meer e zien; later was zij, hoorbaar* in de Jansstraat. Hét Rad van Avontuur. Een juffrouw zocht haar rust. Dat is goed, we zoeken die allemaal, maar vinden ze niet Heeft niet de Grieksche wijsgeer Solon al een paar duizend jaar geleden gezegd, dat niemand gelukkig is voor zijn dood? En een wijsgeer dient het- te weten, zoodat het zoe ken naar rust eigenlijk een onbegonnen werk is Mqar de juffrouw was geen wijsgeer: hebt gij ooit van vrouwelijke wijsgeeren gehoord, die tevreden zijn met- een ton, zo'oals Dioge nes? Ik bedoel natuurlijk geen ton gouds. De juffrouw dan zocht haar rust en ze meende die alleen te kunnen vinden, wan neer haar buurman in de gevangenis zat. wat- eigenlijk gek is, want dan zou ze juist buur man de rust verschaffen. Het ware logischer geweest, wanneer zij zelf de gevangenis wilde ingaan, maar vrouw en logica passen niet altijd goed bij elkaar. Er is niet veel scherpzinnigheid voor noo dig om te begrijpen, dat de juffrouw en haar buurman op geen goeden voet leefden,, wat meer voorkomt bij buren. Ik vermeen, dat er wel eens sprake van geweest- is, dat de buur man eenig geld voor geleverde waren van de juffrouw had te vorderen en dat is nooit be vorderlijk voor een goede verstandhouding. Toen kwam er ruzie tusschen de kindexen, er DINSDAG 8 NOVEMBER 1932 werd gescholden en buurman zou geslagen hebben, de politierechter gaf buurman een geldboete. Zooiets verbetert de stemming ook weer niet en de rust van de juffrouw was verre. Op een goeden dag toog ze naar den com missaris te Wormerveer en verklaarde daar. dat de buurman haar had uitgescholden, waarom ze met het oog op haar rust een klacht indiende, hopende daardoor weer voor den politierechter te kunnen komen, die haar v bijzondere sympathie had, omdat zij daar. zooals zij, volgens buren beweerd had, als een hofdame was behandeld, hetgeen de be- minlijkheid en de onpartijdigheid van den politierechter in het juiste licht stelt. Het rad van avontuur maakt, echter vreem de wentelingen, want de juffrouw zat nu niet op de plaats, die een hofdame toekomt, maar in het beklaagdenbankje. Hoe dat kwam? Wel. de buurman was getuigen gaan opschar relen. die konden verklaren, dat hij niet ge scholden had en dat de juffrouw over haar rust had gesproken in verband met een toe komstig verblijf van buurman in het gevang, zoodat nu de juffrouw was ten laste gelegd dat zij een valsche klacht had ingediend. Die getuigen zeiden nu ook. geen scheld woorden gehoord te hebben, wat natuurlijk niets zeggen wil. maar één was sterker in zijn verklaring. bewerende, dat hij op acht meteT afstand had gestaan en alles du'de'.ijk had gehoord. zoodat hij de scheldwoorden ook had moeten hooren, als ze gebezigd waren Dit nu lijkt me voor discussie vatbaar, want als ik op 3 of 4 meter afstand van den grif fier zit, die de lijst der getuigen voor leest, durf ik niet beweren, dat ik dat duideliik kan hooren. Maar, een griffier_ is geen kijvende groenteboer, zoodat ik mij van een oordeel moet onthouden. Trouwens, de rechter heeft het zijne ook opgeschort omdat er nog spra ke is van een meisje, dat weer tegen een an der meisje iets gezegd zou hebben, wat een rechercheur weer zou kunnen vertellen en die rechercheur was ziek. In begrijpelijke span ning wachten we op de ontknooping van het drama, wellicht maakt het rad van avontuur weer een slag en brengt den groenteboer op de nlaat-s van de juffrouw en deze op die der hofdame. Dc commensaal, die te lang sliep. MOTORD1ENST. Van het Wapen dor Koninklijke Mare chaussee zijn bij de Schoolcompagnie van den Motordienst gedetacheerd, tot 17 De cember a.s. 2 opperwachtmeesters en 10 wachtmeesters tot het volgen van een cursus motor-techniek en rijden. VERKEERSONGELUKKEN. Te Heemstede De 16-jarige S., wonende te Haarlem, reed op der. Binnenweg in de richting Haarlem en moest naar links uitwijken voor een hem achterop rijdende tram. Hij bleef met zijn rijwiel naast die tram rijden, doch werd in een bocht verrast door een uit de tegenover gestelde richting komende tram. waarvoor hij niet meer kon uitwijken. Hij reed toen tusschen beide trams door met het. gevolg dat hij licht aan het hoofd en aan de vingers werd gewond, terwijl zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Op den Bronsteeweg werd bij het overste ken van den weg een met een paar bespan nen melkwagen door een tram gegrepen. De bestuurder L., wonende te Heemstede, viel van den wagen en kreeg eenige hoofdwonden Na door Dr. D. te zijn verbonden kan hij per motor naar zijn woning worden vervoerd. OPVOERING VAN DE OPERA „FAUST". Men schrijft ons Op 9 November a.s. zal een modelopvoe- rimg gegeten wonden van de opera ..Fausi'' van Gounod, door de N.V. Hollandsche Opera directie de Groot en v. d. Linden, in den Schouwburg aan den Jansweg. Het koor, best-aande uit 60 leden, zal ze r bijzonder verzorgd zijn. Het is samengesteld uit uitstekende zangeressen en zangers, ver sterkt door een groot d'tel van het gunstig bekende Haarl. Klein a Cappella koor en de muziek is ingestudeerd onder de bekwame leiding van hun dirigent. Nico Hoogerworf. Voorts werkc m:de het uitmuntend be kende ballet van Liiy Green. De begeleiding is toevertrouwd aan het orkest van de Nieuwe Amsterdam-che Orkest» vereniging dir. Nico v. d Linden. De rolverdeeling is als volgt:Dr. Faust. Tabo Bas; Mephisto: Eduard v. d Ploeg: Valentin: John de Nocker: Wagner: Piet Korthout, Margaretha: mevr. Bertha Jonekers Tlggeus: Siebel: onze stadgenoote Corrie Bijster en Martha: mevr. Nita v. Os Pool Regie: E. v. d. Ploeg. Muzikale leiding: Nico v. d. Linden en Nico Hoogerwexf. Naar wÉj vernemen zal mevrouw Beb Jonckors-Tigigers door een ernstige keel aandoening a.s. Woensdag de partij van „Margaretha" niet zingen. In haar plaats zal optreden mevrouw Mien Bouwmeester. JUBILEUM G. BOUMAN. Op 14 November hoopt de heer G. Bouman den dag te herdenken, dat hij 25 jaar ge leden bij de Eerste Haarlemsche Begrafenis Onderneming van den heer C. J. Immink in dienst trad. OPDRACHT Namens B. en W. der Gem. Haarlem is door den Directeur van Openbare Werken aan A. v. Hoften, aannempr te Haarlem, als op 2 na de laagste inschrijver opgedracr het maken van een Ontsmetting?- en Cy cloongebouw ten behoeve van de Gcm- Reini ging te Haarlem. LIEDERTAFEL HAARL. ZANGGENOT. Dezer dagen had de jaarvergadering plaats Het jaarverslag en de rekening en verant woording van den penningmeester werden goedgekeurd; het boekjaar sloot met een ba tig saldo. De aftredende leden van het be stuur. de heeren R. U. v. d. Hart en B. A Cassee Sr.. werden met groote meerder heid herkozen en zij aanvaardden hun be noeming. De heer G. H. van Zij! werd geko zen als bestuurslid in een vacature. Tot leden der kascommïssie werden be noemd de heeren Terol en Van Zijl, in de propaganda-commissie werden benoemd de heeren P. M. Bakker, A. de Vos en A. J, v. d. Vlerk. De liedertafel heeft van de tooneelver. ..Jacob v. Lennep" een uitnoodiging aanvaard om op Woensdag 9 November in don H.K.B. op den daar te houden bazar eenige num mers uit te voeren. FEESTAVOND VISCnCOLI.EGE. Het college ..Het Baarsje" hield in het clubhuis van den heer Slot een feestavond met prijsuitreiking ter gelegenheid van liet zestienjarig bestaan. Alle leden waren met hun dames en donateurs aanwezig, toen de voorzitter, de heer Veen. liet woord nam. Eerst werd de overleden oud-voorzitter de heer Erkens herdacht, waarna dc prijzen met een hartelijk woord werden overhandigd. Er was voor een aardig stukje muziek gezorgd. Eenige voordrachten van twee dames wer den met luid applaus beloond. Ook was er een verloting, die wel in den smaak viel. Verder werd de avond met dansen doorgebracht GOUDEN ECHTPAAR. Op 13 December a.s. hopen de echtelieden C. H. P. de Zwart en A. E do Vos den dag te herdenken waarop zij vijftig Jaar geleden door den band des huwelijks aan elkaar wer den verbonden. De man is nu 73 en dc vrouw 71 Jaar. De Zwart drijft sinds oenigen tijd in het perceel Heerenslngcl 97, waar hij ook woont, een zaakje in consumptie-ijs. maar daar verdient- hij, zooals hij ons moe- deelde. alleen ln het seizoen van 1 April tot en met Koninginnedag een paar centen mee. Maar nu kan hij door oen hardnekkige on gesteldheid niet meer werken en ook zijn vrouw Is zóó zwak. dat zij zijn taak niet meer kan overnemen, zooals zij vroeger wel deed. De Zwart heeft namelijk ongeveer tien Jaar lang Haarlem's Dacblad bij een aantal abon- nés bezorgd en als hij ziek was. dan nam zijn vrouw het pak kranten onder den arm De Zwart en zijn vrouw wonen nu al ruim veertig jaar in het huisje aan den Hecren- singel. Ze hebben niet minder dan veertien kinderen gehad, waarvan er nog slechts vijf in leven zijn. Het aantal kleinkinderen be draagt eveneens veertien en ook hebben zij nog twee achterkleinkinderen. Op 29 November gaan de bruidsdagen in. AUTO ONDER WATER GEVONDEN. DE BESTUURDER VERDRONKEN. Maandagmorgen vonden voorbijgangers, naar het- Handelsblad meldt, ln de Ringvaart nabij Oudendijk (N.H.) een personenauto ge heel onder water. BIJ nader onderzoek vond men in den wa gen het lijk van een ongeveer dertig jarigen man. in wien men herkende den heer P. Met uit Beemster, een ongchu\vd<m man, die bij zijn vader op de boerderij woont. Men weet nQg niet hoe het ongeluk zich heeft toegedragen. ENGELSCHE STAFMUZIEK IN AMSTERDAM Maandagmorgen is het muziekcorps van de Royal Horse Guards do brtredcn garde van den Koning van Eneoland to Amsterdam nancrekemen. om onder de auspiciën van de AVRO een aantal concerten te Amsterdam. Rotterdam. Den Haag en Utrecht te geven. Het gezelschap arr«vcp>-do om oppe'"4"" half 'waatf. verwelkomd door de heeren w. Vogt. Max Tak en Den Daas namens dft AVRO. Vergezeld van een eroote politiemacht te Tviard en te vo»t trok het korns mc« volle muziek, lanes Damrak en Rokin naar hot Ca riten hotel. De mannen ln hun blinkende uniformen, blauw met witte bandelier en glimmende ko peren helm. trokken veel bekiiks. In de Vij zelstraat stond het gansche verkeer eenlcen tijd stil. toen piipers en andere musici een mopje bliezen. Het. publiek bezag een en an der nogal met Amstordamscho nuchterheid, maar toen de muzikanten de Reguliers- dwarsstraat in zwenkten was er toch ecnl? applaus. AAN ZIEKTE VAN WEIL OVERLEDEN. De l9-1arige zoon van den landbouwer Hof. stede, uit De Lier. is in het Gasthuis te Delft aan dc ziekte van Well overleden. MET FF.N ONVFPT TCHTF. MOTORFIETS. MOTORRIJDER TEGEN EEN VRACHTAUTO. Zondagavond omstreeks negen tmr is de heer J. P. Grim uit Koedllk ter honkte van Tc- Coulsté te Hello on een onvcrlieh'e mo torfiets riidonde. tegen een uit de richting Haarlem komende vrarhtauto gebotst. Hij was op slag dood. De vrachtauto kon niet verder rijden. Twee riiksveldwachters hadden hem even tevoren willen aanhouden omdat hij zonder licht reed. maar hil had weten te ontkomen, lezen wij in het Handelsblad. SCANDINAVISCHE LANDEN RÏ.T „OUCHY"? Het- Noorsche pronte liberale b'ad Tid^us Tegn bevat een Dieidool voor aanslu'ting der ^epndinavLsche landen bij het verdrag van Ouchy. Nieuws uit Indië. DE BEGROOTING OVER 1.934. BATAVIA, 7 Nov. (Ancta). De bcgroo- tingscommissie diende een schema in voor den grondslag der begrooting van het dien. •- jaar 1934, waarbij een sluitende begrooting op 40 millioen na wordt verkregen. Dc raming der inkomsten bedraagt 275 millioen. boven dien 25 millioen uit nieuwe of gewijzigde be lasting. Het tekort ad 40 millioen is verant woord. aangezien dit bedrag gelijkstaat aan de aflossing der vaste schuld. De rest van het bestaande tekort ad 50 tot 60 millioen moet worden gevonden door een verdere ver laging van de uitgaven over de geheele linie. De regeering nam het schema aanstonds in studie. DE MOORD OP MEVR. RI.TKHOF BATAVIA. 7 Novèmber (V. D.t De veld politie te Buitenzorg arresteerde Doelah, de voortvluchtige huisbediende der familie Rijkhof. Doelah heeft een bekentenis afgelegd. Hij verklaarde uit roofzucht te hebben gehan deld ..Doelah wordt hedenmiddag naar Bata via overgebracht tot verder verhoor en con frontatie met den heer Rijkhof. Ik kan me best begrijpen, dat men niet altijd trek heeft om 's morgens te vier uur op te staan eri dat men dan wel eens een excuus zoekt om zich nog eens om te keeren. en zoo voel ik met den jongen man mee. die te Wor merveer het beroep van chauffeur uitoefen de. te vier uur bedacht, dat hij een rijbewijs noodig had, waarvan hij op dat tijdstip niet in het bezit kon komen, waarom hij er nog een paar uur bijnam en dus te zes uur onder de dekens vandaan kroop. Hij ging koffie zet ten en zocht zijn overhemd, wat alles op niets kwaads duidt. Nu was dat overhemd niet te vinden, waarom hij naar -de slaapka mer ging van dejmëhschen bij wie-hij woon de, netjes aanklopte en vroeg, waar zijn over hemd was. De juffrouw zei, dat het over het leidikant hing, waar de commensaal het- vond zoodat verder niets had behoeven te gebeu ren. Er gebeurde echter wel iets. De com mensaal zei, dat de juffrouw hem toegevoegd zou hebben: ..als je niet uit ie nest kan ko men, ruk je maar op". Precies zóó zei ze dat net, maar men kan nu eenmaal niet alles in de krant zetten. Wat de commensaal daarop antwoordde, is niet gebleken, maar veel vrien delijks zal dit niet geweest zijn, want zijn hospes sprong het bed uit en wilde hem de deur uitgooien, volgens den commensaal roe pende: „een mes. een mes, ik snij hem aan mooten". Natuurlijk zegt de kostbaas, dat dit niet waar is. maar dat zijn kostganger, niet tevreden met den z'achten drang, die op hem werd uitgeoefend, zijn hospes met een schoen een slag op het hoofd gaf en dit ontkende de commensaal niet en omdat hem dit ten laste werd gelegd, hoorde hij 14 dagen ge vangenisstraf tegen zich eischen. „Hoe vind ie dat?' vroeg de rechter. ..Dat vind ik niet jovel". zei de jongen, want ik heb den eersten klap gekregen. De hospes werd nog eens geroepen, gaf dat niet toe van den eersten klap, maar wist toch ook niet of die poging om den commensaal te verwijderen, bij ongeluk niet een duw had veroorzaakt. De jongen kon heengaan met f 15 boete en zonder kokhuis, als een waarschuwend vooi'beeld tegen lang slapen. KINDERVOEDING De vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Woensdag 150, Donderdag 156. Vx-iidag 173, Zaterdag 151 porties. Overtonstraat: Woensdag 227, Donderdag 231, Vrijdag 230, Zaterdag 218 porties. Byzantimnstraat: Woensdag 91. Donder dag 107, Vrijdag 113- Zaterdag 113 porties. HAARLEM'S TOONEEL. Zooeven ontvingen wij he* eerste nummer van den nieuwen jaargang 'xn H.T.'s maand blad. Het blad staat thr.xs onder redactie van den heer N. de Vries. Het ziet er wel verzorgd uit en dit eexrste nummer geeft den indruk, dat ook aan de samenstelling van den redactioneelen tekst alle zorg wnrdt ge wijd. Dit nummer bevat diverse officieele mededeel in gen. een artikel van den redac teur ..H. T. Redevivus"; het pragramma voor de eerstvolgexxde voorstelling een geestig verslag van den laatsten cabaret-avond enz. H. T. zij gelukgéwenscht met de wederge boorte van dit maandblad. Voor Donderdag 10 November wordt aan gekondigd: „De familie van mijn vrouw". Amerikaansche kluchtspel in drie bedrijven DIE SPAERNE SANGHERS. Op Woensdag 23 November geeft het man nenkoor ..Die Spaerne Sanghers" zijn derde concert in de gemeentelijke Concertzaal. De solisten zijn: mevrouw Helène'TreepCals, sopraan, en de heer Flor Peeters, organist te Mechelen. Het voorloopig programma bevat o.a. een sopraan-solo van Diepen broek en orgel-soli van Bach en César Franck. Voorts de door de muziekcommissie van het Kon. Nederl. Zangersvex*bond bekroonde werken van Lieven Duvosel: Agnus Deï en Vrede. Het geheel staat onder leiding van den heer Lieven. Duvosel, LEZING Ds. A. R. DE JONG. Ds. A. R. de Jong van Bussum spreekt Woensdag avond in het Remonstrantenhuis over „Mijn broeders hoeder?" INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 12 JAAR LANG HEVIGE MAAGPIJNEN Hoe mevr. v. d. B. deze voor goed kwijtraakte Een opgetogen brief uit Arnhem „Met dit schrijven wil ik U mijn allerhar- teiijksten dank betuigen voor de schitteren de resultaten, die ik door het gebruik van Kruschen Salts verkregen heb. Ik leed namelijk meer dan 12 jaar aan maagpijnen. Wat ik daar al niet mee afge- sukkeld heb is haast niet te gelooven. Van al les heb ik al geprobeerd, doch zonder resul taat; 't werd steeds erger. Bij 't minste wat ik at of dronk had ik vreeselijke maagpijn, gevolgd door brakingen, tot al het eten er weer uitkwam. Ik had dan ook al laxxg alle hoop op herstel opgegeven, teen ik op zekeren (voor mij gezegenden) dag. bij mijn gehuwde dochter te Amsterdam zijnde, vaxx deze den raad kreeg 't eens met Kruschen Salts te probeeren. Op haar aandringen kocht ik *n klein potje en ziet, waar ik zelf al heelemaal niet meer op rekende, gebeurde. Reeds na twee weken gevoelde ik mij al een hoop be ter. De maagpijnen werden minder, en ik kon al zonder dat ik er vex'der last van had het een en ander gebruiken. Nog durfde ik niet aan een algeheele beterschap te geloo ven. Dat was volgens mij te mooi om waar te zijn. Wie schetst echter mijn blijdschap en dank baarheid nu ik met vreugde kan getuigen, dat ik werkelijk door 't gebruik van Kru schen Salts geheel van mijn maagbezwaren af ben. Ik gebruik 't nu ruim 8 maanden vol gens voorschrift, eiken morgen een thee lepeltje in de thee. en ben nu van alle pijnen af. Ik kan weer alles mee eten zonder er la ter hinder van te hebben. Ik voel mij een geheel ander mensch. en zie er ook veel be ter uit sinds ik met Kruschen Salts begon nen ben. Ik zal dan ook Kruschen Salts bij al mijn kennissen aanbevelen en raad een ieder aan het eens met Kruschen Salts te prebeeren. Ik geef U het recht dezen brief in zijn geheel of gedeeltelijk naar eigen goed dunken te publiceeren en noem mij, Uw dank bare patient B. v. d. B., Arnhem." Wat Kruschen Salts deed voor Mevr. v. d. B.t deed het x*eeds voor tallooze anderen, endat kan het ook doen voor U. De „kleine dagelijksche dosis" spoort de maag sappen aan tot betere werking, veroorzaakt een geregelde, gezonde spijsvertering en zorgt, dat de afvalstoffen eiken dag, zacht en volkomen, uit het lichaam verwijderd worden. Reeds spoedig nadat U mét Kruschen Salts begonnen bexxt, zullen de maagstoornissen uitblijven. U.zult zich algemeen veel gezonder en opgewekter voelen en van Uw voedsel kunnen genieten zonder die afschuwelijke pijnen naderhand. En bovendien zult U on dervinden dat herstel door Kruschen blij vend is! Kruschen Salts is uitsluitend veikrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Nu is het- de meest geschikte tijd. dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden fla cons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent. kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den win kelier waar U hem kocht en hij zal U uw f 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gra tis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van f 1 60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver kocht heeft.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7