STEUNT DE H. O. V.! n 9> Sensatie. Het Belangrijkste. 50e Jaargang No. 15203 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 16 Januari 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie-. P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUREN'S COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 335, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week ƒ0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post 0-725^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëNj5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 030 per rcgeL Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.-. Wijsvinger f 1 50.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm-of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f'2000.~, Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400—, Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75—, Verlies andere vinger f30-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 16 Januari De Radio-censuur. Het merkwaardig instituut, bekend als de radio-contróle commissie, heeft zich opnieuw onderscheiden. Het heeft meermalen roem ge oogst. We zijn nog niet vergeten hoe heel Ne derland erom gelachen heeft, toen het de uitzending van „Rendez-vous bei Léhar" ver bood, omdat het de Fransche beteekenis van de uitdrukking „rendez-vous" niet kende en iets vreeselijk onfatsoenlijks ontdekt meende te hebben. Ook het geval van het tooneel- stukje „De Deur van de Badkamer'" leeft nog in veler herinnering. De acteur Kommer Kleyn stond er voor in dat het een net stukje v/as. Hij begreep blijkbaar niet dat een acteur op zichzelf al iets ..onnets" is, en dat zijn waarborg dus bezwaarlijk indruk kon maken. Thans fungeert als slachtoffer niet een zoo frivool wezen als een componist of acteur, maar een ongeveer zestigjarige professor, lid van de Eerste Kamer: prof. dr. D. van Embden. De radio-contröle-commissie heeft tot taak de bewaking van „de veiligheid van den staat, de openbare orde en de goede ze den". Is het reeds zoover gekomen dat deze dingen niet meer veilig geacht worden bij schier-zestigjarige proffen in de Eerste Ka- nier? Men zou haast zeggen: bij wie dan? Nu is professor van Embden geen commu nist, geen osper, geen sneevlieter, geen sociaal democraat, maar wel een vrijzinnig-demo craat. Hij beroept er zich op (in de Telegraaf) dat deze staatspartij steeds gestaan heeft op den grondslag van gezag en wet, en dat hij bijna zestig en al meer dan een kwarteeuw professor is. Nu is de V. D. partij voorstandster van Na tionale Ontwapening een onderwerp ten aanzien waarvan dit blad een neutraal stand punt blijft innemen, omdat het tot de strijd punten der partijpolitiek behoort. Over dit on derwerp sprak de professor op 7 Januari voor de microfoon in Hilversum. Er wordt, zooals iedereen weet, al sinds jaren in Nederland over gesproken en geschreven en nog nooit zijn de voorstanders deswege voor den rechter gedaagd wegens het bedreigen van de veilig heid van den staat, de openbare orde of de goede zeden. Ik wil dit even vaststellen omdat dit be toog niets te maken heeft met uitspraken pro of contra nationale ontwapening, maar alleen met de kwestie der uitgeoefende censuur, -waarvan de belachelijkheid zich wel zeer krachtig naar voren dringt nu de pers over de zaak is gaan schrijven. Zulke censuur wordt namelijk nooit op de pers of op verga deringen uitgeoefend, maar alleen op de radio. Het gevolg van de schrapping van eeni- ge passages uit prof. van Embden's rede is derhalve, dat zij veel meer openbaarheid krijgen dan zij via de ethergolven ooit ver worven zouden hebben. Hij heeft gezegd dat in onzen tijd de klei ne staten tegenover de groote mogendheden volslagen machteloos zijn. Dat mocht. Hij had eraan toegevoegd, dat daaraan niets veran derd wordt door de „zoogenaamd kranige" redevoeringen van ministers van Defensie, die beweren, dat wij er lang niet slecht voor staan. Die woorden „zoogenaamd kranige' mochten niet. Brr, brrr, brrr! Ik meen dat ik ministers wel eens in krasser termen heb liooren aanvallen. U ook niet? Wie acht de veiligheid van den Staat, de openbare orde en de goede zeden door den term „zoogenaamd kranige", toegepast op een onbepaald aantal redevoeringen van een onbepaald aantal mi nisters van Defensie, bedreigd? Al was het alleen tegen minister Deckers gericht, dan nog zou al dit vaderlandsche heil er onge deerd bij blijven. De volgende zin van den schier-zestig jari gen prof. en senator moest er in zijn geheel uit. Die luidde aldus: „Aan die grootspraak hebben ministers van Defensie van alle kleine volken zich steeds bezondigd". Veiligheid van den Staat? Openbare Orde? Goede zeden? Nee hoor. Dat vind ik nou heelemaal niet erg. Alleen heeft prof. van Embden kans op een boos briefje van den Deenschen minister van Defensie, want die heeft verleden jaar in den Senaat ongeveer aldus gesproken: „Onze vloot kan niet vechten en niet vluchten. Ais zij ooit in actie zou moeten komen is mijn eenige hoop gevestigd op mist. Zooveel moge lijk mist" (hilariteit). Bij het leger gekomen, lokte de eerwaardige prof.-en-senator opnieuw het verzet van de controle-commissie uit. „De opperbevelheb ber uit die dagen, generaal Snijders en hij kan het weten heeft na den oorlog ont huld, dat onze gemobiliseerde weermacht al die jaren zoo buitengemeen zwak is geweest, dat zij bij een aanval in een oogwenk vernie tigd zou zijn geworden". Deze heele zin werd geschrapt. Prof. van Embden beroept er zich op dat generaal Snij ders deze uitlating heeft gedaan in het tijd schrift „Ons Leger" van 1922 en nader toege licht in de „Militaire Spectator" van 1923, dat hij al vele malen is geciteerd in de Kamers en in de pers. Hier staat men ganschelijk paf. De radio-censor kapittelt inderdaad niet alleen den professor, maar ook den generaal en de beide Kamer-voorzitters. Wat de pers betreft -nu ja, da's begrijpelijk. Als-ie ons te pak ken kon krijgenMaar sinds wanneer zijn generaal Snijders en de Kamervoorzitters ge vaarlijk voor de veiligheid van den Staat? Van de beide kruisers „Java" en „Sumatra" heeft de professor gezegd dat zij „beide reeds in hun nadagen zijn" en ze aangeduid als „deze aftandsche scheepjes". Mocht niet. Ik heb, althans over de Sumatra, nog wel heel wat hoonender woorden gelezen. De professor merkt op dat die twee vaartuigen elk slechts 7000 ton meten en gebouwd zijn volgens de plannen en de techniek van 1915. Dit ziet er inderdaad niet- jeugdig en modern meer uit. Ik sla een Engelsch referentie-boek op, hoofd stuk ..Dc Vloten der Wereld", waarin ze open hartig beschreven staan en vind de aandui ding: ..Moderne lichte kruisers (niet ouder dan 15 - er»Dc Engelschen zijn het dus alvast iet onzen Amstcrdamschen prof. eens. Zij vinden een lichten kruiser van 18 niet meer jong. Ja. hoe gaat het met die dingen? Het zijn nu eenmaal geen jonge meisjes. Komend tot de luchtvaart had prof. van Embden willen zeggen (maar het mocht niet) „Noemenswaard verweren kunnen wij ons niet. Wij kunnen slechts beproeven eenige vertwijfelde tegenaanvallen uit te voeren op buitenlandsche steden, teneinde ook daar on schuldige vrouwen en kinderen in massa te vermoorden. Dat ligt ook te onzent in het voornemen". De eerste twee zinnen van deze passage kloppen volkomen op de verklaringen van den Britschen vice-premier Stanley Baldwin, in het Lagerhuis in November 1.1. afgelegd: „Geen macht ter wereld kan ons tegen een bombardement uit de lucht beschermen. De eenige verdediging bestaat in den tegenaanval. Dat beteekent: wanneer zij zich redden wil len moeten de vliegtuigen, sneller dan de vijand, méér van diens vrouwen en kinderen dooden dan hij van de hunne. Ik zeg dit, op dat dc menschen eindelijk zullen leeren be grijpen wat hun wacht, wanneer de volgende oorlog komt''. Nu, dat zegt de Engelsche regeering, zich richtend tot de Engelschen. En het wil mij voox-komen, dat Engeland wel iets sterker is dan wij, zoodat de professor geen ongelijk kan hebben. Alleen verwondert mij dat hij er aan toegevoegd had: „Dat ligt ook ten ontzent in het voornemen". Hij rechtvaardigt dit met in de Tel. er op te wijzen, dat de Nederlandsche regeering zich het recht op représailles heeft voorbehouden als een vijand den gifgasoorlog mocht gaan toe passen. Maar afdoende is dat niet. Zou de professor, die van plan schijnt te zijn zijn radio-ervaringen in de Eerste Kamer ter sprake te brengen, niet eens categorisch aan de regeering willen vragen hoe zij eigenlijk hierover denkt? Tenslotte heeft de censor hem verboden, het adres te vernielden waar een van zijn brochures verkrijgbaar is. met den prijs er bij. Dit is vermoedelijk alleen gegrond ge weest op de bepaling," dat geen reclame over de radio gemaakt mag worden, en dus niet van belang. Het schrappen van al die zinsneden werd prof. Van Embden pas 10 minuten vóór den aanvang van zijn rede medegedeeld. Hij kon er niets meer aan doen. Het geval bewijst inderdaad dat 't met het vrije woord in den vaderlandschen ether droevig gesteld is. R. P. 1 DE INSCHRIJVING VAN HAARLEM'S DAGBLAD 20e LIJST G. A. L. 1.— J. D. 1.— Mej. K„ Heemstede 10.— N. N., Aerdenhout 5.— N. N. 1.— A. W. W. 2.— Mej. v. H. 2.50 Vorige opgaaf 1427.13 Totaal 1449.63 DE KOUDE. Onverwacht is een vrij felle koude inge treden, om ons er aan te herinneren dat het toch heusch winter is, welk feit de voorjaars- temperatuur van de vorige weken ons bijna had doen vergeten. Zaterdagnacht heeft het 6 gr. Fahrenheit gevroren en in den afgeloouen nacht heeft de natuur er nog een schepje opgelegd: toen vroor het 10 gr. Vanmiddag om half één was de vorst 3 gr. F. (uit de zon en in den Oostenwind). Er is ijs in enkele kleine vaarten. Komt er geen verandering dan zullen de ijsbanen morgen wel geopend zijn. De lief hebbers kunnen dan dus toch dezen winter de schaatsen nog onderbinden! /Te Rotterdam is een jongeman van een hoogte van ongeveer 65 meter van een der torens der hefbrug over de Konings haven iii het water gespron gen Dit is een sensatienieuwtje, Dat u zeker heeft verbaasd En waarschijnlijk heeft geërgerd, O, wat is de menscli verdwaasd. Is er werkelijk niets beters, Dat een flinke jongeman. Tot zijn bezigheid en eerzucht, Tot zijn roem bedenken kan? 't Is een wonder, dat zijn lichaam Het er heel heeft afgebracht. En de draad waaraan 't geluk hangt, Toonde hier wel groote kracht. Stel je voor, van zulk een hoogte, En in dezen tijd van 't jaar,, 't Staat gelijk met zelfmoordpoging In de mate van gevaar. Nut kan er niet. mee gediend zijn En geen heil ermee betracht, 't Is alleen maar iets krankzinnigs, Roeklooze sensatie jacht. 't Is misdadig, zulk een spelen Met het leven en den dood. Menschen hebben andre plichten In een tijd van crisisnood. Foei ik ben tot zulk een waanzin Van mijn leven niet in staat. Mijn verstand is daar gelukkig Nog genoeg tegen paraat. Ik heb nuttiger ambities, Dan waar hij van blijken liet. Ik wensch zoo geen roem te oogsten, Bovendien ik durf het niet. P. GASUS. „ARENA" TE ROTTERDAM AFGEBRAND. Het bedrijf was niet verzekerd. VARIéTéGEZELSCHAP LIJDT GROOTE SCHADE. Hedenochtend ongeveer half vijf is een felle bi-and uitgebroken in het variétégebouw Arena aan het Stationsplein te Rotterdam. De vlammen sloegen fel uit en reeds te kwart voor 5 stortte de koepel van het gebouw naar beneden. De brandweer was met zeer veel materiaal, waaronder vijf motorspuiten uit gerukt. Men heeft hard gewerkt om de aan grenzende gebouwen, o.a. het gebouw van de Sint Jozefsgezellen, te behouden. Met 18 stra len werd water gegeven. Omstreeks half zes scheen men den brand meester te zijn. doch te ruim 7 uur laaiden de vlammen weer op. Het Arenagebouw is totaal afgebrand. Het in het gebouw gevestigde atelier en de kan toren zijn geheel vernield. Van het Sint Jo zefsgezellen gebouw zijn de fietshokken verbrand. De woning boven het café aan den hoofdingang van den schouwburg is aan den achterkant zwaar beschadigd. Het gebouw is eigendom van mevrouw Sophie Spree, die verzekerd is. Arena zelf is eigendom van het concern Scala uit Berlijn. Dit was niet ver zekerd, ook niet tegen bedrijfsschade. Ook het gezelschap van Aerschot en Boskamp, dat in Arena uitvoeringen gaf, lijdt groote scha de, daar alle costuums en décors verloren zijn gegaan. De brandweer heeft met volle kracht tot ongeveer negen uur gewerkt. Het gebouw Arena was eerst enkele jaren geleden geopend en had in den korten tijd van zijn bestaan een groote populariteit ver worven. Zondag werd het zilveren jubileum van „Geloof en Wetenschapgevierd. Bestuur en autoriteiten bij den feestavond in den Stadsschouwburg. Van links naar rechts de heereti: H. Bartels; drs. C. Kennendr. J. van Schuylenburch; C. Groos: F. Donders Pater F. Hendrichs S. J.; deken J. Sondaal: Mr. F. Vorstman CvoorzitterPlebaan W ester woudt: Pater drs. N. Vlaar( mod erator) Mevr. Th. VorstmanCoclcn secret ar esse j Bernard Verhoeven; G. Pastoor (penning meester) cn J. Mcddens. DE HEER J. W. A. BEIJNES DINSDAG 80 JAAR. Op Dinsdag 17 Januari a.s. lioopt een zeer gezien stadgenoot, de heer J. W. A. Beijnes, den leeftijd van 80 jaar te bereiken. De be langrijke plaats, die de heer Beijnes heeft ingenomen, zoowel in het zakenleven onzer stad als op sociaal gebied, geeft ons aanlei ding enkele woorden aan dezen herden kingsdag te wijden. Het mag van algemeene bekendheid geacht worden dat de voor naamste taak. waaraan de heer Beijxies zijn groote werkkracht gaf, bestond uit de leiding van de bekende wagonfabriek te dezer stede. Na in Aken zijn technische studies te hebben voltooid heeft hij eenigen tijd practisch werkt bij-de Staatsspoorwegen te Tilburg; deze voorbereiding begon de heer Beijnes zijn werkzaamheden in de wagonfabriek waar de beide stichters zijn oom, de heer J. J. Beij nes en zijn vader, de heer A. J, Beijnes hem hun waardevollen steun verleenden Ongetwijfeld maakte de jonge werker reeds dadelijk een uitstekenden indruk, want reeds op ongeveer 25-jarlgen leeftijd namen zij hem in de firma op. De beide stichters overleden respectieve lijk in 1888 en 1901; de heer Beijnes bleef tot 1 Januari 1918 als firmant de fabriek bestu ren, eerst naast zijn neef, den heer J, J. F. Beijnes, daarna met diens zoon, Ir. J. J. Beij nes. Het behoeft geen betoog, dat de thans jarige gedurende zijn langen loopbaan een belangrijke ontwikkeling meemaakte, zoowel op technisch als op sociaal terrein. Hij, die nog meewerkte aan de aflevering van luxe rijtuigen, zag later de groote, moderne spoor wegrijtuigen de steeds meer uitgebreide werkplaatsen verlaten. En de jonge man, die in het begin van zijn loopbaan om vijf uur des morgen den werkdag begon cn om ne gen uur "s avonds dien eindigde, zal zich toen niet hebben ingedacht, dat hij later met de 48-urige werkweek, wettelijk geregeld en bewaakt, vertrouwd zou zijn. Voor de belangen van de arbeiders der fa briek had de heer Beijnes steeds een open oog; vele malen trof hij maatregelen, die ons thans wellicht niet buitengewoon schij nen, maar die in den tijd waarin hij daartoe het initiatief nam, zeer vooruitstrevend wa ren. Dat „Beijnes" een der eerste onderne; ntingen was, die een goed geregeld zieken fond bezat, is zeker niet in de laatste plaats aan hem te danken. En ter gelegenheid van zijn koperen huwelijksfeest, In 1888. stichtte hij voor zijn werknemers een Weduwen- fonds „Hulp door Eendracht". Dit fonds, welks werk hij nog als eere-voorzitter m: belangstelling volgt, verkreeg een dertigtal jaren later, na de invoering van de wet op het Levensverzekeringsbedrijf, zonder eenig bezwaar de toestemming der Verzeke ringskamer om zijn arbeid voort te zetten. Zeker spreekt dit voor den juisten kijk en de kundige leiding van den stichter! In het licht van deze feiten mag het begrij pelijk heeten, dat van zijn werknemers zelf een actie uitging om de verdiensten van den heer Beijnes ook van regeeringswege erkend te zien. En met succes, want in 1910 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Toen de firma in 1918 in een N.V. werd omgezet, werd de heer Beijnes haar Presi dent-Commissaris en langzamerhand ging hij, bij het klimmen zijner jaren, zijn werk zaamheden beperken. Hoezeer het belang der fabriek hem nochtans ter harte bleef gaan, bleek wel het duidelijkste in 1930. toen de N.V. kort na elkaar haar beide directeuren verloor en de toen reeds 77-jarige gedurende bijna een jaar de dagelijksche leiding weer op zich nam, met onverflauwden ijver en steeds jeugdig gebleven geest zich opnieuw inwerkend in omstandigheden en werkzaam heden, Allen, die bij het voortbestaan der fa- bi'iek belang hebben zijn hem daar voor dankbaar. Toen de moeilijk heden van deze periode met succes overwonnen waren, achtte de heer Beijnes den tijd gekomen om het voorzitterschap van den Raad van Commissarissen in jongere handen te leggen; commissaiüs bleef hij echter, en zijn belangstelling in het werk is even groot als voorheen. Op het sociale werk van den jubilaris zal zeker nog van andere zijde de nadruk ge legd worden. Genoeg zij het hier te vermel den, dat de Paus hem in 1924 onderscheidde door de eervolle benoeming tot Commandeur in de Orde van den H. Gregorius den Groo- ten. En nog zeer kort geleden, op 31 Augus tus 1932 mochten wij vermelden dat hij be noemd was tot Ridder in de Orde van dsn Nedcriandschcn Leeuw. De lieer Beijnes gaf zijn werkkracht op Tal van incidenten bij de verkiezingen in het Duitschc district Lippe; winst voor dc Nazi's. t2e blad. 3e pag.) Dc bekende Engelschc aviatriee miss Spooner aan een aanval van griep overleden. (2e blad. Ie pag.) Censuur op een radiorede over ontwapening van Prof. Van Embden. (2e blad. 3c pag.) Lezing van Anker Larsen te Haarlem over het onderwerpWarinn ich meine Büclcr schricb". (Ie blad. 3e pag.) Het theater „Arena" te Rotterdam afgebrand. (Ie blad. Ie pag.) Zaterdagnacht is bij Zandvoort een Spaansch schip gestrand, dat Zondag op eigen kracht icecr is losgekomen. (Ie blad, le pag.) Moordenaar te Numansdorp pleeg! zelfmoord. (2e blad. 3e pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De radio-Censuur, (le blad, le pag.) II. G. Cannegieter: Het Nederlandsche Too neel. De dokter beveelt. (le blad. 3e pag.) K. dc Jong .Volledige uitvoering van Beet hoven's Egmont door de H.O.V. (le blad, 3e pag.) INGEZONDEN MEDEDEEI.INGEN ECHTE WAL ES-A NTH RA Cl ET o.a. a f 2.70 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67a TELEFOON 15978 velerlei terrein; zoo is hij onder meer, Com missaris van de Spaarnebank en van de Drukkerij De Spaarnestad. De lieer Beijnes is een zeer belangrijke Haarlemsche figuur, wien de geheele stad Dinsdag zijn beste gelukwenschen gaarne zal doen toekomen. ZANDVOORT SPAANSCH STOOMSCHIP GESTRAND, Op eigen kracht vlot gekomen. REDDERS HADDEN GEEN TOEGANG. Het van Bilbao voor de hoogovens bestem de s.s. Urkiola-Mendl (gebouwd in 1902 3552 bruto ton groot' is in den nacht van Zater dag op Zondag bij paal 66. (bezuiden Zand voort) gestrand. Van IJmuiden vertrokken op het bericht van de stranding onmiddellijk de sleepbooten Hector, Nestor, Drente, en Noordwijk van Bureau Wijsmuller terwijl de sleepboot Noordzee van Hoek van Holland ter assis tentie uitvoer. Het schip, dat slechts 2 voet geboeid lag. is echter drie uur vóór hoogwater op eigen kracht vlot gekomen en arriveerde Zondag middag 5 uur bij de hoogovens, waar het een lading erts zal lossen. Van schade is tot op heden nog niets be kend. Reddingboot uitgevaren. In verband met de stranding van het s.s. Urkiola-Mendl was de reddingboot „Neelt.ie Jacoba" uitgevaren, teneinde evontueeel as sistentie te bieden. Aan boord bevond zich het lid van het plaatselijk brWuur, dc heer C. Oud.Toen de reddingboot langszij der Urkiola- Mendi gekomen was, weigerde de Spaansche kapitein aan ieder den toegang tot zijn schip, zoodat èn reddingboot cn sleepbooten zich op behoorlijken afstand van het gestrande vaar tuig moesten houden. Allicht dat de gezagvoerder er anders over gedacht zou hebben, indien de weeromstan digheden minder gunstig geweest waren. Dan kan assistentie n.l. niet snel genoeg ontboden worden Onverrichterzakc keerden reddingboot en sleepbooten na vlotkoming van den Spanjool naar hun haven terug. De paraatheid dor reddingsmiddelen langs onze kust was in- tusschen weer bewezen. Een geluk bij een ongeluk. Op het gerucht, dat bezuiden Zandvoort een stoomschip gestrand was, had Zondag morgen een tweetal ondernemende jongelui uit Zandvoort zich per kano naar.de plaats van de strandingtbegeven. Ter plaatse aange komen manoeuvreerden zij echter zoo onge lukkig, dat het scheepje door de sterke zuide lijke deining gegrepen en omgekanteld werd. De sleepboot Nestor van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden was In verband met bovenge noemde stranding in de nabijheid en het mocht de bemanning gelukken de twee jon gens en de kano „De Meeuw" te borgen en behouden in IJmuiden binnen te brengen. De Meeuw werd in het, magazijn van Bureau Wijsmuller opgeborgen, terwijl de schipbreukelingen, welke in de machine kamer van de Nestor onderwijl hun kleeren gedroogd hadden, per auto van den lieer

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1