WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN ONZE TWEEDEKLASSERS KON. NED. VOETBALBOND. DE ÜITSLACEN DE OVEH1GE EERSTE KLASSERS DERDE KLASSE. Stormvogels en D. H. C. lijden een niet geheel onverwachte groote nederlaag. Haarlem behaalt een benauwde overwinning tegen West-Frisia. R. C. H. neemt revanche tegen V. S. V. Ajax klopt Hilversum met 60. De wedstrijden W. F. C.E. D. O. en T. O. G, Zeeburgia uitgesteld. Bloemendaal lijdt een groote nederlaag tegen Spartaan. Velox bijna uitgeschakeld. AFDEELING L Eerste klasse: A.D.O.'fc Gooi D. H. C—H. B. S. V.S.V.—R.C.H. Tweede klasse A: Z. V. V.—D. E. C. H. R. C.—Kinheim Tweede klasse B: BaarnAlphen VeloxHercules B. F. C.—A. F. C. Spartaan—Bloemendaal Derde klasse B: ZeemeeuwenD.J.K. Ken nemersO.V.V.O. S.D.VV.W.M.S. HalfwegSchoten OosterparkHilllnen Derde klasse C.: HollandZand voort A. P. G. S.Amstel Vierde klasse A: Uitgeest—Beverwijk AlkmaarQ. S. C. ZilvermeeuwenSchagen Reserve eerste klasse: E.D.O. 2—A. F. C. 2 Z. F. C. 2—Hilversum 2 Ajax 2Blauw Wit 2 Stormvogels 2Haarlem 2 Reserve tweede klasse A: R. C. H. 2—H. R. C. 2 Reserve derde klasse A: Z. F. C. 3—W. F. C. 3 Helder 2—Z. V. V. 2 AFDEELING II. Eerste klasse: HaarlemWest Frlsia K. F. C.Stormvogels Xerxes—Sparta Hilversum—Ajax V.y.C.—D. F. C. Tweede klasse A: Steeds Hooger—Neptunus O.D.S.D.C.L. QuickB. E. C. H. V. V.—Unltas Tweede klasse B: OvermaasC. V. V. Olympia—Gouda FortunaV. D. L. Vierde klasse A: Hillegom—De Jagers D.V.S.—Leidsche Boys KranenburgL.D.W.S S.V.C.—R.CX. AFDEELING III Eerste klasse: HeraclesTubantia Vitesse—A.G.O.V.V. Ensch. Boys—Wageningen Robur et Velocitas—Enschedé P. E. C.—Go ahead AFDEELING IV. Eerste klasse: LongaN.O.A.D. P. s. v.—M. V. V. MiddelburgB. V. V. NA.C.—Eindhoven BleijerheideWillem II AFDEELING V. Eerste klasse: Leeuwarden—Friesland Alcides—G.VA.V. Be Quick—'Veendam RANGLIJSTJES. 7—1 1—5 1—3 9—2 2—2 1—3 0—2 1—1 4—1 0—2 1—1 3—5 3—0 8—1 2—3 8—4 1—5 3—8 4—2 5—1 3—5 4—2 3—8 3—5 2—0 2—7 2—1 4—0 4—3 0—6 2—4 3—4 4—1 6—2 8—3 2—1 1—2 3—2 4—2 3—1 1—0 8—0 4—1 2—2 2—2 1—2 1—3 2—2 2—1 2—2 1—2 1—1 5—2 2—8 7—0 AFDEELING I. Eerste klasse: Feijenoord D. H. C. Z. F. C. H. B. S. R. C. H. V. S. V. Hermes-D.V.S. A. D. O. "t Gooi Blauw Wit gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 11 9 2 0 20 34—17 1.32 11 6 2 3 14 37—31 1.27 10 4 3 3 11 27—21 1.10 11 5 1 5 11 32—29 1.— 11 5 1 5 11 28—28 1— 12 4 3 5 11 28—31 0.92 9 3 1 5 7 14—22 0.78 11 3 6 8 22—23 0.73 11 3 2 6 8 14—30 0.73 9 1 3 5 5 19—23 0.56 E. D. O. Zeeburgia Kinhelm T. O. G. Z. V. V. W. F. C. Alcm. Victrix 11 10 10 12 10 11 10 H. R. C. D. E. C. V. V. A. H. F. C. D. W. S. Velox Hercules Alphrn Spartaan Je klasse A 8 2 0 19 35—13 1.80 8 0 2 16 30—10 1.60 8 1 3 17 31—25 1.42 5 0 5 10 18—23 1.— 4 2 5 10 29—24 0.91 3 3 4 9 19—19 0.90 3 3 5 9 33—35 0.82 3 3 5 9 20—28 0.82 2 1 8 5 25—49 0.45 1 1 8 3 14—28 0.30 Bloemendaal 10 11 11 10 Tweede klasse B: lt 13 11 11 10 A. F. C. B. F. C. Baarn 11 11 10 8 3 0 19 33—11 1.73 8 2 2 18 39—13 1.50 8 0 5 16 40—24 1.23 5 2 4 12 22—25 1.09 3 4 4 10 29—29 0.91 3 3 4 9 17—19 0.90 3 2 5 8 22—28 0.80 2 3 6 7 21—34 0.64 2 3 6 7 16—32 0.64 1 2 7 4 20—40 0.40 AFDEELING II. Stormvogels Ajax Sparta K. F. C. D. F. C. Xerxes Haarlem Hilversum West-Frisia y. U. C. 9 1 2 19 41—rl6 1.58 6 3 2 15 37—24 1.36 5 2 3 12 27—23 1.20 6 1 4 13 28—23 1.18 3 4 3 10 32—27 1.— 4 3 4 11 32—32 1 5 0 6 10 34—37 0.91 3 2 6 8 23—37 0.73 3 1 8 7 24—39 0.58 2 1 8 6. 25—45 0.45 D. H. C—H. B. S. (1—5) Van Bragt geeft D.H.C. in de eerste mi nuut de leiding. H.B.S. doet goede tegenaan vallen; Ophorst slaagt er in te scoren uit een voorzet van den rechtsbuiten (11). Dan wordt er gerust. Na hervatting heeft Mul het reeds dade lijk niet gemakkelijk. Doch de doelman van H.B.S. staat zijn mannetje. Dan krijgt op- horst weer een kans en is het 12. De Hage naars spelen nu uitstekend en slagen erin hun voorsprong regelmatig te vergrooten. Ophorst is erg gelukkig en scoort nogmaals. Daarna zijn het Van Vliet en d'Fonseca. D.H.C. krijgt weinig kans om door de ver dediging van H.B.S. door te dringen en het einde komt 15. A. D .O—'t Gooi (7—1) De Hilversummers hadden weinig in te brengen tegen het sterke spel van de thuis club. Vooral W. Tap was bijzonder op dreef. In een kwartier tijd scoorde hij niet minder dan driemaal. Daarop gaf hij Breitner de gelegenheid het vierde doelpunt te maken. Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting duurde het overwicht van de Hagenaars voort. Löbel en Van Eem- bergen scoorden en het was 60. Eerst daar na kwamen de Hilversummers wat opzetten. Wentink maakte een doelpunt, maar veel hielp het niet, want W. Tap maakte er even later 7—1 van. V. U. C—D. F. C. (2—4) Voor de rust gaat het spel heen en weer. Van beide kanten wordt gedoelpunt. Aller eerst geeft v. d. Zalm aan V.U.C. de leiding waarop de 'stand in evenwicht wordt ge bracht door Mijnders. De Hagenaars nemen opnieuw de leiding door Behre. Met 21 komt de rust. D.F.C. heeft in de tweede helft succes door een fraaie score van Punt (22). Er is dan een groote inzinking waar te nemen bij de gastheeren. D.F.C. neemt nu de kans waar en Punt en Ruysch bezorgen den gasten de overwinning. XerxesSparta (43) Sparta had weinig in te brengen in de eerste helft. Xerxes speelde uitmuntend en ■tot driemaal toe werd het doel van Sparta doorboord. De schoten waren van Lagendaal (1 x) en Westdijk (2 x). Na de hervatting valt Xerxes weer on middellijk aan. Sparta geeft dan móói open spel te zien en heeft nu eindelijk succes door een kopbal van Formenoy. Sparta is nu in de meerderheid. Desondanks scoort De Jong het vierde doelpunt voor Xerxes. Van den Eerden en Van der Eynden verhoogen dan de spanning door twee doelpunten, maar het blijft bij 4—3. Na het laatste doelpunt werd het zeer ru moerig op het veld en dadelijk na afloop ont stond een handgemeen tusschen een paar spelers, waarin ook het publiek zich meng de. zoodat de politie genoodzaakt was om krachtdadig op te treden. HilversumAjax (06) De Amsterdammers waren, glansrijk heer en meester van het veld. Aanvankelijk kost het den Ajacieden eenige moeite om vasten voet te krijgen. Enkele corners zijn het resul taat. Het eerste doelpunt der rood-witten laat echter niet lang op zich wachten. Het is Schubert, die de score opent. Hilversum doet tegenaanvallen, die weer leiden tot een of fensief van de Amsterdammers. Blomvliet kiijgt het leder te pakken en een onhoudbaar schot brengt den stand op 20. De Hilvcr- sum-achterhoede weet verdere aanvallen af te slaan en zoo komt dan de rust. Acht minuten na de hervatting slaagde Van Reencn erin het derde doelpunt te scoren. Het vierde en vijfde doelpunt van dcnzelfden speler laten niet lang op zich wachten. Na een paar aanvallen van de Hilversummers maakt Mulders tenslotte het zesde en laatste doelpunt. De laatste minuten is Hilversum sterk in den aanval, doch gescoord wordt er niet meer. Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. Z. F. C.—Hermes-D.V.S. 't GooiBlauw Wit. H. B. S.—A. D. O. R. C. H.—D. H. C. FeijenoordV. S. V. Tweede klasse A. KinheimZeeburgia. D. E. C.—T. O. G. Alcm. Victrix—Z. V. V. E. D. O.—V. V. A. II. R. C.— W. F. C. Tweede klasse B: BloemendaalD. W. S. Alphen—H. F. C. HerculesBaarn. SpartaanB. F. C. AFDEELING II. Eerste klasse. D. F. C.—West Frlsia. Stormvogels—Haarlem. Sparta—K. F. C. Ajax—Xerxes. y.U.C.—Hilversum. iiiiiiiiniiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Haarlem-West-Frisia (2-1) Mede doordat er in Haarlem en naaste om geving geen andere wedstrijd gespeeld werd en het weer de eerste competitiedag in het nieuwe jaar was, waren gisteren heel veel voetballiefhebbers naar het terrein aan den Schoterweg gegaan om daar den wedstrijd HaarlemWest Frisia gade te slaan. Onze lezers weten dat het een tamelijk belangrijke wedstrijd was en dat van het resultaat veel afhing. Immers wanneer Haarlem yerloor, dan zou zij ernstig degradatiegevaar krijgen, maar wonnen de roodbroeken, dan zouden zij hun positie aanmerkelijk versterkt hebben. Bovendien gold het voor Haarlem een revan chematch, want zij moest een 5—3 nederlaag wreken. Nu, zij heeft dit gedaan en een be nauwde 2—1 overwinning kunnen behalen, maar dit gebeurde in een wedstrijd, die slechts op hoogstens tweede klas peil stond. De roodbroeken wonnen alleen, omdat West- Frisia er ook maar heel weinig van terecht bracht. De Enkhuizers overtroffen de Haar lemmers alleen in enthousiasme. Het elftal der roodbroeken moest, zooals we in ons nummer van Zaterdag reeds mee deelden, gewijzigd worden, omdat De la Mar nog niet fit genoeg was om te spelen. Bies- haar speelde nu op zijn plaats en deed dit weer heel behoorlijk. In de voorhoede debu teerde De Winter. Deze trof het niet, dat het geheele elftal zoo beneden vorm speelde. Hadden de Haarlemmers gespeeld als tegen Ajax en als tegen V.U.C in Den Haag, dan zou De Winter waarschijnlijk ook beter ge speeld hebben. Wel hadden we graag wat meer vechtlust van hem gezien. In de laatste tien minuten, toen Bieshaar met hem van plaats verwisselde, speelde de debutant veel beter. De beste speler van het veld. was Huijsmans, die van het begin tot het einde gezwoegd heeft, dat het een lust was. Technisch voerde Haarlem den boventoon, maar het ontbrak jammer genoeg geheel aan enthousiasme. Dit had Haarlem tenslotte nog wel eens een nederlaag kunnen brengen. Haarlem miste dus De la Mar en had het volgende elftal: Kaan. Van den Berg. Huijsmans. Bieshaar, Oldenburg, Vreeken, Iseger, De Winter, Verwaal, Van Polanen, Kammeijer. Het begin is een vei'kennen van beide voor hoeden aan de respectievelijke verdedigin gen, welke beide trapvast blijken. De roodbroeken beginnen al spoedig in de fout te vervallen om de buitenspelers te wei nig bij de uitvallen te betrekken en daar De Winter en Van Polanen meer in het mid denveld opereeren, is de taak voor de West- Frisia-verdediging niet erg moeilijk. Toch krijgt Mastenbroek in het West-Frisia-doel veel werk, maar hij is voor zijn taak bere kend. Een uitval van West-Frisia wordt Haarlem noodlottig. Horsman zet goed voor en Peere boom kopt goed in. (01). Ook dit geeft aan beide partijen nog geen aanleiding tot meer actie. Het blijft futloos; het eerste klas-peil wordt niet benaderd. Wel zijn de roodbroeken het meest in den aanval, maar voor doel zijn de meeste voorwaartsen zoek. Huijsmans trekt af en toe mee naar voren. Hoewel erg gevaarlijk heeft dit opdrin gen toch succes. Als hij goed opbrengt, geeft hij goed aan Oldenburg, die hard via een been van een West-Frisia-speler den keeper passeert. (11). Een aantal hoekschoppen op het Enkhui- zer-doel leveren niets op en aan den anderen kant talmt Peereboom als middenvoor te veel om succes te krijgen. Rust 11. Ook de rust heeft de spelers niet tot betere inspiraties gebracht. Ook nu blijft het spel beneden peil. Het is een zelfde beeld van vóór de rust; de roodbroeken voetballen alleen be ter, dan hun tegenstanders, die het meer in kracht zoeken, hoewel volkomen fair. Huijsmans is in de Haarlem-verdediging de man, die bijna iederen aanval van West- Frisia afslaat. Oldenburg vergeet heelemaal de vleugelspelers aan het werk te zetten. Aan dit euvel lijdt ook Verwaal. Intusschen heeft Haarlem reeds eenige kansen onbenut gelaten als de bal alleen voor den doelmond komt, maar het ontbreekt den roodbroeken aan doorzettingsvermogen; de bal wordt steeds weggewerkt Peereboom faalt ook als hij alleen voor Kaan komt. Als Bieshaar van plaats verwisseld heeft met De Winter, komt er wat meer teckening in de voorhoede. De Enkhuizer-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Tenslotte wordt zij zóó in het nauw gebracht, dat Kroon in eigen doel trapt. (21). Heel West-Frisia gaat dan op het Haar lem-doel af, maar in den stand komt geen verandering meer. V.S.V.-R.C.H. (1-3) Onder leiding van scheidsrechter A. M. S sen komen de volgende elftallen tegen elkaar in het veld: V. S. V.: Van der Wint, Van Zutphen, Van der Griendt, Den Boer, de Koning. Heijermans, de Wolf Jr., van Osch, Michel, de Wolf Sr., Hillekamt). R. C. H.: Martin, Verkerk, Haukes, Kok, Hanse, Prevost Jr., Ruis, Geutskens, Prevost Sr., Krom, Kos. De eerste serieuse aanval komt van den linkervleugel van V.S.V. Krom stopt echter het schot van Hillekamp. Van der Griendt begaat even later een fout, die haast nood lottig voor zijn club was geworden. Hij laat den bal loopen. Martin maakt zich van het leder meester, maar tenslotte gaat de bal achter de doellijn. Een merkwaardige hoekschop tegen V.S.V. ontstaat, als Van der Wint den bal uittrapt tegen het achterhoofd van Van Zutphen. De bal ketst terug tot over de doellijn. De strijd gaat dan gelijk op, maar door een fout van Van der Griendt, die den bal weer laat loo pen, krijgt R.C.H. op een gemakkelijke ma nier een doelpunt. Van der Wint liep uit, maar Martin was even eerder bij den bal en zonder moeite trapt hij het leer in het leege doel. Er is nog geen kwartier gespeeld en de stand is 01. Het spel gaat snel op en neer; vooral R. C. H. speelt een enthousiaste partij. Een fel schot van Hanse, die den bal uit een duel met Van der Griendt had verkregen, kan Van der Wint met moeite stoppen. Ook V.S.V. trekt op haar beurt naar voren, maar de verdediging van R.C.H. met Krom aan het hoofd, is uiterst safe. Bij V.S.V. trekt weer Heijerman door zijn onvermoeid zwoegen de aandacht. Beide doelen beleven gevaarlijke oogen- blikken, het doel van V.S.V. wel in de eerste plaats, doordat Van der Griendt herhaalde lijk door Hanse gepasseerd wordt. Ook V.S.V. heeft geluk als Martin een scherp schot rakelings voorbij het doel schiet en er niemand in de nabijheid is om het vonnis te voltrekken. Het doel van V.S.V. staat gedurende eenige minuten onder hoogen druk, maar Van dei- Wint weet alle gevaar te bezweren. Het heeft er eenige oogenblikken allen schijn van dat V.S.V. gaat verliezen, maar spoedig blijkt, dat R.C.H. voorloopig althans, haar beste kansen heeft gehad. De Koning verplaatst het spel herhaaldelijk in de richting van het doel van R.C.H. Als de scheidsrechter V.S.V. een vrijen trap toekent, wordt deze door Van Zutphen geno men. Hij knalt den bal op de hem eigen wijze op het doel af, maar Kos stopt fraai. Een hoekschop wordt V.S.V. noodlottig. Hanse neemt dien en plaatst fraai voor.doel, waar nu Kok den bal langs Van der Wint schiet. (02). Van de beide nieuwelingen van V.S.V. is Van Osch verreweg de beste. Met De Wolf Jr. speelt hij dikwijls uitstekend samen. Den Boer daarentegen houdt den bal te lang bij zich en is ook te langzaam. Hij heeft tegen de snelle R.C.H.'ers weinig in te brengen. Rust komt met een mooicn voorsprong voor de gasten. Veel moois wordt er niet te zien gegeven in het begin der tweede helft. Van der Griendt zit er wat beter op, maar dit is geen bezwaar voor R.C.H. om door Verkerk opnieuw te doel punten als er nog slechts eenige minuten ge speeld is. (03). Bij V.S.V. mislukt alles, maar R.C.H. is ook het meest in den aanval, zoodat het voor V.S.V. een geluk is, dat Van der Griendt en Van Zutphen thans betrouwbaarder zijn, dan vóór de rust. Het spel wordt dan van beide zijden zeer geforceerd. Eerst krijgt de Wolf Sr. een waar schuwing en even later krijgt V.S.V. een vrijen trap voor een Haarlemsche overtre ding. De linkervleugel van R.C.H. onderneemt eenige gevaarlijke aanvallen; vooral Martin knalt er lustig op los, echter zonder resultaat. V.S.V. geeft zich nog lang niet gewonnen. Het wordt een vinnige doch weinig fraaie strijd. Nadat eenigen tijd door goed werk van Van Osch en De Wolf het doel van R. C. H. in gevaar heeft verkeerd, gaat R.C.H. weer naar voren. Een misverstand in de ach terhoede van V.S.V. had R.C.H. bijna het vierde doelpunt bezorgd. Van der Wint wordt wel gepasseerd, maar het schot komt uit bui tenspel-positie. V.S.V. komt weer opzetten, maar R.C.H. staat met man en macht te verdedigen, zoo dat er geen doorkomen aan is. In de laatste seconde scoort zoowaar De Wolf Jr. het eerste, laatste en welverdiende tegenpuntje, zoodat het einde komt met 13. K. F. C.-8tormvogels (4-0) Stormvogels heeft in de Koog een verdien de nederlaag geleden. Het geheele elftal, uit gezonderd De Waard Sr., Van der Steen en Haak, speelde ver beneden zijn vorm. In de eerste plaats werkte daartoe het zwa re terrein mede. Maar dan bestreed K. F. C. Stormvogels met haar eigen wapen: Enthou siasme. Ja, feitelijk wonnen de Koogers het in dit opzicht. Steeds waren zij het eerst bij den bal. Zooals reeds gezegd, was hun over winning' volkomen verdiend. Hun elftal vorm de veel beter een geheel en bovendien profi teerden zij geducht van het voortdurende vrije spel, dat aan hun buitenspelers werd ge laten. Vooral het linkerdeel der Stormvogels verdediging is geducht tegengevallen. Koster was er glad uit en Van der Velde deelde in de malaise. Haak echter was buitengewoon op dreef, maar tenslotte moest ook hij op dit zware terrein voor de overmacht zwichten. De elftallen zijn als volgt: K. F. C.: Veen, Mol, Hille, Kaayk, Nieuwenhuys, Bley, Wensveen, Bouthoorn, Mol, Visscher, Kruyver. Stormvogels: De Waard, Van Pel, Schoorl, Groeneveld, Van der Steen, Van der Velde, Prins, Feyen, Koster. Haak, De Waard, Het begin heeft niet veel te beteekenen. Den eersten mooien aanval noteeren we. als Van Pel aan De Waard een langen center geeft. Deze geeft een mooien voorzet, die echter even fraai gestopt wordt. Direct hierop maakt Koster een fout, waar door Wensveen een mooie kans krijgt. De Waard stopt echter zijn schot keurig. Maar het gevaar is nog niet afgewend. Een der Vogels maakt hands in het beruchte gebied. Penalty! Ook nu stopt De Waard het schot van Wensveen. Ondanks het harde werken van Stormvogels is K. F. C. in de meerderheid. Vooral haar buitenspelers weren zich goed. Bij de aanval len der Vogels blijken de K. F. C.-backs uitermate betrouwbaar, zoodat doelman Veen kalm kan toekijken. Pas als Van der Steen van een der fraaie centers van Feyen profi teert, moet Veen .voor zijn center de handen uit de mouwen steken. Na deze periode van volmaakt K. F. C.- overwicht noteeren we eindelijk weer eens een Stormvogels-aanval. En een gevaarlijke ook, want Veen verlaat onnoodig zijn doel. Schoorl schiet echter hard tegen Hille aan. Even later een dergelijk geval, maar nu missen Groeneveld en Van Pel. Ondanks het feit dat aan de Stormvogels achterhoede nu wat meer rust wordt gegund, komt juist in deze periode een K. F. C.-doel punt. Zes minuten voor de rust krijgt Mol den bal in goede positie, hij passeert even Haak inplaats van aan Visscher af te geven en passeert dan De Waard (10). Nauwelijks is de strijd hervat, of Mol komt weer alleen voor De Waard. Thans stopt de ze echter zijn schot. Meteen gaat Van der Steen er van door. Zijn voorzet gaat langs het geheele doel, zonder aangeraakt te wor den. Stormvogels schijnt grootsche plannen td hebben, want even wordt K. F. C. terugge drongen, maar al spoedig komt ook K. F. C. weer in actie. Koster en Van der Velde zijn er niet al te best in en na zeven minuten profiteert Bouthoorn van hun fouten 120). Tot eer van Stormvogels dient gezegd, dat zij niet van opgeven weet. Het spel der K. F. C.'ers is echter veel beter. Speciaal het bin- nentrio der blauwhemden presteert niet vceL Alleen Van der Steen verwekt af en toe ge vaarlijke situaties voor de Koogsche veste. Hier is de verdediging echter in goeden vorm. Dit kan van de Stormvogelsdefensie nieti gezegd worden. Vooral ter linkerzijde ver toont zij groote gaten. Na twintig minuten schiet Bouthoorn den bal hard in. De Waard wordt gepasseerd, maar Haak stopt der. bal. Hij kan echter niet wegwerken, waarna Mol het vonnis voltrekt (3—0). Nog geeft Stormvogels het niet op. Na wer kelijk goed combinatiespel komt Groeneveld alleen voor Veen, maar zijn schot is zóó zacht dat deze kan stoppen. Een schot van Prins is van beter kwaliteit, maar ook dit wordt ge stopt. Hoewel ze nu niet bepaald in de meerder heid is, zijn de aanvallen van K. F. C. steeds gevaarlijker. Haak kopt er een keihard schot schitterend uit. Stormvogels schijnt geen doelpunt te mo gen maken. Eerst stopt Veen een kogel van Schoorl en dan ziet scheidsrechter Vuyck een penalty over het hoofd. K. F. C. heeft meer geluk, want De Waard laat een zacht rollertje glippen, waarna Wens veen in het verlaten doel trapt (4—0). Thans is Stormvogels geslagen! Het elftal loopt wanhopig door elkaar en de IJmuider supporters zijn dan ook blij, als het eindq wordt aangekondigd. SpartaanBloemendaal (41) De wedstrijden in Amsterdam leveren den witten gewoonlijk niet veel winstpunten op, In deze ontmoeting heeft Bloemendaal met veel pech te kampen gehad, hoewel Spartaan de overwinning wel toekwam. Het Spartaanterrein bleek te bespelen, doch daar is dan ook alles mee gezegd. Het begin van dit modderballet kenmerkte zich door een serie goed opgezette Bloemen- daal-aanvallen. Dc verdediging der thuisclub kreeg dan ook direct veel werk. Het aantal hoekschoppen op het Spartaan- doel werd de eerste tien minuten zeer groot. Intusschen begon de aanval der Amster dammers zich ook te roeren. Na een kwar tier gaf de linksbuiten van Spartaan met een goed, doch niet onhoudbaar schot zijn verecniging dc leiding (10). Bloemendaal speelde niet ontmoedigd ver der. De reserve doelman der thuisclub weer de zich uitstekend. Na goed individueel spel schoot De Bock ver buiten het bereik van den doelman tegen de bovenlat; direct daar op onderging een schot van Nol eenzelfde lot. Tegen de verhouding in vergrootte Spar taan nog vóór rust de voorsprong tot 20. Ook na de hervatting werd er door beide partijen enthousiast gespeeld. Er volgde we derom een periode van sterk Bloemendaal- overwicht. Tot overmaat van ramp liet Im mer een strafschop onbenut. De moed ging er toen blijkbaar bij de Bloemendalers een beetje uit De aanvallen der thuisclub wer den nu veel gevaarlijker; binnen vijf mi nuien werd Huisman tweemaal gepasseerd. Dc Bock verdween wegens een blessure, van het toonecl: zijn plaats werd ingenomen door II. Kohier. Aan dezen speler gelukte liet kort voor het einde met een fraai schot de eer te redden. Het slot bracht Spartaan een 41 over winning. Bloemendaal speelde met liet volgende elf tal: Huisman, C. Bakker, Immer, Parson, Beijk, Kohier, Nol, Van Gelder, F. Bakker, De Bock, Cassee, (Een invaller voor Jonkergauw). H. R. C.Kinheim (2—2) Kinheim speelde in het hooge noorden een zeer onpleizierigen wedstrijd. Enkele H. R. C.'ers speelden veel te forsch. Ook gedroeg het publiek zich allertreurigst. H. R. C. loopt hard van stapel en heeft na vier minuten reeds succes als de linksbuiten een bal opbrengt en vlak bij het doel over geeft aan den vrijstaanden rechtsbinnen. Deze heeft slechts voor het inschieten (10). Kinheim laat zich echter niet ontmoedigen en komt flink opzetten. Keurige staaltjes van goed combinatiespel laten ze zien. Als Michel Jr. een bal naar den rechtervleugel doorgeeft aan Nieman, geeft deze een hoogen voorzet, dien Ellen ineens opvangt en inzet. (11). Niettegenstaande Kinheim nu sterker fs, zijn de aanvallen van H. R. C., meestal geleid door den midvoor, zeer gevaarlijk. Uit een de zer aanvallen weet hij te doelpunten (21). Even hierna gaat de linksbinnen er van door: hij komt vlak voor het doel, doordat hij gehinderd wordt door W. Groeneveld. te val len. Hij stompt languit liggende den bal in het doel. Geheel Kinheim appelleert doch de scheidsrechter wijst naar het midden. Dc II. R. C. grensrechter geeft echter toe, dat dc bal in het doel gestompt was, waarna de scheids rechter het doelpunt weer annuleerde. Nadat de H. R. C.-keeper een serie fraaie staaltjes van zijn kunnen heeft laten zien, moet hij, als Nieman alles gepasseerd is, vis- schen (22). Rust. Na de rust begint H. R. C. steeds forscher te spelen. Nieman mist een kans voor het H. R. C.-doel, terwijl de II. R- C. mid-voor tegen den paal kogelt. De tijd begint reeds aardig te verstrijken. Als Druyven een bal even tegen zijn bovenarm krijgt, wijst de scheidsrechter onverbiddelijk naar de witte stip. De Kin- heim-keeper 'weet echter het schot te stop pen en languit vallende corner te werken. Weer krijgt Kinheim een goede kans als Michel voor het open doel komt, doch ook de ze kans gaat verloren. Dan volgt weer een aanval op het Kinheim-doel; Stals krijgt een bal in zijn gezicht, het fluitje gaat en weer is het penalty. Het harde schot komt nu tegen de lat. Even later is het einde. KennemersO. V. V. O. (11) Dc Kennemers misten Lindner, terwijl O. V. V. O. het zonder Jonas moest stellen. O. V. V. O. wint den toss; de eerste aanval len komen van dien kant. De linkerverdedi ging der thuisclub is er niet in. Ook de thuis club-voorhoede doet af en toe een goeden aanval, doch de verdediging van O. V. V. O. is safe. Eens schiet Biethouwer een kans juist naast. Stoppa in het Kennemers-doel doet verdienstelijk werk. Dan denken wij Tabak te zien scoren, doch het schot gaat weer naast. Tien minuten vóór rust geeft de rechts buiten aan O. V. V. O. de leiding. Rust komt met 01. Nade rust spannen beide partijen zich ge- geweldig in, zonder dat het spel een hoog peil bereik/ Na enkele mislukte pogingen scoort Groot op fraaie wijze den gelijkmaken

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10