HET HAARLEMSCHE STADSBEELD. De Vrouw in de XXe eeuw. Van alles en nog wat. Hoe het eens was. Hoe het geworden is. Brug met Schalkwijkerpoort. Lewis Stone. UIT DE WERELD VAN DE FILM. Hoewel reeds op ge vorderden leeftijd (hij werd geboren op 15 November 1879 in Ame- ka) heeft Lewis Stone een groot aantal be wonderaarsters, maar d, dan eenig andere spreken, wat zijn aan trekkingskracht voor de vrouwen is: Hij ont vangt een zeer groot aantal brieven, maar Interesseert zich er weinig voor Stone heeft ln meer films gespeeld, zoowel zwijgend als sprekend, dan eenig anderen acteur in Hollywood en toch beschouwde hij films niet als een romantische roeping. Eenige jaren geleden beweerden menschen, die dachten, dat zij op de filmsuccessen een goeden kijk hadden, dat Lewis Stone's loop baan afgeloopen was, want, zeiden zij, hij had den leeftijd van pantoffels en een hoekje bij het vuur bereikt en zijn aantrekkings kracht voor het publiek verloren. In dien tijd teekende hij een contract met Metro Goldwyn Mayer en had een groot succes. In iedere film bewijst Stone wederom welk een kundig en veelzijdig acteur hij is. Hij treedt o.a. op in Het Spook van Parijs. „Weet U". zegt Stone, „jaren geleden toen ik-jonger was, had ik veel ambitie en gewel dige plannen voor de toekomst. Ik be schouwde het optreden in films als een op windend spel met een groot doel, dat ik wilde bereiken, maar ik ben veranderd. Te»wrw<xivdig .beschouw ik hot als een-baan- ije, dat ik vervul zoo goed als ik kan. ïc-i^ïn ttl-riïe»Jaren, die ik voor de camera heb doorgebracht, heb ik nooit een rol gespeeld, zooals ik desfe wilde spelen. Als "men jonger is'vecht men voor dingen, die men wil en dingen die men denkt te willen, maar als men Ouder wordt begfijpt men het nuttelooze van een met het hoofd tegen een ondoor- dmbaren steenen muur aan te loopen en men geeft het vechten op". Als men opmerkt, dat ln de buitenwereld zoo veel gesproken wordt over Stone's terug houdendheid en geslotenheid glimlacht de man en in zijn blauwe oogen komt een uit drukking van begrijpen. ..Inderdaad heb ik die reputatie van ge slotenheid verdiend, omdat ik zooveel vrien den heb buiten de filmwereld en daarom zie ik mijn collega's minder dan ik wel zou willen. Maar het is niet een gevolg van snob- bisme of dat ik denk, dat ïk beter ben dan de anderen. Maar als ik 's avonds mijn werk beëindigd heb. dan ga ik terug naar mijn éigen huis. mijn eigen leven en mijn eigen vrienden. Ik bon overtuigd, dat iedere acteur e ensoort eigen leven moet hebben. Persoon lijk houd ik er niet van den heelen tijd over „zaken" te spreken en als men dit beschouwt als een uiting van afzijdigheid, moet ik toe geven, dal; lk mij daaraan schuldig maak". Lewis Stone brengt zijn vrijen tijd met lezen door aan boord van zijn jacht. Een tochtje zonder bepaald doel doet hem het beste de zorgen en vermoeienissn van Holly wood vergeten. JOURNAAL Dezer dagen Is te Moskou een Russische boer aangekomen om als figurant mede te werken voor de klankfilm „Internationale". De man heet Lartsef en is 114 jaar oud. Hij staat thans nog aan het hoofd van een col lectieve landbouwonderneming. De boer heeft nog het regime van het lijfeigenschap in Rusland gekend; hij was 40 jaar oud, toen het werd opgeheven. In die eerste veertig jaar van zijn leven werd hij vijfmaal dooi den grondbezitter, wien hij toebehoorde, aan een ander verkocht. Een zesde maal werd hij geruild voor een jachthond. Het bekende J>oekoek"-melodietje, waar mee alle Laurel- en Ilardy-films beginnen, zal spoedig ook buiten de bioscopen gehoord kun nen worden. Als gevolg van de vele brieven, die de beide komieken hierover ontvingen, hebben zij het laten verwerken in een popu lair muziekstukje, dat spoedig uitgegeven en ook door een bekend orkest voor de gramo- foon gespeeld zal worden. Tarzan bij de Eskimo's. Eskimo's, die nooit een film gezien had den zagen Afrikaansche inboorlingen en avonoturen in het oerwoud als eerste kennis making met de sprekende film. W. S, van Dijke, die met de „Nanuk" naar hpt Noorden getrokken is om opnamen te maken voor de film Eskimo, had oen draagbare geluidsinstallatie laten overbren- ken naar een oud magazijn bij le Teller Baai, waar een groot aantal Eskimo s en enkele blanke jagers zijn gasten waren. Do film Tarzan werd vertoond. Verschil lende blanken, die reeds jaren in het Noor den wonen, verklaarden dat dit de eerste film was. ö:e zij zagen. De inboorlingen, die «een an.;er lard. dan dat van sneeuw en ijs k°nnftn. keken verwonderd naar de scenes van de wildernis en de vreemde dieren, zij wilden niet gelopven, dat iemand zonder jtleeren kan leven. Kapitein Preuchen, de schrijver van het boek Eskimo, die de expeditie vergezelt, schrijft: In ons „theater hing een lucht van traan en gezouten visch. De olifanten, nijl paarden, krokodillen en apen veroorzaakten een buitengewone sensatie. Ik ben overtuigd, dat Tarzan nergens zoo'n publiek gehad heeft" Suzanne Lenglen gaat filmen. Suzanne Lenglen en Martin Plaa gaan een tennisschool oprichten en ook zal Suzanne voor de film optreden. Door een Parijsch journalist werd het tweetal geïnterviewd. „Suzanne zal met mij „Frankrijk-Duitsch- land spelen" zegt Martin. ,,'t Staat nog niet vast protesteert Su zanne. „Over kleinigheden worden we het wel eens'', verklaart Martin. „Zoo gemakkelijk?" „Natuurlijk. Als jij speelt, speel ik ook en anders komt er niets van. Duidelijk?" Suzanne deelt nog mee, dat men haar een tournee door Australië wil laten maken en Martin zal in Mei of September een groote reis door Zuid-Amerika ondernemen. Cochet ook. Henri Cochet, de tenniskampioen van Frankrijk heeft eveneens een onderhoud gehad met een man van de pers. „Wat zijn je plannen Henri?" „Ach, niets bijzonders. Ik. heb net als ieder ander, een paar weken vacantie genomen en nu begin ik weer." „Wordt er momenteel nog getennist?" „Natuurlijk. Mijn zaken nemen me niet zóó la beslag, dat daar geen tijd voor overblijft, l/.nnenkort zul je me als filmster kunnen aanschouwen. „Drommels. Welk genre? Douglas Fair banks,. Menjou, Nóvarro?" „Nonsens! Ze hebben me gevraagd op te treden in een documentaire film over ten nis. „Aha! Dat is wat anders. Ze hadden geen betere keus kunnen doen." „Nietwaar? De Fransche Lawn-tennisfc.dc- ratie die ik van het v.oorstel op de hoogte bracht, heeft mij niet. alleen toegestaan het te accepteeren, maar heeft er zelf op aan gedrongen.!" DE GROT VAN DE SYBILLE ONTDEKT. Prof. Majuri is er in geslaagd, één van de gewichtigste archaeologische ontdekkingen van de laatste jaren te doen hij heeft de grotten van de Sybille van Cumae gevonden. Reeds zes jaar geleden beweerde een ander geleerde, dat hij die sedert 1200 jaar ge- SCHALKWIJKERPOORT. De teekening van ouden toestand dateert uit 1770. De Schalkv.-ijkerpoort vormde met de brug een mooi geheel. Het tegenwoordige stadsbeeld is heel wat nuchterder, hoewel het natuurlijk meer voldoet aan de eischen van het moderne verkeer. ffli!OTJ!inBHiiimiiniri'a!iiniBin!nini!!Ei;iiff:iiii:ii!ii!nn!5iqiiHinnii!w.iTOEnnni!!iiiniiBi!iiinmniiiniiciiiHri zochte holen had ontdekt. Maar men twijfel de toen onmiddellijk aan de juistheid van zijn beweringen. De plaats van de vondst kwam niet overeen met de aanwijzingen, die Vergilius, de leidsman in dezen, geeft. Deze dichter der Oudheid beschrijft in het Zesde Boek van zijn Aeneis uitvoerig de woonplaats van de helderziende Sybille, die wijzen raad gaf aan de talloozen, die tot haar kwamen. Maar Majuri', die dien grot onderzocht, kwam tot de conclusie, dat het geen hol was, maar een tunnel, die de Romeinen ten tijde van Marcus Antonius uit strategische over wegingen hebben gegraven. Door een toe va', ontdekte Majuri de juiste plaats. Op een wan deling door de wijnbergen van Cumae name lijk werd zijn aandacht getrokken door een wijnkelder, die op een bijzondere wijze was gemetseld. Hij onderhandelde daarop met den eigenaar over een uitgraving. Oude, dichtgemetselde gewelven werden geopend en nissen, gangen, banken, trappen en graven gevonden, die alle in uitstekenden staat verkeerden. Hoewel het onderzoek nog niet is beëindigd, staat reeds vast. dat deze vondst van de grootste wetenschappelijke beteeken is is. Verschillende dingen wijzen er op, dat deze plaats aan de eerste Christenen bekend was en hen als toevluchtsoord diende. De bijzon derheden komen overeen met de beschrijving van Vergilius, die hier vaak geweest mo-et zijn en bekend was met alle geheimen van dezen grot. Hij was ook op de hoogte van de geheime gang naar den polio-tempel op den top van den berg. Vermeldenswaardig zijn drie waterleidingen die naar bassins bin nen in den berg leiden en die de Sybille haar religieuze baden mogelijk maakten. HET VERMINDERD BIER GEBRUIK IN DUITSCHLAND. Eenige weken geleden heeft de Duitsche bierbrouwersbond zijn omzetstatistiek gepu bliceerd en den brouwers rijzen de haren ten berge. Zij wisten natuurlijk allen reeds lang, dat hun zaken slecht gingen, maar nu zij zoo zwart op wit aangetoond zien, hoe de Duitscher zijn bier ontrouw wordt, dat hij thans slechts iets méér dan de helft drinkt, van wat hij twee jaren geleden nog gebruikte, nu wordt het hem toch wat al te kras. In het vorig jaar zijn 37.09 millioen H.L. bier verbruikt. In het jaar daarvoor waren het nog 48,56 millioen H.L. en in 1929-1930 het grootste „bierj aar" sinds het begin van den oorlog, schonk men zelfs 59 millioen H.L. uit. Het trouwst zijn hun potje bier gebleven niet de Muncheners, maar de Oldenburgers. De grootste verliezen aan aanhangers telt het bier in Hessen, vooral in Rheinhausen, dat met vliegende vaandels en slaande trom naai den wijn is overgeloopen en het bier laat staan. De vrees bij den aanvang van het bierjaar het loopt van September tot September was nog grooter da$~het verloop rechtvaar digde. De bierbelastmg werd een weinig ver laagd, waardoor in April nog een kleine op leving plaats vond. Opmerkelijk is het te constateeren, waai de achteruitgang van het bierverbruik plaats vindt. Het sterkst is zij in de wijngebieden. In de streken langs den Rijn bezitten wel iswaar verschillende steden groote brouwe rijen, maar haar bedrijven zijn sterk inge krompen. Toen de wijnbelasting opgeheven werd is het wijngebruik zelfs van de slechtste soorten aanmerkelijk gestegen. Er worden in geheel Duitschland veel min der alcoholische dranken gedronken dan vroeger. Daarentegen is de consumptie van melk aanmerkelijk gestegen en ook mineraal water wordt zeer veel gedronken. Hier schijnt de sport een gewichtige rol te spe len terwijl ook waarschijnlijk de dikwijls daar mee samengaande gezondere en doelbewuste voeding van invloed is. Hoe dit punt nu is. DE AFKOMST VAN FRANKLIN DOLANO ROOSEVELT De naam Roosevelt is tegenwoordig weel een bekende en belangwekkende klank. Frank lin Delano, thans gouverneur van den staat New-York wordt immers president der V. S. Waarschijnlijk leven er weinig NedeiHanders, die kranten en boeken lezen en niet weten dat Roosevelt behoort tot een beroemd geslacht, dat uit Holland afkomstig 'is. Het behooren tot een oude Hollandsche familie staat in de U. S. A. ongeveer gelijk niet adeldom, zij het dan dat de hieruit voortvloeiende eerbied een min of meer democratisch karakter draagt. Franklin Delano Roosevelt is als allen, die Roosevelt he eten, een nakomeling van Claes Martinzen van Roosevelt, die in 1654 Holland verliet'en het groote water overstak. Hij werd de stamvader van verschillende groote figu ren op politiek en economisch gebied. Claes schrapte kort nadat hij zich in New York had gevestigd het „van" uit zijn naam. I-Iij liet vijf kinderen achter, van wie één: Nicholas Roosevelt, trouwde met Hillet-je Jans Kunst. Het huwelijk werd voltrokken in de oude „Dutch Church" (Hollandsche Kerk). Hun oudste zoon Johannes werd geboren in 1689. De vermaarde president Theodore Roosevelt is een afstammeling van dezen Johannes. Een broer van Johannes n.l. Jacobus Roose velt is een voorvader van Franklin Delano. Jacobus zag het levenslicht in 1692 en trouw de in 1,13 met Catherina Hardenbroek. Hun telg Isaac heeft in de Amerikaansche politiek een rol gespeeld. Hij huwde in 1752 met een dochter van Colonel Martinus Hoffman en vertegenwoordigde in 1788 toen de grondwet werd aangenomen, de stad en het landschap Vrouwelijk minderwaardigheidsgevoel. Wanneer men als wij het voorrecht heeft heel wat vertrouwelijke ontboezemingen, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling te krij gen van jonge en oude vrouwen, van pasbe- ginnenden en levensmoeden, dan ziet men het noodzakelijke van telkens stilstaan om na te denken, of we op den juisten weg zijn met onze vraag om vrij heid voor alle vrou wen. haar gaven te ontplooien. Hoe weinigen kennen eigen gaven? Hoe weinigen verlan gen de vrijheid het hoogste te bereiken? Hoe weinigen gelooven in eigen kracht en hebben den moed moeilijkheden te overwinnen? „Is het niet veel beter te trouwen, zonder de liefde die toch ook geen geluk brengt, als je zoo om je heen kijkt, dan altijd te zoe ken naar een doel?" zoo vraagt de een. „Wat heb ik aan»mijn vrijheid te werken. Ik kan toch niets. Ik vind het vreeselijk altijd op een kantoor te moeten werken", roept een andei-e uit. „Mijn arbeid en economische onafhanke lijkheid hebben mij volkomen ongeschikt gemaakt, om mij op de tweede plaats in mijn gezin tevreden te voelen en voldoening te vinden in, dat eeuwige kopjeswasschen" zucht een derde. Het aantal ontevredenen ware nog aan te vullen met tal van soortgelijke jeremiades, en daartegenover zouden we dan mis schien een even groot aantal juichkreten kunnen stellen van vrouwen, die wel de ar beidsvreugde kennen, die zich sterk voelen en in staat te geven, die evenwichtig en ge zond, haar taak in de school of op het kan toor, in het ziekenhuis, in het laboratorium, waar ook, vervullen en straks even, bereid zijn, dien werkkring te verwisselen met de zorg voor een eigen gezin, te stichten mel den man, van wien zij weten, dat zij zijn lot willen declen ,for better and for worse". Want de vrouw, die innerlijke harmonie heeft gevonden, die eigen kunnen niet over- en niet onderschat, die niet bang is voor in spanning en lasten, opgewekt weet te blijven onder alle omstandigheden, zal dankbaar zijn dat zij als moderne vrouw staat in het voile leven, mag helpen die wereld een beetje be ter achterlaten aan die na haar komen. De strijd schrikt haar niet af. zij zoekt daarin niet zichzelf, niet macht of overheersching, maar zij wil zich wijden aan anderen, zoo als de vrouw te allen tijde heeft gedaan. Om dit te kunnen doen, in haai- gezin, waar veel meer van haar wordt geëischt dan van- haar grootmoeder of overgrootmoeder, wier plichten enkel binnenshuis lagen, moet zij sterk zijn en zelfvertrdhwen bezitten. Met die beide is zij de ideaalvrouw en moeder. Zonder deze zal zij altijd gevaar loopen ze nuwziek te worden, of zij huwt of ongetrouwd blijft. Slechts de opvoeding kan haar genezen van haar aangeboren gebrek aan- zelfvertrou wen of liaan minderwaardigheidsgevoel ver sterken. Meestal doet zij het laatste en het zijn voor ons de beste bladzijden in het werk van dr. Alfred Adlêr over Menschenkennis (vertaald door P. van Schilfgaarde Er ven J. Bijleveld Utrecht 1932), waar deze wijst op die fout in de opvoeding en haar verkeerde gevolgen voor de vrouw en de maatschappij. We zullen niet zeggen dat we in alle op zichten bedoeld geschrift bewonderen. Het komt ons voor, dat de opvattingen, op erva ring gegrond van den psycholoog te weinig rekening houden met het- gecompliceerde van alle dingen en te eenzijdig alles terug brengen op de machtsbehoefte van den mensch, al speelt deze in alle menschel ij ke verhoudingen zeker een grooter rol, dan de meesten het zich bewust zijn. Maar wan neer hij bij de bespreking van de verhouding der geslachten wijst op den voorrang reeds in de opvoeding den jongen toegekend, gelooven we niet, dat hij overdrijft. We mee- nen, dat juist de schijn van gelijkheid in de tegenwoordige opvoeding alles nog moeilijker heeft gemaakt voor het- meisje, omdat de gelijkheid er in waarheid niet is en omdat zij nu gaat twijfelen aan zichzelf, omdat zij niet meekan met allerlei mannelijke waarde stellingen. welke zij als laatstaangekomene maar heeft te aanvaarden, en waardoor zij kracht moet- verspillen om te overwinnen, wat juist het beste in haarzelf en voor de maatschappij is. Adler stelt, in het licht, dat in de ontwik keling der zie! twee drijfveeren overheer- schen: Het gemeenschapsgevoel en het stre ven naar overwicht. Door de ontwikkeling van het- streven naar mach:, werd z.:. de ar- beidsvcrdeeling in de menschéiijke maat schappij naar een eenzijdige richting gedre ven. Dientengevolge kenmerkt onze civili satie zich door de overheerschende positie van den man". Hij werkt dit verder uit, en laat zien hoe de mannelijke privileges juist bij de vrouw het gevoel van minderwaardig heid scheppen. Het begint immers reeds met den zoon, die verwacht wordt, de geboorte van het meisjes, dat een teleurstelling is! De man zoekt steeds overwicht en de vrouw berust er schijnbaar in, maar zoekt met vrouwelijke middelen- naar de machtspo sitie, of zij verzet zich, tot schade van de maatschappij. Zoo heeft deze gehee.le rolverdeeling ge leid tot het minderwaardigheidsgevoel der vrouw, waarboven zich slechts weinige vrou wen weten te verheffen. De vrouw leeft on der een druk. waardoor zij nooit den moed heeft zich zelf te zijn, het opgemaakte mo derne meisje verloochent immers haar in nerlijk! en waardoor de maatschappij niet kan profiteeren van de rechten, welke zij daar reeds heeft gekregen. Dit wordt nog te weinig ingezien en het is Adlers verdienste, dat hij het begrijpt. Men klaagt wel, dat het vrouwenkiesrecht en de studie van de vrouw de maatschappij nog zoo weinig hebben veranderd, maar aan den anderen kant verwacht men van de vrouw, dat waar zij het werk in politiek of op kantoor verricht, dat door den man voor haar werd gedaan, zij het op dezelfde ma nier zal doen, anders wordt het al van den aanvang af als minder waardig beschouwd- Dat alweer draagt bij tot het minderwar- digheidsgevoel van de vrouw, die beproeft zichzelf geweld aan te doen om te bereiken wat de man met zijn aanleg met zijn- metho den tot stand brengt, inplaats van haar eigen lijn te volgen en te vertrouwen, dat haar re sultaten, hoewel anders niet minder zullen zijn. Het is moeilijk, omdat de man zich heel moeilijk los kan maken van zijn eigen ziens wijze en haar werk op zijn gebied zelden kan waardeeren al is het anders. En de vrouw vindt overal den mannelijken chef of den vrouwelijken chef, die den man na doet, zoodat zij ook komt tot- navolgen. Op school moet zij eveneens het voor den man bestemde onderwijs aanvaarden. Men laat haar slechts de keuze tusschen deelnemen aan alle arbeidsvelden op mannelijke manier of zich bepalen tot de terreinen, welke men speciaal geschikt acht voor de vrouw. Zij die op deze wijze het vrouwelijk minderwaar digheidsgevoel bevorderen, houden do koms. van een betere wereld tegen. EMMY J. BELINFANTE. New-York. Zijn derde zoon, James, erfde een flink fortuin hetgeen in de V.S. nog be langrijker is dan hier! en kocht een stuk land in Harlem van de weduwe Storm. Wan neer zijn kleinkinderen dit stuk grond nog in hun bezit hadden gehad, dan zouden ze deel hebben uitgemaakt van de multimillionnairs- klasse. Franklin D is echter geen rijk man, schoon velen dit beweerden en beweren. James Roosevelt kreeg een zoon, die weer Isaac heette. Diens zoon heette weer James en deze James II trad in het huwelijk met Sarah Delano. Hun kind is Franklin Delano Roosevelt, de man op wien de oogen der geheele wereld thans zijn gevestigd. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat Franklin's vrouw ook een Roosevelt is, maar van een andere tak, n.l. een afstammeling van Theodore den president. SCHATGRAVERS IN LONDEN'S CITY. Ei- wórden vele expedities ondernomen, dié zeer onzeker en zonder uitzicht zijn. Meer uitzicht op een goeden afloop moet een ex peditie hebben, die men in de Tower van Londen zendt. Daar ligt nl. een schat begra ven, die tot dusver door niemand nog gevon den is, maar die in tegenstelling met zooveel andere schatten werkelijk voorhanden is, Onder Cromwell was bevelhebber van de Tower de overste John Barkstead, die na den dood van den Lord-Protector, zijn positie niet meer voor veilig hield en daarom naar Hol land vluchtte. Tevoren móet hij zijn vermo gen dat uit goud en andere zaken van waar de bestond, in de Tower begraven hebben. Barkstead trof een droevig lot. Door verraad werd hij den gezant van Karei II in Holland uitgeleverd en terechtgesteld. Verschillende keeren. heeft men getracht den schat te delven. Vele koningen, die geld noodig hadden zetten er alles op, het ver mogen aan den toren te ontrukken,. Tot dus ver is dat evenwel nog niet gelukt. De oude toren bezit nog altijd den schat. Misschien dat het in de 20ste eeuw eindelijk gelukt hem te voorschijn te brengen. Reizende cafés Op de hoofdwegen in Engeland zijn de nieuwste gemakken voor automobilisten. Een heel systeem hiervoor is uitgedacht als mid del van onderhoud voor ex-zee-officieren! Deze rijdende cafés zijn werkelijk van alles voorzien, uitgerust als ze zijn met de mo dernste wijzen van ververschingfabricatie. Er zijn al enkele in gebruik. Drukke weg Van de hoofdwegen om Londen is de Portsmouth weg in Esher vermoedelijk de drukste. In één week passeerden daar 66.218 auto's, 12.219 motorrijwielen en 37.600 andere voertuigen. Donker Londen Rook is verantwoordelijk voor het feit, dat Londen ieder jaar 300 uren zonneschijn mist. In December behoort gemiddeld 40 uur zon neschijn voor te komen, waarvan Londen ech ter minder dan één derde deelachtig wordt. ,;bRD2-ijm&5 szijWhijcaursTacmfwypcfww Naar een kouder Europa. Europa wordt steeds kouder, beweren niet aleen de bekende „oudste lieden', die wonder dingen vertellen van de warme zomers en de hondsdagen van tientallen jaren geleden, maar ook de strenge wetenschap heeft het vastgesteld. In Frankrijk en Duitschland, Oostenrijk, België, Spanje en Italië neemt de normale temperatuur af. Een visch-automaat. De zeeleeuwen hebben een gezonde eetlust. De vele visschen, die zij eten, komen den Londenschen dierentuin duur te staan. Daar om zon meh op hulp. De directie hee'ft thans een automaat neergezet-, die. zoodra een be zoeker een penny inwerpt, den zeeleeuwen een visch verschaft. De automaat wordt, in het bijzonder door de kinderen, zeer veel ge bruikt- De kas der vereeniging wordt daar door ten zeerste gebaat, terwijl de zeeleeuwen toch hun gewone voedsel krijgen. De publieke telefoon. Londen telt meer dan 4000 publieke tele fooncellen. Het kost den telefoondienst maan delijks meer dan f 3000 aan geleden verliezen, bijv. aan ontvangsten, nog ongerekend de schade aan de instrumenten toegebracht. ZWIJG OVER UW KWALEN! Vertel uw zorgen of uw kwalen niet aan een ander. Gij wordt- toch onmiddellijk in de rede gevallen om de zorgen en de kwalen van dien ander te hooren. die dan veel erger zijn dan de uwe. Zoo zijt gij beiden vaak bezig met uw tijd te verliezen en uw hoofd te breken voor iets zonder nut.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16