UIT DE OMSTREKEN De uitbreiding van Santpoort. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 17 JANUARI 1933 Nieuwe woonwijken verrijzen op verschillende plaatsen. Boven- en ondergrondsche kwesties. Tot, nu toe was het in hoofdzaak het Westelijk deel van onze gemeente, TJmuiden dat het voornaamste terrein der bouwnijver heid vormde. IJmuiden ontwikkelde zich buitengewoon snel, de landelijke gedeelten daarentegen bleven met uitzondering van Driehuis, hun landelijk karakter behouden. Slechts hier en daar verrezen eenige bouwblokken, die in hoofdzaak betrokken werden door forensen zoo bijv. langs den Rijksstraatweg en de Hoofdstraat. Thans zijn echter de rollen verwisseld. In IJmuiden wordt zoo goed als niet meer ge bouwd omdat er geen behoefte aan woningen is, integendeel tal van arbeiderswoningen staan leeg; in Santpoort daarentegen is een niet onbelangrijke opleving in de bouwnijver heid te constateeren. In zijn nieuwjaarsrede heeft burgemeester Rambonnet op deze her leving gewezen als een der weinige licht puntjes in den economischen toestand onzer gemeente. Dat burgemeester Rambonnet niet heeft overdreven is ons dezer dagen gebleken, toen wij eens een rondwandeling door ons vrien delijk randdorp maakten, waar in de nabij heid van het schilderachtige Burgemeester |Dc Frans Netschcrlaan in wording. Op Niet ver hier vandaan, n.l. aan de Ensclié- laan en het Kerkpad zijn tal van arbeiders woningen verrezen. De oude boerderij is ver dwenen. Het is hier een rustige buurt, zooals er trouwens zoovele in dit deel onzer ge meente worden gevonden, doordat er in de nabijheid geen drukke verkeerswegen te vin den zijn. Dit is trouwens het karakteristieke der meeste buurtschappen, waarvan we de bebouwing langs Hoofdstraat en Rijksstraat weg moeten uitzonderen. Deze laatste bebou wing lijkt ons een voorbeeld, dat geen navol ging verdient. Burgemeester Rambonnet, die zoo vriende lijk was ons op ons verzoek nog het een en ander omtrent verdere plannen mede te deelen, vertelde ons nog, dat er een bouw- aanvraag was binnengekomen van den heer Min voor het bouwen van een aantal wonin gen langs den Hagelingerweg nabij den Kruid foergerweg. De woningen die hier zullen ver rijzen, zijn van een eenvoudig type. De bur gemeester verheugde zich zeer over deze be drijvigheid in de bouwwereld, temeer omdat ze het gevolg is van een vraag naar woon ruimte door beter-gesltueerden, die om de een of andere reden hun woning in de stad wcnschen te verlaten Wij vernamen nog van den burgemeester, dat de kans groot is, dat een aan de gemeente behoorend terrein in het dorp Santpoort binnenkort bebouwd zal worden. Hoe verheugend op zichzelf deze opleving in de bouwnijverheid mag zijn, mogen we niet nalaten te wijzen op de gevaren, die aan de bebouwing van dit deel der gemeente, althans van sommige terreinen, verbonden zijn. In de eerste plaats dreigt het karak teristieke van de streek verloren te gaan, iets waartegen niet genoeg gewaarschuwd kan worden. Het landschapsschoon dreigt verlo ren te gaan; typische plekjes verdwijnen of dreigen te verdwijnen en het is juist dit typische, eigen aan dit deel der gemeente, dat het wonen in deze streek zoo aantrek kelijk maakt. Als sprekend voorbeeld noe men we de bebouwing in de omgeving van de Ruïne van Brederocle. Weliswaar is rond om dit bouwwerk een flink terrein bulten het bebouwingsplan gelaten, maar de tijd is niet ver meer, dat de tinnen van deze aloude burcht zullen schuil gaan achter de roode daken der woningen van dezen tijd, die op hun beurt den blik van den toren van de ruïne af zullen verengen. Dit is het bovengrondsche gevaar. Een an der gevaar zit ondergronds. Doordat van een concentrische bebouwing geen sprake is. is het niet altijd mogelijk een behoorlijke rioleering bij de woningcomplexen aan te ■brengen. De terreinen, die rondom den nieuwen weg nabij ^ien Brederoodscheweg in exploitatie worden gebracht krijgen geen rioleering. Dit kan welilcht niet anders. De overheid zorge er voor, dat er geen ver ontreiniging van open beken plaats vindt. Allen inwoners van Santpoort ligt nog versch in het geheugen den hinder dien de omgeving ondervond van de van het Pro vinciaal Ziekenhuis komende en naar den Rijksstiu nwcg door het dorp loopendc beek. dip zeer verontreinigd werd door het afval- Rijkenspark tal van burgerwoningen tzijn verrezen. Allereerst trof ons de royale bebouwing van den nieuwen weg achter den Brederood scheweg, waar de heer P. P. Pruys een aan tal flinke woonhuizen bouwt. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft hij het plain nog meer dere te doen verrijzen. Nabij den spoorweg overgang is een ruim plein ontworpen, dat eveneens bebouwd zal worden. Juist onlangs heeft de gemeenteraad de voorstellen van B. en W. ten opzichte van de exploitatie van deze aan de Mij. „Veenduin" toebehoorende terreinen goedgekeurd, alsmede een voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan, welke herziening echter nog door Gedepu teerde Staten moet worden goedgekeurd. Hicr belooft een mooie woonwijk te zullen verrijzen. De 22 M. breede weg kruist den Brederoodscheweg en zal later in N. richting worden voortgezet en in de toekomst de hoofdverbinding tusschen Santpoort en Vel- sen en IJmuiden vormt. Aan en nabij de Frans Netschcrlaan ver rijzen eveens met de nieuwe R.K. kerk als middelpunt, tal van nieuwe perceelen. Het slanke torentje van deze fraaie kerk, die alhoewel reeds in gebruik is genomen, nog niet geheel gereed is, geeft aan deze nieuwe buurtschap een eigen cachet. Ook hier wordt evenwel bij de bebouwing nabij den Brede roodscheweg en den Middenduinweg, het landelijk karakter bewaard. den aclitegrond de nieuwe R. K. Kerk. water van genoemd ziekenhuis. Later vond men voor dit afvalwater een anderen uit weg, waardoor de Santpoortenaren eindelijk van deze plaag bevrijd werd. Het kwaad ver plaatste zich naar de Hoofdstraat en den Rijksstraatweg waar de bewoners veel on aangenaams beleefde van de langs den weg loopende beek, die verontreinigd werd door het rioolwater afkomstig van een groot aan tal perceelen, opgericht langs de Hoofdstraat Deze verontreiniging werd voor de bewoners in kwestie, waarvan er velen zich iher kwamen vestigen om te genieten van de frissche buitenlucht, een desillussie. Streng dient er tegen te worden gewaakt, dat dit zich op andere plaatsen herhaalt. Ook de aanwezigheid van een aantal zeer primitieve veestallingen en clandestiene varkensmesterijen zijn een belemmering voor ©en gezonde ontwikkeling van het dorp Sant poort. Deze inrichtingen zijn daar thans minder dan ooit op haar plaats en wil men den trek naar Santpoort bevorderen dan dienen maatregelen tegen deze inrichtingen die eveneens een groote plaag zijn, genomen te worden. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. EEN CIRCULAIRE DER REEDERS- VEREENIGING. Een circulaire van den volgenden inhoud werd gisteren door de Reedersvereeniging uitgereikt aan de opvarenden van de stoom trawlers: Het is U bekend, dat de loon- en arbeids overeenkomsten voor alle opvarenden op 31 December 1932 zijn afgeloopcn. De Reeders vereeniging heeft reeds in November j.l. aan Uwe Organisaties verzocht om met ons de voorwaarden voor nieuwe contracten te be spreken. De Bond van Christelijke Fabrieks- en transportarbeiders heeft onze voorstellen als basis voor onderhandelingen aanvaard en wij zijn daarmede tot overeenstemming ge komen. De Federatie heeft daaraan echter voorwaarden verbonden, die door geen werk gever konden worden aanvaard. Ieder Uwer begrijpt, dat wij ons niet verbinden kunnen een bepaald aantal schepen te laten varen en indien dit aantal minder mocht worden zwaardere arbeidsvoorwaarden, dus zwaar dere lasten te moeten dragen, juist op een oogenblik dat verlichting dezer lasten het meest dringend is. Aangezien de Federatie op ons herhaald vei^zoek om deze voorwaarden terzijde te stellen, niet heeft willen voldoen, maakte zij verder overleg onmogelijk. Wij voelexx ons nu verplicht ons rechtstreeks, zoover U niet bij den Christelijken Bond zijt aangesloten, tot U te wenden en U te toonen, dat wij ons bij de noodzakelijk geworden wijzigingen tot I' meest noodige beperkt hebben, de groot. 1 soberheid in acht hebben genomen ën in Uw directe inkomsten geen wijzigingen hebben gebracht. U ontvangt dezelfde vaste gage en de percenten blijven zooals zij waren. Doordat de Regeering de trawlvisschcrlj niet meer als seizoenbedrijf beschouwt, kun nen aan werklooze visschers uitkeeringen worden gedaan overeenkomstig de bepalin gen van de werkloozenkassen, ongeacht den tijd van het jaar. Hierdoor is het belang rijkste doel van het Fonds voor Sociale Voor zieningen gewijzigd en waar het bedrijf on mogelijk nog zwaai'dere sociale lasten kan dragen daxx de wet en de vrijwillige ziektever zekering en -behandeling den reedevs reeds opleggen, moeten vanaf 1 Januari vei'dere bijdragen aan dit fonds komen te vervallen. Wij moeten allen opvarenden ernstig vooi-- behouden, dat in het algemeen verlichting van de bedrijfslastexx verdere werkverminde- ring tegenhoudt en werkverruiming in de hand werkt. Met U moeten wij alles in het werk stellen om het stoomtrawiex-bedrijf, dat aan zoovele arbeiders werk verschaft, in stand te houden. Het is mogelijk dat het V ontgaan is, maar U moet weten, dat ongeveer de helft van de bruto-inkomsten direct or indirect als loon wordt uitbetaald. Waar nu op alle onderdeden van het bedrijf wordt bezuinigd, daar moeten deze zoo laagmogelijk gestelde bezuinigingen als redelijk wox-den aanvaard. Wij geven hieronder nog in het kort een overzicht van de voornaamste veranderingen in het contract. Wij moeten U daarbij evenwel nog wijzen op enkele zaken en wel: 1. De vaste gage en het pei'centengeld blijven ongewijzigd; 2. Van het kuit- en levergeld blijft 150 per reis ter beschikking van de bemanning. Het meex-dei'e komt voor de helft ten goede aan de beixiaxming en voor de andere helft ten goede aan de reedei'ij; 3. Op de kustbooten (platvischvisscherij) zul len drie matrozen en een lichtmatroos vax*en: 4. Het zoodje wox-dt afgeschaft en het wordt verboden visch mede te nemen of weg te geven. Inplaats van het zoodje komt een vergoeding van 2 per man per reis; 5. De ziektebehandeling wordt nu weder geregeld door Zeerisico, zooals dit vroeger eveneens door Zeerisico geschiedde. Op deze voorwaarden zal derhalve gevaren kunnen worden. MARKTPRIJZEN. Tai'bot per K.G. 1f 0.65. Griet per 50 K.G. f 30f 15. Tongen per K.G. 1.20—0.95. Gi'oote schol per 50 K.G. 14. Middelschol per 50 K.G. 14. Zetschol per 50 K.G 18.50—17. Kleine schol per 50 K.G. 2110. Bot per 50 K.G. f 7.50. Schar per 50 K.G. 10—3.60. Rog per 20 stuks f 2516. Middelschelvisch per 50 K.G. 16. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 26 11. Kleine schelvisch per 50 K.G. 22f 7. Kabeljauw per 125 K.G. 50f 26.50. Gullen per 50 K.G. 13—5.50. Leng per stuk 2.100.60. Heilbot per K.G. 1.10. Wijting per 50 K.G. 9—3.40. Koolvisch per stuk 0.830.14. Makreel per 50 K G. 11—10. Groote hake p. kist 125 K.G. 86. Middel hake p. kist 125 K.G. 86. Klein middel hake p. kist 50 K.G. f 3725. Kleine hake p. kist 50 K.G. 2322. BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline IJm. 26 600 manden 5000. Amsterdam IJm. 58 800 manden 5500. Silvain IJm. 116 100 m. (restant) 5.10. Loggers: Sch. 103 f 910. Sch. 247 f 1090, KW 134 1130, KW 159 750. SANTPOORT PERSONALIA. Maandagmiddag promoveerde te Utrecht op het proefschrift „Bijdrage tot.de Sociale Géographie der Gemeente Velsen" onze plaatsgenoote mej. I. M. v. d. Berg v. Eysinga. DE LICHTHOEVE. We ontvingen het Januari-nummer van het orgaan „De Lichthoeve" het bekexide kindersanatorium aan de Kweekerslaan te Santpoort. Het bevat vele lezenswaardige ar tikelen, o.a. van de Zusters J. Th. Kuyck en A. Verkerk. J. C. S. beschrijft op levendige wijze hoe er in December propaganda voor dit vriendelijke kindertehuis is gemaakt en welke resultaten dit opgeleverd heeft. Vervol gens wordt rekening en verantwoording van de ingekomen giften gedaan. Gaarne wekken we onze lezers op om dit mensclxlievende werk, dat zooveel geduld en tact eischt, te blijven steunen. Ruim zestig kinderen vragen voedsel en kleeding. DRANKBESTRIJDING. Alhier is dezer dagen een afdeeling opge- richt van den Algem. Ned. Geheel-Onth. Bond kortweg A.N.G.O.B. genaamd. In de na de oprichting gevolgde ledenvergadering werd het bestuur aldus samengesteld: H. E. Kaspers, voorz.; J. Hoogeveen, secr., mevr. G. de JongHoogeveen, penningm. esse en F. Knol, brochure-depothouder. HEEMSTEDE SOBRIcTAS JEUGDCLUB BESTAAT 15 JAAR Zondag vierde de Sobriëtas jeugdclub St. Jan, haar 15 jarig bestaan. Deze club heeft ten doel de jeugd als geheelonthouder op te voedexi. Eexx clubvlag bijeengebracht door den ver koop van bonnetjes, onder de inwoners werd aangeboden. De dag werd ingezet met de kex-kelijke viering. Des avonds had er een feestelijke bijeen komst plaats in het R.K. patronaatsgebouw. Na opening door den voorzitter, die zijn vreugde uitsprak over de groote belangstel ling ook van de afdeelingen Knxisverbond, Mariavereeniging. Dioc. Kruisverbond en de propagandaclub N. Holland, ging de heer G. P. Bon. voorzitter der Dioc.. Sobrictasjeugd- bond over tot de onthulling der vlag. Hij wees er op. dat de vlag de leden moet voor gaan in den strijd, en moet herinneren aan de verplichtingen. Hij zette de bcteekenis der bewerking uit een: het blauwe veld is de kleur der drank bestrijders. het kruis midden op den vlag het teeken van Roomsch zijn, het insigne het monogram waarmede xxiexx den strijd beze gelt, den naam, die men altijd eer aan zal doen en het, wapen van Heemstede, omdat men vóór alles den strijd in Heemstede te voeren heeft. Vervolgens had de plechtige wijding plaats door den WelEenv. Heer Kap. Fraxissexx. Nadat een 3-tal nieuwe leden waren "geïn stalleerd. hield de heer de Lobel een aardige humoristische vertelling, een propaganda voor de drankbestrijding. Het optreden van den humorist J. Bos en een jaszband eveneens onder leiding van den heer Bos vulde den avond, terwijl een kien- wedstrijd velexi xxog een aardig prijsje ople verde. GEEN JAS GESTOLEN? Bij de politic te Alkmaar meldde zich iemand aan, die verklaarde omstreeks Kerst mis te Heemstede een heerenjas uit een auto te hebben ontvreemd. Toen hij naar Heem stede was overgebracht bleek echter niet dat daar inderdaad een jas was ontvreemd. Ook bij de politie was geen aangifte van vermis sing van een jas gedaan BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. BARGER. Zondagochtend is in de kapel Nieuw Vredenhof aan de Johan van Oldenbarnevelt- laan de bevestiging geschied van den als opvolger van prof. dr. F. W. A. Korff bij de Ned. Hervormde Gemeente te Heemstede be roepen ds. G. A. Barger uit Hees. De schei dende predikant heeft den nieuwen herder bevestigd. De tekst voor de bevestiging was 1 Joh. 1:17. Na de bevestigixig zong de ge meente den nieuwen voorganger toe gez. 214. vers 3.Daarna heeft prof. Korff zijn op volger toegesproken, waarna het kerkkoor opnieuw gezongen heeft. Hiertoe was ge kozen het lied „Zie in genade op hem lieer". Bij de 's middags volgende intrede heeft de nieuwe predikant een predikatie gehouden over Joh. 20 vers 21. Ds. C. M. Briët. mede predikant der Ned. Herv. Gemeente te Heem stede, heeft den nieuwen voorganger toege sproken, waarna de gemeente ds. Barger heeft toegezongen het tweede gedeelte van het 12 vers van psalm 118, zulks op verzoek van den nieuw-beroepene. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij: A. Riemsdijk. G, - testraat 8, Haarlem, een houten deksel met koperen plaat; J. Oudshoorn, Zandvoortsche- laan 114, een zilveren theeschep; N.V. Reederij v. d. Schuit. Maaskade O.Z. 27—30, Rotterdam een bos laschdraad; De Vries, Koediefslaan 26 een tennisschoen. Groeneveld, Zandvoort- schelaan 66, een zwart hondje. Smit. Jan v. d. Bergstraat 3, een gele handschoen; Verhoef Nic. Beetsplein 5, een handdoek, A. de Reus, Kerklaan 3, een autoped. M. Visser, Banka- sti'aat 106, een glacé harxdschoen; mevrouw Klatzex', Heerenweg 186, een goudexi lox-gnet; Hensbergen, Wagenweg 214 Haarlem een auto slinger; Luuring, Haeixxstedeplein 17, een spatlap van een rijwiel. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een niondharmonica en een lox-gnet. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. B. van Marie en C. Groe neveld; J. Buissink en Ch. Kammeijer; J. Vijn en F. C. M. van Dril. Bevallen: A. J. Hogeslag—van Bakkum. d.; M. Vester—de Vries, z.; J. P. Breukels— van Rooyen, d.; H. A. van Bakel—Duinhoven, z.; A. M. CouenbergKuipers, d. Overleden: A. J. Beekhuizen, 4 j. BLOEMENDAAL TUINBOUW. De afdeeling Bloexnendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt hare jaarvergadering op Dinsdag 17 Januari in Rusthoek. Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda vertooning der film van de Maat schappij. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 19 Januari 1933 te 14 ure Cs nam. 2 uuur) in het raadhuis te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging der verordening op de leve ring van duinwater. 3. Stemming over het voorstel tot ophef fing van het opexibaar voorbereidend lager onderwijs aan school C te Bloemendaal. 4. Principieele beslissing omtrent invoe ring van wethouderspensioen. 5. Machtiging burgemeester en wethouders om kasgeld te leenen. 6. Ontheffing bepalingen bouwverordening. 7. Verzoeken om vergoeding ex-art. 101 L.O.-wet 1920 over 1930. 8. Ruiling van grond met mevrouw v. d. Wijck. 9. Aanvrage crcdiet voor aanleg weg in het verlengde der Waldeck Pyrmontlaan. RUILING VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, met mevr. A. van der Wijck een ruiling van grond aan te gaan. De gemeente- zou n.l. aan mevr. Van der Wijck om niet afstaan een strook grond ten N. van de verlegde Zomerzorgerlaan en mevr. Van der Wijck zou aan de gemeente om niet. afstaan een strook grond ten Z. van .,Het Huis te Bloemendaal." HET AANTAL VERLOVEN B. en W. stellen den Raad voor, voor ken nisgeving aan te nemen, een verzoek der Nationale Commissie tegen het alcoholisme, om ongewenschte uitbreiding van het aan tal verloven tegen te gaaxi. OVERVEEN DE HEER G. J. VAN DER VLIET 80 JAAR. Een algemeen geacht en gezien ingezetene, de G. J. van der Vliet, van „Vaart en Duin" eere-voorzit ter van de Kor.. Ned. Jachtver- eeniging Nimrod'bereikte den 80-jarigen leeftijd. Bij deze gelegenheid werd een druk be zochte receptie gehouden. De heer Van der Vliet werd bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, als blijk van waardee ring voor zijn gx'oote vei'diensten en uit stekende adviezen aan de regeerixig inzake j achtaangelegenheid. SPORT EN SPEL CRICKET IN AUSTRALIë. DE DERDE TESTMATCH. Wel, de Engelschen hebben nu de mooiste papieren in den derden testwedstrijd te Ade laide. Zooals men weet scoorden zij in hun eerste innings 341 runs en Maandag werden de nog overgebleven zes Australische wickets na 4 voor 109, uitgegooid voor 113 runs, zoo dat dit totaal 222 werd. Met een voorsprong van 119 runs ging Engeland weer aan bat en toen de tijd om was, stond het 1 voor 85, met alleen Sutcliffe's wicket verloren. Het is wel merkwaardig dat Engeland's openingsbat in deze match zoo deerlijk heeft gefaald, 8 in de eerste, 7 in de tweede innings Jardine bleef met 24, Wyatt met 47 not out. In de Australische innings maakte Ponsford 85 runs en wicketkeeper Oldfield 41, waarna hij gewond werd door eexx bal tegen het hoofd. Deze verwonding en die vair Woodfull heb ben de stemming tusschen partijen zeer on aangenaam gemaakt. Woodfull heeft zelfs den Engelschen leider Plum Warner, die naar zijn toestaxxd kwaxxx informeer-en, onaange naam bejegexid in de kleedkamer en het schijnt dat van Australische zijde telegra fisch in Londen bij de M.C.C. exi de Board of Cx-icket Control is geïnformeerd, wat de opinie van deze verheven instanties is over de leg-theory vaxx het Engelsche bowlen. Erg prettig verloopt deze Exxgelsche toer dus niet. Australië zal nu waarschijnlijk voor de taak worden gesteld een 350 tot 400 runs te maken, om te winxxen. En dit zal xiiet zoo licht lukken. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19321933 der .„Haarlemsche Damclub'" voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van W. van Pelt; D. Kleen remiise met J. Balk; J. Poppen remise met J. van LooijJ. v. cl. Giessen remise met H. van Lunenburg Jr., W. vaxx Pelt remise met J. van Looij. Tweede klasse: Th. Wesselman remise met P. J. Bij rij: J. H. Reedijk wint van W. J. A. Matla; C. Kool wint van Ph. F. Amelung Sr.. F. W. de Pater wint vaxx J. M. A. Minder houd; T. Kerkxxxan remise met A. Kiel. Derde klasse: J. J. Groenewoud remise met W. Jonklxof Jac. Fr. vaxx Gardereix wixxt vaxx H. W. C. van Rhoon; I. Ravexxsbergen wint van G. Molexxaar; B. Hexxxxeke wint van O. T. Glaser, J. Merts wint van J. van Petegenx, Th. C. v. d. Sluys wixxt van J. Klaverstijn, L. J. Froonhof wint vaxx H. G. J. Andriessen: H. C. Souverein wixxt vaxx J. C. Boixx; Ph. G. Amelung Jr. wixxt vaxx K. Olij; J. Smit remise met J. Zurel. HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. De Damvex'eexxigixxg „Rotterdam" behaalde oxxgeslagexx het clubkampioenschap der hoofd klasse (district Rotterdam) exx zal dus uit komen ixx het tournooi om het clubkampioen schap van Nederland. SCHAATSENRIJDEN SCHAATSWEDSTRIJD TE ILPENDAM. AMSTERDAM, 16 Januari. De K.N.S.B. heeft een nationalen wedstrijd voor amateixrs in het hardrijden uitgeschreven op Woens dag 18 Januari des ïxxorgexxs te elf uur op de baaxx vaxx de ijsclub te Ilpexxdanx. Gereden moet worden over 500, 1500 en 3000 meter. VERGOEDINGEN AAN IIET BIJZONDER ONDERWIJS B. en W. bieden den Raad ter goedkeurixxg aaix eexx achttal ontwerp-raadsbesluiten tot vaststelling der vergoedixxgexx bedoeld ixx art. 101 der L. O. wet 1920, aan diverse bij zondere schoolbesturen over het jaar 1930. TIJDELIJKE GELDLEENING B. exx W. stellen den Raad voor, ter voor- ziexxing iix het ixx deix loop vaxx het jaar 1933 te verwachten gebrek aan kasgeld een tij delijke geldleening aaix te gaaxx van ten hoogste f 300.000, tegen eeix rente van niet meer daxx l pet. bovexx het promesse-discon to van de Nedexiaxxdsche Baxxk. DE DUINWATER-VERORDENING B. en W. stellen voor. de verordenixxg, re gelende de voorwaardeix voor de levering van duinwater zoodanig te wijzigen, dat bij niet-betaling van het verschuldigde de wa- lerlevering gestaakt kaxx worden en ïxiet zal worden hervat, alvorexxs het verschuldigde is voldaan, vex-hoogd met een bedrag vaxx f 5 DE BERGWEG Gedeputeerde Statexx vaxx Noord-Hollaxxd hebbcxx in 1928 deix Bergweg gesloten ver klaard voor alle motorrijtuigen op meer daxx twee wielen. Nu is dit verbod ingetrokken voor het. ge deelte van dien weg tusschen het Zuidelijke eindpunt bij de begraafplaats exx eexx puixt gelegen onmiddellijk ten Noorden van de boerderij „Bleek en Berg". HOCKEY (Dames). HILVERSUM—ROOD WIT (3—2). Zoixdagmorgen trok Rood Wit I naar Hil versum, waar zij een 32 nederlaag leed, wat echter geen zuiver beeld geeft van de krach ten, daar goed samenspel op het kei-harde, gladde veld uitgesloten was. De Haarlenxsche club stelde zich als volgt op: Vóór: mej. Maks, nxej. vaxx Beeck Vol- lenhoven, mej. Leeuwenberg, mej. Lanx- brechtse, mej. Land. Midden: ïxxej. E. de Jos- selixx de Jong, xxxej. Vreede, ïxxej. van Weel. Achter: mej. vaxx Heek, nxej. S. de Josselixx de Jong. Goal: mej. S. de Josselixx de Joxxg. Ditmaal was nxej. Leeuwenberg weer be schikbaar. maar ontbrak helaas mej. Deexxik wegens ziekte. Aanvankelijk leek Rood Wit even sterker; er werdexx achter elkaar twee doelpuxxteix ge maakt door ïxxej. Land en mej. Lambrechtse. Dit xxxoedigde de Hilversumschë speelsters aan, onx wat krachtiger op te treden* Aange vuurd door mej. Fabius, de midhaif, die eexx goede partij speelde, werd nog vóór rust deze 2—0 achterstand iixgehaald (22). Voorna melijk was dit te wijten aaix de pijnlijke polsverwonding die de rechtsback van Rood Wit had opgeloopen, waardoor zij haar anders zoo sterk verdedigend spel, niet kon toonen. Na half time kwam vooral de linkerwxng van Hilversum flink opzetten, na menigen ge vaarlijken aanval gelukte het haar eindelijk, het beslissende doelpunt te maken. (32). Spoedig hierop werd lxet einde gefloten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12