WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN 2 DE OVERIGE EERSTE KLASSERS Een goede dag voor de clubs in Haarlem en omstreken. R, C. H. wint met 31 van H. B. S., V. S. V. met 53 van Hermes- D. V. S., Stormvogels met 10 van V.U. C. Alleen Haarlem lijdt een verdiende groote neder laag tegen Xerxes. Ook onze tweede-klassers houden zich goed. H. F. C. wint met 31 den be langrijken wedstrijd tegen Velox en E. D. O. wint met 21 van T. O. G. De wedstrijd Baarn Bloemendaal gestaakt wegens een beenbreuk van een Baarn- speler. AFOEELING I. Eerste klasse. R. C. H.—H. B. S. Feijenoord't Gooi V.SV.—Hermes-D. VB. D. H. C.—Blauw Wit Z. F. C.—A. D O. Tweede klasse A: T. O. G.—E. D. O. H. R. C.—D. E. C. V. V. A.—W. F. C. Tweede klasse B. A. F. C .-^-Hercules Velox—H. F. C. Derdie iklasse B. Schoten—W. M. S. OosterparkO. V. V. O. Halfweg—D. J. K. S. D. W.Zeemeeuwen Derde klasse C. Zandvoort—De Meteoor A. P. G. S.—Rodd O. D. E.Amstel Vierde klasse A. AlkmaarZilvermeeuwen SchagcnBeverwijk Reserve eerste klasse lfaarl?m 2Blauw Wit 2 Stormvogels 2A. F. C. 2 Reserve tweede klasse A: T.O.G. 2—W.F.C. 2 West Frisia 2—H. R. C. 2 Alcm. Victrix 2—K. F. C. 2 Reserve derde klasse A: Helder 2—W. F. C. 3 Q. S. C. 2Hol land ia 2 Z. F, C. 3—Z. V. V. 2 De Ren nemers 2—O. S. V. 2 AFDEELING II. Eerste klasse. AjaxSparta V. U, C.Stormvogels HilversumWest Frisia XerxesHaarlem D. F. C.—K. F. C. Tweede klasse A: D. C. L.—Unitas Steeds HoogerO. N. A R. F. C.—H. V. V. Tweede klasse B. ExcelsiorV. D. L. FortunaS. V. V. Gouda—V. I. O. S V O. C.Olympia Vierde klasse A De JagersR. C. L. HillegomS. V. C. Reserve eerste kla?c" Sparta 2C. V. V. 2 AFDEELING III. Eerste klasse. T uba n t i aEnsched AFDEELING IV. Eerste klasse. N O.A.D.—Willem II Middelburg—Blsyerheide EindhovenLonga B. V. V P. S. V. N. A. C.—M. V. V. AFDEELING V. Eerste klasse. Veloc i tas—Veendam FrisiaLeeuwarden Sneek—G. V. A. V AlcidesBe Quick Achilles—Friesland 3—1 4—2 5—3 4—0 2—1 1—2 1—1 1—2 3—2 1—3 34 2—2 0—2 0—4 1—1 4—1 6—2 3—3 5—4 1—2 2—5 2—3 4—1 2—1 2—2 2—5 2—11 0—1 6—2 4—0 1—1 6—3 2—1 2—3 2—2 2—1 7—3 3—4 6—2 4—1 2—2 1—1 2—1 1—1 5—4 4-1 3—2 afgek. 3—2 afgek. iiiii.iriniiniiiiiiiiBniQBiBniioiiBBOfliiiiniiiiniiiiioninHifliininiiniiihitijiiinuinEiiinnnnsiniitTFcinGniEsnBiHiiïBiisKïnHiiiiMMSiQOiBiV R. C. H.-H. B. S. (3-1) Gedurende vrijwel den geheelen wed strijd werd door beide goed voetbal ver toond, waarbij vooral de goede balbehande ling van het meerendecl der H.B.S'ers op viel. Plaatsen en laaghouden van den bal. positiespel het was alles goed verzorgd, alleen voor doel was het spel tamelijk ongevaarlijk. Uitblinkers in het zwarte elftal waren in de eerste plaats rechtsback Diehl, vervol gens rechtsbinnen Van Vliet en linksbuiten d'Fonseca. Midvoor Schafer was te weinig beweeglijk om gevaarlijk te zijn. Bij R. C. H. werd ditmaal ook weer uitste kend gespeeld. In tegenstelling met II. B. S. zochten de R. C. H.'ers het meer in snelle open aanvallen die dan ook herhaaldelijk gevaar voor het H.B.S.-doel opleverden. Kos heeft zijn doel goed verdedigd. Meer en meer geschiedt het uitloopen op het juiste moment en door het stoppen van een aan H. B. S. toegestane penalty, die zeer goed genomen werd onderscheidde hij zich al bijzonder. Vóór hem deden Krom en Prévost uitstekend werk, al liep Krom soms wel wat gevaarlijk ver van zijn doel. In de middenlinie was Ruis de man. met Geutskens als uitstekende rechtshalf en Prevost ditmaal als iets mindere linkshalf. De voorhoede heeft vlot gespeeld. Snel verhuisde de bal van rechts naar links, waarbij Verkerk als centervoor in de plaats van den jeugdigen Bloemink weer geheel de leiding gaf. Scheidsrechter Bogaard, een nieuweling, leidde den prettig gespeelden wedstrijd correct. Nadat de adspiranten-elftallen van H.B.S en R.C.H. het veld hadden verlaten (door hen werd een voorwedstrijd gespeeld, die door lie meerendeels groot-ere II.B.S.'ers met 80 wejjfl gewonnen) zagen we het volgende elf tal van R.C.H. in het veld verschijnen: Kos. Krom, Prevost, Geutskens, Ruis, Prévost, Hanse, Haukes, Verkerk, Smit, Martin.. R. C. H. trapt tegen den sterken wind in af; na een snellen rush van Hanse volgt een voorzet, dien Verkerk juist niet kan be reiken. In het volgende oogenblik schiet Van Vliet over het R.C.H.-doel, waarna Martin Mul eens aan het werk zet. Vlak daarop schiet Martin hard tegen den paal. Mul moet een hard schot van Verkerk stoppen. Het spel in het veld is heel goed aan beide zijden; om beurten worden door de voorhoeden aanvallen ondemomene waarbij die van R. C. II. steeds gevaarlijker zijn. Toch krijgt H. B. S. het eerst een gemakkelijke scoringskans als de scheidsrechter haar wegens hands van Krom een penalty toekent die uitstekend door Van Vliet genomen, op werkelijk bewonderenswaardige wijze door Kos tot corner verwerkt wordt. Dat inspi reert R. C. H. waarschijnlijk tot een hef- tig - tegen-offensiefna een schot van Ver kerk tegen de bovenlat schiet Smit den te- rugspringenden bal ineens langs Mul. (10). Zoo heeft R. C. H. ondanks den tegen wind een nuttigen voorsprong, dien zij tot de rust weet te behouden. Na de rust met wind mee beginnen de R. C. H.'ers er flink op te zitten, hoewel H.B.S. zich nu ook van haar beste zijde laat zien, waardoor het R.C.II.-doel eenige bedauwde momenten beleeft. Kos beheex'scht de s.ituatie echter volkomen; als bij een uittrap Hanse den bal krijgt, .snelt hij langs de lijn, plaatst den bal scherp voor doel, Mul beoordeelt hem verkeerd; het leder verdwijnt in den uiter sten bovenhoek (20). H. B. S. doet er nog een schepje op; na fraai werk van d'Fonseca krijgt Schaffer den bal vrij voor doel; met een kalm schot is Kos gepasseerd: (21). Het ziet er naar uit, dat het weer zal gaan spannen, doch als Verkerk een corner van Martin met een mooien kopbal in het derde doelpunt omzet, lijkt de overwinning van R.C.H. een voldongen feit. Jammer is het dat d'Fonseca vervangen moet worden, terwijl even later ook Arntze- nius uitvalt. Ondanks heftige pogingen van de Hage naars houdt R.C.H. de overhand. Het einde breekt aan met een verdiende ovei'winning voor R. C. I-I. V S.V-Hermes-D V S. (5-3) Als scheidsrechter Israël gereed staat, het sein voor het begin te blazeri staat het vol gende elftal van V. S. V. opgesteld: v. d. Wint, Van Zutfen. v. d. Griendt Heyerman, de Koning, de Wolf Sr., De Wolf Jr., Van Osch, v. d. Lugt Wey, Ilillekamp. V. S. V. trapt af tegeix den stijven Zuid wester in. Direct na den aftrap trekt C. .Wey op Beun af. Hij heeft een mooie kans om te schieten, maar geeft over aan Hillekamp, wiens voorzet achter gaat. Spoedig daarop los-, v. d. Lugt een goed schot, dat Pettinga vlak voor doel staande stopt. Bij een aanval van Hermes-D. V. S. schiet de Jong op doel, v. d. Wint kan niet vol doende wegwerken en v. d. Gxiendt voltrekt het vonnis 0li, Een minuut later wordt Cor Wey gehaakt in de gevaarlijke zone. Israels kent terecht een strafschop toe. die onberis pelijk door Up de Wolf in de touwen wordt geplaatst. Het spel is nog geen 10 minuten oud en de stand is 1—1. Dan brengt Cor Wey den bal goed op. Hij plaatst dien zuiver naar den rechtervleu gel waar de Wolf Jr. hem opvangt. Deze schiet naar binnen en v. d. Lugt. die zich goed heeft opgesteld bezorgt V. S. V. de lei ding. (2—1). Als er 20 minuten is gespeeld, plaatst de Wolf Sr. het leer naar Hillekamp: deze zet voor en nu is het Cor Wey die dankbaar van de gelegenheid profiteert en den stand op 31 brengt. Dan is weer de beurt aan Her mes-D. V. S. De Wolf Sr. loopt bij een aanval over den bal heen. Scheffei's maakt zich van het leer meester en nu stormen de Schiedam mers op v. d. Wint af. Deze loopt ver uit. v. d. Vaart passeei"t hem handig en plaatst den bal in het leege doel 32. Met een nuttigen voorsprong en den wind in den rug kan V. S. V. de tweede helft be ginnen. V. S. V. zit er goed op, maar ook IIermes-D. V. S- laat zich niet onbetuigd. Beide doelverdedigers worden aan het werk gezet. Een fel schot van de Jong kan v. d. Wint slechts met moeite keeren. Even later is het weer deze speler die de veixlediging van V. S. V. passeert. Ditmaal levert deze aanval Hermes-D. V. S. een hoekschop op die echter geen nadeelige gevolgen heeft. Een vrije trap tegen V. S. V. wordt keihard door Pettinga op doel geschoten, maar v. d. Wint stopt fraai. Dan zit V. S. V. weer vóór Eeun. Het leer komt bij Hillekamp. die mooi voorzet. De Wolf Jr. brengt den stand op 4-2 Bij een schermutseling voor het doel' van I-Iermes-D. V. S. 'blijven Beun en Hillekamp liggen, maar spoedig zijn beiden weer geve- pareeixl. Het is nu weer Beun, die het meeste werk krijgt. Erg betrouwbaar is hij niet het geen de rood witten klaarblijkelijk ook ont dekt hebben want er wordt veel van grooten afstand geschoten. Een mooien aanval van Hermes-D. V. S. benut v. d. Tuyn. als hij den bal toegesoeelt krijgt. Onhoudbaar voor v. d. Wint verkleint hij den achterstand van zijn club tot 4—3. Van Osch, die tot nu toe weinig heeft gepresteerd, krijgt een mooie kans om te doelpunten. Vlak voor doel krijgt hij den bal maar hij schiet tegen de lat en de bal gaat weer het veld in. Het valt op met welk een groot gemak de Schiedamsche verdedi ging de aanvallen van de voorhoede van V. S. V. tot staan weet te brengen. Verder gaan door slechtschieten eenige kansen voor V. ,S. V. verloren. Ook wordt niet, voldoende re* kening gehouden met den straffen wind, waardoor de bal herhaaldelijk over de doel lijn geraakt. Hoewel V. S. V. geenszins terker speelt, is zij het toch, die opnieuw doelpunt. Hille kamp krijgt een hoekschop te nemen. Hij doet dat goed en de Wolf Jr. doet nog beter door den bal in de -Schiedamsche touwen te plaatsen. (53).- -- Bijne wei'd het 5-—4 door een fout in de verdediging, maar v. d. Wint redt op 't nip pertje. Even voor het einde wordt v. d. Tuyn ver vangen. Zijn plaatsvervanger doet nuttig werkvoor V. S. V-, want als aan Her mes-D. V. S. een vrije trap wordt toegekend welke keihard recht op v. d. Wint's heilig dom wordt geschoten, vangt de invaller, die met z'n rug naar den schutter staat gekeerd den kogel op, die anders den gasten zeker een doelpunt had opgeleverd. Xerxes-Haarlem (4-0) In een unheimisch oord nabij Rotterdam omgeven door akelig-Rege groote ijzeren tribunes, heeft Haarlem gisteren tegen Xerxes gespeeld en, laten we het maar dadelijk zeg gen, verdiend verloren. De roodbroeken brachten er op dezen dag wel heel weinig van terecht. De Rotterdammers maakten hiermede eer. einde aan dan opmarsch van Haarlem. Als de Rotterdammers hebben afgetrapt gaan zij onmiddellijk ten aanval; Lagendaa. vooral scihijn; er zin in te hebben. Voorloopt? is Kaan op zijn hoede en ook Van den Berg en Huijsmans weten er wel raad mee. Toch houdt X:-rxes, hoewei tegen den wind in spelend, het spel op de Haarlem-helft maar komt niet tot doelpunten, waarna ook de Haarlem-voorhoede er op uit gaat om eenige keeren een bezork te brengen aan de Rotterdamsche verdediging. Hier krijgt Haar lem een vrijen trap te nemen. Oldenburg plaatst den bal hard in den bovenhoek, maar onbegrijpelijk geeft de scheidsrechter buitenspel. Dit nadeeltje wordt Haarlem noodlottig, want even later, als Vi*eeken wil wegwerken wordt hij gehaakt, waarna de rechtsbuiten van Xerxes vrij spel krijgt. Hij plaatst naar zijn binnenspeler, die aan de Rotterdammers de leiding geeft (10). De roodbroeken gaan nu steeds minder soélen; er is helaas geen enthousiasme in de ploeg. Lagendaal baant zich op forsche wijze een weg door de verdediging; hij komt alleen voor Kaan en begaat geen fout (20). Even prikkelt dit Haarlem; Bieshaar is echter te langzaam om te scoren. Kort hierop komt Kammeijer tot vlak bi' doelzijn voorzet wordt weggeslagen, wat niet wordt gestraft. Rust komt met 20 voor Xerxss. Ook de rust heeft de roodbroeken blijk baar geen goed gedaan. Bijna alle spelers kunnen niet in hun vorm komen. Het plaat sen is slecht en voorzetten komen slechts sporadisch. En komt er een voorzet dan is het binnentrio niet voor doel. Van een fout in de achterhoede van Haar lem profiteert Lagendaal; hij komt weer alleen voor Kaan en het is 30. De Rotteixlammers blijven steeds gevaar lijk aanvallen, goed gesteund door hun mid denlinie, waarin vooral de gebroeders v. d Broek uitstekend spelen. Vreeken h^eft het nog al eens te kwaad met v. d. Welle: deze roodbroek behoort zeker meer aandacht aan zijn spel te schenken hetgeen aan de voorhoede ten goede kan komen. Intusschen moet .Kaan steedis handelend optreden. Een hard schot uit een vrijen trap van Lagendaal stopt hij behoorlijk ovenals een schot van De Jong. Uit een voorzet van Kammeijer verwachten wij een doelpunt, maar èn Verwaal èn Bies haar blijken niet in staat om te scoi-en. Lagendaalkrijgt^jdaii weer _den bal en komt wederom alleen voor Kaan. I-lij brengt de Rotterdammers in veilige haven (40). Nu wórdt èf nog :evén door enkele rood broeken aangepakt. Verwaal wisselt van olaats met iseger, die een pass aan Van Polanen geeft. Deze alleen voor den keeper staande, schiet hard tegen de lat. Toch wil Haarlem scoren en dit lukt ook, maar nu is het buitenspel, dus ook dit doel punt wordt niet geteld Gescoord wordt verder niet meer. Met 40 wint Xerxes verdiend dezen minder pret- tigen wedstrijd. Het elftal van Haarlem, dat dezen slechten wedstrijd gespeeld heeft was als volgt samen gesteld: Kaan, Van den Berg. Huijsmans, De la Mar. Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, Van Polanen, Kammeijer. V U. C.-Stormvogels (0-1) Stormvogels heeft een benauwde overwin ning op V.U.C. behaald. Het was zelfs niet vreemd geweest, als de wedstrijd in een gelijk spel was geëndigd. Van een bepaald over wicht van een der partijen is geen sprake geweest. Technisch speelde Stormvogels wel iets beter dan haar tegenpartij, maar het was toch ook niet schitterend. Ketting werd in den aanval ten zeerste gemist, want Fijen bleek absoluut geen voorhoede-speler te zijn, zoo dat De Waard ook lang niet zooveel presteer de als anders. Het binnentrio schoot boven dien te weinig. Het Storm vogels-team zag er als volgt uit: De Waard, Haak. Koster, Haak Jr., Prins, v. d. Velde, v. d. Steen. Groeneveld, Schoorl, Fijen, De Waard. V.U.C. onderneemt den eersten gevaarlij ken aanval. Wanne'er haar rechtsbuiten on gehinderd kan voorzetten, krijgt Van Gelder een mooie kans. doch schiet in het zijnet. Di rect hierna vait Stormvogels aan. Groene veld komt even vrij, schiet dan keihard tegen de lat. Om beurten zien we thans beide voorhoe den aanvallen. Pas heeft Koppens een voor zet van rechts hoog over geschoten, of dan gaat de Stormvogels-voorhoede er fraai com bineerend van door. Schoorl schiet hard voor het doel langs. De Haagsche defensie mist en dan komt De Waard alleen voor den V.U.C.- keeper. We denken reeds aan een doelpunt, doch de Haagsche doelman loopt resoluut uit enmet succes. In de IJmuidef middenlinie speelt Prins een uitnemende partij. Steeds weer zet hij zijn voorhoede aan het werk. In deze voorhoede speelt het binnentrio nog niet doortastend genoeg, wat jammer is. daar de Haagsche backs nog al eens een kansje weggeven. Ook het Stormvogels-doel beleeft een benauwd moment, als Koppen buiten De Waard's be reik tegen de lat schiet. Bij Stormvogels gaat het nog stee'ds niet goed, deels een gevolg van het feit, dat de middenlinie te veel achter blijft, deels door dat men verzuimt De Waard aan het werk te zetten, wat de taak van de Haagsche defen sie niet onaanzienlijk verdicht.. Onder wederzijdsche aanvallen verstrijkt zoo de eerste helft. Van de keepers krijgt Dijkstra het meest te doen. maar gevaarlijk is het niet. De rust gaat in met gelijken stand (00). V.U.C. zet de tweede helft in met een snel len aanvallen, waarbij de rechtsbinnen "net naast den paal schiet. Dan komt Stormvo gels in actie. Prins zet een mooien aanval op en betrekt er ook De Waard ie Deze zet met een boogje voor het doel en dan tikt Schoorl met het hoofd den bal fraai langs Dijkstra (0—1). Er is dan zes minuten gespeeld. Direct hierop volgt op bijna dezelfde wijze de gelijk maker, doch Koppen's kopbal gaat net langs den paal. Pas is hier het Stormvo- gelsdoel ontsnapt, of een goede pass van v.d. Steen brengt Schoorl aardig in de rich ting van Dijkstra. Hij wordt echter zwaar ge hinderd en schiet dan ook rakelings naast. Stormvogels is thans wel sterker, maar meer doelpunten zitten niet in de lucht. V.U.C. probeert het met, snelle uitvallen, die werkelijk de volle aandacht van Haak eischen Na 25 minuten, als Haak ofi'-side wil zetten breekt v. d. Zalm in zijn eentje door. Hij schiet evenwel te vroeg en bovendien te hoog. Toch komt V.U.C nu meer en meer op zetten Stormvogels' spel wordt er daarente gen niet beter op Het technisch-gedeelte van het spel wordt meer en meer verwaarloosd, ter wille van het verdedigend deel. Fijen staat vrij permanent in de middenlinie en deze linie blijft ook te veel achter. Acht minuten voor tijd krijgt Van Gelder de kans van den dag, doch hij schiet- tegen den uitloopenden De Waard. Stoi-mvogels ziet nog bijtijds het gevaar m en gaat weer meer tot den aanval ovei*. Gevaarlijk zijn haar anvallen echter niet. Vlak voor tijd krijgt V.U.C. nog een cor ner, doch hoewel heel V.U.C. voor 't doel komt, weet Groeneveld het leder weg te kop pen. Met 0—1 komt het einde van dezen wed strijd. RANGLIJSTJES. AFDEELING I. Eei'ste klasse A gesp.gew.gel.vei'l.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 9 7 2 0 16 27—14 1.78 D. H. C. 3 6 1 1 13 3120 1.63 Z. F. C. 9 4 2 3 10 24—18 1.11 V. S. V. 8 3 2 3 8 18—17 1 R. C. H. 9 4 1 4 9 22—23 1.— H. B. S. 8 3 1 4 7 17—18 0.88 't Gooi 8 2 2 4 6 11—21 0.75 Hermes-D.V-S 7 2 1 4 5 13—17 0.71 A. D. O. 9 2' 2 5 6 15—21 0.67 Blauw Wit 7 0 2 5 2 11—20 0.29 Tweede klasse A: E. D. O. 8 6 0 14 24—9 1.75 Kin h e lm 9 7 0 2 14 25—19 1.56 Zeebxu'gia 8 6 0 2 12 22—8 1.50 W. F. C. 8 3 3 2 9 16—14 1.13 Z. V. V. 8 3 2 3 8 18—14 1.— T. O. G. 8 4 0 4 8 16—20 1.— Alcm- Victrix 7 2 2 3 6 25—22 0.86 H. R. C. 8 2 1 5 5 14—23 0.63 V. V. A. 9 1 1 7 3 11—24 0.33 D. E. C. 9 1 1 7 3 19—37 0.33 Tweede klasse B: H. F. C. 9 6 3 0 15 26—7 1.67 D. W. S. 9 6 2 1 14 30—10 1.56 Velox 10 7 0 3 14 35—15 1.40 Bloemendaal 7 3 1 3 7 16—17 1.— Hercules 9 4 1 4 9 18-23 1.— Alphen 8 2 3 3 7 20—20 0.88 Spartaan 9 2 3 4 7 13—18 0.78 A. F. C. 10 2 2 6 6 20—33 0,60 B. F. C. 9 2 1 6 5 13—29 0.56 Baarn 8 1 2 5 4 19—34 0.50 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 9 8 0 1 16 36—8 1.78 Spax'ta 8 4 2 2 10 21—18 1.25 Ajax 9 4 3 2 11 25—21 1.22 Xex-xes 8 3 3 2 9 25—23 1.13 Haarlem 9 4 0 5 8 30—30 0.89 K. F. C. 8 3 1 4 7 15—19 0.88 Hilversum 8 3 1 4 7 21—27 0.88 D. F. C. 8 1 4 3 6 22—23 0.75 V. U. C 8 2 1 5 5 16 -30 0.56 West Frisia 9 2 1 G 5 20—33 0.56 AjaxSparta (21) De eerste helft speelt Ajax met den ster ken wind in den rug. Het komt herhaaldelijk tot krachtige aanvallen; de Spartanen moesten alle zeilen bijzetten om het offen sief te kunnen stuiten. De Rotterdamsche doelverdediger, Cohen, geeft uitstekend werk te zien, hoewel het hem niet al te moeilijk wordt gemaakt, daar de meeste schoten van gevaar ontbloot zijn. Schubert en Van Reenen en ook Blomvliet, krijgen af en toe fraaie kansen maar onzui ver schieten is oorzaak, dat hun schoten geen resultaat opleveren. Mulders schiet hard tegen den paal. Aan den anderen kant hebben Wendt en Oost-lander evenmin succes. Als er rust gefloten woi'dt hebben geen van beide teams het doel weten te vinden (0—0) De eerste tien minuten na de hei'vatting geven een overwicht van de Rotterdammers te aanschouwen, maar zij treden niet snel en doortastend genoeg op, zoodat de Ajacieden erger weten.te voorkomen. De voorhoede van Ajax heeft thans haar goeden vorm gevonden;, vele harde schoten worden op het Rotterdamsche doel gelost. 7Eindelijk heeft Van Reenen succes door een aangegeven bal van Schubert in het Sparta - doel te doen verdwijnen (1—0). Het gaat dan fel op en neer. Na 30 minuten is het wederom Van Reenen, die Cohen weet te passeei'en. (2—0). Sparta geeft zich nog niet gewonnen. Oost lander schiet rakelings naast en Former.oy heeft evenmin succes, als de Boer zijn schot goed stopt. Eindelijk hebben de Rotterdam mers eer van hun zwoegen, als v. d. Heijden op fraaie wijze het leder inkopt. Enkele mi nuten later kondigt scheidsrechter Vrugt het einde aan. (2—1). HilversumWest-Frisia (62) Werd voor rust geen exxkele maal gescoord, de tweede helft gaf niet minder dan acht doelpuntexx te aanschouwen. De eerste speel- helft is zeer interessan. Hilversum heeft veel last van den wind en^speelt den bal om hoog. De tweede speelhelft begint met een score van Van Polen, waarop de gelijkmaker volgt door Stelling (1—1). Van Polen heeft dan tweemaal achtereen succes; hij brengt den stand op 3—1; v. d. Hoof geeft denzelfden speler voor de vierde maal een kans, welke hij ook ditmaal niet onbenut laat. 4—1). Het duurt niet lang of Stelling maakt er 42 van. Van Polen komt dan nogmaals op de proppen en produceert het vijfde Hilvex'sum- sche doelpunt. Enkele minuten voor het einde profiteert v. d. Hoof van het feit, dat de keeper het leder uit de handen laat val len (G—2). Z. F. C.—A. D. O. (2—1) Er is weinig tempo in de ploegen. Voor de rust komt het slechts eenmaal tot doelpun ten. n.l. tijdens de eex'ste aanvallen van Z.F.C. als van der Kolf na 15 nxinuten het doel weet te doox'boren (10). Na de hervatting hetzelfde trage spel. Beide doelverdedigers doexx goed werk. Na 20 minuten weet De Maar een strafschop te benutten, die vei'oorzaakt was door Weber (2—0). Gijtenbeek geeft tenslotte den Zaan- schen keeper het nakijken, waarmede het einde komt (21). en D. F. C—K. F. C. (1—1) D.F.C. is het eex*st i n den aanval. De enthousiaste verdedigers van K.F.C. zijn echter op hun qui vive en weten aanvanke lijk erger te voorkomen. De druk op het Koogsche doel neemt echter hand over hand toe. Het loopt op tallooze corners uit. Na 30 minuten komen de bezoekers er beter in en nemen door Mol de leiding (0—1). Na de rust wordt het Dortsche doel voort durend onder schot genomen. K.F.C. be- heerscht het spel geheel en al. Tegen het einde slaagt D.F.C. erin het leder te bemach tigen; uit een doelworsteling gelukt het Smit gelijk te maken (11). D. H. C.—Blauw Wit (4—0) De Amsterdammers, die zon en wind tegen hebben, gaan het eerst ten aanval, doch deze wordt door hun tegenstanders overgenomen: van dat oogenblik af komen de Delftenaren in de meerderheid. Er volgt een reeks krach tige aanvallen van de thuisclub; de enkele ArsenalMiddlesbrough Birmingham—Wolverhampton Blackburn RoversPortsmouth SlackpoolLiverpool Derby CountyLeicester City EvertonBolton Wanderers Leeds Unit-adChelsea Manchester CityAston Villa Sheffield Wednesday—Huddex-sfield Sunderland—Newcastle United West Bromwich Albion—Sheffield Unit. tegenaanvallen van Blauw-Wit zijn niet van gevaar ontbloot. Een schot van Gerritse ging rakelings langs. Na 17 minuten komt het eerste doelpunt voor D.H.C., gescoord door Ditmars. Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt.' Zes minuten na de hervattiing slaagt v. d. Bi-agt erin uit een doelworsteling den voorsprong te vergrooten (2—0). Hoewel de Amsterdammers nu een stex-k overwicht hebben, is slecht schieten oorzaak, dat zij geen doelpunten kunnen maken. Gerritsen werkt een coi'ner in eigen doel. Het laatste en vierde ïs van Van Nellen, die een straf schop weet te benutten. Enkele minuten later klinkt het eindsignaal. Feijenoordt Gooi (42) Na een tijdelijk ovex-wiclit van 't Gooi ko men de Rotterdamerrs opzetten en verove ren de leiding. Toch hebben hun aanvallen geexx succes, omdat het schieten, en plaatsen in de voorhoede veel te wenschen overlaat, Zoo weet 't Gooï 15 minuten voor het einde van de eerste helft de leiding te nemen, door een goed schot van Cohen, dat Van Male moet laten loopen. Met Feijenoord in de meerderheid gaat de rust in. Dc tweede helft geeft in het begin een gelijkopgaand spel te zien. Na 20 minuten brengt Van Huysen de partijen op gelijken voet door 'n van verre ingeschoten bal (11) De Rotterdammers hebben dan het spel in handen en weten een voorsprong te nemen en dezen te vergrooten. O.a. scoren Van Heel en Duinhouwer. WentirA maakt een tegen- punt. 1-Iet vierde doelpunt wordt eveneens door Duinhouwer gefabriceerd (42). VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de Zaterdag in de eerste divisie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: 4—2 0—0 3—2 4—1 3—2 2—2 2—0 5—2 2—1 0—2 o-l

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10