STADSNIEUWS s 1 L 1 C. C. Krouwels VOETBAL DE TERUGKOMST VAN HET OOSTENRIJKSCHE „WONDER-TEAM" TE WEENEN. Bij Hoofdpijn -g> en bij Kiespijn HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 16 DECEMBER 1932 Voor den Kantonrechter. Onder den invloed. Een 42-jarig schilder uit Haarlem heeft op 6 November omstreeks 6 uur in de Ken- nemerstraat en Frans Halsstraat gereden met een auto, terwijl hij onder den invloed was van sterken drank. De auto, waarin nog enkele personen zaten, die het een en ander gebruikt hadden, was o.a. het trottoir opge reden en had een lantaarnpaal geraakt. De chauffeur bekende. De ambtenaar noemde deze wijze van rijden schandelijk. Iemand, die in een der- gelijken toestand drukke wegen berijdt is een gevaar voor den weg. Hij eischt 14 dagen hechtenis en een jaar ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen. De Kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. De reiziger en de melkhandelaar. Een driewielige bakfiets werd door een melkhandelaar moeizaam tegen de helling voor de Lange brug opgetrapt. Het ging lang zamer en langzamer en tenslotte stond hij bijna stil. Op dat moment botste een auto van een 26-jarig Haagsch reiziger tegen zijn achterwiel op. Dit mag niet en de vertegenwoordiger had zich daarvoor dan ook te verantwoorden. Hij was het er niet geheel mee eens, dat hij de schuldige was: de melkhandelaar had geen stopteeken gegeven en hij (verdachte) had niet in eens willen stoppen, omdat hij dan bang was, door den hem volgende wagen aangereden te worden. Hij werd veroordeeld tot f 4 boete. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat de verdachte de schade van f 6 aan de fiets toegebracht, onmiddellijk betaalde. Hij riep zelfs de bemiddeling in van de heeren-m- toga voor het verkrijgen van een kwitantie... INDRUKKEN UIT DE SOVJET-UNIE. Op Dinsdag 27 December zal door het-Co mité tot uitzending van arbeiders naar de Sovjet-Unie in de groote zaal van het Cen- certgebouw een openbare bijeenkomst wor den gehouden, waar als sprekers zullen op treden de heeren Vennema (N.V.V. Amster dam), Jonker (N.V.V. Krommenie) en J. Tork (partijloos Haarlem) over hun indruk ken in de Sovjet-Unie en mej. F. de Graaf (partijloos), studente, die in de Sovjet aan de Lcninschool te Moskov gestudeerd heeft. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het Exa men M. O. Nederlandsche Taal en Letter kunde de heer L. Alles te Haarlem. MARNIXVEREENIGINfG". Men schrijft ons: De voortdurende uitbreiding van Haarlem- Noord brengt mede een gestadigen groei der Ned. Herv. aem. Schoten, die na de annexatie als zelfstandige kerkelijke gemeente is blij ven voortbestaan. De groote uitgestrektheid dezer gemeente en de vele nieuwe gezinnen, die zich binnen haar grenzen vestigen, maakt het steeds moeilijker een nauw contact tusschen de ge meenteleden onderling te bewaren. Aangezien in dezen tijd een dusdanig con tact van groot belang moet worden geacht, is opgericht de ..Marnixvereeniging tot beharti ging van belangen der Ned. Herv. gemeente Schoten". Om de gemeenteleden ïn de gelegenheid te stellen met deze vereeniging kennis te maken, wordt een gemeenteavond gehouden op Dins dag 20 Dec. a.s. in de gymzaal der Marnix- school. Ds. M. G. Blauw zal als spreker optreden. Eenige dames zullen met pianobegeleiding van mej. Rie Servaas enkele liederen zingen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijGrundel, Brandtstraat 21, duimstok; Callandt, Vooruitgangstraat 11, ceintuur; Meier, Teding van Berkhoutstraat 37, idem; Heiningen. Kastanjestraat 9, kin dermuts; Willemse, Julianalaan 308. rozen krans; v. Marsbergen. Olycanstraat 19, idem; Bos, Obïstraat 33, radiospoel; Bureau van po litie Smedestraat 9. rijwiellantaarn: Dumaine. Kruisstraat 37, boodschappentasch; Zuider duin, Brouwersvaart 16a. vulpotlood; Prinsen, Zomerkade 229, hond; Henzen. Westergracht 17c, handwarmer; Pindaman, Gr. Houtstraat hoek Anegang, handmof; Molenaar, Heeren- singel 59 rood, handbeschermer; v. Nuemen, Marnixstraat 89 rood, hond. VOOR DE NALEVING DER ARBEIDSFET. Het Comité inzake naleving der Arbeids wet schrijft ons; De bemoeiingen van het Comité inzake Naleving der Arbeidswet (C.I.N.D.A.) hebben er reeds toe geleid, dat in tal van gemeenten plaatselijke comités zijn gesticht, bestaande uit de afdeelingsbesturen van de moderne, R.K. en Chr. bakkersgezellen-organisaties. Door het landelijk comité zijn den plaat selijken commissies formulieren ter beschik king gesteld voor het vermelden van den aard der overtredingen. Ten onrechte is van patroonszijde het werk van C.I.N.D.A. als een soort spionnage- systeem aangeduid. Het comité moet daar ten sterkste tegen opkomen. Immers, uit alles blijkt, dat het comité met eerlijke mid delen en zoo openbaar mogelijk werkzaam wil zijn. Uit de ter beschikking gestelde for mulieren blijkt ook. dat het comité zijn taak slechts wil beperken tot de voornaamste be palingen van de Arbeidswet. Ook mag er aan herinnerd worden, dat C.I.N.D.A. zich voorstelt, preventief werk zaam te zijn, en zoowel door besprekingen met de patroons afzonderlijk als met de besturen van patroonsorganisaties, tot het teniet doen van overtredingen hoopt te ge raken. Hoet. doet derhalve wel eigenaardig aan, dat zij. die ten aanzien van hethandhaven van een behoorlijken broodprijs, blijk heb ben gegeven, voor geen kleintje vervaard te zijn, dc handhaving der rechten van de ge zellen maar liever willen veronachtzamen. „HET VRIJE WOORD IN DEN AETHER". DEMONSTRATIE VERG ADERING VAN DE V. A. R. A. Donderdagavond had in de groote zaal van het Concertgebouw een demonstratieverga dering plaats van de V. A. R. A.. waar be handeld is het onderwerp: Op voor het vrije woord in den aether. De vergadering stond onder leiding van de heer M. H. Gregoire. De heer M. S1 u ij s e r begon met te zeg gen, dat er beroering heerscht in den Neder- landschen Omroep ondanks het werk, dat er aan is besteed in commissies en in de Ka mer De Varastrijd is een deel van .den klasse- strijd. Thans wil men de politiek weren uit den aether, maar de Vara is niet de eenige omroep, die politiek in den aether bedrijft, ook de K. R. O. en N. C. R. V. doen dit. Meer dan 75 pet. van de Nederlandsche luisteraars waren en zijn het met het zendtijdbesluit van 1930 eens. De Vara wil het zendtijdbesluit wel wijzigen in dien zin, dat de Vara iets meer krijgt. Spr. becritiseerde sterk de strijdmethode en gedragingen van de Avro, die nu aan de anderen ten voorbeeld zou moeten worden gesteld! Maar moet men zich ervoor schamen aan politiek te doen? Politiek wil zeggen, dat het volk zich rekenschap geeft van wat er ge beurt. De arbeiders willen zich met de poli tiek bemoeien. Het is de bedoeling van de tegenstanders om te verhinderen dat de Vara tot het volk spreekt over de misstan den. De heer M. A. Rein a'Ida zeide. dat het Nederlandsche volk thans verkeert in de periode van onderdrukking van het vrije woord. Maar de perioden van onderdrukking zijn gevaarlijk voor hen, die die onderdruk king aanwenden. De uiting van Minister Reymer is de eer ste om den mond te snoeren van de modern georganiseerde arbeidersbeweging in Ne derland. Het woord van den minister geldt echter ook voor de Prot. Christelijke en de R. Katholieke arbeiders. De bezittende klasse probeert op dictato riale wijze een einde te maken aan het vrije woord. De Haarlemsche arbeiders zijn bij eengekomen om de Vara, het belangrijke in stituut van het strijdende proletariaat ster ker te maken. Na de pauze sprak de heer J. G. Z w e r t- broek. De leuze: de politiek uit den aether klinkt al zoolang de Vara bestaat, speciaal om de Vara te bestrijden. Hij bracht enkele feiten in herinnering, waaruit blijkt, dat er steeds politiek was in den aether van de zijde der tegenstanders, als ware het alge meen belang. Spr. valt de Avro aan op het punt, dat zij zegt de politiek te willen weren, terwijl ze zelf wel politiek bedrijft in den aether, wat zich regelmatig heeft voorgedaan. De Vara is een socialistisch-culturëele om roep, die de politiek niet verwerpt, maar ook niet hoofdzaak er van maakt. De Vara-uit- zendingen zijn steeds beschouwd als goed in de vijf jaar, dat ze overgeleverd waren aan eigen controle. Men kan de Vara niet verwijten, dat ze niet gezorgd heeft voor be hoorlijke en niet-kwetsende uitzendingen. Als politiek weggelaten wordt dan kan de Vara een massa uitzendingen doen van toe- gestanen leerzamen en ethischen aard, waar onder veel te brengen valt. Men voelt nu, dat het kapitalistische stelsel niet meer te redden is. als de Vara door blijft gaan met haar voorlichting aan het volk. bijv. op het gebied van loons- en werk- loosheidsteunverlaging. Spr. behandelde de geschiedenis van de Vara uitzending op 8 No vember, die veel voeten in de aarde had. Door de Vara zullen in dit verband de Staat en de P. T. T. voor schadevergoeding worden aangesproken. De Vara daagt de vertegenwoordiging uit de acte van beschuldiging over te leggen opdat de Vara zich kan verdedigen. De Vara is bereid op grondslag van het vrije woord aan elk overleg deel te nemen. Men moet niet deze methoden die nu ge poogd worden aanwenden doch dan royaal de Vara opheffen. Maar dan zal men zien, welke revolutionnairé geest onder de arbei ders leeft. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Diefstallen te: Zaandam. Een 21-jarig Amsterdammer heeft op 3 Oct. in Zaandam een rijwiel gestolen. Tegen hem had de officier voor de rechtbank 5 maanden gevangenisstraf met aftrek ge- ëischt. De Rechtbank veroordeelde hem heden tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek. Heemskerk. Op 6 Oct. zou een jong vischventer uit IJmuiden zich in Heemskérk vergrepen heb ben aan 8 gulden, die hem niet toebehoor den. Hij zou ze uit een doosje in een kamer weggehaald hebben. Voor de rechtbank eischte de officier 10 maanden gevangenis straf met aftrek. De Rechtbank vonniste hem tot 6 maan den gevangenisstraf met aftrek. Alkemade. Een ruit in een woning ïn Alkemade is op 13 Dec. 1931 stukgedrukt, waardoor een on- genoode gast zich toegang verschaft heeft tot een woning, waaruit hij 35 stal. De dader heeft terechtgestaan en hoorde een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek tegen zich eischen. Heden uitspraak doende veroordeelde de Rechtbank verdachte tot 4 maanden gevan genisstraf met aftrek. Diefstal en inbraak te Lisse. Tegen een 22-jarig los werkman, die heeft ingebroken en een mandflesch brandewijn gestolen heeft, en later in Lisse een tam konijn doodde en daar een poging tot in braak deed. was voor de rechtbank een jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek. De Rechtbank besliste, dat een reclassee- ringsrapport zal worden opgemaakt, om te onderzoeken of het mogelijk is. dat verdachte wordt veroordeeld tot een gecombineerde voorwaardelijke en onvoorwaardelijke straf. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SPORT EN SPEL'. küi m aai I'M «V 1 Of», sj De nieuwe TeIefunken->ouloschaol« Hoe technisch volmaakt ccn radio toestel tc kunnen bezitten waarop duidelijk stationsnamen leesbaar zijn, zelfs in een donker hoekje van de kamer door onze verlichte autoschaal met losse uitneembarc stationsnamen. Telefunk'en-Ser vice -Station KONINGINNEWEG 6 TEL. 14024 HAARLEM SYNAG OG EDIENSTEN. NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den in gang te 3.30 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.37 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Zondag. Ta'anieth Kabra- niem, Middagdienst te 2,30 uur. Avonddien sten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werk dagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag niet. De diensten op Sabbath, alsmede de Mid dagdienst op Ta'anieth Kabraniem. vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed To rah, worden verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. ORGELCONCERT REM. KERK. A.s. Zondagavond wordt door den heer Theo Pardoen een orgel-concert gegeven in de Rem. Ger. kerk. Er zal een Kerstpro gramma ten gelioore worden gebracht. Me dewerkenden zijn: Mevr. A. Alphenaar-Box, violiste en de heer Bram Misset, bariton. VEREENIGING VAN JONGE LIBERALEN. De vereeniging van Jonge Liberalen hield een bijeenkomst, .waarbij als spreker optrad de heer J. V. Matthijsen, met als on derwerp: Rusland. Spr. verklaarde dat er over dit onderwerp zooveel is te vertellen, dat hij slechts een algemeen overzicht kon geven. Bij de beschouwing van Rusland blijkt al dadelijk, dat het Marxistisch ideaal niet ver wezenlijkt is, en ook niet verwezenlijkt kan worden, als men den aard van het Russische volk in aanmerking neemt. Het volk is nog zeer primitief, te vergelijken met het Neder landsche in de middeleeuwen. De eenig mo gelijke regeeringsvorm was dus de dictatuur. De beteekenis van de revolutie zit in den grond. Geslachten lang hadden de boeren slechts één wensch: privaat bezit van den grond. Na de revolutie kwamen er tallooze grondbezitters, die voor eigen voordeel pro duceerden. Behalve dat de 14-urige arbeids dag gereduceerd werd tol, een 8-urige, ver anderde er voor den fabrieksarbeider niet veel, al werden de fabrieken gesocialiseerd. Maar nu de levensvoorwaarden. Bij het eer ste bezoek van spr. in 1926 bleek, dat de le vensomstandigheden niet half zoo gunstig waren voor den arbeider als in Holland. Bij zijn tweede bezoek eenige maanden geleden, was dit nog tot op de helft verminderd. Im mers om tot welvaart te komen, moet het land zich toeleggen op de zware industrie, ertsgroeven, steenkool, hoogovens enz. en daartoe worden dë arbeiders aan de lichte industrie onttrokken. De warenproductie werd dus veel te klein. De fabrieksarbeider krijgt voldoende brood, maar bijvoeding is gering. Brood is nagenoeg het eenige voedsel en zelfs dat moet een gedeelte van het volk ontberen. De boeren moeten een groot gedeelte van het graan aan de regeering afstaan en voor eigen consumptie blijft haast niets over. De opbouw van de industrie gaat ten koste van het volk. Slechts een volk, zoo primitief als het Russische, met zoo weinig behoeften, kan dit lijdzaam dulden. Wel wordt aan het onderwijs veel gedaan, maar het kan niet met het Westen vergele ken worden. De positie van de vrouw is even als de verhouding chef-ondergeschikte, aan merkelijk verbeterd. De vrouw is zelfstandi ger geworden. Van het loon van den man kan hij zelf en nog minder het gezin be staan. zoodat het op de vrouw is aangewe zen. De econ. zelfstandigheid van de vrouw heeft een zekere onafhankelijkheid in het huwelijk tengevolge. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarna de waarnemend voorzitter de bijeenkomst sloot onder dank zegging aan den heer Matthijsen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnemënt 'f 1.90'per maand en f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSINGS A3g. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. Officieel door den Bondskanselier en tal van andere autoriteiten aan het station ontvangen. Dc voetballers worden geridderd. Acht van de elf waren werkloos en krijgen staatsbetrekkingen. (Van onzen Wecnschcn Correspondent) Het Oostenrijkschc „wonder-team", dat de vorige week Woensdag te Londen tegen Engeland en dezen Zondag tegen België te Brussel gespeeld heeft, is thans te Weenen teruggekeerd. Nog nooit werd hier een ploeg voet ballers met zóóveel enthousiasme en met zóóveel gejuich en gejubel begroet, nog nooit ook werden Kier voetballers op zulk oen of- ficieele wijze en met zooveel onderscheiding ontvangen. Het was. alsof zij de wereld ver overd hadden. En toch hebben zij in Enge land helaas geen overwinning kunnen be halen, maar zij zijn er op de meest eervolle wijze verslagen, met 43. Het had heel wat slechter kunnen zijn en een ieder is ervan overtuigd, dat de Oostenrijkers den wedstrijd gewonnen zouden hebben,wanneer men ergens anders, op een neutraal grondgebied, ge speeld had. De Oostcnrijksche spelers waren noch aan het Engelsch klimaat, noch aan de gesteldheid van den Engelschen bodem gewend en bovendien waren zij. vooral aan het begin van den wedstrijd, tc zenuwachtig, omdat zij altijd gehoord hadden, dat de Engelschen zulke uitstekende spelers waren, en omdat zij door het beklemmende gevoel geplaagd werden te weten, dat de oogen van heel Oostenrijk op hen gericht waren, dat de hoop van heel Oostenrijk op hen ge bouwd was en dat men gedurende den ge- heelen wedstrijd in alle steden en streken van Oostenrijk naar de radio zat te luisteren, welke vrienden en verwanten van het begin tot het einde van den wedstrijd op de hoogte zou stellen van eiken schop, van elke goal en van elke gemaakte fout. Te Brussel heb ben de Oostenrijkers een schitterende 61 overwinning behaald. De terugtocht van het „wonder-team naar Oostenrijk is een ware triomftocht geworden. Onwillekeurig moest men aan de reis van den enkele maanden ge leden overleden dr. Johann Schobcr denken, toen deze voor een paar jaren in zijn hoe danigheid van bondskanselier van de Oos tenrijkschc republiek een der internationale conferenties in Den Haag had bijgewoond, waar hij had weten te bereiken, dat zijn land en volk geen hcrstelkostcn meer zouden behoeven tc betalen. Ook toen waren de stations, langs welke de uit het noordwesten komende trein zou rijden, met vlaggen ver sierd en stonden er overal deputaties te wachten om Schober en de leden van de Oostcnrijksche delegatie hartelijk welkom te heeten en met gejubel te begroeten. Zoo was het ook thans. Reeds in Duitschland waren er op enkele stations eore-commissics met geschenken verschenen. De eerste lieden, die het team op Oostcnrijkschen bodem welkom heetten en de spelers met het behanlde succes feliciteerden, waren dc douane-be ambten en dc controleurs der paspoorten aan het grensstation te Passau. Dan kwam te Scharding een reusachtig bloemstuk in den trein, een geschenk van de voetbalclub aldaar, op alle stations stonden drommen menschen opgesteld en te Linz kwam een aajdig meisje in nationaal costuum met een geweldig groote taart aandragen, een zoo genaamde „Linzer Torte", een specialiteit van deze stad. Overal had men vlaggen uit gestoken en tal van hulzen waren met guirlandes cn met lampions versierd. De ontvangst op den Westbahnhof te Weenen overtrof dc stoutste verwachtingen van de tcrugkeerende spelers, die natuur lijk wel wisten, dat men hen op feestelijke wijze zou binnenhalen. Niemand minder dan de bondskanselier dr. Dollfuss cn de vieo- kanselter ing. Winkler, de directeur-generaal van de Oostenrijkschc bondsspoorwegen dr. Seefehlner en de „Polizeiprasident" dr. Brandl waren verschenen en met hen tal van andere autoriteiten. Er waren een paar duizend menschen aan het station en men had de vroegere keizerlijke wachtkamer ge opend om het „Wonder-team" daarin plech tig te begroeten. Er weerklonk een donderend hoera, toen de trein het station blnnen- stoomde. Honderden zakdoeken werden heen en weer gezwaaid. Familieleden, vriendinne tjes en verloofden omhelsden de spelers, toen zij uit hun wagen stegen. Er ontstond een geweldig gedrang. In dc wachtkamer hield de bondskanselier een toespraak.- Hij wees op de bijzonder groote prestaties van het team, waarmede zij in heel de wereld be wondering voor Oostenrijk verwekt hebben en hij dankte de spelers uit, naam v m de Oostenrljksche regeering. Verschillende an dere sprekers voerden nog het. woord. Er was Intusschen een heftige beweging ln de menschenmenigte gekomen. Polit.!e-a;'enten moesten enkele groepen terugdringen. En daarbij wist zij het publiek en de voetballers niet goed uit elkaar te houden en zoo ge beurde het. dat een paar van de spelers opzij werden geduwd. Eindelijk konden de gevierde voetbalhelden het station verlaten. Beladen met bloemen en geschenken traden zij naar buiten. Dui zenden menschen. die op het plein stonden te wachten, juichten hen toe. De spelers na men in drie autobussen plaats en nu trok men onder het gejubel van de menigte door de Mariahilfersstrasse naar de binnenstad. Niet minder dan tweehonderdvijftig politie agenten hadden op en voor het station voor het handhaven van de orde gezorgd. Agenten te paard draafden als een ecrc-wacht voor en naast en achter dc autobussen. Opgetogen sportliefhebbers liepen zoo hard zij mam- konden met de autos mede. sprongen op de treeplanken en ging achter aan de stangen van de wagens hangen. Aan beide kanten van de Mariahïlferstrasse was het zwart van dc mcnschcn. Dc politie schatte het aantal belangstellenden, die op het station en op de straat stonden opgesteld, op veertigduizend! De koude en de ijzige wind, die door dc avondlucht woei. waren niet ln staat geweest deze veertigduizend thuis te houden. In onzen tegenwoordigen tijd zijn bijzonde re prestaties op het gebied van sport meer en n\eer propagandamiddelen van de diverse volkeren geworden. De Oostenrijkers weten dan ook. dat zij veel meer aan hun uitstekende sportcapaclteiten te danken hebben dan aan menlgen politicus. En de Oostenrijksche regeering wil zich dan ook erkentelijk toonen cn daarom zal Herr Hugo Melsl, dc voctbalbondskapitein. onder wiens leiding het team naar Londen en naar Brus sel is getogen het gouden kruis van ver dienste van de republiek krijgen. En niet allen deze „generalissimus", maar ook de spelers zelf zullen gedecoreerd wor den. ZU zullen hun borst met het zilveren kruis van de republiek mogen versleren, het geen in rang gelijk staat met een ridderkruis. En nóg meer zul voor de spiers gedaan worden. Het blijkt, dat acht van de elf hel den van het „Wonder-team" ten gevolge van de algemeen heerschende economische crisis werkloos zijn. Hiden is er het best. aan toe. Hij is een zelfstandig man. hij houdt er oen broodbakkerU op na en juist omdat hij zulk een beroemd speler ls en hij op leder zulk een pvettlgen indruk maakt, heeft hij veel klandizie. Men zegt, dat alle vrouwen en meisjes uit de buurt het liefst bij hem koopen en dan zij, ook wanneer zij wat ver der weg wonen, er graag een paar straten voor over hebben om misschien het geluk tc hebben hem persoonlijk achter de toonbank te zien met een Maurice Chevalier-glim- lach natuurlijk! en een paar woordjes met hom te wisselen. Over het weer en over de slechte tijdsomstandigheden en over de voetballerijDe bakvissehen en de nog niet. in het huwelijksbootje gestapte, ietwat oudere, jongedames vinden het wat jammer, dat hij niet meer „zu haben" is Want Hiden is getrouwd. De speler Nauseh heeH ook een betrekking. Hij is wat dichter bij zijn voetbalvak gebleven, want hij is secretaris van de voetbalclub „Austra". En Ralner heeft een betrekking in een pakhuis, waarbij hij steeds in de gelegenheid Is dc kraeht van zijn snieren te meten. Gsc.hweidl is vroeger beambte In een par ticuliere onderneming geweest. Schuil was chauffeur en Vogl bekleedde hetzelfde be roep. Gall was vroovcr zadelmaker. Wessclik kapper. Sindelar slotemnker. Zischek werk man en Sesta was smid. De regeering wil er nu voor zorgen, dat de nieuw te benoemen ridders zonder uitzondering een betrekking zullen krijgen. Waarschijnlijk zelfs een rijks betrekking. Hetgeen niet te verworpen Is. Want aan zoo'n rijksbetrekking is later even tueel pensioen verhonden en met de andere beroepen ls het, tegenwoordig in veel gevallen niets ccdaan. De regeering wil om 700 te zeggen het blazoen vergulden. Wan* wat hebben de jongens aan een ridderorde 00 hun borst, wanneer zij niets ie eten hebben? Ook het. voetbalver-bond ziet. dat in. En niettegenstaande de elf wel niet tegen Enge land gewonnen hebben, krijgen zii toch elk de overwinningspremie van vijfhonderd schillingen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. nor regel. Mijnhardft's Poeders Doos 45 et. Bij Uw Drogist. VOETBAL. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE- Voor a.s. Zaterdag ls slechts één wedstrijd vastgesteld, n.l. Afdceling B: FrigoTram vogels 2. De competitie wordt hierna stilgezet tot 14 Januari 1933. PAARDENSPORT HAARLEMSCHE MANèGE. De vereeniging „De Haarlemsche Manége" zal a.s. Zaterdagmiddag een jachtril met hin dernissen houden. Er zullen hindernissen ge plaatst worden in de Van Haemstedelaan m op het strand tc Zandvoort tusschen het Kurhaus en het einde van den Bloemendaal- schcn Zeeweg. HANDBAL. COMPETITIE KENNEMER TURNKRING Zondag 18 December worden gespeeld: Dames: Rapiditas '31 II—B.G.V. I. Heeren: Concordia I—T. V. S. I 2en Kerstdag 26 December. Dames* Rapiditas *31 IConcordia I. Heeren: Rapiditas '31 IConcordia II. Zondag 1 Januari Geen wedstrijden. De wedstrijden worden gespoeld op het Ge meentelijk speelveld aan de Kleverlaan. DAMMEN. HOOFDKLASSE NEDERL. DAMBOND DE HAARL. DAMCLUÖ BEHAALT HET AFDEELINGS-CLUBKAMPIOENSCHAP. De hoofdklasse-competitie District Noord- Holland is thans geheel geëindigd. Zooals wel te verwachten was, behaalde dc Haarl. Damclub met vlag en wimpel het afdcelings- clubkampioenschap. De eindstand luidt: gesp.gew.vorl.v.-t.pt. Haarlemsche Damclub 4 4 0 5618 3 Damclub Haarlem 4 2 2 38—42 4 Damclub IJmuiden 4 2 2 2846 4 Damclub Zaandam 4 1 3 4139 2 Damclub Wormer 4 1 3 3149 2 Bij beschouwing van bovenstaande rang lijst valt dadelijk op, dat het hoofdklasse-team der Haarl. Damclub voor dit district veel te sterk ïs. Dit tiental won dan ook alle wed strijden en verloor van de totaal veertig ge speelde partijen slechtséén. Deze eene party werd bovendien nog verloren door een invaller. De Haarlemsche Damclub zal nu om het gewestelijk clubkampioenschap twee wedstrij- den spelen tegen den kampioen van het dis trict Amsterdam, de damvereeniging ..Gezellig Samenzijn". De winnaar hiervan komt uit in den eindstrijd om het hoofdklasse clubkam pioenschap van Nederland.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7