[Het huwelijk van den dag. Liefde de Sterkste DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZUID-HOLLAND. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebcek, heeft Donderdagmiddag een bezoek gebracht aan de bloemententoonstelling te Poeldijk. DE LORD MAYOR DAG TE LONDEN. - Sir Percy Grcennwny, de nieuwe Lord-Mayor in de static- koets op weg naar de juurlijkschc plechtigheid. DE LEDEN VAN HET MUZIEKKORPS der Engelsche Royal Horse Guards, die momenteel Joodsche Invalide te Amsterdam, waar zij aan de verpleegden eenigc uurtjes van amusement verschaften. OP BEN RIJKSSTRAATWEG TE WASSENAAR is Donderdagmiddag een personenauto in botsing gekomen met een woonwagen, waarbij vier personen ernstig, en twee licht gewond werden. De deerlijk gehavende woonwagen. TE AMSTERDAM is Donderdag het huwelijk bij volmac hl voltrokken tusschen Mei. A. G. de Kolbinn Ver sier en den heer F. de iiurtog, zoon van den bekenden Prof. Dr. A. H. de liartog. Daar de bruidegom in Soerabaja vertoeft, vervulde zijn va der Prof. de Hartog de lunctic als bruidegom. DE 30-JARIGE JAN PAS. café houder te Oss, het slachtoffer van den moord te Bcrgheni. FEUILLETON. Naac hal. Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILJ, (Nadruk Verboden). 10) „Lady Burnell heeft juist gedineerd en zal in tien minuten bij u zijn. mijnheer'kwam de bediende korten tijd laiter, na de bood schap overgebracht te hebben, zeggen. In haar rijk gemeubelde slaapkamer klopte ihet 'hart van' H:tity's mededingster hoopvol en met snelle slagen. Lady Olga wreef haastig een klein beetje rouge, op haar gladde donkere wangen om daardoor haar schoonheid .nog te verhoogen. Ju haar hardrood fluweelen ja-pon zag zij er **;o statig en mooi uit, dat men zich nauwe lijks kon voorstellen, dat er een man was. die voor haar verschijning zoo absoluut on verschillig bleef. Zij huid :- zich in een weeiderigen bontman tel' en toen Lord Perivale bij haar binnen komen zijn vermoeide oog op haar liet rus ten, dacht hij bij zichzelf: ..Wat ziet, die jonge dwaas in dat kleine winkeljufje, wanneer men dat vergelijkt met deze schitterende vrouiwenschoonheid -,Wat is er gebeurd, beste oom James? U ziet er uit als een geest'', waren Lady Olga's eerste woorden, di: met lieftallige bezorgd heid uitgesproken werden. Haar ongrustheid stees. toen "zij de reden van Lord Perivalfe's haastige boodschap vernomen had. „Jack mijn zoon een Perivale en d? laatste ■van het geslacht heeft besloten met een klein burgerlijk winkeljufje te trouwen", begon .hij met zooveel dramatischen klem, alsof hij den val van het geheele Britsche rijk verkondigde. Het zou bijna komiek geweest zijn. ware zijn aristocratisch gezicht niet aschgrauw ge weest van doodlijken ernst en ontsteltenis En het mooie gezichtje, dat hism aankeek in de grimmige stilte van de vorstelijk ge meubileerde studeerkamer weerspiegelde een niet minder groote angst- en een niet minder hevige onsteltenis dan het zijn?. Maar waar bij Lord Perivale Ihet over- "neerschende gevoel woede was. had bij zijn bezoekster haat de overhand, een zoo wild'? en ongebreidelde haat. als men bij de meeste primitieve wilden nauwelijks zou kunnen verwachten. Lady Olga's lange, slanke vingers plukten zenuwachtig aan haar rijken mantel en zij boorde haar rose nageltjes met kracht in het bont. met een kwaadaardige kracht want zij verlangde er naar de wangen van haar mede dingster zoodanig t.e krabben, totdat zij de bloedsporen van haar haat. zouden vehtoonen. ..Hoe heet zij?", vroeg zij met droge, kra kende stem. hoewel zij natuurlijk wel wist. wat het antwoord zou zijn. ..Hetty Loring; ik zou niet eens moeite ge nomen hebben haar naam te onthouden, indien zij mie;; toevallig de dochter van een misdadger was. van een dief en zelfs een moordenaar, hoewel dit laatste destijds niet bewezen is", was het bitten? antwoord van den ouden man. Gretig nam de vrouw deze mededeelingen in zich op. Eindelijk was er een lichtstraal door haar duistere gedachten gebroken „Maar dat weet Jack toch zeker niet? Hij moet toch nog eenige respect hebben voor u en de eer van zijn familie", merkte zij langzaam op, terwijl haar brein haastig in een geheel andere richting werkte. ..Ik heb het- hem vandaag in tegenwoor digheid van het meisje verteld, maar de kwajongen heeft mij in mijn gezicht getrot seerd en het voornemen aangekondigd mor gen met een speciale vergunning te trouwen. Natuurlijk kan ik niets doen om hem dit te beletten, want hij is zeven en twintig jaar. maar ik heb -het recht, op zijn moeders fortuin als hij zonder mijn toestemming vóór zijn dertigste jaar trouwt. Ik kan hem dat wel is waar ontnemen- maar het is een rampzalige troost voor het. feit. da: de toekomstige Lady Perivale een winkeljuffrouw is en bovendien de dochter van een galeiboef, die den oom van haar man vermoord heeft-'-. Er sprak zoon'n innig verdriet uit de woor den van den ouden man. dat zelfs de koude, zelfzuchtige vrouw .tot medelijden toet geroerd was. ..Wees u niet zoo bedroefd, oom James. Waarom zoudt u het bij dit meisje niet eens met. een aanzienlijke som geld probeeren? Gewoonlijk is dat soort wel af te koopen. Ik ken dit meisje Loring heel goed. Zij was in derdaad mannequin bij mijn modlst-e. tot ze wegen,s diefstal ontslagen werd. Blijkbaar is ze een dochter van haar vader en zal ze waarschijnlijk maar al te blij zijn als u haar afkoopt, want ze moet verstandig genoeg zijn om te 'begrijpen, dat als Jack niet haar trouwt iedereen hen zal mijden, zoodra haar onver kwikkelijke geschiedenis bekend is gemaakt". Lorei Perivale greep dit denkbeeld aan met een ijver, die maar al te duidelijk toemd'3 hoe in.tons zijn wanhoop was. „Je hebt gelijk, lieve. Waarschijnlijk heeft het. ongelukkige meisje nog niet gerealiseerd wat. haar lot zal zijn als ze met. mijn zoon. trouwt. Maar er is nog maar zoo weinig tijd. Zij willen morgenmiddag om twee uur den grooten stap ondernemen!" Er was een weeklacht in ae stem van den ouden man. die Lady Olga lichtelijk hinderde. ..Weet u. het eenige wat Jack nooöig hieeft. is weg te komen van dit ellendige winkel jufje, dat hem in haar netten verstrikt heeft, opdat hij haar kan vergeten en weer een normalen kijk op het levien krijgt. Denkt u dat ook niet?" Ademloos vroeg zij het met haar klank volle, diepe stem: er hing zoovee", van het antwoord af. Lady Olga wierp een vluggen blik rond d? weelderig ingerichte kamer en haar eigen onzekere, bijna armoedige toe stand kwam haar voor den geest als een leelijk droombeeld. „Al deze rijkdom en weeldezij mogen niet door mijn vingers glippen! Geen winkel juffrouw za! mij den loef afsteken!" momp 1- de zij binnensmonds. Zij boog zich nog eens voorover en raakte zacht Lord Pcrivale's arm aan. ..Als u maar een ernstig genoeg beeld op hangt van Jack's volkomen armoede als zij persé met hem wil trouwen, denk ik niet, dat u veel moeilijkheden met haar zult heb ben. vooral niet wanneer de som. die u haar aanbiedt, maar groot genoeg is. En or is nog allen tijd voor haar om vóór tw o uur mor genmiddag weg te gaan naar een of ander afgelegen dorpje. Het gevoel, dat Jack voor di.t meisje heeft is niet meer dan een dwaze verliefdheid en als ik een wceklang onge stoord van zijn gezelschap kon genieten, zou ik hem haar kunnen doen vergeten ik ben er zeker van, dat mij dat gelukken zou!" Een bijna wilde triomphklank trilde door haar stem. toen zij eindigde: ..Als u dat meisje maar uit den weg ruimt, beste oom James, zult u de schoondochter krijgen. a:c u zoo gaarne hebben wilt". Omdat Lady Olga zoo vurig wenschto. dat haar plan zou gelukken, had zij een onbe perkt vertrouwen in haar eigen macht in derdaad meende zij reeds, dat haar taak volbracht was. toen zij zich voorove rboog en Lord Perivale's verwelkte wang kuste. „Ik zou u raden, al is het nog zoo Iaat, naar Hampstead te gaan en to probeeren het meisje te bezoeken. Als u snel rijdt kun', u er nog vóór middernacht zijn en het drin gende van de zaak zal het late uur ver ontschuldigen. Wanneer het u go inkt haar af te koopen en haar misschien mt de een of andere jongen man van haar e.gen stand te laten trouwen voordat Jack en ik terug zijn. zou de geheele zaak zoo eenvoudig mo gelijk worden" en met een wondorlijke kalmte wikkelde d;- sluwe vrouw zich in haar bont mantel on liet den ouden edelman achter met de taak haar mededingster af te koopen. HOOFDSTUK 11. Het witte japonnetje, dat niet gedragen werd. Hetty wist wel. dat zij eigenlijk vroeg naar bed had moeten gaan om er den volgen den morgen op haar beat Uit tc zien. Maar te middernacht was zij nog bezig, want zij had zooveel dingen te doen. waarvan zelfs de groote verandering in haar leven haar niet kon vrijmaken. Sedert de verbreking van haar verloving met Max Rciss had Hetty de meest strikbt zuinigheid in haar huishouding moeten be trachten, want zij bezat niets dan het g"!d van een kleine verzekering, die haar moeder nog steeds had kunnen betalen en welk be drag haar uitgekeerd was. Zij wist natuurlijk dat het huis en de ge heele inboedel eigenlijk aan haar vrocgcrcn verloofde behoorde en hoewel hij nog geen enkele poging had gedaan om zijn eigendom op te eischen. hield Hetty wijselijk rekening met het feit. dat op den een of anderen dag zij en de kinder: n verplicht zouden zijn naar gemeubileerde kamers te verhuizen. Daarom moest zij zoo voorzichtig mogelijk in haar uitgaven zijn. ontsloeg het dienst meisje en deed al he- werk in huis zelf, even als de verzorging van haar kleine broer'-je cn zusje. (Wordt vervolgd*, dc hoofdstad vertoeven, brachten Donderdag een bezoek aan de DE WERKZAAMHEDEN VOOR DEN BOUW DER NIEUWE VERKEERSBRUG over de Waal tc Nijmegen zijn in vollen gang.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9