RECLAME Handschoenen en Wanten ZILFA-PLEET S. J. DE GOEDE Swaap OPRUIMING fensciniiiS A. PRINS Zuivere Glycerin Spiritus 961 FRANS FONVILLE „COUVIN" Jubileum Gebitten f55 Kunsttanden f2.50 H. J. v. d. MEER NIEUWS VAN DE R.A.l.-TENTOONSTELLING „ANDRÉA" Colporteurs gevraagd Slempsuiker v E Anijssuiker v E Anijsblokjes v E De Winterdranken Drogisterij K.v.Eden S. J.de Goede SCHAATSEN NOORSCHE EDEGO' voor slechts 1,- OPRUIMING S. J. DE GOEDE GrooteHoutstraat169 (AARLEM'S DA.CBLAD VRIJDAG 27 JANUARI 1933 Zeer veel belangwekkends te zien. zooals begrijpelijk is. Een auto. die om zijn kostbaarheid helaas niet veel meer ver kocht wordt, en die nochtans een reputatie hoog te houden JieeXt. Hetzelfde kan men zeggen van de Stude- baker,'hofewèi de wagen in wat lagere prijs klasse valt.-Van Studebaker staat er een fraaie en naar de nieuwste inzichten ge bouwde ziekenauto, een specialiteit van de fabriek, en wat de noviteiten aan de luxe wagens betreft, vermelden wij een ingebouwd radiotoestel, dat op het dashboard bediend 'wordt; Ook in de Rockne. het zusterfabri- kaai, is deze nieuwigheid toegepast. In de; afdeeling van de kleine auto's past ook op een voorname plaats B. M. \V-, Bayri- sche Motoren Werke, een merk dat uitslui tend den kleinen Wagen omvat.'Het merk waardigste bij de B.M.W. is het ruggegraat- chassis. een chassis, dat slechts uit één balk bestaat, instede van een raam. Slippen is hiermee onmogelijk, heeft men ons verze kerd. Bijzonderheden van de 20 P.K. B.M;W. zijp verder vier afzonderlijk geveerde,wielen, een 4 cylinder kopkleppen-motor en een electrische uitrusting, geheel van de be kende Bosch-fabrieken. De carrosserie is van Mercedes Benz. Een B.M.W. verbruikt maar 1 15, de cylinderlnhoud is 782 kübieke c.M. Een scherpe tegenstelling met de kleine autotjes geven de pompeuze wagens van Reo, de geweldige achten, die met de zelfbe wuste koppen vooruitgestoken, indruk ma ken op wie er langs gaat. Grooter en degelijker zoo mogelijk nog, zien de Buicks er uit. die hun erkende soli diteit reeds in het uiterlijk zoo in alle opzich ten handhavèn een stand vormen in het midden van de tentoonstellingshal, waarvan fierheid en trots afstralen. Chrysler en Plymouth vlak bij den ingang, demonstreeren hoe één fabriek een zwaren en een populairen wagen levert, naar de keus van het publiek, dat aan beide merken zijn voorkeuri reeds zoovele jaren heeft doen blijken. Hudson en "Essex hebben de bekende en beproefde, in Holland zoo veel gebruikte wa gens gezonden, waaraan ook alweer, be hoeven wij het nog te zeggen de nieuw ste verbeteringen uit- en inwendig zijn aan gebracht. Ford tenslotte heeft de V 8.en de viercylin- ders geëxposeerd, die, hoewel zij nog geen jaar rijden, al bijna even bekend zijn als het vroegere „Fordje". De Ford-Y. de kleine, zal er nog wat in moeten komen, ook deze is hier te zien. In de af deeling bestelwagens staan nog 'n paar luxieuse Ford-deliverycars. En er is een Lincoln V 12 van f 16.000. Zoo toont "Ford weer hoe er van hetr eenvoudige totr hét ..verfijnde te Detroit gefabriceerd wordt. De motorfietsen zijn. kwistig vertegenwoor digd op (Tezé tentoonstelling. Zoo is er de Norton, waarvan men ons vertelde, dat hij dit jaar alle wedstrijden heeft gewonnen, waaraan dan ook tal van verbeteringen werden aangebracht. De Ilarley is in vijf verschillende kleuren aanwezig en van de Francis Barnett noe men wij het nieuwe kruisertype, dat is een geheel ingebouwde motor. Sierlijk zijn de nieuwe modellen van Cal- torphe als ge £6 "^po-'op'ëen rij .ziet j£taan, glimmend vaty^épzwarfe -lak en-blank staal. De B.S.A. is .pog^téëd^-èmi prachtige ma chine. i'orsch. degelijk werkelijk niets te wenschen latend, hetgeen de prestaties ook wel bewijzen.'- De New Imperial is in goedfeoöpe model len verkrijgbaar, de een-cylinder kopkleppers en verder in het bekende type met veerend frame. - - De A. J. S. als altijd: fraaie toestellen. -Van Triumph noemen wij de geruisch- .looze „Silent Scout". Bij Ariël is" opmerkelijk de "machine met vier-cylinders in één blok. de B.M.W., stelt ten toon de wereldrecordmachine, die 244.4 per uur geloopen heeft. D.K.W. tenslotte baart opzien met een watergekoelden twee- cylinder, die een complete radiateur mee voert. De It. A. I.-tentoonstelling van dit jaar ker.- nerkt zich door het streven, om het publiek, lat immers geen groote sommen beschikbaar leeft, een kleinen wagen en zoo mogelijk toch oor 4 personen te leveren: een streven, dat trouwens reeds eerder begonnen is, - doch raarvan de geperfectionneerde resultaten op jeze tentoonstelling te zien zijn als nièuwig- leden. Tegenover die beperkingen staat als eep cherp contrast de bouw van juist uitzonder lijk luxueuse modellen: wat de middenklasse letreft, is er inderdaad niet zooveel bijzon ders te zien. Als het meest opmerkelijke spe cimen van dien luxe-bouw trekt de aandacht de crême-met-blauw gelakte Mercedes Benz. waarvan dit type speciaal .vervaardigd werd voor Lilian Harvey, de filmster. Verder is er de pompeuze Cadillac 16 cy linders, met den meters langen motor, de Horch-8, het zijn verbijsterende, pracht en de al even mooie Maibacli, de wagen die voor- ai door Emile Jannings bekendheid heeft.ge kregen. Van de kleine wagens noemen wij dan de Ford, model Y; de D.K.W., met nieuwe ver beteringen; het pittige hummeltje onder de auto's dat de kleine Morris is en meer op sportieve verlangens berekende wagentjes, zooals een Hillman. een fabrikaat van de Humberfabrieken, een Swallow, met als bij zonderheid een uiterst lange motorkap, die niet alleen het toch kleine motortje verbergt maar ook de plaats voor de accu en andere .dienstruimten", waaronder die, waarin men zijn beenen bergt. Voor Haarlem van bijzondere beteekenis is dc nieuwe bus van de N.Z.H.T.M.. zooals die op de stadslijnen komt te rijden en waarover men elders in dit nummer een beschrijving vindt. Wij hebben kunnen constateeren, dat de bus een royalen en degelijken indruk maakt. Beynes, welke fabriek deze bus bouwde, exposeert verder een eveneens electrisch ge- laschte trailer, met als technische noviteit afzonderlijke achterassen, voor ieder paar naast elkaar geplaatste achterwielen, hetgeen de beweging van den wagen op oneffenheden zeer ten goede komt. In de afdeeling bussen vinden wij verder nog grootere en geriefelijkere, dan tot nu toe gebouwd werden, waarvan verscheidene be stemd zijn voor diensten in onze omgeving. Bij de accessoires zagen wij als Neder- landsch fabrikaat een driedeelige autokoffer met ingebouwde richtingaanwijzers, stoplicht en benzinevuldop. Van de motorfietsen noemen we een Eysink met J. L. O.-motor en zelfstarter als technische verbetering. In de stand van de Dodge is eep auto, op zijn kant geplaatst ónder een hoek vairon-'- ;eveer 45 graden, om de onderzijde én1 de aldaar bewegende deelen te demonstree ren. En dan heeft Dodge mooie forsciie vrachtwagens staan in de betreffende afdeë- ling. De Opel is vertegenwoordigd door zijn be kende kleine coupés, welk type de bever staartvorm aan de achterzijde gekregen heeft. Ook de Chevrolet voerde beverstaart in, verder merkten wij aan den prachtigen wa gen, diefde, nieuwe Chevrolet is géworden op de terzM'if öïn^ébogén De Chevrolgjj' - hééft" zich in.'"dëif" löp'p.'.dër,: jaren geheel van het begrip „kleine auto"" vrij ge maakt. Citroën heeft in den stand een massa' mo dellen, de 10 en de 15, resp. vier- en zes-cy- linder, en de 8. een automobiel,"die'voorbe stemd schijnt te zijn om populariteit te verkrijgen. De .Citroen-carosserieën, onder scheiden zich door nieuwe patenten, waar door een uit één geheel gevormde gelaschte carrosserie ontstond. Ook de vrachtwagens en buschassis ontbreken niét op de stands der Fransche fabriek. Van de Morris-inzending is natuurlijk de „Minor" favoriet, het leutige wagentje, dat hier reeds burgerrecht verkreeg. De two- seater is al zeer laag in prijs. Er is een schit terend vernikkeld demonstratiechassis van tentoongesteld. Vaderlijk naast de kleine Morris-wagens staat een zes-cylinder-Morris. „25", een nieuw model van dé Engelsehe fabriek, 60 P.K. en met een cylinder- inhoud van 3 1/2 liter. Dit model komt in een veel hoogere prijsklasse, natuurlijk, die van f 3000—f 4000. D. K. W. is evenals Morris een kleine auto. die door het aantrekkelijke uiterlijk direct vat op het publiek kreeg. Behalve uiterlijke worden hier nog andere eigenschappen ver toond, zooals het meer dan lage benzinever bruik, dat bij de cabriolet Meisterklasse tot 1 16 verminderd is en bij de vierpersoons cabriolet Sonderklasse 1 11 bedraagt. De groote kracht van de motoren, resp. 20'en 35 P.K. is een even bekende eigenschap van deze lichte auto's, als de uiterst lage prijzen. Dat de Duitsche fabriek de nieuwste ver beteringen heeft toegepast, wordt hier nog eens bevestigd, wij noemen slechts synchro- mesh-koppelmg, vrij wiel en een versterkte motor bij de „Sonderklasse". In het centrum van de aandacht staat ook ditmaal de Singer. Singer heeft het kleine wagentje uitgebracht, dat wij meer en meer al langs onze wegen kunnen zien, de Nine-Sedan. Een zeer laag geprijsd vier per- soons autotje.' van verwonderlijk veel ge makken voorzien. Wij sommen er maar en kele op: vier hydraulische remmen, dubbel werkende hydraulische schokbrekers. waar door het wagentje bestand is tegen slechte wegen, een openschuifbaar dak. Verder een speciale installatie om te dimmen, nl. door het veranderen van dc rechter koplamp in een bermlicht, door haar te doen kantelen. Dc linker gaat dan geheel uit én kleine licht jes blijven toch de breedte van den wagen aangeven. Makkelijk is ook, dat de bestuur der van zijn zit plaats af mechanisch het achtergordijn kan sluiten tegen verblinding van achteren af. 9 tot 25 P.K. is de kracht van dit wagentje, en het benzineverbruik is uiterst laag. 1 13. Wij zagen het ook in een hel-r'ooöe sport- Uifvoering. met „flexible" stuur en luchtkus sens. keurig en gemakkelijk. Verder staat'er van de Singerfabriek een groote wagen, de „Kaye Don", genoemd naar den bekenden coureur. Adler, de bekende en oude Duitsche fa briek toont een lichte en toch vastliggende auto, waarbij de goede resultaten verkregen zijn door bijzonderen bouw van het chassis. De Nash handhaaft zijn reputatie van een tot in de puntjes verzorgde auto. Het is moeilijk om na te gaan, wat aan dezen wagen nog geperfectionneerd kon worden. Wij ont dekten nog als nieuwigheden thermostatisch en automatisch zich regelende hydraulische schokbrekers en verder een knop op den grond om met den voet te kunnen dimmen. Van den Packard, de wagen dié steeds boven de tienduizend gulden komt in prijs klas e. valt niet anders dan lof te spreken, Langs de wanden van de groote zaal heb ben handelaars in accessoires, tijdschriften enz. hun stands gekregen. Het trof ons, hoe veel benzinepompen er in den handel zijn, verder zagen wij een toestel gedemonstreerd tot het corrigeeren van afwijkingen tijdens het draaien bij roteerende machinedeelen, het „stroborama", een vernuftig instrument, dat met intermitteerende neonbelicliting werkt. Men toonde ons verder 'n mistbermlamp van „Willocq-Bottin", een combinatie van mist lamp en bermbelichting, „Ahexhip" een zoeklicht, dat door middel van een doorge sneden relefector slechts laag boven dén grond projecteert en daardoor niet ver plaats' worden. In dezelfde stand werd ons een ruftverwar- mer gedemonstreerd, die. inderdaad zeer practisch is in geval van sneeuw of hagel. En dan zagen wij nog elders „Kinon", het onsplinterbare veiligheidsglas, triplex met celluloid er tusschen, het pantserglas en he: Cuno-light,- nummerbord-verlichting door een transparante nummerplaat, volgens Ne- derlandsch fabrikaat. Het remmateriaal Ju- rid wordt overal in Nederland gebruikt, ook toonde men ons rubbercardan schijven. De bekende Continental-bandenfabrieken uit Hannover laten u den grootsten band tal wereld zien, bestemd v'öor vrachtauto's. Met een .spanning van 6 atmosferen draagt hij 4000 ton. De hoogte is 1.35 M. hij is 36 c.M. dik en. meet 14 bij 20. FILMVOORSTELLING VOOR WERKLOOZEN. Zeer zeker is het te prijzen, dat de heer Bakker, directeur van het Rembrandt- Theatcr, reeds voor den vierden keer dezen winter zijn theater ter beschikking van het Comité heeft gesteld. Het geeft blijk, dat de heer Bakker medevoelt het leed. dat op het ocgenblik geleden wordt door de werkloozen en hun huisgenooten. Het was hiervoor speciaal, dat de secreta ris van het Comité tot den heer Bakker en den staf van personeel in de voorstelling voor werkloozen van Donderdagmiddag het woord richtte, om dank te zeggen namens het Comité. Ook aan de artlsten. die dezen mid dag hun belanglooze medewerking verleenden, werd dank gebracht. Daarna werd het werk altijd goed verzorgde programma afgewerkt. Men genoot van het Journaal, -waarin werd vertoond éen .gedeelte van den Holland Zwitserlandwedstrijd. Er is hartelijk gelachen om de film ..Het Sc.hoone Avontuur".. De artlsten hadden -.oor hun verrichtingen een ovatie in ontvangst' te nemen, voor het Cen traal Comité was het een uitstekend.geslaag de middag. Maar of het Comité zoo kan door gaan? Wij - willen het hopen! HET TOONEEL NIEUW LEVEN. Er bestaan maar weinig tooneelstukken van propagandistische waarde voor de alcohol- bestrijding. Met Wrakken. Het Kruisje voor den Drempel, Heyermans' Van Ouds de Mor genster en de Vletter's Paljas en Zus hebben wij zoo ongeveer alles genoemd. Het is dus zeer begrijpelijk, dat de algeheel-onthoudevs- vereeniging Nieuw Leven haar keuze heeft laten vallen op Kopper en Co.. welk tooneel- spel een zelfde strekking heeft als de door mij genoemde stukken. De propagandistische' waarde van dit spel van Daan van der Zee zou zeker grooter zijn, wanneer het meer overtuigend geschreven was. Want dit is wei de grootste fout van dit overigens ook zeer zwakke stuk. dat men er zoo moeilijk in gelooven kan. Zooals in bijna alle tendens-stukken is de schrijver zeer eenzijdig te werk gegaan, en hij maakte daarom van den jenever-fabrikant een har teloos. egoïstisch, cynisch mensch, van zijn zoon. den alcohol-bestrijder een nobele, bra ve figuur. Daarmee doet hij de zaak, die hij dienen wil, niet goed. Hij zou in zijn betoog veel sterker hebben gestaan, wanneer hij van Kopper Senior een minder antipathiek, een gewoon mensch had gemaakt. Maar veel erger is het, dat deze Kopper absoluut misteekend is en heel het stuk daardoor in elkander valt. Wij moeten in de Koppers kracht-kerels, een soort Ueber- .menschen zien: wij hooren dit op het tooneel tenminste zoowat elke minuut verkondigen. En Kopper senior is er volgens den schrij ver het prototype van. Althans hij zegt dat van zich zelf. Maar wat wij van dit heer te zien krijgen kon ons allerminst overtuigen. Dat hij de weduwe van een in zijn dienst ver ongelukten mouter aanblaft, op een nog al louche manier gebruik maakt van een hem verstrekte tip om te speculeeren en in een vergadering van branders en distillateurs met autoriteit spreekt, is nog geen bewijs van buitengewone kracht. Maar verder is hij van een bijna stuntelige onhandigheid en toont hij een verbijsterend gebrek aan menscnen- kennis: zoo iets zou men van zoon kracht kerel toch wel allerminst verwachten. Wan neer wij hem tegen zijn secretaresse, die hij wil veroveren, hooren zeggen: „Alles is te koop en dat ben jij ook!" dan gelooven wij nauwelijks onze ooren. Welke man zal ooit zoo'n enormiteit tegen een Jong en blijkbaar zeer zelfstandig meisje zeggen. Kopper mag zoo iets misschien denken, maar uiten zal hij dat nooit. Trouwens al zijn handelingen tegenover Eddy die hij „heviglijk" bemint zijn averechtsch. zoo zelfs, dat een klein kind dat kan opmerken. Hij doet letterlijk alles om deze jonge vrouw van zich af te stooten en men zou er toe komen om tot- Kopper te zeggen: Man, heb je dan in het geheel geen menschenkennis? Ben je dan met blindheid geslagen?" En zoo denken wij ook, wanneer hij zich in het wel heel slecht geschreven derde bedrijf met handen en voeten bindt aan zijn zoon. Welke handelsman zal ooit een firma contract laten opmaken waarin hij al zijn rechten al bij voorbaat prijs geeft, zoo als deze Kopper het doet? Heeft die man dan heelemaal geen hersens? zeg je tot je zelf. Maar hij begaat die ezelachtigheid alleen ten plciziere van den auteur, die daardoor in de gelegenheid is den iongen, idealistischen Kopper de beau röle te kunnen laten spelen. Maar vooral, om er als alcohol-bestrijder succes mee te hebben. Want als Kopper Sr. zijn zaak willoos heeft overgegeven aan zijn medefirmant, zijn zoon. roept deze Triomfantelijk uit, dat hij van het. jeneverhol een lïmonadefabriek zal maken. Voelt u de kneep? Maar niemand vliegt er in. want een ieder begrijpt, dat dit niets dan een truc van den schrijver is. En wanneer dan ook nog Eddy de heviglijk door Kop per Senior beminde maar door hem als met opzet afgestootene typiste aan den arm van Kopper Junior triomphator verschijnt, dan wordt het zelfs het publiek te machtig en klinkt er een hartelijke lach in de zaal. Papa" Kopper zinkt in een van den schrik en de zoon. bij dat gezicht plotseling bekeerd, stelt hem voor om dan maar weer in com pagnonschap met hem jenever in plaats van limonade té fabriceeren. met welk voorstel de schrijver ook Kopper Junior van zijn voet stuk stoot. Neen dit is wel een zeer onhandig ge schreven stuk en het verwondert mij aller minst. dat dit tooneelspel van Daan van der Zee verleden jaar bij de opvoering door Het Schouwtooneel als een baksteen gevallen is. De werkende leden van Nieuw Leven hebben alles gedaan om het stuk te redden en wan neer er aan het slot hartelijk werd geap plaudisseerd, was dit zeker voor het grootste deel aan de spelers te danken. De heer Hage verdedigde de rol van Kop per Senior op werkelijk heldhaftige wijze. Ik heb zijn spel zeer gewaardeerd, temeer daar hij die anders meestal komische rollen speelt hier voor een hem ongewone taak stond. De heer Hage trachtte van Kopper zooveel mogelijk een mensch te maken en zocht het niet in chargeering. Met zijn sober en toch krachtig spel wist hij te imponeeren en was hij althans in de eerste twee be drijven aannemelijk. Vooral het gesprek met zijn zoon aan het slot van I speelde hij in rustigen toon en met een voor een dilettant knappe nuanceering. Dat hij de figuur in in niet redden kon. was werkelijk zijn schuld niet. Dat had de sterk ste acteur niet gekund. Mevrouw Kerkhoff-Blokker was weer uit stekend als Eddy, de secretaresse. Haar spel treft steeds door groote natuurlijkheid en innigheid. Daarbij spreekt zij zeer goed en weet zij haar tekst voortreffelijk te lanceeren Zij is een dilettante, die nooit teleurstelt en die zelfs toekomst zou hebben, wanneer zij naar het beroepstoonecl overging. Jammer was het. dat Chris Vosshard dit maal niet medespeelde. Hij zou de aangewe zen persoon voor Frans zijn geweest. De heer Kuin Jr. deed zijn best in de rol van den idealistischen jongen Kopper, maar voor een artist was hij toch wel wat te stijf on ge dwongen. Toch heeft ook hij zeer goede din gen gedaan. Men kon gelooven aan de ernst van dezen Kopper Junior en ook wel aan zijn kracht. Deze drie hoofdpersonen moeten het stuk dragen: alle anderen zijn bijrollen. Zij werden met meer en minder succes vertolkt. .Al ver schenen de Bruyn. de monteur en Jansen, de meesterknecht, maar heel even. het was toch voldoende om ons te laten zien. dat deze rol len sommigen der spelers van Nieuw Leven heel goed liggen. De notaris werd minder ge lukkig getypeerd, evenals mevrouw de Quar- les. Ida Bosman en Martha daarentegen speelden bescheiden' en daardoor juist goed hun kleine rollen. Of Koppers en Co als propagandastuk een toekomst heeft? Ik kan het mij na deze op voering nauwelijks voorstellen. Het stuk mist alle innerlijke kracht en is al te opzettelijk om ook maar één mensch te overtuigen. En dat laatste is toch wel het eerste, dat wij van een propaganda-stuk mogen verwachten. J. B. SCHUIL. Aan allen, die bewijzen vt eelneming betoonden bij h verlijden van on.s geliefd Doe ?rtje, Zusje en Klelndochtertj* .MARIA HERMIN F. KATHARIN A IX)DK etuigen wij hiermede onzen o echten dank. E. LODE A. LO DE- DE VENTl-! EM M I KARL iaarlem. Januari 1933 tcmbangstraat 15. 20 pCt. KORTING OP ALLE STOOM- en VERFGOEDEREN Ook op Mtiuli. Slof vrijmaken en Motecb tuut ken iprcparcercu to wn mot) van tapijten. kar petten en iX)6im:iis Aflevering van Stoomgoederen desgewenschl BINNEN EEN DAG Wiukels: Groote Houtstraat 77 Gen. -Cronjfotvjiat 57 Brouwersvaart 70 voor Uw gedekte tafel. De kwaliteit is ge garandeerd en de vorm is voornaam. Kunst nijverheidshuis Gr. Houtstraat 163 Tel. 12393 Prospectus op aanvrage GEVRAAGD gewild gebruik» FLINK PERSOON vraasd vo ■o visie. Vo SCHAATSEN SLIJPEN .•akkundig, electr., op natten steen. Het meer dan 100 jaar gunstig bekende adres: LOHMANN. Anthoniestraat 59 COGNAC directe import •10 sterkte 3.40 per fleseli OUDE GENEVER •10 sterkte per literkruik 3.25 N.V. WIJNHANDEL W. JAG$R GERL1NGS SPAARNE 86 TELEFOON t.O.1.1.2 1 ons Likeurpralines lè Toledo's lè Coffee-Milk lè Sinaasschijfjes lè'„ Choc. Krakelingen lè Melkrotsjes 2 Citroenkransjes 2è Petit Beurre 2è Vanille Croquets 2è Huishoudcacao DUITSCH, Fransch, Eng. Opl. voor Akte L. O. r:. uhe PrakUJk-Examens Kl. clubjes ƒ4.p. maand DR. OTTO KLIPP Leeruur RIANO en THEORIE Etnddipl. Conservatorium A'dam Lessen aan beginnepden. ver- gevorderden en vakopleiding TEMPELIERSSTR. 20 Muziekondcrwljzeres heeft nop ?enige uren disponibel voor hei ;even van Piano-, Orgel- en Theorielessen GEVRAAGD i meisje van 's morgeus huif 9 half 3. Loon 2.50 p. \v. Br. 5634 bur. van dit blad. FLINK MEISJE gevr. v. d. en n., zelfs;, kunn. werken. Heussenstra&t 12, bij de •Murnixstraat NET MEISJE hij heer alleen, P.G.. tegen 1 of 15 Maart, liefst Haarlem. Br. no. 0(137 bur. van dit blad* voor Radiatoren van Automobielen Spaarne 38 - Gr. Houtstr. 161 Gen. Cronjéstraat 49 RADIO RADIO Bouwt nu bij de wanne kachel Radio-Toestel. l)e nieuw, modellen gnrivndeeren l' selectivi teit en wn goed Cindgeluid. BAN DITI/TER 3 van de A.R.l.M 4 SclicnUrQoöIor 5 JDccl. I'AN-IHROI'A KRIC-SCHAPICK BIJ een van deze Ttoestellen een goede Luidspreker: XY KROYOX KLOQUF N TA MAGNAVOX ■40NOG HORDlA N DY - INI). 12-pol ROLA BT.AITMVKT i gro orteerlng de Alleen Zijlstraat 11-13-15 De gunstig bekende I llctpl* Scham ,en 'n liflolCI Kunstic haat sen merk ..NOOïTGKDAGi Dc Origineele Ren- en Hockeyschaatsen met schoenen Vakkundig Schaatsenslijpen C. J. VAN DEN BROEK OUDE GROENMARKT 2-1 Oudste, sinds onheugelijk-' tijden bekend adres voor dc schaatsenrijders. Gedurende de IJsperlod tot S uur geopend Zaterdags tot 1D uur RIJWIELEN model 1933 geheel verchroomd en speciale kfatenteerdé bracket Staan aan da Spit» H. H. BAKKERS Tc koop een partij .ndaard) -cm merk Cer.:s of Koren* schoof, tegen den prijs van ƒ11.50 2 imind anjou-im:ri.n 2 pond ïiandaitei.kx 5 sinaasappelen i» mandarijnen KV EX 11707 OPBELLEN en liet wordt l' tliuls. bezorgd 7.ULSTRAAT 55 f49.- f49.- GASFORNUIZEN VYIt geëmailleerd, rijk nikkel en zwarte geëmailleerde hovenpliuit -oorzien van de nieuwste Spaar branders Alle. Dij geëmailleerde 2 pit* /.iuken Tellen 2«» cent Emmers IS cent WnschketeLs 30 cent /.waar Asphalt papier 1.29 p. rol Haaiden en Kachels v.u. l 1.05 De wereldberoemde „L0EWE" voor f 87.50 RADIOTOESTELLEN niet PHI LIPS licentie voorzien \an do Mi l WSTE VERBETERINGEN \iiult l" In groote keuzo voorradig bij ZIJLSTRAAT 11-13-15 In betaling geen moeilijkheden. „HALLO, ja Mevrouw schaatsen vanaf i iso, verder w. 5, gulden ft enz. klinkt meermalen ons ant woord door de telefoon. Mogen wij U het model en fa brikaat aan de toonbank even uitleggen? Een brandende, kachel, een paar stoelen, mat jes voor het passen en een ruime sorleering, doen in eenige minuten dc. rcsthW alles Inbegrepen Dagelijks van 9i, 's av. 7—9 u. Donderdags alleen van 2i uur, van 1854 Electr. Schaatsenslijperij OUDE GRACHT 30 HANDWARMERS EN FIETS HANDSCHOENEN EN ELECTR. KACHELTJES 7 SCHA6CHELSTRAAT 7 Uit het Amerik. Leger met wol gevoerd 1.89 Wollen Wanten 0.52 Handbeschermert v.a. 0.85 Zniver wollen Kinder PuM-Over» Restanten 2.49 Het Amerik. Huis 24 Barteljorisstraat 24 Tel. 13439 JACK MORRIS Good-Year - Firestone Dunlop en Englebert AUTO* EN MOTORS A N DF, N koopt U het beate in de „BANDEN-CENTRALE" KINDER HUISVEST 13—15 TEL. 13039

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3