UIT HET BUITENLAND HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG IWEEDE BLAD. Fransch-Russisch non-agressie- en arbitrageverdrag. Uit België: Vele ongeregeldheden bij de parlements verkiezingen. Winst voor katholieken en socia listen, verlies voor de liberalen. Uit Washington: betalen of insolvent verklaren. 28 NOVEMBER 1932 I politieke persoonlijkhedenDeze onderiaanrie- i 1 in gen zouden Maandag worden voortgezet. Naar verluidt zou Von Papen een nieuwe opdracht tot regeeringsvorming zouder par lementaire steun, niet aanvaarden, daarom neemt men in politieke kringen aan. da", een kabinet onder leiding Von Schleicher de waarschijnlijkste oplossing van de crisis is. Hei Centrum zou bereid zijn Schleicher te steunen als zij de portefeuille van arbeid krijgen toegewezen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. FRANKRIJK In den Ministerraad van Zaterdag is de tekst van het Fransch-Russisch non-agres sie- en arbitrage-verdrag aangenomen, dat in hoofdzaak overeenkomt met het verdrag- tusschen Polen en Rusland. Het Fransch- Russiche verdrag zal Dinsdag te Parijs wor den geteekend. De overeenkomst, die het resultaat is van de sedert 1930 gevoerde onderhandelingen, bestaat uit een inleiding en vijf artikelen. In de inleiding wordt vastgesteld, dat het verdrag het Volkenbondsverdrag onaangetast laat en het Kellogg-pact bevestigt. Artikel 1 bevat de verplichting van beide landen, elkaar in geen geval, noch alleen, noch met andere staten, aan te vallen, en onschendbaarheid van de gebieden met in begrip van de protectoraten te eerbiedigen. Artikel 2 bepaalt: Wanneer een der beide mogendheden door een derde wordt aange vallen, is de andere verdragspartij verplicht den aanvaller noch middellijk noch onmid dellijk te ondersteunen. Wanneer een dei- partijen een derde mogendheid aanvalt, heeft de andere partij het recht het verdrag on middellijk op te zeggen. Artikel 3 bevestigt de verplichtingen van Frankrijk als lid van den Volkenbond. In artikel 4 nemen beide mogendheden de verplichting op zich, niet toe te treden tot een internationale overeenkomst, die den koop of verkoop van waren en de opening van credieten in een der beide landen on mogelijk maken. In artikel 5 verplicht zich de Russische re geering iedere handeling na te laten die een beweging zou kunnen steunen, welker doel het is de souvereiniteit en onafhankelijkheid van de andere partij in gevaar te brengen. Zij neemt verder de verplichting op zich geen organisaties op Russisch gebied te dulden of te steunen, die zich het recht aanmatigen de rol van een regeering der Franscne ko loniën of protectoraatsgebieden te spelen. Het arbitrageverdrag is uitgewerkt naar het voorbeeld van het Duitsch-Russische ver drag. Het voorziet in de instelling van een permanente commisie, die minstens eenmaal in het jaar moet bijeenkomen. Haar beslui ten zijn echter voor de beide regeeringen niet, bindend. BELGIë Wat den uitslag der parlementsverkiezin gen hier te lande betreft, kan het volgende worden gemeld. In de meeste arrondissementen zijn de liberalen achteruitgegaan, een achteruitgang, die varieert tusschen 2 tot 12 pet. van hun aantal stemmen. De vermindering in stem men der liberalen is vooral duidelijk in de groote steden Antwerpen, Luik en Hoei. Te vens valt het op. dat ook de Vlaamsch Na tionale Part-ij sterk is achteruitgegaan. Te Antwerpen gingen de katholieken ongeveer 2 pet-, in stemmenaantal vooruit: de socialis ten behaalden er een winst van 6 pet.; de li beralen verloren er 5.5 pet.; de Vlaamsch Nationalen verloren er 3 1/2 pet., de commu nisten 0.38 pet. De liberale partij zal waarschijnlijk 5 tot 6 zetels verliezen- Daartegenover wint de katholieke partij minstens 5 zetels, n.l. 2 in West - VI aanderen2 in de provincie Antwer pen en 1 in de provincie Luik. De socialisten winnen 1 zetel in de provincie Henegouwen, 1 ha Mechelen en 1 in Luik. Te Namen echter zouden de socialisten 1 zetel verliezen, welke aan de liberalen ten goede zou komen. De Vlaamsch Nationale Partij verliest 2 zetels in West-Vlaanderen en 2 in Antwerpen, ha to taal dus 4 zetels. De liberalen vei*liezen waar schijnlijk een zetel ten voordeele der katho lieken in de pi-ovincie Limburg. Hier zullen de katholieken dus 6 zetels hebben. Iaa deze zelfde provincie behouden de Vlaamsche Na tionalisten hun zetel. De Communistische Partij is nu zoo ver geslonken, dat men gevoegelijk zeggen kan, dat in België de communisten vaia wehaig of geen belang zijn. Het is waarschijaolijk te achten, dat thans la et blok der rechterzijde, gevormd uit Katho lieken en Liberalen in de kamer stand zal kunnen houden. De uit het geheele land bin nenkomende uitslagen geven duidelijk aan, dat de socialisten belangrijke winst boeken, de katholieken licht vooruitgaan; de liberalen daarentegen, evenals de Vlaamsch nationalen zijn aan de verliezende hand. De nieuw opgekomen Nationale Belgische Partij heeft nergens in den lande een zetel veroverd. Wat het verloop derkiezingeir betreft, overal in het land hebben bloedige inciden ten plaats gevonden. Te Antwerpen werden 4 personen gekwetst, waarvan 1 zeer ernstig. Te Namen. Verviers, Eupen, Dendernaonde en verschillende andere gemeenten is laet even eens tot botsingen gekomen, waar verschei dene personen werden gekwetst-, In vele plaat sen moesten politie en gendarmerie krachtig ingrijpen. De verkiezingsdag is ditmaal niet zonder iiacideaaten v'erloopen. Voor zoover tot nu toe is te overzien is 't Zondagochtend, vooral ha het vroegere Duitsche gebied Eupen en Mal rnedy tot vechtpartijen gekomen. Te Eupen kwamen Duitsche socialisten in conflict met aanhangers der Katholieke Unie. De socia listen waren naar het schijnt, uit omlig gende gemeenten overgekomen. Het is tus schen beide groepen tot een hevige vecht partij gekomen, welke meer dan een uur duurde en slechts beëindigd kon worden door tusschenkomst van gendarmerie uit Venders. Bij de botsingen zijn zes personen gewond. Ook in het plaatsje Kettends moest de Rijks wacht ingrijpen bij een vechtpartij tusschen socialisten en Katiaolieken. Te Antwerpen werden bij een kloppartij tusschen katholieken en socialisten1 elf per sonen gewond van wie vier ernstig. De vech tenden hebben van vuurwapenen gebruik ge maakt, waarbij ook op de politie werd gescho ten. Te Bergen en in het kolengebied van de Borinage hebben hier en daar kloppartijen plaats gehad tusschen socialisten en aan hangers der liberale vakvereenigingen. Ver scheidene personen werden gewond. Ook te Verviers zijn bij ongeregeldheden verschei dene personen gewond. Te Moeskroia (West Vlaanderen) is de gevel van het- tehuis der Christelijke vakvereenigingen beschadigd. De politie stond hier machteloos tegenover de belhamelvS Met betrekking tot het feit, dat door de landen-debiteuren nieuwe nota's worden voorbereid aaaa de Vereendgde Staten, wordt in kringen, die in nauw contact staaia met- de regeering opgemerkt-, dat de beslissing over de kwestie der betalingen vast staat. President Hoover kan niets meer doen dan het congres het instellen vaia een com missie tot- onderzoek der schulden voor te stellen, hetgeen het congres waarschijnlijk zal afwijzen. De laaaden-debiteuren moeten half December de veivalleiade annuïteiten bet-alen of zich in volvent verklaren. In regeeringskringen verwacht men. dat de landeaa-debiteuren met Roosevelt, wanneer deze eenmaal zijn functie zal hebben aan vaard, contact zullen zoeken in verband met verlaging der schulden. Het Amerikaansche departement van Staat heeft thans aan Polen en Tsjecho-Slo- wakije -nota's gezonden, waarin wordt ver klaard o'at geen aanleiding wordt gezien be talingsuitstel te verleenen. Een speciale commissie van de Handels kamer der Vereenigde Staten heeft zich te gen iedere schrapping vaia schulden ver klaard, doch niet tegen een tijdelijke verlen ging van het moratorium. Een herziening kan slechts plaats hebben, indien de Europeesche mogendheden ontwapenen en in het bijzon dei-" op het gebied der invoerrechten conces sies doen. De Britsche ministers Mac don aid. Baldwin. Neville Chamberlain en Sir John Simon hebben Zondagavond geconfereerd over de opstelling van de nieuwe nota aan Washing ton inzake de oorlogsschulden. Duïtschland, Twaalf jaar tuchthuisstraf tegen Bulier jahn geëischt. Walter Bullerjahn. In het i-evisie-proces Bullerjahn heeft, naar het W. B. mededeelt, de procureur- generaal, dr. Nageil, na een requisitoir van vier uur geëischt, dat het vroegere vonnis van het rijksgerechtshof gehandhaafd wordt, met dien verstande, dat de magazijnmeester Bullerjahn wegens landverraad tot 12 jaar tuchthuisstraf en tot verlies van de bur gerlijke eererechten voor een periode van tien jaar wordt veroordeeld, waarbij de tot dusver ondergane straf zal worden afge trokken. Ludwig Renn gearresteerd. Bij een huiszoeking in de marxistische ar beidersschool te Berlijn zijn Vrijdagavond J0 personen gearresteerd. Terwijl 6 van hen weder op vrije voeten zijn gesteld, werden de vier overigen vastgehouden, daar bij hen ma teriaal is gevonden, dat op de mogelijkheid van strafbare handelingen wijst. Onder hen bevindt zich de schrijver Ludwig Renn. Nog geen beslissing inzake de kabinetskwestie. De beraadslagingen bij den Rijkspresident over de regeeringsvorming waren Zaterdag morgen te elf uur reeds afgeloopen zonder tot- een positief resultaat te hébben geleid. De beslissing van den Rijkspresident zal pas over eenige dagen worden genomen. Klaar blijkelijk wil men nog eenige partijen polsen over hun houding tegenover een anders mengesteld presidentieel kabinet. Zondag zijn geen officieele besprekingen gevoerd met betrekking tot de regeeringsvor ming. Officieel kon ook niet bevestigd wor den dat streng vertrouwelijke besprekingen van een particulier karakter hebben plaats gehad. De „Montag" meldt, dat de fungeerende Rijkskanselier, von Papen, en de Rijksweer- minister, generaal von Schleioher, bespre kingen hebben gehad met verschillende Amerika. Congres zal in December over de Drankwet stemmen. Besloten is naar Reuter uit Washington verneemt-, dat in de December-zitting van laet Amerikaansche Congres de stemming over het voorstel tot opheffing van de drank verbodswei zal plaats hebben. Ierland. Benoeming, die verbazing wekt. Officieel wordt medegedeeld, dat de Brit sche koning op voorstel van den minister raad het vroegere lid van den Ierschen Land dag. Donald Buckley, tot gouverneur-generaal van den Ierschen Vrijstaat heeft benoemd. Te Blackrock bij Dublin heeft Doiaald Buck ley Zaterdag reeds den eed van trouw aan den koning afgelegd. De benoeming heeft te Dublin zeer groote verrassing gewekt. Buckley nam deel aan den opstaaad van 1916; hij formeerde toen een kleinen troep vrijwilligers, waarmede hij naar Dublin marcheerde. Hij was de persoonlijke vriend vaia Patrick Pearse, den jongen pa triot, die na de rebellie geëxecuteerd werd. Buckley werd gearresteerd en tot deportatie veroordeeld; bij de algemeene amnestie her kreeg hij zijn vrijheid. Hij stemde in den Landdag tegen de aanvaarding van het Engelsch-Iersche verdrag. Polen. Accoord met Dantzig over de Zloty-kwestie. Reuter bericht uit Genève, dat bij de on derhandelingen tusschen Polen en Dantzig over de zloty-kwestie, die iaa tegenwoordig heid van den volkenbondscommissaris te Dantzig hebben plaats gehad, overeenstem ming is bereikt. Er is door den president van de vrije stad Dantzig en deia Poolsclaen mi nister van buitenlandsche zaken een over eenkomst geteekend. waarbij Polen van de gedwongen invoering van de zloty als betaal middel op de Poolsche spoorwegen in Dantzig afziet. De Volkenbondsraad zal de kwestie nu vandaag definitief regelen en de door den raad aangewezen juristencommissie hoeft nu ook geen dienst te doen. Naar verluidt, is de overeenkomst die vrij onverwacht tot staiad is gekomen, in hooge mate te danken aan het- optreden vaia den Deen Rosting, den volkenbondscommissaris. De Poolsche regeering verplicht zich, bij te dragen tot- de kosten van het onderwijs aan kinderen van spoorwegbeambten uit Danzig. De wederkeerige krantenverboden worden opgeheven. Zwitserland. Alle communisten in Staats dienst worden ontslagen. De Zwitsersche bondsraad heeft- besloten, volgens een Reutertelegram uit Bazel, alle ambtenaren en beambten, die tot de commu nistische partij behooren te ontslaan, daar de statuten der pai*tij in strijd zijn met de Zwitsersche ambtenarenwet. Denemarken Trotzki pleit voor het regiem- Stalin. In de groote zaal van het Stadion van Ko penhagen heeft Trotzki Zondag zijn met groote spanning verwachte lezing gehouden over het onderwerp: „Wat beteekent de Oc- toberrevolutie?" Trotzki begon met, op timiden toon. op te merken, dat hij, evenals in 1917 ook thans nog bolsjewist was. Men wordt wel ouder, maar niet beter. Spr. roept niet op tot de revolutie, maar wil met de objectiviteit van een anatoom over de revolutie spreken. Zijn geheele lezing, die in het tweede ge deelte een krachtigen rhetorischen klank kreeg, was een verdediging voor het Rusland sedert 1917 en een onuitgesproken verzoek aan het regiem Stalin hem weer in genade op te nemen. Eenige malen oogstte de spreker bijval. Tijdens de lezing stonden buiten eenige duizenden menschcn. Tot botsingen is laet echter niet gekomen. Japan. Voorstel tot afschaffing 'Jan het marinevliegwezen? Naar de Tel verneemt stelt de Japansche regeering in de ontwapeningsplannen o.a. voor zoowel de totale tonnenmaat der vloten als die vaia sommige categorieën schepen te verminderen. Met name wenscht zij de ton- nemaat der slagschepen en der kruisers te verkleinen, alsmede het kaliber van het ge schut. Verder wordt, naar verluidt, de totale afschaffing van het marinevliegwezen voor gesteld, met inbegrip van moederschepen en drijvende landingsplaatsen. De Japansche voorstellen moeten, evenals het ontwerp-con ventie der commissie-Loudon, geen cijfers bevatten. Japan stelt voor die eerst ter sprake te brengen, wanneer men het over het be ginsel eens is geworden. Deze voorstellen zouden geen afschaffing der duikbooten inhouden. Matsoeoka wenscht een confe rentie over het Mandsjoerijsche geschil. Naar verluidt heeft Matsoeoka aan het Japansche ministerie medegedeeld, dat hij in besprekingen met do vertegenwoordigers van Engeland. Frankrijk en Italië alsmede met den specialen Amerikaanschen vertegen woordiger den indruk heeft, gekregen dat de groote mogendheden de volgende maatrege len tot beslechting van den strijd om Mansjoerije onder de oogen zien: Verdaging van de debatten over het Lyt- ton-rapport tot- September 1933. Bijeenroeping van een speciale conferentie waaraan alle groote mogendheden en alle landen, die aan het ncgenmogendhedenver- drag deel hebben, zullen deelnemen. De Chi- neesche en Japansche regeeringen moeten on middellijk onderhandelen over de vreedzame bijlegging ven het- geschil. De Japansche regeering heeft haar verte genwoordigers to. Geneve opgedragen, de ple naire zitting van den Volkenbondsraad, waarop de Mandsjoerijsche kwestie zal wor den behaiadeld, bij te wonen, maar te pro testeeren tegen de toepassing van art. 15 van het Volkenbondsstatuut op deze kwestie. China. Japan treedt in onderhande ling met Tibet. Van Chineesche zijde word: medegedeeld dat een groep Japansche officieren naar Tibet is vertrokken om daar betrekkingen nac-t den Dalai Lama aan te knoopen. Met het oog op den gespannen toestand tusschen China en Tibet is deze stap van politieke beteekenis. Japan spreekt de afslachting van 2700 Chineezen tegen. De uit- Chineesche bron te Londen afkom stige berichten, volgens welke Japansche troepen 2700 Chineesche boeren, vrouwen en kinderen hebben doodgeschoten, hebben, blijkens een Reutertelegram uit Tokio, in Ja pan verontwaardiging gaande gemaakt. De officieele zegsman wijst deze beschuldiging categorisch af. welke, zoo zeide hij, verzinsel is en de bedoeling heeft Genève te beïn vloeden. Britsch-Indië. Gandhi gaat niet vasten. Reuter meldt uit Poona: Gandhi is bereid toe te stemmen in een referendum over de quaestie of de b'?roem de tempel van Goeroe waylor zal worden opengesteld voor de paria's. Hij heeft aldus wijziging gebracht in zijn bedreiging om te gaan vasten als de tempel niet vóór Nieuw jaarsdag werd opengesteld. Mohammedanen in opstand in den staat Alwar. Er is een ernstige toestand ontstaan in den staat Alwar, waar de Mahomedaansche dorpsbewoners naar wordt gemeld openlijk in opstand zijn tegen den maharadja. De grieven, aldus meldt Reuter uit Delhi, der in woners zijn klaarblijkelijk te zware belas tingen en andere verplichtingen. Volgens het blad„The Statesman" zouden honderden dorpelingen aan den opstand deelnemen. Groepen dorpelingen, gewapend met gewe ren en oude musketten trokken samen met groepen oud-soldaten, het land af en groe ven loopgraven over de wegen tot het ver hinderen van het gewone verkeer. De maha radja bracht ijlings een bezoek aan den on derkoning te Delhi. Rusland. Ratificeering van het Russisch- Poolsch non-agressiepact. De president der Poolsche republiek Mos- cicki heeft Zondag het onlangs te Moskou tusschen Polen en Sovjet Rusland onder- teekende en toentertijd gepulbliceerde non- agressiepact geratificeerd. De Russische regeering heeft het Poolsch- Russisohe nonagressiepact en de overeen komst betreffende de arbitrage geratificeerd. DE NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. DIT JAAR MET TOEGEKEND. OSLO, 26 Nov. (Reuter). Het comité voor den Nobelprijs, bestaande uit leden van net parlement heeft besloten dit jaar den Nobel prijs voor den vrede niet toe te kennen. Het bedrag zal overeenkomstig de statuten ge reserveerd worden voor het volgende jaar. VLIEGTUIG OP DE FRANSCHE LUCHT VAARTTENTOONSTELLING VERBRAND. PARIJS. 26 November (V.D.) In den af geloopen aaacht, kort iaa twaalf uur. brak door tot nog toe onbekende oorzaak een kleine brand uit in een gedeelte van de in ternationale Luchtvaart Tentoonstelling in het Grand Palais te Parijs. De brand kon spoedig gebluscht worden, doch een ge ëxposeerd Italiaansch vliegtuig was toen reeds door het vuur vernield. MOEILIJKE REDDING UIT DE DELLBRUECK-MIJN. HINDENBURG (Opper-Silezië) 27 Nov. (V.D.1 Het buitengewoon moeilijke red dingswerk in de Dellbrueckmljnen duurt, nog steeds voort. De bedolvene Woltkowski. wiens bovenlichaam reeds Vrijdagavond kon wor den bevrijd, kon nog steeds niet worden los gemaakt uit het gesteent. dat op zijn voeten gevallen is. Men moet buitengewoon voorzich tig te werk gaan. omdat een geweldig blok kool boven Woltkowski hangt en dit door een onjuist- optreden naar beneden zou kunnen vallen. WEER EEN ZEILVLIEG FR VERONGELUKT. DILLENBURG (Killen) 27 Nov. (V.D.) In het- zeilvliegkamp Hirzcnhain is heden een doodelijk ongeluk gebeurd, het tweede sedert het bestaan van de zellvlicgschool. De 26-jarige leerling Bleber uit Hirzcnhain viel, na reeds geruinaen tijd gevlogen te hebben, door tot dusverre onbekende oorzaak, plotse ling naar beneden. De machine werd volko men vernield. De zellvlieger kreeg zoo zware kwetsuren dat hij onder weg naar het zie kenhuis overleed. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK LN MANDSJOERIJE TOKIO, 26 Nov. (Reuter) In Noord- Mandsjoerijc is bij Kirin een Japansche pant- sertrein ontspoord. Elf soldaten kwamen om het leven. Naar verluidt is de trein veronge lukt ten gevolge van een aanslag. HENRY FORD GEOPEREERD. DETROIT. 27 November (Reuter). Naar wordt vernomen is de automobiel-koning Henry Ford, geopereerd aan een beklemde dy-breuk. Volgens een later Reuter-bericht is de operatie bij Henry Ford goed geslaagd. De polsslag en temperatuur van den patiënt zijn normaal en hij heeft een rusti- gen nacht doorgebracht. De operatie werd uitgevoerd door Dr McClure. het hoofd van het instituut, waar aan Ford tien millioen dollar heeft geschon ken. TREIN"VEERDIENST DOVER— DUINKERKEN? LONDEN. 28 Nov. (V.D.) De Southern Railways zijn voornemens een geregelden trein-veerdienst In te stellen van Dover naar de Fransche kust. waarschijnlijk naar Duin kerken. Hoewel ook wel gedacht is aan het vervoer van oassagiers op deze wijze, is toch liet hoofdoogmerk het snellere vervoeren van eoederen. Men schat de winst aan tiid op minstens 6 uur, ongerekend het verlies ge leden door het overladen. ONVER! ïCHTE AUTO VEROOR ZAAKT ONGELUK. AUTO DOOR PRIKKELDRAAD UIT HET WATER GEHOUDEN. Onder Beek en Donk is, naar wij in de Crt. lezen, de houthandelaar P. van Loosbroek uit Oss met zijn auto doordat hij plotseling remmen moest voor een onverlichte .stil staande vrachtauto, geslipt en ln de Zuid- Willemsvaar gereden. Doordat de auto met de achter bumpers aan een prikkeldraadafrastering bleef hangen en zoodoende maar half in het vier meter diepe kanaal terecht kwam. kon de heer Van Loosbroek een ruit stuk slaan en zich daardoor naar buiten werken, waar na hij met een sprong van het dak der auto £en wal bereikte. DE ZAKENVLUCHT NAAR MOMBASA. Het echtpaar Van der Leeuw is op zijn vlucht per sportvliegtuig naar Afrika Zondag aangekomen te Cagliari op Sardinië. Op Sicilië kon men niet landen, omdat het .vliegveld onder water stond. LUCHTVAARTBERICHTEN Snip, thuisreis, 27 te Roetba Wcls. Ijsvogel, thuisreis 27, te Rangoon. Pelikaan, uitreis 27 te Cairo. Kwartel, uitreis 27 te Medan. FINANCIEELE BERICHTEN De Algemeene Vruchten Import- Mij leert over het afgeloopen boekjaar ccn verlies van 17.398. AGENDA Heden: MAANDAG 28 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Concert Kon. Licderta- fel „Zang en Vriendschap" o. 1. v. Frits Schuurman. 8.15 uur. Gena. Concertgebouw. Bovenzaal: Jaarver gadering „Ziekenzorg"' 8 uur. Luxor Sound Theater: ..Chcri-Bibi'' (het Spook van Parijs) en „Zijne Hoogheid moet trouwen". 8.15 uur. Palace: „Het verleden ontwaakt". Op het tooneel: Inner en Garden, het elegante dans paar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moderne bruids schat". Op het tooneel de wcrcld-attractlc 4 Kcmmy's. 7 cn 9.15 uur. Kunstzaal Rceker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 107.30 uur. Tcyler's Museum, Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Gebouw Hoofdwacht: Tentoonstelling van teckeningen van den heer H. J. W esse ling van oud-Haarlem: „Wat gespaard bleef". 25 u. DINSDAG 29 NOVEMBER Stadsschouwburg: Vierde Gem. Volksvoor stelling Het Schouwtooneel „De Doofpot". 8 uur. Remonstrantenhuis: Ver. v. Spiritisten „Wetenschap en Religie". Populair weten schappelijke lezing mevr. Alblas-Rutèl. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Rocker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Herman Heuff, 107.30 uur. Gebouw Hoofdwacht: Tentoonstelling van teckeningen van den heer H. J. Wesseling van oud-Haarlem: „Wat gespaard bleef". 25 u. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. Tel. 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zoon, Zijlweg 34. Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheck. Rijksstraatweg 19. Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5