VOETBAL. aariem*s dagblad DTNSDAC 22 NOVEMBER 1932 HEEMSTEDE ONTSPANNINGSGELEGENHEID VOOR WERKLOOZEN. Maandagmorgen werd voor het 3e jaar de Jegenheld opengesteld voor de werkloozerr n in het R.K. Vereenigingsgebouw eenige itspanning te zoeken. De heer C. A. M. Jonckbloedt, voorzitter m het plaatselijk comité voor ontspanning ontwikkeling der werkloozen heette de inwezigen welkom. Deze ontspanning, aldus is thans maar een onderdeel van het ogramma, hoofddoel is de cursussen. Het verheugde spr. dat zoo velen aan de itnobdiging hadden gevolg gegeven. Ge acht zal worden door lezingen en dergelijke wisseling te brengen. lederen morgen van —12 uur en lederen middag van 25 uur, halve Zaterdagmiddag staat de zaal open >or iederen werklooze. onverschillig van >lke richting of godsdienst. Des morgens een kop koffie, des middags een kop thee rstrekt worden. Er zal ook tabak beschik- ,ar worden gesteld. Drie biljarts zijn aan- sig. Spr. deed een beroep op de aanwezi- en om niet door kaartspel of anderszins te :hten elkander geld afhandig te maken, al zal men toestaan, om eenig geld te ;len. „Zwikken is verboden. Spr. besloot it den wensch dat allen zich zeer ordelijk illen gedragen, opdat dit werk een goeden Iruk zal maken op de burgerij, aan wie •aks een beroep zal gedaan worden om deze ,k financieel te steunen. Mgr. M. W. A. Wijtenburg, regent van het 'ïminari voerde kort het woord. De heer Jonckbloedt deelde nog mede, dat lor de cursussen zich nog altijd gegadigden ,nen aanmelden. OPDRACHT. J Door de Gemeente Den Haag werd aan de f.V. De Geruisenlooze Weg te Heemstede opge jragen het maken van werken in verband liet de demping van een gedeelte Loosd-uin- fciurvaart tusschen den N.W. Buitensingel h de Fahrenheitstraat, met bijkomende wer en, voor de som van f 203.670. GEMEENTERAAD Vergadering van den raad der gemeente feemstede op Donderdag 24 November 1932 es avonds om 8 uur. De. agenda luidt: 1. Beëediging raadslid E. J. van Lent. 2. Vaststelling notulen der vergadering van I October 1932. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het aangaan van een kasgeld ening. 5. Aanbieding ontwerp-herziening LIV van et uitbreidingsplan. 6- Vaststelling herziening LVI van het Uit- reidingsplan. 7. Aanleg van wegen ten Westen van den eerenweg 8. Doortrekking Jan van den Bergstraat. 9. Benoeming van een lid in de commissie joor: a. het Onderwijs; b. het Grondbedrijf: t de Plantsoenen. 10. Aanbeveling voor de benoeming van een id in de commissie van Toezicht op het Lager jnderwijs.' 11. Voordracht voor de benoeming van een (estuursljd van den gemeentelijken dienst oor Maatschappelijk Hulpbetoon. 12. Verpachting van weiland bij het Heem- teedsche Kanaal. 13. Voorloopige vaststelling gemeen ter eke- iing en bedrijf srekeningen over 1931. 14. Ruiling van grond aan de Heemsteed- :he Dreef. 15. Vaststelling Kohier Plaatselij ke Inkom- ;enbelasting. 16 Ontheffingen en reclames Plaatselijke ikoms tenb elasting. j Aan de agenda voor de gemeenteraadszit- ing van Donderdag a.s. zijn de volgende bun ten toegevoegd: 14a. Doortrekking Lack-henst-laan en Craye- hestersingél. 17. Comptabiliteits'besluiten. commissie van toezicht or het l.o. B. en W. bevelen voor de benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. aan: lc. J. de Jong, hoofd der Bronsteeschoo!. (aftredend). 2e. D. Kikkert, hoofd der Dreefschool. VERPACHTING WEILAND. B. en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen over te gaan tot verpachting bij publieke inschrijving van dc perceelen wei land en dijk tusschen dc bocht der Wipper- jfaart en het Heemsteedsche Kanaal. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. B. en W. bevelen aan, voor de benoeming yan een bestuurslid van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon: le. G. Wildeboer (aftredend) en 2e. H. Ver meer. UITBREIDINGSPLANNEN. B. en W. stellen den Raad voor. vast te stellen de ontwerpen: tot wijziging van her ziening LTV van het uitbreidingsplan der ge meente, betreffende de terreinen waarin o.m. tie buitenplaats ..Meer en Bosch"' is gelegen en tot wijziging van herziening LI van het uitbreidingsplan, betreffende het terrein, ge- Uegen ten westen van den Binnenweg en ten jNoorden van het Res Novaplein. OVEREENKOMST MET DE N.V. GROND EN BOUWBEDRIJF. B. en W. stellen den Raad voor. te bekrach tigen de voorloopige overeenkomst tusschen B. en W. en de N.V. Grond- en Bouwbedrijf te Heemstede tot aanleg van een gedeelte weg In het verlengde van de Jan van den Berg straat en hun voor de uitvoering van dit be sluit een crediet te verleenen van 2500. ESPERANTO. Door het werken van den heer Minderhoud als lid der propagandacommissie en met de hulp van den heer E. de Wolf uit Haarlem, is te Heemstede een afdeeling opgericht van de „Nederlandsche Esperantisten Vereeni- |ging La Estonto estas Nia". wat beteekent: De Toekomst is ons. Het aantal leden is aan vankelijk 12. Een bestuur is gekozen, het be staat. uit de heeren C. Jacobs, voorzitter. D. E. Zuidhof, secretaris, J. Boonstra. penning meester, J. D. Tiel en mej. A. Postma. AANLEG VAN WEGEN TEN WESTEN VAN DEN HEERENWEG. B. en W. stellen den Raad voor. te bekrach tigen de voorloopige overeenkomst tusschen B en W. en de N.V. Bouw-Mij. „Duin en Weide" te Heemstede, betreffende aanleg van wegen, aansluitende op het gedeelte weg ten Westen van den Heerenweg en ten Zuiden van den weg der Amsterdamsche Waterlei ding en hun voor de uitvoering van dit be sluit een crediet te verleenen van f. 19800. RUILING VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, een ruiling van grond aan te gaan met den heer N. H. Eldering te Heemstede, waardoor de aan de Heemsteedsche Dreef grenzende terreinen zoodanige afmetingen verkrijgen, dat be bouwing kan worden bevorderd. WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemid deling kwamen in den loop der vorige week (296) 284 aanbiedingen in van werkzoekende, t.w.: (20) 21 grondwerkers, (10) 10 metselaars, (14) 13 schilders, (41) 40 timmerlieden, (12) 8 opperlieden, (41) 50 bloemistarbeiders. (80) 66 losse werklieden, (78) 76 werkzaam in an dere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die der opgave van de vorige week. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Geerts, Binnenweg 190. een autoband met velg: L. J. Zonneveld Van Marumstraat 1 Haarlem. een hond (Dobermann pincher); S. van Bijnen, Kruis weg 1120 Haarlemmermeer, een glacé dames handschoen; J. Kroeze, Bureau van politie. Raadhuisstraat, een nikkelen horloge: Bier man, Jan v. d. Bergstraat 37 een portemon- naie met inhoud; J. Meijer, Postlaan 5 boven een beursje met inhoud; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, sleutels, een portemonnaie. een zakje met- brood en een dames tasch. met „ST. MICHAëL" Voor een meer dan stampvolle zaal gaf de Harmonie „St. Michaël" Zondagavond voor hare donateurs en kunstlievende leden een feestavond. Na een kort openingswoord van den voor zitter opende het corps den avond met een marsch van J. Al ford. Dadelijk bleek dat de lust tot studie onder de bekwame leiding van den heer H. W. Hof meester nog is aangewakkerd. Dit bleek nog meer in Variations de Concert van F. Popy De heer Hofmeester had een daverend ap plaus in ontvangst te nemen. Vervolgens voerde het dit jaar opgerichte jeugdcorps „Omhoog"' eenige nummers uit. Pastoor v. d. Tuyn stelde het corpsje, dat thans 25 leden telt, allen beneden 17 jaar, voor en wenschte hun kranige leiders, den heer v. d. Burg en br. Alexis geluk met dit jeugdcorps. Het verdere gedeelte van den avond was toevertrouwd, aan de humoristen Helleman en Laman uit Leiden, die veel succes hadden. BLOEMENDAAL TOONEELUITVOERING ST. GENESIUS De R.K. tooneelvereeniging „St. Genesius" uit Overveen onder af tlv. d. R.K. Volksbond, gaf Zondagavond een uitvoering, in Hotel Vreeburg te Bloemendaal van het blijspel: „De ziekte van oom Chris" van Herman Bur ger. De mondharmonicaclub Con Amore" ver leende hierbij haar medewerking. Over belangstelling had „St. Genesius" niet te klagen. De groote zaal was bijkans geheel gevuld. De voorzitter, de heer G. v. Kessel sprak woorden van welkom, vooral tot de geeste lijkheid, leden van Con Amore. van de zuster- vereeniging Bloemendaals Tooneel en het bestuur van den R.K. Volksbond. De tooneelvooi-stelling had veel succes. Het publiek wist het vlotte spel en de ver makelijke verwikkelingen te waardeeren. De spelers kweten zich naar behooren van hun taak. De netto-opbrengst van den avond dient ter leniging van de gevolgen der werkloos heid voor de leden van den R.K. Volksbond. DE IJSBAAN ONDER WATER De ijsbaan aan de Kleverlaan is onder wa ter gezet. Het kan dus beginnen te vriezen. SPAARNDAM SPAARNDAM'S GEMENGD KOOR. Donderdag 24 November hoopt Spaarn- dam's Gemengd Koor" een concert te geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Medewerking wordt verleend door het dubbel mannenkwartet „Zanglust". directeur Jac. Zwaan. Door het koor wordt o.a. uitge voerd „Lentedauw" van Ph. Loots en „Drie koningenlied" van Ot-to de Nobel, door het Mannenkwartet „Hymne a la Nuit" van S. de Rillé en „Die Vesper" van L. v. Beethoven. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Zondag vond de verkiezing plaatts van vier leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente. De uitslag was. dat de aftredende heeren J. v. Donselaar. M. W. Jonker en J. Pannekoek met resp. 150, 153 en 151 stam men werden herkozen. In plaats van wijlen den heer C. G. Dek ker werd de heer H. W. Pletting met 144 stemmen gekozen. Allen behooren tot de Vrijzinnig Hervormden. CHINA EN DE CHINEEZEN. In „De Toorts" hield Ir. Ch. G. Cramer, het lid van de Tweede Kamer, over bovenge noemd onderwerp een lezing, die een zeer aandachtig gehoor vond. Na eerst als zijn meening te kennen te hebben gegeven, dat het Oosten in de verre toekomst weer de rol zal gaan vervullen, welke het vroeger heeft vervuld, vertelde de heer Cramer allereerst een aantal bijzonderheden over de Ohinee- zen. In tegenstelling met de Japanners zijn de Chineezeh vreedzaam, 't Is een volk van een buitengewoon oude en hooge bescha ving. Zeer veel eerbied hebben de Chineezen voor wijsgeeren. Zonder overdrijving kan ge zegd worden, dat de wijsheid geëerbiedigd wordt als nergens ter wereld. Ook koestert men een diepen eerbied voor de ouders. Elk dorp bestuurt zich zelf. De keizer was geen bestuurder doch werd beschouwd als een schakel tusschen God en de menschen. Tra ditie speelt er een groote rol. Chineezen zijn zeer optimistisch. Een hunner stellingen is: „De mensch is van nature goed". Hei is een land, waar de kunst op een hoog peil staat. De aanraking met het Westen is geen geluk geweest voor de Chineezen. tenminste wat betreft het modern imperialisme en kapita lisme. De eerste aanraking op dit gebied dateert van 1840, toen Engeland China dwong opium af te nemen. Later is China weer opgebotst tegen Engeland en ook tegen Frankrijk en Japan. China heeft concessies moeten doen en. o.a. moeten dulden, dat en kele Europèesche landen nederzettingen hebben in haar havensteden. Hier mogen de Chineezen niet komen: Die zijn „taboe" voor hen. In 1900 stonden ze op tegen de Europea nen. Onder Duitsche leiding namen de Wes terlingen vreeselijk wraak. Hooge belastingen werden den Chineezen opgelegd. Van dien tijd dateert het banditisme. De diverse vernederingen deden het natio nalisme oplaaien. Na 1914 vooral brak de tijd van de groote algemeene verwarring aan. Thans komt er weer wat meer eenheid. De voornaamste figuur is thans Tjang Kai Sec. Eerst was hij een vriend van Rusland, thans niet meer. Hij duldt geen enkele andere partij naast zich. Eerst wil hij China vrij maken van vreemden invloed. Momenteel heeft China het het meest te kwaad met Japan, dat Mandsjoerije wil hebben. Japan heeft door zijn groote bevol king expansie noodig en.... Mantsjoerije biedt, groote mogelijkheden. China heeft nu een beroep op den Volkenbond gedaan, welks uitspraak zich nog steeds laat wachten. Spr. eindigde met te zeggen, dat hij er van overtuigd was dezen avond zeer oppervlak kig te zijn geweest. Hij hoopte echter belang stelling voor dit volk te hebben opgewekt, in verband waarmee hij de lezing van ..Het ont waken van Azië" en „Wat wil Japan" van Dr. Romein aanbeval. VOLKSBOND-AVOND. In „Zomerlust" werd door den kring Santpoort van dén R.K. Volksbond een pro- paganda-feestavond belegd, welke -zoo goed bezocht was, dat de zaal geheel bezet was De avond werd geopend door den voorzit ter, den heer de Jong, dl? ojn. den 3-jariger. cursus, welke door Pater Arts en de heerer Van Schinkel en Selle in ,,'t Huls te Velsen" gegeven wordt, aanbeval en aandrong op organisatie tegen den vloedgolf van het socialisme en communisme. Hierna weid opgevoerd „Als de poorten open gaan", tooneelspel in 3 bedrijven van Jos. Smits en Jac. Braun, Het werd door de dames en heeren voortreffelijk opgevoerd zoodat het succes groot was. DRIEHUIS FILMMIDDAG. Door het bestuur van de Ver. van Bewoners in de Buurtschap Driehuis werd in „Zomer- lust" voor de kinderen der leden een film- middag georganiseerd. Er werden een aan tal zeer aardige films afgedraaid ,die buiten gewoon bij de jeugd in de smaak vielen. SPORT EN SPEL Zie ook elders in dit nummer. DAMMEN. PROBLEMISTENWEDSTRIJD HAARLEM'S DAGBLAD. DE BEKRONINGEN. Onder bijzonder groote belangstelling had Maandagavond in het clublokaal der „Haar lemsche Damclub" de opening plaats van de motto-couverten, behoorende bij de inzen dingen voor den door Haarlem's Dagblad uit geschreven Intern. Problemisten-Wedstrijd- Te ruim 8 uur nam de heer J. W. van Darte len het woord. Hij bracht aan de Directie van Haarlem's Dagblad dank voor het be schikbaar stellen van de fraaie prijzen voor dezen wedstrijd en memoreerde dat. aan dezen Int. Problemisten Wedstrijd de beste Hollandsche, Belgische, Fransche en Cana- dcesche problemisten hebben medegedaan en niet minder dan ruim 250 composities naar de prijzen hebben medegedongen. Hierna had onder toezicht van dc Directie van ons blad de opening der motto-couver ten plaats. Hieruit bleek dat dc bekroonde composities waren ingezonden door de volgende heeren: lste Prijs beker ter waarde van 30 Adr. A. Polman te Almelo. 2de Prijs zilveren lauwerkrans ter waar de van 15 D. Kleen te Heemstede. 3de Prijs zilveren lauwertak ter waarde van 10 W. B. Monsma te Groningen. 4de Prijs vergulde plaquette ter waarde van 5 D. Kleen te Heemstede. De eerste t.m. vijfde eervolle vermelding viel ten deel aan: lste eervolle vermelding; Adr. A. Polman, Almelo. 2de eervolle vermelding: W. B. Monsma, Groningen. 3de eervolle vermelding: A. dc Weerd, Apeldoorn. 4de eervolle vermelding: A. de Graag, Heus- den (N.-Br.) 5de eervolle vermelding: W. Stroo, Haarlem. Deze componisten ontvangen allen een vergulde medaille. Voorts werden nog toegekend: 6de eervolle vermelding: Jan Met-z, Am sterdam. 7de eervolle vermelding: D Kleen. Heem stede. bestaande uit een verzilverde medaille. Het voor de Hollandsche probleemkunst typeerend feit doet zich voor dat alle bekro ningen in Nederland zijn gevallen. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. District Noord-Holland. Maandagavond speelde tc Haarlem voor bovengenoemde competitie de „Haarlemsche Damclub" I tegen de Damclub „Zaandam" I. De uitslag luidt als volgt: Haarl. Damcl. I. Damcl. Zaandam I. Haarlem. Zaandam. J. B. Sluiter Jr.—B. Maij 2—0 P, .T. van DartelenH, G. Giskes l1 J. W. van Dartelen—P. Beunder 1—1 J. P. van EijkS. Troost 1—1 IT. G. TeunisseM. van Krieken 11 A. de JongJ. van Wijngaard 11 Joh. FabelJ. van Sambeek xx D. Kleen—G. Lutt-ik 1—1 H. Greeuw—J. Dekker x—x J. PoppenJ. H. Botterweg 11 Totaal 97 De met een x gemerkte nartlien werden af gebroken: die worden arbitrair beslist. De einduitslag wordt 11—9 voor de „Haar lemsche Damclub" I. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL DAMCLUB". Maandagavond werd de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19321933 der „Haar lemsche Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden als volgt:' Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van H. van Lunenburg Jr., J -Balk—W. van Pelt afgebroken. Tweede klasse: J. M. A. Minderhoud wint van J. H. Reedijk: Th. Wesselman wint van H. Rozijn; P. j. Bijrij wint van P. G. M. Ottolini Sr. Derde klasse: H. C. Souverein wint van Jac. Fr. van Garderen: J. Merts wint van J. Klaverstijn; I. Ravensbergen wint van J. J. Groenewoud; J. Zurel wint van P. A. Nooij: L. J. Froonhof wint van K. Oiij; A. Snift wint van B. Hcnncke; Th. C. v. d. Sluijs wint van W. Jonkhof: Ph. G. Amelung Jr., remise met L. Kiscli; H. Hoogeveen wint van O. T. Glaser. BUITEN DE COMPETITIE. r. s. v.—R. C. H. (3—1). De vriendschappelijke return-wedstrijd tegen P. S. V. in Eindhoven heef: den R. C. H.'ers een verdiende 31 nederlaag opge leverd. Het begin van den wedstrijd deed het beste voor R.CH. vermoeden. Reeds aan stonds na den aftrap zaten Verkerk es. voor het P.S.V.-doeI, waar echter deels door goed verdedigen, deels door minder goed schieten succes uitblijft. Een paar mooie voorzetten van Martin en Hanse bleven onbenut; na een algemeenen aanval van P.S.V. doet de rechtsbinnen het beter door o.i. houdbaar voor Kos In te schieten (1—0). Dit doelpunt werd al spoedig gevolgd door een goeden goal van van Zeyl. die de mid- denvoorplaats bezette na uitstekend werk van Visser (20), R. C. H. bleef geruimen tijd aanvallen; eerst in de laatste minuut voor de rust schoot Mey de Bie van Hinken afstand den bal in het P. S. V.-doel 2—1. Na de hervatting hetzelfde spel; wel kwa men de R.C.H.'ers herhaaldelijk voor het doel der Eindhovenaren. doch tot een goed schot kwam het niet-, waartegenover de P.S.V.'ers het beier deden door al spoedig middels Visser nummer drie ".e scoren. Even als voor de rust kreeg Haukes een vrije kans. doch zijn schot faalt. Prevost waagt het eens met een schot dat ook geen doel treft. Tot scoren komt het niet meer, zooda; dit geanimeerde partijtje met een 31 over winning voor P.S.V. eindigt. R.C.H. speelde met: Kos. Van Thiel, Prevost Sr. Van Eek, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Hankers, Verkerk, Mry de Bie, Martin. HAARLEM 2—SCHOTEN (5—4). Haarlem 2 en Schoten hebben den vrijen Zondag benut, met het spelen van een nutti gen oefenwedstrijd, die met klein verschil door Haarlem 2 gewonnen is. Haarlem 2 pro beerde een gewijzigde opstelling, terwijl Schoten haar gewone ploeg in het veld bracht. De elftallen waren als volgt: Haarlem 2: Boeree. W. Kornmann, Buissink, Klipp, Stiphout, Van der Valk, Boot, Schor nagel, De Winter, Schouten, Hurkmans. Schoten: Hetem, Kedde, De Goede, Slot. Eijkhof, Putte. Van Roon, Rootlieb, Steenbergen, Oorthuis. Hoff. De roodbroeken loopen direct hard van stapel en Hurkmans deponeerde spoedig no. 1 in het net (10). Deze voorsprong wordt spoedig door Eijk hof te niet gedaan (11). Haarlem neemt hierna het spel geheel in handen; de score wordt regelmatig opgevoerd tot 51 door Schornagel en De Winter. Eenige oogenblikken vóór de rust verkleint De Goede den achterstand tot 52. In de tweede helft zijn dc rollen omge draaid en Schoten is steeds in dc meerder heid. De Haarlem-voorhoede, die vóór de rust uistekende speelde, speelt nu. met uitzonde ring van Boot en Schouten, een zeer lusteloos spelletje en de achterhoede van Schoten be hoeft zich dan ook niet in te spannen, om scoren van Haarlem te voorkomen. Schoten zelf speelt veel beter dan vóór de rust. Na eenigen tijd brengt De Goede den stand op 53. De spanning wordt nog iets grooter, als Slot, voor open goal staande, er 54 van maakt. Het kruit van de bezoekers is hiermede echter verschoten, zoodat met onverander- den stand het einde aanbreekt. Scheidsrechter Hartman leidde uitstekend. HILLINEN—KENNEM15RS (1—5) Vóór rust. ging' dc strijd tamelijk gelijk op; het speltempo is vrij hoog, terwijl het samen spel der Beverwij kers ie ts be'ter en meer tech nisch is, dan dat van Hillinen. De strijd is nauwelijks vier minuten aan den gang, als de linksbinnen der gasten na mooi samenspel door een fraaien kopbal scoort. Hillinen geeft goed partij, maar zij heeft pech met een hard schot tegen de lat. Na een half uur krijgt Hillinen een vrijen schop tc nemen. Braam last een schot, dat door den keeper wordt gehouden, doch een der backs doet den bal van richting veran deren, en het is 11, waarmede de rust in gaat. Direct na rust gaan de Kennemers er van door; hot goed gerichte schot treft doel. De gasten zijn thans overwegend sterker, maar de aanvallen van beide zijden stranden op de laatste oogenblikken. Er volgt dan een hevige worsteling voor het Ken nemer-doel; keeper en eenige spelers liggen over den grond te rollen, het schot gaat naast. De keeper blijft gekwetst liggen; hij wordt van het veld gedragen. Als na 7 minuten de strijd hervat wordt is de aanval onmiddellijk voor de Kennemers en onder den vallenden Hillegom-keeper door wordt no. 2 in het net gedeponeerd. Onmiddellijk daarna wordt door de Ken nemers opnieuw gedoelpunt. Tien minuten later is de stand 1—4 en hoewel Hillinen zwoegt heeft zij geen succes. In de laatste minuten wordt de stand dan nog 1—5. HAARL. ZILVERSMEDEN—COMBINATIE. Zaterdagmiddag speelde H.Z.C. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen „Electrisch Materieel". Deze in alle opzichten aangename wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor laatstgenoemde. „STORMBALLEN" TE KORT Zooals men in ons sportblad van Maandag 14 November heeft kunnen zien, heeft Storm vogels als „scoringbord" een paal, waaraan „stormballen" geheschen worden, zoo gauw er gedoelpunt is. Nu geviel het Zondag, dat er in den vriendsehappclijkcn wedstrijd tegen H, V. V, nogal overvloedig gedoelpunt werd. Toen de stand 27 was. bedacht één der Stormvogels-bestuursleden met schrik, dat. hij „slechts" 10 ballen gereed had gelegd. Nau welijks was hij tot deze ontdekking gekomen, of nummer tien werd gescoord. Op een drafje rende iemand naar do bewaarplaats der stormballen. Gelukkig bleek hij over een goeden start en een flinke snelheid te beschik ken. Daardoor kwam hij nog juist op tijd; om direct na het maken van den elfden goal den elfden bal te kunnen hijschcn. KORFBAL. HAARL KORFBALBOND. DE UITSLAGEN. Ie klasse: S.V. 2T.H-B. 1 0—0 Advendo 2S.S.H. 1 0—2 DJ5.V. lDe Kennemers l 2—6 2e klasse A: A!w. Ready 1Haarlem 3 t-.a. Oosterkwartier 2Kennemers 2 60 D.WS. 1—S.V. 3 1—3 2e klasse B: D.S.V. 2—Flora 1 0—4 S.S.H. 2T.H.B. 2 1—3 3e klasse A: S.V. 4Animo 3 5—0 3e klasse B: De Thorn 2—S.V. 5 2—0 WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST. Door de H. W. S. V. „De Wandeltocrls'." werd Zondag deelgenomen aan den 35 K.M.-marsch, uitgeschreven door de Torpedomakcrs-wan- delsportvereeniging te Helder. Deelgenomen werd door 17 deelnemers, waaronder vier da mes, die allen den tocht in goede conditie vol brachten. De tocht, liep van den Kanaalweg rondom den Helder: hij werd in circa vijf uur Volbracht. Met eenige toepasselijke woor den werden de prijzen door den adjudant Vis ser uitgereikt. Hij prees den heer Vernout als een goed wandelaar, die een goed voorbeeld was voor vele wandelaars. Toen werden hem de clubprijzen uitgereikt, bestaande uit een zilveren lauwertak, geschonken door den com mandant van de Torpedomakers en een gou den Kruisje. De heer Coule dankte en wekte ieder op om deel te nemen aan den sluitingsmarsch van 45 K.M. op a.s. Zondag tc Haarlem DE OPHEFFING VAN KEURINGSDIENSTEN. BEZWAREN NOG NIET OVERWONNEN. Men heeft Minister Ruys de Becrenbrouck in het Voorloopig Verslag op don ministers begrooting om nauwkeurige en gedetailleerde gegevens gevraagd betreffende zijne voor nemens ten opzichte van de keuringsdiensten Zooals wij reeds gemeld hebben heeft men wel bij de bogrooüng voorgenomen een be langrijk bedrag te beparen. maar de prac- tijk der besparing schijnt wel heel groote moeilijkheden op tc leveren. En nu lezen wij in 's ministers Memorie van Antwoord het volgende: „Ernstig is onderzocht, hoe de uitgaven, voor het Rijk voortvloeiend uit dc uitvoering van de Warenwet, zouden kunnen worden verminderd, zonder dat de gunstige uitkom sten, met de uitvoering dier wet verkregen, te zeer in gevaar zouden worden gebracht. De ondergeteekende had gehoopt, dat hij de re sultaten van dit onderzoek in deze Memorie zou kunnen mededeelcn. Tot zijn leedwezen is dit nog niet mogelijk, maar hij hoopt zijn plannen ter zake nog vóór de openbare be handeling aan dc Kamer te kunnen uiteen zetten." Het is dus blijkbaar zelfs nog niet zeker of de minister zijn plannen binnen 14 dagen ongeveer gereed heeft. Zonder uiteenzetting der plannen aanvaardt de Kamer de ver minderde begrootingspóét natuurlijk Sn geen geval. Zouden de plannen nie gereed zijn voor de aanstaande bespreking der begroo ting. dan zou minister Ruys de post moeten terugnemen. LUCHTVAARTBERICHTEN Snip. 21 te Rangoon. Thuisreis. Ibis, 21 op Schiphol van Batavia. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking vun DliiMlng. 22 November 1932 lc klasse. 2c lijst HOOGE I'KIJZEN f 5000 6120. t 400 1013. f 200 3590 13641 f 100 18903 20250. l-rUzen van f 20 26 72 110 162 182 302 216 220 251 306 317 390 398 407 428 665 596 628 655 708 729 029 958 964 093 1014 1071 1072 1076 1097 1122 1149 1152 1168 1177 1222 1238 1385 1483 1507 1517 1562 1658 1609 1719 1727 1816 1832 1848 1856 1050 2033 2072 2076 2148 2174 2191 2202 2354 2393 2415 2423 2454 2463 2481 2561 2574 2584 2585 2604 2C38 2602 2757 2799 2809 2849 2865 2868 2895 2974 3035 3006 3154 3218 3277 3297 3339 3423 3536 3602 3726 3773 3830 3852 3867 3880 3947 3974 4006 4014 4104 4115 4165 4171 4270 4346 4408 4436 4445 4447 4484 4520 4545 4 557 4573 4057 4071 4682 4711 4.36 4776 4781 4807 4896 4931 49C0 5053 500.» 5111 5146 5154 616! 5164 5166 6239 62o0 5341 5368 5419 5457 5491 5500 5526 6533 5580 5651 5650 5754 5832 5852 5940 6167 6211 6234 6263 6238 6309 6407 6480 6522 6576 6621 6623 6664 6707 6720 6729 6813 6996 6999 7024 7058 7092 7120 7172 7258 7267 7338 7349 7357 7365 7387 7417 7569 7571 7578 7601 7685 7791 7945 8006 8032 8100 8138 8227 8244 8315 8354 8392 8425 8503 8508 8517 8582 8588 8003 8725 8793 8856 8885 8911 8935 8957 9032 9087 9125 0159 9207 0240 9313 9441 95-12 9572 9628 9G47 9710 0727 9950 9952 9992 10026 10039 10076 10155 10172 10180 10215 10238 10253 10317 10325 10424 10429 10471 10540 10593 10508 10601 10711 10730 10733 10780 10818 10819 10855 10856 10875 10921 10975 10986 11028 11044 11066 11120 11185 11200 11307 11323 11354 11450 11460 11483 11501 11521 11545 11Ö83 11774 11822 11911 11041 11948 11978 12045 12130 12146 12177 12206 12270 12281 12309 12441 12638 12594 12770 12827 12873 12923 13003 13027 13057 13065 13209 13259 13319 13389 13480 13529 13653 13569 13605 13783 13865 13900 13944 13958 13908 13974 14031 14051 14097 14148 14240 14241 14416 14503 14506 14530 14577 14607 14665 14666 14C80 14694 3 4741 14812 14803 14885 14935 14941 14978 15035 15041 15332 15376 16388 15433 15510 15548 15554 15588 15607 15619 15620 15714 16721 15779 16306 15809 15812 15815 35917 15929 15948 16020 16034 16042 16062 10068 16074 16113 16339 16245 16201 16283 16317 16333 16305 16391 16419 16425 16490 3C499 16506 16510 16516 16517 16558 16583 16587 16757 16810 16852 16945 1699s 37003 17019 17055 17121 17147 17202 17204 17222 17251 17279 37305 17336 17341 17385 17419 17515 17562 17570 17633 17677 17760 17844 17928 37968 17972 17980 18059 18077 18082 18100 181C3 18115 18159 18195 18244 18353 18376 18396 13412 18419 18436 18471 18486 18500 18503 18542 18587 18681 18763 18771 18796 189C7 18976 18992 19030 19037 19118 19168 10218 39306 19344 19357 19391 19474 19434 19501 10512 10551 19572 19613 1966o 19716 19755 19773 19796 10972 20039 20105 20122 20131 20169 20223 20252 20354 20446 *0*03 20504 20528 20663 20696 20699 20773 20787 20911 20020 20931 20964 20091

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3