UIT HET BUITENLAND De Ontwapeningsconferentie. ASPIRIN. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAC 17 NOV. 1932 TWEEDE BLAD. Von Rapen voor een moeilijke situatie. De onderhandelingen met het Centrum mislukt. Beslissing thans aan Von Hindenburg. Het Rijkskabinet heden bijeen. Zal Amerika de Europeesche betalingen per 15 December eischën HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Officieel wordt medegedeeld: ,.De Rijkskanselier heeft zich genoopt ge zien de door hem voorgenomen bezoeken aan Stuttgart. Karlsruhe en Darmstadt af te zeg gen, aangezien hij het na het resultaat dei- Woensdag met de partijleiders gevoerde be sprekingen beter acht een opklaring in den politieken toestand af te wachten". Met betrekking tot deze officieele mededee ling verluidt te wel in gel ich ter plaatse ver dei- dat de besprekingen, welke de Rijkskanselier gisteren met de leiders van het Centrum, de -Belersche Volkspartij en de Duit- sche Volkspartij heeft gevoerd, dat het Centrum en de Beiersche Volkspartij' in de gegeven omstandigheden niet de mogelijk heid zien voor hun deelneming aan de vor ming van een nationale concentratie, terwijl de leider der Duitsche Volkspartij, Dingeldey. den Rijkskanselier zijn medewerking heeft toegezegd. Bij de besprekingen met de heeren Kaas, Joos. Schaeffer en Dingeldey, heeft de Rijkskanselier er overigens opnieuw den nadruk op gelegd, dat het niet om de kwes tie van personen gaat. Aan de nationaal-socialïsten is indertijd, evenals aan de andere partijen, een uitnoo- diging gezonden voor een bespreking met den Rijkskanselier, doch tot nu toe is hierop nog geen antwoord ontvangen. Over de besprekingen, die heden tusschen de partijleiders en den Rijkskanselier hebben plaats gehad, vernemen wij nog, dat aller eerst de leiders van het Centrum, prelaat Dr. Kaas en JoovS, door den Rijkskanselier werden ontvangen. De bespreking, die ongeveer 40 minuten duurde, werd gehou den in tegenwoordigheid van Staatssecretaris Planck. De onderhandelingen waren van vertrouwelijken aard, doch het is waar schijnlijk, dat de Centrumleiders er nogmaals met nadruk op gewezen hebben, dat het Cen trum den liuidigen aard der staatsleiding af wijst. Zakelijke kwesties werden overigens niet aangeroerd. Wel legde het Centrum er den nadruk op, dat het zich bezig houdt met het bevorderen van de gedachte van de nood- en arbeids-gemeenschap. Ter sprake moet ook zijn gekomen dat volgens het Centrum de toestand, zooals die zich onder de regee ring van den huidigen kanselier heeft ont wikkeld- moet leiden tot verval en een chaos. Omtrent het onderhoud van Von Papen met Dingeldey verluidt dat de laatste uiteen gezet heeft, dat de Duitsche Volkspartij er waarde aan hechtte, dat de grondslagen van het economische program der rijksregeering en de buitenlandschc politieke richtlijnen van het kabinet niet verlaten worden. Er moet worden vastgehouden aan de gedachte 'van een presidentieele regeering. In dezen zin is de partij bereid zich ter beschikking te stellen van de regeering ter vorming van een nationale concentratie. De Rijkskanselier heeft die (Ledfen van het Rij'kskabinet heden bijeengeroepen ivoor een zitting, waarin de na de 'besprekingen met die partijleiders ontstane toestand zou worden behandeld. Aangenomen wordt dat in deze bijeenkomst beslissingen zullen worden ge nomen, welke voor de verders ontwikkeling van den binnenlandschen toestand van he- teekenis zijn. Of de Rijkskanselier reeds hedenmiddag den Rijkspresident rapport zal uitbrengen over zijn 'besprekingen was Woensdagavond nog niets bekend. In politieke kringen te Berlijn verwacht men, dat het Rijkska'oinet alleen zal1 beslui ten den Rijkspresident rapport uit te bren gen over de besprekingen van dien Rijles- kanselier met. de partijleiders en hem de be slissing over de thans geschapen toestand over te laten. De Rijkspresident zal zich dan vermoedelijk met de partijleiders in verbin ding stellen, vóór bij zijn beslissing neemt. AMERIKA. Binnen een uur na zijn terugkeer uif- Caiifonnië. had Hoover zich reeds gezet tot het bestudeer en van de problemen met be trekking tot de Fransche en Engelsche ver zoeken om een moratorium voor de ooriogs- scbuMsn, die op 15 December vervallen. Onmiddellijk heeft hij een conferentie ge had met den minister van financiën Ogden Mills. Volgens welingelichte kringen te Wash ington zou de regeering der Versenigde S;a- ten de betaling der buitenlandeehe schulden eistihen .per 15 December. Bij 'het verlaten van het. Witte Huis ver klaarde Mills, dat de oplossing van de kwestie der ooriogsscbuüden zaak van het congres is, omdat de president niet gemach tigd- is. uit zich zelf te besluiten tot een ver lenging van het moratorium, of de ooriogs- schulden te verlagen. Algemeen is men van meening, dat het congres afkeerig is van uitstel van betaling. Her congres komt op 5 December bijeen en de congres-leiders verklaren, dat de tijd dan nog te kort is voor 15 December om een be slissing te nemen aangaande de opschor ting dezer betalingen. De correspondent van de „New York" Eve ning Post" schrijft aan zijn blad. dat Roose velt door de wederverschijning van het schul- denvraagstuk in scherpen vorm in een moei lijke positie is geplaatst. Wanneer hij zich tegenover de Europee sche debiteuren meegaand betoont, riskeert hij het verlies van ae machtige Hearst-pers en de agrarische centra in de midden-wes telijke staten. Wanneer Roosevelt eischt dat Europa tot op de letter zijn verplichtingen nakomt zal hij de zaken- en de fïnancieele wereld van zich vervreemden, die voor het belangrijkste deel geconcentreerd is in het Oosten, daar deze de oorlogschulden als een hindernis voor het herstel van de wereld beschouwen. Bovendien hebben vele Amerikaansche ban ken, vooral de kleinere, landelijke banken, groote voorraden Duitsche obligaties op kor ten termijn. Wanneer volledige betaling van de oorlogs schulden geëischt wordt, is de kans groot dat de vroeger geallieerde Europeesche mogend heden het voorloopig accoord tot schrapping van de hersteischulden van Duitschland weer teniet doen waardoor de betaling van Duitschlands particuliere schulden dubieus wordt. De beste weg voor Roosevelt om uit dit di lemma te komen zou zijn dat. het moratorium voor een jaar wordt verlengd met de uit drukkelijke vaststelling, dat. dit geen plicht van de Vereenigde Staten beteckent. D uksc hl and. De Nazis terug in den Beierschen Landdag. De nationaal-socialisten in Beieren zijn we derom tot de Landdagzittingen toegelaten, nadat zij op 17 Juni j.i. voor 20 zittingen wa ren uitgesloten. In de vergadering van het Senioren Con vent van den Landdag verklaarde de voor zitter Dr. Stang, dat ce politieke en econo mische toestand samenwerking van alle krachten dringend noodzakelijk maakte. Zijn optreden van 17 Juni was correct en noodzakelijk volgens het reglement van orde. He: was thans echter de tijd, eer. streep door deze zaak te halen, wanneer de nationaal socialisten de nog aanhangige aanklacht bij Staaisgerechtshof zouden intrekken. De com missie voor het reglement van orde zou dan de kwestie van het drager, van uniformen :n de zittingzaal nogmaals principieel kunnen behandelen. De nationaal-socialisten verklaarden zich bereid, hun aanklacht bij het Staaisgerechts hof in te trekken wanneer zij hun mandaat weer konden uitoefenen. Zij eischten princi- pieele opheldering van de vraag of voortaan partij-uniformen in de Landdagzaal toegela ten zullen zijn. Frankrijk. Russische onthullingenover de Fransche politiek in den Balkan. Volgens publicaties in Sovjetdagbladen zou. nadat Herriot het Fransche ministerie van Buitenlanasche Zaken overgenomen had. be kend geworden zijn. dat tusschen Italië en Roemenië een geheime overeenkomst gesloten was, die in tegenstelling stond tot het ver drag inzake de Fransch-Roemeensche bond genootschap. Herriot zou in Boekarest de op zegging van deze overeenkomst hebben ge ëischt onder bedreiging, dat Frankrijk anders het Fransch-Rcemeensch verdrag zo i opzeg gen en zijn Balkanpolitiek zou veranderen. Volgens deze Russische onthullingen zou de Roemeensche regeering daarop toege geven hebben aan deze Fransche eischen. (Bevestiging van dit bericht van andere zijde is niet ontvangen. De verantwoordelijk heid voor de juistheid blijft dus voor rekening- van de Russische bladen maand en in December vervallende bedragen en de bedragen d:e het volgend hal' jaar in Mei en Jur.i vervallen, tegen 4 1 2 pc:, zullen worden gefundeerd indien de betalers der annuïteiten niet tot betaien bij machte zijn. De fundeering zal loopen over een periode, welke niet langer is dan de periode, waarover de annuïteit- loopt. De Valera is inmiddels naar Genève ver trokken. Spanje. Engeland, Ingrijpende bezuinigings voorstellen. Woensdagavond is het rapport verschenen van de Economische Commissie van parti culiere parlementsleden, waarin voorstellen gedaan worden, waardoor een bezuiniging op de begrooting zou kunnen worden bereikt van i 100.000.000, d.w.z. een achtste gedeelte van de geheele begrooting. Ierland. Te Warschau is een deel van een vakhuis ingestort en op een ivoouhuis terecht ge komen. Achttien personen kwamen om het leven, terwijl twintig personen gewond werden. Magere overwinning van De Valera. De Dail heeft de motie van wantrouwen Legen de regeering-De Valera met 75 tegen 70 stemmen verworpen. Geen verdere demonstraties te Belfast. Onder plechtig klokgelui heeft de Prins van Wales gisteren het nieuwe Parlements gebouw van Ulster geopend. Tot verdere de monstraties is het niet gekomen: den Prins viel een geestdriftige ontvangst ten deel. Ge heel Belfast verkeert in feeststemming; de straten waren met vlaggen versierd. De Prins van Wales zai drie dagen in Ul ster doorbrengen. Talrijke feestelijkheden zullen te zijner eer worden gehouden. Definitieve schrapping der annuïteiten. In de Dail heeft De Valera medegedeeld, dat er binnenkort wetgevende maatrege len zullen worden ingediend, strekkende tot definitieve schrapping van het grootste ge deelte der landannuïteiten, tot welker be taling Engeland heeft aangemaand. De Valera voegde er aan toe, dat. de deze Staking in Sevilla uitgebroken. De bakkersknechts zijn Woenslagmorgen in staking gegaan en hun voorbeeld werd ge volgd door het tramwegpersoneel en de taxi chauffeurs. De leiders der staking trachten ook de haven- en transportarbeiders tot sta king over te halen. De orde wordt door de politie en militairen gehandhaafd. Volgens Reuter werd aan de door de com munisten gegeven order tor. staking slechts gedeeltelijk gevolg gegeven. In vijf andere plaatsen in de provincie Sevilla verloopt de staking kalm. In Sevilla hadden in den loop van den dag eenige Incidenten plaats. Lr werd geschoten op tramwagens, die de remi ses verlieten en bij een botsing tusschen syn dicalisten en communisten werden twee per sonen gewond: verscheiden arrestaties zijn verricht. De bevolking ontvangt brood van de geniesoldaten. Rusland. Fraude op groote schaal bij de posterijen. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft een speciale enquête-commissie van het exe cutieve comité bij de Russische Posterijen verduisteringen op groote schaal ontdekt. Vastgesteld is. dat niet minder dan zeven millioen roebel, welke in de eerste helft van dit. jaar bij verschillende postkantoren zijn gestort, nimmer hun plaats van bestemming hebben bereikt. De bedrag is door ambtena ren verduisterd. Denemarken, Winst voor sociaal-democraten en conservatieven. Woensdag hebben in Denemarken de verkie zingen voor 't Folketing plaats gehad. De be langstelling was ditmaal grooter dan bij de laatste verkiezingen in 1927. In Kopenhagen werd aan de verkiezings propaganda ook deelgenomen door vliegtui gen. die een regen van biljetten over de stad deden nederdalen. Communisten hebben weer op verschillende openbare gebouwen de Sov- jetvlag geheschcn. o.a. op oen gerechtsge bouw en op den toren van de O.L. Vrouwe- kerk. Reuter meldt nader: De tot dusver ontvangen uitslagen van de verkiezingen voor het Folketing schijnen op winst voor de sociaal-democraten en con servatieven te wijzen, terwijl de radicalen, alsmede de gematigden linkschen, verliezen hebben geleden.. Hongarije. Nuttige besprekingen in het Bureau. Belangrijke vooruit gang in de kwestie van het internationale toezicht op naleving der Ontwapeningsconventie. Op weg naar een accoord in het vraagstuk van den chemischen en bacterio logischen oorlog. (Van onzen correspondent.) Genève, 14 Nov. 1932. Hoe velen van de millioenen, die het zich tot een gewoonte hebben gemaakt, de ont wapeningsconferentie te bespotten, beseffen op het oogenblik, dat in de zoo rustig ver- loopen-de besprekingen van de Novomber- zitting van het bureau een belangrijk stuk praktisch werk wordt verricht, dat zeker de kansen op een uiteindelijk succes der Ontwa peningsconferentie weder belangrijk heeft verbeterd? De meesten zullen van hetgeen in deze maand op ontwapeningsgebied te Genève is geschied, vermoedelijk zich niet veel meer herinneren dan dat Paul Boncour in ietwat vage bewoordingen een toelichting tot hét nieuwe Fransche „constructieve" ontwape ning-en-veiligheidsplan heeft gegeven. Mis schien zullen zij zich ook het grapje van den Geneefschen correspondent der ..Daily Herald" herinneren, die verleden Woens dagavond. toen een opgewonden volksme nigte aan een aantal jeugdige rekruten hun helmen en geweren ontrukte, aan zijn blad telefoneerde, dat eindelijk de eerste prak tische daden van ontwapening waren ver richt-! Van de even interessante als bemoedi gende besprekingen, die in deze eerste No- vember-helft in het Conferentiebureau over de aloude strijdvragen van het internatio nale toezicht op de naleving der ontwape ningsconventie en van het- verbieden van den chemischen en bacteriologischen oor log zijn gevoerd, zullen de meesten waar schijnlijk zich niets bewust zijn! Het Bureau heeft in de eerste plaats het rapport van den Belgischen gedelegeerde professor Bourquin over het internationale toezicht behandeld. Het verloop der bespre kingen werd in goedingelichte kringen hier om met groote belangstelling te gemoet ge zien, omdat- de Fransche en de aanhan gers der Fransche veiligheidsschool steeds hun bereidwilligheid tot eenigszins belang rijke bewaperyngsve nnindering voor een groot gedeelte van het tot stanckomen eener doeltreffende organisatie van het internatio nale toezicht- op de algemeene loyale naleving der ontwapeningsbepalingen afhankelijk hadden gemaakt. Vooral in de laatste weken, die een grootere ont-wapeningswil van Fran sche zijde en tevens een minder intransigen te Fransche houding ten opzichte van de vei ligheidswaarborgen hebben aan het licht gebracht, was het duidelijk geworden, dat een aanvaarding door de andere staten van de Fransche wenschen inzake het interna tionale toezicht de moeilijkheden, die tot dusverre op het gebied der veiligheid be stonden, aanzienlijk zou kunnen verminde ren. De Franschen hadden zich bereid ge toond veel van hun vroegere veiligheids- eischen prijs te geven, mits zij slechts ervan verzekerd konden zijn, dat een doeltreffend internationaal toezicht zou worden, ge schapen. De beraadslagingen in het Bureau hebben nu geleerd, dat de andere regeeringen de door de Franschen uitgestoken hand niet willen afslaan. Amerikanen. Engelschen, Italianen en Russen verklaarden allen, dat zij in beginsel bereid zijn aan de Fransche wenschen op het puilt van toezicht gehoor te geven, indien daardoor inderdaad een be vredigende mate van bewapeningsverminde- ring zal worden mogelijk gemaakt. Onder deze veronderstelling waren de regeeringen van deze vier groote staten, die in 1929 het op hun geweten hadden gehad, dat in het ontwerp-convent-ie der voorbereidings- commissie-Loudon zulke onvoldoende be palingen over het- internationale toezicht hadden moeten worden opgenomen, thans bereid heel wat verder te gaan. Een nieuw voorbeeld van den algemeenen vooruitgang der internationale ontwapeningsgedachten, waarop ik, te midden van het algemeen pes simisme, reeds menigmaal gemeend heb te moeten wijzen! Dank zij ae taktvolle leiding door Bourquin van de gedachtenwisselingen tusschen de aan hangers <ier Fransche veiligheidsschool en de oude tegenstanders van een stevig in ternationaal toezicht is het in deze bureau zitting gelukt- (alles in de veronderstelling, dal de Ontwapeningsconventie een voldoen de mate van bewapeningsvermindering bren gen zal!) volledige overeenstemming te berei ken. De te scheppen ..permanente Ontwa peningscommissie" zal uit vertegenwoordi gers van alle tot de Ontwapeningsconventie toetredende regeeringen worden samenge steld en zai het recht hebben, zelfs ook tegen een wil van den betrokken staat in. in een land, welks stipte naleving der ontwapenings voorschriften wordt in twijfel getrokken, een enquête hieromtrent in te stellen. Drie jaren geleden nog was het ondenkbaar, da* de groote mogendheden. Frankrijk uitgezon derd, tot de mogelijkheid van een dergelijk internationaal onderzoek op hun gebied hun Goemboes over zijn Italiaansche reis. In dc commissie voor buitenlandschc zaken van het huis van afgevaardigden heeft de minister-president, Goemboes, rapport uit gebracht over zijn reis naar Rome. In Rome is o.m. gesproken over de econo mische wereldconferentie, evenals over de conferentie voor de Oostelijke reparaties. Ge bleken is, dat de buitenlandschc politiek van beide landen op deze punten volkomen over eenstemt. Eveneens is men or in geslaagd overeen stemming te bereiken over verscheidene reeds langen tijd hangende financleele kwesties, die in verband staan met- de likwidatie van den wereldoorlog. Hiertoe behoort het pro bleem dér zoogenaamde administratieve schulden, de kwestie der onkosten der Ita liaansche militaire missies en grenscommis- sies etc., die thans allen definitief geregeld ^Tijdens de op dit rapport volgende debat ten, bleken bijna alle sprekers het eens te zijn met de door Goemboes ontwikkelde ge dachten De meesten wezen op de noodzake lijkheid van goede economische betrekkingen ook met de nabuurlanden Polen. toestemming zouden verleend hebben! Ook ce hieropvolgende besprekingen in t Bureau over de chemischen en bacteriolo gischen oorlog namen een bevredigend ver loop, al is hier de bereikte overeenstemming nog niet zoo volledig als met betrekking tot het internationale toezicht. Over het verbod van den chemischen en bacteriologischen oorlog zelf is men het, zoo als men weet, reeds lang eens. De alge meene commissie heeft in de bekende reso lutie van 23 Juli zich reeds ten gunste van een volstrekt en onvoorwaardelijk verbod uil-gesproken, overeenkomstig het rapport dat professor Rutgers in naam van een spe ciale commissie voor dit vraagstuk had uit gebracht. De kwestie was echter nog onopgelost ge bleven. of ook de voorbereiding in vredes tijd tot den chemischen en bacteriologi schen oorlog verboden moest worden, een vraag welke in nauw verband staat met- deze andere kwestie, of een staat, tegen wien in een eventueelen lateren oorlog ondanks het verbod toch chemische en bacteriologische wapenen zouden worden aangewend, dan het recht zou hebben bij wijze van repres- saiille maatregelen ook chemische en bacte riologische wapenen te gebruiken. In beginsel waren alle leden van het Bureau de opvatting toegedaan, dat zoowel chemische en bacteriologische represaille maatregelen, als ook de voorbereiding in vre destijd van den chemischen en bacteriolo gischen oorlog verboden moesten worden. Doch hier kwam nog het oude meeningsver- schil tusschen de aanhangers der Fransche veiligheidsschool en de groep der staten, die de beste veiligheidswaarborgen in de macht der openbare meening gelegen achten, voor den dag. Wij hebben het recht niet een land te verbieden, zelf van chemische en bacte riologische représailles af te zien, indien wij niet ons zelf verplichten in geval van schending van het verbod van den chemi schen en bacteriologischen oorlog doeltref fende sanctiemaatregelen tegen dien staat, die het verbod geschonden heeft te treffen en het slachtoffer van c'e verbodsschending te hulp komen!, verklaarden Massigli (Frankrijk). Bourquin en Politis met dwin gende logische kracht. Beter dan papieren sanctiebepalingen zal de woede der open bare meening tegen den staat, die het verbod geschonden heeft, aan den staat-slachtoffer de noodige hulp verzekeren, was het ant woord van Amerika. Engeland, Italië en Sov jet-Rusland. Maar toch was een categori sche afwijzing van den Franschen eisch, naar sancties niet meer te hooren. Zij wa ren bereid den Franschen wensch nogmaals in overweging te nemen, wilden zich ech ter niet reeds op dit oogenblik tot besliste .sanctiemaatregelen binden, waar het geheele vraagstuk der sancties nog zal moeten aan de orde komen. Het uitzicht op overeenstemming ook hier klonk echter door alle verklaringen heen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Geen accoord met Danzig over de douane-regeling Reuter meldt uit Warschau: Op 10 November zijn hier besprekingen begonnen tusschen Pelen en Darzig over douane-kwesties. Er bleken ernstige moc- ningsverschillen te bestaan: do Poolsene delegatie wilde de discussies voeren op gror.d van de beginselen, vervat in de verklaringen van den voorzitter van den Danziger senaat, gedaan in October jegens de Poolscho dele gatie te Genève. De delegatie van Danzig stelde evenwel nieuwe eischen en desavoueer de de genoemde verklaringen, zoodat de discussies werden afgebroken. Britsch-'Indic. Burmeesche parlement wenscht geen afscheiding. De wetgevende vergadering van Burma heeft de wtr- e'.'.cu tot af??-h<?idir.;g van Bir ma van Indië verworpen met 3329 stemmen en 9 blanco. Italic. Gratie voor anti-fascisten. Door een besluit van don ItalUanschen ministerraad onder voorzitterschap van Mus solini zal aan een groot aantal ami-f.ascistcn of fascisten die tegen de fascistische disci pline hebben gezondigd, gratie worden ver leend onder de bekende voorwaarden. On der de bekende namen van begenadigden, vindt men vooral die van een groot, aantal intcllectueelen. o.a. van d.n bekenden his toricus Prof. Salvemini en van den vrocgeren fnsc-istischon perschef Ccsarc Rossi. Cliina. Groot Japansch offensief tegen de vrijscharen ingezet. Een lid van het Japansche hoofdkwartier in Mandsjoerije heeft verklaard, dat de Ja- pansche en Mandsjoerijsche troepen het of fensief tegen de Chineesche vrijscharen heb ben ingezet. De opmarsch heeft plaats in dc districten Moekden—Tsjangtsjoeng. Tsjangi sloeng— Kirin en Moekden Kirin. De Japansche troe pen hebben naar schatting 85.000 achter zich, die onder bevel staan van generaal Tjantsjeng. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. pér regel. Wat een vies weer cn daarbij die verkoudheid! lVecn2 zoo gaat het niet langer! Liever naar liuis - cn direct Uitsluitend verkrijgbaar in dc oranjc-bnnd- buisjes van 20 taolctten nu fl. .70 cn oranjezakjes van 2 tabletten iL .10. AGENDA Heden: DONDERDAG #17 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Concert Doopsgezind Zangkoor o. 1. v. Jac. Zwaan. 8 uur Gebouw Haarl. Kegelbond: ..Pamir, het laatste zeilschip". Pop. wetensch. filmvoor stelling. 7.30 en 9.30 uur. Parklaan 21: Fancy-fair Jonged. Ver. der Baptisle Gemeente. 2.305 en 7.3010.30 u. Gebouw Rosehaghe: Spiritisten-Vereen. ..Harmonia"Fsychometrische avond door mej. Harpe. 8.15 uur. Volksuniversiteit: Wereldbibliotheekten toonstelling. 25 en 79.30 uur. Luxor Sound Theater: „Tarzan", gepro longeerd. 8.15 uur. Palace: .11 est Charmant". Op het tooneol: „Horace and Bell" entertainers. 7 cn 9.15 uur Rembrandt Theater: „Ik heb een mensch gedood". Op het tooneel: Frankly's Golden Melody 5. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reckcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman I-Ieuff, 2.30—7.30 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Orgelconcert- met mede werking van Louis Zimmermann (viool), 8 uur. Stadsschouwburg: Optreden van Fientje de la Mar en Han Beuker plano) 8.15 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reekcr. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 2.307.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596. Firma Bcgemann en Sneltjes, Jaitóstraafc 27. Tel. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5