UIT HET BUITENLAND NA DE CATASTROPHE VAN DE „ATLANTIQUE' HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 17 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD Amerikaansche démarche te Tokio. Geen wapenleveranties en leeningen aan China. Geen instructies van Hoover aan Mellon inzake het uitoefenen van pressie op den Volkenbond. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS CHINA. Het Amerikaansche Staatsdepartement maakt bekend, dat Stimson op grond van de anti-Amerikaansche propaganda in de Ja- pansche pers den Amerikaanschen ambas sadeur te Tokio opdracht heeft gegeven er op te wijzen dat de in Japan circuleerende geruchten betreffende Amerikaansche wapen leveranties en leeningen aan China in geval van een oorlogsverklaring volkomen onge motiveerd zijn. De ambassadeur heeft te To kio een overeenkomstig communiqué ver spreid. Het door een Japansche krant ver spreiden gerucht als zouden van Ameri kaansche niet-officieele zijde te Tokio stappen zijn ondernomen met betrekking tot een neutrale zone rond de Philippijnen, wordt door het departement van Staat .verzonnen" genoemd. Het Japansche telegraaf agentschap Sjim- boen Rengo meldt dat de ambassadeur der Vereenigde Staten te Tokio in zijn verkla ring betreffende het publiceeren van anti- Amerikaansche berichten in de Japansche bladen aangeeft dat het o.m. het gerucht be treft als zou Amerika 20 millioen Yen leen en aan Nankingregeerixxg voor anti-Japansche actie. De Exchange Telegraph Company deelt mede uit zeer betrouwbare Amerikaansche bron te Genève te hebben vernomen, dat president Hoover den Amerikaanschen am bassadeur te Londen, Mellon, instructie heeft gegeven het Britsche ministerie van Buiten- landsche Zaken mede te deelen, dat volgens de meening der Amerikaansche regeering bij de behandeling van het Chineesch-Japan sche geschil reeds te veel tijd door den Vol kenbond is verloren, dat alle maatregelen ter zake van een verzoening zijn mislukt en dat de Volkenbond thans overeenkomstig het Volkenbondsstatuut moet optreden. Mellon zou reeds Maandag of Dinsdag de noodige démarches doen bij. het Foreign Office. Naar men voorts meent te weten, heeft de Amerikaansche ambassadeur te Parijs, Edge, een dergelijke instructie ontvangen. Hij zal zich met de Quai d'Orsay in verbinding stel len. Op navrage in Amerikaansche kringen te Londen "echter werd betreffende de mogelijke instructies van Hoover aan ambassadeur Mel lon ten aanzien van de Mandsjoerijsche kwestie medegedeeld, dat de ambassadeur niet zulke instructies heeft ontvangen. Mel lon heeft Vrijdag evenwel met Simon een vrij langdurig onderhoud gehad over het Japansch-Ohineesche conflict. Daarom zijn voor direct geen nieuwe stappen van Mellon te verwachten. Wel heeft de Amerikaansche regeering al haar diplomatieke vertegenwoordigers in Europa telegrafisch geïnstrueerd te verkla ren dat de Amerikaansche regeering vast houdt aan haar standpunt, dat zij de an nexatie van vreemde gebieden door middel van wapengeweld niet erkent. Stimson heeft deze stap gedaan in op dracht van Hoover met het oog op de in Europa circuleerende geruchten als zou de regeering van I-Ioover willen toegeven in de Mandsjoerijsche kwestie. GENèVE In de internationale conferentie ter be spreking van de 40-urige arbeidsweek heeft de Nederlandsche werkgeversgedelegeerde, de heer mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, zich tegen dezen maatregel uitgesproken. Hij bestreed, aldus lezen wij in de Tel.. eenerzijds de opvatting, die op conferenties als deze be staat. als zou er een tegenstelling bestaan tusschen de belangen der arbeiders en die der werkgevers. Dit is onjuist, want beide categorieën hebben een gelijk belang bij de oplossing van het onderhavige vraagstuk. Men kan echter niet de hoeveelheid beschik baren arbeid rantsoeneeren, zooals men dit zou kunnen doen met het beschikbare voed sel voor een belegerde stad, omdat de hoe veelheid arbeid geen constante factor is. De heer Cort van der Linden bestreed ver der de stelling der arbeidersgroep, dat er overproductie bestaat, en was het evenmin eens met de bewering van Jouhaux, dat de loonfactor slechts 30 pet. der productiekos ten uitmaakt. Spreker betoogde, dat in verband met de houding van tal van landen de beraamde conventie niet de geringste kans op succes heeft, en dat de werkelijke middelen tot be strijding van de werkloosheid buiten de be voegdheid van deze conferentie liggen. Men zou namelijk een oplossing moeten vinden voor het goudvraagstuk, de oorlogsschulden en de handelsbelemmeringen. Ten slotte gaf spreker als zijn oordeel te kennen, dat een nieuwe conventie tot regeling van den ar beidstijd den krachten der internationale ar beidsorganisatie te boven zou gaan en dat dit de samenwerking, welke thans in deze or ganisatie bestaat, niet ten goede zou komen. De Nederlandsche regeeringsgedelegeerde. prof. P. J. M. Aalberse, zette uiteen, hoe hij de taak dezer voorbereidende conferentie op vatte. Er doen zich, zoo zeide hij, al dadelijk twee vraagstukken voor: Io. kan een verkor ting van den arbeidstijd een vermindering van de werkloosheid ten gevolge hebben? en 2o. hoe kan men aan de verschillende be zwaren. welke geopperd zijn tegemoetkomen? Prof. Aalberse is het eens met den Zwitser- gchen regeeringsgedelegeerde, dat de confe- rentie de bijzonderheden moet bestudeeren en nagaan, of het mogelijk is, de practische moeilijkheden te overwinnen. Spreker wees er op. dat in Nederland door den Iloogen Raad van den Arbeid en den minister van Arbeid onderzoekingen zijn ingesteld naar de vraag, of de 40-urige arbeidsweek een ver betering in de werkloosheid kan meebrengen. Hij hoopte dat deze enquêtes tegen Juni, wan neer de conferentie een definitieve beslissing- zal moeten nemen, geëindigd zullen zijn. Ten aanzien van dc moeilijkheden, die tij dens de discussies naar voren zijn gekomen, zeide prof. Aalberse, dat hij zelf daarvoor nog geen uitweg kon zien. maar hij stelde daartegenover de vraag, of de groote moei lijkheden, welke de werkloosheid meebrengt, die zoowel van economischen, van finan- cieelen als van moreelen aard zijn. uit het oog kunnen worden verloren. Alleen wanneer grondig zou worden aangetoond, dat wegens economische en technische redenen toepas sing van de 40-urige werkweek geen ver mindering der werkloosheid ten gevolge zou hebben, zal spreker zich tegen de conventie verzetten. Hij schortte daarom zijn oordeel op, tot het resultaat van het thans ingestelde onderzoek bekend zal zijn. De algemeene beraadslagingen zullen van daag eindigen. Vermoedelijk zullen de ar beidersgroep en een aantal regeerings- en werkgeversgedelegeerden afzonderlijke reso luties indienen voor den verderen gang van zaken. Genève. China wijst de formule der commissie van 19 af. De Chineesche gezant dr. Yen heeft in een brief aan den voorzitter van de commissie van negentien, den Belgischen minister van Buitenlandsche Zaken Hymans de nieuwe verzoeningsformule in het Japansch-Chinee- sche conflict als onaanvaardbaar afgewezen. Deze nieuwe formule houdt o.a. in een ingrij pende wijziging in den zin van de Japansche wenschen van het door de commissie van negentien in December uitgewerkte bemidde lingsvoorstel, en bevat slechts een vage ver klaring van den voorzitter van de Volken- bonds Assemblee, waarbij de Japansche eischen en de kwestie van het niet erkennen van den Mandsjoerijschen staat in het geheel niet genoemd worden. Dr. Yen verklaart, dat deze wijzigingen elke overeenstemming tus schen de Japansche en Chineesche regeering onmogelijk maakt. Naar verluidt zou het voorstel zooals het thans geformuleerd is, door de Japansche re geering zijn aanvaard. De stand van zaken is door dit alles nog vóór de commissie is bijeen gekomen, zeer verscherpt. DuitscMand, Reorganisatie van het kabinet- Braun? De minister van financiën van het Pruisi sche kabinet Braun, dr. Klepper, is, naar de Lokalanzeiger verneemt, voornemens binnen kort af te treden teneinde zich uit het poli tieke leven terug te trekken. Minister-presi dent Braun heeft als opvolger den minister voor welvaart, dr. Hiertsiefer, uitverkoren. t,De minister zal U gaarne Vrijdagochtend om elf uur ontvangen". Aldus luidde de vrien delijke uitnoodiging nadat we een audiëntie hadden aangevraagd met Mr. Léon Meyer, minister van de Fransche handelsvloot. Want na de ontzettende catastrophe van de „Atlantique", na den brand van de ..Geor ges Philipar", na het begin van een ramp aan boord van de „France" is het voor een ieder duidelijk geworden, dat er maar één mogelijkheid is om in een toekomst herhaling van dergelijke rampen te voorkomen: een streng toezicht op den bouw, op de constructie van de nieuwe schepen die in de vaart worden gebracht. En waar de reederijen, alle, zonder uitzondering, op den Staat zijn aangewezen om zulke millioenen- schepen op stapel te zetten, waar de Staat millioenen moet voorschieten om dergelijke plannen uit te werken, daar is er maar één autoriteit die bevelen kan uitdeelen: Minis ter van Scheepvaart. Het geluk nu heeft gewild dat Paul Bon cour, bij de samenstelling van zijn ministerie iemand heeft gevonden, die niet alleen vak kennis heeft, maar die tevens in deze laat ste dagen bewezen heeft buitengewoon ener giek te zijn; de leiding van dit departement op zich te nemen, blijkt wel toevertrouwd aan een Léon Meyer, die deze twee eigen schappen in zich vereenigt. Zooals men zich zal herinneren spoedde de minister zich dadelijk naar Cherbourg om niet alleen den kapitein van de „Atlantique" te ondervragen, maar ook bij de andere ge redden inlichtingen in te winnen omtrent de mogelijke oorzaken van den brand. Hebt u eenigen indruk gekregen om trent de mogelijke oorzaken van den brand aan boord van de Atlantique? Er is gesproken over kortsluiting en ook over mogelijke kwaadwilligheid Neen. en ik vrees dat het wel nimmer bekend zal worden hoe de brand is ont staan en hoe hij zich in zoo'n korten tijd kon uitbreiden. Er is te veel verloren gegaan, Goering fulmineert tegen Von Schleicher c.s. Goering. Rijksdagpresident Goering heeft in een openbare vergadering van de NSDAP in de Weimar Halle een programmatische redevoe ring uitgesproken, waarin hij stelling nam ten opzichte van het kabinet Schleicher en het geval-Strasser. Spr. zette o.m. uiteen: Een maand lang heeft Int Duitsche volk thans het kabinet von Schleicher van wien het geloofd heeft, dat het een kabinet was der autoritaire staatsgedachte. Het is echter slechts bij verwachtingen en beloften geble ven. Rijkskanselier von Schleicher aldus Goering is een kanselier van het mengsel, of zelfs bijmengsel. Steeds spreekt hij over nieuwe plannen en vergeet daarbij het be langrijkste, nl. te helpen, dat hun. die thans nog op eigen grond zitten, dezen wordt be houden. Uitgevoerd wordt een politieke ver giftiging. Hetgeen bewezen wordt door het geval Treviranus, waarbij de naam Schlei cher immers ook een rol gespeeld heeft. Deze misleidingen zullen echter te pletter loopen op de NSDAP. wier pantser de trouw is. De NSDAP zal niet in het strijdperk treden voor eenige ministerzetels. Het valt spreker zwaar te gelooven, dat juist Gregor Strasser het slachtoffer is geworden van deze misleiding. Nog op de laatste conferentie van gouwlei ders heeft Strasser von Schleicher den groo- ten splijtzwam der natie genoemd. Strasser heeft het als persoonlijke verdienste be schouwd, dat de leider duidelijk heeft inge zien, wie de ware Schleicher was. Daarom is het ook goed, dat deze man aan het front is gekomen, want nu kan de NSDAP hem bom bardeeren. Alleen maar ondersteuning van een regeering komt voor de NSDAP niet ter sprake, aangezien zij dc Duitsche ziel door alle vernietiging heen wil voeren. Zij heeft de geheele leiding noodig om het roer der wereldbeschouwing van het Duitsche volk om te gooien. Wanneer het iemand der regee ring niet bevalt, dan gaat die overboord. Het schip echter vare verder tot redding en be vrijding van het Duitsche volk. Mgr. Kaas bij Von Schleicher. Rijkskanselier von Schleicher heeft Maan dagmiddag om half zes den leider der Cen trumspartij, mgr. Kaas. ontvangen voor de reeds aangekondigde bespreking over den politieleen toestand. Engeland. Aanval van Lloyd George op MacDonald's ontwapenings- politiek. Ter gelegenheid van zijn TOsten verjaar dag heeft Lloyd George, aldus meldt Reuter uit Londen, een verklaring afgelegd over eenige actueele kwesties. Lloyd George ver- plaarde, dat het liberalisme in zijn huldigen vorm niets anders overblijft dan een roem- looze dood Ten aanzien van de Ontwapeningsconfe rentie zeide hij, dat MacDonald in 1929 als minister-president de leiders van de partijen bijeen riep om te beraadslagen over de con ferentie. Alen kwam overeen, dat eerlijk heidshalve en in het belang van de veiligheid en de wereldvrede, de beloften aan Duitsch- land inzake de ontwapening van de overige het vuur heeft in zulk een korte tijd te veel vernield om precies na tc gaan hoe de cata strophe kon geschieden. Maarer schuil: in het gebeurde, hoe vreeselijk ook. een goede les. U weet wel dat er aan boord van de groote luxe schepen een zeer uitgebreid per soneel is. Op sommige reizen zelfs te uitge breid, wanneer men het aantal reizigers in aanmerking neemt. Welnu, ik acht het een allereerste verplichting en ik beloof u dat er maatregelen in dien geest zullen worden genomen, dat er zich aan boord van elk schip een equipe brandweerlieden zal be vinden. Vakmenschen, die er niet alleen voor zullen zijn om een begin van brand te blus- schen, maar die tevens, dag en nacht in alle hoeken zullen surveilleeren zoodat men bij het minste onraad dadelijk kan ingrijpen. Dit is maar niet eens een wensch van me. maar ik wil dat dit wettelijk voorschrift wordt. Ongetwijfeld zal dit van nut zijn, maar zoowel bij de. ..Georges Phillipar" als bij de de ..Atlantique" greep het vuur zoo snel om zich heen en breidde het zich zoo vlug uit, dat het nog een vraag is of zelfs een uitge breid corps brandweerlieden, voorzien van de meest moderne middelen daartgen zou kunnen strijden met eenige kansen op suc ces. Precies. Ik ben dit volkomen met u eens. Ik geef toe dat niets makkelijker brandt dan een schip. Teneerste zijn er de lange couloirs, ten tweede de patrijspoorten, die meestal open staan, de trappenhuizen die meti moei lijk kan afsluiten al was het alleen maar 0111 aan de menschen die zich in een bedreigd gedeelte bevinden, gelegenheid te geven om zoo snel mogelijk te ontkomen. Dat is alle maal juist. Maar laten we nu eens aannemen dat al die gangen en zalen zijn opgebouwd uit een absoluut onbrandbaar materiaal, dat een vonkje zich niet dadelijk kan voortplan ten. dan vermindert het gevaar toch aan zienlijk. Het vuur valt dan in een „dorren grond", als ik me zoo eens mag uitdrukken, landen moesten worden vervuld. Tevens werd besloten Duitschland gelijkgerechtigdheid te geven. Lloyd George heeft het document, waarin deze besluiten zijn vervat, in zijn bezit en zal dit publiceeren indien aan zijn woorden geen geloof wordt gehecht. De na tionale regeering heeft dit standpunt verla ten, zoo zeide hij. Het trof heel ongelukkig, dat twee liberalen. Sir John Simon en Her- bert Samuel. Engeland te Genève vertegen woordigden, toen hiertoe werd besloteii. Wel is sindsdien de politiek weer iets gewijzigd, doch uit niets blijkt nog. dat men zal terug- keeren tot de politiek, welke in 1931 zelfs door de consex-vatieven werd goedgekeurd. Frankrijk. C heron's bezuinigingen in den ministerraad goedgekeurd De ministerraad heeft den definitieven tekst van het regeeringsvoorstel voor het tweede (twaalfde* deel der begrooting. dat voor de maand Februari, dat ook de veel omstreden bezuinigingsplannen van Chéron bevat, goedgekeurd. BiiÜgarije. Incident bij den doop van Marie Louise. Tsaar Boris heeft Maandag den pauselijken nuntius, aartsbisschop Roncalli, in audiëntie ontvangen. Overeenkomstig zijn van het Va- ticaan ontvangen instructie heeft de aarts bisschop geprotesteerd tegen de orthodoxe doop van prinses Marie Louise. Hij herinner de aan de toezegging van het koninklijke paar bij de trouwplechtigheid alle kinderen, welke uit het huwelijk zouden worden gebo ren. katholiek te doen doopen. De koning refereerde aan de verklaringen van minister-president Muschanoff. die 'ge antwoord^ heeft op de protestnota van het Vaticaan." dat de doop geschied is bij ge meenschappelijk besluit van den tsaar en de regeering ovei-eenkomstig de gi-ondwet en den onwrikbaren wil van het Bulgaarsche Volk. Roncalli heeft hierop aangezegd, dat deze handeling voor de betrekkingen van het Bul- gaai-sche Hof en de regeering tot het Vati caan ernstige gevolgen zal hebben. Amerika. Parlement der Philippijnen tegen de onafhankelijkheids- voorstellen. Naar uit Manilla wordt gemeld, heeft het Congres der Philippijnen de regeering te Washington er van in kennis gesteld, dat het de voorstellen met betx-ekking tot de onaf- haixkelijkheidsverklaring der Philippijnen zal verwerpen als zijnde in economisch opzicht onvoldoende. Dit geldt ook voor het geval dat dc Amerikaansche senaat de bezwaren van Hoover met een twee derde meerderheid uitstemt. Door dit besluit zijn de voorstellen zonder beteekenis geworden. Griekenland. Venizelos opnieuw aan het bewind. Kafandaris heeft wegens onoverkomelijke moeilijkheden de opdracht eeix regeering te vormen teruggegeven. De president der republiek heeft daaxxtp Venizelos daarmee belast en deze heeft met medewerking der partijleiders die de regeering-Tsaldaris ten val brachten, het nieuwe kabixxet gevormd. Het ministerie is als volgt samengesteld: Buitenlandsche zaken Michalakopoelos. Financiën Kafandaris. Landbouw Papanastasioe. Verkee.rswezen Papandroe. Binnenlandsche zaken Maris. Oorlog Katechakis. Venizelos heeft verklaard de regeeringsvor- mirvg tegen zijn zin op zich te hebben geno men. Hij hoopt, dat een samenwerking met en uitbreiding wordt dan veel bezwaarlijker. Vooral wijl men zal beschikken over eexx ge ëxperimenteerd brandweercorps. Heeft u x-eeds instructies dienaangaande gegeven voor de twee nieuwe booten die op het oogenblik worden gebouwd, voor de „Paul Doumer" en voor de „Normandië"? Onmiddellijk. Tot nu toe waren de scheepvaartmaatschappijen absoluut vrij om te doen en te laten wat haar goeddunkt en de minister van Scheepvaart kon alleen maar wat moreele macht op haar uitoefenen. Daar mede is het in het vervolg radicaal uit en niets zal meer kunnen geschieden zonder een ministerieele goedkeuring. Dat is de eenige manier om tot een bevredigend resultaat te komen. Alle bestellingen voor de decoratie van de beide schepen welke u zooeven noemde zijn dan ook dadelijk door mij geannuleerd en er zal geen enkele nieuwe opdracht worden gegeven zonder de ministerieele goedkeuring en zonder uitvoerig onderzoek en een x-apport van deskundigen. Voor de decox-atio van de „Paul Doumer" had de Messageries Maritimes trouwens x-eeds afgezien van houten betim meringen, zulks juist met het oog op brand gevaar; ik ben ervan overtuigd dat dit nieuwe schip een maximum zekerheid zal bieden. Maar natuurlijk zal er toch niets aan de comfort van de reizigers wox-den opgeofferd. Tot dusverre werd een inschrijving geopend, mocht iedere kunstenaar mededingen; hij die het mooiste plaxx voor den kleinsten prijs maakte kreeg de opdracht, maar voortaan zal men voornamelijk op de veiligheid letten. Het is ook onzin om het bouweix van het in wendige van een schip aan allerlei verschil- lende menschen op te dragen. Aan het hoofd van de constructie van een romp en van machines staat een hoofd-ingenieur welnu, er moet ook één verantwoox-delijke hoofdingenieur zijn voor de constructie van het interieur. De minister van Scheepvaart is geenszins het type van een dictator, zooals hij daar gemoedelijk en vriendelijk zit te praten, maar vonken in zijn oogen en 'n telkens terug- keei-end in zijn voox-hoofd overtuigen er ons van dat hij zijn bevelen zal laten eerbiedigen. De materieele en moreele schade, welke de Fransche koopvaardij-vloot in deze laatste maanden leed, verplichten hem ook wel om met uiterste strengheid op te treden. HENRY A. TH. LESTURGEON. de kamer mogelijk zal zijn. daar hij .xnders het parlement zou moeten oixtbinden en nieuwe verkiezingen uitschrijven. Japan. Het proces tegen de moorde naars van Inoekai. Blijkens een V.D.-bericht is het onderzoek in de zaak tegen 16 marine-officieren. «:c be trokken zijn bij den moord op den premier Iixoekai. den l.Ton Mei 1932. bijna ten einde. In Mei van dit jaar zal de zaak worden be handeld voor het militaire gerechtshof. Oorspronkelijk was men van meening. dat slechts zes marineofficiex-en bij de zaak be- trokkexx waren. HET BRANDENDE STOOMSCHIP „SACHALIN" VERGAAN? TOKIO. 16 Januari (V.DU Volgens de jongste berichten bevonden zich op het stoomschip „Sachaiin", dat iix de Zee van Ochots in brand is geraakt, niet 400 doch slechts 250 opvarenden en wel 200 passagiers en een bemanning van 54 koppen. Alle pogin gen om met het brandende schip in draad- loozc. verbinding tc komen, bleven zonder re sultaat.Een Japansch stoomschip, dat zich in. de nabijheid van de „Sachaiin" ophield, deel de mede. geen spoor van het stoomschip te hebben gevonden. Dientengevolge vreest men dat het schip met nxaxx en muis is vergaan. De Sovjet-ambassade te Tokio verklaart, dat zij dit bericht niet kan bevestigen, aangezien geen der radiostations aan de Zee van Ochotsk berichten over het lot van de ,.Sa- chalini' heeft geseind. Passagiers op het ijs ontscheept. Volgens een radiogram van het Russische stoomschip „Sachaiin" aldus Reuter uit Mos kou. hebben de passagiers zoch op het ijs ont scheept. KERENSKY MAG NIET IN RUSLAND KOMEN. RIGA. 16 Janxiari (Reuter). De ï-egee- ring heeft Keren sky. de leider van de eerste Russische revolutie den toegang tot het land geweigerd. ROTSBLOK VERWOEST VIER HUIZEN. DRIE DOODEN EN' TIEN GEWONDEN. PARIJS. 16 Jan. (Reuter). Bij dc Lan- terne de Rochecorbon. een bekende rots tus schen Vouvray en Tours is heden een enorm rotsblok losgeraakt en op vier in het dal liggende hulzen neergekomen, welke geheel werden vernield. Van de bewoners, die reeds een week geleden gewaarschuwd waren voor het gevaar, dat hen dreigde, doch hierop geen acht hadden geslagen, werden er drie gedood, o.w. twee vrouwen. Voorts werden tien personen gewond, van wie vijf zoo ern stig, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Tot ecu der plechtigheden van het Heilige Jaar behoort de opening van de heilige poort der Sint Pieterskerk, icclke handeling door den Paus zal evrricht worden met den hier boven a/gcbcelden beitel. Op het handvat staat de lijfspreuk van den Paus: Pax Christ i in regno Christi 'De vrede van Christus in het rijk van Christus.) AGENDA. Heden: DINSDAG 17 JANUARI Gem. Concertzaal: Concex-t H. o. V. o. 1. v. Fr. Schuurman. 8.15 uur. Volksuniversiteit. Aanvang van den cursus „Socialisme en Levensbeschouwing" door Ds. W, Banning te Bentveld. Gebouw „Caecilia". Dc Eliaboodschap en het wereldeinde. De siad des vredes. Spreker: P. van Oossanen. Cinema Palace: „Ein blonder Traum". Op het tooneel: Dewitz - Sisters, Transformatie Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooneel: Terley, Mini- scher Darsteller. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ...Mata-I-Iari" gepro longeerd. 9.15 Uiir. Bloemen daal: Brandbluschdenxonstra- tie op het terrein achter het voetbalveld van „Bloemendaal 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. WOENSDAG 18 JANUARI Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Tlx. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354. Een onderhoud met den Minister van Scheepvaart. (Van onzen Parijschen Correspondent.)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5