Liefde de Sterkste ALS VLIEGEN AAN EEN SUIKERPOT.Wanneer de groote oceaanstoomers na volbiachte reis in de VOL VERWACHTING KLOPT ONS HART. wie de koek krijgt, wieAl is het nog geen strooi-avond en al is het nog geen haven zijn teruggekeerd, begint het werk der gron dige reparatie. Een heel leger arbeiders trekt op Sinterklaas-ochtend, een speculaaskock. marsepein, taai-taai en wat December al niet voor ongedachte heerlijkheden opdiseht, het smaakt den reus ai en de groote schoonmaak begint. allemaal vóór 5 December even best. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Airs. PATRICK MACG1LL. (Nadruk Verboden). 26) En werkelijk deed de man alles wat hij Ikon, want binnen een kwartier was zij in zijn kamer, hij brulde de vreeselijkste be dreigingen tegen Jack. die vastgehouden werd door d?n portier, die geholpen werd door twee andere mannen en den Zwitsersohen bediende, die „de politie" geroepen had als (■waarschuwing. In hst -begin had Jack met alle kracht voor zijn vrijheid gevochten, maar zijn vier tegenstanders waren ook allen jong en sterk en na eenige minuten was hij volkomen machteloos. „Vertel mij de waarheid of ik begin weer ophieuw! Wat betrekent Hetty Loring voor jou?" had Jack den jammerenden geld schieter toegebruld en hij had de grootste moeite om den man niet weer aan te vliegen, toen Max R:iss met een geslepen uitdrukking in zijn oogen antwoordde: „Zij is mijn vrouw". Het viel Jack niet in, een bewijs hiervoor te vragen: hij nam de mededeeling een voudig als waarheid aan. want hoe was an ders Hrtty's aanwezigheid daar te verklaren? Maar van één ding was hij heel zeker: Hetty was verplicht geweest dezen stap te doen omdat zij nergens werk ciurfde zoeken en om dat zij, al zou zij zelf van honger willen omkomen, dit niet verantwoorden kon voor de twee kinderen. Zij was de vrouw van Max Reiss. dus voor hem verloren en voortaan zou hij moeten leven zonder het gevoel dat er eens een (tijd zou komen, dat hij een tehuis voor haar kon scheppen en zoo de droom verwezen lijken, die het mooiste van zijn jeugd was geweest, sinds hij Hetty Loring had leeren kennen. Jack was naar de kamer van den portier beneden in de hall gebracht. Boven bracht Belle Lucas een prachtig idee- dat juist in haar opgekomen was, onder woorden. .Die rijke lui hebben er alles voor over als hun naam maar niet genoemd wordt in een politie-zaak. Ik wed, dat Lord Perivale zonder zich een moment te bedenken liever duizend Pond geeft, dan de naam van zijn zoon door den modder te laten sleuren". Zij vertelde haar plan aan Max Reiss, die half bewusteloos ternauwernood hoord? wat zij zei: doch uit zijn stilzwijgen maakte ze op, dat hij volkomen met haar plan in stemde. HOOFDSTUK 22 Lady Olga. Lord Perivale zat eenzaam aan zijn ont bijt: het perkamentkleurig gezicht was nog iets meer vertrokken, de schouders nog iets meer gebogen dan vroeger. Hij was nog steeds kwaad op zijn zoon en soms was hij verlangend om .te weten of hij zijn plan nog volvoerd en de dochter van dien moordenaar, zooals hij Hetty nog steeds noemde, getrouwd had. Lang blref hij niet. alleen; de klok sloeg tien. toen Lady Olga de groote, rijk-gemeu belde eetkamer binnenkwam. Zij zag er buitengewoon aantrekkelijk uit in haar kostbaar, eenvoudig morgen toilet en Lord Perivale zuchtte, toen hij zijn oogen liet rusten op haar levendig gezicht en haar elegante figuur. Zij had nauwelijks plaats genomen, toen een bediende binnenkwam met de mede deeling dat er een vrouw in de hall was, die beweerde een zeer dringende boodschap voor Lord Perivale te hebben; zij wensohte on middellijk te worden ontvangen. ..Wie is zij en wat is die dringende 'bood schap?" vroeg Lord Perivale gemelijk. ,.Zou het niet beter zijn haar te ontvan gen en dat zelf te vragen? Als het een col portage of een bedelpartij is, kunt u haar wel aan mij overlaten", zei Lady Olga lachend. Bella Lucas werd binnengelaten: zij viel met haar goedkoope. opzichtige kleeren en haar burgerlijke manieren wel geheel uit den toon der deftige omgeving. ..Wat kan ik voor u doen? Wilt u zoo kort mogelijk zijn. want mijn tijd is kostbaar", zei de oude edelman. ..Mag ik in het bijzijn van deze dame spreken?", vroeg B?lle op gemaakten toon. Lady Olga wierp haar een verontwaaxdi- genden blik toe, die Belle uitdagend be antwoordde. „Zeker", antwoordde Lord Perivale kort af. Belle Lucas, die wel eenig gevoel voor het theatrale had. zweeg een oogenblik, opdat haar woorden meer effect zouden heb ben. „Mylord", hernam zij even later, „ik -ben bij u gekomen om u een aanbod te doen, dat indien u het accepteert uw goeden en ge- achten naam voor schande zal bewaren". Met een ijzigen blik sprak Lord Perivale" „Vertelt u mij maar eens op welke wijze u mijn goeden naam voor den ondergang wilt redden!" Maar zijn blik veranderde, toen Belle Lucas hem ae reden van haar komst ver telde en zij geheel klaar was imet haar re laas. ..Ik zal u laten arresteeren wegens een poging tot afpersing", klonk het .-nijdend. ■Afafafpersing? Miaar het is de waarheid, Mylord! Ieder woord van wat ik u verteld heb. is de waarheid!" stotterde Belle ontsteld. In Lord Perivale's gezicht vertrok geen spier toen hij antwoordde: „Het maakt voor mij geen verschil of uw verhaal waar is of niet. Als mijn zoen zich een tweede keer mis dragen heeft, moet hij zelf maar de gevol gen ondervinden". „Waar zei u. dat Lord Perivale's zoon op he: oogenblik is?" Lady Olga sprak deze woord ?n op harden toon tot de schreiende vrouw, die bij de tafels stond. .De pcfatie heeft hem naar het bureau in Vine Street gebracht totdat- «mijnheer Reiss c-en officieele aanklacht tegen hem kan in dienen", antwoordde Belle door haar tranen heen. „Ik geloof, dat het beter is, wanneer ik het verhaal van die vrouw eerst eens ga onderzoeken voordat u een aanklacht tegen haar indient. Ze kan wel een krankzinnige zijn en als wij het kunnen vermijden, is het toch beter om de politie er niet in te halen Zal ik er even heen rijden en eens zien of die Max Reiss werkelijk gewond is en of Jack er iets mee te maken heeft of niet?", zei de heldere, scherpe stem. De oude édelman keerde zich tot het mooie donkere gezicht, waarvan de oogen hem zoo trotsch en ongeduldig aankeken. Er was een merkbare verzachting in zijn stem. toen hij antwoordde: „Waarom zou je je zelf zooveel moeite en onnoodlgc onaan genaamheden bezorgen, ter wille van dier. kwajongen! Is het, omdat je nog van hem houdt. Olga?" Het antwoord van Lady Olga ging verge zeld van een schamperen lach. Met eer. vlugge beweging slipte zij haar hand doo: Lord Perivale's arm en drukte dien zacht. „Ik voel geen greintje litfde meer voor een man als Jack ik acht en bemin zijn vader en ik voel met hem mee cn dat nieuwe ge voel van mij is heusch niet alleen mede- lijd£»; het is gebaseerd op bewondering voor 1 een edelmoedig rechtvaardig en volmaakt goed mensch!" Met groote behendigheid werkte Lady Olga zich in de nieuwe rol, die zij wilde gaan spelen en zij was een b wonderenswaardlge actrice: haar diepe, rijke steen trilde en haar donkere oogen keken smeekend en angstig in de zijne. Een glans van geluk verscheen in Lord Perlval 's oogen, terwijl hij naar de zachte modu'eerenöe tem naast hem luisterde. „Zullen wij naar mijn studeerkamer gaan. kindli-:f?". vroeg hij. haar met ouderwetsche hoffelijkheid zijn arm biedend. „Blijf hier in de kamer bij die vrouw, Nokes", zei hij kortaf tot den bediende, die in <ie gang wachtte. „Mijn lieve Olga. ik hoop, dat je niet boos zult zijn om wat ik Jf ga zeggen, maar je woorden hebben een vreemd verlangen bij mij opgewekt, een verlangen, dat ik niet be grijp cn evenmin kan verantwoorden; dac verlangen is om gedurende de jaren die mij nog resten, iets minder eenzaam en verlaten te zijn". De oude edelman sprak langzaam en woog ieder woord, als ware het een juw el. „Ik kan dat verlangen volkomen begrij pen. Lord Perivale. na uw eenzame jaren en de moeilijkheden die u hebt doorstaan". Zij zag er. terwijl zij sprak, aantrekkelijk genoeg uit en Lord Perivale waagde het haar hand te nemen en er een kus op te druk ken. ..Bheh.... het is zoo moeilijk voor mij om te spreken, kindje; als ik w:er her trouw, moest ik dat doen me: iemand van mijn leeftii^ maar ik verlang jeugd en zonneschil# en een beetje vroolijkheid in mijn leven enen.... wil je mijn vrouw worden. Olga?" (Wordt vervolgd) =SU— DE HEER W. F. VAN BEECK CALKOEN herdacht Dinsdag zijn Ja-jarig ambts jubileum als burgemeester van Lang broek en Cothen. HAROLD LLOYD, de bekende filmacteur woolide Dinsdag avond in theater Tuschinskl te Amsterdam de galavoorstelling bij. Harold bekijkt vanuit een loge bet Amstcrdamsch publiek. GETROUW AAN DE TRADITIE beeft de beroemde filmacteur Harold Lloyd tijdens zijn verblijf in Holland, Dinsdag een bezoek gebracht aan Volcndam, waar bij zlcli nogal op zijn gemak scheen te gevoelen. EEN DER GROOTSTE WERKEN, welke op het oogenblik in Amsterdam in aan bouw zijn, is de bouw van de Coenhaven. De werkzaamheden aan een der kademuren. DE BURGEMEES TER VAN LANG BROEK. de beer W. F. v. Beeck Cal- koen, herdacht Dinsdag het feit. dat hij vóór 25 jaar zijn vader opvolgde als burgemeester van dezelfde gemeente.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13