DE BILT MOUSSANA feffiCHIillS Voor kunsttanden, gebitten Begrafenis Vereen. IMMER Zn. BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 28 NOVEMBER 1932 HET TOONEEL Haarlemsche Tooneelclub Zijn we dat niet allemaal? „Zijn we dat niet allemaal?" het. blij spel van Frederick Lonsdale dat de Haarlem sche Tooneelclub voor haar eerste opvoering in dit seizoen heeft uitgekozen komt uit- Engeland cn wij weten dus bij voorbaat, dat, al loopt de huwelijkswagen van yillie Tat- ham en Margot even op een verkeerd en ge vaarlijk spoor, er toch geen ongelukken zul len gebeuren, In een Fransch blijspel zou het minstens tot een déraillement hebben geleid, als het vrouwtje den man 4 maanden alleen had gelaten; een Engelschman weet echter nog bijtijds te remmen zelfs al kruipt er 'n le venslustige. kotette dame in den wagen. Een oogenblik dreigt Willie Tatham te zullen ver geten, dat hij een liefhebbend vrouwtje in Egypte heef zitten, maar juist op dat bijna fatale moment, laat de schrijver, die een voorzichtig man is, Mavgot terugkeeren. Victoriën Sardou bouwde eens een heel stuk on een Vimpel kattebelletje. Fred. Lons dale dóet het op een enkelen kus. Wat is er onstoffelijker dan een kus? Toch blijkt hij voldoende stof voor 3 lange bedrijven. Willie Tatham heeft allen schijn tegen zich en hij zou misschien den strijd hebben verloren, als er niet onverwachts in het tweede be drijf redding uit Egypte was komen opdagen in den persoon van den jongen Willocks, die hem als deugdelijk wapen tegen Margot de Herinnering aan een kus aan den Nijl bij maanlicht aanbiedt. Inplaats van 1 krijgen wij nu 2 kussen, die volkom en —voor zoover wij nu 2 kussen, die volkomen voor zoover tegen elkaar opwegen. Het derde bedrijf brengt nog een derde kus, maar dat is de verzoeningskus en die is dus volkomen „en règle". Fred. Lonsdale is een auteur, die alleen schrijft om de mencshen te amuseeren. Hij wil vooi'al niet zwaar op de hand schijnen en het liefst evenals de eigenlijke hoofdper soon uit zijn stuk, Lord Grenham char meeren. En hij dcet dit ook. omdat hij een geestig man is. De dialoog is wel het beste deel van dit blijspel, waarin de handeling nu en dan vooral in het begin van het tweede en het derde bedrijf nog al eens traineert. Voor dat traineeren zijn voornamelijk de vi caris en zijn vrouw verantwoordelijk, die bei den feitelijk geheel gemist hadden kunnen worden. Het stuk culmineert in de komst van Willocks. den jongen Australiër uit Egvpte, die Williie het wapen in de hand geeft, welks wapen Margot met vrouwelijke lisigheid handig weet tc pareeren. Maar de aardigste figuur in dit blijspel is toch wel Lord Grenham de oude aristocratische Lebc- mann wien niets menschelijks vreemd is. Hij heeft geleerd een kus naar waarde te schat ten. „Het leven en de menschep niet al te zwaar nemen, weten vergeven en vergeten!" is zijn devies, 'n Beetje mal. 'n beetje idioot. ochen dat. is de slotconclusie van dit wel amusante blijspel: „Zijn we dat niet alle maal?" In de voorstelling welke Het Tooneel in dertijd van dit Engelsch blijspel heeft gege ven. zorgde Royaards met zeer nadrukkelijk spel er voor. dat deze Lord Grenham meer dan het volle gewicht kreeg. In de opvoering van de II. T. C. sprong de figuur niet zóó scherp naar voren en werd het licht meer over verschillende personen verdeeld, wat vooral ten voordeele kwam van Margot, die in deze bezetting veel meer hoofdpersoon werd dan bi.i die welke wij vroeger van dit stuk zagen. Wij mochten weer eens consta- tecren. welk een uitstekende kracht de H. T. C. in de vertolkster van deze rol bezit. Het is vooral in haar dictie, dat ik haar zoo van harte kan waar deer en. Haar stem heeft een warm timbre, waardoor zij onmiddellijk aan spreekt en haar woorden worden gedragen door zuiver, echt gevoel, waarin elk valsch pathos vreemd is. Deze Margot was niet al leen perfect- lady. maar allereerst vrouw en dat maakte haar zoo sympathiek. Op eenzelfde hoog Ie stond in deze bezet ting Lord Grenham. Deze Lebemann werd fijn-geestig, licht en luchtig, en met opmer kelijke aristocratische allure gespeeld. De veie geestigheden, die Lonsdale Grenham laat debiteeren. kwamen puntig en raak. zonder eenige nadrukkelijkheid, over het voetlicht cn Grenham onderstreepte ze steeds met het elegante gebaar van den charmeur. Een uit stekend gespeelde rol. wel de beste, die ik in jaren van dit zeer verdienstelijk llcl van de H. T C. heb gezien. Willie Tatham was als de zoon van dezen eleganten Ixxbemann wel wat forsch en mas sief cn ook zijn spel was wat zwaar vergele ken bij dat van Lord Grenham en Margot. Deze dilettant beschikt over een benijdens waardige routine, maar er is vooi*al door de stereotiepe telkens terugkeerende arm en handbewegingeen wel wat weiixig variatie in de door hem gespeelde figuren. Toch is hij voor de H. T. C. ontegenzcggenlijk een benij denswaardige kracht, vooral ook door de ge makkelijkheid en de rust van zijn spel. De vierde in het kwartet der hoofdpei'so- nen is John Willecks. De II. T. C.'er die deze rol speelde, is een acteur, die het tooneel weet te vullen, wat een ixiet- gering voordeel is. Toch denk ik mij deze rol heel anders, dan wij hem nu zagen. Willocks is nog erg jong, zoo jong zelfs, dat- hij geheel in de war gc- bracht door een enkelen kus, naar Europa in plaats van naar Australië reist. Van deze jonge verliefdheid merkten wij wel heel wei nig. Willocks maakte meer den indruk van een zakenman, die over een transactie kwam spreken dan van een door liefde gedreven nog heel jongen man. Als wij het tooneel moesten gelooven zou den er in Engeland geen ser'.euse geestelijken bestaan. Ik heb tenminste nog nooit- een „re- verend" op de planken gezien of hij was een carri'catuur en de vicaris in .Zijn we dat niet allemaal?" maakt geen uitzondering. Deze Adverteerders Zendt uwe annonces zoo vroegtijdig mogelijk in. Daarmede handelt gij niet alleen in ons belang, maar ook in uw eigen be lang. Hoe vroeger door ons ontvangen, hoe meer zorg uiteraard aan het opmaken moer advertenties kan worden besteed. revei-end was de Engelsche tooneel-geestelijke zooals wij hem uit tientallen stukken kennen en de dilettant, die in Lynton's zwarte jas zat en die komische kracht bezit liet niets na zoowel in zijn zalvende gebaren als in zijn dikken spreektoon om hem de 100 pro cent carricatuur te geven. Angela zocht in de typeering van des ï-everends vrouw met ietwat fijner mfddelen haar effect te bereiken en zij slaagde hierin lang niet onverdiens telijk. Kitty Lake was de vrouw van den kus in I. Een geraffineerde kokette konden wij niet in haar zien wat voor de vertolkster als vrouw ik zeg niet als actrice pleitte. Wij zien ook herhaaldelijk van het. beroepstooneei dat niets zoo moeilijk is als de geraffineerdé ko kette vrouw te spelen, iets, waarover ik mij altijd weer verbaas, omdat de wereld er 'toch overvol van is. Lady Trinton bleef in het stuk een wat voorzichtig gespeelde be scheiden figuur. Bescheiden ook maar zeer correct en volkomen „in stijl" was Marton, de butler in het eerste bedrijf, dien ik hier even naar voi*en wil brengen als voorbeeld vaix een uitstekend gespeeld bijrolletje. Als altijd bij de H. T. C. was de voorstel- Ifng uiterlijk tip top verzorgd. Het tooneel zag er - dank zij ook de meubels van de firma Nederkoorn bijzonder smaakvol en cosy uit, wat niet weinig bijdroeg tot de voor dit stuk zoo noodige society-sfeer. Kommer Kleijn heeft als regisseur voor een vlotten gang en een levendig tempo gezorgd. In de spelers van de I-L T. C. vindt hij 't materiaal, dat een opvoering van een licht, geestig En gelsch blijspel als Lonsdale's Zijn we dat al lemaal? mogelijk maakt. De H. T. C. behoudt mot. cere haar uitzonderlijke en zeer eigen plaats onder de Haarlemsche dilcttanfcèn- vereenigingen. Dat dit door de leden naar waarde wordt geschat bleek wel uit de ge- noegelijke, vroolijke stemming van de zaal en het hartelijk applaus aan het slot. Een der vele successen van de Haarlemsche Too neelclub. J. SCHUIL. MUZIEK Arbeiders Muziekvereen. „Excelsior". Dit bekende muziekkorps (onderafd. v. d. Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel) heeft het besluit genomen, nieuwe instru menten aan te schaffen, hoewel de kas der vereeniging noodlijdend is. Het lag dus op den weg, door het organiseeren eener uitvoe ring de gelegenheid te krijgen, een aanslag te kunnen plegen op de beurzen der bezoe kers. „Excelsior" telt veel vrienden. Hoe zou 't. anders mogelijk zijn geweest, dat. er voor een te houden verloting zulke aanlokkelijke bijdragen waren afgestaan? Hoe zou voorts de voor deze gelegenheid in 't leven geroepen feestcommissie een zoo veelzijdige medewer king hebben vei'kregen? De uitvoering had meer het karakter van een „bonten avond", hoewel ook aan de muziek een goed deel van het programma was afgestaan. Met het doel dezer uitvoering werden wij bij den aanvang in kennis gesteld door den voorzitter der feestcommissie den heer A. G. Prent Jr.. zelf verdienstelijk lid van het korps, factotum der vereeniging. Niet slechts hield hij de openingsrede, maar hij leidde ook een gemengd koor, dat uit korpsleden en hun dames was samengesteld. Het gelukte den heer Prent, op een v>oneel, van alle acoustiek ontbloot, een goed geslaagde uitvoering te geven vnn eenige koorwerkjes; zijn goede ooren hielpen hem. het koor tot aan 't eind in het gareel te houden, en daarbij nog voor dracht. en uitspraak te verzorgen ook. Doch ook de voorzitter van' „Excelsior", de heer' Chr. van Driel, had een belangrijk deel in de uitvoering. Als bekwaam klarinettist viel het hem niet moeilijk, door een tweetal solovoordraehten zijn hoorders dankbaar te stemmen en daardoor de vereeniging aan zich te verplichten. De groote fantasie over „Louise de Montfort" droeg hij voor met goeden toon cn fraaie nuances, en daarna speelde hij een groot deel uit Bizet's eerste Suite „l'Arlesienne". Obk de xylophoonsoli van den heer Boslooper mogen vermeld wor den. evenzoo het duet voor Tuba en bugle van de heeren Neuman en van Son. Er zullen onder de aanwezigen zijn geweest die voor zich de opmerking maakten, dal in strumenten waarop zóó verdienstelijk is ge speeld, niet vernieuwd behoeven te worden. Vanzelfsprekend echter hebben de beste krachten van een korps altijd instrumenten die in goeden staat verkeeren; maar vele moeten dringend vervangen worden en bo vendien moet men zorgen voor uitbreiding, om het peil der muziek zoo hoog mogelijk te kunnen opvoeren. Of de verwachtingen van het. bestuur, na deze uitvoering, algeheel in vervulling gaan. durf ik niet te beslissen; ik vi'ces dat. er nog wel een flink bedrag noodig zal zijn, dat op andere wijze zal moeten ge vonden worden. Geven wij bekendheid aan het onbaatzuchtig werken van allen die deze uitvoering mogelijk maakten, en niet in de laatste plaats aan de dames en heeren die een zoo prijzenswaardige tooneeluitvoering gaven, dan zullen allicht onder de lezers worden gevonden, wien de verdere ontwik keling der arbeiders-muzikvereeniging „Ex celsior" belangrijk genoeg schijnt, om haar met geldgaven te steunen. G. J. KALT. Voor den Kantonrechter. De Winkelsluitingswet Er bestaat een winkelsluitingswet, waarover velen onguistige meeningen hebben. Doch hoe men daar ook over denkt, zeide de amb tenaar van het O. M„ mr. Semeyns de Vries van Doesburgh, de wet is er en het is hier niet ter zake dienende, of de Zandvoortsche winkeliers er tegen zijn. Deze Zandvoortsche winkeliers het wa ren twee fruit- en vischwinkeliers hebben op Zondag 13 November des middags ruim 5 uur hun zazken voor het publiek opengesteld gehad en toen aan klanten druiven, studen tenhaver en bokkingen, althans goederen ver kocht. En dit was in strijd met de bepalingen van de winkelsluitingswet, reden waarom bei de winkeliers voor den kantoni-echter terecht stonden. De ambtenaar vestigde de aandacht op het feit dat deze gevallen niet principieel be schouwd mochten worden, doch dat 't kwes ties zij nvan verzet. De politie als getuige was inspecteur Bollee aanwezig heeft ge- wakrschuwd, wat niet hielp, en heeft later pi-oces-verbalen opgemaakt. Ook de inspec teur acht verzet tegen het openbaar gezag aanwezig. De Ambtenaar eischte 5.subs. 5 dagen. De verdediger, mr. van Voolen zeide op te maken uit dr meeningen over de wet, dat er iets hapert. ITij betoogt aaxx de hand van de boekhouding van den eersten verdachte, dat i er op do Zondagexx na invoering der wet een schade van ïxxeer dan 50 percent is ontstaan, die in de evrste verte niet opgeheven wordt door de verhoogde winsten op Zaterdag, wat voorstanders van de wet vermoeden. De on kosten stijgen bovendien. Na rc- cn dupliek van ambtenaar en verde- diger, veroordeelt de waarnemend kanton rechter mr. J. v. d. Vegt verdachte voor beide malen tot 2 x 4.subs. 2x2 dagen hech tenis. Tegen den tweeden winkelier, die aan een klant bokking verkocht had, ter plaatse ge- nuttigd, eischte de ambtenaar ook 5.subs. 5 dagen, daar z. i. de zaak dezelfde was als de vooi-gaande. De verdediger pleitte in dit geval ecter ont slag van rechtsvervolging omdat deze zaak houdster is van het verlof B. Deze zaak ressorteert onder art. 3 sub c van de winkelsluitingswet, die ontheffing ver leent o.a. aan zaken als van verdachte. Voor verbruik ter plaatse was hij gerechtigd. Inspecteur Bollee verklaarde dat de zaak in hoofdzaak gebruikt werd voor winkelverkoop naar buiten. De verlofzaak mag open zijn, de winkel echter niet. De kantonrechter achtte ook dit feit bewe zen en veroordeelde verdachte eveneens tot 4.subs. 2 dagen. meldt: Hoogste barometerstand 775.7 m.M. te Sc illy. Laagste barometerstand 731.4 m.M. te Isafjord. en voorspelt: matigen tot zwakken later weer toenemenden Westelijken tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog weinig of geen regen, aanvankelijk kouder, later waar schijnlijk weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland. De Zaterdag genoemde uitgebreide depres sie heeft ziclh naar het Oosten verplaatst. Zij ligt thans met twee kernen over Scandina vië. Ten onzent steeg de barometer sterk, In het Z.W. vertoont zich een intensief hooge- drukgebied. Bij IJsland ligt reeds weer een uitgebreid en zeer diep minimum, dat reeds in Schotland den barometer weer doet dalen. Tengevolge van de zeer sterke luchtdruktoe neming in het W. nam de gradiënt steile toe. In onze omgeving en op de Noordelijke, waait het krachtig uit N.W.. In de Oostzee waren flinke Z.W. winden aangetroffen. Bij een aanvoer van de koude lucht uit het N.W. is de temperatuur over het geheeld vasteland gedaald. In Duitschiand en Frankrijk zelfs vrij veel. De regenval was vrij uitgebreid, doch slechts plaatselijk zwaar. Er wordt krimpende wind met aanvanke lijk weinig of geen regen verwacht. De nacht zal koud zijn. later mag de zelfde temperatuur als heden worden ver wacht Barometer 765 m.M. 760 m.M. Stand van heden 10 uur (Veranderlijk) Stand gisteren Neiging; Vooruit. Opgave van; Fa. CAREL VAN HUIZEN, Opticien. Kleine Houtstraat 13 Tel. 14112. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 November. Bevallen 24 November; C. M. Akkerman Willemsen, z.; L. II. HogenbiikHartmann, d.; T, van DuijnDroog, d.; 25 November: C. M. KosterHermans, z.; L. J. HofmanMi- rande, d.; H. A. KredietSijtsema, 2 z,; W. C. NouwlandSonnemans, d.; L. Glazemaker Vetli, d.; C. J. M. KoeneFens, z.; 26 No vember; C. Veen—'Verzij-lberg, d.; A. J. de Doelderde Doelder, z LISSE VERDEELDHEID IN HET HYACINTHENBEDRIJF. DREIGENDE BOYCOT. In café-restaurant die Nachtegaal te Lisse is Vrijdagmiddag een drukbezochte vergade ring gehouden, waar gesproken is over d'? noodzakelijkheid tot algeheele vrijen handel in het hyacin thewbedirijf De convocatie was onderteekend door de heeren A. Berbée Gz„ P. A. Damen, J. J. Grullemans. G.-H. Hermans. P. L. van dei- Huist., H. Kramer, Chi-. Kieft, J. B. van der Schoot, Gerrit Segers en Jac. Th. de Vroomen welke laatste de leiding had van deze ver gadering. die uitgeschreven was door niet- onderteekenaars van het contract in verband met- de teeltbeperking. Dit contract leidt tot boycot van de niet- onderteekenaars en tegen die boycot kwam men ernstig op. In de bloembolle uwe re ld past geen vÓi-deeld'heid, zooals ze er op het oogenblik is. daar hoort vrije handel thuis, zeide de voorzitter in zijn opendngwoord. Er waren vóór- en tegenstanders van het contract aanwezig, waarvan velen het woord voerden. Beiden partijen waren het er over eens, dat vrije handel geboden was, dooh merkwaardi gerwijs achtten beide partijen alleen haar eigen standpunt dat van den vrijen handel. Ook werd getwist over de vraag, of de on derteekenaars van het contract uit vrijen wil geteekend hadden of dat er pressie was uitgeoefend. De heer Hoogerwoning deelde namens den Bond van Bloemtoollenveiliingen mi"de, dat deze zich altijd achter de meerdenheid schaart, ook in deze kweste. Op een wensch van een der contractanten da' de minderheid (d? niet-onderteekenaars) zich bij de meerderheid aan zou sluiten, ant woordde de voorzitter, dat zulks niet mogelijk was. In een bespreking met contractanten is uitdrukkelijk gezegd, dat het contract met boycot volledig nageleefd zal worden. De voorzitter sloot deze vergadering, waar geen resultaat bereikt werd, en verzocht de tegenstanders van do boycot te blijven. Toen werd van g*dacthe gewisseld..over de straffen bij overtreding van het contract gesprokén en naar de houding van de vei lingen gevi'aagd. De heer de Vroomen zeiden dat een en ander nader zal worden onderzocht. HILLECOM LANDSTORMAVOND Vrijdagavond werd in de groote zaal van Hotel „Flora" een samenkomst gehouden van de Hillegomsehe afdeeling van den Bijzonde ren Vrij willig en Landstorm ter installatie van de plaatselijke landstormcommissie. Vele mi litaire autoriteiten waren aanwezig, o.a. ge neraal Zeeman, majoor Heeringa, de garni zoenscommandant van Leiden, een deputatie van de Amsterdamsche burgerwacht enz. Nadat het Wilhelmus gezongen was opende burgemeester Pont de samenkomst met een woord van welkom aan de autoriteiten, com missie-leden èn belangstellenden, waarna de heer L. G. Royaards, voorzitter der geweste lijke landstormcommissie Z. Holland-West de installatie-rede hield. De commissie bestaat uit de heeren: bur gemeester Mr. D. F. Pont, voorzitter; J. van Roode, plaatselijk leider; Kapelaan W. C. van Beuken; J. R. N. J. Bijl van Duiven'oode; Ds. A. K. Krabbe, Geref. Predikant; Notaris D. Lodder;; Ds. J. H. Mulder, Herv. Predikant; G. E. Veldhuijzen van Zanten; Wethouder J. O. Vermeer, M. J. de Vreugd en P. Walkers. In zijn antwoord wees burgemeester Pont op het doel en het nut van den B. V. L.» voornamelijk bij handhaving van het gezag en waarborg der individueele vrijheid. Vervolgens voerden het woorcl de aalmoe zenier!' in de eerste militaire afdeeling, ma joor J. Brouwer reserve-majoor J. P. Boots commandauxt van 't Landstormkorps Z.-Hol land-West, reserve-eerste luitenant D. J. Karres, secretaris der gewestelijke commissie, kapelaan van Beuken,, Ds. J. II. Mulder, wet houder J. O- Vermeer. Na alle redevoeringen en ook daartusschen klonk telkens applaus en burgemeester Pont had een ovatie in'ont vangst te nemen. De Chr. Gemengde Zangver een iging „Asaf" onder leiding van den heer J. C. de Koning- zong zeer verdienstelijk verschillende liede ren. Aan het einde wenschte de heer Fijma, soc. dem. raadslid der S. D. A. P. in debat te ko men hetgeen niet werd toegestaan. Burgemeester Pont sloot den avond een kort woord. mét HAARLEMMERMEER PERSONALIA Voor het examen M. O. Geschiedenis slaag de te Amsterdam de heer W. Meyer te Hoofd dorp. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Van een Zaterdag in het land nabij den Hoofdweg alhier rijdenden boerenwagen, be spannen met twee paarden en beladen met bieten, liep plotseling een wiel af. De wagen helde daardoor zoodanig over, dat de voer man, de arbeider S., er .afviel en tusschen de paarden terecht kwam. Gelukkig werd hij niet door de hoeven der paarden geraakt en ook niet overreden. Het bleek dat hij door den val een vrij ernstige beenkneuzing had bekomen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. per regel. MOUSSÉERENDE APPELWIJN -ÓTnaaJVt a£t c/iamfyagne GERED EN TOCH ONDANKBAAR. Zaterdagavond werd op den Hoofdweg een wielrijder, de koopman B. uit Haarlem, zoo danig door de felle lichten van een auto ver blind, dat hij het stuur kwijt raakte en met fiets en al in de Hoofdvaart reed. Gelukkig ontbrak het niet aan hulpvaardige handen om hem te redden, zoodat hij er met een nat pak afkwam. De man toonde zich echter voor de hem geboden hulp niet erg dankbaar, want hij gaf een der helpers een reprimande omdat deze niet gauw genoeg de fiets op het -droge bracht. B. scheen nogal haastig' geba kerd. want het rijwiel was niet goed en wel op den kant, of hij sprong er met zijn natte plunje op en reed zoo hard hij kon weg, INWIJDING KERKORGEL. Met betrekking tot de vernieuwing van het orgel in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofd dorp vernemen we dat het in de bedoeling ligt de inwijding van het nieuwe kerkorgel in de tweede helft van December vóór de a.s. Kerstdagen te doen plaats hebben ZANDVOORT ST. NICOLAASFEEST. In verband met een desbetreffend verzoek van het St. Nicolaascomité hebben B. en W. besloten de leerlingen van alle openbare scholen op 5 Dec. a.s. vrij te geven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Betty Mary, d. van C. P. Leegwa ter en B. Hamel. Gehuwd: A. J. A. van Dijk en A. Paap. P. Masee en C. van der Brugge. G. Zeitz en A. Ledegang. P. C. Plas en A. C. M. Meester. J. J. Kan en K. Terol. C. F. van der Bult en A. Kuhlman. Ondertrouwd: J. H. van Keulen en M. Eichenauer. RADIO - TENTOONSTELLING. De belangstelling voor de radio-tentoorr- stelling bleek gróoter dan men had durven verwachten. Daarom besloot men pas Zon dagavond in plaats van Zaterdagvond te sluiten.Zondagmiddag en Zondagavond mocht de tentoonstelling zich nog in een zeer druk bezoek verheugen. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Commissie C. van Maatschappelijk Hulp betoon zal binnenkort worden uitgebreid van 3 tot 5 leden. In de nieuwe commissie zullen zitting hebben: één raadslid, één vertegen woordiger van de werkgevers en drie verte genwoordigers der werknemersorganisaties. Ondertrouwd: H. J. CORNELISSE en J. SCÏDIID TIuwelijkavoltrek'king- 20 Dec. '32 Embong Kenongo 4 5,. Soerabaja. lieden overleed, in den ouderdom van 74 "jaar, on ze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en O rootvader CARL VOLLGRAFF 's-Gravenhage; D. D. VOLLGRAFF— BOODT S. PTT. DRONSBERG VAN- DER LINDEN— VOLLGRAFF P. H. DRONSBERG VAN DER LINDEN Maastricht: Mr. P. C. E. VOLLGRAFF M. E. VOLLGRAFF— VAN LENNEP Rijswijk (Z.-H.) C. W. VOLLGRAFF E. M. W. VOLLGRAFF— WICHMANN Haarlem: C. E. REIGERSMAN— VOLLGRAFF Jhr. Mr. A. REIGERSMAN en Kleinkinderen 's-Gravenhage, 25 Nov. '32 2de van den Boschstraat 20 Op uitdrukkelijk verlangen geen bloemen, geen bezoek, geen toespraken De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. te ongeveer twaalf uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Volstrekt eenige kennis geving 45 lieden overleed, tot mijn liepe-droefheid, zacht en «alm, mijne lieve Moeder Maria Jacoba Elisabeth van Oyen, Weduwe van ,T. F. P. Bekkers, .n don ouderdom van 76 laar. BETSY BEKKERS Haarlem, 27 Nov. 1932 Ploraplein 3 Op verzoek van de over ledene geen bloemen Do begrafenis zal plaats lebben Woensdag 30 No vember 1932, op de Alge- -noene Begraafplaats te Haarlem, te 12 uur. Stoomen - Verven Thans Winterprijzen. Heden overleed zacht en kahn onze lieve Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader Romke de Jong Weduwnaar van Fopkje van Aarsen in den ouderdom van S3 jaar. Uit aller naam: H. DE JONG Heemstede, 25 Nov. 1932 Lombokstraat 7 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 2 9, November a.s. te 11 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een kortstondige ziekte mijn innig geliefde, zorgzame Vrouw Feikje Ruijsenaars-Snoek in den ouderdom van 4 7 jaar. Haarlem, 26 Nov. 19 32 Damaststraat 7 H. M. M. RUIJSENAARS De teraardebestelling za! plaats hebben op Dinsdag 29 November a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Kle verlaan. en moderne tandheelkunde ook voor moeilijke gevallen JANSWEG 6, naast het viaduct Kliniek spreekuur: 9-10, Maand,- en Dondcrd.avond 78 Part. spr.uur 13, beh. Zaten! Advies en onderzoek kosteloos UITBREIDINGSPLAN HEEMSTEDE. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Heemstede maak; bekend, dat vanaf heden gedu rende 14 dagen ton Raadhuize (4de afd.) op iederen werkdag van 912 uur voor een ieder ter inzage ligt de door den Raad vastgestelde herziening LVI van het Uitbreidingsplan betreffende het terrein gelegen ten Westen van den Binnenweg en ten Noor den van het Res Novaplein en gedurende 4 weken de ontwecp- wijziging van herziening LIV var het uitbreidingsplan betreffend- de terreinen waarop o.m. de bui tenplaats „Meer en Berg" ls ge legen. Heemstede, 2S November 1932 Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, j. P. W. VAN DOORN Arts ïervooren DINSDAG 2!) NOVEMBER AFWEZIG KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Tel. 10610 Centrale Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 26 a. Ook voor MIDDENSTAN DERS billijk goede TAND HEELKUNDIGE HULP. KUNSTTANDEN on GEBIT TEN Ziekenfondstarief. SPREEKUREN iederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-S.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. D. HESSELS, Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 121 en volgens afspraak Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeft het faillissement van M. BUIS, koopman tc Haarlem Jan Steenstraat til een einde genomen. Dc curator: Mr. J. II. .T. SIMONS Kruisweg no. 63, Haarlem Na gedaan verzet tegen do 1 eenige uitdeelingslijst, is het fail lissement van JOH. MOIIRINGER Pzn. tc Haarlem geëindigd. Curatoren: Mr. J. H. J. SIMONS H. BAKKER Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeft het faillissement van P. DE HAAN. aannemer te ïjimiidcu een einde genomen. De curator: Mr. J. 1-1. J. SIMONS Kruisweg no. 63, Haarlem Zonder vooruitbetaling Uitgebreide collectie MEUBE LEN. in elk genre, alsook gor dijnen, zei!, bedden, haarden. Te betalen in maandelijkse"»* of wekelijksche termijnen. Tot S uur geopend. C. LUXBc Hccrcngruclit 171, Amsterdam;

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2