Liefde de Sterkste ONDER LEIDING VAN RIJKSMONUMENTENZORG wordt JCastccl „Bouvignc" tc Ginneken bij Breda grondig gerestaureerd. Het bouwwerk is daartoe met steigers omgeven. DE BELANGRIJKE INTERNATIONALE VOETBALWEDSTRIJD tusschen Engeland c ploeg met 43 gewonnen. Een interessant spelmoment. i Oostenrijk, is door de Engclschc 1IERRIOT, de Franschc minister-president, neemt bij zijn vertrek uit Geneve naar Parijs, afscheid van Norman Davis, den Amcri- kaanschcn gedelegeerde ter ontwapeningsconferentie. WEDEROM BRAND IN DE „P. C. HOOFT". Don-' derdagmorgen is ten tweede male brand uitgebroken in de „P. C. Hooft". Zware rookwolken stegen uit het wrak op.. De vlammen sloegen slechts een enkelen keer naar buiten, doch het vuur was hevig en hardnekkig. Het brandende wrak trok wederom aller aandacht. Het trotsche schip, dat door den eersten geweldigen brand reeds bijna totaal vernield was, is ten prooi geworden aan de laatste aanvallen van het verwoestende element. Een overzicht van wat eens de P. C. Hooft was. De donkere rookwolken onttrekken nog een deel der vernieling nan het oog. HET AFSCHEID VAN Jhr. H K B. RENDORP, directeur der Kon. Ncd. Indische Luchtvaart-Maatschappij, die Donderdag per K.L.M.-vliegtuig naar Ned.-Indic is vertrokken voor verschillende aangelegenheden, de K.N-I.L.M. betreffende. OOK PRINS GEORGE VAN ENGELAND bevond zich onder de toeschouwers tijdens den voetbalwedstrijd Engeland—Oostenrijk. De Prins liet dc spelers aan zich voorstellen. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK MACGILL. (Nadruk Verboden). 34) Hij was bezig om zooveel hij kon. goed fte maken. Een groot bedrag, dat hij Thomas Loring had aan gebod n. doch dat- deze ge weigerd had aan te nemen, had hij op de •kinderen vastgezet en toen hij gehoord had dat Hetty gevonden was, had hij Thomas Loring verzocht miet haar te komen lunchen om haar zijn excuses aan te bieden voor al het verdriet, dat hij haar veroorzaakt had- Lady Perivale was voor eenige dagen de stad uit en haar afwezigheid was de eenige lichtstraal in de sombere gedachtengang van den ouden man. Zij was juist in den laatsten tijd buitengewoon ongedurig ge weest en het was bijna ondoenhjk voor hem zijn geduld :e bewaren. De gedachte aan het kind misschien we! een zoon dat hem geboren zou worden, kon hem geen vreugde geven; het tegendeel was waar. want hij gevoelde zich onbehaaglijk Wanneer hij er aan dacht. Midden in zijn peinzen werd hij gestoord doordat de deur openging en de bediende aankondigde: „Mijnheer en juffrouw Loring. xnylord". Hetty was niet meer het kleine en bleek? meisje, dat hij acht:ien maanden geleden voor het eerst en het laatst gezien had. Goede voeding, geregeld werk en d:- zuivere Zwitser- yhe lucht hadden een stralende gezondheid van 'naar gemaakt.. Zij kwam hem zoo ver blindend voor in haar frisschen eenvoud en jonge kracht, dat Lord Perivale zich voor het eerst in zijn leven aangedaan voelde en zijn oogen vochKdg werden. *oen hij zijn handen uitstrekte en met bewogen stem zei- de: Jk weet. dat het nutteloos is. kindlief, je om vergiffenis te vragen, maar maar Hetty nam de dunne, slappe hand in haar stevige, koele vingers en met. zachte en vrien delijke stem een stem, waarnaar ieders man zou verlangen om zijn laatste oogen- blikken te veraangenamen, zei zij: „Vader heeft mij alles verteld. Lord Perivale en natuurlijk vergeef ik het u. Mei de overtui ging, die u hadt. had u ook geen reden om anders te denken dan u al deze jaren h'-bt gedaan", voegde zij er edelmoedig aan toe. Lord Perivale drukte de kleine hand. alsof hij 'haar nooit meer zou loslaten en zijn enige gedachte was: „Als Jack nu ook maar hier was om haar te begroeten! Nadat er over de zaiak, die hen allen zoo bezighield nog enkele woorden gewisseld waren, lieten zij, als door een stilzwijgende overeenkomst, dit onderwerp varen. Tenslotte was de lunch r.og niet eens on gezellig en Lord Perivale, die zich verlustigde in Hetty's schoonheid en lieftalligheid, had het gevoel, dat hij zich werkelijk amuseer de. De maaltijd was bijna afgeloopen. toen de deur plotseling openging en tot groote ver bazing van haar echtgenoot en Hetty's dui delijk merkbare teleurstelling kwam Lady Perivale binnen. Zij deinsde terug, toen zij Hetty zag zitten ter rechterzijde van haar echtgenoot en Hetty hield met doodsbleek gezicht haar oogen neergeslagen; zij durfde niet opkijken en was doodsbang dat Jack ook zou binnen komen; zij kon de ontmoeting op dat oogen- biik niet verdragen. Maar Lord Perivale s'.ond met een ge stamelde verontschuldiging op en ging zijn vrouw tegemoet. ..Laat mij je helpen", zei hij en nam haar bontmantel af. Toen wiide hij zijn gasten voorstellen wat. natuurlijk geheel overbodig was: ..Mag ik je juffrouw Hetty Loring voorstellen?'' Daarna met een overdreven hofefüjke buiging Juf frouw Loring, Mevrouw Lady Perivale". Hetty werd tot aan haar lippetn bleek en inplaats van met een buiging /te antwoor den. klampte zij zich krampachtig aan de tafel vast. en stamelde: .Maarmaar ik dacht dat u met Jack was getrouwd! Dus is het zijn vader?" En hoewel zij er zich zelf een verwijt van maakte en het ook me;, uiter ste krachtsinspanning trachtte te weerhou den. kon zij niet helpen, dat er een onmerk baar ironisch lachje om haar lippen speel de. Het was niet meer dan een uitinc van over spannen zenuwachtigheid en iedere ana/re gastvrouw zou dit verontschuldigend hebben als een bewijs van jeugdige tactloosheid maar er was woede in Lady Perivale's oogen en donkere haat in haar 'hart en haar toon was ijskoud en snijdend, toen zij antwoordde: „Ik was er mij niet van bewust, dat mijn huwelijk met Lord Perivale uw gastheer kwaadaardig legde zij den klemtoon op dit laatste woord om Hetty van haar on beleefdheid te doordringen aanleiding zou zijn voor onbeheerscht. lachen", eindigde zij. ..Het spijt mij: ik wist niet.ik bedoelde nietverward brak Hetty af. Voor het eerst in zijn huwelijk verloor Lord Perivale zijn kalmte. Misschien was het wel de gedaohte aan alles wat deze menschen door de schuld van hem en zijn familie hadden moeten lijden; mis schien was bij hem het moment gekomen dat bij ieder mensen komt. waarin zijn ge duld en lijdzaamheid hun toppunt, bereikt hadden; hoe het ook zij, hij beval zijn vrouw naar haar kamer te gaan- alsof zij -;-en klem kind was en maakte in haar bijzijn tegen over zijn gasten excuses over haar gedrag. ..Mijn vrouw gevoelt zich niet goed en daaraan zijn deze vreemde buien ie wijten"; legde hij uit als om -:en verzachtende om standigheid aan te voeren, toen er een on behaaglijke stilte in de kamer bleef heer- schen. Hetty's vader sta meld:- een gepast ant woord, imaar in Hetty's hart zong een wild vreugdelied; het lied der hoop, het lied van jubeiend geluk in het feit. dat zij Lefde en dat per slot van rekening Jack niet ge trouwd was. zooals zij had gedacht. Stukje voor stukje paste zij he: verhaal aan elkaar en haar na'.uurlijke scherpzin nigheid tezamen met haar vrouwelijk in stinct deden haar een vrij nauwkeurige op vatting ervan krijgen. Haar stem was wonderlijk zacht en be deesd en haar oogen schitterden als sterren toen zij al /haar moed bij en raapte en Lord Perivale de vraag stelde, die op haar lippen had gebrand vaar het oogenblik af, dat zij wist. dat Jack vrij was, „Zoudt u mij willen zeggen en walt u niet boos zijn als mijn vraag brutaal mocht klinken maar kunt u mij ook zeggen waar Jack is?", vroeg zij. Lord Perivale streek met een vermoeide beweging met zijn hand over zijn voor hoofd: „Als ik je dat zou kunnen zeggen, mijn kind, en a's ik jullie samen gebrouwd kon zien, zou ik ce gelukkigste man in Engeland zijn", verklaarde hij en in weerwil van alles wat Hetty door zijn toedoen had doorstaan, gevoelde zij diep medelijden met den armen, gemarteiacn man. Zij verlieten het huis in een taxi en wuif den nog een groet naar hun gastheer, die hen op h:t bordes bleef nastaren. Maar Lord Perivale was niet de eenige die Hettv en haar vader zag vertrekken Vanuit het raam van haar slaapkamer zag 1 Lady Olga ze weggaan en in haar donkere oogen brandde een duivelsch licht, terwijl een .schampere lach van haar lippen kwam. ..Ik wed, cat die fch-ine kat gelooft, dat zij- nu een goede kans heeft om Lady Pen- va'.? te worden. Maar dan heeft zij zich ieeiljk vergist want na vannacht is mijn jongen mijn ongeboren zoonde toe komstige Lord Penvaie en alles wat bij dien titel behoort, zal van hem zijn!" In den laatsten tijd had zij veel gedacht voor den zoon. cii»:- haar geboren zou worden, want zij twijfelde er geen oogenblik aan. dat hei een jongen zou zijn. Dien morgen had zij Max Reiss bezocht en hem een diamanten collier 'er waarde van tien duizend Pond gebracht en met groote voldoening had zij vernomen, dat de aanslag op het leven van haar stbfzoon dien avond zou plaats vinden. ..O. ik zal dat zaakje zelf wel opknappen, daar haal ik niemand anders bij; ik zou u Lekker bedanken. Het zal heel gemakkelijk gaan. Ik zal hem huren om mij naar het meest afgelegen gedeelte van Hampstead te rijden hij zal mij niet herkennen afs ik mij goed vermom en met een vreemd accent spreek-.* en als wij daar aangekomen zijn zal k een ruit inslaan en doen of :k ziek ben. Als hij zich dan over mij heenbuigi, knap Ik het zaakje op en neem de eerstvarende boo: naar Amerika! Maar als u uw belofte n:et houdt.zei hij bijna fluisterend, maar met een verkapte bedreiging in zijn stem. „Ik zal mijn belofte houd:n. Hoe laat zult u nui van hem verlossen? Vertel het mij ik wil het weten", riep de vrouw die meer dan half waanzinnig was. „Ongeveer om half elf", antwordde Max Reiss op goed geluk, want hij wilde haar weg hebben. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13