HOCKEY. DAMES-HOCKEY BILJARTEN WIELRIJDEN. KORFBAL. HENCELEN. ZWEMMEN WATERPOLO. DAMMEN DAMRUBRIEK Nederland-België (4-0) De 40 zege van ons hockeyteam, Zondag middag in het Olympisch Stadion te Amster dam op de Belgen behaald, is toch op minder overtuigende wijze verkregen, dan zoo uit de cijfers zou blijken. Van een meerderheid der Oranjehemden in het veld was gedurende beide speelhelften geen sprake. In strijdlust door enthousiast spel gaven beide partijen el kaar niets toe. Ook in technisch oogpunt stak de Hollandsche ploeg eenige spelers uitgezonderd niet boven de tegenstanders uit. Toch waren er nog wel verschillen in de speelwijze der beide ploegen. In de spelop vatting der Hollanders zat iets meer systeem dan in dat van de Belgen. Het was breder, gezonder van opzet. Het opbouwen der aan vallen was beter, doch de afwerking was even slecht als bij de Belgen. Om half 3 stellen de ploegen zich op. Ne derland als volgt: Van der Does, De Waal, Tresling, Ankerman, De Looper, T. van Lierop, Gunning, De Geer, v. d. Berg, Dupon, v. d. Haar. Aanvankelijk is noch het Hollandsche, noch het Belgische elftal in de meerderheid. Het spel is verdeeld. Direct na het begin krij gen de Oranjehemden een st-rafcorner toege wezen. die echter op niets uitloopt. Bij een volgenden strafcorner schiet Tresling, onze strafcorner specialist net naast. Na 25 minuten ontstaat het eerste Hol landsche doelpunt. Samenspel van Gunning en Van der Berg brengt den bal voor het Belgische doel. Van der Merghel tracht weg te werken, maar Dupon werkt het balletje in doel (1—0). Direct daarna volgen nog twee Hollandsche doelpunten. Gunning leidt menigen aanval en als er weer een strafcorner veroorzaakt wordt komt Tresling naar ve*en; de bal vliegt, onhoudbaar hoog in het net. Direct hierna is de Geer door de Belgische verdediging heen. hij mist echter hopeloos met schieten, doch gelukkig herstelt hij zich bijtijds en weet den bal nog langs Van den Merghel in doel te werken (3—0). Na de rust zit België er vinnig op. doch men krijgt weinig gelegenheid tot schieten. Een kwartier na de rust krijgt Holland weer een strafcorner toegewezen. Tresling komt naar voren en voor de tweede maal vliegt zijn schot langs den Belgischen doel man (4—0'». Ook de Belgen krijgen een strafcorner te nemen, doch slecht geplaatst gaat deze kans teloor. Wederom krijgt. Holland een straf corner te nemen. Doch ditmaal wordt het schot vallend door Van den Merghel gestopt. Het einde komt met 4—0. De spelers. In het Nederlandsche elftal waren uit blinkers Gunning, de Waal en Tresling. Van der Does heeft te weinig te doen gehad om zijn internationale keeperstalenten te kunnen beoordeelen. De middenlinie werkte hard en energiek. Tonny van Lierop bleef aan den gevaarlijken Seeldraayers klitten en speelde enthousiast. De Looper deed het kalmer aan. doch hij en Ankerman verrichten nuttig werk. In de voorhoede was Van der Haar vooral in de tweede helft op den moeilijken linkervleugel handig en snel: zijn rennen brachten heel wat verwarring in de Belgische verdediging. Het binnen trio bestond uit drie harde werkers, al stond men door onoplet tendheid nog al eens buitenspel. Van van der Berg's schutterscapaciteiten vermochten wij weinig te ontdekken. Zijn spel is nog te onbe- heersclit om productief te zijn. Dupon en De Geer waren goede schakels. Bij de Belgen traden Wellens en Garez sterk op den voorgrond. In de midenlinie viel Ade- lot op. In de voorhoede kon Seeldraayers door de bewaking van Van Lierop weinig uitrichten. Een gevaarlijke schutter of uit blinker was er overigens in e Belgische voor hoede niet te ontdekken. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. PROMOTE-AFDEELING. M. H. C.Bloemendaal II 20 2e klasse. Amsterdam VM. H. C. n 52 3e klasse. Oh. Kay II—Be Fail- IV 3—2 T. H. C. n—Uitrecht n 2—3 Dames Proefwedstrijd AB 20 2e klasse: Amsterdam HUtrecht 61 Hurley—T. H. C. 4—0 StrawberriesR.W. Ill 12 Te Werve—H. O. C. II 8—2 De VierdeH. L. C. II 21 R. W. V.—H. B. S. 2—3 (De Crit.) PROMOTIE-KLASSE M. H. C.Bloemendaal 2 (20) De groote derby, met groote belangstelling tegemoet gezien, is tegengevallen! Tegenge vallen qua. spelpeil vooral! Beide teams heb ben veel betere wedstrijden gespeeld. Vooral de Bloemendaalsche aanval viel geducht te gen; er zat geen gang in; er ging geen kracht van uit en het vermaarde verrassende ele ment in het Bloemendaalsche spel ontbrak geheel. De Musschen hebben bijna voortdurend het initiatief in handen gehad. Hoewel ook hun spel te veel missers telde, was de aanval vain Bloemendaal nog min der gevaarlijk. Keeper Katte kreeg dan ook mooi gelegenheid om zich in te spelen; hij heeft uitstekend werk verricht. De Musschen aanval had het echter tegen de Bloemendaal sche verdediging hard te verantwoorden: zij kon er dan ook niet doorkomen. In de eerste helft wist Brand slechts uit een strafcorner te scoren (1—0). Ook in de tweede helft was M. H. C. het leidende team. De Bloemendaalsche aanval kon zich geen moment gevaarlijk maken, enkele schoten hield Katte goed uit zijn doel. Eerst kort voor het einde kon Menger uit een M. H. C.-aanval scoren (20). Het einde kwam met een verdiende Musschen-zege. TWEEDE KLASSE Amsterdam 5M. H. C. 2 (52) De Musschen-reserves hebben het niet tot een overwinning kunnen brengen. Toch is de score erger dan de verhouding was. Inder daad was Amsterdam sterker, speciaal de aanval. Deze was snel en wist van ingrijpen. De débacle kwam in de tweede helft, toen in een korte spanne tijds M. H. C. drie goals tegen zich gescoord zag. Het spel ging aanvankelijk gelijk op. De M. H. C. voorhoede was echter veel minder ge vaarlijk. dan de Amsterdamsche. zoodat het meeste gevaar toch voor het Musschendoel dreigde. Desondanks slaagde Pondman er in, aan M. H. C. de leiding te geven (0—1), wat Amsterdam echter nog voor de rust teniet deed (1—1). In de tweede helft is Amsterdam meer aan vallend en dus meer gevaarlijk. Maar weer zorgt M. rf C. voor de verrassing: thans geeft Scholten aan de gasten de leiding (12». Maar weer slaagt Amsterdam er in gelijk te maken (22). De Amsterdamsche meerderheid wordt nu sterker geaccentueerd. De voortdurende druk schijnt de M. H. C. verdediging te machtig. Een korte inzinking wordt fataal. Kort na elkaar scoort Amsterdam drie goals achter een. (52). In dezen stand komt geen wijziging. StrawberriesR. W. 3 (12) In den eersten tijd werd er van beide zij den nog al slecht gespeeld: er werden veel fouten gemaakt. De bal was bijna voortdu rend voor het R.W.-doel, wat dan ook leidde tot een goal voor de Strawberries. Even later wist mej. Goeting met een hard schot gelijk te maken. Zoo ging de rust in. Na halftime werd het spel veel vlotter, de middenlinie drong nu ook meer naar voren. Mej. Hooft bracht den stand op 12. Wel werden er nog een paar gevaarlijke aanval len door de „aardbeien" gedaan, die op niets uitliepen. Over het algemeen was R.W. iets sterker. De Selectiewedstrijden. Gistermorgen werd op het Bloemendaal- terrein een proefwedstrijd gespeeld om tot de keuze van een Nederlandsch elftal te kun nen komen. De achterhoede van het A-elftal speelde met voorhoede van het B-elftal en omgekeerd. Daar mej. Pabst en mej. de Geer verhinderd waren kwamen de volgende elf tallen in het veld: A: Molhuyzen (H.O.C.), Houtappel (A'dam), Rollin Couquerque (H. O. C.) Bridé (Laren), Fabius (Hilv.), Leendertz (B.D.H.C.) Venema (B.D.H.C.), S. en Th. Broese van Groenou (Kievit), v. Bueren (B.D.H.C.), Kierdorff (H.D.M.) B: Hofland (Gooi), Bauduin (Arnhem), Dros (H.O.C.), Terwindt (A'dam), Polano' (H.O.C.) Van Hassel (Kiev.), Eilers (A'dam), Vree- de (R.W.) Brouwer (Laren), de Vletter (BD.H.C.) Van Gelder (Hilv.) Vooral voor de rust was het een snelle wed strijd, waarin de voorhoede van A opviel door beheerscht samenspel. De voorzetten van mej. Polano en mej. Hofland waren af; wat voor al van de links-uiterst van het B-elftal niet gezegd kon worden. De invalster, mevr. Ve nema had ook enkele zeer goede momenten die echter niet zoo zeer tot hun recht kwa men door het veel zwakkere binnentrio van de B-voorhoede. De eerste aanvallen zijn voor de A-voor- hoede. Er ontstaan gevaarlijke momenten voor het A-doel. Mej. Molhuyzeh is uitste kend op dreef; toch kan zij niet verhoeden wanneer na ongeveer tien minuten gespeeld te hebben mej. Bauduin uit een voorzet van rechts een schitterend doelpunt scoort. De heele linker-vleugel stond op dit moment on gedekt, daar mevr. Houtappel nog niet erg op dreef was in de eerste helft. Voor rust vergroot mej. Bauduin den voorsprong tot 2—0. De A-voorhoede is overwegend sterker. Er wordt besloten enkele wijzigingen aan te brengen. De kee'psters wisselen van plaats. Mej. v. Polano wordt wegens een blessure vervangen door mej. Land (R.W.) Vooral het verschil in de half-linies is nu te merken. De B-voorhoede wordt beter ge steund. Mej. S. Broese van Groenou weet met een keurig schot mej. Molhuyzen te passee- ren. De stand is nu dus 21, die verder on gewijzigd blijft. Speciale uitblikers waren er weinig. In de eerste plaats mej. Rollin Couquerque die een prachtige partij hockey speelde. Verder mej. Terwindt waarvan het stoppen en pushen vooral de aandacht trok. Voor tot een definitieve keuze zal worden overgegaan, wordt eerst nog een proefwed strijd gespeeld, maar waarschijnlijk pa.s over enkele weken. Competitie Ned. Biljartbond. KLASSE F, AFD. 6. In deze afdeeling werden in de afgeloopen week twee wedstrijden gespeeld. „D.E.S." ging naar „Vriendenkring". De strijd zette voor D.E.S. gosd in, daar de beide eerste partijen door A. F. de Nijs en H. Tuninga gewonnen werden. Kelder- mann moest aan Tuninga eveneens de eer laten. De volgende matcih tusschen N.N. en L. Vlug (D.E.S.) was zeer fraai. Beiden maakten een goede partij. Eerstgenoemde bleef meester van het terrein en bracht den stand: op 21. Ook de .Vriendenkring'- speler Terrehorst speelde uitstekend. Wel volgde J. de Nijs hem op den voet, doch moest ondanks sterk tegenspel de zege aan de thuisclub laten. Door deze overwinning bracht Terrehorst de eindstand op 22. In „De Korenbeurs" had een treffen plaats tusschen het viertal van dien naam en „Excelsior" I uit Velsen-Noord. Hoewel de gasten met een invaller moesten uitkomen slaagden zij er toch in, een gelijk spel te bevechten. De „Excelsior"- man Krouwel won met groot verschil van Kluiskens. Nan (Excelsior) en Van der Linden speel den een goede partij. Invaller Bierman (Excelsior I) trof v. d. Haak in goeden vorm en moest aan dezen de eer laten. Tenslotte bracht Smit de balans weder in evenwicht, zoodat het. resultaat 22 was. KLASSE D. AFD. 8. De ontmoeting tusschen B. C. H. en De Korenbeurs, is in een verdiende overwinning voor B. C. H. geëindigd. Tusschen de kopspelers D. J. Metz (B.C.H.) en J. Steffens (De Korenbeurs) werd een felle strijd verwacht. Het is niet zoo ge- loopen. De eerste was goed op dreef, terwijl zijn partner uit vorm was. Zoodoende was -- weinig spanning; Metz won onbedreigd met 150 caramboles cadre in 24 beurten, terwijl Steffens op 99 bleef staan. Voor Houtkooper viel Okker (B.C.H. in. Deze kreeg weinig kans tegen A. Baart, die zeer sterk speelde. Evenals Metz maakte hij de 150 vol in slechts 24 beurten en srpeelde dus met 6.25. Ook de ontmoeting tusschen L. de Zwart (B.C.H.) en D. J. Steffens bood weinig spanning. Eerstgenoemde liep onmid dellijk uit en behield de leiding tot het ein de, dat kwam met 150 om 95. Het viertal van B.CÜ. won dus met den stand 3—1. Van Egmond wint te Dortmund. Uit Dortmund: Zondag werden hier ter ste de internationale sprintwedstrijden gehouden waaraan werd deelgenomen door onzen Olym- pischen kampioen Jacques van Egmond. die zich eerste wist te plaatsen, d.m. vóór Hassel- berg. Wallher, Arendt, en Frach. Van Egmond behaalde 13 punten. HAARL. KORFBALBOND. D. S. V.Kennemers (26) Kennemers heeft een verdiende doch ge fiatteerde overwinning op het met drie inval lers spelende D.S.V. behaald. Direct na den uitworp weet Kennemers de leiding te nemen, maar D.S.V. maakt direct daarop gelijk. Na de vakverwisseling weet Kennemers twee maal te scoren, zoodat na vijf minuten de stand 3—1 voor Kennemers is. Nu ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd, waarin de verdedigingen de aanvallers de baas zijn. Rust breekt aan met 31. Na rust hetzelfde spelbeeld: totdat D.S.V. den achterstand verkleint, welke goal direct daarop beantwoord wordt (24). Daarna wordt de stand door Kennemers opgevoerd tot 26, waarmede het einde komt Het Baarsje. Het vischcollege „Het Baarsje" hield Zon dag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. De voorzitter, de heer Veen. maakte na afloop de prijzen bekend. Ie prijs W. Carsten, 2e prijs H. Veen; 3e prijs S. Bos man; 4e prijs J. Wildschut, 5e prijs L. N. Ni- colai: 6e prijs t. Broekhuizen; 7e prijs F. Hoo- geboom: 8e prijs Smit Jongbloed; 9e prijs H. Schaap; 10e prijs A. v. d. Aar 11e prijs G. Veen. Voor dezen wedstrijd waren drie draagme- dailles beschikbaar gesteld waarop de vol gende hengelaars aanspraak maakten: W. Carsten, H. Veen en S. Bos»an. Mej. Kastein verbetert een wereld record. Bij de zwemwedstrijden, die Zaterdagavond te Amsterdam om de kampioenschappen van de hoofdstad plaats hadden, heeft mejuf frouw J. Kastein het wereldrecord 500 M. schoolslag dames, staande op naam van de Engelsche zwemster C. Wolstenholme, met 11 4/5 sec. verbeterd. Zij bracht het van 8 min. 23 4'5 sec. op 8 min. 12 sec. S. V. H.—H. P. C. (0—2) H.P.C. WINT DEN ZILVEREN NED. ZWEIVIBOND WISSELBEKER. In de bekercompetitie van den Ned. Zwem- bond is H.P.C. als overwinnaar te voorschijn getreden en voor een jaar in het bezit geko men van den groot-en zirveren wisselbeker. Over het geheel was de H.P.C.-ploeg snel ler, wat een niet gering voordeel was. Direct na het begin ontwikkelt zich een enthousiast spel, met afwisselend goede aanvallen. Beide keepers zijn in uitsteken den vorm; zij laten zich aanvankelijk niet verschalken. In de voorhoede gaat het samenspel goed, doch met schieten loopt het nogal tegen. Herhaaldelijk schieten Kooyman en Mooi tegen bovenlat of net naast. Tenslotte heeft Mooi met een zuiver schot succes (01). De S.V.H.-ers laten het er niet bij zitten; zij komen sterk opzetten. De H.P.C.-verdedi ging is echter safe en keeper Kohier is op zijn post. Na de hervatting hebben de H.P.C.'ers een klein overwicht. S.V.H. forceert het spel, wat nogal gevaarlijke situaties geeft. Miiller komt op een moment geheel vrij te liggen: de bal wordt hem vlug toegespeeld en HF.C. leidt met 02. De S.V.H.'ers probeeren het met verre scho ten. doch hiermede weet Kohier wel raad. Na eenige wederzijdsche aanvallen komt het einde. Hoofdklasse-competitie Ned. Dambond. DISTRICT NOORD-HOLLAND. Hieronder publiceeren wij nog den volledïgen uitsla a van den wedstrijd tusschen de damclub Haarlem I en de Damclub IJmuidenl, gespeeld voor bovengenoemde competitie. Damclub Haarlem I, Damclub IJmuïden I, Haarlem IJmuiden. F. A. BerkemeierB. Dukel xx Chr. F. Visse—A. Ligthart 2—0 Th. van WamelF. Basstra 11 „Schijf"H. de Boer 11 J. J. P. KraaijerK. de Jong x—x H. A. van AbsH. Diederik 11 W. StrooK. Kramer 2—0 G. P. Heck—P. v. d. Kuil 1—1 W. van DaalenC. Koetsier 20 D. A. van AbsJ. Smit 11 Voorloopige uitslag 115 voor Damclub Haarlem I. De met een x gemerkte partijen werden afgebroken: die worden arbitrair beslist. De einduitslag wordt vermoedelijk 146 voor Damclub Haarlem I. Voor bovengenoemde competitie speelde te Wormer de Damclub Wormer I tegen de Haar- lemsche Damclub I. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Damclub Wormer I. Haarl. Damclub I. B. J. de BoerJ. B. Sluiter Jr. 02 G. BeetsP. J. van Dartelen xx W. v. d. KappelleJ. W. van Dartelen 02 P. Of manJ. P. van Eijk 02 J. DemmendalH. G. Teunisse 11 S. KuiperA. de Jong 02 J. N. VredenburgJoh. Fabel xx J. B. de Boer—D. Kleen 1—1 H. C. BuschH. Greeuw 02 C. van HattumJ. van Looij 02 Totaal 2—14 voor Haarlemsche Damclub I. De met een x gemerkte partijen werden af gebroken; die worden arbitrair beslist. Simultaan-séance. In Wester's Lunchroom aan de Leidsche- vaart had een simultaan-séance plaats door den heer Ph. F. Amelung Sr., lid van de Haariemsche Damclub. Er werd gespeeld aan tien borden. Na 2 1/2 uur spelen werden alle partijen door den heer Amelung gewon- nen, wat voorzeker een mooi succes was. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42. hoek Van de Spiegellaan Heemstede Namens de jury van den Internationalen Problemisten Wedstrijd van Haarlem's Dag blad, samengesteld uit do heeren G. J. A. van Dam te Wassenaar (Z.-H.» <Prebleemredac- teur van ..Het Damspel"), Ph. J. Ham te Rotterdam (Damredacteur „Haagsche Post".' en J. W. van Dartelen te Heemstede (Dam redacteur Haarlem s Dagblad* hebben we het genoegen hieronder de eindbeslissing der jury te kunnen publiceeren. Allereerst dient opgemerkt te worden dat de keuring en herkeuring der ruim twee honderd en vijftig inzendingen enorm veel tijd heeft gevergd en alle na de publicatie der z.g. „kans"-probleinen uit onzen lezers kring ingezonden kritieken, opmerkingen enz. zeer zorgvuldig moesten worden onder zocht. Het gevolg hiervan is geweest dat in enkele gevallen de in eerste instantie toegekende puntentallen moesten worden gewijzigd en zelfs sommige „kans"-problemen als zoodanig moesten vervallen. Teneinde een zoo juist mogelijke beoor deeling der inzendingen te verkrijgen, hebben alle juryleden de ingezonden vraagstukken afzonderlijk gekeurd en herkeurd en ieder afzonderlijk een eindrapport samengesteld. Deze rapporten zijn tot één geheel gecombineerd en tot ons bijzonder genoegen kunnen wij medcdeelen dat dc beslissing in zake de toekenning der prijzen eensluidend is en alle juryleden den lsten prijs zijnde een fraaie beker ter waarde van dertig gulden hebben toegekend aan de inzending onder het motto: „Logica" No. IV geplaatst in Haarlem's Dagblad onder het nummer 1732. Dit vraagstuk behaalde zes en dertig pun ten (maximum konden 40 punten worden toegekend). De tweede prijs, zijnde een zilveren lauwer krans ter waarde van vijftien gulden werd toegekend aan de inzending onder het motto „Oase" No. 1. geplaatst in Haarlem's Dag blad onder het nummer 1745. De derde prijs zijnde een zilveren lauwer tak ter waarde van tien gulden werd toe gekend aan de inzending onder het motto: „I. P. W. 1931" No. III, geplaatst in Haar lem's Dagblad onder nummer 1747. De vierde prijs, zijnde een vergulde pla quette ter waarde van vijf gulden werd toe gekend aan de inzending onder het motto: T,Oase" No. VI. geplaatst in Haarlem's Dag blad onder het nummer 1758. Deze drie laatste inzendingen behaalden resp. vijf en dertig, vier en dertig en een en dertig punten. Dit wordt gebaseerd op grond van het feit, dat „Oase" No. I van deze drie composi ties den meest reinen eindstand heeft: ..I P. W. 1931" No. III minder is dan „Oase" No. I wegens de daarin voorkomende onbevredi gende variant en „Oase" No. VI over 't ge heel genomen de minste van de drie is. „Oase" No. VI behaalde in totaal 94 pun ten (gedeeld door 3 is 3113) en bleef slechts 1 3 punt boven de inzending onder het motto: „Logica" No. II, geplaatst, in Haarlem's Dagblad onder het nummer 1738 die een en dertig punten (93 punten gedeeld door 3) behaalde en dus bekroond werd met de eerste eervolle vermelding zijnde een ver gulde medaille. Vervolgens behaalde de inzending onder het motto „I. P. W. 1931" No. IV geplaatst in Haarlem's Dagblad onder het nummer 1750 dertig punten (91 punten gedeeld door 3) en werd bekroond met de tweede eervolle vermelding zijnde een vergulde medaille. Dit vraagstuk bleef slechts lc3 punt boven de inzending onder het motto: „Een Nieuweling" No. I, geplaatst in Haar lem's Dagblad onder het nummer 1755, welke compositie eveneens dertig punten behaalde (90 punten gedeeld door 3) en dus bekroond werd met de derde eervolle vermelding zijnde een vergulde medaille. Het toekennen der vierde en vijfde eer volle vermelding gaf nog eenige moeilijk heden, aangezien hiervoor een tweetal com posities in aanmex-king kwamen. Na veel wikken en wegen besloot de Jury aan de inzending or.der het motto: „Brabant" No. V geplaatst in Haarlem's Dagblad onder het nummer 1726 de vierde eervolle vermelding toe te kennen en aan de inzending onder het motto: „Immer E m e r Glas" No. VII geplaatst in Haar lem's Dagblad onder het nummer 1746 de vijfde eeiwolle vermelding toe te kennen. Deze beide vraagstukken behaalden dertig punten (89 punten gedeeld door 3). De auteur dezer beide composities zullen elk een vergulde medaille ontvangen. Voor de zesde en laatste) eervolle ver melding kwamen eveneens twee inzendingen in aanmei'king. Aangezien ook hier de beslissing bijzonder moeilijk was. besloot de jury deze beide com posities te bekronen en wel elk met een verzilverde medaille. Na zeer nauwkeurig onderzoek werd be sloten aan de inzending onder het motto: „De Dam dwaas" No. VT geplaatst in Haarlem's Dagblad onder het nummer 1778 de zesde eervolle vermelding toe te kennen en aan de inzending onder het motto: „Oase" No. II geplaatst in Haarlem's Dag blad onder het nummer 1748 de zeveixde eervolle vermelding toe kennen. Deze beide vraagstukken behaalden negen en twintig punten (38 gedeeld door 3). Wij zijn hleraxede gekomen aan het slot van onzen zeer omvangrijken arbeid cn kun nen niet nalaten de prijswinnaars hartelijk te feïiciteeren met het door hen in dit bij zonder sterk tournooi behaalde resultaat. De bekroonde composities staan alle. zon der uitzondering op een hoog peil en hebben de problematiek wederom een belangrijken stap vooruilgebracht. Het spijt ons alleen dat wij andere eveneens zeer verdienstelijke inzendingen die in punteixtal onmiddellijk op de bekroon de composities volgen, niet voor een prijs in aanmerking konden doen komen. In verband vermeiden wij nog speciaal de inzendingen onder dc motto's: „Brabant". Nos. IV en II. „I. P. W. 1931" Nos. V, I en II. ..Logica". No. VI. „Cantecleer" No.s m, I, II en IV. „De Tijdgeest" No. I. ..Sphinx" Nos. I en II. „Iris". Nos. II en KT. „Een Nieuweling" Nos. Ill en II. „Immer Emer Glas", No. Vin. „Nomen". No. V. „Un vétéran franqais" No. II. .Pythagoras". No. I. „Hollande", No. I. „De Ster". No. VIII. „De Damdwaas". No. I. Kleine technische fouten vooral in de „logica der aanvangspositie" waardoor b.v. vooral de „Cantecleertjes" veel kostbare punten verspeelden) zijn oorzaak geweest dat vele dezer inzendingen van 't eerste naar 't tweede plan moesten verhuizen, Wan neer de betreffende componisten nog wat méér zorg aan de techniek hadden besteed, dan waren hun geesteskinderen zeker voor een bekroning in aanmerking gekomen. In ieder geval hebben de Ingezonden vraagstukken wel bewezen dat de drang naar het scheppen van nieuwe motieven en ideeën domineerde. Deze wedstrijd heeft verscheidene orlgi- neele en nog nimmer toegepaste motieven, slagwendingen, dwang-combïnaties enz. op geleverd. Ook werd een eixkele maal een oud paardje van stal gehaald en netjes opgetuigd opnieuw ten tooneele gevoedr. waarbij wij het talent van die problemisten hebben be wonderd. die erin slaagden het oude in geheel nieuwe gedaante opnieuw aantrekkelijk te maken, al spreekt het natuurlijk vanzelf dat dergelijke composities niet tot de „hoogstaan geslagenen" gerekend konden worden. Waax-mede w ijmaar zeggen willen dat- ook de Inzendingen, die slechts weinig punten behaalden, dikwijls dikwijls tintelden van geest en daardoor ook hun verdiensten hadden. Nu de jury haar veel omvattenden arbeid ten einde heeft gebracht, kunnen wij niet nalaten den heeren Geo. J. A. van Dam en Ph. J. Ham onzexx harteiijken dank te be tuigen voor hun belanglooze medewerking als lid van de jury en dezen beiden heeren hulde te brengen voor de wijze waarop zij zich van hun taak gekweten hebben. De bijzonder aangename en vruchtdragen de samenwerking tusschen alle juryleden onderling, heeft niet weinig bijgedragen tot het slagen van onzen wedstrijd; dank zij hun helder cn kundig oordeel zijn tensIotUe alle ingezonden composities op de juiste waarde geschat, waardoor omtrent de juist heid van den einduitslag wel bij geen onzer damspelende lezers en mededingende pro blemisten twijfel zal bestaan. Wij hebben rc.eds medegedeeld dat de opening der motto-couverten, vermeldende de namen en adressen der mededingende problemisten. zal plaats hebben op Maandag 21 November te 8 uur in het clublokaal der Haariemsche Damclub, hotel ,,'t Hof van Holland. Wij zullen dus in onze volgen 1e rubriek de namen der prijswinnaars, als mede van de auteurs der overige inzendingen kunnen publiceeren. Onmiddellijk hierna zul len de prijzen van een inscriptie worden voorzien en aan de betreffende heeren wor den toegezonden. In verband met den overvloed van kopij voor deze rubriek, geven wij deze weck geen problemen ter oplossing. OPLOSSINGEN No. 1850 „Immer Emer Glas No. VI. Wit: 26—21. 39—33, 37:6. 6—1, 1:5 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Opmerkingen der Jury: De auteur merkt inzake de aanvangspositie op: „Nogal gezichtsbedrog. Zwart schijnt twee dammen te zullen halen en den witten dam gemakkelijk te kunnen vangen. Het motief schijnt overbekend, is het toch meen ik niet. Zwart speelt als laatsten zet 5—10. ant woordt Wit nu met 3934 (om Zwart 2833 te beletten) dan Zwart 10—15. Wit 30—24, Zwart 32—38. Wit 43:23, Zwart 22—37 cn 17:39. Zwart's laatste zet is dus zeer verklaar baar.". Deze redeneering van den auteur gaat echter mank op Zwart 5—10. Wit 3934, Zwart 10—15. Wit nu niet 30—24, doch een voudig 26—21 cn 41:14 en wint. Zwart's laatste zet Is dus zwak: immers kan Wit nu 20—15 (Zwart 10—14) 30—25. 25—20 cn 1510 spelen! No. 1851. ,Xe Profane" No. XVIII. Op Zwart 3136 wint Wit door 2116 (Zwart 36:47) 16:20 (Zwart 47:29 gedwongen^ 50—45 (Zwart 15:24) 4440 enz. Zwart steeds gedwongen. Opmerkingen der jury; Zwart kan inplaats van 31—36 ook 11—16 spelen. Slotstand. hoewel niet origineel, ont staat wel op nieuwe wijze, constructie echter te doorzichtig ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt tot en met wedstrijdproblecm No. 1851). Deze luidt thans als volgt; No. Deelnemers: pnt. 1. F. A. Berkemeier. Haarlem '02 2. J. Claus. Haarlem 102 3. W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep 102 4. C. Rietman. Haarlem 101 5. W. C. Groenings, Haarlem 100 6. L. P. Huges, Haarlem 99 7. J B. Sluiter Jr., Aerdenhout 93 8. W. Jonkhof 95 10. J. v. d. Vlugt, Haarlem 92 11. H. F. Antonisse, Santpoort 84 12. H. Auvent. Haarlem 81 13. D. Kleen, Heemstede (1) 76 14. Jas. Weber, Haarlem 72 15. M. G. A. Cats, Haarlem (1) 70 16. J. H. Hilders, Lisse 09 17. S. van Duijn. Abbcnes 67 18. F. van Marrelo, Haarlem 66 19. H. Berghuis, Haarlem 64 21. J. van Bcrkum, Haai'lem (1) 56 22. A. v. d. Wiel, Overveen 63 23. C. M. Beek. Haarlem (1) 48 24. Joh, Knopper, Heemstede 48 25. Nicolaas Knopper. Heemstede 43 26. P. A. Nooij. Haarlem 44 27. H. W. Gei-meraad, Haarlem 43 28. H. G. J. Andriessen. Haarlem 43 29. Chr. Gerritsen. Bennebrock (1) 41 30. W. Stroo. Haarlem (1) 36 31. J. Geijteman. Haarlem 30 32. B. Henneke, Haarlem 28 33. H. v. d. Werff Jr., Haarlem 27 34. A. J. Luske. Haarlem 24 35. J. L. Veen. Heemstede 34 36. H. Beek, Haarlem (1) 24 37. H. Greeuw. Haarlem 23 38. H. Knopper. Heemstede 21 39. J. P. Exel Sr., Bloemendaal (1) 18 40. J. W. Luiten Jr., Haarlem 16 41. C. Smit. Vijfhuizen 16 42. H. van Lunenburg Jr.. Haarlem 43. W. van Daalen. Haarlem 10 44. J. P. Exe: Jr., Haarlem (1) 10 45. J. F. v. d. Woestijne, Heemstede 8 46. KI. Munsterman. Santpoort 6 47. Mej. A. Schreurs. Haarlem (1) 4 48. W. Biete Jr., Haarlem 4 49. J. F. v. d. Mark Jr., Haarlem. 3 50. J. Paap. Zandvoort 2 51. J. Siegeriot, Haarlem 2 52. P. G. M. Ottolini Sr Haarlem 2 53. W. de Jong, Haarlem (10 jaarx 2 De „OctobeV"-prijs 1932 van onzen opossers wedstrijd werd na loting gewonnen door den heer J. Claus te Haarlem. Dc lieer Claus kan de beschikbaar gestelde medaille aan ons adres in ontvangst komen nemen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11