I Js. Het Belangrijkste. ASFALT-WEGEN Uw Auto Loopt Gevaar! 50e Jaargang No. 15205 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 18 Januari 1933 HAARLEM S DAGBLAD Pirectie: P. W. PEEREBOOM «i ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENS DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden f325, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post /0.72ï^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: j3 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels O.lM), elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel racer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange Idem vooi Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongesch ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog f 400.-, Duim f 250 iktheid f 2000—, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Verl Wijsvinger f 1 50.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. es Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger f 30.-. DIT NUMMER BESTAAT HAARLEM, 18 Januari T estmatches De leden van de English Association, die gisterenavond luisterden naar een boeiende voordracht van prof. Charlton, hoogleeraar aan Manchester University, over „Tendencies in the modern Drama" moeten wel een merkwaardigen indruk gekregen hebben van de vervaarlijke beteekenis, die decricket- matches tusschen Engeland en Australië voor den Brit hebben. Daar stond nu een hoog geleerde redenaar, iemand nog wel die zich meende te moeten verontschuldigen vanwege zijn strikt-academische beschouwingsmetho den. Een vijftiger. Een man die pleegt te doceeren over de klassieken, over de littera tuur van de zestiende eeuw en dus in het bijzonder over Shakespeare. Stel u een der- gelijken prof in ons land voor, die het niet zou kunnen nalaten bij de behandeling van een wetenschappelijk onderwerp op zijn eigen terrein, voor een leekenpubliek nog wel, uit te gaan pakken over den voetbal wedstrijd Nederland—Zwitserland. Het is ondenkbaar. Maar professor Charlton kon eenvoudig niet laten de derde Testmatch tusschen Australië en Engeland, die op het oogénblik te Adelaide gespeeld wordt, ter sprake te brengen. Hij was er, zeer kennelijk, vol van. Hij ging zoover dat hij als voorbeeld van een „dramatische gebeurtenis" het mogelijke feit noemde dat Engeland thans, terwijl het in zulk een gunstige positie is, de derde Test match nog zou verliezen. En na de pauze kwam hij er nog eens op terug, omdat hij in de Hollandsche kranten gelezen had dat de Australische captain, WoodfuU, beweert dat Engeland niet fair zou spelen.... Dat zat hem erg hoog. Mij verwonderde het niet, omdat ik zoo lang temidden van de Engelschen heb ge woond en weet wat cricket voor hen betee- kent. Het is voor hen een soort van sociale religie. Het belichaamt allerlei nobele eigen schappen. Een goed cricketer is niet alleen iemand die handig met een bat en een bal kan omgaan, die kan bowlen en „in het veld" met groote mate van zekerheid den bal stop pen of vangen. Hij moet (ook zelfbeheer- sching, geduld, overleg, uithoudingsvermogen bezitten. Maar bovenal sportiviteit. Cricket moet naar den geest van het spel en niet naar de letter van de spelregels gespeeld worden. Wie dat niet doet is geen goed cricketer. Veel meer dan eenig ander spel wordt cricket in Engeland beschouwd als de beoordeelings-maatstaf van iemands karak ter van zijn opofferingsgezindheid, zelf verloochening, generositeit tegenover den te genstanderja 't is een heele lijst van deugden. Daarom heet het „the King of Games" de Koning der Spelen. Het is vol strekt niet verwonderlijk als een Engelsche dominé het in zijn preek te berde brengt. Niemand zal het als iets bijzonders opvallen als de Britsche premier in een Lagerhuis rede vergelijkingen met cricket maakt. De uitdrukking ,Dat is geen cricket", toegepast op iedere daad die niet precies door den beu gel kan, is gemeengoed in. het Engelsche spraakgebruik. Er worden nu weer Testmatches tegen Austra lië gespeeld, en die zijn per „traditie" sinds onheugelijke tijden de hoogtepunten in de Engelsche crickeisport geworden. Thans toert het Engelsche elftal in Australië. Millioenen Engelschen volgen dagelijks in groote span ning het verloop van de wedstrijden. Behalve tegen „de staten" en tegen verscheidene an dere combinaties spelen de Britten vijf Test matches tegen het Australisch elftal. De eer ste is door Engeland gewonnen, in Sydney, de tweede door Australië, in Melbourne, en in de derde hebben de Engelschen nu een zoo grooten voorsprong, dat hun overwin ning vrijwel zeker is. Nu is de Engelsche aanval, in tegenstelling met de laatste jaren, in hoofdzaak in han den van fastbowlers. De beide snelsten zijn Larwoodd en Voce, beiden van Notting hamshire. en dit tweetal past de „leg-theorie" toe. Zonder in cricket-technische uiteenzet tingen te vervallen zal ik er alleen dit van zeggen: Bij de toepassing van de „leg-theo rie" worden bijna alle fielders uitgezet aan den kant van het wicket, waar de batsman staat. Het bowlen is er op berekend dat de bal steeds effect neemt in die richting, zoodat het voor den batsman een practische onmo gelijkheid wordt naar den anderen kant (off side) te slaan. Daarbij komt de door den f astbowler losgelaten bal bijzonder snel en vaak ook bijzonder hoog van den grond op. Het gevolg is dat de batsman, als hij een on derdeel van een seconde te laat is. in een gewrongen positie raakt en leelijk door den bal getroffen kan worden. Dit is Woodfull en Oldfield. twee der Australiërs, dan ook al overkomen, en „heel Australië" protesteert nu ten felste dat dit geen cricket is, ofschoon leg-theorie volstrekt niet nieuw is en sinds vele jaren wordt toegepast. De vraag waarop het aankomt blijkt te zijn: trachten Larwood en Voce met opzet, de batsmen met hun ko gels te treffen om hen daardoor te demora- liseeren. Nu, ik weet het niet. Het lijkt mij niet waarscbiinliik dat zij dat doen. Larwood en Voce zijn beroepsspelers. maar bij de cricket profs plegen de tradities even heilig te zijn als bij de amateurs. Grooter schijnt de kans dat de Australiërs, wel gewend aan fast- bowlers zij hebben er zelf, en hadden vroe ger zelfs zeer geduchten maar niet aan „leg-theorie", zich met deze speelwijze niet snel genoeg vertrouwd hebben kunnen ma ken. Maar u begrijpt hoe Engeland in opstand js geraakt over het verwijt, dat het unfair UIT TIEN BLADZIJDEN. cricket zou spelen. Dit is verschrikkelijk. Het is een blaam op het volkskarakter. Het is.... enfin, de uitdrukking „perfide Albion", vroe ger wel eens op de Engelsche politiek toege past, verwekt geen procent van de veront waardiging, die deze beschuldiging ontke tent. In Australië is de opwinding nog hevi ger, en de redactie van een der grootste bla den, de „Adelaide Advertiser" heeft ex-cap tain van het Engelsch elftal Arthur Gilllgan per draadlooze telefoon in Londen opgebeld en geïnterviewd.... Een gesprek over 16.000 K.M. afstand, over zoo'n onderwerp Nu ja. Het feit is er eenmaal: twee gansche naties winden zich hierover op. Dus is het belangrijk. R. P. TWEE KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT. 7-jarig meisje verdronken. MOEDIG REDDING SIVEKK. Dinsdagmiddag om 2 uur speelden de ne genjarige Karl Lode met zijn zevenjarig zusje Maria op het ijs van de Jan Gijzen vaart. Plotseling geraakten zij beiden in een wak en raakten te water. Een achttienjarige boerenarbeider, Willem de Boode, die in de nabijheid aan het schaat senrijder was, hoorde hulpgeschrei en spoed de zich naar de plaats van het ongeluk. Zon der hulpmiddelen kon hij de drenkelingen niet bereiken. Een kano die op den kant lag schoof hij op het ijs, doch het ijs was niet sterk genoeg om dezen last te kunnen dra gen. De kano zakte er door, doch bleef op het water drijven. De negenjarige Karl greep de boot vast, waardoor het vaartuig omsloeg, en ook de redder in het water viel. De Boode wist den jongen te grijpen en met eenige moeite bracht hij hem op het droge. Toen vertelde de knaap dat zijn zusje ook in het water lag. Zij moest echter reeds on der het ijs zijn geschoten. Wederom stelde de moedige boerenarbeider pogingen in het werk om de tweede drenkelinge te redden. Hij bond een touw om zijn middel dat door in middels toegeschoten omstanders werd vast gehouden en begaf zich zoo in het iiskoude water. Met behulp van een roeispaan sloeg hij het ijs in stukken, waardoor het meisje boven kwam drijven. Leden van Ongevallendienst pasten on middellijk kunstmatige ademhaling toe, waarna het kind op advies van dokter J. W. Lindenbergh overgebracht werd naar de wo ning van den veehouder J. Vink, op den Rijksstraatweg 192, waar onder leiding van den geneesheer nog gedurende geruimen tijd met gebruik van een zuurstofapparaat werd getracht de levensgeesten weer op te wekken, wat echter niet mocht gelukken. Het lijkje is later naar de ouderlijke woning in de Rem- bangstraat 15 overgebracht. Willem de Boode is binnengebracht in de woning van C. Toele. Rijksstraatweg 194 en daar na van droog ondergoed te zijn voor zien, met warme kruiken in bed gelegd. Het jongetje had geen letsel opgeloopen. De redder vertelt. Wij hebben hedenmorgen een onderhoud gehad met den kranigen redder, Willem dc Boode, in zijn woning Medanstraat 13. „Ongeveer half drie", aldus Willem de Boo de" waren een vriend en ik een baantje aan het rijden. Het was de eerste keer van dit jaar en ik was me nog een beetje aan het oefenen, want een meester in het schaatsen rijden ben ik niet. Plotseling hoorden wij op ongeveer 200 meter afstand hulpgeroep. Wij snelden er heen en het bleek dat twee kinderen door het ijs gezakt waren. Blijk baar wilden zij evenals vele andere kinderen op het ijs in de slootjes baantjes gaan glij den en kozen hun weg over het nog te zwakke ijs van de breede Jan Gijzenvaart. Juist op deze plek staat een sterke wind die veel wakken veroorzaakt. Een derde kind (een zusje van het slachtoffer) was op den kant blijven staan toen zij zag dat haar broertje en zusje door het ijs zakten. Onmiddellijk haalde ik een kano uit een dichtbij gelegen booten huis. De oppasser wilde mij er aanvankelijk geen afstaan, doch daaraan stoorde ik mij niet. Ik had nog nooit in een kano gezeten, maar nood breekt wet en ik schoof de boot op het ijs. In tusschen zag ik het meisje onder het «s liggen en ik greep een roeispaan om het ijs in stukken te slaan, doch de negenjarige Ka- rel greep de punt van de boot beet, zoodat deze drie maal omsloeg. Ik raakte te water, maar omdat ik kan zwemmen maakte ik me niet bezorgd. Toen riep men van den wal: „Red eerst den jongen!Ik pakte hem toen beet en schoof hem over het ijs naai den kant. Daarna bond ik een touw om mijn middel «dat door een boer was gehaald' en ging andermaal in het water. Het gelukte me spoedig nu het meisje onder het ijs vandaan te halen en op den -.al te brengen. Zij had hoogstens 7 minuten in het water gelegen. Ruim een kwartier lang is kunstmatige adem haling toegepast waarbij de vader van het slachtoffer tegenwoordig was. Ik ben direct naar het huis van Toele gegaan, waar ik in bed werd gestopt. Ook vannacht ben ik daar gebleven. Vanmorgen ben ik naar huis geloo- pen, en even daarna kwam de ziekenauto me halen, omdatze dachten dat ik niet loo- pen kan De dokter die juist tijdens ons bezoek arri veerde, raadde Willem nog twee dagen thuis te blijven. Maar Willem de Boode heeft een eigen brandstoffenhandel (het bericht dat hij boerenknecht zou zijn is niet juisten twee dagen uit zaken te zijn is een lange tijd. Hebben nu al velen uwer Zich op 't gladde ijs gewaagd, Of maar wijselijk voorzichtig 't Pretje even nog verdaagd? Denk erom. het is gevaarlijk, Hebt g' uw kinderen vermaand, Dat het pad van veilig ijs slechts Op de ijsbaan is gebaand? Wellicht komt ook in de grachten Nog een veilig dikke korst En dan gaan we allen rijden Aan de hand van onzen vorst. Op het eerst gezicht bekeken, Zal het wat. gebrekkig gaan, Ik althans heb sinds twee jaren Niet meer op de schaats gestaan. Ongemerkt hebben wij allen Echter in dien tijd geleerd, Hoe je op glad ijs het beste Met je evenwicht jongleert. Zwaaiend, krabbelend en glissend, Botsend tegen elkaar aan, Ondertusschen hulploos glijdend Net nog recht te blijven staan. Dat 's een kunst die thans het leven Zonder ijs ook van ons eischt En geen mensch, wien niet het leven Daaglijks daarin onderwijst Dit is alles maar figuurlijk Zegt u, en dat is zoo. maar Wie figuurlijk op het ijs rijdt, Speelt het ook het beste klaar. Als het ijs u dus kan dragen Riid dan schaats voor uw plezier. Wie komt ook in deze dagen Niet nog graag eens aan den zwier. P. GASUS. IJSBAAN KLEVERLAAN. De banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan zullen heden weer tot zonsondergang geopend zijn. Vanavond blijven ze echter gesloten. HERZIENING GERECHTELIJKE TARIEVEN. De wet tot herziening van de tarieven van gerechtskosten in strafzaken zal naar het Handelsblad meldt, op 1 Februari in werking treden. TWEE JONGE WERKLIEDEN GEDOOD. Ongeluk bij de Ned. Scheeps bouw Mij. IJZEREN PLAAT TEGEN STELLING GEBOTST. Dinsdagmiddag is op de werf van de Ne- derlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam aan den Cornelis Douwesweg weer een zeer ernstig ongeluk geschied, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Twee nageljongens, de 20-jarige Stam en de 17-jarige Sundert bevonden zich op dat tijdstip op een tien meter hooge stelling waar zij een zware ijzeren plaat, die omhoog werd geheschen, tegen de spanten van een in aanbouw zijnd schip moesten bevestigen. On gelukkigerwijze geraakte de plaat bij het cp- hijschen in slingerende beweging, met het noodlottig gevolg, dat zij tegen de stelling te recht kwam. Door den hevigen schok brak het gedeelte van de stellage waar de jongens stonden af. zoodat beiden met het bouwwerk omlaag stortten. Onmiddellijk schoot er van alle kanten personeel van de maatschappij toe. Het bleek dat Stam reeds dood was; Sundert was zeer ernstig gewond en is in zorgwekkenden toestand naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Na aankomst is hij daar overleden. De politie van het bureau Adelaarsweg en de Arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Betrekkingen tusschen Denemarken en Nederland. Minister-president Stauning pessimistisch. Belangwekkende rede in Den Haag. De Deensche sociaal-democratische minis ter-president Th. Stauning. die op het oogén blik iti Nederland vertoeft om de zitting van het Internationale Gerechtshof bij te wonen, waarin het geschil over Oost-Groenland be handeld wordt, heeft Dinsdagavond voor de vereeniging van Denen hier te lande „Densk Samfund i Holland" een voordracht ge houden. Onder de toehoorders waren de Deensche gezant en Deensche consulaire vertegenwoor digers, voorts de leden van de Deensche dele gatie voor de behandeling van de Groen landzaak voor het permanente hof van inter nationale justitie; en tal van leden der Deensche, Noorsche en Zweedsche kolonies in ons land. Aan de rede van den heer Stauning is het volgende ontleend: In vervlogen tijden waren de economische betrekkingen met Nederland van meer be teekenis dan de tegenwoordige. Uit de boek houding van den Sonttol blijkt, dat de helft van de schepen, u.e in de 17de eeuw jaar lijks den tol passeerden. Hollandsche waren. Toen raakten de Engelschen opd en voor grond en in de 18de eeuw daalde het aandeel van Nederland tot 1 3 en 1 4. maar toch was de handel der Hollanders op Denemarken van groote beteekenis en leverde aanzienlijke bedragen op voor de kas van den Deenschen koning door middel van den Sonttol. Nog altijd komen de Hollanders geregeld naar Denemarken. Er komen jaarlijks onge veer 1500 Hollandsche schepen naar Deen sche havens, maar helaas brengen zij meer goederen voor ons aan dan zij van ons weg halen. In het afgeloopen jaar was de verhou ding: Aanvoer uit. Nederland ruim 50 mil- lioen kronen, uitvoer uit Denemarken naar Nederland circa 20 milliocn kronen; zelfs was in een der laatste jaren de uitvoer uit Denemarken slechts ruim 12 millioen kronen. De betrekkingen met de Nederlandsche kolo niën zijn ook al niet beter; in de maanden JanuariNovember 1932 ontvingen wij van de Nederlandsch koloniën voor een waarde van 15 millioen kronen, maar wij voerden naar deze slechts voor een half millioen uit. Ik vermoed, dat het niet gemakkelijk zal zijn, evenwicht te verkrijgen. Beide landen zijn landbouwlanden en landbouwproducten vormen de hoofdzaak in onzen uitvoer. Uit de koloniën moeten wij copra en tabak heb ben. daar deze niet Groenland kunnen worden betrokken, terwijl de koloniën ver moedelijk door Nederland van industrie producten worden voorzien. Met dit voorbeeld zijn wij inmiddels op het terrein van den tegenwoordigen internatio nalen handel aangeland. De politiek, die de laatste jaren door het eene land na het andere in practijk is gebracht, heeft ten doel door middel van afsluitingen evenwicht te verkrijgen tusschen koop en verkoop. Er wordt niet gevraagd naar de gevoelens van het eene volk jegens het andere Wanneer wij toegang willen verkrijgen voor onze landbouwproducten, vraagt men, hoe veel wij koopen bij degenen, die onze boter en ons spek afnemen; er wordt met streng heid geeischt, dat men naar evenwicht streeft. Het is bij deze omstandigheden on mogelijk, oude handelsbetrekkingen te be houden. Wij moeten onze grondstoffen, bijv. olie en copra, afnemen bij dengenc. die de bewerkte producten koopt en dit zal elders gevolgen met zich sleepen. Zulke problemen zijn door de wereldcrisis aan de orde van den dag, vermoedelijk ook in Nederland. De daling der prijzen van de twee hoofd producten boter en spek, gepaard gaande met de volledige stopzetting van den vleesch- uitvoer was op zichzelf een zware slag. maar werd tot een ramp bij de depreciatie van het pond sterling in September 1931. De economi sche spanning in Denemarken werd buiten- Dc Deensche premier Stauning over Neder- landsch-Deensche betrekkingen. (Ie blad, le pag.> Lezing van Prof. Charlton voor de English Association over het moderne drama. (le blad. 2c pag.) Zevenjarig meisje op de Jan Gijzenvaart door het ijs gezakt en verdronken. (le blad. le nag.) Twee jonge werklieden gedood bij een onge luk bij deNederlandsche Scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam. (Ie blad, le pag.) Slagers wcnschcn niet mee te werken bij de distributie van speenvarkens. (2e blad. 2e pag.) De te Arnhem vermiste effecten terecht. (2e blad. 2e pag.) Hugenberg in de Duitsche regeering? (2e blad, Ie pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Testmatches. (le blad. le pag.) Van onzen Bcrlijnschen correspondentDc Kyffhciuser demonstreert. (2e blad. le pag.) J. B. Schuil: ..Marijke", opvoering door Cremer. (le blad. 2e pag.) G. J. Kalt: Opercttcuitvoering door ..Dc Kleine Stem". (le blad. 3e oag.) K. de Jong: Drie eerste uitvoeringen bij da H. O. V. (lc blad. 3e pag.) Willy van der Tak: De mensch en zijn huis. Uw grootmoeder. (2e blad, 3e pag.) INGEZONDEN MEDEDEKLINGEN De kórtstc weg de béste weg? Ik ben een béter-weter: Al is die weg ook nóg zoo goed, De asfalt weg is béter. Economische wegen WEERT VRIESSCHADE, door enkele kwartjes brandspiritus in den radiator. gewoon sterk, en het zag zich genoodzaakt, hoezeer dit in strijd was met andere belangen, eveneens den gouden standaard tc verlaten en het Engelsche pond sterling op zijn onze- keren weg te volgen. Ware dit niet gebeurd, dan waren de Deensche landbouwproducten nog meer in prijs gedaald en hadden sto ringen van absoluut vernietigenden aard de Deensche samenleving getroffen. Het is duidelijk dat deze ontwikkeling van de twee hoofdbedrijven des lands geweldige gevolgen voor de gehcclc maatschappij heeft gehad. Ongeveer een derde der bevol king is aan het landbouwbedrijf verbonden, welk derde gedeelte werk verschaft aan de nijverheid en grooten invloed oefent op han del en scheepvaart. Wij hebben den teerling niet geworpen: on ze crisis is, evenals in Nederland en andere kleine landen van buitenaf gekomen. De groote wereldcrisis legt er getuigenis van af, dat de oorlog nog niet is geëindigd, maar andere vormen heeft aangenomen. Voor den Deenschen landbouw was de cri sis dadelijk overweldigend. De goede conjunc turen en andere omstandigheden hebben een stijging teweeggebracht van dc hypotheken op Deensche landerijen. Er ligt daardoor een zware schuldenlast op. De groote daling van den invoer, die noodig werd toen de uitvoer daalde tot 700 millioen kronen, is slechts mogelijk geweest door een wettelijke beperking van den invoer, waarbij men buitendien de inkoopen overbracht van landen, die voor onze goederen gesloten wer den naar landen «.vooral Engeland» die onze klanten bleven. Deze invoerbeperking was na tuurlijk ook noodig geworden met het oog op de valuta, daar de instandhouding van een gezonde handelsbalans van groote betee kenis is. Er is veel strijd geweest om al deze maat regelen, maar men heeft de noodzakelijkheid er van erkend en naarmate de druk heviger wordt, groeit ook de erkenning. Wanneer men in Denemarken rondziet, is er geen lichtpunt te bespeuren. Onze scheeps bouw is tot stilstand gebracht. Het bouwbe drijf is stopgezet en niettemin zijn wij nog niet over den woningnood heen, die in een vroegere periode zich heeft ontwikkeld, d.w.z. de behoefte aan kleinere, goedkoopere wo ningen. Wij zijn nu aan het ontwerpen van nieuwe plannen voor crisishulp. maar zien nog geen mogelijkheid, dc gestelde eischen tc vervullen. De landbouw eischt 300 millioen kronen ter verbetering der rentabiliteit, maar het is nauwelijks mogelijk zulk een sprong te maken. Men moet streven naar een verlaging der rente, een maatregel, die natuurlijk slechts met groote moeite genomen kan worden. Spr. schetste nog eenige andere maatrege len die voor werkverschaffing genomen kun nen worden, zooals ontginning en steun aan het bouwbedrijf. Het zijn zware tijden voor een bevolking, die het ver heeft gebracht. Het kleine volk stond cultureel hoog. er had in de laatste 25 jaar een werkelijke vooruitgang plaats ge vonden in economisch en sociaal opzicht. Ik breng den Denen hier een groet uit het va derland en verzoek hun, een groet terug te mogen brongen. Er wordt zeker veel met on dergang bedreigd in deze tijden, maar de Deensche natie en de Deensche lua! zullen leven, ook in nieuwe tijden en onder nieuwe systemen, die uit de oude zullen ontstaan. Hel Pransche vliegtuig ..Arc- en C'cZ". is met succes den Zuidelijken Atlantisehen Oceaan overgestoken en thans in Rio de Janeiro aangekomen. In den inzet de piloot Mermoz. Er bevonden zich zeven passagiers aan boord*

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1