UIT HET BUITENLAND BRIEVEN UIT BERLIJN. De Kyffhauser demonstreert. VICTORIA-WATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD De Fransche begrooting. Nog eenige bijzonder heden over de bezuinigingsmaatregelen. Een parlementaire oplossing van de Duitsche kabinets kwestie? Hugenberg in de regeering? Het onderhoud Hitler-Hugenberg. Uit Genève: Voorstel van een aantal regeeringen inzake de 40-urige werkweek. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Chéron heeft Dinsdag het regeerlngsvoor- istel inzake het tweede, twaalfde-deel van de begrooting bij de Kamer ingediend. Het voor stel bevat niet minder dan 171 artikelen. Bij zijn uitvoerige motiveering ging de minister uit van het rapport der deskundigen, die het deficit vaststellen op 10 1/2 milliard waarvan slechts een gedeelte het gevolg is van de eco nomische crisis. Het plan der regeering voorziet in het di recte herstel van het begrootingsevenwicht, voorts de ontlasting van de Schatkist. Voor zoover het evenwicht bereikt is, moet door een consolidatieleening van ongeveer 15 mil liard franken dc vlottende schuld in een schuld op langen termijn worden geconver teerd. De voorgestelde maatregelen tot het dekken van het deficit betreffen in hoofd zaak de reeds gepubliceerde bijzonderheden. Ongeveer dc helft zal door bezuinigingen, de andere helft door nieuwe inkomsten worden gedekt. De regeering wil eigenlijk het deficit door bezuinigingen alleen wegwerken. Dit is even wel onmogelijk, daar het op het begrootings- plan van 52 milliard francs ongeveer een vijfde deel betreft. Behalve de intrekking van pensioenen voor hertrouwde oorlogsweduwen, de verhooging van de pensioensgrens met vijf jaren zal een, loterij ten bate van oud-strijders worden ge organiseerd. De ambtenaarssalarissen zullen boven de 12.000 francs met 2 tot 10 pet. wor den vexdaagd. Binnen twee jaren zullen alle overbodige functies worden afgeschaft. Op de schade loosstellingen aan burgerlijke en militaire ambtenaren welke een totaalbedrag van 3 1/2 milliard beloopen, zullen 600 millioen •worden bezuinigd. Voorts zullen de militaire uitgaven met 638 millioen francs worden ver minderd welke als volgt verdeeld zijn: depar tement van Oorlog 160 millioen; marine 123 millioen; luchtvaart 300 millioen; koloniën 12 millioen en verdediging overzeesche ge westen 42 millioen. Alle directe bélastingen zullen met 5 pet. worden verhoogd, de benzine- en alcoholbe lasting zal worden verhoogd, terwijl voorts een belasting zal worden ingevoerd op uit- voerlicenties, een autotransportbelasting c.d. Bovendien zijn strenge maatregelen genomen tegen kapitaalsvluchL DUITSCHLAND. In het middenpunt der politieke belang stelling stond Dinsdag de kwestie hoe de po litieke toestand naar aanleiding van de be sprekingen tusschen Mgr. Kaas en Von Schleicher moet worden beoordeeld. In parlementaire kringen schijnt men van meening te zijn, dat Kaas bij het onderhoud met den Rijkskanselier niet zoo scherp afwij zend heeft gestaan tegenover het plan om Hugenberg in het kabinet op te nemen, als in het orgaan der Christelijke vakvereenigin- gen ,Der Deutsche" werd gemeld. Kaas schijnt als bemiddelaar te zullen optreden en niet ongeneigd te zijn mede te werken aan een reconstructie van het kabinet met opne ming van Hugenberg. Tevoren zou hij echter een aantal politieke kwesties geregeld wen- schen te zien. Het voornaamste punt van deze kwesties is de eisch van het centrum, dat de oplossing langs parlementairen weg moet worden gevonden en dat niet langer gere geerd zal worden op de autoritaire wijze als Von Papen. Het schijnt verder dat het cen trum het er op aanlegt, dat de Rijksdag zal worden verdaagd en dat de regeering werk gelegenheid tot den herfst krijgt. Hierbij moet echter rekening gehouden worden met Hugenberg. de eischen van Hugenberg. die weer ophel dering moet hebben over de houding van Hitler. Men heeft echter den indruk, dat de nationaal-socialisten niet bereid zijn toe te stemmen in een dusdanige lange parlemen taire pauze doch den Rijksdag voor niet lan ger dan twee maanden willen verdagen. Hitler is gisteren te Berlijn aangekomen, waar hij met Hugenberg een onderhoud heeft gehad. Het wordt zeer waarschijnlijk geacht, dat gesproken is over de kwestie, of het toch nog niet mogelijk is, tot samenwerking te komen, waardoor een ontbinding van den Rijksdag vermeden zou kunnen worden. De Berlijnsche avondbladen bespreken uitvoerig de kansen eener ontbinding of verdaging van den Rijks dag, en achten beide mogelijkheden aanwe zig. Berichten, volgens welke te Weimar een onderhoud tusschen Hitier en Strasser zou hebben plaats gevonden, worden volgens Wolff van nationaal-socialistische zijde ten stelligste tegengesproken. GENèVE In de zitting van heden van de Internatio nale Arbeids-Conferentie voor de invoering van de 40-urige werkweek, heeft een groep van regeeringen waartoe o.a. behooren Duitschland, Frankrijk, België en Tsjecho- Slowakije een voorstel ingediend, waarbij de conferentie zich uitspreekt voor verkorting van den arbeidstijd als een geschikt middel voor de bestrijding van de werkloosheid, waar om de 40-urige arbeidsweek dient te worden ingevoerd. Deze verkorting van den arbeids tijd mag echter slechts geschieden met hand having van het levenspeil der arbeiders massa's. Derhalve besluit de conferentie over te gaan tot de technische beraadslagingen over de invoering van de 40-urige werkweek op de basis van dc ontwerp-conventie van het Internationaal Arbeidsbureau. De Italiaansche regeering heeft gewei gerd dit voorstel mede te onderteekenen, doch zich bereid verklaard bij stemming er over er voor te stemmen. De Engelsche industrieel Forbes Watson verklaarde namens dc Engelsche werkgevers, dat de 40-uren week uit economische en tech nische overwegingen moest worden afgewe zen. Bovendien hadden de Amerikaansche en de Sovjet-regeeringen de uitnoodiging tot deelneming aan de conferentie afgewezen, en het was volkomen ondenkbaar, zonder deze beide staten, die de grootste grondstoffen productie hadden, waardoor zij beide een belangrijke economische voorsprong hadden, de 40-urenweek in te voeren. De algemeene beschouwingen zijn Dins dagavond afgesloten. Dmtschlamd. Nazis en communisten kibbelen weer in den Landdag. In den Pruisischen Landdag is het Dins dagmiddag tot een ernstig incident gekomen tijdens de redevoering van een communist, die tegenover de nationaal-socialisten een uitdrukking bezigde waardoor dezen zich beleedigd achtten.Een aantal nationaalsocia- listen stormde op het spreekgestoelte af. Een nationaal socialist die den spreker te lijf wilde, werd daarvan op het laatste oogen- blik teruggehouden door den fractieleider Kube. Door het optreden van bezonnen af gevaardigden werden handtastelijkheden voorkomen. Toen de nationaal-socialisten hierop staande het Horst-Wessel-lied aanhie ven, schorste president Kerrl de zitting door zijn plaats te verlaten. Na de hervatting der zitting sloot, de pre sident de afgevaardigden Frenken, uit Reidt, (communist), die de beleedigende woorden had gebezigd en den nationaal-socialist Blei. die den spreker had bedreigd, van de zitting uit. De zitting werd hierna voortgezet Frankrijk. Controlecommissie op de wapenfabricage. Officieel wordt medegedeeld, dat de Fran sche regeering een commissie van onderzoek heeft ingesteld voor dc controle op de fabri cage van en den handel in wapens en oorlogs materiaal. De commissie staat onder den Oppersten Raad van Defensie. Tot leden der commissie zijn o.a. benoemd een aantal generaals, de Secretaris-Generaal van het Fransche Vakverbond Jouhaux en Aubert, leden der Fransche ontwapenings-delegatle te Genève. De commissie heeft de taak zoo snel mogelijk een plan uit te werken, dat Frankrijk aan de ontwapeningsconferentie wil voorleggen tot regeling van den wapen handel in de verschillende landen. België. Studentenstaking aan de universiteit te Leuven. De studenten van de Vlaamsche leergan gen hebben naar aan de Tel. gemeld wordt, besloten heden te staken, als protest tegen de regeering, die h.i. niet opschiet met de reeds sedert eenigen tijd beloofde verplaat sing van het veeartsenij kundig onderwijs. Dit onderwijs wordt thans uitsluitend in het Fransch gegeven te Cureghem-Brussel. De regeering wil de betreffende school splitsen in Fransche en Vlaamsche cursussen, doch dc Vlaamsche studenten eischen, dat het vcerartsenijkundig onderwijs als nieuwe fa culteit aan de hoogeschool te Gent zal worden toegevoegd. Spanje. Nieuwe wandaden. De politie in de verschillende gemeenten vindt nog steeds bommen. Onlangs zijn in de stad Logrono door de politie opnieuw 200 bommen in beslag genomen. In een kerk te Bilbao is een bom ontploft. Een biechtstoel werd vernield. Te Murcia hebben extremisten getracht een klooster in brand te steken. De politie maakte het hun evenwel onmogelijk hun voornemen ten uitvoer te leggen. Te Ferrol zijn door de politie maatregelen genomen ten einde te verhinderen dat steeds sabotage bij de spoorwegen kan voorkomen. In de buurt van Talavera hebben onbe kend gebleven personen met steenen naar een trein gegooid. Bulgarije. Nota van den Paus aan koning Boris. De paus heeft naar Reuter verneemt den nuntius te Sofia opgedragen aan koning Boris een nota te overhandigen, waarin wordt geprotesteerd tegen den doop volgens orthodoxen ritus van het prinsesje Maria Louise. De nota zegt, dat deze doop een schending is van de verplichtingen, die de vorsten hadden aanvaard bij hun huwelijk, om alle kinderen in den katholieken gods dienst op te voeden. Amerika. Roosevelt en de internationale verdragen. Op .een persconferentie werd Roosevelt de vraag gesteld of hij dc politiek van Hoover met betrekking tot het Verre Oosten goed keurt. Roosevelt antwoordde: a ..Ik wcnsch duidelijk te maken, dat de Ame rikaansche buitenlandschc politiek de heilig heid der internationale verdragen moet ga randeeren. Dit is dc hoeksteen waarop alle betrekkingen tusschen de naties rusten. Hoover's veto overstemd. De senaat heeft Dinsdag met 2 3 meerder heid het voorstel met betrekking tot de on afhankelijkheidsverklaring van dc Philippij- nen aangenomen, waardoor het door Hoover reeds m het Huis van Afgevaardigden zonder resultaat uitgesproken veto definitief is over stemd. China. Aanslag op een spoorlijn in Zuid-Mandsjoerije. Naar het Japansche hoofdkwartier mede deelt, is tusschen de plaatsen Chodsjin en Sjoemjan door de opstandelingen opnieuw een trein tot ontsporing gebracht. Er zijn meer dan tien dooden en gewon den. De politie heeft een aantal Chineezen gearresteerd, die vermoedelijk de daders zijn. Chineesch tegenoffensief bij Moekden. Volgens berichten uit Charbin hebben de Chineezen een aanvang gemaakt met hun tegenoffensief tegen de Japanners in Mands- joerije. Zij bedreigen reeds de stad Moekden. In Mandsjoerije ziet men deze ontwikke ling van den toestand met groote bezorgd heid. VREEMDE NIESZIEKTE. DAGENLANG NIEZEN. DRIEMAAL PER MINUUT. NEW YORK, 17 Jan. <V.D.) Te Chippewa Falls in den staat Wisconsin werd een 15- jarig meisje Daisi Jost verleden week Maan dag door een eigenaardige ziekte aangetast. Het meisje begon te niezen, doch dit niezen herhaalde zich met een angstwekkende re gelmatigheid ongeveer driemaal per minuut. Dagen achtereen bleef dit verschijnsel dag en nacht aanhouden en de behandelende ge- neesheeren raadpleegden verschillende spe cialisten, die hier echter voor een raadsel stonden. Het meisje raakte geheel afgemat. Gisteren kwam er eenige verbetering in haar toestand. Zij nieste nog slechts om de twin tig minuten en kon voor het eerst weer eenig voedsel tot'zich nemen. De ziekte was met een gewone verkoudheid begonnen. BARON DESCAMPS OVERLEDEN Tc Brussel is op 84 jarigen leeftijd over leden baron Descamps, oud-minister en lid van den Senaenat. Descamps heeft zich ver dienstelijk gemaakt door zijn streven tot toe nadering tusschen Belgic en Nederland. Hef „oude Duifschland" zegevierf in het Sportpalasf. (Van onzen correspondent) Berlijn 16 Januari. Wie meent dat de liefde voor alles wat mili tair is in Duitschland tot het verleden be hoort, vergist zich danig! Gisteren ben ik in Berlijn's grootste zaal, het geweldige .-Sport palasf', waarin dezer dagen weer eens onze Nederlandsche ruiters hun kunsten vertoo- nen zullen, getuige geweest van een „Reichs- gründungstag" van den Bond Kyffhauser. In dezen Bond zijn alle gematigd conservatieve oud-strijders, in het algemeen alle rechts georiënteerde officieren en ook mindere mi litairen van het vroegere keizerlijke leger ge organiseerd. Een Bond, die dus op de in Duitschland onsterfelijke militaire traditie gegrondvest is. En die als zoodanig veel goeds heeft. Wie het Duitsche volk meer dan op pervlakkig kent, weet, dat het volk-als-geheel deze militaire traditie brood-noodig heeft. Al kan men twisten over de vraag, of zulke schoone zaken in tijden als deze, waarin ar beid en brood noodiger dan traditie zijn, nu wel bijzonder actueel genoemd mogen worden. Maar zien we een oogenblik van de urgentie af, dan staat toch wel vast, dat het den Duit- schers binnen hun grenzen beter ging, toen nog de algemeene dienstplicht heerschte. toen nog niet het jongvolk tot vlegels opgroeide, maar in de kazernes naast veel overbodigs ook tucht, goede manieren, kameraadschap pelijkheid en gehoorzaamheid leerde. Dat heeft het slag menschen. dat zich als verza melnaam „Duitscher" betitelt, door alle tij den heen noodig gehad. En nu het den Duit scher als staatsburger, als werkgever of als werknemer, over het. algemeen zoo sleclv gaat. nu hij tusschen hoop en vrees geslingerd wordt., speelbal van radicale partijbewegingen is geworden en al te vaak de straat als slag veld en den medeburger als vrij wild be schouwt, kan men begrijpen, dat de vroegere beroeps- en reserve-officieren, de generaal- veldmaarschalk-rijkspresident aan het hoofd, er reeds uit binnenlandsch-politiek en alge meen patriottisch oogpunt naar snakken, de tijden van vroeger zoo spoedig mogelijk her steld te zien! Men kan het hun niet kwalijk nemen, dat zulke in de eei'ste plaats altruïstisch-vadev- landslievende wenschen niet vrij te pleiten zijn van een onafscheidelijke dosis persoon lijk- en beroepsegoïsme, omdat immers her stel van denvroegeren algemeenen dienstplicht dan wel van een militie, die het bijzonder doel van den tegenwoordigen generaal-rijks- kanselier schijnt te zijn, een enorme toename van het aantal actieve en reserve-officieren en een gedeeltelijk herstel van de sociale en „society"-machtspositie van den officiers stand met zich zou brengen. Deze ex-officieren hebben, op weinig alge meen bekende pacifistisch geworden uitzonde ringen na, niet al te veel geleerd uit de ge beurtenissen sinds 1914. Voor hen is de oor log „eigenlijk door Duitschland gewonnen zeker „nimmer op de slagvelden verloren", ook niet geëindigd met een Duitsche neder laag als gevolg van het hopeloos strijden te gen een overmacht, evenmin als gevolg van het ontbreken van Duitsche reserves, terwijl de tegenstander nog over vele reservetroepen beschikken kon; neen, die nederlaag was uit sluitend te wijten aan den „dolkstoot in den rug", den dapperen Duitschen officieren en soldaten door muitende socialistische divisies en kankergeest in het vaderland toegebracht. Daarover kan men met deze gepensionneerde officieren in alle gemoedelijkheid maar zon der het minste succes urenlang debatteeren; totdat tenslotte alle gemoedelijkheid, maar ook de oppervlakkige vriendschap tot het ver leden behoort! En toch zijn onder deze stijfkoppige heet hoofden tallooze mannen van moed, karak ter en onkreukbare vaderlandsliefde, die men andere volkeren in zoo groot percentage gaarne zou toewenschen. Ze hebben slechts allen die ééne eigenschap gemeen: dat ze alles door denzelfden bril zien, en dat ze ego centrisch elke gebeurtenis, elke mogelijkheid, ook voor de toekomst, uit die ééne mentaliteit wenschen te verklaren. Op het oogenblik voelen zc zich in Duitsch land weer de mannen van morgen. Ze zien een prachtig gedisciplineerde jonge Rijks- weer en Rijksmarinc, ze vervolgen met onver zwakte geestdrift de diplomatieke onderhan delingen te Genève. die hun weer hoop geven op „gelijk recht", wat voor hen in de eerste en laatste plaats een naar verhouding even sterke weermacht als Frankrijk, Engeland. Polen enz. beteekent. Als onverbeterlijke idealisten zien zij dat herboren groote leger reeds vóór zich. En waar het voorloopig nog onzichtbaar is, juichen ze dc geüniformeerde politieke partijlegers van rechts, die der na tionaal-socialisten, welke zich S.S. en S.A. noemen, die van den Jungdeutchen Orden, den Stahlhelm, den Kyffhauserbund en al die andere kleinere organisaties toe, waarover in de Duitsche politiek der laatste twee. drie jaren zooveel te doen geweest is. Wie er zich van overtuigen wil, hoezeer dat straf-miiitai- re bij alle Duitsche standen populair geble ven is. moge zulk een rijksfeest van den Kyff hauserbund bijwonen. Daar zijn alle oude uniformen, al die tallooze ridderkruisen en medailjes weer in aloude heerlijkheid zicht baar. Tot de eeregasten behooren niet alleen rijkspresident von Hindenburg, zijn rijkskan selier generaal von Schleicher en zijn minis ter van buitenlandsche zaken von Ncurath. maar ook de ex-kroonprins en zijn broeder Eitel Friedrich, de cx-kanselier ritmeester von Papen, de generaal-veldmaarschalk von Mackensen, die evenals zijn kameraad von Hindenburg het eeuwige leven schijnt te be zitten, en tientallen legeraanvoerders uit den grooten oorlog, bijna allen nog in de oude uniform, bewonderd en toegejubeld door tien duizenden oud-strijders, dien men van de ge zichten kan aflezen, dat ze, zoo noodig, mor gen weer naar het zwaard zouden grijpen, of schoon ze nu, in herinnering aan twee mil lioen gesneuvelde landgenooten, zich van hun zetels verheffen en in eerlijke aandoening het schoone lied: „Ich hatt' ein Kameraden" meezingen. Wie een zeer groot deel van het Duitsche volk herkennen wil in zijn oer-eigen menta liteit, late den blik gaan over deze tiendui zenden. Al die oogen staren naar de eeregas ten en blijven in verrukking hangen aan de uniformen der allerhoogsten. Uniformen en versierselen, rang en stand dat is ten slotte belangrijker dan al het andere, doet het dage lij ksche leed vergeten, en verzoent zelfs met den staat-van-heden. Daar zitten een rijks president en een rijkskanselier, veertien jaren na dc socialistische revolutie, die aan deze heerlijkheid van vroeger een eind gemaakt scheen te hebben. Maar is het werkelijk het einde? Het lijkt er niet op. De rijkspresident is generaal-veldmaarschalk. de beroemdste Duitsche soldaat na Blücher. Moltke en Roon; de rijkskanselier is een lieusche, ac tieve generaal; zijn voorganger was een heusche ritmeester en militair attaché; Hin- denburg's intieme vriend en raadgever Mackensen is veldmaarschalk en generaal der huzaren, in de fraaiste uniform, die het kei zerlijke leger ooit verzonnen heeft. In de zelfde eere-rij zit de kroonprins Wilhelm, de oudste zoon des Keizers, nu al lang niet meer balling op Wieringen, maar vrij man op slot Oels, generaal ook hij, in groot uniform ook hij. en door Hindenburg als eersten gast be groet. Dat alles en nog veel meer stellen de tien duizenden vast. Ze zijn gekomen om dit te constateeren en ze zijn tevreden als ze zien. dat het zoo is als ze gedroomd hebben. Van hier tot het herstelde Groote Leger denken zc „il n'y a qu'un pas!" En als dan de generaal-kanselier verklaart, dat er voor Duitschland geen hoogcr doel is dan herstel van zijn vroegere weerbaarheid, dan vergeten ze zes millioen werkloozen, vele milliarden schuld, ondragelijke belastingen, een sterven den boerenstand, dagelijksche politieke moor den. ineenstorting van het kunstleven, talloo ze faillissementen en zelfs de met boter ge mengde duurdere margarine en juichen, dat het dak van het „Sportpalast" naar beneden dreigt tc komen. Zoo denken en voelen niet alle Duitschers maar al te vele Duitschers. Er is veel moois en onbaatzuchtigs !n dit denken. Maar ook veel gevaarlijks, dat tot nadenken stemt. E. y. B. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Uitiluilend verkfijgbajr ir. do or«nje-bandbul»jes van 30 tabl. 70 et». on oranjoiakjo» van 2 tabl. o 10 ca. BERT HINKLER NOG STEEDS NIET TERECHT. INBREKERS OP BEZOEK IN ZIJN HUIS TE SOUTHAMPTON! De bekende vlieger Hope heeft gisteren zijn onderzoekingstocht naar Bert Hinkler voort gezet. Tot nogtoe heeft men nog geen spoor van den vermiste kunnen ontdekken. Uit Southampton wordt gemeld, dat dc woning van Bert Hinkler door inbrekers is bezocht. Het is niet bekend wat gestolen is. Ook Lady Bailey vermist. PARIJS. 17 Jan. V.D. Te Orly heeft men nog steeds geen bericht ontvangen van de vliegster Lady Bailey. Een onderzoek wordt ingesteld. HEVIGE SNEEUWVAL EN KOUDE IN SPANJE. MADRID. 17 Januari tV. D.) In Noord- en Midden-Spanje sneeuwt het hevig. Ook tc Madrid ligt de sneeuw eenige centimeters dik. Dc sneeuw is overal blijven liggen. Dc laatste maal dat het in Spanje hevig heeft gesneeuwd was tien jaren geleden. Ook thans is het zeer koud. De temperatuur te Burgos is tot tien gra den onder nul gedaald. Tengevolge van dc sneeuw zijn twee goederentreinen ontspoord. STAKING IN IIET AUTOMOBIELBEDRIJF IN TSJECIIO-SLOWAKIJE. PRAAG, 17 Januari (V.D.) De staking in het automobielbedrijf van Tsjecho-Slowa- kije. welke veroorzaakt is door dc verhooging der belastingen en dergelijke lasten, neemt scherper vormen aan. Te Praag zijn bijna 10.000 auto's uit het geheele land aangeko men, zelfs uit. Karpathen-Rusland. Op een eiland in de Moldau heeft oen luidruchtige protestvergadering plaats gehad. Dc auto's stonden in lange files op straat. De politic werd door de bestuurders gehoond. Alle po gingen de staking te doen mislukken, worden verhinderd. Eenige posters zijn gearresteerd. Op de Wenzelplatz is het tot botsingen ge komen tusschen politie en autobestuurders. Een aantal personen is gewond. DE BRITSGHE VLÏEGSTERS GERED. BEIDEN ZIJN GEKWETST. LONDEN. 17 Januari (V. DA De beide Engelsche avlatrices, Joan Page en Audrey Sale Barker zijn terecht en overgebracht naar Nairobi. Miss Page heeft eon been ge broken, terwijl haar vriendin lichte hoofd wonden heeft opgeloopen. Beidon zijn in het ziekenhuis opgenomen, waar zij het goed maken. Naar zij verklaren zijn zij door den hevigen storm uit den koers geslagen. Zij hebben een noodlanding moeten maken toen de benzinevoorraad uitgeput was. De machine is toen over den kop geslagen. DE ARC-EN-CIEL IN RIO. RIO DE JANEIRO, 17 Januari (V. D.) De „Are en ciel" die een geslaagde vlucht over den Oceaan volbracht, is heden om 18 uur 40 plaatselijke tijd alhier geland. ACHT ITALIANEN VERMIST. IN ZWITSERLAND OMGEKOMEN? LOCARNO. 17 Januari fReuter) Acht personen uit de Italiaansche gemeente Crodo die eenige dagen geleden naar Zwitserland waren vertrokken, zijn sedert dien ver dwenen. Daar men voor hun leven vreest, zijn reddingsploegen naar den Tavcriola ge- konden. die echter met zwaren sneeuwval tc kampen hebben. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. per regel. NATUURLIJK BRONWATER. Nederlandsche Maatschappij, opgericht 1887. AGENDA. WOENSDAG 18 JANUARI Cinema Palace: ..Ein blonder Traum". Op het tooncel: Dcwitz Sisters, Transformatie Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooncel: Terley, Mini- scher Darsteller. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mata-IIarigepro longeerd, 2.30 en 8.15 uur. Haarlemmermeer: Gemeenteraadsverga dering. Openbaar omstreeks 4 uur. DONDERDAG 19 JANUARI Gebouw Theosofia, Nassauplein: dr. med. H. J. Oberdörffer over „Die Hcilkraft der Drüsen". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. BloemcndaalGemeenteraadsvergadering 2 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596. Fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 8. Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5