KARSOTE DE HAARLEMSCHE STRATEN EN HUN OORSPRONG HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 12 JANUARI 1933 „DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA". HOE DE VEREENIGING ER THANS VOORSTAAT. De heeren Taco Mulder, voorzitter en Mr. J. H. Schultz van Haegen, secretaris van de Vereeniging ter bevordering van de oprich ting van de Vereenigde Staten van Europa, hebben aan eenige persvertegenwoordigers mededeelingen gedaan betreffende het stre ven van genoemde vereeniging, die verleden jaar Januari hier opgericht is en ook aan gaande den tegenwoordigen staat der orga nisatie. Zooals bekend heeft de vereeniging ten doel, het denkbeeld van een centrale Euro- peeschc regeerlng, die gezag zal hebben over de regeeringen der afzonderlijke staten ie verspreiden. Hierbij vervalt dus de souverei- nitcit der landsregeeringen; het arbitraal gezag moet boven de enkelingen staan, an ders zullen dc volken voortgaan met hun bewapening. De souvereiniteit moet ver dwijnen, zooals ook de souvereiniteit van ge meenten en provinciën verdwenen is. De be doeling is, een eind te maken aan dc anar chie, die thans tusschen de regeeringen be staat. De Volkenbond vindt een groote be lemmering voor zijn ontwikkeling in het feit, dat de volkencomplexen van Europa nog niet voldoende zijn georganiseerd. Hij heeft reeds eenige malen teleurstelling gegeven, omdat hij geen gezag heeft en geen orde kan hand haven of orde scheppen. De heer Taco Mulder woonde indertijd te Wcenen het congres bij der Pan Europa-be weging, die onder leiding staat van Graf Cou- denhove Kalergi aldaar en had ook een per soonlijk onderhoud met dezen. Dc Pan Europa beweging wilde toen dc souvcrcini- tcitsidée nog niet verwerpen, maar heeft die nu ook laten varen. Samensmelting van beide organisaties mag verwacht worden. „Zoo gaarne zouden wij", zoo zeide ons de heer Taco Mulder, „ook samensmelting zien met de verschillende vredesorganisaties. Deze toch hebben geen actief doel en eerst wan neer het doel van ónze organisatie wordt be reikt, zal de oorlog onmogelijk zijn". Na'dat de vereeniging was opgericht, heb ben de heeren Taco Mulder en Schultz van Haegen zich met ijver toegelegd op het or- ganiseeren van afdeelingen. Dc campagne werd ingezet met het welgeslaagd congres in „Groenendaal", te Heemstede. De vereeniging kreeg een vast bureau in de Wilhelmina- straat, ten kantore van den voorzitter. Ver schillende spreekbeurten werden gehouden, die leidden tot het stichten van afdeelingen. met tezamen 2000 leden. Het is de bedoeling, met deze campagne voort te gaan, zoodat alle voornaamste plaatsen in ons land afdee lingen der vereeniging zullen tellen. Met verschillende vooraanstaande perso nen ln Nederland werd geconfereerd. Tot zoover wat het binnenland betreft. Thans de internationale relaties. De samenwerking met de Pan Europa Unie te Weenen is van den meest aangenamen aard. Een fusie Is tot stand gekomen met de zus terverenigingen in België en Zwitserland. Correspondentie Is gevoerd met den Fran- schen schrijver Victor Marguérltte, met wlen dc heeren Mulder en Schultz een on derhoud hopen te hebben. Met het Verbond van Vlaamsche oud strijders, onder leiding van Karei do'Feyter, wordt samengewerkt. Als alle regeeringen en gezaghebbende personen in Europa, o.a. ook aan den voor zitter van den Volkenbond, is het reeds in ons blad vermelde adres verzonden, met uit- noodiging tot hot dóen van stappen in de richting van het instellen van een centrale Europeesche regeering. Adhaeslebetuiglngen zijn ingekomen o.m. van Poincaré, Herrlot, MacDonald. Benesj en verschillende bulten- landsche bladen, o.m. de Köln. Zeitung. I-Iet volgend internationaal schrijven dat zal worden verzonden, zal zijn een direct ver zoek aan de regeeringen tot het h' inroepen van een constituante. Deze brief zal o.a. ook gezonden worden aan de Koningin, de Grif fiers van de beide Kamers der Statcn-Gene- raal. de heeren ColJJn, Loder, Limburg en andere vooraanstaande Nederlanders. JAARVERGADERING VAN DEN VROUWEN GROEP IN DEN VRIJHEIDSBOND Dinsdag hield de Vrouwengroep in dc Libe rale Staatspartij „de Vrijheidsbond" afdeeling Haarlem haar jaarvergadering. De presidente mevrouw de Voor-Blok Wijbrandi memoreert wat in het afgeloopen jaar in de afdeeling is voorgevallen. Nadat notulen, Jaarverslagen van secreta resse en penningmeesteresse waren voorgele zen en verslag door de kascommissie was uit gebracht, werden benoemd tot leden van de kascommissie voor 1933 de dames Boon-Snel- lebrand en Springer. De beide aftredende bestuursleden mevr. Mr. Scheltema-Conradi en mevr. Vcrhagen-Rauh werden bij acclamatie herkozen. Daarna werd besproken de agenda van de algemcene verga dering van de Vrouwengroep die op 14 Ja nuari te Amsterdam zal worden gehouden. Als afgevaardigde naar deze vergadering werd benoemd mcj. Berdenis van Berlekom. Een zeer geanimeerde gedachtewisseling met de leden volgde, waarna de Presidente de vergadering onder dankzegging sloot. TWEE WERELDREIZIGERS IN HAARLEM. Gisteren zijn ln Haarlem aangekomen twee jonge Duitschors, de padvinders Ernst Wessel en Walter Michlowitz, die verleden jaar te voet uit Berlijn zijn vertrokken. De tocht liep over Breinen, Groningen. Arnhem en Amsterdam. Hun einddoel is Bogota in den Zuid-Amerikaanschen staat Columbia. Een der ondernemende jongelui, Wessel, is een neef van prof. Einstein, van wlen hij een aanbevelenden brief bij zich heeft. Van Haar lem uit wordt de voetreis vervolgd via Den Haag en Antwerpen naar Ostende, vanwaar zij naar Engeland zullen oversteken om hiel de reis weer te voet voort te zetten en ten slotte de boot naar New-York te nemen. Of ze ook Noord- en Zuid-Amerika geheel en al te voet zouden doortrekken, wisten de jeugdige wereldreizigers nog niet, omdat de Amerlkaansche padvinderij voor eenige fa ciliteiten zou zorgen. De jongens trachten de reiskosten tc be strijden door .verkoop van briefkaarten. DE UITGESLOTEN GROENTE- EN FRUITHANDELAREN. KLEINHANDELAREN VEREENIG ING OPGERICHT. Woensdagavond was een vergadering be legd in De Korenbeurs, Spaarne, door het comité van Actie, gevormd door ongeorgani seerde en uitgesloten Groente- en Fruithan delaren. Dc leider van den avond, de heer H. Ver meer heette de talrijke aanwezigen welkom, Hieruit blijkt, aldus spr., dat er veront waardiging heerscht over den gang van zaken. Het is de bedoeling om tc komen tot dc oprichting van een vereeniging of comité, een echte Klcinhandelarenverccniging zonder grossiers ln het bestuur. Het doel om paal en perk te stellen aan wat nu geschiedt met dc ongeorganiseerden. De heer Wesseling legt den nadruk op den eventueelen steun van de vereeniging aan zwakke leden. Van de bestuurstafel worden nog de ge dragingen van de vereeniging Onderling Be lang bccritiseerd. Ook wordt opgemerkt, dat de firma Van der Horst nog geen enkele toe zegging gedaan heeft. Na eenige discussie wordt besloten tot in het leven roepen van een vereeniging waar voor zich onmiddellijk ongeveer 68 personen opgaven. Bij acclamatie werden voorloopig de heeren H. Vermeer. Wesseling en De Beer tot resp. voorzitter, secretaris en penningmeester ge kozen. Als contributie werd het bedrag van 10 cent per week bepaald. Dc vereeniging krijgt den naam van Door Eendracht Sterk. Bij de behandeling van dc vraag wat ge daan moet worden na den „wapenstilstand" in geval van boycot, werd verzekerd, dat men reeds de beschikking heeft over 4 a 5 auto's, die naar Amsterdam gaan om in te lcoopen. De vereeniging wil vrijlaten de keus van koopen. Aan de organisaties St. Marcus, Onderling Belang, Eendracht maakt Macht zal mede- deeling gedaan worden van de volgende motie: De Vereeniging heeft besloten uitsluitend als lid te accepteeren, hen, die van 1 Januari 1932 reeds in het groente- of fruitbedrijf zijn. Voorts dat zij 't contract dezer dagen aan de leden ter onderteekening aangeboden niet kan aanvaarden en dat ze de gedane over eenkomsten als ongedaan beschouwt. Tot onderhandelingen is zij bereid. Na rondvraag is hierop de vergadering gesloten. AANGEHOUDEN Op verzoek van den burgemeester van Heemstede werd door de politie tc Dieren aangehouden een minderjarige die, na hier een rijwiellantaarn te hebben ontvreemd, heimeliik met een rijwiel van zijn voogd was vertrokken. FEESTAVOND HANDELSAVONDSCHOOL. A,s. Zaterdag 14 Januari houdt de Han- delsavondschoolvereeniging (H.A.S.V.) een feestavond in het Gemeentelijk Concertge bouw. Opgevoerd zal worden een revue, geti teld: „Er wordt geklopt. Daarna volgt een bal met medewerking van „The five Lees". EEN ADRES VAN DE O. S. P. AAN DEN RAAD. OVER EEN WERKVERRUIMINGSPLAN. Het bestuur der afdeeling Haarlem van de Onafh. Soc. Partij heeft een adres aan den raad gericht, waarin zij saneering verzoeken van het volgende werkverruimingsplan, met dien verstande, dat de arbeiders die hierin te werk worden gesteld, uitsluitend volle weken zullen werkzaam zijn tegen de plaat selijk geldende looncn, dat het thans toe gepaste rouleerstelsel (3 dagen werken en 3 dagen werkloos) zonder werkloozenuit- keering zoo spoedig mogelijk dient te wor den opgeheven en daarvoor in de plaats onderstaand werkverruimingsplan. 1. Bruggenbouw over het Zuider Buiten- spaarne tegenover de Rustenburgerlaan; la. Bruggenbouw over het Spaarne ter hoogte van de Spaarnhovenstraat 2. Ter handneming rioleerstelsel onzer ge meente, ter vervanging van de thans bestaan de uitloozing op de Haarlemsche singels en grachten. 3. Aanleg parkaanleg, o.a. aanleg van Noor derhout. 4. Aanleg havens voor plezierjachten. 5. Verbetering en asphalteering van be staande en aanleg van nieuwe toegangswegen en andere wegen in de kom onzer gemeente. 6. Aanleg van Gemeentelijke Sportterrei nen. 7. Het bouwen van goede en doelmatige arbeiderswoningen. 8. Uitbreiding scholenbouw, zoowel lager, openlucht- als voorbereidend onderwijs, als mede het inrichten van afgesloten speel plaatsen in alle wijken der stad, voor de jeugd. 9. Bevorderen van den bouw van gemeen telijke Bad- en Zweminrichtingen. 10. Opruiming van de nog steeds bestaande krotwoningen. In de toelichting wordt er op gewezen, dat wanneer dit plan in uitvoering wordt ge bracht, alle groepen, waar thans groote werkloosheid heerscht, te werk kunnen wor den gesteld, en wel voor zeer geruimen tijd: dat de werkloozen hierbij veel meer gebaat zullen zijn, dan met het thans toegépaste z.g. Rouleerstelsel; dat de gemeenschap met de aangegeven nuttige project-en zal ge diend zijn; dat de gelden, welke thans toch gedeeltelijk aan werkloozenondersteunlngen moeten worden uitgegeven, door deze pro ductieve werkzaamheden heel wat beter be steed zullen zijn: en dat men tenslotte den physieken, moreelen en financleelen achter uitgang der arbeidersklasse weer eenigszins zal kunnen herstellen. GOEDE RESULTATEN BIJ DE R. V. S. MINDER NIEUWE VERZEKERINGEN. Een mededeellng van de directie der Le vensverzekering Mij. Rotterdamsche Verze- kerings Sociëteiten (R.V.S.) aan de mede werkers in binnen- en buitenland, over de resultaten van het afgeloopen jaar begint met te vermelden dat afgezien van den teruggang in verzekerd bedrag 1932 voor de R.V.S. een gunstig jaar is geweest. De productie van nieuwe verzekeringen in 1932 was lager, het bedrag der vervallen posten hooger dan in 1931. De productie van nieuwe verzekeringen be weegt zich echter weer in stijgende lijn, ter wijl het bedrag der royementen vermindert. Overtroffen de royementen tot en met Augustus elke maand de nieuwe inschrijvin gen, in September sloeg de balans om, zoodat over die maand een netto vooruitgang kon worden geboekt. De vooruitgang nam gedurende het laatste kwartaal nog van maand tot maand toe. De vooruitgang over de laatste vier maanden van 1932 kon echter niet opwegen tegen het na- deelig verschil der eerste acht maanden. Ver wacht wordt dat het totale verzekerd bedrag per ulto. 1932 zal bedragen pl.m. f 380.750.00Ó. De cffectenkoersen hebben in 1932 weder om sterk gefluctueerd. Per saldo zijn de koer sen der obligatiën gestegen, terwijl de aan- deelenkoerscn zich ongeveer bevinden op het peil van ultimo December 1931. Wij hebben in den loop van 1932 flinke posten bultenlandsche obligatiën en aandee- len verkocht, aldus het overzicht. Daarbij werd een winst op de boekwaarde van ultimo 1931 gerealiseerd van ongeveer zevenhonderd duizend gulden. De koersstijging op de aan gehouden portefeuille is ongeveer zeshonderd duizend gulden, zoodat de koerswinst op ef fecten in totaal ruim één millioen driehon derd duizend gulden bedraagt. Blijkens de inkomende rapporten zoowel van periodieke hertaxatie als van taxatie ten behoeve van nieuwe aanvragen houdt de da ling in de waarde van onroerende goederen nog steeds aan. Deze daling dringt blijkbaar niet gemakkelijk door tot de eigenaren. Dit bemoeilijkt weer het tot stand komen van nieuwe hypotheken, omdat het aangevraagde bedrag dikwijls door ons te hoog wordt ge acht. De uitbreiding van de hypothecaire be legging is daarom dit jaar niet groot. Het totaal der uitstaande hypotheken be draagt ultimo December zeven en twintig milioen zeshonderd duizend gulden. De ervaring met de hypothekenportefeuille is in 1932 wederom uiterst gunstig geweest. In 1932 behoefte men wederom geen enkele maal tot executie over te gaan. Op 31 December 1932 was het eindbedrag der leeningen f 7.3 millioen. Onder de leeningen aan Provincies is een van f 500.000 4 1/2 pet. Noord-Holland en een van f 500.000 5 pet. Noord-Holland. Onder die aan gemeenten een van f 500.000 5 pet. Haarlem en een van f 100.000 5 1/2 pet. Zandvoort. De aanvragen van verzekeringnemers óm voorschot waren talrijker dan in vorige ja ren. Het totale bedrag dezer voorschotten vertoont dientengevolge een belangrijke toe neming. De stand per ultimo December is ruim f 6.8 millioen tegen f 5.6 millioen aan het einde van 1931. Ten gevolge van de moeilijkheden die ook in 1932 verbonden waren aan het vinden van voldoende beleggingen is het bedrag aan li- uide middelen tamelijk hoog gebleven. Per ultimo December 1932 bedragen de onmiddel lijk beschikbare kasmiddelen ongeveer 4 mil lioen gulden (voor het grootste gedeelte ge plaatst bij de Ncderlandsche Bank). Het bedrag der ontvangen rente was in 1932 bijna 2 ton lager dan in 1931, hoofdza kelijk tengevolge van het groote bedrag aan liquide middelen, hetwelk in 1932 is aange houden. Het bedrag der onkosten was in 1932 be langrijk minder dan in 1931, voornamelijk als gevolg van de lagere productie. 6 Resumeerende meenen wij, aldus het be richt, als onze verwachting te mogen uitspre ken, dat ons bedrijf over 1932 wederom een belangrijke bedrijfswinst zal blijken te heb ben opgeleverd, waardoor het mogelijk zal worden de Extra-Reserve aanmerkelijk te versterken. Met bijzondere waardeering wordt afzon derlijk nog vermeld, dat in het Belgische be drijf het totaal verzekerd bedrag is toegeno men met 16 3/4 millioen francs. Voor den Kantonrechter. Het verkeer van rechts. Op zekeren avond in November kwam een dame per fiets de Zandvoortschelaan uit rijden net toen van Bennebroek over den Heerenweg een auto naderde. De dame had de auto voor moeten laten gaan. omdat deze voor haar van rechts kwam. Ze deed het niet, althans er ontstond een aanrijding, waarbij de dame zich nogal wondde en bewusteloos bleef liggen. Dc echtgenoot van deze dame bracht deze zaak voor de justitie en wilde, dat een vervolging ingesteld werd tegen den chPuffeur Er is ook een vervolging ingesteld, maar niet tegen den chauffeur, doch tegen de wielrijdster zelf! En zij stond nu terecht voor den kantonrechter. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de auto met een 30 K.M. snelheid gereden en signalen gegeven heeft. De wielrijdster scheen echter in gedachten verzonken en lette niet op. zoodat ze pardoes tegen de auto opreed. De Ambtenaar was van meening, dat ver dachte doordat ze zichzelf in levensgevaar ■ebracht heeft, al veel straf gehad heeft. Hij eïscht nu een boete van f 40. De verdediger mr. T. A. M. A. van Löben Seis laakte oa. het politie-onderzoek in deze zaak en vroeg vrijspraak subs, lichte straf. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 10 subs. 10 dagen. Nogmaals het verkeer van rechts. In de gemeente Bloemendaal heeft een eigenaardige aanrijding plaats gehad. Een reiziger kwam per auto den Zandvoortsche- weg af met een vaart, door getuigen op 60, 70 K.M. geschat, door verdachte op 30, 40 K.M. Uit den Mr. Enschedéweg kwam in kalmen gang een auto. waarvan de bestuurder stop te om den anderen wagen voor hem van rechts komende den voorrang te verleenen. De chauffeur van deze auto wilde vaart minderen, slipte (het had net geregend) trachtte toen links van de stilstaande auto nog te passeeren doch reed deze in den rech- terflank aan. De ambtenaar vond deze wijze van rijden Het aspect, dat nu nog dit typische plein in het hartje van de stad biedt, zal men niet lang meer kunnen zien. Zooals onze lezers weten, zal hier weldra een groote verandering worden aangebracht, zoodra het groote nieu we gebouw van dc firma Vroom" en Drees- mann gereed is gekomen. Zelden zal in ons stadsbeeld zulke een geweldige verandering hebben plaats gehad, als nu staat te gebeu ren. De oude Paardesteeg werd ten behoeve van den bouw van het groote perceel voor bo vengenoemde firma aan het verkeer onttrok ken, onder voorwaarde dat een stuk van den vrij komenden grond na de afbraak van een groot aantal perccelen aan het Vcrwulft zou worden toegevoegd. Inderdaad zal dit plein, dat men eigenlijk evengoed Bloemcnplein zou kunnen noemen, aan den Zuidkant flink ver breed worden. Dat is trouwens ou reeds te zien. De etalageruimte, die men nu nog aan deze zijde vindt, zal binnenkort als de nieuwe gevel van het gebouw geheel gereed is, ge heel verdwijnen. Dit zal ongetwijfeld aan het soms ontstellend drukke verkeer ten goede ko men. Oudtijds was de Oude Gracht hier overwelfd. Dit verwulfsel werd gemaakt in de laatste jaren der zestiende eeuw. Op de kaart van Wils (1647) wordt het Verwulft de Koemarkt genoemd. Over de Oude Gracht, tusschen de Gierstraat en de Koningstraat, lag vroeger de St. Gangolfsbrug. Uit het ge bod van 23 Juli 1587 is bekend, dat „alle voer- luijden naar Den Haag, Delft of Leijden rij dende. haer waegens sullet setten tusschen dé Gangclofs- en Houtbrugge, niet in de Hout- straet of op de Houtbrugge". niet in orde. Een strenge straf is op zijn plaats: f 75 25 dagen. De kantonrechter maakte er f 50 25 da gen. Strikken zetten. Een arbeider was bij verstek veroordeeld tot f 25 subs. 25 dagen wegens een door hem gepleegde strafbare handeling met strikken om te stroopen. De man was in verzet geko men, omdat hij naar eigen meening geen strikken vervoerd had. Hij had alleen maar een pin in den grond geslagen. Kantonrechter: „Zat daar geen strik aan?' Verdachte: „Jawel, maar één strik is nog geen strikken". De verbalicant-jachtopziener bevestigde de verklaringen in het pi-oces-verbaal, waarop de ambtenaar bevestiging vroeg van het ge wezen vonnis. Verdachte noemde de hooge boete het top punt. Dc kantonrechter merkte op, dat ver dachte reeds herhaaldelijk is veroordeeld en zag dan ook geen reden om iets van de boete af te doen. Hebt gij goede richtingaanwijzers? Een laadbak van een vrachtauto kan de richtingaanwijzers aan de cabine volkomen aan het gezicht onttrekken van achterop- rijdende auto's. Hiervan kunnen groote on gelukken het gevolg zijn. Zoo reed een vrachtauto over den Heeren weg, die de Zandvoortschelaan in wilde en daartoe 200 M. vóór die laan de linkerrich- tingaangever uitstak. Helaas zag een in de zelfde richting rijdende auto deze roode, verlichte pijl niet, doordat de laadbak er voor zit. Niet kunnende vermoeden dus, dat de vrachtauto van richting wilde veranderen trachtte hij dien wagen, net toen deze den bocht nam, links te passeeren, wat niet ge lukte. De Ambtenaar zeide, dat als in dergelijke gevallen ongelukken gebeuren, dit geen toe val is, doch schuld van den chauffeur, die met onvoldoende aanwijzers rijdt. Er blijkt uit, welk een onkunde er nog heerscht bij de automobilisten. Hij eischt f 10 boete subs. 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde den chauf feur tot f 8 subs S dagen. OPMERKINGEN VAN LEZERS. NIEUWE DIENSTREGELING TRAM EN ONGEWENSCHT SPEELGOED. Een lezer merkt op, dat negen dagen na het ingaan van de nieuwe dienstregeling deze in de diverse tramhuisjes nog ontbreken, zeer tot ongemak van de tramreizigers, die nu met den beperkten dienst soms een half uur moeten wachten. Verder ontdekte hij, dat in een speelgoed magazijn alhier een nieuwe voorraad speel goed soldaatjes is geëtaleerd, hoewel de Ver eeniging voor Huisvrouwen kort geleden nog een vredesactie gevoerd heeft. Hij vraagt of onze kinderen nu weer met die soldaatjes moeten spelen. HET HEK IN DE DUINEN TE BERGEN. NOG MEER VRAGEN IN DE STATEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. WAAROM DIE VERKOUDHEID DULDEN. In enkele uren zal dit nieuwe ïnlialatiemiddel neus- en luchtkanalen bevrijden. Waarom 's morgens opstaan met een verstopte' neus, de keel met slijm versperd? Waarom die fluitende ademhaling houden of de hoest, dié Uw borst vermoeit? Er bestaat nu een afdoend middel om hoofdver- koudheid te stoppen. Doe slechts j 10 a 15 druppels Karsote op een zakdoek en snuif dan flink op. Elke inademing<, brengt de bacterie-dooden- de, zuiverende Karsote-damp tot in dc kleinste hoekjes van neus, keel en longen. De bacteriën worden vernietigd, defi ontstoken, pijnlijke slijmvliezen^ verzacht en de geheele infectie onmiddellijk gestopt. In enkele minuten her opent Karsote de verstopte neusgaten en ver drijft het vastzittend slijm achter in den neus en in de keel. Ge ademt weer vrij. De ver koudheid is bijna onmiddellijk verdwenen. is verkrijgb. bij alle apothekers en drogisten a 'f 0.90 per flacon zakformaat en 1.50 per flacon (2 maal de kleine maat)1. OUD-MINISTER WASZINK BREEKT EEN BEEN. De burgemeestervan Roermond, oud-mi- nis mr. M. A. M. Waszink is voor zijn woning uitgegleden en heeft een been gebroken. Hij ls in het ziekenhuis opgenomen. ERFGOOIERS DIE NIET AAN BOD KOMEN Het bestuur van Stad en Lande van Gooi land heeft de requesten afgewezen van dé erfgooiers, die in 1932 meerderjarig zijn ge worden en die nog in aanmerking willen ko men voor de reservaatsuitkeeringen. Alleen zij, die op de lijst staan, welke 15 Maart j.l. is opgesteld, zullen de uitkeeringen ontvan gen. UIT DE STAATSCOURANT. LANDBOUWHOOGESCHOOL. Bij Kon. besluit is wegens opheffing van de betrekking eervol ontslag verleend aan den lector aan de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen, dr. K. R. Hoekstra, aldaar. RIJKSVERZEKERINGSBANK. Bij Kon. besluit is wegens verandering ïn de inrichting in den dienst der Rijksverzeke ringsbank, waardoor hare werkzaamheden overbodig zijn geworden, eervol ontslag ver leend aan mejuffrouw C. G. Blom, als adjunct-commies bij die instelling. MARKTNIEUWS Dc heer H. F. van Nuland, lid van Provin ciale Staten van Noord-Holland, heeft de vol gende vragen tot Ged. Staten gericht: Kun nen Gedeputeerde Staten mededeelen wat de totale kostprijs is van het om de eigendom men van het P. W. N. in de duinen van Ber gen geplaatste hek? Kan uw college mededeeling doen, bij welke post en in welk dienstjaar bovenbedoeld be drag aan de Provinciale Staten is aange vraagd en door dit college is goedgekeurd? Willen Gedeputeerde Staten bevorderen, dat de beantwoording van bovenstaande vra gen vóór de vergadering van 17 Januari 1933 van Provinciale Staten kan worden tegemoet gezien?. GROENTENMARKT TE HAARLEM. Op de op 11 Jan. alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Brusselsch lof 1218 cent per OKG. Knakpeen 68 cent per KG. Veldsla 5060 cent per KG. Boerenkool 2535 cent per kist. Groene kool 1560 cent per kist. Gele kool 4070 cent per kist. Andijvie 30—50 cent per kist. Roode kool 3—8 cent per stuk. Bloemkool 47 cent per stuk. Knolselderij 2—6 cent oer stuk. Spruiten f 1.50f 2 per zak Prei per bos 310 cent. Selderij 410 cent per bos. Pieterselie 2—10 cent per bos

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10