UIT HET BUITENLAND Calvin Coolidge overleden Roode Zee en Louwerszee bij „l'Atlantique". HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 6 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD Drieduizend dooden bij het nieuwe Chineesch- Japansche conflict. Thans pogingen tot oplos sing langs vreedzamen weg. Het onderhoud Von Papen-Hitier. Doel was de Nazis te winnen voor een nationale concentratie. De Ameri- kaansche senator Borah verdedigt het Fransche standpunt inzake de schuldenkwestie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS CHINA. Volgens Chineesche berichten zijn bij de gevechten te Sjan Haï Kwan 3000 Chinee sche burgers gedood. 100.000 personen zouden in Zuidelijke richting zijn gevlucht. Officieus wordt medegedeeld, dat bij de be raadslagingen van den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken met de minister van Oorlog, Araki, werd besloten het geval- Sjan Hai Kwan bij te leggen door vreed zame onderhandelingen met de Chineesche plaatselijke autoriteiten. Er zullen geen diplomatieke onderhande lingen plaats vinden tusschen de regeeringen van Japan en China, aangezien de kwestie- Sjan Hai Kwan geen algemeen poiitieke be- teekenis heeft, doch een gebeurtenis is van plaatselijken aard. De diplomatieke vertegenwoordigers van Japan te Londen, Berlijn, Moskou, Washing ton, Parijs en Rome hebben instructie ont vangen de onderscheidene regeerlngen op de hoogte te stellen van de Japansche opvatting ten aanzien van Sjan Hai Kwan en de mo tieven voor Japan's optreden. Volgen Reuter kan het thans als zeker worden beschouwd, dat de commissie van XIX uit de buitengewone Volkenbondsver gadering wat betreft de verrassende bezetting- van Sjan Hai Kwan door de Japanners niet zal bijeenkomen vóór den vast-gestelden datum van haar vergadering, 16 Januari, daar de daartusschen gelegen spanne tïjds te kort wordt geacht om nieuwe schikkingen te treffen. DUITSCHLAND. Naar aanleiding van geruchten, volgens welke oud-rijkskanselier Von Papen een on derhoud had gehad met Adolf Hitler, ver klaarde Von Papen, volgens' Woli'f, op de vraag van een vertegenwoordiger van het Conti-persbureau, dat deze geruchten inder daad op waarheid berusten. „In verband met het feit. dat ik mij naar mijn moeder te Dusseldorf begaf', aldus Von Papen, ..heb ik te Keulen een politiek onder houd met den heer Hitier gehad. Naar mij wordt medegedeeld, knoopt een deel der Ber- lijnsche pers hieraan commentaren vast, die uit de lucht zijn gegrepen, zooals de bewering dat het onderhoud met den heer Hitier ge richt zou zijn tegen den rijkskanselier of de tegenwoordige rijksregeering. Het tegendeel is het geval. De bespreking had uitsluitend betrekking op de oplossing der kwestie, waar aan reeds een half jaar lang gewerkt wordt, n.l. het vraagstuk der inschakeling van de nationaal-socialistische partij in een natio nale concentratie". Ook het persbureau der nationaal-socialis- ten bevestigt, dat het onderhoud heeft plaats gehad en voegt eraan toe, dat het uitslui tend betrekking had op de politieke gebeur tenissen der laatste weken. Het gesprek had plaats ten huize van een vriend der natio naal-socialistische partij. Van bevoegde zijde wordt voorts verklaard, dat niets bekend is van een plaats gehad hebbend of een voorgenomen onderhoud tusschen den Rijkskanselier Von Schleicher en Gregor Strasser. a 9 AMERIKA In den senaat zijn debatten gehouden over de oorlogsschuldenkwestie, welke geopend werden door Johnson, die een aanval deed op de debiteur-staten. Daarna verdedigde Senator Borah de hou ding van Frankrijk, dat reden had gehad een revisie van de schadevergoedingsovereen komst te verwachten, ter compensatie der gebrachte offers te Lausanne, waarbij hij herinnerde aan het communiqué en de bij eenkomst van Hoover en Laval in het vorig jaar. Frankrijk had voldoende aanleiding daar uit de conclusie te trekken, dat indien het afzag van schadevergoeding het een herzie ning der schulden kan verwachten", aldus Borah en hij voegde er bij: ..Op den avond voor bedoelde bespreking zeide Hoover nog, dat wij elk accoord met Laval inzake een her ziening der schulden moesten goedkeuren". Tenslotte verklaarde Borah nog, dat hij zou strijden voor een „goedkooperen dollar", d.w.z. voor inflatie, teneinde de Ver. Staten te brengen op een gelijk niveau met de lan den zonder gouden standaard. Senator Reed bracht hulde aan Gr. Brit- tannië voor het nakomen zijner verplichtin gen in weerwil van de groote moeilijkheden en hij hoopte, dat men het voor of na 4 Maart zou tegemoetkomen teneinde te ver nemen, wat het heeft te zeggen, maar ook, dat de Ver. Staten hun vrijheid van hande len zouden bewaren ten aanzien van het geen hun te doen staat. Het komt hem belachelijk voor. Frankrijk op dezelfde manier te behandelen. Een opmerkelijke passage in de door Borah in den Senaat gehouden rede is nog de volgende: Indien wij de markt openstellen voor den Amerikaanschen boer, den handel verleven digen. de geldkwestie op een gezonde basis brengen en de bewapening verminderen, dan is dit alles van oneindig grootere waarde voor het Amerikaansche volk, dan de oorlogs- schulden. Frankrijk. Versterking van de Oostelijke vestingen. De president van de Republiek heeft den minister van oorlog gemachtigd, speciale troepeneenheden te vormen bestemd voor de bezetting van de vestingwerken aan de Oostgrens. Herriot doet een beroep op Amerika. De „Revue Annale" zal heden een brief pu- bliceeren, door Herriot gericht aan het Ame rikaansche volk, aldus Reuter. De oud premier betoogt hierin, dat, wanneer men zegt, dat de herstelbetalingen en de oorlogs schulden twee vrschillende aangelegenheden zijn, men dient te bedenken, dat er voor Frankrijk slechts één oorlog heeft bestaan. Al is het wellicht waar. dat het Hoover- moratorium juridische reserves behelst, aldus Herriot. zoo hebben de deskundigen te Bazel het onder de huidige omstandigheden toch noodzakelijk geacht, dat het geheele vraag stuk der intergouvernementeele schulden zal worden overgegaan. Men zal wellicht geloof schenken aan een Franschman, zoo schrijft Herriot, die nog onlangs heeft gestreden voor het verleenen van steun aan hetzelfde Oos tenrijk, dat het sein heeft gegeven tot den jongstcn oorlog. „Wij hopen thans, dat Frankrijk en de vereenigde Staten tot over eenstemming zullen komen voor het voltooien van den arbeid van Lausanne, een arbeid, die op samenwerking berust. Het is ter wille van deze verzoening ,dat ik mijn regeering op- geoefferd heb Amerika. Einde van den opstand in Honduras. De jongste opstandige beweging in Hon duras kan thans als geëindigd worden be schouwd. De leiders der opstandelingen José Durenas, José Mejia en José Fonseca, hebben met hun troepen de grens van Nicaragua overschreden en zich aan de Nationale Garde van Nicaragua overgegeven. Senaatscommissie voor op heffing van het drankverbod De juridische subcommissie uit den Se naat. welke belast is met het bestudeeren dei- voorstellen in zake het drankverbod, heeft zich naar Reuter verneemt uitgesproken ten gunste van een opheffing van dit verbod. Volgens de bij de commissie aanhangige voor stellen zullen de „droge" staten beschermd worden en zal het Congres gemachtigd wor den, het openen van slijterijen te verbieden. Erkenning der Sovjet-Unie te wachten? In democratische kringen wordt voor speld, dat spoedig na de ambtsaanvaarding Negentien vermisten. AMSTERDAM, 5 Januari. Hedenmiddag omstreeks 3 uur heeft de zeesleepboot „Roode Zee" van L Smit en Co.'s Internationale Sleepdiqpst te Maassluis vaste verbinding gekregen met het brandende schip „1' Atlan- tique" op ongeveer 7 Mijl ten Westen van Portland. De zeesleepboot „Louwerszee" is ook bij het schip aangekomen en tracht eveneens verbinding met het schip te krij gen. Tevens hebben drie Fransche sleepboo- ten verbinding met den Oceaanstoomer ge kregen. Een lid van de bemanning van een der Fransche sleepbooten heeft getracht aan boord van de „Atlantique" te komen, doch nadat hem dit gehikt was moest hij het schip spoedig weer verlaten. Drie leden van de be manning van de „Louwerszee" zijn er even wel in geslaagd aan boord van de „Atlan tique" te komen. Dit zijn de matroos P. M. de Baar, de tremmer A. Wygerse en de licht matroos M. van Teylingen, allen van Maas sluis. Zij onderhouden de verbinding met de verschillende sleepbooten. De zeesleepboot „Witte Zee", eveneens van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst te Maassluis, werd nog in den loop van den vooravond ter plaatse verwacht. De reederij staat er op, dat getracht wordt het schip naar Le Havre te sleepen. De „Atlantique" is door eenige sleepbooten op sleeptouw genomen en zal te Wendtley of Portland worden binnengebracht. De brand aan boord is bijna gebluscht. Naar dc Engelsche kust. Later: Door een zestal sleepbooten getrok ken, naderde de „Atlantique" Donderdag avond langzaam de Engelsche kust. Men wil trachten het wrak naar Weymouth te bren gen De kabels konden slechts aan het hek van de „Atlantique" bevestigd worden, daar het voorste gedeelte van het schip nog hiel en daar in brand staat. De slagzijde bedraagt thans bijna 20 gra den. De „Atlantique" heeft sinds zij Woens dagochtend door de bemanning is verlaten een afstand van bijna 100 K.M. afgelegd, aan gezien het schip wordt voortgedreven door een tamelijk krachtigen storm uit Z.W. rich ting- door Roosevelt de Amerikaansch-Russische onderhandelingen inzake de erkenning der Sovjetregeering zullen worden hervat, ten einde den Amerikaanschen uitvoer een nieuwe markt te openen. Zuid'Amerika. Brazilië zal de Amazone blohkeeren. De Braziliaansche regeering heeft volgens Reuter besloten, het in 1851 tusschen Bra zilië, Peru en Columbia gesloten verdrag in zake de vrije vaart op dc Amazone op te zeg gen en de Amazone te blokkeeren. Deze maatregel is genomen in verband met dc situatie te Leticïa. omtrent welke stad er. zooals bekend, tusschen Peru en Columbia een geschil hangende is. Hongarije. Minister van buitenlandsche zaken treedt af. De Hongaarsche minister van Buitenland sche Zaken. Puk.v, is blijkens een Reuter- telegram uit Boedapest afgetreden. Hij zal worden opgevolgd door den Hongaarschen gezant te Berlijn Kanya. Puky zal een ad ministratieve functie krijgen, in welke hoe danigheid hij den afgetreden baron Julius Wlassics opvolgt. China. Monarchisten verlaten Madrid. Gemeld wordt, dat talrijke vooraanstaan de monarchisten Madrid verlaten en zich te San Sebastiaan of over de Spaansche grens vestigen, daar Madrid op het oogen- blik vol zit met Republikeinsche spionnen en agents provocateurs, o.a. een vrouwelijke spion, die als haar operatieterrein speciaal de fijne cafés en restaurants gebruikt. POLEN EN ITALIë VERONTWAARDIGD. VOOR NIET VREDELIEVEND GENOEG GEHOUDEN. LONDEN, 5 Januari. (VJD.) Na Polen heeft thans ook de Italiaansche ambassade te Londen, zij het ook niet officieel, geprotes teerd bij de British Broadcasting Company tegen een uitlating van den omroeper die het Oudejaarsavondprogramma verzorde en die bij de aankondiging van Italië zou hebben opgemerkt, dat Italië over ontwapening spreekt doch zich nog steeds bewapent. STORM TEISTERT TRANSATLANTISCH SCHIP. LONDEN, 5 Jan. (V.D.) Het Amerikaan sche stoomschip „Manhattan" had op zijn overtocht naar Europa met een hevigen storm te kampen. De passagiershutten ston den tijdens de reis gedeeltelijk onder water en zeven passagiers werden gewond. Met 9 uur vertraging arriveerde de „Manhattan" te Queenstown. ONGEVAL VAN PRINS 'FRIEDRICIl VAN PRUISEN. t ST. MOïHTZ. 5 Januari (V.D.) Te St. Moritz zijn heden de negende interacademi ale skiwedstrijden begonnen. Voor de Ber- lijnsche Universiteit kwam o.a. uit prins Friedrich van Pruisen, de vierde zoon van den ex-kroonprins. Dicht bij het einddoel viel hij en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een dijbeen brak en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Kapitein Schoofs is op weg naar de Engel sche kust, daar hij als eerste het wrak wil betreden, wanneer het schip wordt binnen gesleept. Den geheelen dag door waren honderden menschen aan de Engelsche kust bijeen om het grandioze schouwspel van het langzaam voorbijglijdende nog steeds in een rookwolk gehulde wrak gade te slaan. Een aantal vliegtuigen cirkelde boven het schip ten einde van betrekkelijk geringe hoogte de ontwikkeling van het vuur na te gaan. Een Fransche kanonneerboot bevindt zich voortdurend in de buurt van de „Atlantique". De mondingen der torpedolanceerbuizen zijn op het schip gericht ten einde de „Atlanti que" eventueel tot zinken te kunnen brengen. Men vreest nl. dat het, indien het ontijdig zou zinken de scheepvaart in het Kanaal zou kunnen belemmeren. Donderdagavond waren geruchten in om loop volgens welke de pogingen dc „At lantique" te bergen naar het schijnt voor- loopig weer zouden zijn opgegeven. Op onge veer 25 K.M. ten Zuiden van Needies werd het schip drijvende gezien in Westelijke rich ting. Het afdrijven van het schip wordt ver klaard uit het feit dat het getij is veran derd. Uit Parijs wordt gemeld, dat te Cherbourg het verhoor der geredde leden van de be manning intusschen wordt voortgezet. Uit de verklaringen van de matrozen en vooral van den eersten officier schijnt te blijken, dat men kortsluiting de mogelijke oorzaak van den brand acht. De eerste offi cier verklaarde dat het schip hevig geslin gerd heeft, terwijl het noch lading, noch pas sagiers aan boord had, doch slechts een ge deelte van de vaste bemanning. Bovendien heeft men reeds eenmaal geconstateerd dat bij hevig slingereneen electrische draad is gebroken. De minister voor de Handelsmarine, Léon Meyer, schijnt eveneens deze meening te zijn toegedaan. Hij schakelt in ieder geval de mo gelijkheid van een misdadigen aanslag uit. Hij heeft voorts opdracht gegeven dat van het ministerie de vlag halfstok moet hangen. 19 vermisten. Het aantal vermisten bij de catastrophe van het Fransche Oceaanschip „Atlantique" wordt thans officieel met 19 aangegeven. 27 EEN MOORDENAAR VERMOORD DOOR EEN VERPLEEGSTER. SOFLA, 5 Januari (VJD.) In een zieken huis te Sofia heeft de verpleegster Constan- tinova den in het ziekenhuis in verband met zijn wonden opgenomen moordenaar van den journalist Estimoff Trajanoff geheeten, in den nacht doodgeschoten. Trajanoff werd door de politie Streng be waakt, Slechts de verpleegster Constantinova en de artsen mochten in de ziekenzaal komen waarin 16 zieken lagen. De verpleegster had een revolver onder haar schort verborgen. Toen zij het hoofd kussen van Trajanoff opschudde loste zij drie schoten op het hoofd en de borst van Tra janoff onder het roepen: „Dit is voor Esti moff!'' De verpleegster heeft zich daarop ter beschikking van de politie gesteld. Bij het verhoor verklaarde zij. dat. zij de revolver en het bevel den moord te plegen, onder bedreiging zelf te worden vermoord, des middags van een onbekenden Macedo niër had ontvangen. Uit vrees voor nieuwe wraaknemingen zijn de wegens den moord op Estimoff gearres teerde personen onder scherpe bewaking in gevangenissen in de provincie opgesloten. De moordenares is 26 jaar oud, afkomstig uit Bulgaarsch-Macedonië en was ruim 6 jaar verpleegster in het ziekenhuis. RIJPLAAG VAN 30 CENTIMETER BOOMEN IN HONGARIJE VALLEN 031. BOEDAPEST, 5 Januam (Reuter). In Boedapest en omgeving worden groote sto ringen veroorzaakt in het telegraaf- en tele foonverkeer. alsmede in de electrische voor ziening door de overvloedige vorming van rijp- In het boschgebied rondom de stad vallen de boomen onder de zwaarte van den 20 a 30 c.M. dikken laag rijp om, en knappen de tak ken af. POKKEN OP CEYLON. COLOMBO. 5 Januari (Reuter). Op Ceylon woedt een pokkenepidemie, er zijn 59 gevallen geconstateerd, waarvan 16 met doodelijken afloop. De autoriteiten treffen toebereidselen om 2 millioen menschen te laten inenten. Honderd vijftig duizend zijn reeds gevac cineerd. Er is geen enkele Europeaan aan getast. GROOT AANTAL GRIEP- SLACHTOFFERS. In Amerika. NEW YORK 5 Jan. (Reuter.) De influenza- epidemie, welke de stad teistert, neemt nog steeds in omvang toe en gaat vergezeld van ernstige gevallen van longontsteking, ten ge volge waarvan reeds verscheidene personen om het leven zijn gekomen. Sedert het begin van deze week zijn 85 per sonen gestorven aan longontsteking en 19 aan influenza. lederen dag worden honder den nieuwe gevallen gemeld, en het is te vreezen. dat hot aantal slachtoffers nog be langrijk zal stijgen. In Engeland. LONDEN. 5 Jan. (Reuter.) In de groote be volkingscentra van Engeland en Wales zijn volgens officieele gegevens in de week. geëin digd op l December j.l„ drie honderd perso nen aan de griep overleden. leden der bemanning zijn in een ziekenhuis opgenomen. De minister voor de Handelsmarine, Léon Meyer, heeft Donderdagochtend vroeg een enquêtecommissie samengesteld, welke direct begonen is met het verhooren der overleven den. De kapitein van de „Atlantique" en de eer ste officier, zoomede tien officieren en min deren zijn aan boord van een Fransche sleep boot naar de „Atlantique" teruggevaren om aanwezig te zijn bij het versieepen van het schip. Men wil vermijden, dat deze gelegen heid door schepen van vreemde nationaliteit zou worden te baat genomen om het schip in bezit te nemen, daar volgens het interna tionale recht een door zijn bemanning ver laten schip toebehoort aan de bemanning van het schip, dat het verlaten schip weg sleept. In verband hiermede heeft de presi dent van de Compagnie de Navigation Sud- atlantique den admiraal van de vlootbasis Cherbourg verzocht den kapitein bevel te ge ven, dat niemand zal probeeren aan boord van dc „Atlantique" te gaan zonder daartoe nadrukkelijk door commandant Schoofs te zijn gemachtigd. Fransche pers cischt diep gaand onderzoek. In dé Parijsche pers wordt algemeen een nauwkeurig onderzoek geëischt. Men legt er grooten nadruk op. dat tusschen den brand van de „Atlantique" en dien van de „Georges Philippar" een eigenaardige overeenstem ming bestaat. Bij beide schepen is het vuur des ochtends ontdekt en op beide schepen is het uitgebroken in een ledige hut eerste klasse. Voorts waren in beide gevallen de draadlooze installaties reeds zoo goed als van den aanvang van den brand af, on bruikbaar. Bij afwezigheid van den Duitschen ambas sadeur heeft legatiei-aad Dr. Forster Donder dag den Fransehen premier zijn deelneming betuigd met het verlies van de „Atlantique" Alle berichten stemmen hierin overeen, dat het vuur zich met onwaarschijnlijke en op vallende snelheid uitbreidde. De meeste ge redden, waaronder zich ook drie vouwen be vinden, zijn uitgeput van de pogingen om den brand te blusschen en van de daarop volgende redding. Eenigen hebben bijna twee uur in zee rondgedreven alvorens zij opge pikt werden. De eerste stuurman. Gaston ge naamd, deelde den vertegenwoordiger van de „Paris-Midi" mede, dat hij zich met den kapitein, eenige officieren en eenige leden der overige bemanning nog aan boord be vond, toen er geen reddingbooten meer waren. Uit dc sloepen, die om het brandende schip dreven, had men het kleine groepje aan boord van den Oceaanreus seinen gegeven om in het water te springen. Lang hadden zij geaarzeld, ook toen het vuur de plaats waar zij stonden dicht naderde. Om hen aan te moedigen was Gaston als eerste in het water gesprongen. Het zwemmen werd bemoeilijkt door dc dichte rook. die over het water hing. Hij was zelf half gestikt toen een redding boot hem oppikte. NEW YORK, 5 Januari (ViD.) De oud president der Vereenigide Staten van Ame rika, Calvin Coolidge, is Donderdag op 61- jarigen leeftijd overleden. Omtrent het overlijden van den vroegeren president der Vereenigde Staten. Calvin Coolidge. wordt nog bekend, dat Coolidge Donderdagochtend vrotg. zooals gewoonlijk naar zijn bureau is gegaan. In den loop van den ochtend keerde hij evenwel vergezeld van zijn secretaris in huis terug, daar hij zich niet wél gevoelde. Toen mevrouw Coolidge van een wandleing thuiskwam, vond zij haar man tiood op bed liggen. Het was toen 18 uur 55. A. T. Hoover werd direct in kennis gesteld van het overlijden van Coolidge. Zijn leven en loopbaan. Calvin Coolidge. de zoon van een farmer uit den staat Vermont, heeft eerst wiskunde gestudeerd en later rechtswetenschappen. Hij begon zijn carrière als advocaat, werd daar na president van een bankinstelling en ging in het jaar 1911 over naar het gemeentebe stuur. Later werd hij lid en vervolgens voor zitter van den Senaat van Massachussetts. Eenige jaren lang was Coolidgd plaatsver vangend gouverneur van dezen staat, totdat hij tot gouverneur werd gekozen. In Maart 1921 werd Coolidge vice-president en na den dood van Harding, in Augustus 1923. president der Vereenigde Staten. Na afloop van zijn ambtsperiode werd hij in November 1924 als republikeinsch candi- daat met groote meerderheid van stemmen herkozen. In zijn ambtsperiode viel het groote olie schandaal, het Teapotdome voor, doch Coolidge's positie werd hierdoor niet ge schokt. De houding van Coolidge op het gebied der buitenlandsche politiek wordt gekenmerkt door zijn absoluten afkeer van den Volken bond, zijn energiek optreden in zake ont wapening en zijn standpunt dat de oorlogs- schuldcn der geallieerden moeten worden betaald. Het mislukken der Amerikaansche politiek ter Maritieme Ontwapeningsconfe rentie van Geneve leidde er toe dat Coolidge in het jaar 1928 niet weer werd gecandidcerd. Hij stelde als zijn opvolger voor Herbert Hoover, die dan ook met groote meerderheid van stemmen werd gekozen. Hij zelf nani toen de functie op zich van directeur der New York Life Insurance. Te Northampton (Massachussetts), waar hij jarenlang als advocaat, bankpresldent, burgemeester en gouverneur heeft gewerkt en waar hij zich weer gevestigd had, is hij onverwachts ten gevolge van een hartaan val overleden. Dertig dagen van rouw. WASHINGTON. 5 Januari (V.D.) Dc politieke kringen te Washington werden dooi den onverwachten dood van den vroegeren president der Vereenigde Staten. Calvin Coolidge. als door den bliksem getroffen. President Hoover ontving het bericht van Coolidge's dood. toen hij met Stimson lunch te. Hoover heeft besloten een boodschap tot het volk te richten, waarin hij een algemccnc volksrouw voor den tijd van 30 dagen zal voorstellen. Van alle openbare gebouwen hangen de vlaggen halfstok. Het Congres werd direct verdaagd. Naar bekend wordt, heeft Coolidge in dé laatste dagen en weken herhaaldelijk over zijn gezondheidstoestand geklaagd, zonder dat hij evenwel bijzondere beteekenis aan zijn toestand had geschonken. Thans wordt medegedeeld, dat men den vroegeren president heefl gevonden in den gang, welke naar zijn slaapkamer leidt. Coolidge is naar het schijnt door den dood verrast, toen hij op oen stoel zat en daarna op den grond gevallen. Het schijnt dat Coolidge, toen hij werd gevonden, reeds een kwartier dood was. Donderdag j.l. heeft dc vroegere particu liere secretaris nog een schrijven van Coolid ge ontvangen, waarin deze merkwaardiger wijze schreef: „Mijn werk is gedaan". AGENDA. VRIJDAG 6 JANUARI Stadsschouwburg: Tooneeljubileum mevr. Royaards-Sandberg. „Gijsbreght van Acm- stel". 8 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „Mata-Harl". 2.30 en 8.15 uur. Cinema Palace: „Strich durch die Rech- nung". Op het tooneel: Vernier en Ricart, Parijsche Straatzangers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Mariene Dietrich in „Blonde Venus". Op het tooneel: Russia, zang Balalaika ensemble. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 JANUARI Stadsschouwburg, Wllsonsplein: Opvoering van „Der Zigeunerbaron". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De affaire Drey fus". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST); Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. llOOO. L Schoorl. Frans Halsplein 1. Tel. 11180. Bosch en Vaart Apotheek, Bosch cn Vaart-, straat 26. Tel. 13290. Net schip wordt naar de Engelsche kust gesleept.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5