UIT HET BUITENLAND. Aanslag op den trein van Herriot beraamd. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 TWEEDE BLAD. De politieke besprekingen in Duitschland. Hitier bij Hindenburg. Centrum weer met de Nazis in contact. Hugenberg weigert met Coering te onderhandelen. Uit Washington: Hoover staat op betaling van den Decembertermijn. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN a 60 Cts. per regel. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. Zaterdagmorgen te half twaalf arriveerde Adolf Hitler bij den Rijkspresident tot het voeren van een bespreking over den binnen- landschen politieken toestand. Reeds eerder in den ochtend had de Na- tionaal-socialistische voorzitter van den Rijksdag Goering een onderhoud gehad met den Staatssecretaris van den Rijkspresident Dr. Meisner, welk onderhoud ongeveer een kwartier duurde en te tien minuten over elf beëindigd was. Bij aankomst voor het Paleis van den Pre sident werd Hitier door eenige aldaar verza melde Nationaal-socialisten met „Heil"- geroep begroet. Te Berlijn doen reeds geruch ten de ronde, dat naar aanleiding van een onderhoud tusschen Generaal Von Schleiger en Hitier deze laatste bereid zou zijn ten gun ste van Von Schleicher van het kanselier schap af te zien. Deze geruchten schijnen I echter van allen grond te zijn ontbloot en overeenstemming inzake de regeeringsvor- i ming wordt in de eerstvolgende dagen nog niet verwacht. Wanneer Hitler, die nog een onderhoud met Hindenburg zal hebben, met den Rijkspresident tot overeenstemming zou komen, zoLiden toch ook de andere partijen hiermede accoord moeten gaan. Van Natio- naal-Socialistische zijde verklaart men, dat 1 Hitier op het standpunt staat dat hij per- i soonlijk het kanselierschap zal moeten krij gen- Na Hitier ontving Hindenburg den leider I der Beiersche Volkspartij Schaeffer. Zondag werden onderhandelingen gevoerd over de vorming eener regeering in het bij zonder tusschen Nationaalsocialisten en Cen trum, waaraan Hitler echter persoonlijk niet deelnam. De besprekingen werden vooral ge voerd door Goering, terwijl Hit-Ier zelf in Hotel Kaiserhof onderhandelde met de lei ders zijner partij. Goering deed pogingen om ook in contact te komen met de Duitsch Nationalen wat 'echter voorloopig is mislukt, daar deze laat-' sten een persoonlijk onderhandelen van Hit- Ier met hen hadden verwacht. Dr. Hugenberg liet aan de Nationaal Socia listen mededeelen, dat hij bereid is met hen I te onderhandelen, maar wilde dit blijkbaar I niet met Goering doen. Het schijnt, dat hij wil afwachten, hoe de onderhandelingen tusschen Nationaal Socia- listen en Centrum verloopen. AMERIKA. Nopens het Amerikaansche standpunt in zake de kwestie der oorlogsschulden verluidt in politieke kringen te Washington., het vol gende: Hoover verwacht dat de Europeesche debl- teurstaten de per 15 December vervallende termijnen zullen voldoen en met heb oog cp hun credietwaardigheid niet zullen verkla ren niet in staat te zijn te kunnen betalen. De regeling van het schuldenprobleem zal worden overgelaten aan den nieuwen presi dent, Roosevelt, en diens regeering. Men verwacht te Washington dat de Euro peesche debiteurstaten na de te Londen te houden Economische Wereldconferentie en na de aanvaarding van het bewind door Roo sevelt opnieuw zullen voorstellen de schul den te verminderen. Voorts verluidt dat Roosevelt weigert de schulden te verlagen, aangezien hij in samen werking met zijn vriend Raymon Moley, die professor is aan de Columbia University een eigen plan opstelt tot regeling van de kwestie der oorlogsschulden, waarbij rekening wordt gehouden met de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten en tegelijkertijd de inter nationale handel wordt bevorderd. De grootste debiteur van Amerika is Enge land met S 95 millloen. Er wordt op gewezen dat Engeland voldoende deviezen bezit om den Decembertermijn aan Amerika te beta len. Het Witte Huis deelt mede dat op de be grooting 1933 1934 ten minste 700 millioen zullen worden bezuinigd. Genève, Verstrekkende Japansche ontwapeningsvoorstellen? De Geneefsche correspondent van de „Daily Mail" verklaart uit de beste bron te hebben vernomen, dat de Japansche'vertegen woordigers deze week in de ontwapenings conferentie vérstrekkende voorstellen zullen indienen voor de ontwapening ter zee. De Japansche voorsteilen zouden zóó ver gaan. dat bij hun aanvaarding de vrede in den Stillen Oceaan voorgoed gewaarborgd zou zijn. De Japansche stap zou tezamen met de Fransch-Italiaansche toenadering op fciet gebied van he!- vlootvraagstuk van beslis- senden invloed zijn op het definitieve resul taat van de Ontwapeningsconferentie. Ingrijpende bezuinigingen aangekondigd. De Amerikaansche ambassadeur te Ber lijn Sackett had een onderhoud met den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken Von Neurath. Men ziet hierin een eerste poging van de staten, die geacht worden het groot ste belang te hebben bij den terugkeer van Duitschland naar de Ontwapeningsconferen tie, om de besprekingen mee de Duit-sche regeering op gang te helpen. Vooral van En- gelsche zijde stelt men prijs op een spoe dige oplossing van de gelijkgerechtigdheids kwestie, opdat het de Duitsche regeering mo gelijk zal zijn, aan de op 28 November a.s. beginnende besprekingen van de hoofdcom missie der Ontwapeningsconferentie deel te nemen. Van Duitsche zijde handhaaft men £et eenmaal ingenomen standpunt. Noorwegen. Belangrijke bezuiniging op de militaire uitgaven. De regeering heeft verschillende voor stellen betreffende de militaire begrooting goedgekeurd, waardoor het totaal bedrag der militaire uitgaven in de komende jaren niet meer dan 34 millioen kr. zal bedragen, wat een vermindering beteekent met 12 mil lioen kr. Van de 34 milllioen kr. worden 18.75 millioen gebruikt voor leger en 15.5 millioen voor de vloot. Kritiek op het rapport-Lytton. Zondagmiddag is de nota gepubliceerd der Japansche regeering, waarin deze haar stand punt ten opzichte van het Lytton-rapport uit eenzet. Het is een tamelijk uitvoerig stuk van cir ca 50 getypte bladen. Het begint met een al- gemeene kritiek op den arbeid der Lytton- commissie, waarin wordt verklaard dat deze vooral wat betreft de hoofdpunten, op zeer twijfelachtige getuigenissen gebaseerd is, terwijl deze getuigenissen bovendien nog zeer weinig kritisch zijn behandeld. Wat betreft de stichting van den Nieuwen Staat Mansjoekwo verklaart de Japansche regeering, dat deze in geen enkele opzicht in strijd is met de internationale verplichtingen en dat deze oplossing op den duur ook door China als de eenigst mogelijke bevredigende oplossing voor een stabiele oplossing zal moe ten worden erkend. De instelling van een internationale con- Hiiler (midden) is voor zijn besprekingen met Von Hindenburg per vliegtuig uit Mün- chen gekomen. Rechts op de foto dr. Goebbels V.D. meldt uit Parijs dd. 20 November: Hedenmorgen werden op den weg, die de trein zal volgen, waarmede Herriot naar Nantes vertrok, eenige onbekende personen aangetroffen. Deze onbekenden werden gear resteerd. Men meent te doen te hebben met een voorgenomen aanslag op den trein, die gelukkig ontdekt werd. De minister-presdent kreeg geen letsel. Een nader bericht luidt: Op den trein, waarmede de Fransche premier Zaterdagavond uit Parijs was ver trokken om zich naar Nantes te begeven, is Zondagmorgen vroeg een dynamietaanslag gepleegd. Onbekende daders hadden op on geveer 50 K.M. ten Noorden van Nantes onder de rails een sterk explosieve dynamiet-pa- troon gelegd die zou moeten ontploffen op het oogenblik dat de trein zou passeeren. De ontploffing heeft evenwel reeds een uur voor aankomst van den trein plaats gehad, zoodat een ongeluk is voorkomen, dat onaf zienbare gevolgen zou kunnen gehad heb ben. Zondagochtend tegen half zeven werden de bewoners der in de omgeving liggende huizen opgeschrikt door een vreeselijke ont ploffing. Zij constateerden dat de rails over een afstand van eenige meters waren ver nield. Nadat de beambten in het naastbijge- trole in Mandsjoenje. zooals deze door de Lytton-commissie wordt voorgesteld, wijzen zoowel de nieuwe Mandsjoerijsche Staat als de Japansche regeeering van de hand, even als de instelling eener internationale gen darmerie. Amerika. De verhoudingen in het nieuwe congres. Officieel wordt thans medegedeeld, dat het nieuw gekozen Congres, dat op 4 Maart 1933 voor de eerste maal bijeenkomt, wat het re presentantenhuis betreft zal bestaan uit 314 democraten. 116 repubiiekeinen en vijf land bouwers, de Senaat uit 59 democraten, 36 re publikeinen en 1 landbouwer. de Duitsche delegatie. In buitengewone kabinetszitting is de nieuwe begrooting besproken. Later heeft de secretaris van de Schatkist. Mills, ver klaard. dat het plan bestaat, op het bud get van het volgende jaar groote bezuinigin gen aan te brengen. JAPANSCH SCHIP IN DEN STORM VERONGELUKT. VIJFTIG SLACHTOFFERS. TOKIO, 19 Nov. (V.D.) De Japansche treiler „Aiseki Maru" is in een storm ver gaan. Vijftig opvarenden zijn omgekomen. Slechts één matroos kon gered worden, na langen tijd in een reddingsboot te hebben rondgezworven. RUSSISCHE IJSBREKER VERGAAN. DERTIG OPVARENDEN OMGEKOMEN. MOSKOU. 19 Nov. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Sovjet-ijsbreker no. 9, die op 24 October uit Archangelsk naar de Poolzee was vertrokken om den Sovjet ijsbreker no. 8 te zoeken, geen teeken van leven meer heeft gegeven, hoewel een radio installatie aan boord was. Op 1 November j.l. hebben eenige schepen acht lijken opge- vischt, die bleken te behooren tot de be manning van ijsbrekerr no. 9. Nu nog ruim veertien dagen zijn verloopen. moet officieel worden vastgesteld dat de ijsbreker met der tig opvarenden aan boord is vergaan. OPSTAND TEGEN IBN SAOED? TEGENSPRAAK VAN REGEERINGSZIJDE. Volgens te Kaïro ontvangen berichten zou in Asis in Arabië een opstand zijn uitgebro ken tegen koning Ibn Saoed van de Hedjaz. Terwijl de regeering van Hedjaz verklaart, dat de beweging geen beteekens heeft, wordt, van andere zijde medegedeeld, dat de op stand een zeer ernstig karakter zou dragen. Men vermoedt, dat hij gesteund wordt door legen blokhuis waren gewaarschuwd, kon de machinist van den trein, waarin de premier had plaats genomen, nog tijdig op de hoogte worden gesteld. Herriot is met een uur vertraging te Nan tes aangekomen. De politie heeft di rect een uitgebreid onderzoek ingesteld. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. De spoorwegwachter verklaart een geluid te hebben gehoord alsof een motor op gang werd gebracht, waaruit- men meent te moe ten afleiden, dat de daders van den aanslag in een automobiel zijn gevlucht. „Duitsche aanslag op Herriot". Naar aanleiding van den dynamiet-aanslag op den trein van den Franschen minister president deelde Herriot bij aankomst te Nantes aan eenige persvertegenwoordigers mede. dat naar zijn overtuiging bepaalde Duitsche nat-ionaal-socialistische elemen ten de hand hebben in de aanslagen in Bre- tagne. Herriot herinnerde aan de aansla gen in Rennes en verklaarde dat in dit ver band de naam van een te Parijs wonend journalist is genoemd, van wien de Breton- sche autonomisten geld voor hun propaganda fonds zouden hebben gekregen. Deze journa list dien Herriot van naam kende be doeld is een zekere Koerber en tegen wien men geen bewijzen in handen kon krij gen, is thans uit Frankrijk gezet. Naar aanleiding van deze verklaring van Herriot, schrijft de .Liberté" in een arti kel, dat als kop heeft „Een Duit-sche aanslag BELGISCH DIENSTWEIGERAAR NAAR NEDERLAND GEVLUCHT. BRUSSEL, 19 Nov. (Reuter). De mili cien Simoens. die wegens dienstweigeren tot 10 maanden gevangenisstraf was veroor deeld is eenige dagen geleden om gezond heidsredenen uit ae hechtenis ontslagen met de formeele verplichting, geen politieke ac tiviteit te zullen ontwikkelen. Simoens heef. echter zijn woord gebroken en zich als eerste canaidaat op de communistische lijst van Antwerpen laten plaatsen. In verband hier mede heeft Theunis. ae minister van Natio nale Verdediging, opnieuw zijn arrestatie ge last. doch Simoens bleek naar Nederland te zijn gevlucht. Zijn zaak is daardoor slechter geworden, daar hij nu tevens deserteur is. ERNSTIG INSTORTINGSONGELUK IN MANTUA. MANTUA, 19 Nov. (Reuter). In een nabij gelegen plaatsje is een deel van een in aan bouw zijnd huis ingestort. Twaalf arbeiders werden onder de puinhoopen bedolven; een hunner is om het- leven gekomen, terwijl de andere elf zwaar gewond werden DE RIJNBRUG MANNHEIM—LUDWIGS- IIAFEN GEOPEND. MANNHEIM. 19 Nov. (Wolff). Hedenmid dag heeft de plechtige ingebruikneming plaats gehad van de nieuwe Rijnbrug tus schen Mannheim en Ludwigshafen, in tegen woordigheid van een reusachtige menschen- menigte. Nadat het woord was gevoerd door den burgemeester van Ludwigshafen en door den Beierschen minister van Binnenlandsche Zaken. dr. Stützel, werd het witte lint. dat den toegang tot de brug versperde doorge knipt door den premier van Baden, waarna de brug voor het publiek werd opengesteld. Geweldige Gasontploffing te Rotterdam. Majoor van politie gedood andere zwaar gewond. ZES PERSONEN LICHT GEKWETST. GASMASSA DOOR KORTSLUITING ONTBRAND. Een hevige gasontploffing heeft Zaterdag in den vroegen morgen om half vier een ge deelte van Rotterdam's binnenstad opge- sclirikt en het pand nr. 67 van den Schie- damschen Singel zeer zwaar beschadigd, ter wijl één persoon gedood werd en zeven ge wond. waarvan één zwaar. In het beneden huis van het pand is een kantoormeubelnan- del gevestigd, welke in een ruïne is herscha pen. In het bovenhuis is een pension, waar ook schade werd aangericht. Van verschil lende huizen en winkels in den omtrek wer den de ruiten vernield. De bewoners van het pension, gevestigd op de bovenverdieping in pand 67 namen te on geveer 10 uur brandlucht waar. Zij konden echter op hun verdieping niets vinden, waar om zij de politie waarschuwden, wier onder zoek evenmin resultaat opleverde. Merkwaar dig is. dat om 11 uur de telefoon defect raak te. Toen daarna ook ee"n gaslucht werd ge constateerd, besloot de politie pogingen in het werk te stellen om den sleutel te krijgen van den in het benedenhuis gevestigde kan- toormeubelenhandel. Men begaf zich naar het adres van den filiaalhouder van deze zaak doch het bleek, dat deze verhuisd was en men wist niet waar heen. Men heeft toen getracht elders een sleutel te bemachtigen. Twee majoors van de politie de heeren B. Hagoort en J. Boelhouwer hadden zich naar den achterkant in den tuin van het pand begeven, waar zij een onderzoek instelden. Ook aan de voorzijde stonden eenige politie mannen met een aantal burgers die, toen zij de politie daar hadden zien staan, waren ko men toeloopen. Om half vier. juist toen een krantenbezor ger het ochtendblad in de bus van den kan- toormeubelenhandel. die toebehoort aan de firma Ch. Herincx. deed werd een slag ver nomen tengevolge waarvan de ruiten aan de voorzijde van het pand werden vernield. Vlak hierop volgde een tweede heel zware slag. waarbij de meubelzaak in een ruïne werd op Herriot". dat deze zaak te meer de aan dacht verdient, nu Hitler op de nominatie staat, Rijkskanselier te worden. In politieke kringen brengt men den aan slag in verband met den bomaanslag te Rennes en gelooft men, den dader te moeten zoeken in de kringen der Bretonsche autono misten. Verklaring van Koerber. De journalist Koerber heeft gisteravond aan de Duitsche pers de volgende verklaring gegeven omtrent hot communiqué van Her riot in verband met de uitwijzing van Koer ber. Eerste minister Herriot heeft het telegraaf- agentschap „Radio" na den aanslag o.a. medegedeeld, dat de daders, die in verband met den bomaanslag op het monument te Rennes in Augustus van dit jaar. aange klaagd waren, zelf hadden verklaard steun te hebben gekregen voor hun autonomistisch streven van den heer Koerber, een bekend Duitsch nationaal socialist, die beschouwd werd als een agent- van Hitler in Frankrijk. Een onderzoek bij Koerber heeft geen bewijs geleverd voor de verklaringen van de beide Bretonnen gebracht. De in de avondbladen gepubliceerde verklaringen van Herriot zijn gedeeltelijk volkomen onwaar cn In strijd met de feiten. De verklaring van Herriot van vandaag is misleidend en onnoodig opwin dend voor de openbare meening. Wij lezqn nog in de „Courant": In verband met het feit, dat de aanslag twee uur voor het passeeren van Herriot's trein werd gepleegd, wordt de meening ge opperd, dat de mislukking van den aanslag wellicht grootendeels aan eenscinfout te danken is. De te Nantes verschijnende „Pharc de la Loire" publiceerde gisteravond in haar laatste editie een telegram uit Parijs, waaruit bleek, dat de trein van Herriot twee uur vroeger zou arriveeren, dan aangegeven is. Het uur dat in het telegram was vermeld, berustte op een vergissing van een tclegraafbeambte. Het is zeer waarschijn lijk, dat de daders door de foutieve mede- deeling op een dwaalspoor zijn gebracht. Was dat uur juist geweest, dan ware de aanslag gepleegd juist een paar minuten voor de trein de bewuste plek was gepasseerd. herschapen. De voor het pand staande 52-'a- r:ge nachtwaker C. J. Spaan werd licht aan het gelaat- gewond, de agent J- Rijder kreeg een wonde aan het hoofd, de agent Schiknof werd aan het gelaat gewond, de 44-jarige hoofdcontroleur van den Nachtveillgheids- dienst. W. W. Röpcke en de controleur van den Nachtveiligheidsdienst, de 46-jarige v. d. Linde werden beiden aan hoofd en handen gewond. Ook de krantenbezorger werd ge wond. De verwondingen van deze personen zijn alle niet van ernstigen aard. Eenige hunner konden ter plaatse worden verbonden, ter wijl de anderen naar het ziekenhuis Cooisin- gel werden gebracht vanwaar zij zich na be handeld te zijn, naar hun hulzen kondon be geven. Aan de achterzijde van het pand was de toestand ernstiger. Men vond hier den majoor van politie Boelhouwer met een ern stige hoofdwonde en een wonde aan do han den. Hij is in het ziekenhuis Coolsingel be handeld. vanwaar hij naar zijn huis werd vervoerd. Vlak bij den stuk geslagen achter gevel vond men in den tuin onder een boom liggend den 37-jarigen majoor van politie B. Hagoort. Een zware bint lag over den man heen. Vlakbij hem sloegen de vlammen van den brand die na de ontploffing was ont staan, uit. Politiemannen droegen hem een eind verderop, waarna ook majoor Hagoort naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd. Zijn toestand was hopeloos. Beide beenen waren hem op verschillende plaatsen gebroken, terwijl hij aan hals en hoofd ver wondingen had opgeloopen. Na ongeveer een uur is majoor Hagoort aan zijn verwondingen overleden Hij heeft ongeveer een half uur op een lad der moeten liggen, omdat de Geneeskundige Dienst dezen nacht maar één aut-o beschik baar had. die in gebruik was voor vervoeren van een kraamvrouw. Toen agenten daarom naar het ziekenhuis gingen om een brancard te halen, zei men. dat men dezen niet mocht meegeven. De agenten stoorden zich aan deze vreemde weigering niet het minst en namen toch een ziekenwagentje mee. De bewoners van het boven gelegen pen sion van de wed. W. L van der Evelinge, een tiental personen, hadden zich wegens de brand- en gaslucht niet naar bed begeven. Zij vluchtten bij de ontploffing in allerijl naar buiten, hetgeen door de instortingen die beneden hadden plaats gehad met eenige moeilijkheden gepaard ging. doch wonder boven wonder heeft niemand, eenige schaaf- wondjes daargelaten, letsel bekomen. De brandweer heeft den korten maar feilen brand aan de achterzijde van den winkel, spoedig geblusclit. Behalve van het pand waarin de ontplof fing geschiedde, werden ook van vele win- keis in de omgeving de ruiten vernield, ter wijl de zich in de etalagekasten bevindende artikelen ernstig werden beschadigd. In het pension werden de deuren cn tus- schenschotten door de kracht van de ont ploffing weggeslagen. Een groote verzameling antiek porcelein. toebehoorende aan een der pensiongasten, ging geheel aan scherven. Van de stoelen werden de pooten afgerukt, kastdeuren van de kasten afgeslagen. In den winkel is de geheelc voorraad stalen kantoormeubelen en machines totaal ver nield. Groote binten zijn er dwars doorheen geslagen. Ook het plafond is naar beneden gekomen. De muur, gelegen tusschen het trappenhuis van het pension en den winkel, is geheel weggeslagen. De kelderverdieping is eveneens geheel vernield. De achtergevel is tot de eerste étage weggeslagen. Een trap, die van de serre naar den tuin leidt, werd eenige meters verder neergezet. Het geheel levert een troosteloozen aanblik op. Of een en ander verzekerd is, is nog niet bekend. Het pand is ontruimd. De straat werd tor plaatse afgezet, teneinde het politic-on derzoek niet te bemoeilijken, Het pand levert geen gevaar voor instorting op. Nader is gebleken, dat clcctrische kabels, die onder de gasleiding lagen zijn verzakt, waardoor kortsluiting is ontstaan. De daar mee gepaard gaande vonkenboog brandde de gasleiding door. waarop het. gas uitstroomde. Het raakte echter niet in brand, omdat het niet in beweging was. Waarschijnlijk heeft een der majoors echter een ruit ingeslagen, waarop het gas in beweging gekomen is, zuurstof is toegetreden cn het ontbrandde. De bewoners van het pension zijn gespaard door de toevallige omstandigheid, dat er vroeger een bakkerij in het pand was. cn de keldergewelven derhalve van beton waren. De toestand van den majoor Boelhouwer was Zaterdagavond reeds wat beter, hoewel hij niet gehoord kon worden. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN a 60 Cts. per regel. V00BK0MT TANDBEDERF M en poetst 's avonds en ymorgens met B lUiteTaadpatéam 76 dó per '/i tube 25 dó per 'A tube. Wmmmmt neOtRLAttOSCH FASRWAA r Heden: MAANDAG 21 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Optreden van Han Beuker en Wouter Denijs. 8.15 uur. Stadsschouwburg. WilsonspleinAbonne mentsvoorstelling van „Als ouders slapen..." 8 uur. Palace: „Fraulein falsch verbunden". Op het tooneel: The Spyra's Mensch of Pop? 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: „De man zonder naam". Op het tooneel: Jackie Collie:' ele gant draadact. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Tarzan" voor de derde week geprolongeerd. 8.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Hcuff, 107.30 uur. DINSDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoering Italiaansche Opera: „La Traviata". 8 uur. Nassaulaan 6: Vergadering Kamer van Koophandel, 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 107,30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljo- risstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Klcverparkweg 13. Tel, 117!& Japan. Contact tusschen Amerika en Dynamiet te vroeg ontploft. Nationaal-Socialistische elementen er bij betrokken?

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5