HOCKEY KORFBAL R.K. VOETBAL BILJARTEN (l-n DAMES-HOCKEY WANDELSPORT. ZWEMMEN PAARDENSPORT GOLF ZEILEN. WIELRIJDEN. HANDBAL SCHERMEN HAARL. KORFBALBOND. daarmede den stand op 3—0 brengende. In de tweede helft is van Heyst van IJ.F.C. vervangen door van Dongen. Nu is IJ.F.C. veel meer in den aanval ge steund door den storm. Kcnnemerland weet tien minuten vol te houden, doch dan scoort de Jong tweemaal achtereen. Het ziet er naar uit-, dat IJ.F.C. een groote overwinning gaat behalen, doch het geheelc Kennemerland- citta! speelt zóó enthousiast dat de IJmuide- naren geen kans krijgen den gelijkmaker te scoren. Geruimen tijd wordt het doel der oranje- hemden belegerd; Lodder voorkomt een doel punt door een enorm hard schot van Smit uit het verlaten doel te koppen. Hierna wordt het spel meer verdeeld, want de gastheeren doen cenige gevaarlijke tegenaanvallen, die eveneens geen succes opleveren. Tegen het einde verandert IJ.F.C. haar opstelling. Blink hof gaat halfback spelen. Niets helpt, want Berkcmeyer gesteund door het prima back- stel Lodder-Balder houdt den IJmuider- aanval in bedwang. Scheidsrechter S. de Boor had in dezen snellen wedstrijd oen moeilijke laak. eD kampioenskansen van Kcnnemerland zijn door deze zege aanmerkelijk gestegen. V. E. W.Tramvogels (42) Te half drie stellen beide ploegen zich op, V.E.W. compleet en Tramvogels met 8 man. Tramvogels zit al spoedig voor het doel van V.E.W.de keeper heeft het hard te verant woorden, maar telkens rijdt hij goed. Na 20 minuten moet hij voor een keihard schot zwichten (011, Spoedig volgt hierop de gelijkmaker, wanneer een speler van Tram- vogels hands veroorzaakt in het strafschop gebied nI). Hierna zit Tramvogels weer voor het doel van V E.W.. waarbij eenige corners worden genomen. Wanneer de mid- voór van Tramvogels den bal te pakken krijgt, passeert hij handig de achterhoede van V. E. W. en schiet onhoudbaar in <12). Na rust is het V. E. W. die nu niet meer weg te silaan zijn van het Tramvogels- docl; de gelijkmaker blijft dan ook niet lang uit <2—2). Fen van V. E. W, wil het ook pro- beeren-met een. ver schot en hij heeft succes (3—2). V.E.W. maakt 5 minuten voor het einde No. 4 door toedoen van haar links buiten Met een 4- 2 overwinning voor V.E.W. eindigde deze wedstrijd. Ranglijstje 1 F. H. M. S.De Meer 53 D. E. M.—E. M. M. 1—3 WilskrachtVolendam 15 1 G. Donk—S. J. C. O-I- Graaf WillemT. Y. B. B 3—1 SpartaanD. H. L. l2 2 N. Onze GezellenWilskracht II 22 Always Forward—R. K. A. V 3—0 Doss—;V. V. A. 5—2 Vi'tesse-r-Geel Wit 2—2 Onder protest van G. W 2 O. WilhelmusBlauw-Zwart 34 TelingenLisse 33 LeidenGraaf Floris V 3—1 Competitie Nederl. Biljartbond. KLASSE D. AFD. 8. 1-Iet tot nogtoe ongeslagen team van „No. Eén" uit IJmuiden kwam wederom met goede voornemens naar Haarlem om zich met „De Korenbeurs" te meten. Voor de eerste maal leed het een nederlaag. Weliswaar hebben zij zich kranig verdedigd tegen het sterke spel van de beide kopspelers van „De Koren beurs". J. Steffens 'De Korenbeurs) maakte een mooie partij door in 18 beurten de 150 punten cadre te scoren. Hiertegenover speel de Muller <No. Een' met 5. 11 en behaalde 92. In de partij Lichtendaal (No. Een)A. Baart zat langen tijd groote spanning. Bei den speelden zeer sterk. Na 10 beurten stond het 107 om 105 voor Lichtendaal. Daarna maakte Baart in drie beuren uit, zoodat deze met 7.89 en Lichtendaal. die 128 haalde, met 6.72 speelde. Verwoerd (No. Een) en D. J. Steffens voch ten om de overwinning. Tenslotte trok Stef fens aan het langste eind- In 51 beurten had hij 150 punten. Verwoerd noteerde toen 132. De IJmuidenaar De Graaf redde in zijn strijd met v. d. Haak de eer van zijn club. Hij speelde zeer vast en behaalde onbedreigd in 41 beurten de 150 punten. Zijn tegenpartij bleef op slechts 89 staan. De eindstand van deze ontmoeting was dus 31 voor „De Korenbeurs". KLASSE F, AFD. 6. Het viertal van „D. E. s." dat naar Velsen Noord ging om „Excelsior" 1 te bekampen, is er met een nederlaag vandaan gekomen. H. Tuninga was de eenige ..D. E. S."-man. die zijn partij tot een goed einde bracht, hoewel op het nippertje, daar zijn tegenpartij slechts nog één punt noodig had. De Velsenaai' Krou- wel speelde een fraaie partij: hij won onbe dreigd van A. F. de Nijs. Ook D. Smit (Ex celsior) wist met fllnken voorsprong J, de Nijs ie verslaan. De slotpartij tusschen L Vlug (D.E.S.) en Nan viel mot gering ver schil uit in het voordeel van Nan; dus was de stand 31 voor „Excelsior" I. „Haarlem Noord" en „Vriendenkring" ont moetten elkaar bij eerstgenoemde. Copini Sr. wist zijn eerste partij te winnen. J. v. d. Bos bleef 15 punten achter. Kronenburg "Haar lem N.) won ook nu. zij het slechte met 2 punten voorsprong. Daarna won Kelderman (Vriendenkring) onbedreigd van P. Groot. Tenslotte bracht. P. Zijlstra. door van Terre- horst te winnen, weder op gelijk spel. n.l. KLASSE G.. AFD. 1. Het andere viertal van „Vriendenkring' ging naar Amsterdam om den strijd aan te binden tegen ..Rembrandt" I. Het mocht niet gelukken meer dan één partij tot een over winning te brengen. Van de Pavert hield de eer van de Haarlemmers op: hij won met zeer goed spel. De andere clubgenooten leg den het tegen de „Rembrandf-mannen af, zoodal de eindstand luidde: 3—1 .voor „Rem brandt" I. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse: Hiiv rsumH. D. M. 62 't GooiTogo 21 AmsterdamH. O C. 40 BloemendaalH. Lyceum 11 Promotïe-afdcgeling H. D. M. II—Hilversum II 1—1 VictoriaGooi II 22 Amsterdam III—Utrecht 22 Tweede klasse: I-I. O. C. IIKieviten 1 -8 LeidenH. Lyceum II 11 H. B. S.—Togo II 1—2 De VirdcD. St. H. C. 1—0 AmersfoortHilversum III 12 Amsterdam VAlkmaar 20 Be Fair—M. H. C. II 4—2 Amsterdam IIILaren 1—3 Derde klasse: M. H. C. IIIBloemendaal lil 2—1 AllianceAlkmaar II 6—0 Strawberries IIStrawberries I 04 Be Fair nGooi III 01 Oostelijke afdeeling. DeventerHengelo 60 P. W.—Wagen ing en 100 ArnhemNijmegen 23 e Zuidelijke afdeeling. Promo ti; -afdeeling TilburgBreda 01 H. T. C. C—Cadetteen 2—2 Dames. Eerste klasse H. O. C—Hilversum 3—0 R. W.Amsterdam 01 Kieviten't Gooi 22 H. L. C.—Togo 2—0 Overgangsklasse. R. W. II—Laren 0—4 O. K.—Leiden 1—0 Tweede, klasse: B. D. H. C. IV—Be Fair 0—0 Amsterdam n't Gooi II 40 Hilversum II—'Tè H. C. 6—0 H. B. S.Amsterdam IV 60 B. D. H. C. V—R. W. Ill 1—3 BaarnAmersfoort 34 Laren II—Be Fair H 1—3 H. L. C. II—Hudito 8—0 Togo IIDe Vierde 24 StrawberriesR. W, IV 62 Treslingbeker (heeren) le ronde. E. M. H. C.—M. H. C. 0—5 Zaterdagmiddag Competitie. Kameleon IPinokkio II 1—4 A. M. V. J.Famos 30 AmudoBloemendaal IV 03 Vierde klasse: Famos IIAlliance II 27 (De Crt.) Competitiestand. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Hilversum 7 7 0 0 14 24—5 2.— Amsterdam 7 6 0 1 12 21—6 1.71 II. O. C. 7 3 2 2 8 11—11 1.14 H. L. C. 7 2 3 2 7 12—11 1 H. D. M. 7 3 0 4 6 14—14 0.86 Gooi 6 1 1 4 3 7—13 0.50 Bloemend. 6 0 3 3 3 3—14 0.50 Togo 7 0 1 6 1 8—26 0.14 BloemendaalHaagsch Lyceum Bloemendaal verschijnt met deze, eenigs- zins gewijzigde opstelling: Doel: Jonker. Achter: Müller von Czernicki en Kake- beeke. Midden: v. d. Stadt, Donk en Timmermans. Voor: P. Gunning, M. Gunning, De Roos, De Graaf en André de la Porte. Bloemendaal begint met een overrompe lend, snel en open spel. De gasten zijn totaal verrast door dit. onverwachte, goede en ac tieve spel Bloemendaal speelt dan ook bui tengewoon goed. De voorhoede combineert vlot,wat voortdurend verwarring sticht in de Haagsche verdediging. En was de Haag- scher keeper niet zoo goed op dreef ge weest, dan waren reeds in de eerste minuten doelpunten gevallen. Nu werden verschillende schoten zeer goed weggewerkt. Elke poging van de Hagenaars om het spel te verplaatsen, werd door de uitnemend spelende lvalf-linie van Bloemendaal belet. Voortdurend stuwde dit drietal den Bloe- mendaalschen aanval op. Met een geweldig tempo speelde de thuisclub. Na tien minuten slaagt M. Gunning er in Bloemendaal's meerderheid in een doelpunt uit te drukken (10). Na eenigen tijd verslapt ook het verrassen de moordende tempo, waarvan het Lyceum profiteert, om het spel eenigszins te verplaat sen. Aan het einde var. de eerste helft moet de Bloemendaalsche keeper evenveel hande lend optreden als zijn collega aan de over zijde. De tweede helft is voor het Haagsche Lyceum geweest. Nu gaven de Hagenaars het tempo aan, nu waren zijn de aanvallende partij en moest Bloemendaal zich meer op de verdediging toeleggen. De voorhoede miste de steun van de half linïe en zelf ook al zoo goed niet meer spelende, ging er veel minder actie van de Bloemendaalsche aan val uit. Het gevaar dreigde telkens voor het Bloe mendaalsche doel. maar daar was de ver dediging paraat. Uit een strafcorner scoort Dupon dan den gelijkmaker (11). Nog tien minuten is dan te spelen. De gas ten zetten er alles op om alsnog de zege te halen. Vooral de rechterwing is gevaarlijk, nu Timmermans deze te veel loslaat, links wordt uitnemend door Van de Stadt in bedwang gehouden, al ontsnapt v. d. Haar wel eens aan zijn bewaking. De Bloemendaalsche aanval fs niet gevaar lijk meer. daar deze telkens bewaakt wordt en de Hagenaars dus telkens onderscheppen. Het Lyceum-overwicht is zeer gevaarlijk, maar in een doelpunt wordt het toch niet uitgedrukt, zoodat het einde van 1—1 gelijk sn^l brengt. TWEEDE KLASSE H. B. S.—Togo (1—2) De thuisclub is geheel compleet. Togo is echter het eerst ingespeeld en onderneemt eenige gevaarlijke aanvallen. Een strafcorner op het H. B .S.-doel word: tegen de paal ge schoten. H.B.S. komt er dan allengs beter in en begint goed aan te vallen. Uit een der aan vallen weet Ról aan de thuisclub de leiding te geven (10. Hoewel het spel vrijwel gelijk opgaat zijn! de Haagsche aanvallen toch gevaarlijker maar de H. B. S.-verdediging is er goed in en weet elk gevaar tc bezweren. Rust komt met 10. Na óe ri'St te TT B r mnav moor- de rc kansen worden door de voorhoede gemist têiW.ji tii.-w ^a..en .i e«.n u.i ^f over gaan. Telkens denkt men H. B. S. te zien scoren, doch het succes blijft, maar uit. Ongeveer 15 minuten voor tijd heeft een der weinige Haagsche aanvallen succes als de kee per het harde schot van den rechtsbuiten niet voldoende stoppen kan. H. B. S. komt nu nog feller opzetten, maar voortdurend komt- er redding voor Togo. Even voor tijd ont-j staat bij een der Haagsche uitvallen een mis verstand in de H. B. S.-verdediging. waarvan Togo echter handig profiteert en de leiding neemt. De laatste minuten brengen nog een hef tige belegering van het Haagsche doel, maar het mag niet meer baten. Be Fari—M. H. C. 2 (4—2) Wel is waar heeft M. H. C. 2 weer verloi-en, maar desondanks kunnen de Haarlemmers op een zeer goeden wedstrijd terug zien. De gewijzigde opstelling bleek uiteindelijk een succes te zijn. De thuisclub valt onmiddellijk heftig aan en binnen het kwartier heeft Be Fair zich reeds van een 30 voorsprong verzekerd. Daarna treedt een reactie in en nu komt M. H. C. 2 weer aan het woord. Eenige goede aanvallen volgen, maar voorloopig geeft. Be Fair niet- thuis. Toch blijken de Amsterdam mers niet. bestand tegen de voortdurende aanvallen van M. H. C.. want eerst verkleint Lodewijks de achterstand tot 13. waarna Brusse dit goede voorbeeld volgt en er 23 van weet te maken met welke stand ook de rust wordt aangekondigd Bij M. H. C. 2 herleeft de hoop nu eens wat goeds te kunnen présteeren terwijl Be Fair zich wat meer op haar qui vive toont, om voor verrassingen gevrijwaard te blijven. Het gevolg is een aardige en spannende wed strijd. Eerst kort voor het einde slagen de Amsterdammers er in uit een scrimmage voor het Haarlemsche doel hun score eenigs zins te verbeteren (42). Spoedig hierop is het tijd. M. H. C. 3Bloemendaal 3 (21) Tot veler verrassing, ook van M. H. C. en Bloemendaal. heeft M. H. C. van Bloemen daal 3 gewonnen. Ongetwijfeld is dit te dan ken aan het goede spel van M. H. C„ maar hierbij mag niet uit het oog worden verloren, dat Bloemendaal. althans de voorhoede, een volslagen off-day had. Bloemendaal is voortdurend wat sterker, maar het wil in de voorhoede maar niet vlot. ten. Steeds is er wat hetgeen scoren voor komt. Na vele mislukte pogingen slaagt Kui per er eindelijk in te scoren (0—1). Deze vreugde is echter, van zeer korten duur, want even later slaagt M. H. C, er al weer in gelijk te maken tl1). Rust 1—1. Ook na de rust is Bloemenaal het meest, aanvallend, maar ook nu wil het niet lukken. Het succes komt zelfs voor M. H. C.; uit een der aanvallen kan de leiding veroverd wor den (21). M. H. C. valt nu iets minder aan. om zich wat meer op verdedigen toe te leggen, zoo dat Bloemendaal er nu heelemaal niet meer kan doorkomen. H"t einde brengt dus een verrassende M. H. C.-overwinning. Rood WitAmsterdam (01) Gisteren speelde Rood-Wit op eigen terrein tegen de hoofdstedelijke dames, die dit jaar met een zéér sterk elftal uitkomen en op de ranglijst ongeslagen bovenaan prijken. Ook de Haarlemsche dames moesten het onderspit delven: zij verloren in een span- nenden wedstrijd, die echter geen overwegen de Amsterdamsche sterkte uitdrukte. Als niet in de allereerste minuut door overrompeling der R.W.-achterhoede het eenige doelpunt was ontstaan, dan zou gelijke stand de ver houding beter hebben weergegeven. De Rood-Witvoorhoede deed zooals ge woonlijk tevergeefsche pogingen om het doel te vüiden: te kort gehouden spel en gebrek aan verband zijn hieraan wel grootendeels schuld, al dient het uitstekende spel van de A'damsche internationale back mevr. Hout appel vermelding, die menig goed opgezette aanval onderbrak. Mej. van den Berg en mej. Trui Terwindt, de bekende schutters uit .de A'damsche voor hoede konden niet veel uitrichten tegen de goed op dreef zijnde R.W.-achterhoede. Rood-Wit speelde als volgt S. J. de Josselin de Jong (doel). S. A. de Josselin de Jong, L. van Heek (achter). B. van Wel, H. Neede. V. van Hall (midden). J. Land, D. Lanrbrechtsen. M. van Beeck Vollenhoven, E. de Josselin de Jong. L. Maks (voor). De heeren Rigbers en Merens, de beide scheidsrechters, hadden lang geen gemakke lijke taak, waarvan zij zich uitstekend kweten. De Wandeltoerist. Aan den door de.HWS.V. „De Wandrl- toerist" uitgeschreven sluitings-marsch van pl.m 45 K-M. werd deelgenomen dcor 85 wan delaars. Klokslag 10 uur vertrok men van „De Ko renbeurs", vooraf gegaan door leden van he; tramimelcorps, di= ook den tocht meeliepen. De toc'ht liep naar Overveen. Bloemendaal. Santpoort langs de Ruïne van Brederode naar Bentveld, waar gerust werd. Toen ging het via Groenendaal weer naar De Korenbeurs waar men om 4 uur binnen kwam. Door den voorzitter werden de prijzen uitgereikt. De Torpecomakers en Marine Luchtvaart uit den Helder kwamen voor een groepsprijs in aan merking, evenals het Haarlemsch Trommel korps. Als verst komende dame? uit den Hel der werd hun even als de verstkomende heer een mooie prijs uitgereikt. Als bijzonderheid kunnen wij nog melden dat deze heer is de 73-jarige De Wind uit Groningen. Kennemers 2Always Ready 1 (03) Na den uitgooi van Kennemers bleken de ploegen tegen eikaar opgewassen te zijn. Toch mocht het Always Ready gelukken om de rust in te gaan met een 20 voorsprong, waar mej. N. Siegerist op goede wijze voor zorgde. Na de rust pakten beide ploegen weer flink aan; ondanks den 20 achterstand liet Ken nemers den moed niet zakken. Een paar mooie aanvallen van Kennemers en Always Ready leverden echter voor beide ploegen niets op, tot kort voor het einde door een mooi vrij schot van K. Hollander de eind stand gebracht werd op 0—3. D. S. V. 1Haarlem 2 (33) Met den straffen wind tegen gooit D.S.O- uit, maar de bal wordt meteen onderschept. Dan is Haarlem sterk in den aanval. De ver dediging van D. S. V. ziet geen kans om den bal weg te krijgen. Na twintig minuten weet Van Lobuizen mooi vrij te komen en met een schot van on der den paal te scoren »01) Haarlem benut een strafworp (0 -2'. Na de vakverwisseling hetzelfde spelbeeld. Even voor rust weet Groenendaal met een afstandschot 03 te maken, met welken stand de rust intreedt. Na de rust zijn de rollen omgekeerd: D. S. V. is sterk aanvallend; spoedig verkleint Duyff den achterstand (13). De nieuw? aanval van D- S. V. weet zich vele fraaie kansen te scheppen, die echter teloor gaan door slecht schieten. Dan krijgt mej. Deen twee maal achtereen een fraaie kans. welke ze ook benut, waar door de stand gelijk wordt (33). Er is nog tien minuten te spelen, waarin geen der beide partijen meer weet te doel punten. Zwemfeest van „Zignea". Zondagmiddag hadden in Stoop's Bad Kringwedstrijden plaats, georganiseerd door de dameszwemvereeniging Zignea. De publie ke belangstelling was niet overmatig groot. Maar de aanwezige bezoekers toonden, even als de deelnemers(sters) een enthousiasme, waardoor het zwemfeest buitengewoon slaag de. Ook was de regeling uitstekend, zoodat alles vlot verliep. Een drietal kringkampioenschaippen werden gehouden. Bij het- d a mes-söh oonspringen bleek mevr. Venema de sterkste. Haar soepele en elegante sprongen ontlokten tel kens een hartelijk applaus. Met 3 sec. vorosprong op no. twee legde mej. Kollerie beslag op het kampioenschap 100 M. schoolslag voor dames. Ook bij den 3 maal 50 M. wisselslag' lieeren won no. 1 (Haarlem I) gemakkelijk eveneens met 4 sec. Een groote interesse bestond er voor den dr. Merens-beker. Het vorig jaar veroverde het Kennemer Lyceum hem. En nu domi neerde dit Lyceum weer buitengewoon. Drie ploegen van dit onderwijsinstituut wonnen evenzooveel prijzen. De overige nummers waren meer onder ling. Wat de prestaties aangaat kan Zignea ge rust de toekomst te gemoet gaan. Zignea kan met genosgen aan dit zwemfeest terugden ken. De uitslagen luiden: 50 M. schoolslag meisjes 14, 15 en 16 jaar. 1. Gerda Reinders 43.6 sec.; 2. Lucy Hofsté 45.6 sec.: 3. Greet Knuyt 45.8 sec.; 4. Truus Rosma 49 sec. 50 M. vrije slag meisjes 14, 15 en 16 jaar. 1. L. Wicherlink 37 sec.: 2. H. Drooglever 39.8 sec.; 3. L. Hofsté 42.6 sec.; 4. L. Hamstra 42.6 sec.; 5. C. Menke 43.6 sec. 50 M. schoolslag meisjes 12 en 13 jaar. 1. C. Klijzing 48.2 sec.; 2. M. Menke 48.4 sec.; 3. G. Aveling 48.6 sec.; 4. M. Hollander 50.4 sec. 50 M. vrije slag meisjes 12 en 13 jaar. 1. M. Hollander 51.2 sec. 25 M. schoolslag meisjes beneden 12 jaar. 1. B. Klijzing 24 sec.: 2. M. v. Erk 28 sec. 3 50 M. wisselslagestafette dames (Kring Haarlem). 1. Zignea I 2 min. 10.6 sec.: 2. D. W. R. 2 mill. 11 sec.; 3. H. P. C. I 2 min. 2 sec. Vossenjacht voor meisjes beneden 14 jaar. 1. T. Boot. 4' 25 M. vrije slag estafette voor meisjes- ploegen van Middelbare scholen om den Dr. Merenswisselbeker. 1. Kennemer Lyceum I 1 min. 9.8 sec.; 2. Kennemer Lyceum II 1 min. 16 sec.; 3. Kennemer Lyceum III 1 min. 18.2 sec. Schoonspringen voor dames (Kringkam pioenschap). 1. B. "Venema. 100 M. schoolslag dames (Kringkampioen schap). 1. L. Kollerie 1 min. 37.2 sec.; 2. G. Reinders 1 min. 41 sec.; 3. H. Haase 1 min. 43.6 sec. 3> 50 M. wisselslag heeren. (Kringkampioen schap) 1. Haarlem I 1 min. 40.2 sec.; 2. H. V. G. B. I 1 min. 44.2 sec.; 3. Haarlem H 1 min. 44.8 sc. 50 M. rugslag Zignea-leden. 1. L. Wicher link 45.4 sec.; 2. B. Venema 49 sec.; 3. G. Knuyt. 50.8 sec.; 4. W. v. Bilderbeek 51.8 sec.; 5. H. Haase 52.2 sec. 50 M. vrije slag heeren (Kring. Haarlem). 1. D. v. Gelderen 29 sec.; 2. B. Mooi 29.2 sec.; 3. C. Zeeman 29.4 sec.; 4. J. v. Hemsbergen 29.8 sec. Vóór de prijsuitreiking wijdde de presiden te van Zignea. mej M. van Ommeren, eenige gevoelvolle worden aan de nagedachtenis van Dr. W. E. Merens. Het bestuur heeft gemeend (daar het Kennemer Lyceum verleden jaar definitief op den dr. Merens-beker beslag legde) een nieuwen wisselbeker voor de meis jes van scholen M. O. beschikbaar te moeten stellen en dien te noemen naar den overle den eere-voorzitter. De Haarlemsche Manege. Ondanks het weinig aanlokkelijke weer, vereenigden zich Zaterdagmiddag eenige leden van de Vereniging „De Haarlemsche Manége" aan de Linnaeuslaan tot het houden van een jaohtrit. Ook ditmaal werd begonnen met. het sprin gen van hindernissen in de Van Haamstede- laan. Bij Kraantje Lek sloeg- het gezelschap den weg naar de duinen in, waar in de buurt- van den Bloemendaalschen Zeeweg :enige mooie hindernissen geplaatst waren Na eenigen tijd stappen werd weer een galop ingezet, gecombineerd met een aantal spron gen. Zco bereikten de ruiters d:n verharden weg. Na een stapreprise bereikte het gezel schap de Van Haemstedelaan, waar de hin dernissen, maar nu in omgekeerde volgorde met veel animo nogmaals gesprongen wer den. Tegen vijf uur kwamen de ruiters voldaan over het vlugge tempo van dezen jachtrit in de Manége terug. Kennemer Golfclub. Te Zandvoort is Zondag een greensome- wedstrijd gespeeld. Dertien paren namen er aan deel. F. C. Nurse en A. A. Jennings wonnen den eersten prijs met een netto-score van 70. Tweede waren E. Veltman Jr.. en E. Lefebvre met een score van 74. Algemeene vergadering K. V. N. W .V. Zaterdag 17 December a.s. zal in de Industrieele Club te Amsterdam, de jaar- lij ksche algem. vergadering der K.V.N.W.V, plaats vinden. Op deze vergadering zal o m. plaats vinden de toetreding van de Haarl. Zeilvereeniging. welke club door haar beide stadgenooten de Haarl. Jachtclub en de R. Z. V. Het Spaarne wordt voorgesteld. Successen van Hollanders in het buitenland. Uit Münster: Drie uurskoppelwedstrijd met 2000 toeschouwers. Spannende jachten. In het eerste uur afgelegd 47 200 K.M. Totaal 3 uurs koppelwedstrijd 142,320 K.M. De Nederlander Wals was de beste rijder van het veld. Het resultaat van den wedstrijd luidde: 1. Goebel'Wals 50 punten. Op 1 ronde: 2. Vroomen Vluggen 48 punten. Uit Bazel: 600 ronden koppelwedstrijd. 1. Jan van Kempen /Braspenninx 50 punten. Tijd 2 uur 27 min. 14.6 sec. Nieuw baan record. 2. Buhler.Kroll 44 punten met 1 ronde achterstand. ConcordiaRapiditas 2 (20) (Dames.) Concordia speelt eerst tegen wind in. maar houdt toch stand. Aan beide zijden worden, aardige aanvallen opgezet, die door te kort spel geen succes hebben. Tegen de rust- is Rapiditas sterker, maar ondanks dit worden de kansen niet. benut. Na de rust is Concordia in de meerder- h'sid; mej. Landimeyer zag zich tweemaal ge passeerd door mej. Dmyff (20). Rapiditas probeert, met eenige goede aan vallen de eer nog te redden, maar dan is het reeds tijd;. (Heeren). Concordia 2T. V. S. (20) Een wedstrijd van twee gelijkwaardige ploe- der werd 'hun evenals de verstkomenden heer doelverde diger zegevierde Beide elftallen kregen meermalen goede doelkansen, maar door te kort samenspel bleef succes uit. Rust 10. Eindstand 20. LijndenZeeburg (81) Lijnden wist de derde overwinning in suc cessie in de Aonsterdamsehe competitie te behalen. Zij staat nu op de tweede plaats in haar afdeeling. Mej. J. J. de Boer kampioene. De wedstrijden te Rotterdam georgani seerd door „Ardjuno" behooren altijd tot de gezelligste en aangenaamste van alle wed strijden; ook dezen keer was onze gastvrouwe een en al welwillendheid; er heerschte ge durende den wedstrijd een aangename en sportieve geest. Er wordt daar veel beter spel gegeven; de leiding berustte in bekwame handen, zoodat door de dames heel weinig geprotesteerd werd, zoodat alles een vlot verloop had. Om precies half elf word begonnen in 3 poules nl. poule I mej. Vrcoman, mevr. A. Scheenstra, mej. P. Ouwerkerk, mevr. C. v.d. Voodt, mej. B. Boks, mej. W. Briickman en mej. T. v. d. Klaauw. Poule II mej. J. Brandwijk, mevr. A. Ruys, mej. E. de Koning, mej. T. Dekkers, mej. Rosenbach, mej. L. Michaëlis, mej. J. de Beer en poule III met mevr. R. Oosterhoff mej. E. de Groot. mej. J. Roelofs. mej. A. Endenburg, mej. W. van Gelder, mfj E. Buf- fart, mevr. A. Admiraal en mej. C. Gerrit sen. De leiding was in handen van de heeren Scheffer, Schoon en Landa. Er werd aardig werk te zien gegeven; de publieke belang stelling was zeer groot. De demi-finale be stond uit 2 x 6 schermsters, die weer werden ondergebracht in 2 poules. De zwakkere schermsters waren afgeval len. Poule I met mej. v. d. Klaauw. Mevr. A. Admiraal, mej. Vrooman, mej. Dekkers, mevr. Ruys en mej. Gerritsen en poule II: mej. de Boer, mej. v. Gelder, mej. Roelofs, mevr. v. a. Voodt, mej. Ouderkerk en mej. Michaë lis. Dadelijk werd hier al beter floret spel gegeven; alle schermsters moesten terdege vechten voor een plaats in de finale die slechte uit 6 dames zou bestaan. In poule I verloor mej. v. d. Klaauw van mej. Dekkers, terwijl mevr. Admiraal van Toos v. d. Klaauw verloor. Deze drie dames bleken de sterkslen te zijn; zij handhaafden zich. In poule II won mej. de Boer al haar partijen en de da mes Ouwerkerk en v. Gelder wisten zich ook te plaatsen. Een mooie succes voor de Rot- terdamsche dames club met 3 finalisten. De finale stond onder leiding van Generaal G. A. Scheffer; hij werd geholpen door vier zeer neutrale secondanten. Er was geweldige belangstelling. Veel kracht en uithoudingsvermogen werd er van deze schermsters gevergd: elke partij werd bevochten. Mej. de Boer bleek absoluut de sterkste te zijn: zij werd ongeslagen kampioene 1932. Mevr. A. Admiraal-Meije- rink die een zeer goeden wedstrijd schermde, behaalde den 2den prijs, mej. v. d. Klaauw den 3den prijs. Mej. Dekkers ontving een aandenken van Ardjuno als de bestgeplaatste Rotterdam- sche schermster. Verder volgden mej. v. Gel der en mei. Ouwerkerk. Generaal Scheffer reikte namens den Kon. Ned. Amateurs Scherm bond de drie medailles uit met eenige hartelijke woorden.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12