STA TEN-GENERAAL Ontwerp op de opcenten aangenomen. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 24 NOVEMBER 1932 TWEEDE KAMER. Rechts tegen links. 50 tegen 41 stemmen. Bestrijding door de heeren Oud, Bierema en IJzerman. En bij R.K. en C.H. geen enthousiasme. Maar dr. Colijn tevreden gesteld. Op bieraccijns slechts 15 opcenten meer. Brouwerijen en café's gespaard Minister De Geer krijgt allerlei adressen. Tegen een belasting, die niet voorgesteld is. Heden: steun aan de haringreeders. 22 November. De Kamer heeft vandaag hare aandacht geschonken aan het crisis-ontwerpje. We be doelen het ontwerpje tot heffing van dertig opcenten op het tarief voor één jaar. Immers al is er dan een oplossing gevonden door minister de Geer: een crisisontwerpjé was het zeker. Het gaf immers aanleiding tot heel moeilijke momenten, tot een latente cri sis van enkele dagen. Het -verzet van den heer Colijn had de crisis geschapen. Om dit te ontgaan en toch het benoodigde geld in het laadje te brengen, is minister de Geer met een gewijzigd ontwerp gekomen. 1-Iet eerste wenschte het geheele tarief van invoerrechten met 30 opcenten te belasten voor één jaar Het tweede bracht deze op centen alleen voor die artikelen, welke hier te lande niet worden gefabriceerd. Boven dien echter werd aan de oude 20 opcenten op de suiker voor het Leeningsfonds weer nieuw leven ingeblazen. Door deze wijziging werden vele bezwaren weggenomen die er tegen het eerste ontwerp waren gerezen. De heeren Oud en Bierema en gisteren de heer IJzerman hebben dit zeer duidelijk aangetoond. Maar tot het aanvaarden van het ontwerp kwamen zij niet. Zij bleven afwijzend staan. Om allerlei redenen. Vooral om den suiker accijns en den thee-accijns. Wie wel over tuigd werd dat was Dr. Colijn. Nu zal onze lezer zeggen: daar was 't ook om begonnen. Dr. Colijn werd gewonnen voor het ont werp. Maar aan den anderen kant zijn de R.-K. en C.-H. fracties niet dan met groote aarzeling meegegaan. Met een bloedend hart om met Dr. Kortenhorst te spreken, Dr. Kortenhorst en Mr. Rutgers van Ro zenburg lieten niet na der a.-r. fractie te doen gevoelen, dat deze wat hard van stapel was geloopen. Het hoofdbezwaar van Dr. Colijn was immers in Ouchy gelegen. Maar toen minister de Geer op dit punt had toe gegeven door een wijziging van art. 2 aldus Dr. Kortenhorst bleef hij tegenstander, wijl de a.-r. fractie een jaar te voren, bij de bonandeling van het ontwerp dat het tarief van 10 op 12 bracht, gezegd had niet verder te zullen gaan met verhooging. Wanneer we echter moeten gaan rekenen vervolgde Dr. Kortenhorst met verklaringen van een jaar geleden, in een geheel anderen tijd af gelegd, dan is het regeeren niet mogelijk. Intusschen no oh de R.K. noch de C.H.- fract-ie nam het den heer de Geer kwalijk dat hij met een gewijzigd ontwerp gekomen was: er moet nu eenmaal geregeerd worden Wel hadden de beide groepen bezwaren tegen Dr, Colijn, door wiens invloed er thans een ontwerp was dat zij nog nadeeli-ger achtten dan het eerste, waarover 14 dagen geleden werd gesproken. Wanneer de beide groepen gingen voor stemmen, dan was 't zonder enthousiasme, alleen omdat zij dc regeering wilden helpen in haar moeilijke taak om de 'begrooting sluitend te maken, gedreven door verant- woordeli j'kihe i dsgevoel Ook Dr. Colijn bracht 't niet tot geestdrift. Al constateerde hij verbeteringen. Intusschen dankte hij den minister, dat deze met de Kamer had rekening gehouiden, dat deze en gemeen overleg met de Kamer het was heel gemeen, betoogde later de heer Wijn koop tot een wijiziging was gekomen. En bij herhaling betuigde Dr. Colijn zijn dank voor 's ministers tegemoetkomendheid. De andere fracties zijn tegen gebleven. Dr. Bierema geloofde wel. dat minister de Geer formeel in overeenstemming was met Oucihy, Maar ook met den geest van Ouchy? Hier tegen zei minister de Geer, dat Ouohy be paaldelijk uitzondering maakt voor fiscale heffingen op artikelen, welke binnen de grenzen niet worden gefabriceerd. Aan het criterium van fabricatie binnen de grenzen heeft Minister de Geer zich wel duidelijk gehouden. Want toen er gezegd werd. dat tegenwoordig ook binnen onze landpalen mineraalwater geleverd wordt uit de St. Geertiiydsbronne bij Bergen op Zoom schrapt? de bewindsman de post mineraal water uit het ontwerp. De bezwaren der blijvende tegenstanders gingen tegen de verhooging der verbr-uiks- artikelen waarop de accij-nsen en invoerrech ten werden verhoogd allereerst. De heeren Oud. Bierema en IJzerman spraken van de nadoelen voor de productie van de thee in Nederlandsch-I wcLië grootbedrijf en volks- productie. De heeren Oud en Bierema zagen in dc verhoogde benzine-belasting een nieuwen druk op het bedrijf. De suiker-op- centen werden door hen algewezen, wijl ons land toch al zoo hooge suikeraccijns had. De heeren IJzerman en Oud zagen er een onge motiveerde verzwaring in van de indirecte belastingen, waartegenover de minister op merkte, dat men deze verzwaring niet op zich zelf moest zien, maar in verbinding met de verzwaring van de directe lasten, welke even zeer in het dekkingsplan zich bevinden. De heer Oud met name waarschuwde de regeering voor een opvoeren der belastingen op producten. Het is toch wel van alge- meene bekendheid, dat er aan verhooging van de accijnzen een grens is. Er is een be paald punt, waarop bij verdere verhooging iict verbruik gaat dalen. De heer Oud herin nerde aan 's ministers ervaring met den ge distilleerd-accijns. De bezwaren-opperiiig heeft geen succes gehad. Een amendement-Knottenbelt, het welk de vermeerdering der lasten op thee wilde wegnemen, viel met 5041 stemmen. Minister de Geer zei. dat in 1924 met de groo te verzwaring van lasten onder dr. Colijn het theeverbruik niet was afgenomen. Het wetsontwerp in zijn geheel werd aan vaard met 5041 stemmen. Alleen dr. Kortenhorst had en succes te boeken. Hij wist den minister zoover te brengen, dat deze wel zijn amendement ont raadde. maar het toch niet onaannemelijk verklaarde. Dit amendement halveerde de opcenten op den bieraccijns (bracht ze dus van. 30 op 15) weTke minister de Geer had voorgesteld en halveerde ook het compensee- rende invoerrecht. Hij wist toen een groote meerderheid van de Kamer achter zich te brengen: een meerderheid van 6723 leden, die bevreesd was voor aantasting der binnen- landsche brouwerijen, die met verminderd verbruik te kampen hebben en met de moeilijkheden, welke het café, restaurant en hotelbedrijl' doormaakt. Minister de Geer bracht eenige afwisseling in het tamelijk doode debat na de crisis- storm vandaag' een parlementaire labber- lcoelte! door te verhalen van de vele adres sen, welke hem bereikten, adressen, gericht tegen een verhoogde tabaksheffing. En dat ondanks het feit. dat de minister heelemaal geen verhoogende tabaksbelasting had voor gesteld. „Ik ga bijna aan mezelf twijfelen" riep de bewindsman melodramatisch uit. Aan het eind van den middag het was bijna zes uur wilde de voorzitter nog aan vangen met de behandeling van den steun aan de haringreeders. De heer Drop vroeg uitstel, ook omdat eerst dezen morgen de me morie van antwoord verschenen was, waar door de Kamer nog geen voldoenden tijd tot studie Was gelaten. De voorzitter drong aan op oortzetting van de agenda wijl de Kamer nog zooveel heeft af te doen voor Kerstmis. De heer Drop was onverbiddelijk. Hij dien de een motie in tot schorsing. Deze motie zou verworpen geweest zijn. wanneer de heer Drop niet één omstandigheid aan zijn zijde had gehad, waartegen ook een president niet op kan. Na de stemming bleek het- vereischte aantal leden niet aanwezig, waardoor de ver gadering vanzelf moest gesloten worden. De Kamer hamerde door: de begrooting voor de hooge colleges van Staat, den kapi- taaldienst, de onvoorziene uitgaven en de wet op de middelen. INTIMUS. UIT DE STAATSCOURANT. ONDERWIJS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Ja nuari 1933, aan dr. J. H. Bonnema, hoog leeraar in de geologie aan de Rijksuniversi teit t-e Groningen, wegens opheffing van zijn betrekking, eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de belangrijke, in die betrekking bewezen diensten. VISSCIIERIJ-INSPECTIE. Bij Kon. besluit is, met ingang .-van. 1 Januari 1933, aan de technische opzieners der visscherijen J. Bal. te Harlingen. en A. Didier te Maastricht, eervol ontslag verleend we gens verandering in de inrichting van den dienst der visscherij -inspectie. TWEE ERNSTIGE ONGELUKKEN TE VALKENSWAARD. Te Valkenswaard reed een motorfiets tegen een vrachtauto op. De heer Kemp uit Eind hoven die de motorfiets bestuurde, kreeg zware inwendige kneuzingen, zijn 25-jarige zoon, die op de duo zat, werd een kaak ver brijzel^. 's Avonds geraakte een 12-jarig jongetje bij het spelen onder een autobus. Het was bijna op slag dood TWEE BUSSEN MET WERKLOOZEN GEBOTST. Te Enschedé botste een autobus uit Glaner- brug met 30 werkloozen tegen een lichtere autobus uit Losser met 12 werkloozen. Beide bussen waren op weg naar werkverschaffin gen. De lichte bus werd omgeworpen. Negen menschen kregen snijwonden en kneuzingen. Van geen hunner is de toestand ernstig. DE WRAAK VAN EEN KLEERMAKERS KNECHT. De kleermaker Lodeweer te V?lp kwam naar het Handelsblad vermeldt, Dinsdag tot de ontdekking dat zijn 20-jarige knecht bezl? was met een lucifer hst behang in brand te' steken, uit wraak over een schrobbeering van den vorigen dag. Toen de jongen zich ont dekt zag. ging hij er als een haas vandoor. De patroon bemerkte even sens dat een in de maak zijnde jas door messneden was ver nield en toen hij per fiets naar het politie bureau wilde gaan. bleek het rijwiel te zijn verdwenen. Korten tijd later werd de jongen nog in het bezit, van de fiets te Arnhem aangehouden. Hij is voorloopig op net bureau van politie te Vslp opgesloten. STERREGEN OVER SCHOOLJONGENS. In het Handelsblad vinden wij vermeld, dat de leerlingen van de Rijks H. S. B. te Heerenveen besloten hebben om een blauwe baret te gaan dragen, waarop sterren zullen aangeven in welke klasse dc jongen of het meisje zit. Het blad acht dit vreemde import en hoopt dat de sterretjes achterwege zullen blijven. Wij herinneren aan wat wij eenige maan den geleden in onze artikelen over de zilver- industrie te Schoonhoven constateerden: de leerlingen- van de Vakschool aldaar dra gen ook petten, waarop zilveren sterren het studiejaar aangeven. JOHAN DE WITT" VERTROKKEN IN PLAATS VAN DE „P. C. HOOFT". Het mailschip Johan de Witt van de Stoom vaart Mij. Nederland dat na den brand op de P. C. Hooft in recordtijd gereed is gemaakt om voor hot verbrande schip in de plaats te komen heeft Woensdagmiddag om 1 uur de reis van Nederland naar Indië aanvaard. Het .vertrek had een uur vertraging door het te laat aankomen van een gedeelte der lading. LANGS DE STRAAT. Zoo gaat het Zoo gaat het in het leven.... Het dametje een keurig dametje, zeg ik u, met twee, groote, ronde, roode blossen hoog op elk van haar jukbeenderen, met een schattig, niet te rood aangezet pruimemond- je, met wenkbrauwen, die geplukt waren tot kunstige boogjes en een onschuldsblik in de ronde oogen, die daarom misschien wel een te grooter prestatie was, omdat het de vraag bleef, of die blik moreel gesteund werd door een even onbevangen ziele onschuld gaf, daar voor dien winkel op den Heiligeweg, teekenen van groote nervositeit. Teekenen, zooals wij die allen wel kennen, en waarvoor hier op deze wereld slechts één verklaring is, de ééne, die de verklaring is voor minstens driekwart van de problemen dezer wereld. HijIn het tegenovergesteld geval: zij Zij bekeek nu sinds vijf minuten de étalage van een gansch niet boeienden vruchtenwin kel, met schijnbaar sterk gespannen aan dacht bovendien; maar had een argeloos voorbijganger haar gevraagd naar den prijs der peren, zij zou hem verdwaasd, en moge lijk verontwaardigd om zooveel onbegrip, aangestaard hebbenDertig maal in die vijf minuten had zij de volle straat afge- tuurd, waarin het verkeer gestadig op en neer golfde, en bij elk van de lichte regen jassen, die, gesteund door mannelijke schou ders en opgebold door den wind. in de verte op kwam doemen, was een schokje haar dooi de leden gevaren, en was een ditmaal na tuurlijke blos de kleur harer rose koonen ko men verdiepen. Dertig maal een looze blijd schap intusschen, al zijn het dan maar vijf minuten, dat verlengt ze voor een verlangend hart tot een uur, en maakt het humeur al ietwat gevoelig Maar tot haar eer moet evenwel gezegd, toen eindelijk de regenjas met den jongen man kwam aangedraafd, aangewiekt bijna op vleugelen van verrukking, dat de één en dertigste blijdschap in kracht onmerkbaar weinig onderdeed voor de eerste. Het vrou welijk hart is taaiOok haar ontgroeiden plots onzichtbare vleugelen, die ze' uitsloeg en waar ze op weg dartelde en het getik harer hakjes op het asfalt klonk als een triomfroffelEen blauwe regenjas en een witte regenjas vlogen elkaar tegemoet; twee menschen, in wier harten de liefde bloeide, zouden elkaar binnen de minuut in de armen vliegen.O schoon oogenblik de jonge man, één straling, al straling, breidt zijn armen al uit hij doet een laatste reuzen stap om de geliefde te bei-eiken Liefde verblindt, zegt men, en vandaar waarschijnlijk, dat de stap slecht berekend en iets te groot was. Een groote mannen schoen daalde neder op een teer vrouwen voetje, dat mogelijk o ramp wel in het verborgen met eksteroogen pronkte, en ver trapte tegelijk daarmee alle liefde in een hart, dat blijkbaar toch al geleden had on der de spanning der laatste vijf minuten. De vertrapte liefde verkeerde met de snelheid des bliksems in haat. en de fiolen dier haat werden onmiddellijk, en met een overtuiging, een betere raak waardig, omgekeerd op den ongelukkigen boosdoener, die daar nog stond met de straling op zijn gelaat, en in volle verwachting uitgebreide armen. De straling verdween slechts langzaam, de armen zakten centimeter voor centimeter. Ook het manne lijk hart is taai.... Het beleedigde voetje stampte woedend op den-grond, de ronde blosjes verdwenen in een meer van donker rood. dat snel het heele gezicht boven de blauwe regenjas overtoog, terwijl de oogen niet langer onschuldig stonden, maar stralen van venijnigheid en doodend sarcasme scho ten. De mannelijke armen waren pas halver wege gezakt, toen zij, die er in had moeten liggen, haar laatste kogel afvuurde, zich om draaide, en de straat uitstoof. Haar hooge hakjes roffelden ditmaal den marsch der op haar teentjes getrapte vrouwenHaar rug was steil en kaarsrecht, zelfs haar ar men zwaaiden met een uitdrukking van op perste woede De armen in de lichte regenjas verrichten hun laatste daling met een plotselingen klap. en tegelijk met de armen zakte de manne lijke onderkaak naar beneden. Niemand zal ontkennen, dat een dergelijke ontvangst cru was, en het gezicht van den jongen man drukte dan ook uit, dat hij het meer dan cru vond. Daar zijn twee aspecten aan iedere zaak; waarom had zij dan ook haar voet net op de plaats gezet, waar de zijne ook terecht moest komen. Waarom? Waarom bederven kleine voorvallen met voeten en eksteroogen de schoone oogenblikken, die der menschheid toch al niet al te gul worden toegemeten? O, waarom? Maar bij deze overweging klapte de jonge man de kaken op elkaar en balde de vuis ten. En in één ren stoof ook hij de straat uit, en zijn regenjas wenkte nog even guitig om den hoek, die zoo even de blauwe i-egenjas had opgeslokt, voor hij verdween. En het noodlot lachte. Het was moeilijk te onderscheiden, of het duivelsch lachte, of toe Onze dagelijksche Kindervertelling. Dik, die even zijn hoed had neergelegd, om dat hij het zoo warm had gekregen, was vreese- lijk boos op Knipstaart, die zijn hoed zoo ruw behandelde. Deze maakte dat ze wegkwam en vloog van angst in een groote sneeuwgleuf. Toen ze thuiskwamen, gingen ze aan de gang om het diner klaar te maken en wat smul den ze! geeflijk, of het lachte om den jongen man of om het meisje. Maar het lachte en wat wil men meer? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. verpakking, kenbaar aan den oranje band, met 20 ta bletten kost nu maar 70 cent. Oil nieuwe oranje-zakje met 2 tabletten, hy giënischer en prac- tischer dan losse fa- bietten, kost slechts 10 cent. I Alleen deze beide verpakkingen garan deeren U de echte Aspirin-tabletfen, welke uitsluitend door de BAYER-fabrieken ver vaardigd worden. Elke tablet, welke niet het BAYER-kruis draagt, is geen Aspirin. DRONKEN BESTUURDER. Daarna weer in een café gaan zitten „SPELLETJE" VAN EEN AUTO-BANDIET. RIJDT WANDELAAR DOOD. EEN JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Voor de rechtbank te Almelo stond terecht een 27-jarige fruithandelaar uit- Almelo, die op 25 September j.l. op klaarlichten dag op den Bornschestraatweg onder Almelo den 28-jarigen J. Sluijmer uit Enschedé, die al daar met zijn verloofde liep te wandeler- zoodanig met zijn vrachtauto aanreed, dat- het slachtoffer kort daarna aan de gevolgen overleden is. Voor deze zaak bestond, naar wij in de Tel. lezen zoo groote .belangstelling dat 'net publiek in een lange queue voor het recht/bankgebouwpostgevat had, voor de zit ting begon. Verdachte gaf toe, dat-hij- voor-de aan rijding vier cafés had bezocht en daar een zevental glazen bier had gebruikt. Kort voor het ongeluk heeft hij in een café een kop sterke koffie zonder melk gebruikt. Eenige agenten van politie hebben geconstateerd dat hij zich na het ongeluk in- ,,kennelijken staat", bevond. De getuige-deskundige Alfe- rink, agent van politie, vei-klaarde, dat de man er van houdt dicht met zijn auto achter menschen aan te komen rijden en ze dan plotseling aan het schrikken te- maken door harde signalen te geven. Verschillende ge tuigen komen verd.'s schuld bevestigen. Hij heeft roekeloos geheel op het voor wandelaars en fietsers bestemde voetpad langs de boomen dat niet meer dan 40 cM. breed is, gereden. Nadat het ongeluk gebeurd was en het slacht offer stervend aan dsn weg lag, terwijl zijn verloofde er wanhopig bijstond, is verdachte na even gekeken te hebben in zijn auto ge stapt, heeft deze in de garage gebracht en is een café binnengegaan. De officier, jhr. mr. J. E. W. Tw-iss Quarles van U-fford, eischte wegens het veroorzaker, van dood door schuld, terwijl volgens alle getuigenverklaringen verd. sterk onder den invloed van alcohol was, een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger, mr. G. J. Sybrandy, ver klaarde gezien de omstandigheden, waaron der het ongeluk had plaats gehad en het drankgebruik enz. geen vrijspraak te willen pleiten, doch meende, gezien de scherpe uit spraak van den procureur-generaal van den Hoogen Raad, waarin deze strengere straffen verlangt voor „verkeers-misdadigers", dat de rechtbank zich door deze uitspraak niet mocht laten beïnvloeden en dit geval niet als een exempel zou mogen stellen. Hij pleitte de uiterste clementie. Uitspraak over acht dagen. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.45 Jan Lemaire draagt voor. AVRO. 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; tusschenspel van gramofoonmuziek. ">2.00 Causerie. 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; tusschenspel van gramofoonmuziek. VARA. 4.00 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant. 4.50 Na schooltijd. 5.30 Vara-klein-orkest o.l.v. Paul Duchant. 6.40 Rusland door Dr. J. Presser. 7.00 Orgelspel. 7,20 D Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot. VPRO. 8.00 Cursus. 8.30 Con cert. 9.00 Cursus. 9.30 Concert. 10.00 Persbe richten van het Vrijzinnig Godsdienstig Pers bureau. 10.05 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.15 J. Kuit: Kinderboeken. VARA. 11.00 Dr. B. Premsela. 11.15 Morse-tijdsein 11.20 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1875 M. 8.00 NCRV. Schriflezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. B. J. C. Rijnders. 11.00 I-Iarmoniumconcert door G. Snijders. 12.00 Politieberichten. 12.15 Zang-recital. 1.00 Concert. 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 Gedeelten uit Rigoletto, Verdi. 3.30 Harprecital door Phia Berghout. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Botanisch halfuur»je. 5.30 Jeugdige ama teurfotografen. 6.00 W. Rip jr.: De boeren- jeugd. 6.30 A. J. Herwig. 7.00 Literair half uurtje 7.30 Politieberichten. 7.45 Orgelbespe ling. 8.30 De Haarlemsche Orkest Vereeniging o.l.v. Frits Schuurman. 9.00 Causerie. 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 1.30 Gramofoon muziek. 5.20 Concert door het omroepsym- phonieorkest o.l.v. Arthur Meulemans. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het radio-orkest o.l.v. Franz André. 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG 1153 RL 2.00 Omroepharmonieorkest o.l.v. Launy Gröndahl. 7.30 Omroepsymphonieorkest o.l.v. Fritz Mahler. 9.55 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 6.30 Gramofoonmuziek. 8.35 Symphonie-" concert door het omroeporkest. HARIBURG 372 RL 12.35 Gramofoonmuziek. 1.30 Idem. 3.50 Concert. 6.50 Concert door het radioorkest o.l.v. José Eibenschutz. 10.05 Concert. KöNIGSWUSTERHAUSEN 1635 RI. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Gramofoon- i muziek. 3.50' Concert. LANGENBERG 472 M. 11.20 Populair concert. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.20 Vesperconcert. 9.50 Populaire en. dansmuziek o.l.v. Eysoldt. DAVENTRY 1554 RI. 12.20 Orgelrecital. 1.05 Concert. 3.20 Gramo- i foonrecital. 5.05 B.B.C.-dansorkest. 9.55 Con cert door het B.B.C.-orkest. 11.25 Geraldo en zijn orkest en de Savoy-hotel Orpheans. PARIJS-EIFFEL 1446 M. 7.50 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS-RADIO 1725 RI. 8.05 Gramofoonmuziek. 6.50 Concert. 8.20 j Gramofoonmuziek. RULAAN 331 RI. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Symphonie- concert o.l.v. Tansani. RORIE 441 M. 8.05 Symphonieconcert. WEENEN 517 M. 9.50 „Barmusik". Charles Bakker, viool? WARSCHAU 1412 RL 5.20 Dansmuziek. 7.35 Concert door het Philharmonïeorkest van Warschau o.l.v. Fi- telberg. 10.20 Dansmuziek. BERORIüNSTER 460 M. 7.10 Bachconcert door het omroeporkest o.l.v. Gilbert. 9.00 Cabaretprogramma. 1 DE AVONTUURLIJKE LOTGEVALLEN VAN MIEP MUIZENSCHRIK EN DIKKIE KRAKEBEEN Miep, die zoo handig met de naald was, had een paar mooie nieuwe hoeden gemaakt voor den tuin. maar Knipstaart kreeg er voor straf geen. 's Avonds voorzagen ze hun tuintje weer van een laag sneeuw en den volgenden morgen was alles weer vol vruchten en dat ging zoo eiken dag. Het- was een waar lustoord bij hun huisje. En als Dik en Miep 's avonds uitrustten onder de palmen, dachten ze vaak aan de kou die daar eerst was. Op een dag, dat ze weer eens een vliegtochtje maakten, zagen ze ergens een paar huizen staan en waarlijk, er woonden menschen. „Wat zou daar zijn?" zei Dik, die het 't eerst ontdekte. „Ja." zei Knipstaart. „als je dat wilt weten, moeten we wat lager vliegen en eens een kijkje gaan nemen."

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10