Liefde de Sterkste RUST NA EEN VERMOEIENDEN ZESDAAG' SCHE. Gearmd gaat liet Nederlaudsche kop pel vau KempenPijnenburg boodschappen doen in de hoofdstad. V.I.n.r.: .Jan Pijnenburg, Mevr. van Kempen en Piet vau Kempen. OP ZOEK NAAR GEZONKEN SCHATTEN? De bekende duiker J. van Drimmeleu is Vrijdag te Amsterdam begonnen met de werkzaamheden aan het wrak van het door brand vernielde m.s. „P. C. Hooft".De duiker in actie. DE REPETITIE. In het vooruitzicht van het Kerstfeest wordt vooral in Engeland druk geoefend voor de uitvoering der traditioneele Kerstliederen. Een groepje, dat een schilder-1 achtig plekje in den openlucht heeft uitgezocht. TE AMSTERDAM zijn Vrijdag de biljartwedstrijden begonnen 0111 het drie-banden-kampioenschap van Europa. De langste queu begiiit. Links: de heer Koopman (Nederland), rechter de heer Faniel (België). EFNIGE FRAAIE EXEMPLAREN van de Pluimvee- en Konijnententoonstelling, welke heden in het Algemeen Verkooplokaal te Rotterdam geopend is, en georganiseerd is door de Rotterdamsche Vereeniging van Postduivenfokkers, de tentoonstellingsclub „De Postduif" en de Rotterd. pluimvee- en konijnenfokvereeniging „Het Noorden". IN DE NIEUWE SOCIËTEIT TE ZEIST wordt door de centrale markte omniissie van Ring Amersfoort en omgeving en de aïdeeling Zeist van de Vereeniging voor Bijenteelt, een honingmarkt gehouden. Deze lieve jongedame biedt den bezoeker een proefje aan van dit heerlijke Holland- sclie p roduct. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 23) ,.Hoe vaak wil je, dat ik naar dien nacht club ga?" vroeg ze. Ze vond het een af schuwelijk idee met zooiets in verbinding' te moeten staan, maar zij wist, d'at ihe.t nutte loos zou zijn, te protesteeren en nog onmo- geiijker om te weigeren, daar zij in de macht was van den man naast haar. „Is de vrijheid dien prijs waard?" vroeg zij zichzelf meer dan eens af en dan kwam bet antwoord: ,.J? eigen vrijheid misschien niet. maar er zijn anderen", en met een zuolit deed het meisje haar best de innerlijke stem tot zwijgen te brengen. Zij reden in een taxi naar een flat in Maid a Vale. waar Hetty werd voorgesteld aan een met meer jonge vrouw met ge schminkt gezicht en geverfde haren, die de- Charme van het jonge frissche gezichtje me: jadoersohe doch bewonderende oogen in zich opnam. „Nu zal dik je bij mevrouw Laicais laten. Hetty, of je kunt haar ook wol „Belle" noe men; 'dat diet iedereen", zei Max Reiss, nadat hij een kopje thee gedronken en een sand wich gegoten had. „Zij weet, dat wij verloofd zijn", ging hij op zijn ruwe manier voort, niet- lettend op den woedenden blos, die door het rouge op de wangen der oudere vrouw te zien was, welke jarenlang had gehoopt, dat die twij felachtige eer haar eens te beurt rou vallen. „Om tien uur zal ik je komen hallen, kindje; je heele „oorlogsuitrustiing" zuil je in een koffertje in die hall vinden; heit is al tijd gewenscht je voor zoo'n gelegenheid een •beetje mooi te maken en daarbijmen kan nooit weten in zoo'n publieke gelegen heid", eindigde hij met een vinger op zijn lippen en Hetty begreep zijn bedoeling on middellijk. Mevrouw Lucas gaf zich niet veel moeite om. beleefd tegen haar gast te zijn. Zoodra de taxi van Max Reiss uilt het ge zicht verdwenen was, deelde ze mee. dat zij uit moest en dat haar meisje Hetty om 8 uur haar eten zou brengen; daarna verdween zij tot Hetty's groote opluchting. Om 8 uur verscheen het beloofde avond maal. maar Hetty bemerkte, dat haar eet lust verdwenen was en zij kon -met geen mogelijkheid iets door 'haar kedl krijgen. Een wild wanhopig verlangen naar Jack en zij.n beschermende liefde maakte zich van haar meester: zij probeerde zich in een mantel van trots te hullen en zio'n in te praten, dat geen meisje met eenig zelf respect een traan mocht vergieten om een jongen die haar zoo in den steek had ge laten. maar zij kon niet. De telefoon ging en schrikte haar uit haar overpeinzingen op. „Hallo", riep zij onversöhiilMg den hoorn afnemend. ..Je spreekt met Max. kindje: hoe vind je de japon en de schoentjes? Ik heb je ze niet van te voren laten zien. omdat ik je wi'lde verrassen .Ze zijn pas verleden week uit Parijs gekomen." Zoover Hetty wist stond het koffertje nog onuitgepakt in de hal, het kon haar ook trouwens niets schelen, maar zij dwong zich om te zeggen: ..Dank j? wel; ik vind ze prachtig", in de hoop. dat de tele foon het koele in haar stem maskeeren zou. Blijkbaar was haar aanbiddr voldaan, want hij lachte vergenoegd ev> >•-' de woorden, dat hij haar, zooa'ls afgesproken, om tien uur zou afhalen, hing hij den haak op. De aanblik van de prachtige wit satij nen japon, die met perfecten smaak uitge zocht was, evenals de kleine zilverbroccat schoentjes, vermocht Hetty niet in hel minst op te vroolijken. Evenmin de met paaiden bestikte band voor Qiaar haar of de schitterende fluweelen avondcape, die haar tot een volmaakt beeld van vrouwelijke lief taligheid maakten Enkele voorbijgangers voornamelijk werkende meisjes, die op weg naar huis wa ren hielden vol bewondering hun adem in toen zij haar in de taxi zagen stappen, die Max Reiss op den hoek had laten wach ten. Max Reiss verlustigde zich in den aanblik van liet mooie meisje naast hem; hij wensc-h- ten zich zelf geluk en was zich bewust dat alle moeite en kosten, dis hij zich getroost had ruimschoots vergoed zouden worden, nu hij zich van zoo'n parel verzekerd had. Bij de kosten stond hij eigenlijk niet eens lang stil, want de verkoop van het huis en den inboedel hadden hem veel meer opge bracht dan Hetty's moeder hem bij haar dood schuldig was geweest. „Mijn heerlijk kind, mijn wonder-meisje", zeide hij innig en nam haar in zijn armen. „Nu zul je gauw de mijne zijn, lieveling, wan: ik heb niet stil gezeten, terwijl jij in de fiat was! Kijk maar!" Hij lachte vroolijk en op gewonden en haalde een enveloppe uit zijn binnenzak! „Hier heb j;e het! Alles tip top in orde; een speciale vergunning voor ons huwelijk morgenochtend om negen uur". HOOFDSTUK 19 De Nachtclub. Er zijn menschen, die zeggen, dat alleen zij, die liefhebben leven; h~t leven forH-rr liefde is een levende dood. Jack Perivale vond echter deze vredige oplossing niet in het martelend bestaan, dat hij leidde. Nacht en dag, slapend of wakend zweefde hem Hetty's gezichtje voior den geest en zijn igeheele wezen snakte naar ha,air bij zijn en haar ilefde. Iedere poging, die in zijn bereik lag had hij gewaagd. Elk spoor had hij gevolgd en al zijn geld had hij voor zijn nasporingen besteed, totdat hij zich in de noodzakelijk heid bevond onmiddellijk werk te zoeken. Gelijk zoovelen onder-vond de jonge edel man ook nu, dat verreweg de meeste zijner vrienden hem trouw bleven zoolang de hoorn des overvloeds zich ov.er hem had geledigd; in tegenspoed keerden zij zich van hem af. Dit alles maakte Jack zóó verbitterd en zóó ontmoedigd dat hij zelfs niet geneigd was de vriendschapsbewijzen van d'e .enkelen die beter waren dan de rest, aan te nemen. „Mijnheer Reiss, de angst, de onzekerheid of zij dood of levend is, dat alles zal mijn dood zijn als het nog langer zoo moet door gaan. Ik heb alles gedaan wat ik kon, iederen cent, die ik bezat heb ik besteed om valsche sporen na te volgen en nu zonder eenige financieele hulpbron, zit- ik vast. Wilt u mij uw woord van eer geven, dat u werkelijk niets weet? U weet niet, wat Hetty Loring voor mij be teekent" Deze eenvoudige, ernstige woorden werden gesproken in het vorstelijk ingerichte kan toor van Max Reiss. Op tafel, onder de oogen van Jack Perivale stond de car tonnen doos met de naam van een beroemd modehuis uit Parijs, die de ja pon bevatte, die Hetty bij haar huwelijk zou dragen. Zij was juist met oen speciale be stelling uit Parijs aangekomen! En met het beeld voor oogen hoe zij er in uit zou zien. leunde Max Reiss behaaglijk in zijn stoel achterover en keek in de eerlijke blauwe oogen, die met zooveel angst en verwachting op hem gevestigd waren. „Bekte jongen, op mijn manier houd ik evenveel vp» -- „1$ jij; heb ik dan geen afstand gedaan terwille van jou? En zou je dan nu gaan denken, dat ik je in den weg zou willen staan?" vroeg hij, zijn. dikke witte vingers uitspreidend. Jack moest wel bekennen, dat dit alles zeer waarschijnlijk klonk. Hij verliet het kantoor en vroeg zich af of wel ooit iemand in zijn liefde zoo ongelukkig zou geweest zijn als hij. Telkens wanneer hij een slank, blond meisje zag, wi'er figuurtje hem ook maar even aan Hetty herinnerde, liep hij haar achterna en staarde haar dan soms zoo on verholen en onafgebroken aan, dat hij er soms be'.eedïgde of kwade blikken voor terug kreeg. Over het algemeen was Jack niet treurig •van het gezelschap zijner vroegere vrienden bevrijd te zijn. Hij verlangde naar een zaamheid' om op zijn gemak nieuwe plan nen te kunnen uitdenken om zijn meisje op het spoor te kunnen komen. Maar er kwam een avond, dat zoowel zijn lichaam, als zijn hersens uitgeput waren en hij niet meer kon. Hij zat- in de hall van de club en zijn gezicht was verbitterd en versomberd door de weinig opwekkende gedachten, die door zijn hoofd spookten. Hij had bijna geen geld meer over een. paar ponds-biljetten, wat los zilvergeld en eenige stuivers vertegenwoordigden zijn totaal bezit. Iedere zenuw in zijn lichaam, ieder greintje van onafhankelijkheid, dat hij bezat, kwam in opstand bij de gedachte naar zijn vader te moeten gaan voor geldelijke hulp, zelfs indien zijn vader geneigd zou zijn die te ge ven. Tom Lowden. een medelid van zijn club -roeger officier bij hetzelfde regiment als hij, •wam onbewust een nieuwen draad weven a Jac*-'s levensgeschiedenis. 'Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 18