UIT HET BUITENLAND FRANKRIJK EN DE VREDE. Zoo n erge Hoofdpijn? AKKER.CACHETS W HORST-WESSELDAC IN BERLIJN. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 23 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD Uit Genève: Geen resultaat van de commissie van negentien. Thans toepassing van art. 15? Groote kans op uittreding van Japan uit den Volkenbond. Uit WashingtonSchuldenver laging in ruil voor herstelvandengoudenstandaard? INGEZONDEN MEDEDEEL IN GEN a 60 Cts. per regel. thee THEEHANDEL EN KOFFIEBRANDERIJ H. DIJKSTRA AMSTERDAM-LEEUWARDEN HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENéVE In de onderhandelingen van de commissie Van 19 is Zaterdag een beslissende wending- ingetreden. De commissie heeft, zij het ook nog niet formeel, het zoeken naar overeen stemming tusschen Japan en China als zon der kans op resultaat opgegeven en be sloten de procedure van artikel 15 par. 4 van het Volkenbondsverdrag voor te bereiden, volgens hetwelk de Volkenbond thans zonder verwijl zal moeten overgaan tot het bepalen van een definitief standpunt in het Mands- joerijsche conflict. Bij de commissie was een officieele mede- deeling van Matsoeoka ontvangen, volgens dewelke de aan de commissie niet-officieel medegedeelde Japansche tegeneischen als officieele voorstellen van de Japansche re geering moeten worden beschouwd. De com missie van 19 heeft met groote overeenstem ming geweigerd haar standpunt te bepalen inzake het Japansche tegenvoorstel, daar deze voorstellen geenszins een basis bieden voor een voortzetten van de verzoenings actie van den V. B. Geconstateerd werd, dat een aanvaarden van de Japansche tegen eischen door China niet mogelijk was. De commissie van 19 heeft zich echter op het standpunt geplaatst, dat het formeele mislukken van het verzoeningsprocedé slechts kan worden geconstateerd door de buitengewone Volkenbondsvergadering. Haar taak ziet zij er slechts in het rapport voor de V. B. vergadering betreffende het van kracht doen worden van artikel 15 par. 4 voor te bereiden. Tijdens de zitting zijn de vertegenwoordi gers van Engeland en Frankrijk op zeer scherpe wijze in den bres getreden voor het eindigen van het zoeken naar overeenstem ming en voor aanvaarding van het rapport Lytton. President Hymans heeft opdracht gekregen Matsoeoka van de houding der com missie in kennis te stellen. De commissie komt heden Maandag bijeen om het rapport aan de buitengewone V. B.-vergadering te bespreken. Officieel wordt echter medegedeeld, dat tot aan het oogenblik. waarop de plenaire vergadering haar standpunt zal hebben be paald nog steeds de formeele mogelijkheid open blijft tot een verzoening met Japan, ofschoon natuurlijk hier nog maar weinig kans op is. De Japansche regeering van haar kant heeft reeds eenige dagen geleden verklaard, dat, zij het in werking stellen van artikel 15 par. 4 zou beschouwen als een ui^noodiging om uit den Volkenbond te treden. De oor spronkelijk op Maandag vastgestelde ope ningszitting van de 70ste raadszitting is in verband met de zitting van de commissie van 19 tot Dinsdag uitgesteld. AMERIKA V. D. meldt uit Washington: Staatssecretaris Stimson heeft den Engel- schen ambassadeur Zaterdag persoonlijk de uitnoodiging der Amerikaansche ;egeering te onderhandelen over de kwestie der oor logsschulden en economische aangelegen heden overhandigd. Het verluidt dat Roosevelt in ruil voor een schuldenverlaging in hoofdzaak den terug keer van Engeland tot den gouden standaard voorts 't soepeler maken der overeenkomsten van Ottawa en 'n steun der Amerikaansche politiek in het verre Oosten nastreeft. De onderhandelingen zullen op een zoo breed mogelijke basis worden gevoerd. Amerika. Roosevelt en de vlootkwestie. Een van de belangi-ijkste en meest omstre den quaesties, waarvoor Roosevelt, zoodra hij het presidentschap officieel heeft aanvaard, komt te staan, is die der Amerikaansche vlootuitgaven. Voorstanders van een groote vloot hebben, volgens Reuter er den laatsten tijd de aan dacht op gevestigd, dat de Amerikaansche marine bezig is geleidelijk af te dalen tot een van den tweeden rang, doch naar ver luidt zijn leidende democratische senatoren niettemin tot de conclusie gekomen dat het tegenwoordige congres geen machtiging voor nieuwe schepen meer zal verle-enen. In deze zittingsperiode zal men zich beperken tot de gebruikelijke jaarlijksche machtiging welke bestaat uit een gedeeltelijke moderni seering van slagschepen en wellicht nog een betrekkelijk klein bedrag voor den aanbouw van in 1916 reeds toegestane torpedojagers. Voorstanders van een groote vloot hebben verklaard dat zij na 4 Maart Roosevelt er aan zullen herinneren dat sedert Hoover aan het bewind kwam, het Amerikaansche congres geen enkele toestemming voor nieuwe schepen meer gegeven heeft, terwijl toch andere landen, hoewel binnen de per ken der verdragen, bleven doorbouwen. De voorzitter der vlootcommissie van het huis van afgevaardigden, Vinson, heeft een volledig plan gereed, dat hij Roosevelt wil voorleggen, volgens hetwelk 750 millioen dollar, over verscheidene jaren te verdeelen. dienen te worden besteed om een up-to-date vloot te krijgen. Verder zijn er eenige groepen, die het karakter van de vloot willen veranderen en hun woordvoerder is de democratische ver tegenwoordiger van Oklahoma Mc. Clintic. eveneens lid der vlootcommissie, die de logge, langzame slagschepen wil vervangen door moderne marinevaartuigen, luchtschepen, vliegtuigen en vliegtuig-moederschepen. Een wetsontwerp tot volledige afschaffing van slagschepen heeft hij reeds ingediend Hij wil verder elk marine-vaartuig, zelfs torpedobooten en onderzeeërs zóó laten bouwen, dat zij minstens één vliegtuig kun nen meevoeren. De voorstanders van een kleine vloot stel len zich voor, dat Roosevelt zich aan hun zijde zal scharen en verwijzen daartoe naar zijn eisch om de staatsuitgaven met 25 pro cent te verminderen, doch ook de voorstan ders van een groote vloot verwachten hun voorstellen te zien gesteund door den nieuwen president en herinneren aan Roosevelts vroegere functie van onderstaatssecretaris van marine. Cliina. Mandsjoekwo's premier bij bomaanslag gedood? Naar Reuter verneemt loopen te Sjanghai geruchten, volgens welke de premier van Mandsjoekwo zou zijn gedood en de Japan sche gezant ernstig gewond ten gevolge van een bom op de spoorlijn naar de hoofdstad Tsjangtsjoen. Japansche oorlogsschepen blijven te Kanton en Nanking. De Japansche gezant heeft den eisch der Chineesche regeering de Japansche oorlogs schepen uit Kanton en Nanking terug te trekken, afgewezen. Volgens de meening der Japansche autoriteiten moeten de oor logsschepen daar blijven, omdat de Japansche belangen daar ernstig bedreigd worden. De tijd de oorlogsschepen te laten vertrekken zal pas gekomen zijn, wanneer de politieke toestand in het Verre Oosten zal zijn opge klaard. Japan wijst Engelsche bemiddeling van de hand. Naar het telegraafagentschap Sjimboen Rengo mededeelt, heeft de chef der Japan sche zeestrijdkrachten te Tsjing Wangtau het nieuwe bemiddelingsvoorstel van den chef der Britsche Vloot, admiraal Kelly, in zake het herstel der normale toestanden te Sjan Hal Kwan, van de hand gewezen. Nieuwe Chineesche démarche te Genève. De Chineesche minister van Buitenland- schs Zaken, Lowenkan, heeft tegenover Ja pansche persvertegenwoordigers verklaard, dat de Chineesche delegatie te Genève in structie heeft ontvangen in de kwestie van Frankrijk wil vrede enveiligheid. Ten huize van Mr. A. E. von Saher. in de Johannes Vermeerstraat te Amsterdam, trad Zaterdagavond voor een gezelschap genoo- digden als spreker op de heer Jacques Kayser vice-president van de radicaal-socialistische partij in Frankrijk, 'de partij van Herrioth die het onderwerp inleidde: ..La France de- vant les problèmes de la paix' In de eerste plaats legde spr. in alle op rechtheid de verklaring af. dat Frankrijk den vrede wil. Men oordeele toch niet. naar wat in zekere groote Fransche kranten in Parijs wordt geschreven. Een groot deel van die bladen is niet vrij. wordt betaald door zekere belangen. Wie de meening van Frank rijk wil leeren kennen, moet de groote kran ten lezen, die in de provincie verschijnen en deze zijn alle georienteerd in de richting van het pacifisme. Sprekende over het verdrag van Versailles, zeide de heer Kayser, dat het rechtvaardig heid wilde en erkenning van de rechten van den overwinnaar. Vier wenschen hebben er bij voorgezeten, men wilde: herstel, veilig heid, het bevorderen van democratische in stellingen en consolidatie en organisatie van den vrede. De oorlog was voor een zeer groot deel op Fransch grondgebied geleverd: ont zettende schade was aangericht. Duitschland moest een behoorlijk bedrag betalen, want er moest nog een saldo overblijven voor het betalen der schulden aan Amerika. Wat deze laatste betalingen aangaat: geen bepaalde partij was er vóór of er tegen; in alle par tijen waren de meeningen verdeeld. Spr. is altijd van opinie geweest, dat betaald moest werden, omdat Frankrijk zijn onderteekening behoorde te eerbiedigen, maar hij gelooft tevens dat schrapping der oorlogsschulden ten zeerste bevorderlijk zal zijn aan de zaak van den vrede. Hoogst eigenaardig is het, dat de wensch naar verzekering der veiligheid algemeen wordt beschouwd als een speciaal Fransche uitvinding. Want die wensch leeft immers overal! Maar overigens wilde spr. wel zeggen dat de veiligheid van Frankrijk, en van alle landen, niet moet berusten op sterke legers en sterke bondgenooten, maar op internatio nalen grondslag. Frankrijks standpunt is: Ontwapening? Goed, maar dan moet er ook iets komen, een internationale weermacht bij voorbeeld, dat waarborgen voor veiligheid geeft. Persoonlijk het Chineesch-Japansche conflict een nieu we démarche te ondernemen. Indien de Vol kenbond de nieuwe Chineesche voorstellen zou afwijzen, zou een critieke toestand ont staan tusschen Genève en de Chineesche regeering. De Chineesche regeering staat op het standpunt, dat net rapport-Lytton het bestaan van Mandsjoekwo heeft ontkend. De Volkenbond en de commissie van 19, aldus besloot Lowenkan. moesten aan dit prin cipe vasthouden, T sj cell o-Si owakij c Mislukte aanslag op de kazerne te Bruenn. Zondagmiddag trachtten een vijftigtal avonturiers onder leiding van een reserve luitenant, die als fascist bekend staat een aanslag te plegen op het 43ste regiment in fanterie in de kazerne te Bruenn. Het gelukte door list de wacht aan den hoofdingang te ontwapenen, doch er werd toch alarm gemaakt, zoodat het geheele regiment in het geweer kwam en de aan vallers met achterlating van een dooae en een gewonde werden afgeslagen. De soldaten hebben een zwaar en een licht gewonde. (Reuter 1. De „Express" meldt het. volgende: De eer ste luitenant der reserve Wladislaw Kobcian- ke. die te Bruenn berucht, is wegens zijn ge- exalteerd optreden, is in den laatsten tijd in aanraking gekomen met fascistische kringen uit de buurt van Bucowic. Het is hem gelukt dezen er toe te bewegen zich met twee auto bussen naar Bruenn te begeven, zoogenaamd om een fascistische vergadering te bescher men. Te Bruenn overreedde hij de mannen even wel een aanval te doen op de kazerne van het 43ste regiment infanterie. Eenige perso nen klommen over den achtermuur en ont wapenden de hoofdwacht van den hoofdtoren Er werd evenwel alarm gemaakt, waarop politie en militairen toesnelden. Na een korte schietpartij werden de aanvallers onschade lijk gemaakt. Een aantal indringers werd ge arresteerd. De overigen konden vluchten. Bij het vuurgevecht werd een man door een schot in het hoofd gedood. Vier andere per sonen werden ernstig gewond. De politie deelt mede dat nog een aantal arrestaties te wachten is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. r.»»r>n. vm" .«wikwii Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als herboren /^T\ voelen door één of twee van die («,kTp pI Volgens recept von Apotheker Oumonl "AKKERTJES" is spr. tegen een internationale weermacht in dienst van den Volkenbond; voor hem zit de eigenlijke veiligheid, in de ontwapening, die echter algemeen moet zijn. anders zou Frankrijk ten prooi kunnen vallen aan im perialistische staten. Frankrijks ontwapeningsplan is, na Tar- dieu, veel verbeterd omdat alle beroepslegers eruit gevallen zijn. Spr. zou bij ontwapening ook de militaire luchtvaart afgeschaft willen zien en de bur gerlijke aviatiek zou genationaliseerd moe ten worden. Wordt de oorlog buiten de wet gesteld, dan zijn economische en financieele sancties noodig. Eerbied voor den Volkenbond zal er alleen kunnen zijn. als hij éénstemmig is en het zal ook uit moeten zijn met het vasthou den aan de idéé ..souvereiniteit" der regee ringen het collectivisme zal er voor in de plaats moeten komen. Met vreugde heeft spr. begroet het non- agressieve pact tusschen de Sovjet en Frank rijk en ook het bezoek van Jouvenel aan Italië. Voor den wereldvrede is noodzakelijk: di recte toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland. maar dan moet er in Duitsch land een regeering zijn, die geheel op den volkswil berust en niet een. die leeft bij de gratie der nationalistische partijen. D i- r e c t e maar niet geheime onderhan delingen zullen gevoerd moeten worden tus schen Frankrijk. Duitschland en ook zijn nauwe betrekkingen noodig tusschen Enge land en Duitschland. Verder vestigde spr. de aandacht op het wenschelijke van verlaging der tarieven, echter niet door Frankrijk alléén, maar in overleg met andere landen. Ouchy neigt reeds naar den vrijhandel. Frankrijk zou zich bij Ouchy kunnen aan sluiten. als Duitschland het ook deed. Elk land zal een offer moeten brengen, wil men op de aanstaande Economische Wereld conferentie tot een goed resultaat komen. Op de rede van den heer Kayser volgde gedachtenwisseling. De heer De Roode vroeg inzake het „con flict" China-Japan of, daar men toch geen legers kan zenden, het toepassen van econo mische en financieele sancties eigenlijk niet het beginnen van een oorlog zou beteekencn. Wanneer de overige wereld in dezen iets doen Vele incidenten bij de groote Nat. Soc. demonstratie. ZESTIC ARRESTANTEN, VEERTIG GEWONDEN. Reeds in den loop van den nacht hebben op verscheidene plaatsen in de stad vecht partijen tusschen nationaal-sociallstcn. com munisten en leden van de Reichsbanncr plaats gehad. Bezetting: van het Karl- Liebknechthuis. Voor heden had de politie echter uitge breide maatregelen getroffen: de Buelow- platz en het Hikolai-friedhof waren afgezet, het Karl Llebknechthaus was door de politie bezet. Verder waren op verschillende daken po litie posten geplaatst, terwijl op de Buelow- platz een pantserwagen gereed stond. Dank zij deze maatregelen van de politie verliep de opmarsch van de Nazi's tamelijk rustig. Alle Berlijnsche en Brandenburgschc S. A. afdeelmgen hadden een afvaardiging gezon den met het vaandel van de afdeeling. Tegen twee uur verscheen Adolf Hitler met de overige leiders van de beweging. Na een rede van den geestelijke werd on der het wcerkilinken van het lied „Ich hat einen Kamaraden" het grafmonument ont huld. Vervolgens hield Adolf Hitler een rede. waarin hij Horst-Wessol huldigde als de dichter en componist van het lied. dat thans het stormlied van de S. A. is geworden. Adolf Hitler. Over de groote nationaal-socialistische demonstratie te Berlijn en het voorspel daar van meldt het W.B. ons d.d. 22 Jan In den afgeloopen nacht zijn vooral de communisten zeer rumoerig geweest: de politie wist echter steeds de orde te herstellen. Hedenochtend vroeg poogden de commu nisten spreekkoren te organiseeren. doch ook thans wist de politie hen uiteen tc drijven. Niettegenstaande haar waakzaamheid kon zij toch niet verhinderen dat een aantal af zonderlijke Nationaal-Socialisten. die zich naar de verzamelplaatsen begaven, werden aangevallen en gewond, wel slaagde de politie er in de daders te arresteeren. Bij de opmarsch van dc Nazis werd in het Oosten van de stad plotseling een aantal vaten petroleum op de straat gerold en de communisten staken de hier uitvloeiende pe troleum in brand De brand werd echter gebluscht. alvorens schade kon worden aangericht. Contra-demonstratie van communisten. In het centrum van de stad vormden de communisten een tegendemonstratie. waar aan ongeveer 1500 personen deelnamen. De politie moest van de vuurwaoenen ge bruik maken om de stoet te ontbinden. Een politie-wachtmeester werd door een steek in de lon.g en een schot in het hoofd ernstig gewond De bezoekers van de bioscoop in de Buelow- platz werden na afloop van dc voorstelling door de politie in gesloten colonne een eind de stad ingevoerd, om te voorkomen, dat communisten, die zich eventueel onder de bezoekers bevonden, de Nationaal-Soeialis- tische demonstratie verstoorden. De zestig arrestanten zijn voornamelijk communisten, die bij de verschillende cegen- demonstraties werden gearresteerd. Nader seint Wolff over de demonstratie aan het graf van Horst-Wessel: De politie had omvangrijke voorzorgsmaat regelen getroffen; toch hebben bij de op marsch en het vertrek van de verschillende afdeelingen kleinere onlusten met politieke tegenstanders plaats gehad. Een aantal personen werd hierbij gekwetst, o.a, moest een politieman met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis worden opgeno men. De vice-president van Herriot's partij aan het woord. wil. moet zij toch weten, waaraan zij zich blootstelt. Voorts meende deze debater dat de directeur der K. L. M. op d i t oogenblik ernstig bezwaar zou hebben tegen de door den inleider bepleite internationalisatie van het burgerlijk vliegwezen. In elk geval zal dan strenge controle op de civiele aviatiek noodig zijn. Tenslotte vroeg de heer De Roodc of het pacifisme van Herriet wel ac tief genoeg is. Prof. van Embden. lid der Eerste Kamer, meende, dat er in Duitschland minder haat tegen Frankrijk zou zijn, als Duitschland weer koloniën terug kreeg. Het is een grie vende beleediging voor dat land geweest, dat het blijkbaar geen koloniën waard werd ge acht. Verder begreep Prof, van Embden, als Frankrijk niet beoordeeld moet worden naar de uitingen der Parijsche pers. omdat deze pers geen invloed heeft, niet waarom de eige naars dier bladen er dan millioenen aan be steden. De heer Joekes. lid der Tweede Kamer, vestigde er de aandacht op, dat Frankrijk zich altijd tegen ontwapeningsvoorstellen heeft verzet. En hoe is, als Frankrijk toch ontwapening wil. de nauwe relatie mogelijk tusschen Frankrijk en landen als b.v. Polen, dat geen ontwapening wil. Frankrijk was ook niet onder de landen, dat op iusschenkomst van den Volkenbond heeft aangedrongen in zake het conflict China-Japan. De heer Kayser antwoordde o.m. dat een groot deel der Fransche bevolking krachti ger optreden tegen Japan dat in dezen ongetwijfeld de schuldige is gevraagd heeft. Spr. meende niet. dat Frankrijk er be zwaar tegen zou hebben, koloniën aan Duitschland te restitueeren. maar in dit op zicht kan Engeland toch veel meer doen dan Frankrijk. Naar aanleiding van ^en opmerking van den heer Joekes. zeide spr., lang voorstan der geweest te zijn van de militaïriseering der grenzen (aan weerszijden daarvan) maar gaat het nu wel aan om nu daar juist (terecht of ten onrechte) zooveel vestingwerken zijn gebouwd, deze maar weer dadelijk tc ontmantelen Dat de door hem bedoelde bladen geen in vloed hebben op de Fransche publieke opinie bleef spr. volhouden: „Het hart van Frankrijk klopt niet in Parijs, maar in de provincie En de groote, provinciale, Fransche pers is pacifistisch. Een vergelijking trekkende tusschen Briand en Herriot sprak spr. de hoop uit. dat de toekomst een man zal brengen, die pacifis tisch denkt en tegelijkertijd de kracht en den vasten wil heeft, om een werkelijk paci fistische politiek tegen alle bezwaren in te volgen. Dc banden tusschen Frankrijk en bij voor beeld Tsjecho-Slowakije en Polen zijn niet zoo sterk, meende de heer Kayser. De heer Ketelaar dankte namens de aan wezigen den heer en mevrouw Von Saher voor de gulle ontvangst en den inleider voor zijn interessante rede. waarna de heer Von Saher. I die ook de bijeenkomst had geopend, haar met een kort woord sloot. Een krans van den cx-kroonprins Hierop volgde het neerleggen van dc kran sen. Ook de kroonprins liet door een lid van de Stahlhelm een krans neerleggen. Namens het korps, waarvan Horst-Wessel deel uitmaakte sprak de dichter Hans Heinz Ewers. Vervolgens sloot de geestelijke de plechtig heid met gebed. Tenslotte defileerden de verschillende af deelingen langs het graf. Do plechtigheid zelf is ordelijk en zonder storing verloopen. Op verschillende plaatsen in de stad zijn vanavond nationaal socialisten aangevallen. Tot- half zes was het evenwel nergens tot ernstige botsingen gekomen. Het aantal ge wonden wordt op 40 geschat. De politie is aen toestand meester geble ven. Botsingen in Keulen. KEULEN. 22 Jan. Ook te Keulen is het heden onrustig geweest. De communisten wenschten een aantal de monstraties te houden doch werden hierin door de politie gehinderd. Zij wierpen derhalve de politie met steenen en andere projectielen, zoodat deze genood zaakt. was van haar vuurwapens gebruik te maken. Een tweetal communisten werd ernstig ge kwetst. terwijl een aantal politle-mannen lichtere kwetsuren opliep. GEVANCFNEN door honger en kou omgekomen. ONHOUDBARE TOESTANDEN IN' ROEMEENSCHE GEVANGENIS. BOEKAREST. 21 Januari (V.D.) In de ge vangenis van Turnu Severin zijn twee ge vangenen om het leven gekomen, de eene door verhongering, terwijl de andere des nachts is doodgevroren. In de Roemeensche pers heerscht hier over groote verontwaardiging. Eenige bladen schrijven dat de leveranciers van levens middelen aan de gevangenissen sedert jaar en dag niet meer betaald zijn en dat de directeur en het overige personeel sedert maanden geen salaris meer hadden ontvan gen. Ook brandhout" was in de gevangenis niet meer aanwezig. Vele gevangenen moeten zóó zwak zijn. dat zij nauwelijks meer op hun beenen konden staan. De minister van Justitie heeft een onder zoek naar de misstanden in de gevangenis van Turnu Severin en in andere Roemeen sche gevangenissen bevolen. HEEL GEZIN BI.T BRAND OMGEKOMEN. GRANADA. 21 Januari 'Reuter). In een drogisterij is brand uitgebroken, die weldra op andere gebouwen oversloeg en aanzienlijke schade aanrichtte. Het huisgezin van den drogist, uit zes personen bestaande, is in de vlammen omgekomen. POSTZEGELS MET DE (BEELTENIS VAN GOOLIDGE. WASHINGTON. 21 Januari 'Reuter). Het ministerie van Posterijen heeft opdracht gegeven tot het drukken van een postzegel ter herdenking van Calvin Coolidge, den vroegeren president der Verecnigdc Staten. Deze postzegel zal waarschijnlijk zwart zijn en ongeveer gelijk aan die. welke voor president Harding is uitgegeven. ERNSTIG ONGELUK MET EEN LOCOMOBIEL. RIGA. 22 Januari 'Reuter). Nabij Kandawa in Koerland is een locomobiel uit- eer.gesprongen. die door in het bosch werken de houthakkers gebezigd werd. Zes werklieden werden gedood en drie levensgevaarlijk ge wond. AGENDA. Heden: MAANDAG 23 JANUARI Stadsschouwburg: Abonn.voorstelling: vóór Zonsondergang. 8 uur. Gebouw Salem. Bakenesscrgracht: Heils- conferentie. Spreker pastor A. Hoefs 'Boeda pest» 8 uur. Luxor Sound Theater: Mata-Hari, gepro longeerd. 3.15 uur. Cinema Palace: „De zwarte Huzaar". Op het tooneel: Marion and Irma. plastische gymnastiek. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Schóne Aben- teuer Op het tooneel: Maximiliaan Truzzi, koning der jongleurs. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 24 JANUARI Stadsschouwburg: Gem. Volksvoorstelling Arnor in de Pastorie. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Hillegom: ten kantore van N.V. Mijn- ders en Co. Aandeelhoudersvergadering 3 u, APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) C, G. Loomeyer en Zoon. Barteljorisstr. 11. Tc). 10175. Park-Apotheek, Klevcrparkwcg 13. Tel, 11793.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5