De ZesdaagscSe te Amsterdam. WIELRIJDEN. ROND DE ZESDAAGSCHE RONDE. GYMNASTIEK. HANDBAL Interessante sprints. Eenlge valpartijen. Piet van Kempen en Jan Pijnenburg leiden. Di Paco heeft opgegeven. Rausch-Hurtgen als sterkste concur renten voor ,,Pieten f,den Pijn". Wals de snelle en roekelooze. Zaterdag. Als we Zaterdagmorgen twaalf uur, na af loop van de neutralisatie, het R. A. I.-gebouw weer betreden, heerscht er volkomen rust. De renners gaan in een kalm gangetje over de baan en maken af en toe een gezellig praatje onder het rijden. Om twaalf uur, dus na 14 uur rijden, zijn 331,840 K M. afgelegd. De volgorde is dan nog dezelfde als van 6 uur des morgens. Tegen 1 uur komt er eenig leven in de brouwerij. Het klassement van half drie Het is half drie, het groene licht gaat aan en de klassementssprints beginnen. In de eerste sprint zat niet veel tempo. De winnaar werd v. d. Horst met daarachter Huertgen, Wals en Jan van Kempen. De tweede sprint was voor Piet van Kempen. De derde sprint bracht een valpartij. Er wordt thans flink gejaagd. De Franschman Peix komt te vallen, het schijnt echter niet van ernstigen aard te zijn, want even later zien wij hem weer rij den. Winnaar van de derde sprint werd Wals met daarachter jan van Kempen, v. d. Horst en Goebel. De vierde sprint is weer voor Piet van Kempen. De vijfde sprint is eveneens voor een Hollander, n.l. voor Pijnenburg. Hij wordt gevolgd door den Ita liaan Di Paco. De zesde en laatste sprint van het klassement gaat in zeer snel tempo. Onze landgenoot Piet van Kempen rijdt formida bel en wint. Hierna begon een geweldige klopjacht, waarbij vooral Van Kempen en Pijnenburg op den voorgrond traden. De Franschman Peix komt wederom te vallen. Het schijnt thans iets ernstiger te zijn; hij gaat dan ook wat rust nemen. De tweede dag Zooals reeds gezgd, ontstond er na het klassement van half drie een geweldige jacht. We zagen Piet van Kempen en Pijnenburg, Jan van Kempen en Bogaert, Rausch-Huert- gen, Rielens-van Buggenhout en Braspen- ninx-Wals ronden nemen. Het wisselt echter geregeld. De klassementssprints van half vijf I-Iet is inmiddels half vijf geworden. Dit is weer de tijd voor de klassementssprints. De ze brachten weer zeer veel spanning. De eerste sprint had tot resultaat: Piet van Kempen, Schom, Peix en van Nek Jr. De tweede sprint was voor Jan van Kempen met daarachter Wals, Pijnenburg en Goebel. De derde sprint was zeer spannend; met mini- mum verschil werd deze door Piet van Kem pen gewonnen. Hierop volgde een pracht sprint. Met een kleinen voorsprong werd de- 1 ze gewonnen door Pijnenburg. De vijfde sprint was voor Bogaert met Deneef, v. d. Heyde en van Nek. De zesde en laatste sprint bracht een overwinning aan Wals. Na afloop van deze sprints om vijf uur waren afgelegd na 19 uur: 487.800 K.M. Hierna werd weer overgegaan tot kalm rij den; er was van half zes tot acht uur neu tralisatie. Zaterdagavond en Zaterdagnacht Wanneer de tribunes zich Zaterdagavond tegen acht uur beginnen te vullen, is de stand van vijf uur nog ongewijzigd; het kop pel Jan van Kempen-Bogaert heeft dus nog steeds de leiding met een ronde voorsprong, gevolgd door Piet van Kempen-Pijnenburg. Er zijn twaalf renners in de baan, de part ners schijnen aan den maaltijd te zijn; de rijders nemen er hun gemak van en tollen in een rustig gangetje achter elkaar rond. De tribunes en staanplaatsen van alle rangen loopen langzamerhand geheel vol; de opwekkende muziek houdt de stemming erin, Tegen kwart over acht komt er voor het- eerst eenige afwisseling als er een sprint wordt verreden voor een premie van 50. Van de tweede plaats weet Pijnenburg fraai naar voren te komen; hij gaat gemakkelijk als eerste door de finish. Het luide applaus en de aanmoedigingen tijdens de rit bewij zen, dat het publiek „erin" begint te komen. Als de winnaar even later wordt afgelost door zijn koppelgenoot Piet van Kempen, wordt deze eveneens met een gul applaus be groet, wat niet te verwonderen valt omdat na 22 uur reeds duidelijk gebleken is, dat Piet de favoriet van het publiek is. Een incident doet zich voor als Pijnenburg, bij het aflossen door Van Kempen in de bocht, naar beneden glijdt en vrij hard op de plankier komt te vallen. ..Pijn" schijnt in derdaad pijn te hebben, althans hij blijft eenigen tijd liggen, om dan door zijn helpers naar zijn cabine te worden gedragen. Als bo vendien even later wordt aangekondigd, dat Piet van Kempen wegens de blessure van zijn koppelgenoot vijf minuten neutralisatie krijgt vreest men reeds het ergste, maar na afloop van deze neutralisatie verschijnt Piet weer in de baan. Dan wordt, meegedeeld, dat Pij nenburg weer in orde is. De wedstrijd moet dan eenige minuten ge neutraliseerd worden, omdat blijkt, dat Pij nenburg in zijn val de houten baan lichtelijk beschadigd heeft, zoodat deze moet worden bygeschaafd. waaruit sommigen afleiden dat- Pij nenburg sterker is dan de baan. Als de bel weer is gegaan, komt er meer tempo in en een spannend oogenblik ontstaat in een premiesprint om 2t.00 cigaretten, waar Di Paco erg op gebrand schijnt te zijn. Hij loopt althans eenige tientallen meters uit. maar ziet zijn hoop in rook vervliegen, als Wals hem op de laatste ronde fraai passeert cn wint. Zoowel de tribunes als het- middenvak zijn inmiddels steeds voller geworden; met zicht bare verwachting maakt men zich gereed voor de zes sprints voor het zesde klassement van tien uur. Er is dan precies 24 uur ge reden. In dit laatste uur is afgelegd 29,845 K.M.. terwijl in totaal in de eerste 24 uur van de zen wedstrijd is afgelegd een afstand van 602.640 K.M. De uitslag van de eerste klassemcntssprinl- is: 1 Piet van Kempen, 2 Van der Heyden, 3 Schorn, 4 Bogaert De tweede sprint heeft tot resultaat; 1 Van der Horst, 2 Jan van Kempen, 3 Peiz, 4 KI. van Nek. De derde ronde is voor den Italiaan Di Paco, die gevolgd wordt door 2 Van Bug genhout. 3 van der Heyden en 4 Guimbre- tièrc. De vierde sprint wordt door Jan van Kem pen met een grooten voorsprong gewonnen- 1. Jan van Kempen, 2 Van der Horstc 3 Broccardo, 4 Dinale. De vijfde rit wordt in snel tempo gereden en heeft tot resultaat 1 Bogaert. 2 Van Bug genhout, 3 Piet van Kempen, 4 Deneef. Zonder dat er tot nog toe veel sensatie is geweest volgt dan de laatste en zesde sprint met het resultaat: 1 Pijnenburg, 2 Jan van Kempen, 3 Dinale, 4 Wals. Te half elf is de stand: Aan den kop: Jan van KempenBogaert 99 punten Op 1 ronde: 2. Piet van Kempen-Pijnenburg 91 punten 3. Charlier-Deneef 36 punten 4. Rausch-Huertgen 34 punten Op 2 ronden: 5. KI. van Nek-Van Hout 23 punten 6. Guimbretière-Peix 9 punten Op 3 ronden: 7. Braspenninx-Wals 33 punten 3. Wambst-Broccardo 7 punten Op 7 ronden: 9. Goebel-Schorn 36 punten Op 8 ronden: 10. Rielens-Van Buggenhout 19 punten Op 9 ronden: 11. Van der Heyden-Van der Horst 51 punten 12. Dinale-Di Paco 27 punten Dezen stand blijkt echter niet onverander lijk, want na een korte rustpauze na de sprints komt er plotseling het langverwachte tempo in, en onder daverend enthousiasme van het publiek begint een jacht, die voort durend zeer spannenden strijd te zien geeft. Piet van Kempen en Pijnenburg jagen achter Jan van Kempen-Bogaert aan en na een wilde jacht slagen zij erin, een ronde te nemen. Het jagen duurt voort; niemand kan op het oogenblik beweren dat er geen span ning in den strijd zit. Te twaalf uur in den nacht van Zaterdag op Zondag was de stand als volgt; Aan den kop: 1. Rausch-Huertgen, 34 punten. Op 2 ronden: 2. Piet van Kempen-Pijnenburg 91 punten 3. Carlier-Deneef, 36 punten. Op 3 ronden: 4. Jan van Kempen-Bogaert, 99 punten. 5. Guimbretière-Peix, 8 punten. Op 4 ronden- 6. Van Nek-Van Hout, 23 punten. 7. Braspenninen-Wals 33 punten. Op 6 ronden: 8. Wambst-Broccardo 7 punten. Op 8 ronden: 9. Goebel-Schorn, 36 punten. Op 12 ronden: 10. Rielens-Van Buggenhout, 19 punten. Op 13 ronden: 11. Van der Heyden-Van der Horst 43 p. Op 14 ronden: 12. Di Paco-Dinale. 27 punten. Het gaat nu weer kalmpjes aan. Tegen half een wordt weer een premie van f 25 uitgeloofd die op fraaie wijze gewonnen wordt door Jan van Kempen, vóór Pijnenburg, Goebel en Van der Heyden. De belangstelling neemt weer toe als tegen kwart voor één de Gou den Sprint om de door de J. F. A. uitgeloofde premie van f 500 begint. Deze r^ce verloopt zeer spannend, vooral a-ls in de 9de ronde Schorn pijlsnel naar voren schiet. In de laat ste bocht komt Piet van Kempen hem echter op zij en gaat met een schitterende eindspurt als eerste door de finish, gevolgd door Guitn- bretière, Schorn en Van der Heyden. Zondag. Te twee uur precies Zondagmorgen gaat het groene licht aan cn begint de sprint voor het 7de klassement. Verschillende sprints worden door Hollanders gewonnen. Plet publiek is nu in een uitgelaten triomf- stemming. Van Kempen-Pijnenburg hebben uit dit klassement niet minder dan 26 punten in de wacht gesleept, en Van Kempen-Bo gaert 15. Dan volgen Braspemninx-Wals, Van der Heyden-Van der Horst en Di Paco-Dinale met ieder 5 punten. Te vier uur beginnen de sprints voor het achtste klassement. De eerste sprint is weer geheel voor Hol land: 1. Jan van Kempen, 2. Pijnenburg, 3. Van Nek, 4. Van der Horst. De uitslag van de tweede sprint is: 1. Piet Kempen, 2. Bogaert, 3. Rielens. 4. Peix. De derde sprint heeft tot resultaat: 1. Pij nenburg, 2. Wambst, 3. Schorn, 4. Van der Heyden. De vierde sprint wordt gewonnen door 1. Piet van Kempen, gevolgd door 2. Bogaert, 3. Guimbretière. 4. Wambst. In de Vijfde sprint gaat als eerste over de eindstreep: 1. Jan van Kempen, en daarachter 2. Van Nek, 3. Goebel. 4. Van der Heyden. De zesde en laatste sprint- is uiterst span nend. De uitslag is: 1. Piet van Kempen. 2. Pi Paco, 3. Rausch, 4. Deneef. Tegen half zes wordt het publiek aange zegd. dat op grond van de politieverordening de zaal moet worden ontruimd tot Zondag middag, wanneer de neutralisatie om 1 uur zal worden opgeheven. Nu de tribunes leegloopen is de stemming eruit en de renners bereiden zich al voor op de neutralisatie. In 30 uur van den wedstrijd was in totaal afgelegd 769.988 KM. Zondagmiddag. Nadat het van zes uur des morgens tot des middags 1 uur neutralisatie was. gedu rende welken tijd de renners hun ronden rijden of slapen, komt het publiek dat reeds voor het uur van openstelling queu heeft ge maakt binnen. De staantribunes worden be stormd en zijn weldra geheel vol. Even later gaan zich ook de andere tribunes vullen en komt er levendigheid op het middenterrein. Tegen twee uur gaan de renners zich wat los rijden en nemen de verschillende leidende renners om beurten den kop. Als Pijnen burg op een gegeven moment aan den kop rijdt juicht het publiek. Het klassement van drie uur. Het is half drie geworden. Het groene licht gaat weer aan. Er wordt nu begonnen met de zes sprints van het negende klassement. De eerste sprint is voor Bogaert met Pij nenburg, Wals en Rausch. De tweede voor Jan van Kempen met Deneef, v. d. Heyden en Peix. De derde is voor den jongen Wals met Dinale, Rausch en Pijnenburg. De vierde wordt gewonen door Piet van Kempen met v. Buggenhout, K. van Nek en J. van Kempen. De vijfde is voor Pijnenburg met Schorn, Charlier cn Guimbretière. De zesde en laat ste sprint is voor onzen Piet van Kempen met Peix, Jan van Kempen en K. van Nek. Uit de sprints hebben Piet van Kempen cn Pij nenburg dus 19 punten weten te halen en zijn broer Jan van Kempen met Bogaert 13 punten. De stand is nu als volgt: 1. Van Kempen-Pijnenburg 173 pnt. 2. Rausch—Huertgen 55 pnt. Op 1 ronde: 3. Braspenninx-Wals 45 pnt. 4. CharlierDeneef 44 pnt. Op 3 ronden: 5. Guimbretière-Peix 18 pnt. Op 4 ronden: 6. Jan van KempenBogaert 143 pnt. 7. Wambst-Broccardo 11 pnt. Op 6 ronden: 8. KI. van Nek-van Hout 33 pnt. Op 8 ronden: 9. Goebel-Schorn 44 pnt. Op 13 ronden: 10. Rielens-van Buggenhout 27 pnt. Op 16 ronden: 11. Dinale-Di Paco 38 pnt. Op 17 ronden: 12. v. d. Heyden-v. d. Horst 53 pnt. Direct na afloop van de klassementssprints wordt er flink gejaagd. Zondagmiddag 4 uur, dus vóór het tiende klassement, waren na 42 uur rijden in totaal 967.420 K.M. afgelegd. Het Ls inmiddels weer tijd geworden voor de sprints van het tiende klassement. De Hollanders hebben hierbij weer heel wat punten uit de sprints weg kunnen sleepen. Het is nu inmiddels weer tijd geworden voor de neutralisatie en om vijf uur wordt het publiek aangezegd de zaal te ver laten tot 8 uur. De renners gaan dan weer met een slak kengang over de baan en verorberen al rij dende brood enz. Maandag. Hedenmorgen bij de neutralisatie om 6 uur was de stand als volgt: 1. Piet van Kempen en Jan Pijnenburg 242 punten. Op 2 ronden achterstand: 2. Charlier en Deneef 106 punten. Op 3 ronden achterstand: 3. Rausch en Huertgen 98 punten. 4. Wambst en Broccardo 20 punten. Op 4 ronden achterstand: 5. Braspenninx en Wals 83 punten. Op 7 ronden achterstand: 6. Göbel en Schorn 53 punten. 7. Guimbretière en Peix 33 punten. Op 12 ronden achterstand: 8. Jan van Kempen 181 punten. Op 14 ronden achterstand: 9. Klaas van Nek Jr. en van Hout 54 pnt. Op 22 ronden achterstand: 10 Rielens en van Buggenhout, 50 punten Op 29 ronden achterstand: 11. Van der Heyden en van der Horst 80 punten. Zaterdagavond. Omstreeks 10 uur is er een geweldige druk te in het R.A.I.-gebouw. Bijna alle tribunes zijn bezet en nog steeds komen er toeschou wers bij. Ofschoon de atmosfeer nog drage lijk is, is het toch warm en rookerig. Luid schalt de gramofoon-met-versterker popu laire liedjes, terwijl nu en dan door een luid spreker mededeelingen worden gedaan. Het middenterrein is eveneens stampvol. Men staat daar op platforms opeengepakt of verdringt zich om de renner-verblijven, om te probeeren iets van een favoriet te zien te krijgen. Trainers en helpers loopen rond in een fantastische kleedij van helle truien en veel kleurige geruite vesten. Zij hebben het druk met de verzorging van de rijders. Aardig is het om te zien hoe zij fleschjes met een of ander opwekkend vocht in het voorbijsuizen overhandigen. Hoe zij de renners opvangen om hen te masseeren en hen weer te starten. Alles gaat vliegensvlug in zijn werk. Een op onthoud mag slechts enkele seconden duren! Tot nu toe werd slechts matig gereden. Het publiek, dat wat meer van dit soort wed strijden gaat begrijpen, is hier niet meer mee tevreden. Men vraagt om sprints en vuurt daartoe de rijders aan. Een sigarettenfabriek looft een premie van 2000 sigaretten uit voor den winnaar van een sprint over tien ronden. Eerst schijnt hier onder de renners weinig belangstelling voor te bestaan, maar na de 9de ronde breekt Wals plotseling uit en wint deze premie ge makkelijk. Het publiek wordt enthousiaster nu het tijdstip van de sprints van lo uur aanbreekt. Het peloton voert het tempo op. Om 10 uur is een etmaal gereden en zijn in totaal 602 K.M. 640 M. afgelegd. De sprints van 10 uur zijn niet bijster in teressant en de uitslagen verdeeld- Na de klassementsprints breekt plotseling de hel los. Het koppel diPaco Dinale trekt 't veld uit el kaar. Dan breekt Piet van Kempen uit en onderneemt zijn koppel twee geweldige sprints. Hun tempo is enorm. Voortdurend worden zij echter in de gaten gehouden door Guimbretière die hun niets toegeeft. Plotseling tuimelt Wals boven uit de bocht en loopt een ronde in. Zijn rijden is adem benemend. Zijn passeeren is ongeloofelijk. Hij suist door de bochten, dan hoog, dan laag. Het ziet er haast roekeloos uit. Wals blijkt onvermoeibaar. Sprint na sprint on derneemt hij, meestal met succes. Het pèloton geeft weinig toe eri nog steeds wordt het tempo opgevoerd. Prachtig aflossen van de koppels van Kem pen-Pijnenburg, bijna altijd in de,bochten. Ook het aflossen van de Duitschers 'Rausch- Hürtgen is geweldig, zonder eenig tempo verlies. Alles stuift door elkaar. De stand, van den Rausch. wedstrijd is haast niet meer bij te houden. Voor de jury is het ook geen gemakkelijk baantje. "Het publiek schreeuwt en brult. Het is een leven als een oordeel. Men gaat nu de echte zesdaagsche-roes beleven. En steeds maar door sprints. Steeds weer breekt Van Kempen uit, toegejuicht door het publiek. Hij blijkt een geweldige routine te hebben. Hij zit Wals voortdui'end op de hie len en ontketent een krankzinnige jacht. Deze hel duurt nu reeds minstens 40 minu ten en nog steeds is het publiek niet tevre den. Het overvolle gebouw vraagt om meer, men schreeuwt, men fluit. En de renners ge ven toe. Uitvoering Germania. Zaterdagavond gaf de dames-gymnastiek- vereeniging Germania, die nu juist 15 jaren bestaat, een uitvoering in den goed gevulden Schouwburg Jansweg onder leiding van den heer W. Goeting, die daarin bijgestaan werd door de heeren J. J. van Doorn, J. Roosen, A. Roosloot en C. Th. Smal. Voor een turnvereeniging, die uitsluitend met dames optreed, is 't niet gemakkelijk, een eigen uitvoering te geven. Afwisseling is door haar uiteraard niet zoo licht aan te brengen als door een turnvereeniging, die uit dames, heeren, jongens en meisjes bestaat. De geroutineerde heer Goeting weet evenwel steeds een programma op te stellen, dat ieder kan voldoen, en wij meenen. dat hij daarin zelfs nog beter geslaagd is dan bij de vorige, toch ook uitstekende Germania- uitvoering. Ondanks enkele nummers van vrij langen duur bleken, was de uitvoering door vlot wer ken bijzonder vroeg geëindigd. Gelet op de vrij sterke uiteenloopende krachten waren verschillende nummers een voudig van stof. Door verschillende afwisse lingen en groepeeringen, en door veelvuldige aanwending van muzikale begeleiding, ble ken evenwel ook genoemde nummers het aanzien ten volle waard. Natuurlijk waren er ook in andere nummers tekortkomin gen, maar deze kunnen wellicht 't gevolg zijn van korte voorbereiding. Het sportieve toestelturnen vond dezen avond bekroning in een bijzonder goed ge slaagd nummer klassikaal brug. Ook de knots-oefeningen voldeden zeer. Veel werk, o.a. betreffende costumeering en verlichting, was gemaakt van de plastische groepen. Een afwisseling van beteekenis werd ge leverd door twee dochtertjes van den heer Goeting, die groot succes hadden met een drietal dansen. De sterke bezetting van Germania bewijst, dat een dames-turnvereeniging, die zich niet in de eerste plaats toelegt op sportieve prestaties, te Haarlem in een behoefte voor ziet, vooral, wanneer zij zoo propagandistisch voor den dag weet te komen als Zaterdag weer 't geval was. Wals gevallen Plotseling in een bocht valt Wals. Het on geval laat zich vrij ernstig aanzien, want hij wordt weggedragen. Na ongeveer tien minu ten echter is hij weer op de planken. IJzer sterke kerels moeten dat zijn! Nog een beetje pijnlijk in den rug endaar gaat hij weer. Omstreeks 12 uur komt het veld weer tot rust en dan blijkt, dat het koppel Rausch maar eventjes 8 ronden heeft ingeloopen. De koppels Guimbrétière, Van Kempen, Gö bel, en Charlier ieder 6 ronden. Iedereen komt op adem. Het publiek ver laat voor een deel de zitplaatsen en gaat in Piet van Kempen. het in het gebouw aanwezige café zijn dorst lesschen, of ergens een broodje eten. Ook kan men zich voor verpoozing wat amusee ren met de verschillende attracties die in het voorgebouw zijn opgesteld. Den renners wordt echter weinig rust ge gund, want plotseling klinkt de bel weer. I-Iet teeken dat met een nieuwe sprint wordt begonnen! Het publiek vliegt de trappen naar de tribunes op. Men wil klaarblijkelijk geen sprint missen. Dit is een sprint over tien ronden met als prijs een hooge geldpremie. „Den Pijn" is de gelukkige winnaar. En zoo gaat het maar door. Steeds nieu we premies bestaande uit geld, gouden siga rettenkokers, champagne en wat niet al meer. Steeds wordt er weer veel gevergd van die renners die nog bijna 5 etmalen achter een moeten rijden. De baan ligt nu in een waas van tabaks rook. Het uiteinde van de baan is niet dui delijk meer te zien. Een slechte atmosfeer voor hen die zooveel van hun longen moeten vergen. Toch zien de renners er nog frisch uit. Hoe dat mogelijk is, is ons een raadsel. De gramofoonmuziek is inmiddels ver vangen door het orkest van het Tuschinsky theater. Op het middenterrein doen eenige paren een dansje. En zoo gaat dat gedoe zijn gang, den geheelen nacht door. Als wij vroeg in den morgen naar huis rij den zijn wij vermoeid, ofschoon wij alleen maar toeschouwers waren. En dan te weten dat die renners nog steeds en nog bijna 5 da gen moeten rijden! Zondagavond Het is lang niet zoo vol in het R. A. I.- gebouw als gisterenavond en vele plaatsen, vooral de duurdere, bleven onbezet. Om 10 uur begint de groote klassementsprint. Even als gisteren wordt er weer fel gereden. De rijders toonen nog niet de minste vermoeid heid. Een grootsch moment was het toen tijdens de sprint voor het klassement Boo- gaert plotseling uitliep en zoodoende een ronde achterstand inhaalde. Een prachtige prestatie, die luid door het publiek werd toe gejuicht. Na de sprints van 10 uur loopt Piet van Kempen uit. Het- geheele veld wordt uit elkaar getrokken en spoedig ontstaat, weer een geweldige strijd. Plotseling een schijnbare rust. Maar die rust is slechts van korten duur. Het is nu De Neef die uitbreekt, achtervolgd door Piet van Kempen, die zich weer ontpopt als de ware „Zesdagenheld". Zijn sprints zijn weer fenomenaal. Ook de Duitschers vallen op door hun behendig en snel rijden. Een paar maal achtereen lekke banden. Een moment is zelfs de geheeie koppel Van Kempen uit de baan. Een uur lang wordt er gestreden en eerst omstreeks 11 uur treedt er weer een rust in. Omstreeks om 12 uur wordt er gereden om premies, zoodat weer mooie sprints te zien zijn. Vele toeschouwers gaan echter reeds naar huis, zoodat zich overal in de tribunes leege gaten ver toonen, wat de echte zesda- gen-sfeei; niet bevordert. Heerenwedstrijd K. T. K. A. van Zadel kampioen. Evenals bij de dames is nu ook bij de K.T.K. heeren blijkens hun wedstrijd-prestaties ge bleken, dat het turnpeil in den Kennemer Turnkring gedurig stijgende is. Immers, naast een vrij sterke bezetting in den len graad bleek ook in de beide andere graden beter materiaal dan vroeger aanwezig te zijn, waarbij wij ook nu zelfs niet aan het denk beeld konden ontkomen, dat door te vele tur ners voor een lageren graad was ingeschre ven. Wij zijn, gelet op de door de le graads dames en -heeren behaalde resultaten, van meening, dat de K.T.K. ongeacht den uitslag goed voor den dag zal kunnen komen in den a.s. driekamp Noord-Holland's Zuiderkwar tierZaansche TurnkringKennemer Turn kring. De heer J. Hop voorzitter K.T.K., riep in verband met dien wedstrijd-aller medewer king in, en 't is zeker te verwachten, dat ieder, die voor de vertegenwoordigende ploe gen in aanmerking komt, zich daarvoor be schikbaar zal stellen. De ploegenwedstrijd was beter bezet dan bij de dames, ofschoon onvoldoend: in den len en 2en graad. De le graad bracht slecht3 2 ploegen in den strijd, die eindigde met een overwinning van O.S.S. met een gemiddelde van 55.125 p. tegen Bato 52.625 p. Ook in den 2en graad kwamen slechts 2 vereenigingéh in den eindstrijd, waarvan Turnlust R. won met een gemiddelde van 54.5 p. tegen Bato 52.25 p. De 3e graad daarentegen was met 7 ploegen sterk bezet. Bato werd hier no. 1 met 232 p., Concordia no. 2 met 221 p., Gratia- Plato no. 3 met 220 p. In den len graad werd M. Castien (O.S.S.), die in den len wedstrijd te Beverwijk een voorsprong van één punt wist te behalen op A. van Zadel (Bloemendaalsche Gymn. Ver.), nu door dezen voorbijgestreefd. Van Zadel werd daardoor weer kampioen (alleen vorig jaar ontbrak hij door een ongeval b en wel met 65.5 p. tegen Castien 64 p. Als derde plaatste zich O. A. Brink (O.S.S.met 59 p., als vierde A. H. van der Veldt (Bato) met 55 p. In de hoogste afdeeling dong (en met suc ces, want hij eindigde als zesde) ook een veteraan mede, en wel J. Dibbets van Turn- De kampioenen van den Kennemer Turnkring Links Mej. S. Smit. Rechts A. van Zadel. lust B., die juist 25 jaar geleden het turnen begon te beoefenen. In verband daarmede ontving hij een hartelijke toespraak van den kring-voorzitter, die tevens herinnerde aan de deelneming aan den wedstrijd door den heer A. W. Driessen Sr., oprichter en oud voorzitter van den K.T.K. De le graad telde 13 deelnemers, waarvan 2 een eersten, 1 een tweeden en 10 een derden prijs behaalden. Van de 16 deelnemers in den 2en graad verwierven er 2 een tweeden en 10 een derden prijs, terwijl er 4 voor geen enke len prijs in aanmerking kwamen. Vooral dc 3e graad was goed opgekomen. Hier was de prijzenverdeeling als volgt: eersten prijs 3, tweeden prijs 26, derden prijs 19, en geen prijs 6 deelnemers. De verdere uitslagen luiden: Tweede graad. 1. L. Silvis (Turnlust H.) 61 p., 2. J. Timmerman (idem) 56.5 p., 3. C. A. Guit (Bato) 55 p. (maximum 80 p.> Derde graad. 1. J. v. Duffelen (S.S.H.) 50 p.. 2. H. Poorter (Bato) en T. v. Essen iT.V.S.) 49 p.. 3. L. Kleijn (Gratia-Plato), H. Deen (Bato), C. W. Pater (Concordia! en P, v. d. Putten (Turnlust H.) 47.5 p. (maximum 60 p.) RapiditasSimson (22) Deze demonstratie had op het E. D. O.- terrein plaats. Rust kwam met 20 en het einde met 2 (DAMES) Rapiditas 1Rapiditas 2. Wegens de slechte gesteldheid van het ter rein aan de Kleverlaan werd deze wedstrijd niet gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12