De „P. C. Hooft" in het Hendrikdok Het Amsterdamsch Aquarium jubileert Liefde de Sterkste DE STAKING BIJ DE VISCHAFSLAG TE IJMUIDEN is opgeheven en tallooze schepen liggen in de haven te wachten om gelost te worden. NA VEEL MOEILIJKHEDEN heeft men liet wrak van de „P. C. Hooft" in rechten toestand in het Hendrik-dok van de Am sterdamsche droogdok Mij. gekregen. DE PRINS VAN WALES laat de spelers van den belangrijken voetbal wedstrijd Arsenal—Chelsea aan zich voordellen voor den aanvang van den wedstrijd. AAN Dr. H. C. REDEKE, directeur van het Rijksinstituut voor biologisch vis- scherij-onderzoek, hoofd der afdeeling rivier- en binnenvisscherij, is met in gang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. DE HAAGSCHE IJSCLUB IS MAANDAG GEOPEND en reeds direct heerschte er een gezellige drukte. HET AQUARIUM in den Amsterdamsch en Dierentuin bestaat deze maand vijftig jaar. Een zeldzame opname van het interieur. De zeeschildpadden, poseeren voor den fotograaf. AAN DE KETTING. Sinds 22 OCTOBER ligt het Zuid Slavische s.s. „Gjuro Milosevic" wegens onbetaalde rekeningen aan een kolenleveran* cier te Rotterdam aan de ketting. De bemanning heeft sinds Juli geeni loon meer gehad. FEUILLETON Naar hot Engelisch van Mrs. PATRICK MACGELL. (Nadruk Verboden). 37) ..Lord Perivale heeft ons hierheen gezon den, omdat er ren aanslag op uw leven ge pleegd zou worden. Wie is die jongedame?" zei een van den zich tot de verwonderde Lizzie keerend, die st-eds met de speld in haar hand in het volle licht der koplan taarns stond. Deze jongedame heeft door haar moed en flinkheid: mijn leven gered; de man, di? jullie moet h.bben. is binnen in. Het is het beste als een paar van jullie hem m den wagen neemt en naar den dichtebijzijnden dokter rijdt. Er woont er een op Finchley Road. Verwacht mijn vader mij eigenlijk?" vroeg hij den chauffeur. „Ja meneer; hij zei mij in het bijzonder u mee naar huis !tc brengen; was het eerbiedige antwoord; waarbij Lizzie's oogen steeds greoter werden. „Ik heb altijd wel geweten, dat jij niet was voor wden jij je uitgaf!" snikte zij diep ongelukkig, «terwijl zij naast Jack gezeten, maar huis reed. Zij gevoeld? zich diep rampzalig. ,3en je een giraaf of een Lord? Of wat ben je eigenlijk? En wat was je bedoeling om te doen of je maar een arme drommel was, .waardoor een eenvoudig meisje /vaat je is gaan houden. O, Jack, hei kan mij «iet schelen of je mij brutaal vindt, maar ik moet een kus van je hebben om een herinnering aan je te houden als je getrouwd' bent met een uit je eigen kring", en terwijl de auto even bij een overweg stilhield, 'kwam Lizzie's hoofdje met een ruk naar voren en kreeg Jaek ten har te lij ken kuis op zijn mond. En toen deed hij iets, dait. bijna Lizzie's hart brak, ook al igaf het haar op dat .oogen- blik een gevoel van wilde, bitter-zoete vreug de. Hij nam haar in zijn armen en trok het slanke, jonge figuurtje naar zich toe. ,,Je bent een hartelijke, kleine vriendin, Lizzie, dg beste, die ik op de wereld heb" zei hij, 'terwijl hij de naar hem opgeheven lippen kuste maar het was geen kus uit liefde en dat was het was Lizzie zoo be droefd maakte. HOOFDSTUK 31. Het laatste bedrijf. „Was ik toch maar dood gegaan! O. waar om heb ik niet den moed om mijzelf te dooden!" Lady Perivale wierp haar hoofd onrustig heen en weer in de vruchtelooze po ging om rust 'te vinden. Haar baby. wat een meisje en «geen jongen was, was twee dagen na de geboorte ge storven en misschien was dat wel het beste voor het arme schepseltje, had Lord Perivale opgemerkt. Er was een stormachtige scène geweest zoodra zijn vrouw, die volgens de doktoren noodlt in eclut levensgevaar had' verkeerd, hem kon ontvangen. „Ik heb te veel zorgen en verdriet in mijn leven gehad, om dit nog te vergrooten door jouw giemeene handeling aan de wereld bekend te maken. Als je mijn naam maar niet droeg!", riep Lord Perivale in toome- iooze woede uit. Toen hij bij het bed ;va« zijn vrouw kwam. Dien morgen had hij Max R|?iss in het hospitaal bezocht en het diamanlten collier teruggevraagd, dat een gedeelte was van de betaling voor den moord op Jack. „Jij laff eellendeling; ik hoop. dat de tou- „Jij laffe ellendeling; ik hoop dat de toe- en alleen de naam van mijn vrouw weerhoudt mij om je aan de politie ov|?r te leveren, opdialt je de straf zou kunnen krijgen, die je eigenlijk toekomt". Dat waren zijn laat ste woorden tot Max Reiss, die van een oog beroofd aUeds weer in staat was in bed op te zitten. De gebeurtenissen van dien dag waren bijna de laatsten uolt Lord Perivale's leven, bijnaniet geheel. Den volgenden dag was hij zwaar ziek en den dag daarna ook nog. maar den derden dag liet hij zijn advocatrn bij zich 'komen en onderging zijn testament eenige toevoeging en een belangrijke wijziging. „Aan mijn vrouw laat ik één stuiver na. boven hei bedrag dat haar volgens de wet toekomii", luidde het 'testament, dat een groot aantal gissingen teweeg bracht in Lady Perivale's kring, toen Jiet bekend werd. ..Aan Elizabeth Kent. wonende Taplow Street 5, Walthamstow. legateer ik het be drag van itien duizend pond' benevens het landhuis Perivale's Cottage in het dorp Little Keston, welke bezitting vrij van erfpacht is". Op deze manier werd de hartewensch van. Lizzie Kent en haar moeder vervuld; zij hadden altijd gehoopt eens op het la.nd te kunnen wonen en genoeg geld it)e hebben om niet te hoevi?n schrikken wanneer er op hun deur geklopt werd door een schuldeischer! Lizzie's gebroken hart werd door dit legaat een heel stuk genezen en verschafte -haar toch ook nog dia romantiek van de liefde, die haar leven lang duurde. Jack hielp Hetty uit de auto; zij werd' ge volgd door haar vader, die ier jaren jonger en bijna zoo gelukkig uitzag als zijn doch ter. Zij konden niet ontkomen aan een leger van persfotografen, die voor hun huis hlsen en weer liepen en die, zoodxa Hetty ver scheen, hun camera's op haar richtten niet tegenstaande haar lachend p*aiest. Jack en mijnheer Loring moesten het proces ook ondergaan, AUe couranten in Engeland evenals die in Amerika, waren vol van de .Perivale-roman" zooals zij de geschiedenis noemden. Er wierd veel geschreven over Jacks verlo ving met de dochter van den man, die zoo veel zwaarder had geboet dan voor zijn ver grijp noodig was geweest en zij raakten niet uitgepraat over Hetty's schoonheid er. ma;d, zoodat er met. iedere post aanbiddingen van ondernemende filmregisseurs kwamen! Eindelijk ontvluchtten zij de fotografen en kwamen in het groote, still? huis. waar nog grootere rust heersohte dan and'ers. „Is er iets niet in orde?" vroeg Jack aan den bediende. ,.Lord Perivale heeft al meer dan een uur naar u en juffrouw Loring en ook naar mijnheer Lotring gevraagd, mijnheer. Hij wil graag dat u onmiddellijk bij hem komt-". Zij gingen samen naar boven en wisten alle rhie dat de schaduw des doods over het huis lag. Zij waren dan ook niet verwonderd een geestelijke te zien, die opstand toen zij 'bin nenkwamen, maai- wel waren zij verbaasd teen de uitgeteerde figuur in het bed op zachten. zwakken toon sprak: „Ik heb een verzoek aan jou, Jack en ook aan jou, Heirty". Hij knikte tegen het jonge meisje, wier verschijning in de sehemjerige kamer ate een zonnestraal was. „Ja vader", zeidien 'bedden «tegelijk en bo gen zich over het 'bed. ..Mijn leven is spoedig tien einde en wd- gens de dwa-ze wet van dit land zouden jullie na mijn dood minstens drie 'maanden op jullie gefluk moeten wachten. Val mij niet in de redeik heb niet veel kracht meer", protesteerde hij, toen Jack hem in de rede wilde vallen. .Daarom heb ik Harrisson laten roepen, om jullie nu 'te trouwen met een siplacaiale vergunning en hij heeft een ring bij zich, die ook als hij niet past, toch wel voor de ge legenheid kan dienen. In ieder geval aal het een troost voor mij zijp, jullie nog getrou/wdi te zien". Jack greep Hetty's hand dij?, was ijs koud. ,.Wees niet bang, lieveling! Je wilt toch niet terug?" vroeg hij, toen de geestelijke naar voren trad met den geopenden Bijbel en de zuster naast Mr. Loring ging staan als twee de getuige. .-Neen Jack, duizendmaal neen", was Hetty's antwoord. Toen keek zij naar het bod eri haar oogen werden vochtig. „Van dezen dag af voor al/tijd, ten goede en ten kwadi?, in rijkdom en armoede, in. ziekte en gezondheid, tot de dood ons zal scheiden". He jonge paar herhaalde de woorden van de schoonste geloft; op deze aarde en in de kamer was het zoo stil ais in een kerk. Twee dagen later stierf Lord Perivale en de nieuwe Lady Perivale zei, terwijl zij haa>r •kleine hand door den arm van haar echtge noot liet glijden: „Ik ben blij, dat we op deze manier ge trouwd zijn. Jack; want ik geloof dat ons geluk je vader met een glimlach op dt? lippen heeft doen sterven".

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10